Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
194 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 194 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Τετ Δεκ 15, 2010 7:14 am

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγώ τις έχω θηλές και πιπίλες σιλικόνης της chicco.
και γενικά ότι έχει να κάνει με την υγιεινή του μωρού παίρνω μόνο τη συγκεκριμένη μάρκα...

27καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Τετ Δεκ 15, 2010 1:10 pm

smor


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ πάλι στον μπεμπάκο μου έχω και από τα 2 είδη αλλά μόνο της chicco Μια χαρά τις βολεύεται...

28καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Τετ Δεκ 15, 2010 1:53 pm

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσακια να ρωτησω κατι εχω αυτο το μπιμπερο http://www.philips.gr/c/avent-baby-bottle-feeding/4oz-newborn-flow-nipple-scf660_17/prd/ η θηλη ειναι τονουμερο 1 για νεογενητο,θελω να παρω καμια ακομα θηλη πρεπει να ειναι της ιδιας εταιριας?Δηλαδη ας πουμε δεν μπορω να παρω nuk η chicco?

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

29καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Τετ Δεκ 15, 2010 2:29 pm

κελλυ1


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
νενα μου καλησπερα.τετοιες θηλες εχει και η nuk,chicco τις ειδα σημερα που πηγα να αγορασω για το μπεμπη μου,νομιζω ειχε και mam.αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να την εχεις μαζι σου για να δεις περιπου το μεγεθος οτι ειναι ενταξει.γιατι αυτες τις βρισκεις πιο ευκολα.

30καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Τετ Δεκ 15, 2010 3:41 pm

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευχαριστω κελλυ μου οποτε μαλλον ειναι καλυτερα να παρω και την θηλη μαζι μου για να δω ακριβως τι ταιριαζει!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

31καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Κυρ Μαρ 27, 2011 11:56 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπον 2 μερες τωρα προβληματιζομαι πολυ, στο μωρακι μου δινω καουτσουκ θηλη της nuk τα μπουκαλια, μου ειπε η παιδιατρος να του παρω με σιλικονη και πηρα αυτο
http://www.healthzone.gr/image.php?object_type=detailed&image_id=4677&window=popup

Ειναι σιλικονη ομως δεν πινει το γαλα καλα και αργει πολυ, τι να κανω;;; Να του δωσω παλι καουτσουκ;;

32καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Κυρ Μαρ 27, 2011 12:07 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω κοριτσια στη κορη μου τη μεγαλη πηρα πρωτα σιλικονη και μετα καουτσουκ τωρα σε αυτην πηρα απο την αρχη καουτσουκ δεν εχει διαφορα απλα τη σιλικονη πρεπει να την αλλαξεις! ειχα 8 μπουκαλια γυαλινα απο την κορη μου και αυτα θα αποστειρωσω και θα χρισημοποιησω κια σε αυτη τη μπουμπου μου!

33καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Κυρ Μαρ 27, 2011 1:58 pm

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δηλαδη οταν γεννηθηκε εδινες σιλικονη;; ειναι καλυτερα απο καουτσουκ;; και να σου πω η σιλικονη δεν ειναι πιο σκληρη;;;

34καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Κυρ Μαρ 27, 2011 2:24 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε: Δηλαδη οταν γεννηθηκε εδινες σιλικονη;; ειναι καλυτερα απο καουτσουκ;; και να σου πω η σιλικονη δεν ειναι πιο σκληρη;;;

βασουλα αν λες εμενα ναι εδινα σιλικονη και μετα που αρχισανε τα δοντακια πηρα καουτσουκ! τωρα σε αυτη τη μπουμπου που περιμενω πηρα κατευθειαν καουτσουκ δεν νομιζω πως εχει διαφορα απλα οι καουτσουκ ειναι λιγοτερο επικινδυνες για μετα τον 5ο μηνα που βγαζουν δοντακια!

35καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Κυρ Μαρ 27, 2011 2:27 pm

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ξερεις γιατι σε ρωταω κατερινα μου;; Γιατι απο οτι μου εχουν πει, ειδα εδω και γενικα εχω διαβασει δινουν πρωτα σιλικονη και μετα καουτσουκ κι εμενα η παιδιατρος μου ειπε το αντιθετο Shocked

36καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Κυρ Μαρ 27, 2011 2:41 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε: Ξερεις γιατι σε ρωταω κατερινα μου;; Γιατι απο οτι μου εχουν πει, ειδα εδω και γενικα εχω διαβασει δινουν πρωτα σιλικονη και μετα καουτσουκ κι εμενα η παιδιατρος μου ειπε το αντιθετο Shocked

οχι αυτο δεν ισχυει γαιτι η σιλικονη ειναι επικινδυνη σχιζεται ευκολα αμα δαγκωσει το παιδι θα καταπιει κομματι!

37καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Κυρ Μαρ 27, 2011 3:06 pm

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάρες μου τα έχετε μπερδέψει...

Καοτσούκ (το κίτρινο έτσι???? για να μην μπερδεύεστε) δίνουμε όταν είναι μικρά γιατί είναι πιο μαλακό.
Αργότερα που βγάζουν και δοντάκια δίνουμε σιλικόνη (το διάφανο) γιατί είναι πιο ανθεκτικό.
Εγώ ξεκίνησα μισά μπιμπερό καοτσούκ μισά σιλικόνη και πρόσεξα ότι όντως όσο ήταν μικρούλα τράβαγε καλύτερα από το καοτσούκ. Τώρα όμως τις έχω αλλάξει όλες τις θηλές με σιλικόνη.

38καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Κυρ Μαρ 27, 2011 3:12 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:Κοριτσάρες μου τα έχετε μπερδέψει...

Καοτσούκ (το κίτρινο έτσι???? για να μην μπερδεύεστε) δίνουμε όταν είναι μικρά γιατί είναι πιο μαλακό.
Αργότερα που βγάζουν και δοντάκια δίνουμε σιλικόνη (το διάφανο) γιατί είναι πιο ανθεκτικό.
Εγώ ξεκίνησα μισά μπιμπερό καοτσούκ μισά σιλικόνη και πρόσεξα ότι όντως όσο ήταν μικρούλα τράβαγε καλύτερα από το καοτσούκ. Τώρα όμως τις έχω αλλάξει όλες τις θηλές με σιλικόνη.

εχεις κανει λαθος ειναι το αντιθετο!
Για τα μωρά που έχουν ήδη δοντάκια, χρησιμοποιήστε μόνο πιπίλες από λάτεξ(καουτσουκ), καθώς μπορούν να σκίσουν τις πιπίλες από σιλικόνη με τα δοντάκια τους και να καταπιούν τα κομματάκια της πιπίλας ή να τα αναρροφήσουν.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mama katerina στις Κυρ Μαρ 27, 2011 3:13 pm, 1 φορά

39καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Κυρ Μαρ 27, 2011 3:12 pm

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε: Λοιπον 2 μερες τωρα προβληματιζομαι πολυ, στο μωρακι μου δινω καουτσουκ θηλη της nuk τα μπουκαλια, μου ειπε η παιδιατρος να του παρω με σιλικονη και πηρα αυτο
http://www.healthzone.gr/image.php?object_type=detailed&image_id=4677&window=popup

Ειναι σιλικονη ομως δεν πινει το γαλα καλα και αργει πολυ, τι να κανω;;; Να του δωσω παλι καουτσουκ;;

Βρε Βασούλα μου, μιας κι έχουμε τα ίδια μπουκάλια γιατί κι εγώ της nuk έχω, δε χρειάζεται να πάρεις άλλο μπιμπερό... Τη θηλή αλλάζεις...

Και άσχετα με το ποιο υλικό είναι το καλύτερο, τις θηλές έτσι κι αλλιώς πρέπει να τις αλλάζετε συχνά γιατί φθήρονται, ειδικά οι καοτσούκ.. Μετά από λίγο αρχίζουν και κολλάνε... μπλιαχ!

Επίσης κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό και έτσι το ίδιο του θα "αποφασίσει" πιο υλικό του αρέσει περισσότερο. Εγώ γιαυτό είχα πάρει κι από τα δύο, σε περίπτωση που κάποιο δεν της άρεσε. Αλλά δεν είχε πρόβλημα. Τα "έπιασε" όλα χωρίς παράπονο. Φαί να 'ναι κι ότι να 'ναι!!

40καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Κυρ Μαρ 27, 2011 9:14 pm

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εψαξα και δεν βρηκα θηλη σιλικονη nuk τζιζ βρηκα καποιες της nuk αλλα θελει αλλο μπουκαλι, μηπως να παω και αλλου;;
Αλλα τελικα τομωρακι δεν μπορει με σιλικονη!!!
Το θεμα ειναι τωρα σε αυτην την ηλικια τι πρεπει να του δινω!!

41καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Δευ Μαρ 28, 2011 2:35 am

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νομιζω οτι η σιλικονη ειναι καλυτερη. Εμενα μου συστήσανε σιλικονη γιατι ηταν και κατα των κολικων. Τωρα, ποσο βοηθαει αυτο δεν ξερω. Ουτως ή αλλως εμεις δεν ειχαμε και πολλους κολικους.
Βασουλα δεν μπορω να σε βοηθησω με τα μπουκαλια και τις θηλες nuk γιατι εμεις εχουμε chicco.

42καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Δευ Μαρ 28, 2011 2:39 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ποσο ειναι το μωρακι σου θυμησε μου, την δεχθηκε ευκολα την σιλικονη;;

43καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Δευ Μαρ 28, 2011 2:54 am

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Την Τεταρτη θα κλεισουμε τους 4 μηνες. καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 328109

Απο την αρχη του εδινα σιλικονη. Καουτσουκ ειχα νομιζω μονο για 2-3 ημερες.

44καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Δευ Μαρ 28, 2011 3:30 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
φωτεινουλα έγραψε:Καλησπερα κοριτσια να σας ρωτησω εχω μια απορια τι πιπιλες χρησιμοποιειται για τα μωρακια σας?κ εννοω κ για της θηλες απο τα μπιμπερο αλλα κ τις πιπιλες !
Εγω σε ολα του ειχα NUK σιλικονης παντα. Βεβαια πιπιλα πηρε 8 μηνων οποτε δεν ξερω πιο πριν αν θα του εδινα σιλικονης γιατι ειναι λιγο σκληρη. Αλλα καουτσουκ που αποστειρωσα μια και τελευταια φορα μου μυριζε το λαστιχο και δεν ηθελα να το ξαναδωσω

45καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Τρι Μαρ 29, 2011 12:22 pm

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε: Εψαξα και δεν βρηκα θηλη σιλικονη nuk τζιζ βρηκα καποιες της nuk αλλα θελει αλλο μπουκαλι, μηπως να παω και αλλου;;
Αλλα τελικα τομωρακι δεν μπορει με σιλικονη!!!
Το θεμα ειναι τωρα σε αυτην την ηλικια τι πρεπει να του δινω!!

Βασούλα μου δεν υπάρχει "πρεπει".
Ότι θέλει το παιδί θα δώσεις. Αν δε βολεύεται με τη σιλικόνη, συνέχισε με το καοτσούκ.
Αλλά ναι, έπρεπε να πας και αλλού.
Ίσως να μη φταίει το υλικό, αλλά το σχήμα της θηλής. Αν τα μπιμπερό που πήρες, έχουν άλλο σχήμα θηλής, ίσως τώρα να του φαίνεται παράξενο!
Επίσης, είναι το σωστό νούμερο???
Είναι δηλαδή από 0 εώς 6 μηνών???
Μήπως έχει μεγαλύτερη τρύπα και πνίγεται ή μικρότερη και δε μπορεί να ρουφήξει??
Μήπως εσύ σφίγγεις πολύ το "καπάκι" και δεν περνάει αέρας μέσα στο μπουκάλι??

Τσέκαρέ το - αν θες να επιμείνεις στη σιλικόνη, γιατί η προσωπική μου άποψη είναι, "ότι θέλει το παιδί" κι όχι η παιδίατρός...

momirene έγραψε:... Αλλα καουτσουκ που αποστειρωσα μια και τελευταια φορα μου μυριζε το λαστιχο και δεν ηθελα να το ξαναδωσω

Ναι όντως. Την πρώτη φορά μυρίζει σαν καμένο λάστιχο! Μετά όμως σταματάει... Κι αλλάζουν και χρώμα.
Και μετά από κάποιες χρήσεις, αρχίζουν και κολλάνε, σα γλίτσα είναι... Γιαυτό θέλουν συχνά αλλαγή.

Εμένα η πωλήτρια μου είχε πει να τις αλλάζω κάθε μήνα, αλλά το θεώρησα υπερβολή. Απλά φρόντιζα να χρησιμοποιώ όλα τα μπιμπερό με τη σειρά, χωρίς δηλαδή να "υπερ-χρησιμοποιώ" κάποιο, προσπαθούσα να μην μπερδεύω τις θηλές και παρατηρούσα πόσο φθαρμένες είναι, ώστε όταν κριθεί απαραίτητο να τις αλλάξω.

46καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Τρι Μαρ 29, 2011 2:22 pm

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οχι κανεςις λαθος δεν ειναι υπερβολη, πρπει να τις αλλαζεις τις θηλες!!!

tziz βρηκα για τα μπουκαλια της nuk και σιλικονη και καουτσουκ και μια χαρα πινει, το θεμα ειναι ποιο απο τα δυο να του δινω!!!!

47καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Τρι Μαρ 29, 2011 2:30 pm

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σου απάντησα Βασούλα μου. Αυτό που θέλει εκείνος...
Αν δεν έχει πρόβλημα, τότε κι από τα δύο.... Μην πάνε χαμένες και οι θηλές που αγόρασες δηλαδή...

Εγώ και πιπίλες έχω κι από τα δύο.
Τις σιλικόνης δείχνει να τις προτιμά, αλλά έχω αυτή της κίκο που είναι όλο καοτσούκ και της τη δίνω στον ύπνο, γιατί την κάνει μαξιλάρι κι αν της δώσω άλλη, θα της αφήσει σημάδι στο μαγουλάκι. Κρίμα μωρέ να κοιμάται πάνω στο πλαστικό...

48καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Τρι Μαρ 29, 2011 2:53 pm

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα την πιπιλα δεν την θελει καθολου!!

49καουτσουκ η σιλικονη? - Σελίδα 2 Empty Απ: καουτσουκ η σιλικονη? Τετ Μαρ 30, 2011 4:25 pm

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δοκίμασες κι από τα δύο είδη?
Δοκίμασες άλλης εταιρείας/σχήματος??
Πχ η MAM μπορεί να του αρέσει καλύτερα σα σχήμα από ότι της Nuk.

Πάντως και η μικρή της αδερφής μου έχει το ίδιο θέμα. Την κρατάει για λίγο την πιπίλα και μετά τη φτύνει. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μη μπορεί να ηρεμίσει, να ξυπνάει ή να μην την παίρνει ο ύπνος κι άλλα τέτοια.
Όποτε τη βλέπω να βασανίζεται (την αδερφή μου) νιώθω πολύ τυχερή που η δικιά μου ήταν "καλόβολη" εξαρχής σε αυτό το θέμα...
Αλλά είπαμε: Φαϊ να ναι κι ότι να 'ναι!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις