Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΟΜΑΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΟΥΤΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ!!
ΑΠΟ ΟΣΕΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ,ΚΑΤΙ ΜΕ ΧΑΛΑΓΕ ΑΠΟ ΟΣΑ ΑΚΟΥΓΑ.ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΕΙΝΑΙ ΙΑΤΡΟΙ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΙ...ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΤΥΧΙΟ Ο ΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ;;
ΕΠΙΣΗΣ,ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΝ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΑΣ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΕ ΠΑΝΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ,ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΣΚΟΠΕΥΟΥΝ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΑΡΔΙΑ.
ΤΕΛΟΣ,ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΠΡΟΤΕΡΗΜΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΖΙ.ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕΝΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.ΑΝ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ,ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ. ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ,ΔΕΝ ΤΑ ΠΛΕΝΕΙΣ ΣΕ ΒΡΥΣΗ...
ΚΑΙ -ΟΣΟ ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ ΚΙ ΑΝ ΚΟΥΓΕΤΑΙ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ- ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΣΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ,ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙΣ,ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΠΑΣ ΣΠΙΤΙ ΘΑ ΞΥΠΝΑΣ ΑΝΑ ΤΡΙΩΡΟ (ΠΡΟΣΩΠΙΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 2.30 ΤΗ ΝΥΧΤΑ,ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΤΙΣ 5 ΚΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΝ ΑΒΡΑΔΥ)!ΑΚΟΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ,ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ!!

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ...

ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΓΕΝΝΗΣΑ.ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΩΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΕΝΟ,ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΑ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣ,ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ.ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.Η ΔΙΠΛΑΝΗ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ ΓΙΑΤΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ!!!ΕΙΧΕ ΛΕΕΙ ΓΝΩΣΤΗ ΜΑΙΑ ΚΙ ΕΚΑΝΕ Ο,ΤΙ ΗΘΕΛΕ!ΔΕΝ Τ'ΑΦΗΣΑΜΕ ΕΤΣΙ,ΟΜΩΣ!!ΤΟ ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΠΕΙΛΗΣΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΕΙ ΣΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ,ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΗΚΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑΝ ΝΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΔΩΜΑΤΙΟ! ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ,ΔΕ ΘΑ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΟΥΤΕ ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΡΙΟ ΤΟ ΤΗΡΟΥΣΑΝ ΟΙ ΜΑΙΕΣ,ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ Σ'ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΗΡΘΕ;;ΦΥΓΕ;;

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΘΕΜΑ ΟΡΟΦΟΥ,ΔΗΛΑΔΗ ΘΕΜΑ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΗΣ.ΛΕΝΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΨΗΛΑ,ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΛΑ.Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΣΤΟΝ 6ο ΚΑΙ ΣΕ ΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΑΦΗΝΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΜΠΕΙ.ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΑΦΗΣΑΝ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΗ ΧΑΙΡΕΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ!!!

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟΝ 6ο ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΔΩΜΑΤΙΟ!!

KLEOPATRA

KLEOPATRA
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και γω παιδια σε ιδιωτικο γεννησα με μαιετηρα τον εργοδοτη μου!ακομα βεβαια και να μην ημουν υπαλληλος του σε ιδιωτικο θα γεννουσα γτ οι συνθηκες του δημοσιου στην πολη μου ειναι αθλιες(αυτο που γραφτηκε περι επισκληριδιου στο φυσιολ. τοκετο για το δημοσιο νοσοκομειο ισχυει και στην πολη μου)εσεις στην αθηνα πιστευω εχετε περισσοτερες επιλογες.στην επαρχια ομως καμια φορα τα πραγματα ειναι μονοδρομος ειτε για ιδιωτικο ειτε γαι δημοσιο...δυστυχως!

Nefeli_Natasa

Nefeli_Natasa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
egw se dhmosio gennhsa kai efera sto kosmo thn nefelitsa moy me to kalo k to diko soy thaymataki...egw gennhsa sto elena kai emeina para poly eyxaristhmenh...emeine se yperlux dwmatio kai monoklino...osoi hrthan moy eipan oti den exei na zhlepsei se tpt ena lux idiwtikou nosokomeioy...gennhsa me kaisarikh an k moy espasan ta nera kai h egxeirhsh ekselixthike para poly kala...
To mwro moy mphke sthn thermokoitida Sad giati eixe iktero k twra 2,5 mhnes meta einai eimai foyskitsa ygiestath Laughing Laughing Laughing Laughing
Plhrwsa mono 500 eyrw gia to dwmatio...an emena se idiwtiko se monoklino lux tha plhrwna 14000 eyrw mazi me thn amoivh toy giatrou...syn tis 10 meres sthn thermokoitida ths nefelitsa moy tha eftana ta 20000 eyre...me tpt!!!!
Xwris logo lefta kata thn gnwmh moy!!!
Ta idia lefta tha ta evaza sthn akrh gia tis spoudes ths!!!den einai protymotero!!! Δημόσιο ή ιδιωτικό μαιευτήριο???? - Σελίδα 3 893968

http://www.ntexhibit.gr

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΙΑΣΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΓΛΙΤΩΣΑΜΕ ΤΟΝ ΙΚΤΕΡΟ. Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΚΑΤΑΚΙΤΡΙΝΗ,ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΙΚΤΕΡΟ. ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΑΝ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΙΚΤΕΡΟ.ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΕΚΑΝΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΠΙΤΙ.ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΡΝΗΘΗΚΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΞΑΔΕΡΦΗ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΟΥΝ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ ΚΑΙ Η ΚΑΗΜΕΝΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΓΑΛΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ!ΔΡΑΜΑ! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ,ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ...

mySONshine

mySONshine
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
stamatiste pia na apaksiwnete toso poly ta dhmosia maieythria, les kai vriskomaste se xwra tou tritou kosmou! gennisa se dhmosio nosokomeio, kai an ksanagennhsw pali se dhmosio 8a paw. oute eidikeyomenos me ksegennhse, oute mou ksexasan kana psalidi sthn koilia, oute me evalan se dwmatio me alles deka!
oi giatroi kai to noshleytiko proswpiko htan aristoi, eygenikoi kai poly kaloi sth doyleia tous! oi kanones ygieinhs einai aysthrotatoi, to dwmatio den eixe se tipota na zhlepsei apo ena xrysoplhrwmeno idiwtikou maieythriou oi wres kai oi kanonismoi tou episkepthriou thrountan kata gramma kai den plhrwsa oute fakelaki oute k tipote allo.
kai se telikh analysh, an egw pa8w kati sto idiwtiko kai me trexoun sto dhmosio, na tis vrasw tis polyteleies tous.

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ANGEL έγραψε:ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΟΜΑΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΟΥΤΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ!!
ΑΠΟ ΟΣΕΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ,ΚΑΤΙ ΜΕ ΧΑΛΑΓΕ ΑΠΟ ΟΣΑ ΑΚΟΥΓΑ.ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΕΙΝΑΙ ΙΑΤΡΟΙ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΙ...ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΤΥΧΙΟ Ο ΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ;;
ΕΠΙΣΗΣ,ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΝ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΑΣ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΕ ΠΑΝΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ,ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΣΚΟΠΕΥΟΥΝ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΑΡΔΙΑ.
ΤΕΛΟΣ,ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΠΡΟΤΕΡΗΜΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΖΙ.ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕΝΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.ΑΝ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ,ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ. ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ,ΔΕΝ ΤΑ ΠΛΕΝΕΙΣ ΣΕ ΒΡΥΣΗ...
ΚΑΙ -ΟΣΟ ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ ΚΙ ΑΝ ΚΟΥΓΕΤΑΙ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ- ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΣΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ,ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙΣ,ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΠΑΣ ΣΠΙΤΙ ΘΑ ΞΥΠΝΑΣ ΑΝΑ ΤΡΙΩΡΟ (ΠΡΟΣΩΠΙΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 2.30 ΤΗ ΝΥΧΤΑ,ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΤΙΣ 5 ΚΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΝ ΑΒΡΑΔΥ)!ΑΚΟΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ,ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ!!

Βρε κοριτσάκι μου δεν λέει κανείς να το διαπραγματευτείς. Είναι πολύ προσωπικό θέμα και κάνει ο καθένας ότι νομίζει καλύτερο. Όμως για να μην έχεις λάθος εντυπώσεις θέλω να σου πω ότι γέννησα στο Αλεξάνδρα με καισαρική αφού είχαμε εξαντλήσει όλα τα περιθώρια με το γιατρό μου. Όχι ειδικευόμενος γιατρός γιατρός. Δεν ζήτησε ούτε πενηνταράκι. Το δωμάτιο ήταν δίκλινο, πεντακάθαρο και πολύ άνετο. Οι ώρες του επισκεπτηρίου τηρούνταν ευλαβικά μπορώ να πω. Όταν ήρθε η πεθερά μου ήταν μεσημέρι και την άφησαν να περιμένει έξω 1 1/2 ώρα χωρίς να υπερβάλω καθόλου. Όταν το μωρό έκανε κακά χτυπούσα το κουδούνι και ερχόταν η μαια και το έπαιρνε να το αλλάξει. Το έκαναν μπάνιο κάθε πρωί στις 8 οι μαίες. Τώρα για το ότι δεν θες να έχεις το μωρό στο δωμάτιο για τους λόγους που ανέφερες είναι και πάλι πολύ προσωπικό. Οι δύο βασικοί λόγοι που έπελεξα το δημόσιο είναι ότι αν πάθαινα κάτι στο ιδιωτικό θα με έδιωχναν για το δημόσιο, άρα γιατί να τους πληρώνω? Για το ξενοδοχείο? Και ο άλλος λόγος ήταν ότι θα είχα το μωρό μαζί μου.

Συγγνώμη για το μεγάλο post.

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
EΣΥ ΠΕΡΑΣΕΣ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ,ΟΜΩΣ! ΟΠΟΤΕ ΛΟΓΙΚΟ! ΕΠΙΣΗΣ,ΑΜΑ ΠΑΘΕΙΣ ΚΑΤΙ,ΔΕ ΣΕ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ,ΑΠΛΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΑ ΜΑΛΛΙΟΚΕΦΑΛΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΝΟΣΗΛΕΙΑ,ΖΗΤΟΥΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ.ΚΙ ΕΓΩ - Ω,ΜΗ ΓΕΝΟΙΤΟ- ΘΑ ΤΟ ΖΗΤΟΥΣΑ Σ' ΆΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΑΓΜΑ,Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΑΖΕ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΤΗ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΟΥΣΕ.ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΥΤΕ Η ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΗΞΕΡΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΕΝΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ,ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΔΙΠΛΑΝΗΣ ΚΥΡΙΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΑΕΙ!!

ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΑΚΟΥΩ ΤΕΤΟΙΑ,ΑΠΟ ΚΟΝΤΙΝΑ ΚΙΟΛΑΣ ΠΡΟΣΩΠΑ,ΤΙ ΝΑ ΠΩ;;

ΑΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΝ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ,ΟΧΙ ΟΛΟΙ,ΑΛΛΟΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΓΕΝΝΟΥΝ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.(ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΔΕ ΔΙΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ-Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΕΝΝΗΣΕ-ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΑΝΤΩΣ.

ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ,ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ!!

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ANGEL'S MOM έγραψε:stamatiste pia na apaksiwnete toso poly ta dhmosia maieythria, les kai vriskomaste se xwra tou tritou kosmou!

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ!! ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΙΑΤΡΟΥ,ΚΑΙ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΞΕΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΑΛΛΟΥΣ ΙΑΤΡΟΥΣ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΑΛΛΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ... Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ πάλι νομίζω ότι στα ιδιωτικά κάνους περισσότερες καισαρικές για να παίρνουν περισσότερα. Μπορεί να έχω και άδικο βέβαια. Δεν κρατάω και στατιστικά. Όσον αφορά τους γιατρούς να ξέρεις ότι στο σινάφι τους λένε "υπάρχουν γιατροί, υπάρχουν και γυναικολόγοι". Το λένε γιατί κατα βάση η "δουλειά" των γυναικολόγων είναι ρουτίνα. Πολλοί μεγάλοι και τρανοι γυναικολόγοι αν τους τύχει κάποια στραβή δεν ξέρουν ούτε να την αναγνωρίσουν, γιατί για χρόνια τους τυχαίνουν μόνο φυσιολογικοί τοκετοί και καισαρικές. Γι' αυτό ακούς από όλες που πήγε καλά ο τοκετός τους "ο γιατρός μου είναι καταπληκτικός". Αυτό ήταν άσχετο - σχετικό με το θέμα.

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
florentiab έγραψε:Εγώ πάλι νομίζω ότι στα ιδιωτικά κάνους περισσότερες καισαρικές για να παίρνουν περισσότερα. Μπορεί να έχω και άδικο βέβαια. Δεν κρατάω και στατιστικά. Όσον αφορά τους γιατρούς να ξέρεις ότι στο σινάφι τους λένε "υπάρχουν γιατροί, υπάρχουν και γυναικολόγοι". Το λένε γιατί κατα βάση η "δουλειά" των γυναικολόγων είναι ρουτίνα. Πολλοί μεγάλοι και τρανοι γυναικολόγοι αν τους τύχει κάποια στραβή δεν ξέρουν ούτε να την αναγνωρίσουν, γιατί για χρόνια τους τυχαίνουν μόνο φυσιολογικοί τοκετοί και καισαρικές. Γι' αυτό ακούς από όλες που πήγε καλά ο τοκετός τους "ο γιατρός μου είναι καταπληκτικός". Αυτό ήταν άσχετο - σχετικό με το θέμα.

ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ 5-6 ΧΡΟΝΙΑ.ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΑΝΕ! ΒΕΒΑΙΑ,ΠΑΝΤΟΥ ΑΚΟΥΜΕ ΤΡΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ:ΑΦΟΥ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΦΑΚΕΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΦΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ!ΣΩΣΤΑ;!
ΚΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ ΚΑΤΙ ΔΥΣΚΟΛΟ! ΟΝΤΩΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΙ ΑΛΛΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣ "ΤΙ ΚΑΛΟΣ ΙΑΤΡΟΣ". ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ,Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ (ΤΟ'ΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ POST) ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ 4 ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 6 ΧΡΟΝΙΑ!! Ο ΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ!!ΑΛΛΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ,ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΓΕΡΗ ΜΗΤΡΑ!!ΠΟΛΛΟΙ ΙΑΤΡΟΙ, ΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΙΤΕ ΕΚΤΟΣ,ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ 4Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ...ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ,ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ!

mySONshine

mySONshine
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
fysika kai leei th gnwmh tou o ka8enas kai ayto einai apolytws sevasto! alla kalo 8a htan na mh dioxeteyontai plhrofories apo mh idia empeiria oi opoies mporei na einai anakriveis kai ypokeimenikes h gia idioteleis skopous kai katalavaineis ti ennow! ta pragmata den einai apolyta oute gia to idiwtiko, oute gia to dhmosio, ayth einai h monh alh8eia. oson afora th metafora se dhmosio se periptwsh epiplokhs(w mh genoitw) ta pragmata den einai ka8olou etsi opws ta perigrafeis. to dhmosio einai monodromos kai ayto giati vasei nomo8esias den epitrepetai o eksoplismos twn idiwtikwn klinikwn opws twn dhmosiwn. dld, kapoia mhxanhmata yparxoun mono sta dhmosia. kai ayto ginetai gia th diasfalish ths dwrean peri8alpshs.
einai krima pou kapoioi idiwtes giatroi ypovaloun se plysh egkefalou tis gynaikes gia na tis katey8ynoun telika sta idiwtika, epanalamvanw, ayto de symvainei se oles tis periptwseis, epishs oute sta dhmosia einai ola aggelika plasmena.
kai gia na anaferw kai ena paradeigma pou me eksorgise, h kouniada mou pou gennhse (me kaisarikh) se idiwtiko, kai afou plhrwsan ta mallia ths kefalhs tous anakalypsan molis prin liges meres oti to mwro tous exei ygro ston egkefalo to opoio exei ka8ysterhsei thn anaptyksh tou paidiou kai 8a eprepe na eixe entopistei apo th gennhsh kai na afaire8ei (gia na mhn pw apo to megalo yperhxo) kai malista h paidiatros pou to parakolou8ouse (ths klinikhs kai ayth pou thn plhrwsan adra gia na paristatai ston toketo, giati leei htan aparaithto, akouson akouson) den eixe parei xampari tpt...
kai kleinontas gia na mhn parekshgh8w, den yposthrizw ta dhmosia, oute kathgorw ta idiwtika, th gnwmh moy uposthrizw ki egw, opws oles sas..

baby boy


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγω παντα ηθελα να γεννησσω σε δημοσιο πιστευα οτι ειναι το καλυτερο(ισως και να ειναι),ειχα μια αποβολη πριν 1 χρονο και πηγα για αποξεση σε δημοσιο!Τραγικα τα πραγματα,εψαχνα γιατρο με τα κυαλια!!!!!!Πριν 5 μηνες εκανα ενα αγορακι,γεννησα σε ιδιωτικο με καισαρικη,ολα πηγαν καλα!Αν εμενα παλι εγκυος σε ιδιωτικο θα ξαναπηγαινα!

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
baby boy έγραψε:Εγω παντα ηθελα να γεννησσω σε δημοσιο πιστευα οτι ειναι το καλυτερο(ισως και να ειναι),ειχα μια αποβολη πριν 1 χρονο και πηγα για αποξεση σε δημοσιο!Τραγικα τα πραγματα,εψαχνα γιατρο με τα κυαλια!!!!!!Πριν 5 μηνες εκανα ενα αγορακι,γεννησα σε ιδιωτικο με καισαρικη,ολα πηγαν καλα!Αν εμενα παλι εγκυος σε ιδιωτικο θα ξαναπηγαινα!


και εγώ το έχω δηλώσει πάλι σε ιδιωτικό θα πάω, τα πράγματα στο δημόσιο στην πόλη μου είναι τραγικά, άθλια και απαράδεκτα! δεν σου δίνουν καμία σημασία, πλήρης αδιαφορία, ίσως στην Αθήνα είναι πιο οργανωμένα τα πράγματα! πιστεύω ότι και στα λεφτά αν δυσκολευόταν ο άντρας μου σε δεύτερη εγκυμοσύνη, θα έκανε τα πάντα για να μην με αφήσει να πάω στο δημόσιο της Κορίνθου!

baby boy


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω γεννησα σε ιδιωτικο στην Πατρα!Εδωσα αρκετα χρηματα αλλα αξιζαν!!Με το παραμικρο ητν κοντα μου!Στο δημοσιο ηταν ΦΡΙΚΗ!!!!!!!! Δημόσιο ή ιδιωτικό μαιευτήριο???? - Σελίδα 3 679259 Δημόσιο ή ιδιωτικό μαιευτήριο???? - Σελίδα 3 679259 Δημόσιο ή ιδιωτικό μαιευτήριο???? - Σελίδα 3 679259

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
baby boy έγραψε:εγω γεννησα σε ιδιωτικο στην Πατρα!Εδωσα αρκετα χρηματα αλλα αξιζαν!!Με το παραμικρο ητν κοντα μου!Στο δημοσιο ηταν ΦΡΙΚΗ!!!!!!!! Δημόσιο ή ιδιωτικό μαιευτήριο???? - Σελίδα 3 679259 Δημόσιο ή ιδιωτικό μαιευτήριο???? - Σελίδα 3 679259 Δημόσιο ή ιδιωτικό μαιευτήριο???? - Σελίδα 3 679259


α κατάλαβα και η Κόρινθος και η Πάτρα μια από τα ίδια? φταίει που μένουμε Πελλοπόνησο λες? να φταίει το κλίμα εδώ κάτω? Razz Razz
και μένα χαλάλι τα λεφτά στο ιδιωτικό! τώρα που κάνανε και μειώσεις? βουρ στο 2ο!

baby boy


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μπορει να φταιει το νερο,τι να πω?!!!!!!

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ANGEL έγραψε:ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ 5-6 ΧΡΟΝΙΑ.ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΑΝΕ!
Εγώ γέννησα φυσιολογικά πριν 22 μήνες σε κλινική της Θεσσαλονίκης, αν όμως πήγαινα για καισαρική, και στην κλινική θα έδινα περισσότερα και στον γιατρό. Αυτήν την ενημέρωση είχα από την κλινική όταν ρώτησα τις τιμές

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ANGEL έγραψε:ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΡΝΗΘΗΚΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΞΑΔΕΡΦΗ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΟΥΝ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ ΚΑΙ Η ΚΑΗΜΕΝΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΓΑΛΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ!ΔΡΑΜΑ! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ,ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ...
Τι εννοείς δεν της έδιναν μπιμπερό; Τα μωρά από όσο ξέρω (σε ιδιωτική κλινική γέννησα) τα δίνουν συμπλήρωμα αφού το πρωτόγαλα δε φτάνει για να χορτάσει και μετά χρειάζονται 2-3 μέρες για να κατέβει το γάλα κανονικά και σε μεγάλη ποσότητα. Τα αφήνουν τα μωράκια νηστικά; Εκεί που ήμουν εγώ τα έδιναν συμπλήρωμα και μάλιστα το βράδυ ήταν επιλογή της μαμάς αν θέλει να της πάνε το μωρό για να θηλάσει. Και ήταν πολύυυυυυυυ υπέρ του θηλασμού αφού η βοήθειά τους σε αυτό το θέμα ήταν τρομερή.

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΗΜΟΣΙΟ...ΟΥΤΕ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΣ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΧΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ(ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΥΡΙΣΑ ΠΙΣΩ) ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ ΟΛΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΗΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ???? ΣΤΗ ΤΣΕΠΗ ΚΑΙ ΨΩΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΒΕΡΕΣΕ

p.s σε καμια περιπτωση δεν γινονται περισσοτερες καισαρικες στα δημοσια! τα στατιστικα αλλα λενε αλλα και παλι ειναι επιλογη του καθενος

Maraki8


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημέρα κορίτσια πιστεύω οτι δεν έχει και τόση σημασία το που θα γεννήσεις το πάν είναι να βρεις ένα γιατρό που τον εμπιστεύεσαι και τον ακολουθείς είτε στο ιδιωτικό είτε στο δημόσιο..

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμφωνώ με το Μαράκι!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις