Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σιχαίνομαι το jumbo.
1. Δεν υπάρχει ποτέ κανείς να τον ρωτήσεις και αν βρεις είτε δεν ξέρει να σου απαντήσει είτε είναι αγενής
2. Οι διάδρομοι είναι τόσο στενοί και γεμάτοι κούτες και παρότι απευθύνονται σε γονείς με παιδάκια δεν μπορεί να περάσει το καρότσι.
3. Είναι μύθος οτι είναι φθηνό. π.χ. Τα ζιπουνάκια τα πουλάει 2 ευρω και στο mothercare οι τιμές τους αρχίζουν από 2,5 ευρώ. Δε νομίζω οτι χρειάζεται να συγκρίνουμε ποιότητες. Τα παιχνίδια που είναι μάρκας (fisher price, playschool, κτλ) έχουν διατίμηση και από όπου και να τα αγοράσεις θα τα βρεις στην ίδια τιμή. Επίσης πάντα, πάντα, πάντα μπαίνεις στο jumbo για να αγοράσεις ένα δώρο και καταλήγεις να αγοράζεις 30 τσιτσιμπλίκια που σου κοστίζουν τουλάχιστον 50 ευρώ.
4. Η διοίκηση είχε απαγορεύσει στους εργαζόμενους να συνδικαλίζονται και όταν κάποιοι από αυτούς αντέδρασαν απολύθηκαν.
κάποια στιγμή πρέπει να μάθουμε να "τιμωρούμε" τις επιχειρήσεις που δεν μας σέβονται.

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:Σιχαίνομαι το jumbo.
1. Δεν υπάρχει ποτέ κανείς να τον ρωτήσεις και αν βρεις είτε δεν ξέρει να σου απαντήσει είτε είναι αγενής
2. Οι διάδρομοι είναι τόσο στενοί και γεμάτοι κούτες και παρότι απευθύνονται σε γονείς με παιδάκια δεν μπορεί να περάσει το καρότσι.
3. Είναι μύθος οτι είναι φθηνό. π.χ. Τα ζιπουνάκια τα πουλάει 2 ευρω και στο mothercare οι τιμές τους αρχίζουν από 2,5 ευρώ. Δε νομίζω οτι χρειάζεται να συγκρίνουμε ποιότητες. Τα παιχνίδια που είναι μάρκας (fisher price, playschool, κτλ) έχουν διατίμηση και από όπου και να τα αγοράσεις θα τα βρεις στην ίδια τιμή. Επίσης πάντα, πάντα, πάντα μπαίνεις στο jumbo για να αγοράσεις ένα δώρο και καταλήγεις να αγοράζεις 30 τσιτσιμπλίκια που σου κοστίζουν τουλάχιστον 50 ευρώ.
4. Η διοίκηση είχε απαγορεύσει στους εργαζόμενους να συνδικαλίζονται και όταν κάποιοι από αυτούς αντέδρασαν απολύθηκαν.
κάποια στιγμή πρέπει να μάθουμε να "τιμωρούμε" τις επιχειρήσεις που δεν μας σέβονται.

σωστή!

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
4. Η διοίκηση είχε απαγορεύσει στους εργαζόμενους να συνδικαλίζονται και όταν κάποιοι από αυτούς αντέδρασαν απολύθηκαν.

Στα παραπάνω συμφωνώ απόλυτα,αλλά αυτό το τελευταίο δεν το ήξερα.
Και με ποιο δικαίωμα είπαμε οτι το κάνανε αυτο;;;;

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δημητρούλα θα σου πω και εγώ ένα περιστατικό από τα jumbo, στο οποίο να σημειώσω ότι είμαστε θαμώνες γιατί είναι και κοντά στο σπίτι μας! λοιπόν: είχαμε πάει να ψωνίσουμε μια μέρα με τον γιο μου και τον άντρα μου! βάζουμε στο καρότσι τον μικρό και μέσα στο καρότσι βάζω μία ανοιχτή διάφανη σακούλα γιατί ο μικρός έχει ένα θέμα με τους εμετούς και την χρειάζομαι όπου και αν πηγαίνω! μπαίνοντας λοιπόν στο μαγαζί, μου την βγάζει από το καρότσι η υπεύθυνη ή ότι άλλο ήταν δηλαδή, του καταστήματος. της λέω δική μου είναι, γιατί υπέθεσα ότι την πήρε επειδή την πέρασε για σκουπίδι, και μου απαντάει με υφάκι, ναι αλλά δεν γίνεται να την περάσετε μέσα στο κατάστημα! ποια? την διάφανη σακούλα!
τεσπα, δεν λέω τίποτα και μπαίνω μέσα. εκεί που κάναμε τα ψώνια μας, ξαφνικά του έρχεται του μικρού να κάνει εμετό, και για καλή μας τύχη ήμασταν στο διάδρομο με τα μπολ τα πλαστικά, βουτάω ένα στα γρήγορα και τον βάζω να κάνει εμετό εκεί μέσα! στο τέλος η μεγάλη μου βλακεία ήταν που πλήρωσα το μπολ και δεν τους είπα ορίστε πάρτε το μπολ με γέμιση και κρατήστε το εγώ δεν το αγοράζω μου πήρατε την σακούλα που είχα για τον εμετό του παιδιού! κατάλαβες! τι τους πείραζε η διάφανη σακούλα δεν μπορώ να καταλάβω! επίσης μεγάλη μου βλακεία που δεν άφησα τον μικρό να ξεράσει στο πάτωμα του καταστήματος!

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:μεγάλη μου βλακεία που δεν άφησα τον μικρό να ξεράσει στο πάτωμα του καταστήματος!

ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΚΩΣ αγαπητή μου.Έπρεπε να έχεις πει για ποιο λόγο τη θέλεις και μετά αν δεν έκανε το παιδί να έβαζες το χέρι στο στόμα και να ξέρναγες εσύ...στο πάτωμα εννοείται.

Να ρωτήσω κάτι;;;Το μπωλ στο ταμείο για να το χτυπήσουν το έδωσες γεμάτο;; χα χα χα χα

aniakouk79


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Βρε κορίτσια όλα αυτά μου φαίνονται ... κινέζικα!!! Εμάς εδώ στα jumbo της Πυλαίας στη Θεσ/νίκη ποτέ δε μας σταμάτησαν να μας κρατήσουν την τσάντα του παιδιού!!! Φυσικά και το θεωρώ απαράδεκτο να γίνετε! Είναι δυνατόν να μην έχεις μαζί σου το νεράκι του παιδιού, ή μωρομάντηλα??? Άσε που όλα μας τα ποτηράκια είναι από εκεί αγορασμένα! Γούστο θα έχει να μας πουν ότι τα κλέψαμε!!!

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Athin@ έγραψε:

Να ρωτήσω κάτι;;;Το μπωλ στο ταμείο για να το χτυπήσουν το έδωσες γεμάτο;; χα χα χα χα
ΕΛΕΟΣ ΠΡΩΙ - ΠΡΩΙ!!!ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΤΗΝ ΣΠΑΝΑΚΟΠΙΤΟΥΛΑ ΠΟΥ ΕΦΑΓΑ!!!!!ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΑΣΕΙ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ!!!!

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Razz Razz όχι ρε γμτ! αυτή ήταν η τρίτη βλακεία που έκανα! ότι δεν το έδωσα γεμάτο! είχα πάρει και ένα άδειο για να το χτυπήσουν στο ταμείο! και το άφησα εκεί μετά, το άδειο δυστυχώς! τι βλακεία να τα σκέφτεσαι μετά και να μην τα κάνεις εκεί αυτά που πρέπει να κάνεις!

dim_troula

dim_troula
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Να ΄στε καλά βρε κορίτσια!!! Μου φτιάξατε τη διάθεση!!! Χαχαχαχα Μήπως να κάνουμε ένα ντου όλες με τα πιτσιρίκια και να αρχίσουν όλα μαζί τους εμετούς;;;;;; Έτσι θέλουν!!!! Πάντως πρέπει με κάποιο τρόπο να αντιδράσουμε σε αυτή την παράνοια!!! Laughing Laughing Laughing

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dim_troula έγραψε:Να ΄στε καλά βρε κορίτσια!!! Μου φτιάξατε τη διάθεση!!! Χαχαχαχα Μήπως να κάνουμε ένα ντου όλες με τα πιτσιρίκια και να αρχίσουν όλα μαζί τους εμετούς;;;;;; Έτσι θέλουν!!!! Πάντως πρέπει με κάποιο τρόπο να αντιδράσουμε σε αυτή την παράνοια!!! Laughing Laughing Laughing


άστα να πάνε! και άλλη μια φορά την ώρα που πηγαίναμε είχαν καλέσει την αστυνομία, τους ζητάδες συγκεκριμένα και ήταν εκεί έξω γιατί κάτι είχε γίνει με ένα ζευγάρι με κάτι μικρά παιδάκια και φώναζε ο κόσμος αν είναι δυνατόν και τι πράγματα είναι αυτά και μικρά παιδάκια είναι δεν ντρέπεστε? στον υπεύθυνο όλα αυτά! δεν ξέρω τι είχε γίνει, ίσως να κράταγε κανένα πραγματάκι το παιδάκι και ξέχασαν να το περάσουν από το ταμείο! δεν ξέρω, πάντως ο πατέρας φώναζε και έλεγε δώσε μου τα στοιχεία σου να σου κάνω μήνυση, στον υπάλληλο!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τραγικές καταστασεις, αλλά κορίτσια, να ρωτήσω, γιατί ξαναπάτε? Έχει κι άλλα παιχνιδάδικα, για να μη σας πω πόσα πράγματα βρίσκει κανείς στο internet. Ούτως ή άλλως τα πιο πολλά πράγματα που πουλάει είναι σαχλαμαρίτσες... Αυτοί μας έχουν ανάγκη πιο πολύ απ΄ότι εμείς αυτούς!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω δεν ηξερα οτι οι σεκιουριτι δεν εχουν δικαιωμα να ψαξουν.παντως μια φορα ετυχε να φυγω απο το ταμειο κανονικα και βγαινοντας απο την κεντρικη πορτα χτυπησε ο συναγερμος τους και ενας κατα τα αλλα ευγενικος σεκιουριτας μου λεει σας παρακαλω να δω την τσαντα σας,του λεω κι εγω "οκ κανενα προβλημα να σου τη δειξω αλλα εδω μπροστα στον κοσμο?"και απλωνει τα ξερα του εκεινη την ωρα να παρει την τσαντα και αρχιζω να φωναζω "σου ειπα θα σου τη δειξω παρε τα βρωμοχερα σου απο την τσαντα μου"!λεει "να τα δω θελω" και του λεω κι εγω "να τα δεις αφου θελεις αλλα δε θα τα πιασεις".εν τελει χτυπαγαν τα χαρτομαντηλα μου και μου ζητησε συγγνωμη κι εφυγα...αλλα αλλη φορα δε θα αφησω κανεναν να με ψαξει και πολυ περισσοτερο αν ειναι μπροστα σε τοσο κοσμο.

μαμα βασιλη


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και τα περισσότερα παιχνίδια είναι κακίστης ποιότητας.Εμάς έχει φάει κόλλημα με ένα σκυλάκι το οποίο κοστίζει 10 ευρω και στην βδομάδα χαλάει.Του έχουμε αγοράσει απο πέρυσι τα Χριστούγεννα 8 σκυλάκια!Μην ρωτάτε γιατί το αγοράζουμε ξανά και ξανά τα κορόιδα!Είπαμε έχει φάει κόλλημα!Εγώ πάντως νοίωθω να πνίγομαι κάθε φορά που μπαίνω μέσα!Τυχαίο;Δεν νομίζω.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:Σιχαίνομαι το jumbo.
1. Δεν υπάρχει ποτέ κανείς να τον ρωτήσεις και αν βρεις είτε δεν ξέρει να σου απαντήσει είτε είναι αγενής
2. Οι διάδρομοι είναι τόσο στενοί και γεμάτοι κούτες και παρότι απευθύνονται σε γονείς με παιδάκια δεν μπορεί να περάσει το καρότσι.
3. Είναι μύθος οτι είναι φθηνό. π.χ. Τα ζιπουνάκια τα πουλάει 2 ευρω και στο mothercare οι τιμές τους αρχίζουν από 2,5 ευρώ. Δε νομίζω οτι χρειάζεται να συγκρίνουμε ποιότητες. Τα παιχνίδια που είναι μάρκας (fisher price, playschool, κτλ) έχουν διατίμηση και από όπου και να τα αγοράσεις θα τα βρεις στην ίδια τιμή. Επίσης πάντα, πάντα, πάντα μπαίνεις στο jumbo για να αγοράσεις ένα δώρο και καταλήγεις να αγοράζεις 30 τσιτσιμπλίκια που σου κοστίζουν τουλάχιστον 50 ευρώ.
4. Η διοίκηση είχε απαγορεύσει στους εργαζόμενους να συνδικαλίζονται και όταν κάποιοι από αυτούς αντέδρασαν απολύθηκαν.
κάποια στιγμή πρέπει να μάθουμε να "τιμωρούμε" τις επιχειρήσεις που δεν μας σέβονται.


συμφωνω απολυτα με την Φλωρα!
ειναι απαραδεκτη η συμπεριφορα τους, απευθυνονται κυριως σε γονεις οποτε θα επρεπε να δεχονται τα φορτωμενα μας καροτσια,να βγαλουν αυτα τα παλουκια απο την εισοδο (στο jumbo στη Νερατζιωτισα πχ δεν μπορεις να μπεις...πρεπει να πας μεσα να ειδοποιησεις για να βγει υπαλληλος να σου ανοιξει...στο μεταξυ για να γινει αυτο θα πρεπει η μητερα/πατερας να αφησει εξω το καροτσι...),ας μην ειμαστε θυματα,απλως δεν ξαναπας εκει!

μαρακι77

μαρακι77
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
στο τζαμπο πυλαιας στη θεσσαλονικη πηγενω κοντα 5 χρονια και ποτε δεν μου εχουν κανει κατι τετοιο.

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευάκι έγραψε:εγω δεν ηξερα οτι οι σεκιουριτι δεν εχουν δικαιωμα να ψαξουν.παντως μια φορα ετυχε να φυγω απο το ταμειο κανονικα και βγαινοντας απο την κεντρικη πορτα χτυπησε ο συναγερμος τους και ενας κατα τα αλλα ευγενικος σεκιουριτας μου λεει σας παρακαλω να δω την τσαντα σας,του λεω κι εγω "οκ κανενα προβλημα να σου τη δειξω αλλα εδω μπροστα στον κοσμο?"και απλωνει τα ξερα του εκεινη την ωρα να παρει την τσαντα και αρχιζω να φωναζω "σου ειπα θα σου τη δειξω παρε τα βρωμοχερα σου απο την τσαντα μου"!λεει "να τα δω θελω" και του λεω κι εγω "να τα δεις αφου θελεις αλλα δε θα τα πιασεις".εν τελει χτυπαγαν τα χαρτομαντηλα μου και μου ζητησε συγγνωμη κι εφυγα...αλλα αλλη φορα δε θα αφησω κανεναν να με ψαξει και πολυ περισσοτερο αν ειναι μπροστα σε τοσο κοσμο.
apagorevete rita afto pou ekane kai pou xereis den eixe tipota aftos sto xeri na sto valei mesa an 8es tin anigis allios tou les oxi den tin anigw kai an 8es fonaxe tin astinomia kai prosoxi somatiko elenxw mono gynaika astynomikos exei dikaioma na sou kanei an einai adras kai paei na sagixsei tou kaneis mia minisi gia sexoualiki parenoxlisei kai kati asxeto otan pate se mia ipiresia kai sas zitane taftotita aplos 8a tous ti dixnete den 8a tin kratane ekini alla eseis mono se astynomikous na thn dinete

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
daddycool έγραψε:Τα συνοικιακά μαγαζία που ακούγαμε και καλημέρα και ευχαριστώ ,δυστυχώς κλείνουν όπως λες, γιατί επιτρέψαμε στα Jumbo,Zara & συναφή να τα συντρίψουν, δίνοντας τους τα και καλά λιγότερα λεφτά που μας ζητάνε Rolling Eyes Καμιά αγορά και καμιά οικονομία δεν μπορούν να σταθούν μόνο με τα μονοπώλια που θα απομείνουν τελικά.Και όλα αυτά τα κακομοίρικα και ανεκπαίδευτα που δουλεύουν σ'αυτούς χωρίς κανένα κίνητρο για 3&60 και πουλάνε αγένεια, θα καταλήξουν να παίρνουν ακόμα λιγότερα.Καλή & άγια η οικονομία ,αλλά αν δεν ξυπνήσουμε, δεν θα μείνει τίποτα για να εξοικονομούμε Wink

συμφωνω μαζι σου,παρολο που η τσεπη μου συμπαθει τις αλυσιδες, αυτο που πλεον θεωρω οτι ισχυει ειναι κατι που μου λεει συχνα η γιαγια μου "η φτηνια τρωει τον παρα",δεν μας συμφερουν κ τοσο τελικα τα φτηνα πραγματα που χαλουν με την μια,απλως ικανοποιουν την αναγκη μας για καταναλωση,να εχουμε πολλα..

μαρακι77 έγραψε:δημητρουλα μου αυτο που ηθελαν να ψαξουν τα πραγματα σου,ειναι παρανομο.το ξερω σιγουρα γιατι ο κουνιαδος μου ειναι τωρα συνταξιουχος αστινιμικος και τα ξερει καλα και με ειχε συμβουλευσει τι να κανω.δικαιωμα να ψαξει τα πραγματα σου εχει μονο η αστυνομια.καλεις την αστυνομια σε ψαχνει,δεν βρισκει τιποτα και τους κανεις και μια ωραιοτατη μυνηση.οσο περιμενεις την αστυνομια τους λες να ειναι και ενα τυχαιο ατομο για να μην τυχον αυτοι επιχιρισουν να σου βαλουν κατι μεσα στα πραγματα σου.


μονο η αστυνομια εχει δικαιωμα για ελεγχο και εκει ακομα εχουμε δικαιωμα σαφως να το αρνηθουμε αν δεν υπαρχει προφανης λογος ή ενταλμα...δεν ζουμε στη χουντα του Πολ Ποτ,ελεος..

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μανούλες καλησπέρα!!!
Εχω πάει στο jumbo στον Κολωνό και μόνο που δεν με δείρανε επειδή ΑΡΝΗΘΗΚΑ να παραδώσω την τσάντα της μικρής. Τους απείλησα οτι θα τους αναφέρω στο ινκα και οτι δηθεν ειμαι δικηγορος και οτι εστελνα εξωδικο και ... τελοςπαντων μπήκαμε ΜΕ ΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ ΜΑΖΙ!!!
Γιατι ομως στο Μαρουσι δεν με ενοχλήσαν καθολου???
Τυχαίο δεν νομίζω!!!!!

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
η αληθεια ειναι πως κι εκεινοι περνουν καποιες εντολες απο ανωτερους, κι αν αυτες ειναι να μην δεχονται τσαντες εντος του μαγαζιου, ετσι θα πρεπει να γινεται. δε λεω πως ειναι σωστο, ειδικα σε μια μαμα που κουβαλαει ενα σωρο πραγματα μαζι της. εμενα παντως δε μου εχουν ζητησει ποτε κατι τετοιο στα τζαμπο του αλιμου που πηγαινω. μηπως ειναι τελικα θεμα αρμοδιων του καταστηματος και οχι κανονισμος?

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ομολογώ ότι ούτε εμένα μου έχει τύχει να μου ζητήσουν να αφήσω έξω τις τσάντες, και όλοι οι υπάλληλοί εκεί μέσα είναι ευγενέστατοι. Αφού μια φορά είχα πάρει ένα τετράγωνο βάζο και όπως το κρατούσα στο χέρι έπεσε κι έσπασε Embarassed κι εγώ άλλαξα 10 χρώματα, ήταν και μια υπάλληλος εκεί κοντά, της λέω να το πληρώσω, και μου λέει να μην ανησυχώ, θα το περάσει σαν ατύχημα κατά τη μεταφορά ή κάτι τέτοιο..
Αλλά για τα υπόλοιπα που αφορούν τις αλυσίδες καταστημάτων γενικά και τα δικαιώματα των εργαζομένων εκεί συμφωνώ με τις προλαλήσασες, όπως και για το ότι θα πάς να αγοράσεις μια πιπίλα των 2,5 ευρώ και θα φύγεις έχοντας ξοδέψει 150 ευρώ σε μ@λ@κίες που ούτε κάν χρειάζεσαι...
Shocked Shocked Shocked Shocked

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μιας και αναφέρθηκε το Jumbo έχω και εγώ να καταγγείλω την αγένειά τους,όταν πρίν γεννήσω αγοράσαμε κάτι από εκεί το οποίο όμως τελικά δεν μας έκανε γιατί απλά η υπάλληλος που μας είχε εξυπηρετήσει μας είχε δώσει τελείως λάθος οδηγίες ως πρός κάποιες λειτουργίες του.Οπότε το πράγμα αυτό δεν μας έκανε κ ήθελα να το επιστρέψω και να πάρω τα χρήματά μου να πάω να το αγοράσω από αλλού όπου θα ήταν όπως το ήθελα ακριβώς κ χωρίς να έχω παραπλανηθεί (σίγουρα κατά λάθος) από μια πωλήτρια.Μιλάμε λοιπόν με την..."υπεύθυνη" του μαγαζιού και με αγενέστατο τρόπο μας είπε ότι επιστροφή χρημάτων δε γίνεται.Της είπαμε ότι δε θέλουμε να σπαταλήσουμε τα χρήματά μας σε πράγματα που δε μας χρειάζονται και ότι αυτά τα χρήματα τα είχαμε υπολογίσει για αυτό το συγκεκριμένο πράγμα.Και αντί να μας εξυπηρετήσει ευγενικά μου ζήταγε να της πω ποιά υπάλληλος μας εξυπηρέτησε κ μας έδωσε τις λάθος οδηγίες για το προιόν!!!!!!!!!Και τη ρωτάω την κοπελίτσα-"υπεύθυνη"...τι σημασία έχει???Θα κόψεις τα χρήματα από τον μισθό της για να μου τα δώσεις ή δε με πιστεύεις???Και εν ολίγοις της είπα ότι θα έπρεπε να ντρέπεται που μου ζητάει να ρουφιανέψω μια συνάδελφό της κ να βρει τον μπελά της η κοπέλα κ έφυγα!Απαράδεκτοι γιατί αφενός δεν με πίστεψε και μου ζητούσε να ρουφιανέψω μια εργαζόμενη των...3και60 και τελικά το...λουστήκαμε αυτό το πράγμα κ ας μην ήταν αυτό που θέλαμε.

popibar

popibar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια και εδώ στον Βολο το ίδιο κανουν...προς αποφυγη μικροκλοπών. Εγώ το ξερω και τα δινω κατευθειαν στις κοπέλες και οτι χρειάζομαι για το παιδί τα εχω μεσα στην δικη μου τσάντα.
Εχθες ειχα ψωνισει πρωτα απο το μαρκετ και τα ειχα βολεψει κατω απο το καρότσι του παιδιου. Ηταν και βαρια. Βγαίνοντας ήταν προς την εξοδο ο υπέυθυνος και μου ειπε και καλα οτι θα έπρεπε να τα αφησω και πηγε να τα κοιτάξει και καλα...και του λεω το ξερω οτι έπρεπε αλλα ειναι και βαρια για να τα εβγαζα (ειμια και 7 μηνων εγκυος). Αλλα οκ δεν μου ειπε τίποτα.
Η αληθεια ειναι τι οι κοπελες δεν φταίνε σε τίποτα. Εχω μιλησει και κοπέλα της υποδοχής και τις εχουν πολυ στην τσιτα. Τις παρακολουθουν απο καμερες και με το παραμικρό τις κανουν παρατηρήσεις. Ο κοσμος πολλες φορες τις μιλαει ασχημα...και καταλαβαίνετε οτι και αυτες κανουν απλά τι τους λενε...
Εμενα αυτο που με ενοχλει στα Τζάμπο ειναι οτι υπερφορτώνουν τους διαδρόμους με αποτέλεσμα κατάστημα για παιδιά και να χοράνε ισα ισα τα παιδικα καρότσια..σε καποιους διαδρόμους δε, δεν χωράει κιολας....

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΙ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ ΕΙΝΑΙ ΥΣΤΕΡΙΚΟΙ ΜΕ ΤΙΣ ΜΙΚΡΟΚΛΟΠΕΣ ΣΤΑ JUMBO.ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΣΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΚΑΙ ΤΣΕΚΑΡΟΥΝ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ.ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΣΥΧΝΑ

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημέρα . Εμείς πηγαίναμε στο jumpo στο Αιγάλεω η αλήθεια είναι ότι ποτές δνε ίχε τύχει να πάω με πράγματα μονο μια φορά που είχα ψωνίσει και τα άφησα εκεί στην υποδοχή όταν γύρισα έψαχνε η υπαλληλος να τα βρεί . Οσο για τη τσαντα του μωρου έχω πάει τοτε που ηταν μωρο και δεν μου τη ζητησαν ουτε να την δουν , τωρα όσο αφορα τους σεκιουρητάδες κορίτσια ας είμαστε και λίγο πιο μαλακές επειδή δυστυχως στ μεγάλα κυιω σουπερ μαρκετ έχουν ξεσαλώσει με τις κλεψιές και το ξέρω απο φίλο που κάνει αυτη τη δουλειά αλλά απο τη γινετε υπαρχουν στα μαγαζια κάμερες αν δουν κάτι ύποπτο καλούν το άτομο το πηγαίνουν στη καμέρατου δειχνουν αυτο που κατεγραψε καιμετα ρωτάνε αν θέλει να το πληρωσει συνηθως αυτο γινετε αλλα υπάρχουν και π[εριπτωσες που αρνουντε οτι το έχουν πάρει οποτε οδηγουνται απευθειας στην αστυνομια . Αλλο ένα περιστατικο που συμβαινει σ εκάποια σουπερ μαρκετ ειναι οι ταμίες να στελνουν τις οικογνειες τους στα ταμεία τους και χτυπανε λίγοτερα πράγματα απο ότι έχουν πάρει ετσι στο Γαλαξια στον Αγιο Στεφανο έδιωξαν πολλες ταμίες το είχαν κάνει συστημα , κακά τα ψέματα τα παντα εχουν δυο μεριές και τις π[ερισσοτερες ειναι εις βαρος του σωστου καταναλωτη

fairy baby


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Kαι μενα με σταματησαν στα τζαμπο γιατι ειχα κατω στο καλαθι του καροτσιου τα παιχνιδια της μπεμπας ,καλα πανε καλα? μωρο εχω.
Και αντε δεν με πειραξε που με σταματησαν , καταλαβαινω οτι κανουν την δουλεια τους και οτι αυτοι ελεγχονται απο καπου αλλα δεν με αρεσε καθολου η συμπεριφορα της κυριας , την οποια την ειχα ξαναδει να μιλαει αποτομα λες καιθα σου κανει σωματικο ελεγχο νιωθωντας ακομα πιο ασχημα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις