Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
19 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 19 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Πεμ Δεκ 23, 2010 1:42 pm

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bioforce βιολογικη ειχα δοκιμασει τα παντα μονο με αυτη βρηκα την υγεια μου

52κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Πεμ Δεκ 23, 2010 3:06 pm

marimari


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Eγω κοριτσια επειδη ολες αυτες οι κρεμες δεν μου καθοντουσαν καλα,δεν της πηγαινα βρε παιδι μου απο την
αρχη της βαζω ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ κ δν ειχα ποτε προβλημα .
Δεν υπαρχει πιο φυσικος ,αγνος κ αποτελεσματικος τροπος!!!

53κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Πεμ Δεκ 23, 2010 3:10 pm

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμμεις με την σουντοκριμ δεν ειχαμε ποτε προβλημα !Απλα ο γιατρος μας λεει επειδη ειναι κοριτσακι να μην την βαζω συνεχεια γιατι μετα θα ειναι πιο εβαλωτη σε μικροβια οποτε την βαζω οταν κανουμε κακακια κ μετα το μπανιο το βραδυ!Για να καταλαβετε εχει τυχει να γραζτουνιστει στο πρωσοπακι τις κ την εβαλα κρεμα κεσα σε 2 ωρες ειχε φυγει κ η κοκκινιλα κ το σημαδακι!!!!!!!!!!!

54κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Πεμ Δεκ 23, 2010 3:54 pm

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
φωτεινουλα έγραψε:Εμμεις με την σουντοκριμ δεν ειχαμε ποτε προβλημα !Απλα ο γιατρος μας λεει επειδη ειναι κοριτσακι να μην την βαζω συνεχεια γιατι μετα θα ειναι πιο εβαλωτη σε μικροβια οποτε την βαζω οταν κανουμε κακακια κ μετα το μπανιο το βραδυ!Για να καταλαβετε εχει τυχει να γραζτουνιστει στο πρωσοπακι τις κ την εβαλα κρεμα κεσα σε 2 ωρες ειχε φυγει κ η κοκκινιλα κ το σημαδακι!!!!!!!!!!!
K ego tin idia exo. Alla den tou bazo sixna. Sxedon pote. Elaxistes fores einai pou mou kokkinise to kolaraki tou, mono tote tou ebaza krema k efeuge amesos. Tora mou ekane kakakia to bradi k den ton pira xampari, ta eida to proi, k ebgale kati spirakia ta opoia den feugoun me tipota me tin sudocream. K eipa na pao na bro to keri melissas gia na ftiakso auti pou mas egrapsan ta koritsia pio pano.Apla brika mia etoimi i opoia periexi k propoli mesa k eipa na rotiso mipos tin exei dokimasei kamia. Tha to epixiriso aurio to proi na tou balo mipos k ton piraksei, pou den nomizo. alla kalou kakou as perimeno liges ores akoma .

55κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Πεμ Δεκ 23, 2010 11:12 pm

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
erwtoulis έγραψε:KAlispera koritsia. Ithela na sas rotiso gia to ladaki pou lete. Epsaksa k brika fusiko keri melissas gia na tin balo me ladaki k na ftiakso tin krema opos lete. Alla brika k mia etoimi apo tin melissokomiki i opoia exei mesa , keri melissas, biologiko elaiolado, propoli, keri propolis, k aitherio elaio neratzias. Mou eipan apo to magazi oti to pernoun polla atoma gia sigkama k gia egkaumata. To exei dokimasi kamia sas? i na tin ftiakso moni mou xoris propoli ?

Ερωτουλι καλημερα!Θα σου ελεγα αφου βρηκες κερι να την φτιαξεις μονη σου.Χρειαζεσαι κερι μελισσας,καλο ελαιολαδο και απο εκει και περα βαζεις και οτι αλλο θελεις βοτανα κτλ.Εγω θα σου ελεγα αφου ειναι για το μωρο να την κανεις σκετη.Θα σου δωσω μια ενδεικτικη συνταγη που βρηκα στι site του μητρικου θηλασμου γιατι εγω την κανω με το ματι ενω εκει εχει και δοσολογια.

Ανακατευεις 150ml ελαιολαδο με 1 κουταλακι του γλυκου φυσικο κερι μελισσας και τα ζεσταινεται μεσα σε ενα μπρικι μεχρι να διαλυθει το κερι.Βαζετε το μειγμα σε ενα βαζακι και το αφηνετε να κρυωσει και ειναι ετοιμο!
Η κρεμουλα θα γινει ελαφρως στερεη αλλα μην σε ανησυχει αυτο μολις την πιανεις με τα χερια σου θα λιωνει.Βαλε την αφοβα πανω στο μωρο ειναι εντελως φυσικη.
Εγω αντι για ελαιολαδο βαζω και σπαθολαδο που επισης κανω μονη μου.
Την συνταγη μπορεις να την ξαναδεις εδω http://www.mitrikosthilasmos.com/2010/04/blog-post_7232.html
Επισης μπορεις να κανεις διπλη η' τριπλη ποσοτητα και να την φυλαξεις σε βαζακια.Δεν παθαινουν τιποτα!Αφου το πηρες το κερι χρησιμοποιησε το!

56κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Παρ Δεκ 24, 2010 10:14 am

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
se euxaristo polu gia tin sintagi. Auti tha kano, an kai simera tou dokimasa to bazaki to etoimo pou pira.Apotelesma akoma den eida. Tin deutera pou tha paro k biologiko eleolado tha tou ftiakso moni mou giati den eixe to magazi me ta biologika proionta pou piga.

57κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Σαβ Δεκ 25, 2010 2:53 am

ntalia!!

ntalia!!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω μανουλες χρησιμοποιω τη sebamed γιατι ειναι πολυ καλη και εχω ολη τη σειρα!! cheers

58κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Δευ Δεκ 27, 2010 5:17 am

noni


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στην αρχή του έβαζα bepanthol αλλά συγκάηκε και χρησιμοποιήσα την sudocrem. Του πέρασε γρήγορα η κοκκινίλα αλλά επειδή έχω ακούσει διάφορα για τη συγκεκριμένη κρέμα τη σταμάτησα. Τώρα του βάζω της frezyderm και δεν έχουμε κανένα πρόβλημα cheers

59κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Παρ Ιαν 14, 2011 3:31 am

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οταν δεν εχει συγκαει, σε καθε αλλαγη βαζετε sudocream ή οποιαδηποτε αλλη κρεμα ?

60κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Παρ Ιαν 14, 2011 3:36 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
^^
Εγώ πια όχι, μόνο όταν την πλένω, δηλαδή το πρωί, το βράδυ και όταν κάνει κακάκια.

61κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty κρεμα για συγκαμα Παρ Ιαν 14, 2011 3:42 am

μωρουλι

μωρουλι
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΒΑΖΩ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΗ ΠΑΝΑΣ.

62κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Παρ Φεβ 11, 2011 3:40 am

Eleni_M

Eleni_M
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη

Εγώ θα σου πρότεινα της weleda είναι βιολογική και πολύ καλή Very Happy . καλή επιτυχία!!

63κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Παρ Φεβ 11, 2011 5:04 am

veniou

veniou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Eleni_M έγραψε:
Εγώ θα σου πρότεινα της weleda είναι βιολογική και πολύ καλή Very Happy . καλή επιτυχία!!
egw bazw thn fissan bazw sxiedon se ka8e alagh panas kai otan einai polu ere8ismenw kai kateftia vlepw diafora.otan eixame paei ston paidiatro kai me rotise ti vazw kai tou eipa thn fissan mou eipe oti einai polu kallh!

64κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Παρ Φεβ 11, 2011 6:57 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρε κοριτσια απο την πρωτη μερα που γραφτηκα εδω προσπαθω να θυμηθω τη λεξη! και ναι!!!! το θυμηθηκα! νεσεστε! ναι ναι καλα ακουσατε! το γνωστοπου χρησιμοποιουμε στις κρεμες που τρωμε. καποτε η μικρη μου ειχε σχεδον ανοιξει στον ποπο γιατι εκανε πολυ μαλακα κακακια. μωρακι πολυ λεω τωρα.. μου το προτινε η μαμα μου και γω την κοιτουσα με μισο ματι. δεν ημουν φαν των ''συνταγων τις γιαγιας'' που λεμε.. εκτος λοιπον απο τη σουντοκρεμ που την εχω θεικη. προτινω αυτο. τελικα δεχτηκα και εβαλα στην κορη μου. στην επομενη αλλαγη πανας δεν υπηρχε τιποτα! ουτε κοκκινηλα ουτε τιποτα! μονο προσεξτε μη παει στην ευαισθητη περιοχη στο μωρακι. αλλα για τον ποπο ειναι σουπερ!!!!

65κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Παρ Φεβ 11, 2011 6:59 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermama έγραψε:βρε κοριτσια απο την πρωτη μερα που γραφτηκα εδω προσπαθω να θυμηθω τη λεξη! και ναι!!!! το θυμηθηκα! νεσεστε! ναι ναι καλα ακουσατε! το γνωστοπου χρησιμοποιουμε στις κρεμες που τρωμε. καποτε η μικρη μου ειχε σχεδον ανοιξει στον ποπο γιατι εκανε πολυ μαλακα κακακια. μωρακι πολυ λεω τωρα.. μου το προτινε η μαμα μου και γω την κοιτουσα με μισο ματι. δεν ημουν φαν των ''συνταγων τις γιαγιας'' που λεμε.. εκτος λοιπον απο τη σουντοκρεμ που την εχω θεικη. προτινω αυτο. τελικα δεχτηκα και
εβαλα στην κορη μου. στην επομενη αλλαγη πανας δεν υπηρχε τιποτα! ουτε κοκκινηλα ουτε τιποτα! μονο προσεξτε μη παει στην ευαισθητη περιοχη στο μωρακι. αλλα για τον ποπο ειναι σουπερ!!!!


τι ειναι το νεσεστε;βοηθησε με λιγο

66κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Παρ Φεβ 11, 2011 7:02 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμμμ ειναι ασπρο σαν αχνη. φτιαχναν καποτε κρεμες για μωρακια με αυτο.. αυτα ξερω. υπαρχει στα σουπερμασκετ

67κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Παρ Φεβ 11, 2011 7:04 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermama έγραψε:εμμμ ειναι ασπρο σαν αχνη. φτιαχναν καποτε κρεμες για μωρακια με αυτο.. αυτα ξερω. υπαρχει στα σουπερμασκετ


και το ζητας ετσι;

68κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Παρ Φεβ 11, 2011 7:07 am

ΝΑΣΙΑ

ΝΑΣΙΑ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
grammatiki έγραψε:
supermama έγραψε:εμμμ ειναι ασπρο σαν αχνη. φτιαχναν καποτε κρεμες για μωρακια με αυτο.. αυτα ξερω. υπαρχει στα σουπερμασκετ


και το ζητας ετσι;

Ειναι το γνωστο κορν φλαουρ! Το βρισκεις στο σουπερμαρκετ.

69κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Παρ Φεβ 11, 2011 7:10 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πωπω το νισεστέ?? φοβερο!
κοριτσια απο καποιες συμβουλες μαιας που σημείωσα- γραφει σαν κορυφαια την sudocream για το συγκαμα που αναφερατε κ εσεις-
για το πολυ συγκαμα προτείνει την kenacomb ή εωσίνη αραιωμένη με νερό (αυτο το τελευταίο δεν το γνωρίζω)
τα αναφέρω μηπως βοηθήσουν Smile

70κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Παρ Φεβ 11, 2011 8:27 am

AthinaKolovou

AthinaKolovou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η Sudocrem ειναι εγγυηση και για περιπτωσεις δυσκολες μας εδωσε την bepanthol ειδικη για συγκαματα... Ειχαμε αποτελεσμα σε χρονο μηδεν!

71κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Παρ Φεβ 11, 2011 9:51 am

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ο 2ος μου γιος απο την κλινικη ειχε ενα συγκαμα αστα να πανε!Μωρομαντηλα δεν ειχα προλαβει να του χρησιμοποιησω !Τωρα ποια καθε φορα του πλενω τον πωπο!Προφανως κολλησε καποια μικροβιο στην κλινικη! Αφου τον αλλαζα και εκλαιγε απο τον πονο!
Δοκιμασαμε παρα πολλα και τελικα βοηθησε το μελανι κοκκινο!Και φυσικα σουντοκριμ!

72κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Παρ Φεβ 11, 2011 10:19 am

ninaki.

ninaki.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
η sudocrem ειναι η πιο πολυχρησιμοποιημενη αποτι καταλαβα.. στο μαιευτηριο και οταν ηρθαμε στην αρχη σπιτι αυτη ειχαμε.
εμεις εχουμε 2 παιδιατρους και οι 2 ηταν καπως αρνητικοι με την συγκεκριμενη κρεμα. ο ενας μαλιστα μου ειπε πως εχει κατηγορηθει για κοκκινιλες και προωρη τριχοφυια! η αλλη μου ειπε οτι δεν τις δεχονται καλα ολα τα μωρακια. εμενα με εχει βολεψει απιστευτε μια που μου εφερε τυχαια δωρο ο θειος του αντρα μου. ειναι της nivea. βασικα μου αρεσει η υφη της στο χερι μου και το οτι ειναι αδιαβροχη! αν δεν βαλεις σαπουνακι δεν φευγει ευκολα. μεχρι στιγμης ειμαι ικανοποιημενη..

73κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Παρ Φεβ 11, 2011 11:31 am

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ της έβαζα τη σουντοκρίμ αλλά είχε μονίμως μια κοκκινίλα στα μπουτάκια της και δοκίμασα της φρεζιντέρμ όπου τη γέμισε σπυράκια.Εδώ και μια εβδομάδα χρησιμοποιώ της weleda την κρέμα για την αλλαγή της πάνας με καλέντουλα και το δερματάκι της έφτιαξε και είναι άσπρο και μεταξένιο κ επιπλέον η κρέμα αυτή δεν έχει χημικά,αρώματα κλπ κλπ

74κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Παρ Φεβ 11, 2011 12:08 pm

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια εγώ έκλαιγα όταν συγκάηκε μία και μοναδική φορά ο μικρός μου από ίωση, γιατί δεν μπορούσε ούτε να κάτσει, βρέφος ακόμη, και όταν τον άφηνα γυμνούλι και του έτρεχαν τα τσίσα ούρλιαζε από τον πόνο, ούτε το νερό δεν άντεχε... Η λύση??
Madecassol αλοιφή, από το φαρμακείο μεν αλλά φυτική, κάνει ολική ανάπλαση δέρματος με 2 φορές χρήση. Έπαθα πλάκα!!! Τη συνέστησε ειδικευμένος δερματολόγος στον παιδίατρό μας και σωθήκαμε. Και πάμφθηνη!!!

75κρεμα για συγκαμα - Σελίδα 3 Empty Απ: κρεμα για συγκαμα Σαβ Φεβ 12, 2011 12:57 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΝΑΣΙΑ έγραψε:


Ειναι το γνωστο κορν φλαουρ! Το βρισκεις στο σουπερμαρκετ.

νομιζω ναι. παντως υπαρχει και ξεχωριστο με το ονομα νισεστε σε σακουλακι.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις