Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
557 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 557 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτσια η μικρη μου ειναι 5μιση μηνων κ στις 15 Δεκεμβριου ο γιατρος μας ειπε ν"αρχισουμε το ριζαλευρο για 15μερες κ μετα απο αυτο την φρουτοκρεμα που για μια εβδομαδα θα τρωμε μηλο,μετα θα προσθετουμε μπανανα αλλη μια βδομαδα κ παει λεγοντας οπως καταλαβαινεται ειναι πολυ ψειρας!εγω ομως εκτος οτι βλεπω αλλα παιδακια στην ηλικια τις δικιας μου να τρωνε,την βλεπω πως μας βλεπει εμας οταν τρωμε κ γκρινιαζει!!!!!!!!εσεις δινατε τιποτα κρυφα απο τον γιατρο σας????????? παιδιατρος!ποσο τον "ακουτε"? 328109

tinker

tinker
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω γενικα την ακουω...φαινεται απλο ολο αυτο με την εισαγωγη στερεων τροφων..αλλα δεν ειναι!!!!
μια βλακεια δικη μας...και οι αλλεργιες τα κυνηγανε για μια ζωη..μια φιλη στο πρωτο παιδακι της ακουγε την μαμα της...του εδωσε αυγο απο 6 μηνων Shocked Shocked δεν ακουγε ποτε τον γιατρο...της ελεγε σιγα-σιγα την εισαγωγη καινουργιων τροφων...εκεινη τιποτα..εκανε ακριβως τα ιδια και στο δευτερο..το δευτερο εχει παθει του κοσμου τις αλλεργιες...απο νοσοκομειο σε νοσοκομειο..
γενικα θελει πολυ πολυ πολυ προσοχη!!ειδικα στην αρχη που εισαγουμε στερεες τροφες να ακολουθεις πιστα τις οδηγιες του γιατρου!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν εδωσα στερεα τροφη σε κανενα απ τα δυο μου παιδια πριν συμπληρωσουν τον 6ο. Ρυζαλευρο δοκιμασα να δωσω αλλα κ τα 2 εφαγαν καποιες φορες κ διεκοψα γιατι με σχετικη ενημερωση ειδα οτι δεν προσφερει κατι σπουδαιο. Η γιατρος μας συστηνε ρυζαλευρο. Αλλα δεν εδωσα τροφη οπως μελι,φαγητο με αλατι,γλυκο,κοκορετσι (τρελο σεναριο) και οτιδηποτε μου ελεγε να αποφυγω. Τωρα αν θες να δωσεις ενα τσικ απο το φαγητο σου δεν πιστευω οτι χαθηκε ο κοσμος,μονο να εχεις παντα στο νου σου οτι μπορει να κανει αλλεργια το μωρο.
Αν σκοπευεις να δωσεις κατι καλο ειναι για το παιδι σου να εισαι ενημερωμενη για τις τροφες που θα δωσεις.

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γενικα τον ακουω απλα σαν να την λειπαμε που μας βλεπει μεσα στο στομα!κ δεν μιλαω για να δωσω χαζα να δωσω αυτα που λεει απλα πιο γρηγορα!δεν ειμαι γενικα τις υπομονης! Laughing απλα ο αντρας μου δεν με πολυ αφηνει γιατι δινουμε υποαλλεργικο γαλα κ συνεχεια μου λεει αν παθει κατι εγω να του πεις δεν συμμετειχα(γιατι ειναι κ φιλος μας ο παιδιατρος!!!!!!)

tinker

tinker
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
φωτεινουλα έγραψε:γενικα τον ακουω απλα σαν να την λειπαμε που μας βλεπει μεσα στο στομα!κ δεν μιλαω για να δωσω χαζα να δωσω αυτα που λεει απλα πιο γρηγορα!δεν ειμαι γενικα τις υπομονης! Laughing απλα ο αντρας μου δεν με πολυ αφηνει γιατι δινουμε υποαλλεργικο γαλα κ συνεχεια μου λεει αν παθει κατι εγω να του πεις δεν συμμετειχα(γιατι ειναι κ φιλος μας ο παιδιατρος!!!!!!)



ολα τα μωρακια ετσι κανουν!!! Very Happy Very Happy
ζηλευουν τα καημενα!!!εμενα του τρεχαν τα σαλια!!! Very Happy Very Happy Very Happy
αλλα κανε υπομονη..στην ουσια μας μιμουνται..δεν ξερουν τι ειναι αυτο που τρωμε..ουτε τι γευση εχει..δεν εχουν μετρο συγκρισης..
κρατησου μεχρι τον 6...μετα θα λες τι καλα που ηταν πριν...!!!!!!!!

ΔώραΝι25

ΔώραΝι25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμείς τώρα είμαστε εφτά μηνών και ακολουθήσαμε πιστά τις συμβουλές της γιατρού μας και πήγανε όλα καλά με τις στέρεες τροφές...Τις αποδέχεται μια χαρά από την πρώτη μέρα εισαγωγής τους χωρίς καμιά αλλεργία ή οτιδήποτε άλλο...Δεν έκανα τίποτα που θεωρούσα άσχημο, κακό ή βιαστικό για το παιδί γιατί μιλάμε για την υγεία του και με αυτά τα πράγματα δεν παίζουνε.....Και γω πριν το παιδί δεν είχα καθόλου υπομονή και τώρα είμαι το πιο υπομονετικό πλάσμα που υπάρχει....Όλοι σταυροκοπιούνται με αυτή την αλλάγη!!!
Μην βιάζεσαι κοπέλα μου όλα στην ώρα τους την σωστή στιγμή και πάντα ακολουθούμε τις συμβουλές των γιατρών μας ακόμα και αν τις θεωρούμε λάθος.....Αυτοί ξέρουν και κάτι παραπάνω!!


selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:Δεν εδωσα στερεα τροφη σε κανενα απ τα δυο μου παιδια πριν συμπληρωσουν τον 6ο. Ρυζαλευρο δοκιμασα να δωσω αλλα κ τα 2 εφαγαν καποιες φορες κ διεκοψα γιατι με σχετικη ενημερωση ειδα οτι δεν προσφερει κατι σπουδαιο. Η γιατρος μας συστηνε ρυζαλευρο. Αλλα δεν εδωσα τροφη οπως μελι,φαγητο με αλατι,γλυκο,κοκορετσι (τρελο σεναριο) και οτιδηποτε μου ελεγε να αποφυγω. Τωρα αν θες να δωσεις ενα τσικ απο το φαγητο σου δεν πιστευω οτι χαθηκε ο κοσμος,μονο να εχεις παντα στο νου σου οτι μπορει να κανει αλλεργια το μωρο.
Αν σκοπευεις να δωσεις κατι καλο ειναι για το παιδι σου να εισαι ενημερωμενη για τις τροφες που θα δωσεις.

Συμφωνω με την Λιτσα,ετσι επαραξα κι εγω.Γενικα δεν εδωσα κρεμες περα απο φρουτα και φρεσκο μαγειρεμενο φαγακι.Μονο σε αυτο ειχαμε αντιθεση με την παιδιατρο αλλα επειδη της εχω εξηγησει οτι αυτη προτεινει,εγω αποφασιζω το σεβεται και παει συμφωνα με αυτο.

gigantas

gigantas
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγω τον ακούω πιστά του χω εμπιστοσύνη!ειναι κορυφή..τα σπάει!καλό είναι να τον ακούμε γιατί έχουν σπουδάσει και γνωρίζουν το αντικείμενο..τα μωράκια μας έχουν ευαισθησίες..

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λοιπον εγω τη δικη μου παιδιατρο την λεω μαγισσα ! και πραγματι ειναι ! το μονο της ελατωμα ειναι πως ειναι ασχετη σε οτι αφορα τον θηλασμο οπως και οι περισοτεροι παιδιατροι και σε αυτο το κοματι κανω αυτο που θελω εγω ! 

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
valerakievelinaki έγραψε:λοιπον εγω τη δικη μου παιδιατρο την λεω μαγισσα ! και πραγματι ειναι ! το μονο της ελατωμα ειναι πως ειναι ασχετη σε οτι αφορα τον θηλασμο οπως και οι περισοτεροι παιδιατροι και σε αυτο το κοματι κανω αυτο που θελω εγω ! 

Καλα το θεμα του θηλασμου δεν το πιανω γιατι ημουν σιγουρη εξαρχης πως δεν θα εβρισκα καποιον παιδιατρο που να ειναι σχετικος,γι αυτο και φροντισα να ενημερωθω πολυ καλα πριν καν γεννησω και οταν απλα ενημερωσα οτι θηλαζω αποκλειστικα οποτε ας μην επιχειρησει να μου πει για ξενο γαλα.

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμείς ακούμε τον παιδίατρο κατά γράμμα.
γενικά επειδή εγώ διαβάζω πολύ σε φόρουμ και sites βλέπω ότι η παιδίατρος μας λέει λογικά πράγματα.

popi.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ την ακούω σε ότι μου λέει. Δεν θέλω να μπερδεύω απόψεις του τύπου "το μωρό της τάδε είναι πιο μικρό και τρώει ψάρι" ή "αυτής ο γιατρός είπε όχι μπάνιο στη θάλασσα φέτος (το καλοκαίρι που περασε και ήταν 3-4 μηνών)" ή "εσείς τι παθατε που σας δίναμε;" που μου λένε η μαμά, πεθερά, θείες κτλ. Είναι καλό κατά τη γνώμη μου να ακολουθείς τις οδηγίες του δικου σου γιατρού.
Βέβαια για να πω την αλήθεια, εγώ του έχω δώσει διάφορα, πχ ακούμπησα σοκολάτα στο χειλάκι του (ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ!!!) και όταν αρχίσαμε γιαούρτι του έδωσα και λίγο τυρί (ξυνίστηκε και το έφτυσε) αλλά δε νομίζω ότι αυτό είναι και τόοοοσο τραγικό. Απλά σε σημαντικά θέματα και αλλαγες είναι προτιμότερο να μη κάνουμε του κεφαλιού μας...

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εμένα μου φαινόταν υπερβολικά όλα αυτά αλλά την ακολουθούσα πιστά. Ειδικά όταν είδα ότι παρουσιάστηκαν αλλεργίες από το τίποτα κατάλαβα γιατί ήταν τόσο υπερβολική. Στο μόνο που δεν την ακολούθησα ήταν στην αποστείρωση που ενώ η μικρή έπιανε τα πάντα και σερνόταν στα πατώματα και έβαζε τα χέρια στο στόμα, εκείνη επέμενε να αποστειρώνω μπιμπερό! Στο φαγητό όμως μην κάνεις πειράματα.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
gigantas έγραψε:εγω τον ακούω πιστά του χω εμπιστοσύνη!ειναι κορυφή..τα σπάει!καλό είναι να τον ακούμε γιατί έχουν σπουδάσει και γνωρίζουν το αντικείμενο..τα μωράκια μας έχουν ευαισθησίες..

εννοειται πως ειναι ευαισθητα,το στομαχι τους,τα νεφρα τους δεν ειναι ετοιμα σαν των ενηλικων.Γι αυτο δεν θα δωσουμε μουσακα π.χ. στο μωρο cyclops Αλλα για την σωστη διατροφη μπορει να ειναι ενημερωμενη καθε μητερα χωρις να ειναι γιατρος...συζητωντας με τον παιδιατρο,διαβαζοντας για τις διαφορες τροφες και γι αυτα που μπορουν να προσφερουν

valerakievelinaki έγραψε:λοιπον εγω τη δικη μου παιδιατρο την λεω μαγισσα ! και πραγματι ειναι ! το μονο της ελατωμα ειναι πως ειναι ασχετη σε οτι αφορα τον θηλασμο οπως και οι περισοτεροι παιδιατροι και σε αυτο το κοματι κανω αυτο που θελω εγω ! 

παρομοιως.

popi. έγραψε:Εγώ την ακούω σε ότι μου λέει. Δεν θέλω να μπερδεύω απόψεις του τύπου "το μωρό της τάδε είναι πιο μικρό και τρώει ψάρι" ή "αυτής ο γιατρός είπε όχι μπάνιο στη θάλασσα φέτος (το καλοκαίρι που περασε και ήταν 3-4 μηνών)" ή "εσείς τι παθατε που σας δίναμε;" που μου λένε η μαμά, πεθερά, θείες κτλ. Είναι καλό κατά τη γνώμη μου να ακολουθείς τις οδηγίες του δικου σου γιατρού.
Βέβαια για να πω την αλήθεια, εγώ του έχω δώσει διάφορα, πχ ακούμπησα σοκολάτα στο χειλάκι του (ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ!!!) και όταν αρχίσαμε γιαούρτι του έδωσα και λίγο τυρί (ξυνίστηκε και το έφτυσε) αλλά δε νομίζω ότι αυτό είναι και τόοοοσο τραγικό. Απλά σε σημαντικά θέματα και αλλαγες είναι προτιμότερο να μη κάνουμε του κεφαλιού μας...

την ακους αλλα η σοκολατιτσα εεε? Smile ειναι και τοπ στις αλλεργιες!
αυτη η φραση "εσεις τι παθατε?" που μας λενε οι μεγαλυτεροι με βαραει στο νευρικο συστημα!! Τι παθαμε μωρε...κατι αλλεργιες,κατι χοληστερινες στα 30 ,κατι στομαχακια ευαισθητα...τιποτα,ψιλοπραγματα.

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγώ της έχω πολλή εμπιστοσύνη και ακολουθώ τις οδηγίες που αφορούν ιατρικά θέματα κατά γράμμα. Όσον αφορά τα φαγητά αν διαφωνώ με κάτι που προτείνει το συζητάμε. Σε θέματα ανατροφής του παιδιού ακούω τις συμβουλές της αλλά πράττω αυτό που νομίζω εγώ.

mamamaria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Eγω δεν εχω ρωτησει καν τον παιδιατρο για να το πως να ξεκινησω τις στερεες τροφες ειμαστε 6 μηνων σημερα και απο αυριο θα του ξεκινησω και χορτοσουπα!!ειναι το δευτερο παιδακι και με τον παιδιατρο γενικα δεν τα παμε κια πολυ καλα!!!
5 μηνων του ξεκινησα ατο μηλο σε 3 μερες εβαλα το αχλαδι και σε αλλες 3 μερες την μπανανα!!!

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΜΕΡΑ ΜΕ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΕΞΑΛΟΥ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ. ΞΕΡΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ΑΠΟ ΜΑΣ .ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΟΤΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ.

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια και γω ακουω την παιδιατρο μας σε θεματα φαγητου, ειμαι και λιγο φοβιτσιαρα με τις αλλεργιες οποτε δεν κανω του κεφαλιου μου ή αυτα που ακουω απο τους άλλους. στο μονο που δεν συμφωνησα και φυσικα δεν εδωσα ηταν οι κρεμες πχ μπισκοτοκρεμες και τετοια. ρυζαλευρο ξεκινασαμε στον 6 δεν βιαζομουν καθολου να του βαλω στερεες τροφες γιατι θηλαζα, μετα μας ειπε φρουτα ανα 3 μερρες να βαζουμε κατι καινουριο αργοτερα χορτοσουπα, και τελος τα κρεατα. μεχρι εδω ολα καλα ομως στις κρεμες διαφωνισα μαζι της και δεν εδωσα ουτε ρυζαλευρο το ετοιμο πηρα βιολογικο και εβαζα δικο μου γαλα που εβγαζα με το θηλαστρο( δυσκολευτηκα αρκετα) και μετα κρεμες τις εφτιαχνα εγω βαοντας φρουτακια δημητριακα κτλ καποια κοριτσια απο το φορουμ μου ειπαν και τη συνταγη και τωρα γιαουρτι το οποιο το φτιαχνουμε εμεις γιατι τα παιδικα τα γιαουρτια ειναι τιγκα στη ζαχαρη και δνε θελω να του δινω αλατια ζαχαρες και τετοια. επειδη αλαξαμε γιατρο της ειπα τι του δινω και μου ειπε κανω το καλυτερο που αποφευγω τις ετοιμες κρεμες που ειναι τιγκα στη ζαχαρη. καποιες μπορει να διαφωνουν ομως εγω ετσι αποφασισα και η γιατρος ειπε ολα μια χαρα.

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγώ ανήκω στη κατηγορία των μαμάδων που ακολουθούσαν εξ αρχής τις οδηγίες του παιδιάτρου κατά γράμμα και συνεχίζω να πράττω ακόμη έτσι!

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω σχεδον καθολου, μερικες φορες γιατι διαβαζω παρα πολυ βιβλια και ακουω αποψεις και εχω διαμορφωσει δικη μου αποψη. Αν τον ακουγα, δε θα θηλαζα..!! Crying or Very sad Αν μπορουσα, θα εκανα τα εμβολια μονη μου στη μπεμπα οπως τα κανω στα σκυλια μου..
Αχ πουμε ειμαι κατα της αντιβιωσης με το παραμικρο αλλα καποιοι την δινουν με το καλημερα σας. στα θεματα ασθενειων που δεν εχω εμπειρια θα τον ακουσω, αλλα δε μπορω να δεχτω να με ρωταει πχ γιατι κανω μασαζ στο μωρο και να μην το εχει ακουσει ποτε του, οπως και για το θεμα των σκυλιων μεσα στο σπιτι σε σχεση με τα μωρα που δεν εχει ιδεα και ρωταει εμενα. δεν ηξερε καν τι ειναι τα παραμπεν και ο μαρσιππος!!

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Maya έγραψε:Εγω σχεδον καθολου, μερικες φορες γιατι διαβαζω παρα πολυ βιβλια και ακουω αποψεις και εχω διαμορφωσει δικη μου αποψη. Αν τον ακουγα, δε θα θηλαζα..!! Crying or Very sad Αν μπορουσα, θα εκανα τα εμβολια μονη μου στη μπεμπα οπως τα κανω στα σκυλια μου..
Αχ πουμε ειμαι κατα της αντιβιωσης με το παραμικρο αλλα καποιοι την δινουν με το καλημερα σας. στα θεματα ασθενειων που δεν εχω εμπειρια θα τον ακουσω, αλλα δε μπορω να δεχτω να με ρωταει πχ γιατι κανω μασαζ στο μωρο και να μην το εχει ακουσει ποτε του, οπως και για το θεμα των σκυλιων μεσα στο σπιτι σε σχεση με τα μωρα που δεν εχει ιδεα και ρωταει εμενα. δεν ηξερε καν τι ειναι τα παραμπεν και ο μαρσιππος!!


Μαλλον ειναι ωρα να αλλαξεις παιδιατρο...ειπαμε να μην συμφωνουμε σε ολα αλλα τοσο ασχετος??? Laughing

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kai ego ton akouo ton paidiatro mou den exo kanena parapono mexri stigmis se oti mou exei pei oso gia ta farmaka pou anaferthike pio pano o dikos mou einai kata ektos kai an yparxei poli sovaros logos!!!!!!!!

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
φωτεινουλα έγραψε:Καλησπερα κοριτσια η μικρη μου ειναι 5μιση μηνων κ στις 15 Δεκεμβριου ο γιατρος μας ειπε ν"αρχισουμε το ριζαλευρο για 15μερες κ μετα απο αυτο την φρουτοκρεμα που για μια εβδομαδα θα τρωμε μηλο,μετα θα προσθετουμε μπανανα αλλη μια βδομαδα κ παει λεγοντας οπως καταλαβαινεται ειναι πολυ ψειρας!εγω ομως εκτος οτι βλεπω αλλα παιδακια στην ηλικια τις δικιας μου να τρωνε,την βλεπω πως μας βλεπει εμας οταν τρωμε κ γκρινιαζει!!!!!!!!εσεις δινατε τιποτα κρυφα απο τον γιατρο σας????????? παιδιατρος!ποσο τον "ακουτε"? 328109
Ego argisa na doso krema ston mikro mou k genika ola ta fagita logo to oti taksideuame sixna. apo 9 minon pou eixe 2 dontakia tou edina ligo apo to fagito mas, bebea ektos psari, ospria k augo.mexri tora , pou einai 1 xronou tou dino kai apo ta dika mas, tou ta kobo kommatakia k ton afino na ta troei monos otan einai i ora tou fagitou. Apo 9 minon pou tou edina komatakia mikra den ithele ta alesmena.Tou dino na dokimazei ligo apolla. kanena problima os tora , isa isa pou troei ta panta.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε κοριτσακια απο ποτε ειναι κατα των φαρμακων οι γιατροι? αφου τα χρησιμοποιουν,τα συνταγογραφουν οταν θεωρουν οτι χρειαζονται.Αλλοι αλογιστα αλλοι δοκιμαζουν αλλους τροπους πριν τα δωσουν.Αλλα ολοι τα χρησιμοποιουν,σπανια η θεραπεια βασιζεται στην προληψη.

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ego eimai kata stous paidiatrous pou me ena paramikro krioma dinoun sta paidia ta speoi. aerolin kai berobent. Dioti auta exoun elaxisti dosi kortizonis mesa, alla k ektos autou einai kurios gia asthma.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις