Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
64 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 64 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το τι θεωρει ο καθενας καταλληλο διαφερει απο τις δυνατοτητες και τις αντοχες του !! και φυσικα απο την θεληση του ! εγω θα πω κατι  παντως και πολυ σοφο : 1 = κανενα ! σε ολα ομως !!! 

aristina

aristina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ax τι να πω οταν σκεφτομαι παιδακι 2ο και εγκυμοσυνη αισθανομαι τοσο ομορφα απ την αλλη ομως θελω αυτο το καλοκαιρι να χαρω τον μπεμπη μου να παμε για μπανακια να βαλω τα φορεματακια μου να βγω τα βραδακια μου χα χα χα που δεν βγηκα φετος και καπως μουρθε χε χε χε και επισης να πω οτι βλεπω στον υπνο μου οτι γενναω 2η φορα συχνα και ξυπναω με πανικο affraid Laughing Laughing
Ενω ειχα τοσο ευκολη γεννα τι να πω... Rolling Eyes Rolling Eyes
Παντως μετα το καλοκαιρακι θα ηθελα πρωτα ο Θεος να προσπαθησω για το αδερφακι μας! Very Happy βεβαια ποτε δεν ξερουμε τα σχεδια δεν ειναι για μας....ας ειναι οποτε θελει το νινακι οπως και ο μπεμπης μας!

lineal

lineal
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
valerakievelinaki έγραψε:το τι θεωρει ο καθενας καταλληλο διαφερει απο τις δυνατοτητες και τις αντοχες του !! και φυσικα απο την θεληση του ! εγω θα πω κατι  παντως και πολυ σοφο : 1 = κανενα ! σε ολα ομως !!! 
σε ολα δηλ και στο γαμο;
Razz
δε νομιζω ο ενας ο μπεμπης που εχω κανει να ειναι ισο με κανενα...ετσι δεν ειναι;
οπως και καθε μανουλα που εχει ενα παιδακι.
σκεψου αυτες που δε κανουν ουτε ενα

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΑΜΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ έγραψε:fwteinoyla kai mena h korh moy einai 5kai kati 24\6 exw pei me ton antra moy kai tha ksekinisoyme elefthera kai kalws na erthei!!!thelw poliiiii!!!!!!!!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Χαιρομαι που εχουμε την ιδια σκεψη!!!!!!!!Κοπως ειπα εγω το σκεφτομαι γιατι εχω ενα θεμα κα με την δουλεια μου κ το βλεπω κ σας δικαιολογια (βαρατε με κ ας κλαιω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) Very Happy

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:το τι θεωρει ο καθενας καταλληλο διαφερει απο τις δυνατοτητες και τις αντοχες του !! και φυσικα απο την θεληση του ! εγω θα πω κατι  παντως και πολυ σοφο : 1 = κανενα ! σε ολα ομως !!! 
Σε αυτό συνονωματη θα διαφωνήσω . Σκέψου δνε είναι παράλογο να μιλάμε για μια ανθρώπινη ζωή με αριθμιτικικα δεδομένα ; δηλαδή ποια η διαφορά ανθρώπινων συναισθημάτων σε σχέση με τα πόσα παιδιά έχει μια οικόγενεια ;Τι ενοοω ; εγω έχω ένα παιδί και η αδερφή μου 2 κάποια άλλη 3 κάποια άλλη 5 πονάει κα΄ποια η χαιρετε περισσότερο η λιγότερο για τα παιδια της ; μπορρούν να διαχωριστουν τα συναισθήματα ; Μια μέρα λεει μαι γνωστη :εμεις που έχουμε 1 παιδί πρέπει να τα προσέχουμε δηλαδή οι άλλες που έχουν περισσότερα πρέπει να τα αφ΄σουν στο έλεος του Θεού ; το να εχεις ενα παιδι απο καθαρή επιλογή επειδη εσυ το ήθελες προσωπικα το βρίσκω πολύ πιο φρόνιμο απο τονα έχω 3 η 5 και να ειναι εγκατελειμενα καινα λεω α αν μου έτυχε τα παιδια δεν τυχαίνουν απο μόνα τους ουτε θέλουν μόνο ΑΓΑΠΗ θέλουν και άλλα πράγματα . Μακέρι όλες οι γυναικες να είχνα και απο ένα παιδι ξερετε εχετε ακουσει αυτό που λενε :οσοι εχουν παιδιανα τα χαιρονται και όσοι δνε έχουν να χαίρονατι δνε ξερω κατά πόσο σας βρίσκει σύμφωνη αυτό ; εγω το ανα΄λυω και καλά οτι τα παιδία έχουν μεγάλες ευθυνες και αν δεν είσια ετοιμοςκαι διαθετιμένος να είσαι παρων είναι καλυτερο να το αφησεις .

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΑΧΟΠΑΙΔΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑ?ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ,ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΓΙΑΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ.ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ.ΟΤΑΝ ΑΠΟΚΤΑΣ ΠΑΙΔΙ,ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΥΕΙ Η ΞΕΝΟΙΑΣΙΑ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΑΧΟΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ,ΓΙΆΥΤΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΖΗΤΟΥΣΑ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ.ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΗΛΙΚΙΑΣ

popi.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε αυτά τα θέματα το "κατάλληλο" είναι εντελώς υποκειμενικό. Το κάθε ζευγάρι αποφασίζει πότε και αν θα κάνει 2ο. Εγώ πιστεύω ότι 2-3 χρόνια είναι μια καλή διαφορά. Και έχεις χαρεί το πρώτο και το σώμα σου έχει επανέλθει από την προηγούμενη εγκυμοσύνη και τα παιδιά θα μπορούν να παίζουν και να είναι κοντά (συναισθηματικά).
Στα σεμινάρια ειδικής αγωγής που έκανε η κουμπάρα μου, τους είπαν ότι παιδιά που έχουν διαφορά ηλικίας μικρότερη από 1,5 χρόνο έχουν αυξημένες πιθανοτητες να παρουσιάσουν αυτισμό... δεν ξέρω!
Πάντως κι εγώ δεν συμφωνώ με το 1=κανένα (ισχύει και στην απιστια ας πούμε;;; ).
Υπάρχουν γυναίκες που προσπαθούν τρελά και αποτυγχάνουν πολλές φορές μέχρι να έρθει αυτό το πολυπόθητο "ένα" παιδί και άλλες που δεν έχουν την ευκαιρία να κάνουν 2ο. Αυτό άλλωστε δεν το ξέρει καμία μας... μπορεί να λέμε ότι θα κάνουμε και τελικά ο Θεός να μη το δώσει.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το ενα ίσον κανένα το λένε χρόνια..δεν χρειάζεται να παρεξηγειτε κανείς..ουτε αν ειναι ο ιδιος μοναχοπαιδι ..ουτε αν θελει αυτος μονο ένα παιδί...και όταν λενε πως πρεπει να το προσεχεις ειναι αληθεια..οχι γιατι οταν ειναι περισσοτερα τα εχεις΄΄γραμμενα΄΄ ..αλλά ότι και να πάθει ένα παιδί..έχεις και άλλα για παρηγορια...το ίδια βέβαια πονάς...αλλά άλλο να έχεις ένα και να το χάσεις...(μετά δεν έχεις τίποτα) και διαφορετικά να υπάρχουν και άλλα πίσω....
αυτό εννοούσαν παλιά οι γιαγιάδες που λέγαν ένα ίσον κανένα..τωρα βέβαια ανάλογα με τις συνθήκες αλλάζουν πράγματα...άλλο να μην μπορεις να κάνεις άλλο..διαφορετικό να μην θέλεις ,αλλά αν έρθει να το κρατησεις..και τελειως διαφορετικό μετά το ένα να προχωράει κανείς σε εκτρώσεις γιατι απλά δε θέλει η δεν τον βολέυει...εκέι οι ευθύνες αλλάζουν..
στο θέμα μας πάντως ..δεν νομιζω οτι υπάρχει ΄΄καλή ΄΄ και ΄΄κακη ΄΄ διαφορα..πάνω φυσικά απο 5 χρονια νομίζω πως δεν μπορουν να επικοινωνησουν ,τουλαχιστον οταν είναι μικρά...
α..και κάτι άλλο ..αυτό που έγραψε μια κοπέλα πως σε διαφορες κατω του 1,5 χρονου εχουν πιθανοτητες αυτισμού ειναι τελειως εκτός πραγματικότητας...ξερω παρα πολύ κοσμο που τα εχει κοντα τα π[αιδια και ολα καλα..απορω πως γιατροι λενε τέτοιες αηδίες...κρίμα!

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια εμενα ο γιος μου ειναι σχεδον 15 μηνων και ειμαι 8 μηνων εγκυος!!!δεν ηταν μια προγραμματισμενη εγκυμοσυνη και επειδη δεν εχω βοηθεια εχω παθει εναν πανικο ομως παρολαυτα θα συμφωνησω με τις μανουλες οτι αν ξεφυγεις απο μια φαση δυσκολα ξαναγυρνας εγω ηδη σκεφτομαι αντε παλι απο την αρχη αποστειρωση και ξενυχτι και και και!!!παρολα αυτα πιστευω οτι αν και δυσκολο για εμας για τα μικρα θα ειναι μια καλη διαφορα ηλικιας και για να μπορουν να παιζουν και αργοτερα να μοιραζονται πραγματα και να κανουν ουσιαστικη παρεα

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα και απο εμενα!!!!ΣΥμφωνω οτι καλυτερο ειναι να κανεις πανω απο 1 παιδακι αλλα αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να ειναι και κοντα στην ηλικια!!! η κορη μου ειναι 2,5 ετων θελω να κανω και αλλα παιδακια αλλα οχι αμεσα , δεν θελω τωρα!!!! αυτο ειναι θεμα το πως νιωθουν οι γονεις !!! με ενοχλει που αρχιζουν και σου λενε αντε δεν θα κανεις 2ο ? αντε κοντευει τα 3 η κορη σου!!! με ενοχλει να με αγχωνουν για το ποτε θα κανω και 2ο και 3ο παιδι!

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κ απο μενα !Το θεμα ειναι κ να σε παιρνει κ ηλικιακα να πεις θα οεριμενω κ 5 χρονια!Εγω ειμαι 30κ μολις τωρα η μικρη ειναι 5μιση μηνων δεν μπορω να πω οτι θα περιμενω παρα πολυ γιατι νομιζω οτι οσο μεγαλωνουμε κ οι αντοχες μας εγκαταλειπουν αλλα κ μεγαλωνοντας υπαρχει για τηην δικη μου αποψη μια πολυ διαφορετικη εικονα δηλαδη ενα παιδι 10 χρονων με μαμα 50!

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι ειναι και αυτο ενα θεμα!! ισως δεν το εχω σκεφτει εντονα γιατι ειμαι μολις 23 χρονων !!! βεβαια εχω διαφορα με τον αντρα μου και ισως δεν θα ηθελα να ειναι εκεινος πολυ μεγαλος και να εχει μικρο παιδακι

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Προσωπικα δεν ηθελα συντομα δευτερο παιδακι επειδη ηθελα να χαρω το πρωτο μου πρωτα απ ολλα κ να ηρεμησω!!!(η κορη μου μεχρι 15 μηνων ητανε πολυ ταλιμπανακι)
αν ερχοταν νωριτερα ενα δευτερο ενοειται οτι θα χαιρομουν και θα το κρατουσα σφιχτα στην αγκαλια μου I love you με πολυ αγαπη.......θα ειχε και συντροφια η μικρη μου το αδερφακι της!!!
εχει 2 μηνες που προσπαθουμε για το δευτερο...ηρθε η ωρα και το περιμενουμε να μας χτυπησει την πορτα της οικογενειας μας!!!

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Με το καλό κοπέλα μου να έρθει και το 2ο!!!!! Και βέβαια άμα έρθει ξαφνικά θα το δεχτούμε με τεράστιες αγκαλιές αυτό είναι το μόνο σίγουρο!!!!! 3 παιδάκια θέλω σίγουρα!!!!

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ήρια έγραψε:Με το καλό κοπέλα μου να έρθει και το 2ο!!!!! Και βέβαια άμα έρθει ξαφνικά θα το δεχτούμε με τεράστιες αγκαλιές αυτό είναι το μόνο σίγουρο!!!!! 3 παιδάκια θέλω σίγουρα!!!!

να σαι καλα Ηρια I love you μακαρι Very Happy
και συ με το καλο!!! να σου ερθουν βολικα κ να χεις 3 υπεροχα αγγελουδια!!! flower flower flower

linmak88

linmak88
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Τα παιδιά έχουν πολλές ευθύνες και δεν εννοώ την κούραση αλλά οικονομικές ευθύνες! Βέβαια ο καθένας σκεφτεται διαφορετικά. Εμείς θέλουμε να δώσουμε στα παιδιά μας όσα πιο πολλά εφόδια μπορούμε και εννοώ φροντιστήρια, σπουδές όπου χρειαστεί, επαγγελματική αποκατάσταση! Γι'αυτό και αργήσαμε να κάνουμε 2ο ! Εγώ μέχρι να διοριστώ, δούλευα κάθε χρόνο και σε διαφορετικό μέρος(εκπαιδευτικός) επί 13 χρόνια και έσερνα και το γιο μου μαζί, δεν είχα τη διάθεση να βάλω και έναν ακόμη άνθρωπο σ'αυτήν την ταλαιπωρία! Έτσι το καθυστερήσαμε - μέχρι που διορίστηκα και αμέσως έκανα τη κόρη μου - μετά από 10 χρόνια! Ένα μόνο έχω να πω - απόλυτη ανανέωση στην οικογένεια μας, στη ζωή μας. Ευτυχία στο κατακόρυφο! Ο γιος μου όταν γεννήθηκε η Συμώνη ήταν 10 ετών! Τη δέχτηκε με πολύ ωριμότητα, την φρόντιζε και την φροντίζει πάρα πολύ από μόνος του-με τη θέληση του! Μας έχει βοηθήσει πάρα πολύ στο μεγάλωμα της Συμώνης το αγοράκι μας,λόγω διαφοράς ηλικίας δεν έχουμε καβγάδες μεταξύ τους, όποτε χρειαστεί να βγούμε ή να αργήσουμε στη δουλειά(δουλεύω σε απογευματινό σχολείο)την κρατάει εκείνος! Κοιμούνται το μεσημέρι και το απόγευμα θα της δώσει το κολατσιό της και μετά θα καθήσει δίπλα του να ζωγραφίσει ή να παίξει κι εκείνος διαβάζει τα μαθήματα του. Μετά ερχόμαστε κι εγώ με τον άντρα μου και την αναλαμβανουμε εμείς!
όσο για την σχέση με τον άντρα μου - είμαστε μαζί 22 χρόνια από τα οποία 16 χρόνια παντρεμένοι, το 2ο παιδί ανανέωσε πολύ τη σχέση μας - νοιώθουμε σαν νιόπαντροι!
Δεν μετανοιώνω λοιπόν για τίποτα - δοξάζω μόνο τη Παναγιά για τη υπέροχη οικογένεια που μου χάρισε! 2 παιδακι!Ποια ειναι η επιθυμητη διαφορα ηλικιας? - Σελίδα 2 417472

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το πιστευω αυτο για την ανανεωση αληθεια το πιστευω!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω και αν το πιστευω!!!! η μαμα μου εκανε την αδερφη μου στα 38 της ακομη μετα απο 12 χρονια ομορφη και λαμπερη ειναι!!!της εκανε πολυ καλο αυτο το παιδι, αλλα και σε μας τα αδερφια της!! εγω ημουν 18 και ο αδερφος μου 15 την ειχαμε σαν κουκλιτσα!!!

και τωρα η αδερφη μου ειναι 12 και με βοηθαει πολυ με τη μικρη μου.... Very Happy Very Happy

linmak88

linmak88
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
2 παιδακι!Ποια ειναι η επιθυμητη διαφορα ηλικιας? - Σελίδα 2 451948 Χαίρομαι που με καταλάβατε κορίτσια! 2 παιδακι!Ποια ειναι η επιθυμητη διαφορα ηλικιας? - Σελίδα 2 727892

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ πιστεύω ότι μια καλή διαφορά ηλικίας είναι γύρω στα δύο με τρία χρόνια όπου από τη μια το πρώτο έχει ξεπεταχθεί λίγο και έχει αρχίσει να αυτοεξυπηρετείται και απ' την άλλη η μαμά δεν έχει χάσει ακόμη τελείως την επαφή με γάλατα, πάνες και όλα τα σχετικά Rolling Eyes
Επίσης είναι καλό τα αδερφάκια να είναι κοντά ηλικιακά γιατί θα μπορούν να παίζουνε μαζί και γενικότερα να κάνουν παρέα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsipita!! έγραψε:Εγώ πιστεύω ότι μια καλή διαφορά ηλικίας είναι γύρω στα δύο με τρία χρόνια όπου από τη μια το πρώτο έχει ξεπεταχθεί λίγο και έχει αρχίσει να αυτοεξυπηρετείται και απ' την άλλη η μαμά δεν έχει χάσει ακόμη τελείως την επαφή με γάλατα, πάνες και όλα τα σχετικά Rolling Eyes
Επίσης είναι καλό τα αδερφάκια να είναι κοντά ηλικιακά γιατί θα μπορούν να παίζουνε μαζί και γενικότερα να κάνουν παρέα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


τώρα πια μπορώ να πω ότι συμφωνώ απόλυτα με αυτό! όσο θηριάκι και να είναι το πρώτο σας παιδάκι, μην αφήνετε να περάσουν πολλά χρόνια, θα το μετανιώσετε μετά! εκτός αν αφήσετε πάαααααρα πολλά χρόνια και πείτε εγώ θέλω να ξανανιώσω την μητρότητα όταν το πρώτο μου παιδί θα είναι πλέον αρκετά μεγάλο! αν έχετε το κουράγιο, καλό είναι και αυτό!

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειμαι της αποψης οτι οσο πιο κοντα, τοσο το καλυτερο γιατι μεγαλωνουν μαζι.

ninaki-giorgaki

ninaki-giorgaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΙ ΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ 2-3 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ... ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΟ ΘΗΡΙΑΚΙ ΜΟΥ ΗΔΗ 18 ΜΗΝΩΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΜΕ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΠΡΑΚΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ...
ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΣΗΚΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΤΟΥΡΛΑ, ΠΩΣ ΘΑ ΜΟΙΡΑΣΩ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΚΙ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΞΕΠΕΤΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΝΑΓΚΗ? ΒΑΣΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ... confused

boogie


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
OSO PIO KONTA TOSO KALITERA!!!!EMENA EXOUN 5 XRONIA DIAFORA K KATHE MERA STO SPITI GINETAI PAIDIO MAXHS!!!OTAN EINAI KONTA HLIKIAKA MEGALONOUN PIO EFKOLA......TSEKARISMENO KORITSIA!!!!

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμενα ειναι 2 ετων. Πριν ελεγα οτι θελω 2ο οταν ο μικρος θα μιλαει καιθα συνενοουμαστε γιατι με 2 μωρα που δεν μιλανε θα τρελαθω!
Τωρα που μιλαει λεω να καθαρισει κιολας γιατι...πολυ πανα παιδια!
Σκεψου ενα εχεις και πρεπει να το ταϊσεις, να το αλλαξεις, να το κοιμησεις, να το κανεις μπανιο και παλι απο την αρχη...φαντασου αυτα x2! Το ενα να μπουσουλαει, το αλλο να θελει να το κρατας ορθιο, αγκαλιες...και χωρις βοηθεια?
Και μαζι με τα παιδια εχουμε και καθαρισμα, μαγειρεμα για εμας, για τα μικρουλια, πλησιμο, σιδερωμα, να τα πας και βολτα. Ποτε θα παρει η δολια μανα μια ανασα? Τα 2,5 με 3 χρονια για μενα ειναι οτι πρεπει...οποτε μαλλον πρεπει να ξεκινησω προσπαθιες! 2 παιδακι!Ποια ειναι η επιθυμητη διαφορα ηλικιας? - Σελίδα 2 536304

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις