Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

neeraja

neeraja
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εμεις αποθηλασαμε 6 μηνων χωρις φαρμακα, πρηξιματα κλπ. κοβωντας καθε εβδομάδα ενα γεύμα θηλασμού και αντικαθιστώντας το με μπιμπερο. στο τέλος προτίμησε μόνος του το μπουκάλι αφου επινα και φασκόμηλα που κάνουν το γάλα λίγο πικρό..

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
neeraja έγραψε:εμεις αποθηλασαμε 6 μηνων χωρις φαρμακα, πρηξιματα κλπ. κοβωντας καθε εβδομάδα ενα γεύμα θηλασμού και αντικαθιστώντας το με μπιμπερο. στο τέλος προτίμησε μόνος του το μπουκάλι αφου επινα και φασκόμηλα που κάνουν το γάλα λίγο πικρό..

Πιανει αυτο? Πικριζει οντως? Παλια οι γιαγιαδες εβαζαν λιγο κινινο στην θηλη για να αποθηλασουν,δεν αρεσε στο παιδι οποτε σταματουσε να ζηταει.Ετσι μου ειπε η γιαγια μου. Καλα αυτο δεν υπαρχει περιπτωση να το κανω,αλλα το φασκομηλο δεν το ηξερα,ισως το δοκιμασω.

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ έκανα σταδιακό αποθηλασμό χωρίς φάρμακα,χωρίς φασκόμηλο και χωρίς δέσιμο.Και στα δύο παιδιά μου.Το νερό δε το πίνανε γιατί μάλλον δεν τους άρεσε και από τη στιγμή που δεν το είχαν και ανάγκη το αποφεύγαν.Μετά όμως σιγά σιγά το πήραν...Στην αρχή μια γουλίτσα μετά το φαγητο και μετα πιο πολύ.Τους έδινα κάθε μισή ωρα να πιουν λίγο.Το καλοκαίρι βοηθάει ο καιρός πιο πολύ αποτι το χειμώνα γιατί ζεσταίνονται και δροσίζονται με το νεράκι.
Πάντως και γω για το χάπι δεν έχω ακούσει καλά πράγματα.

http://shineon-n-on.blogspot.com

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Eγω θηλασα αποκλειστικα 1 μηνα θυμαμαι και μετα εδινα και συμπληρωμα γιατι καταλαβαινα οτι το μωρο δε χορταινε.Μπορει να εχεις πολυ γαλα,αλλα να μην ειναι τοσο χορταστικο για το μωρο,εγω δεν εκανα και την καλυτερη διατροφη...καποια στιγμη ειχα κουραστει και αραιωνα τα γευματα και σε ορισμενα εδινα μονο μπουκαλι.Σιγα σιγα το γαλα ελαττωθηκε εως και σταματησε τελειως.Ο γυναικολογος μου ειπε να παρω για 3 μερες το χαπι παρολο που το γαλα ειχε κοπει.Ε δεν επαθα και τιποτα που το πηρα...απλα το παιρνεις και δεν ξαναθηλαζεις ποτε ομως...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα με απασχολει πως θα αποθηλασει η μικρη Rolling Eyes μην εχουμε δραματα...γι αυτο σκεφτομαι κατι σαν το φασκομηλο που ειπε η κοπελα πιο πανω,τετοιους τροπους ψαχνω. Δεν με προβληματιζει το χαπι τοσο.

Nata

Nata
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Kastallia έγραψε:...απλα το παιρνεις και δεν ξαναθηλαζεις ποτε ομως...
Ε όχι και ποτέ!!!
Ακόμα και επαναγαλακτισμό μπορείς να κάνεις μετά από διακοπή με χάπι,αρκεί φυσικά να έχει φύγει η δραστική ουσία του χαπιού από τον οργανισμό σου!
(Αυτό εξαρτάται από το πόσες μέρες πήρες το χάπι και φυσικά από το ίδιο το χάπι)...

neeraja

neeraja
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
με μας δουλεψε μια χαρα το φασκόμηλο! Αλλα θέλει κ αυτό σταδιακα ωστε να μην γίνει πολυ πικρό το γάλα και δεν θέλει καθόλου... μερα παρα μερα στην αρχη ενα πολυ light φασκομηλο το βράδυ (η και κάθε τρεις μέρες) και μετά την τελευταία εβδομάδα κάθε μέρα έπινα θυμάμαι.

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nata έγραψε:
Kastallia έγραψε:...απλα το παιρνεις και δεν ξαναθηλαζεις ποτε ομως...
Ε όχι και ποτέ!!!
Ακόμα και επαναγαλακτισμό μπορείς να κάνεις μετά από διακοπή με χάπι,αρκεί φυσικά να έχει φύγει η δραστική ουσία του χαπιού από τον οργανισμό σου!
(Αυτό εξαρτάται από το πόσες μέρες πήρες το χάπι και φυσικά από το ίδιο το χάπι)...

Φυσικα,εννοειται πως ολα εχουν να κανουν με την επιδραση του χαπιου και τα υπολειμματα του στον οργανισμο.Γιατι ομως να κανες επαναγαλακτισμο οταν εχεις παρει το χαπι;Σημαινει πως για τους λογους τους δικους σου θες να σταματησεις το θηλασμο.

Nata

Nata
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Kastallia έγραψε:
Nata έγραψε:
Kastallia έγραψε:...απλα το παιρνεις και δεν ξαναθηλαζεις ποτε ομως...
Ε όχι και ποτέ!!!
Ακόμα και επαναγαλακτισμό μπορείς να κάνεις μετά από διακοπή με χάπι,αρκεί φυσικά να έχει φύγει η δραστική ουσία του χαπιού από τον οργανισμό σου!
(Αυτό εξαρτάται από το πόσες μέρες πήρες το χάπι και φυσικά από το ίδιο το χάπι)...

Φυσικα,εννοειται πως ολα εχουν να κανουν με την επιδραση του χαπιου και τα υπολειμματα του στον οργανισμο.Γιατι ομως να κανες επαναγαλακτισμο οταν εχεις παρει το χαπι;Σημαινει πως για τους λογους τους δικους σου θες να σταματησεις το θηλασμο.

Μπορεί κάποια να το μετάνιωσε,μπορεί να έπεσε θύμα παραπληροφόρησης,που ξέρεις τι γίνεται...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
neeraja έγραψε:με μας δουλεψε μια χαρα το φασκόμηλο! Αλλα θέλει κ αυτό σταδιακα ωστε να μην γίνει πολυ πικρό το γάλα και δεν θέλει καθόλου... μερα παρα μερα στην αρχη ενα πολυ light φασκομηλο το βράδυ (η και κάθε τρεις μέρες) και μετά την τελευταία εβδομάδα κάθε μέρα έπινα θυμάμαι.

Θα αρχισω απο Φλεβαρη που θα κλειεσει τα 2 η μικρη,ή να αρχισω απο τωρα να πινω καθε λιγες μερες? Για να το παρει ομαλα (εχει κ τα νευρα της η μικρη αυτη την περιοδο Rolling Eyes )

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κανονικά μετά απο δύο χρόνια η παραγωγή δεν έχει μειωθεί αρκετά; Εφόσον θηλάζεις πρωί βράδυ μόνο;
Προσωπικά στους έξι μήνες αποθηλασα μόνη μου χωρίς κανένα πρόβλημα, Θα πάω να με δεί ο γιατρός μου κάποια στιγμή αλλά νιώθω πως το στήθος έχει γυρίσει στο νορμάλ του. Απλά αντικαθιστούσα κάθε γεύμα θηλασμού με μπουκάλι αλλά εντελώς σταδιακά ανάλογα με την αντίδραση του παιδιού, Το βραδυνό είναι σημαντικό να είναι ξένο για να ελαττωθούν οι νυχτερινές αφυπνίσεις σιγά σιγά όμωως.... τί να πώ , πιστεύω πως είναι κάτι εύκολο εάν το πάς σταδιακά και συμφωνα με τις ανάγκες του μωρού για να μήν γκρινιάζει,,,,

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
new2eenmommy έγραψε:κανονικά μετά απο δύο χρόνια η παραγωγή δεν έχει μειωθεί αρκετά; Εφόσον θηλάζεις πρωί βράδυ μόνο;
Προσωπικά στους έξι μήνες αποθηλασα μόνη μου χωρίς κανένα πρόβλημα, Θα πάω να με δεί ο γιατρός μου κάποια στιγμή αλλά νιώθω πως το στήθος έχει γυρίσει στο νορμάλ του. Απλά αντικαθιστούσα κάθε γεύμα θηλασμού με μπουκάλι αλλά εντελώς σταδιακά ανάλογα με την αντίδραση του παιδιού, Το βραδυνό είναι σημαντικό να είναι ξένο για να ελαττωθούν οι νυχτερινές αφυπνίσεις σιγά σιγά όμωως.... τί να πώ , πιστεύω πως είναι κάτι εύκολο εάν το πάς σταδιακά και συμφωνα με τις ανάγκες του μωρού για να μήν γκρινιάζει,,,,

οχι new2eenmommy,δεν εχει μειωθει.Θηλαζει αρκετες φορες η μικρη,οχι μονο πρωι-βραδυ,οποτε κ η παραγωγη ακολουθει την ζητηση.Τωρα τελευταια μαλλον βγαζει κι αλλο δοντι και ειναι πολυ συχνα στο στηθος. Δεν θελω ουτε εγω να εχει κλαματα,θελω ηρεμα να γινει,ελεγα να το κανει απο μονη της αλλα δεν βλεπω τετοια διαθεση,γι αυτο λεω να την "σπρωξω" λιγο.

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
new2eenmommy έγραψε:κανονικά μετά απο δύο χρόνια η παραγωγή δεν έχει μειωθεί αρκετά; Εφόσον θηλάζεις πρωί βράδυ μόνο;
Προσωπικά στους έξι μήνες αποθηλασα μόνη μου χωρίς κανένα πρόβλημα, Θα πάω να με δεί ο γιατρός μου κάποια στιγμή αλλά νιώθω πως το στήθος έχει γυρίσει στο νορμάλ του. Απλά αντικαθιστούσα κάθε γεύμα θηλασμού με μπουκάλι αλλά εντελώς σταδιακά ανάλογα με την αντίδραση του παιδιού, Το βραδυνό είναι σημαντικό να είναι ξένο για να ελαττωθούν οι νυχτερινές αφυπνίσεις σιγά σιγά όμωως.... τί να πώ , πιστεύω πως είναι κάτι εύκολο εάν το πάς σταδιακά και συμφωνα με τις ανάγκες του μωρού για να μήν γκρινιάζει,,,,

οχι new2eenmommy,δεν εχει μειωθει.Θηλαζει αρκετες φορες η μικρη,οχι μονο πρωι-βραδυ,οποτε κ η παραγωγη ακολουθει την ζητηση.Τωρα τελευταια μαλλον βγαζει κι αλλο δοντι και ειναι πολυ συχνα στο στηθος. Δεν θελω ουτε εγω να εχει κλαματα,θελω ηρεμα να γινει,ελεγα να το κανει απο μονη της αλλα δεν βλεπω τετοια διαθεση,γι αυτο λεω να την "σπρωξω" λιγο.

Λίτσα κι η δικιά μου τα ίδια κάνει, τώρα είναι αρρωστούλα και θηλάζει όλη την ώρα. Κι εγώ έλεγα μόνη της να το κόψει αλλά βέπω να το κάνει στα 14 οπότε άμα γίνει 2 κι εγώ θα σε ακολουθήσω...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Rinoula έγραψε:
litsakos έγραψε:
new2eenmommy έγραψε:κανονικά μετά απο δύο χρόνια η παραγωγή δεν έχει μειωθεί αρκετά; Εφόσον θηλάζεις πρωί βράδυ μόνο;
Προσωπικά στους έξι μήνες αποθηλασα μόνη μου χωρίς κανένα πρόβλημα, Θα πάω να με δεί ο γιατρός μου κάποια στιγμή αλλά νιώθω πως το στήθος έχει γυρίσει στο νορμάλ του. Απλά αντικαθιστούσα κάθε γεύμα θηλασμού με μπουκάλι αλλά εντελώς σταδιακά ανάλογα με την αντίδραση του παιδιού, Το βραδυνό είναι σημαντικό να είναι ξένο για να ελαττωθούν οι νυχτερινές αφυπνίσεις σιγά σιγά όμωως.... τί να πώ , πιστεύω πως είναι κάτι εύκολο εάν το πάς σταδιακά και συμφωνα με τις ανάγκες του μωρού για να μήν γκρινιάζει,,,,

οχι new2eenmommy,δεν εχει μειωθει.Θηλαζει αρκετες φορες η μικρη,οχι μονο πρωι-βραδυ,οποτε κ η παραγωγη ακολουθει την ζητηση.Τωρα τελευταια μαλλον βγαζει κι αλλο δοντι και ειναι πολυ συχνα στο στηθος. Δεν θελω ουτε εγω να εχει κλαματα,θελω ηρεμα να γινει,ελεγα να το κανει απο μονη της αλλα δεν βλεπω τετοια διαθεση,γι αυτο λεω να την "σπρωξω" λιγο.

Λίτσα κι η δικιά μου τα ίδια κάνει, τώρα είναι αρρωστούλα και θηλάζει όλη την ώρα. Κι εγώ έλεγα μόνη της να το κόψει αλλά βέπω να το κάνει στα 14 οπότε άμα γίνει 2 κι εγώ θα σε ακολουθήσω...

δυσκολα πραγματα αυτα ε?σαν να ξανακοβεις τον ομφαλιο λωρο ειναι Rolling Eyes

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tzeni έγραψε:ρε κοριτσακια σε τι πειραζουν τα χαπια???εγω τα παιρνω εδω και 8 χρονια λογω προλακτινης...και εχω φρικαρει λιγο η αληθεια ειναι ...τωρα που εγινα μαμα ειδα οτι ολες τα φοβουνται σαν τον διαβολο το λιβανι...γιατι???σορρυ για το ασχετο Embarassed Embarassed

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ..ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΠΑΡΕΝΕΓΕΙΕΣ ΕΧΟΥΝ.....ΤΑΣΗΣ ΛΥΠΟΘΥΜΙΑΣ - ΕΜΕΤΟΥΣ-ΝΑΥΤΙΕΣ-ΥΠΝΗΛΙΕΣ-ΕΛΕΙΨΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ-ΣΤΟΜΑΧΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ..ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ....ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ...ΓΕΝΙΚΑ ΟΜΩΣ ΑΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΣ...ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΜΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΘΗΛΑΣΤΙΚΑ....ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΒΛΕΨΕ Η ΦΥΣΗ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ..ΕΤΣΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΒΕΙ...ΑΠΛΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΣΥΜΦΟΡΗΣΗ ΓΙΑ 24 ΠΕΡΙΠΟΥ ΩΡΕΣ .Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΔΕΠΟΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΙΝΕ.
!!!!

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:
Rinoula έγραψε:
litsakos έγραψε:
new2eenmommy έγραψε:κανονικά μετά απο δύο χρόνια η παραγωγή δεν έχει μειωθεί αρκετά; Εφόσον θηλάζεις πρωί βράδυ μόνο;
Προσωπικά στους έξι μήνες αποθηλασα μόνη μου χωρίς κανένα πρόβλημα, Θα πάω να με δεί ο γιατρός μου κάποια στιγμή αλλά νιώθω πως το στήθος έχει γυρίσει στο νορμάλ του. Απλά αντικαθιστούσα κάθε γεύμα θηλασμού με μπουκάλι αλλά εντελώς σταδιακά ανάλογα με την αντίδραση του παιδιού, Το βραδυνό είναι σημαντικό να είναι ξένο για να ελαττωθούν οι νυχτερινές αφυπνίσεις σιγά σιγά όμωως.... τί να πώ , πιστεύω πως είναι κάτι εύκολο εάν το πάς σταδιακά και συμφωνα με τις ανάγκες του μωρού για να μήν γκρινιάζει,,,,

οχι new2eenmommy,δεν εχει μειωθει.Θηλαζει αρκετες φορες η μικρη,οχι μονο πρωι-βραδυ,οποτε κ η παραγωγη ακολουθει την ζητηση.Τωρα τελευταια μαλλον βγαζει κι αλλο δοντι και ειναι πολυ συχνα στο στηθος. Δεν θελω ουτε εγω να εχει κλαματα,θελω ηρεμα να γινει,ελεγα να το κανει απο μονη της αλλα δεν βλεπω τετοια διαθεση,γι αυτο λεω να την "σπρωξω" λιγο.

Λίτσα κι η δικιά μου τα ίδια κάνει, τώρα είναι αρρωστούλα και θηλάζει όλη την ώρα. Κι εγώ έλεγα μόνη της να το κόψει αλλά βέπω να το κάνει στα 14 οπότε άμα γίνει 2 κι εγώ θα σε ακολουθήσω...

δυσκολα πραγματα αυτα ε?σαν να ξανακοβεις τον ομφαλιο λωρο ειναι Rolling Eyes

Respect Respect Respect

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οπως γραφω και παραπανω,θελω να αποθηλασω,κλεισαμε αισιως τους 16 μηνες θηλασμου και λεω να ξεκινησω σιγα σιγα,το ταξιδι του θηλασμου δεν χορταινεται ποτε ουτως ή αλλως,βοηθηστε με λιγο με τις εμπειριες σας,δωστε μου μια συμβουλη,στεναχωριεμαι τοσο πολυ που θα διακοψω το θηλασμο..Πως μπορει να γινει αυτο οταν ο μικρος ξυπναει τη νυχτα για μαμ?και οχι μονο μια αλλα και δυο και 3 φορες?Επισης κοιμαται με στηθος,οχι παντα τελευταια τον κουναω στο καροτσι να κοιμηθει,γενικα με ψαχνει συνεχεια για μαμ και μου τραβαει την μπλουζα οταν θελει να φαει και το κανει και οταν ειμαστε εξω αυτο,πως θα του κοψω ολες αυτες τις συνηθειες?Μου φαινεται βουνο..Να επισημανω πως δεν πινει νερο με μπιμπερο αλλα με καλαμακι σε ποτηρι και καποιες φορες εχω δοκιμασει να του δωσω και ξενο γαλα-το νουλακ που το αραιωνεις-και ηπιε καμια 100 μλ,το θεμα μου ειναι το βραδυ πως θα του μαθω να μην ξυπναει και να μην ζηταει μαμ?

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις