Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
61 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 61 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

princess 05/05/10

princess 05/05/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
aaxxx ti tha kanoume???emeis arxisame na kouniomaste sto parkokrevato pou exei 2 orofo gia ksaples ...kai afto otan xreiazotan na tin koimisei o antras mou kai den eixe upomoni tin kounouse opote kai mas emeine...nai alla afto den einai krevati orthopaidiko prwton kai defteron einai me plastika yatzakia ta opoia oso varenei arxizoun kai xalane..pigame loipon sti larissa stin pethera m kai epeidi eimastan oli mera sti gura apo tin exantlisi koimotan sto amaxi tin pairname k ti vazame sto krevati kai alles fores pistevw apo ton polu kosmo enoiwthe anasfaleia kai ithele na koimithei agalia xwris kounima kai mono se mena...epistrepsame loipon spt kai sunexise na thelei agalia ela omws pou xreiastike na tin koimisei kapoies fores o antras mou kai tin kounouse agalia..omws egw den mporw k agalia kai kounima ponaei i mesi mou...afiste pou xupnaei kia to vradu...xtes to vradu ksipnouse kathe wra ...otan ti vazw sto krevati gurnaei mproumita kai sikwnete ...ti na kanw?nma tin afisw orthia na griniazei?uparxei periptwsi na xaplwsei moni kai na koimithei?mou fainete apistefto...de xerw arxisa na exw polla nevra

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμενα που τρωει τα πρωτα 120 ml και μολις ρευτει θελει περπατητο το υπολοιπο ????????? εχω δοκιμασει να της το δωσω και να καθομαι αλλα κλαιει.
πως μπορω να της κοψω αυτη την συνηθεια (που δυστυχως εγω της την εμαθα) και να πινει ολο το γαλα και να ειμαι καθιστη ??????

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να μην κάνεις τίποτα ακόμα, είναι πολύ μικρό το παιδί. Χρειάζεται την αγκαλιά σου

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tolazarakimou! έγραψε:Να μην κάνεις τίποτα ακόμα, είναι πολύ μικρό το παιδί. Χρειάζεται την αγκαλιά σου

μα αγκαλια θα την εχω απλα θελω να ειμαι καθιστη !!!

7 κιλα στο ενα χερι, ορθια και να περπαταω ειναι λιγο κουραστικο !!!!!!

*sandy*


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ioannam24 έγραψε:
tolazarakimou! έγραψε:Να μην κάνεις τίποτα ακόμα, είναι πολύ μικρό το παιδί. Χρειάζεται την αγκαλιά σου

μα αγκαλια θα την εχω απλα θελω να ειμαι καθιστη !!!

7 κιλα στο ενα χερι, ορθια και να περπαταω ειναι λιγο κουραστικο !!!!!!
ioannam24 se katalabainw apolita.mia apo ta idia kai emeis kai skepsou oti emeis eimaste sta 8,5 kila twra pia!!!ase pikra!!!kalo kouragio!!!

joan80


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αχ βρε κορίτσια πόσο σας καταλαβαίνω. Εγώ έχω κάνει άπειρους καβγάδες με τον άντρα μου γι' αυτό το θέμα. Ο μικρός γενικά κοιμάται μόνος του, θέλει μόνο πιπίλα. Κάθε φορά που πάει να τον κοιμήσει ο άντρας μου τον κουνάει. Κάνει ένα ουα ο μικρός και αμέσως αρχίζει να κουνάει το πορτ μπεμπε. Ευτυχώς ο μικρός δεν το έχει συνηθίσει ακόμα. Στο τέλος όμως θα το μάθει και εγώ θα είμαι αυτή που θα τα τραβάω όλη την ημέρα να κουνάω συνέχεια το μωρό.

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
joan80 έγραψε:Εγώ έχω κάνει άπειρους καβγάδες με τον άντρα μου γι' αυτό το θέμα. Ο μικρός γενικά κοιμάται μόνος του, θέλει μόνο πιπίλα. Κάθε φορά που πάει να τον κοιμήσει ο άντρας μου τον κουνάει. Κάνει ένα ουα ο μικρός και αμέσως αρχίζει να κουνάει το πορτ μπεμπε..
mipos gnorizontai ta kamaria mas apo kapou gt kai emena akrivos ta idia kanei...........antres ti na peis????????

joan80


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
argyro 2 έγραψε:
joan80 έγραψε:Εγώ έχω κάνει άπειρους καβγάδες με τον άντρα μου γι' αυτό το θέμα. Ο μικρός γενικά κοιμάται μόνος του, θέλει μόνο πιπίλα. Κάθε φορά που πάει να τον κοιμήσει ο άντρας μου τον κουνάει. Κάνει ένα ουα ο μικρός και αμέσως αρχίζει να κουνάει το πορτ μπεμπε..
mipos gnorizontai ta kamaria mas apo kapou gt kai emena akrivos ta idia kanei...........antres ti na peis????????

Εχω να πω ότι κοιτάνε την ευκολία τους. Και τα κακομαθαίνουν και μετά εμείς πρέπει να βγάλουμε το φίδι από την τρύπα. Ένα βράδυ που είχα αγανακτήσει επειδή ο μικρός δεν κοιμότανε μου λέει άσε θα τον κοιμήσω εγώ. Μετά από μισή ώρα βγαίνει από το δωμάτιο με θριαμβευτικό ύφος. Τα κατάφερα μου λέει. Μισή ώρα τον κούναγα αλλά τελικά κοιμήθηκε. Εγκεφαλικό κοντεψα να πάθω. Έτσι το έκανα και εγώ!!

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
joan80 έγραψε:
argyro 2 έγραψε:
joan80 έγραψε:Εγώ έχω κάνει άπειρους καβγάδες με τον άντρα μου γι' αυτό το θέμα. Ο μικρός γενικά κοιμάται μόνος του, θέλει μόνο πιπίλα. Κάθε φορά που πάει να τον κοιμήσει ο άντρας μου τον κουνάει. Κάνει ένα ουα ο μικρός και αμέσως αρχίζει να κουνάει το πορτ μπεμπε..
mipos gnorizontai ta kamaria mas apo kapou gt kai emena akrivos ta idia kanei...........antres ti na peis????????

Εχω να πω ότι κοιτάνε την ευκολία τους. Και τα κακομαθαίνουν και μετά εμείς πρέπει να βγάλουμε το φίδι από την τρύπα. Ένα βράδυ που είχα αγανακτήσει επειδή ο μικρός δεν κοιμότανε μου λέει άσε θα τον κοιμήσω εγώ. Μετά από μισή ώρα βγαίνει από το δωμάτιο με θριαμβευτικό ύφος. Τα κατάφερα μου λέει. Μισή ώρα τον κούναγα αλλά τελικά κοιμήθηκε. Εγκεφαλικό κοντεψα να πάθω. Έτσι το έκανα και εγώ!!
sta idia eimaste oles mou fainetai..................aftin tin stifmi ton kounaga gia na koimithei oute ego den xero poso kai o kyrios me agriokoitaei gt grafo kai taftoxrona to nanourizo kai den koimatai alla gkriniazei.........as to kanei monos tou an einai aman pia!!!!!!!!!!!!!!!!den antexo allous kavgades!!!!!!

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
gigantas έγραψε:μαμάδες καλησπέρα!θίξατε ένα λεπτο θέμα..εγω είμαι fan της ΤΖΟ!!!(η νταντα στο ΣΚΑΙ)!το θέμα του ύπνου το παιζει στα δάκτυλα!το τζουτζουκάκι μας δεν κοιμόταν καθόλου μέχρι και 5 μήνων!!ανα μισή ωρα σηκωνόταν και εννοείται νανουριζόταν στο βυζι..τον εβαζα στην κούνια και οταν συννειδητοποιούσε οτι ηταν εκει νευρίαζε και εκλεγε..αγκαλίτσα και φτου κι απ την αρχη!επειδη μεσολάβησαν οι κάσωνες το καλοκαίρι..ήταν και βαρύς και δεν μπορουσα να τον νανουρίζω στην αγκαλιά..εφαρμόσαμε της Τζο το κόλπο..και μέχρι τωρα κοιμάται 9:15 μεχρι ¨9:00 το πρωί!!!Του δίνω τον γάλα,ρεύεται,τον βάζω στην κούνια,φιλάκι,και εξαφανιζομαι!σε καμία περίπτωση δεν πρεπει να με δει..ουτε να μιλήσουμε..να καταλάβει οτι είναι ωρα για υπνο..θα γκρινιάξει(δεν κλαίει.γκρινίαζει..γιατι θέλει αγκαλια) 3 μερούλες την τέταρτη..κυριλέ!!!απλα υπομονή..4μηνες τωρα εχω άλλο παιδι!!πραγματικά ξεκουράστηκα!

Συγνώμη αλλά μπορείς να μας πεις λίγο περισσότερες λεπτομέρειες για τη μέθοδο Τζο???

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eytyxiaz έγραψε:Γεια σας μανούλες!!!!!
Βρίσκομαι στην έκτη μέρα της προσπάθειάς μου να κοιμήσω την μικρή μου (6 μηνών - 8 κιλά) χωρίς κούνημα και μπορώ να πω, πως τα έχουμε καταφέρει!!!!!! Ειλικρινά δεν πήγαινε άλλο, υπήρχαν φορές που δεν ένιωθα τα χέρια μου γιατί ήθελε και όρθια. Έπρεπε να κάνω κάτι. Το ξέρω ότι οι ρυθμιστικές κινήσεις ηρεμούν το παιδί αλλά όσο το παιδί μεγαλώνει δε μπορεί να γίνεται αυτό. Το παιδί μπορούν να το χαλαρώσουν και κάποια χαδάκια πριν τον ύπνο ή ήρεμα τραγουδάκια ή ακόμα και ένα παραμύθι. Όποτε λογικά μετά ευτυχισμένο θα πρέπει να είναι σε θέση να κοιμάται μόνο του. Δεν ξέρω αν σας ακούγομαι σκληρη, ειλικρινά δεν είμαι. Έχω τρελή εξάρτηση και τρέλα με την μπουμπούκα μου. Το αναφέρω γιατί πριν λίγες μέρες ανάρτησα στο Ελληνίδες μαμάδες με ενθουσιασμό τι έκανα και κατάφερα να κοιμάται η μικρή μου, και κάποιες μαμάδες (ευτυχώς λίγες) βιάστηκαν να με κρίνουν, άλλες βέβαια συμφώνησαν μαζί μου.
Λοιπόν επειδή μακρυγορώ......εγώ την λύση την βρήκα στο βιβλίο "Κοιμήσου παιδί μου" από τις εκδόσεις Πατάκη. Να είναι καλά οι φίλοι μου που το πρότειναν. Όταν το διάβαζα δεν πίστευα ότι θα τα καταφερνά και όμως είδα αποτέλεσμα από την πρώτη μέρα. Το κάνει παράλληλα και μια φίλη και έχει και αυτή θετικά αποτελέσματα. Δεν είναι βιβλίο για σκληρές άκαρδες μανούλες, αλλά για κουρασμένες, απελπισμένες μανούλες που θα πρέπει να πιστέψουν αρχικά ότι μπορούν να τα καταφέρουν!!!!!!!!


ΑΑΑΧ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΣ ΜΑΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ...ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΕΙΔΕΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΗΜΕΡΑ????????? εχω φτάσει στα 'όρια μου ΘΕΛΕΙ ΚΟΥΝΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΗ - Σελίδα 2 534787

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις