Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
363 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 363 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? Τρι Δεκ 14, 2010 11:54 pm

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στους 6 μήνες τέλος η αποστείρωση! ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? - Σελίδα 2 654316

27ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? Τετ Δεκ 15, 2010 4:07 am

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
emena o giatros mou ekopse tin aposteirosei apo 1 minon ana kai thilaza alla ksero logo empeirias pos den xreiazete.ena aplo plisimo sto mpimpero kai stin pipila

28ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? Τετ Δεκ 15, 2010 5:04 am

ZHNAKI

ZHNAKI
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ireneAG έγραψε:νομιζω στους 6μηνεσ που αρχισε να τρωει και στερεεσ τροφεσ δλδ κρεμεσ σταματησα εγω ετσι δλδ μου ειχε πει ο παιδιατρος!
μετα πλενεισ κανονικα με ζεστο καλυτερα νερακι τα μπουκαλια με το ειδικο που τα καθαριζει μεσα και με απορυπαντικο πιατων!
υπαρχουν και καποια ειδηκα απορυπαντικα για παιδια μου ειχε πει μια φιλη, δεν τα χρησιμοποιησα και δεν γνωριζω!
ΣΩΣΤΑΑΑΑΑ...ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΕΤΣΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΝ ΟΙ ΣΤΕΡΕΕΣ ΤΡΟΦΕΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΗΡΩΣΗ...ΑΠΛΑ ΜΕ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΠΙΑΤΩΝ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΤΑΚΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ...

29ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? Τετ Δεκ 15, 2010 6:46 am

Ifigeneia

Ifigeneia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
3 μηνών παρά κάτι μέρες σταματήσαμε κι εμείς την αποστείρωση, με τις ευλογίες του γιατρού μας!

30ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? Τετ Δεκ 15, 2010 7:45 am

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
παιρνετε εκτος απο το σφουγγαρι κ καποιο ειδικο απορριπαντικο ?Δεν υπαρχει φοβος απο τα υπολλειματα του απορρυπαντικου?Κ για τις πιπιλες το ιδιο κανετε?

31ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? Τετ Δεκ 15, 2010 9:09 am

Ifigeneia

Ifigeneia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν πήρα ξεχωριστό απορρυπαντικό πιάτων. Έτσι μου είπε ο γιατρός μας... Ότι δεν είναι ανάγκη. Τα έπλενα με ζεστό νερό και φρόντιζα να τα ξεπλένω καλά.

32ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? Τετ Δεκ 15, 2010 10:18 am

aggeliki1982


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμενα ο γιατρος μου ειπε οταν κλεισει τον 6ο μηνα, βεβαια και εγω δεν ειμαι πολυ αυστηρη αφου βαζει τα παντα στο στομα, θα αποστειρωσω και τις κουδουνιστρες? η απορια μου ειναι ποσο λογικο ειναι να αποστειρωνω μπιμπερο, αλλα σε 10 μερες που θα αρχισει κρεμες τι θα κανω με τα πιατακια και τα κουταλακια...

33ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? Πεμ Δεκ 16, 2010 12:17 am

aniakouk79


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Η παδιάτρος μου είχε πει υποχρεωτικά μέχρι τον 6ο μήνα, προαιρετικά μέχρι τον πρώτο χρόνο, μόνο τα μπιμπερό με το γάλα, γιατί λέει ότι το ξένο γάλα αν μείνει στο μπιμπερό και τις θηλές δημιουργεί κάποια πολύ επικίνδυνα βακτήρια για το στομάχι του μωρού! Οπότε μου έλεγε πολύ καλό πλύσιμο με ζεματιστό νερό αν δεν αποστειρώνω μετά τον 6ο.

34ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? Πεμ Δεκ 16, 2010 12:26 am

Όλγα

Όλγα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
H παιδίατρος μας είπε ότι η αποστείρωση χρειάζεται μέχρι τους 6 μήνες. Έτσι κι αλλιώς σταματάει να έχει νόημα από τη στιγμή που τα μωράκια αρχίζουν να βάζουν στο στόμα τους τα παιχνίδια (και ότι άλλο βρεθεί στο δρόμο τους!).

35ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? Πεμ Δεκ 16, 2010 1:37 am

mikroulaxristos

mikroulaxristos
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσακια μου ειδα ολες τις απαντησεις,οπως σας ειπα μιλησ ακαι με τη γιατρο της μπουμπους μου και μας ειπε μεχρι να αρχισει τις κρεμες δηλαδη τελος πεμπτου μηνα ή αρχες εκτου. ειδα ομως μερικες μανουλες που ο γιατρος τους ειπε 1 μηνος ή τριων σε μια αλλη μαμα. δεν ειανι λιγο δικοπο μαχαιρι αυτο??? γιατι μερικοι γιατροι ειναι πιο αυστρηροι και αλλοι λενε απο 3 μηνων ή ακομη και απο ενος μηνος??? εγω ημουν της αποψης τωρα που ειναι 3 μηνων να της την σταματησω την αποστειρωση, αλλα μολις μηλισα με τη γιατρο και μου ειπε ωποσδηποτε μεχρι τον πεμπτο μηνα,λιγο αγχωθηκα..μου εκοψε τη φορα. οσο ναναι γιατρος ειναι,οποτε δεν μπορουσα να μην την ακουσω. αλλα συνεχιζω να τη θεωρω λιιγο υπερβολικη μωρε...

36ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? Πεμ Δεκ 16, 2010 3:16 am

aristina

aristina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ενταξει δεν πειραζει στον πεμπτο στον πεμπτο τι να κανουμε εγω δεν τον ρωταω καν χε χε χε χε απ οτι ακουω και οπως μου ρθει τωρα ξεκινησαμε κρεμουλα και νερακι και φρουτακι απλα τα πλενω και μετα ξεπλυμα με καυτο νερακι και τελος....το νερο μου ειπε μολις κλεισει τον εκτο να μην το αποστειρωνω απλα να βαλω φιλτρακι στη βρυση οχι εμφιαλωμενο(αλλο μεγαλο κεφαλαιο χα χα χα χα)οπως και να χει δεν παθαινει τιποτα στην Αμερικη μεχρι τον 3 μηνα αποστειρωνουν....πολλα ακους τωρα οπως αισθανεσαι κι εμενα δεν με τρομαζουν αυτα....φιλακια σας!!!! Very Happy

37ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? Πεμ Δεκ 16, 2010 5:22 am

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mikroulaxristos (Πεμ Dec 16, 2010 11:37 am) έγραψε:κοριτσακια μου ειδα ολες τις απαντησεις,οπως σας ειπα μιλησ ακαι με τη γιατρο της μπουμπους μου και μας ειπε μεχρι να αρχισει τις κρεμες δηλαδη τελος πεμπτου μηνα ή αρχες εκτου. ειδα ομως μερικες μανουλες που ο γιατρος τους ειπε 1 μηνος ή τριων σε μια αλλη μαμα. δεν ειανι λιγο δικοπο μαχαιρι αυτο??? γιατι μερικοι γιατροι ειναι πιο αυστρηροι και αλλοι λενε απο 3 μηνων ή ακομη και απο ενος μηνος??? εγω ημουν της αποψης τωρα που ειναι 3 μηνων να της την σταματησω την αποστειρωση, αλλα μολις μηλισα με τη γιατρο και μου ειπε ωποσδηποτε μεχρι τον πεμπτο μηνα,λιγο αγχωθηκα..μου εκοψε τη φορα. οσο ναναι γιατρος ειναι,οποτε δεν μπορουσα να μην την ακουσω. αλλα συνεχιζω να τη θεωρω λιιγο υπερβολικη μωρε...
koita emena o giatros mou ston ena mina mou eipe rita komeni i aposteirosi alla kalo einai na akous to giatro sou se ola ta themata tha akouseis polla emena genika einai anthropos pou den thelei polla xaidemata kai polles peripoiiseis gia to pedi,skepsou pos to stithos to aposteironeis?ta rouxa sou pou akoumpaei pano sou ta xeria sou pou ta pianei kai meta ta vazei sto stoma tou einei posteiromena/einai opos les kathara thema giatrou.

38ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? Πεμ Δεκ 16, 2010 3:08 pm

popi.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμείς αποστειρώναμε μέχρι 5 μηνών. Στον 6ο που ξεκίνησε κρέμες, σταματήσαμε. Ούτε τις πιπίλες αποστειρώνω από τότε. Εγώ πάλι ρε κορίτσια δεν είμαι της άποψης ότι αφού βάζει τα χέρια δεν χρειάζεται αποστείρωση. Από 2 μηνών έβαζε τα χέρια του εμένα...αλλά τι είχανε τα χεράκια του μωρού; Οπως είπε και η Τζένη, είναι καθαρά τα χεράκια τους. Αν έχει το μωρό ευαίσθητο στομαχάκι ή ανοσοποιητικό, περισσότερο από ότι συνήθως;;;
Δεν ξέρω, είμαι της άποψης ότι πρέπει να κάνουμε όοοο,τι μπορούμε και ας μην είναι και τόσο ουσιώδες τελικά.

39ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? Παρ Δεκ 17, 2010 1:13 am

efi ditsa

efi ditsa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
νομίζω πως δεν χρειάζεται να κάνουμε υπερβολές..ούτε στον μήνα αλλά ούτε και στον χρόνο..όταν αρχίσουν τα μωρά να τρώνε ξένη τροφή δε χρειάζεται να γίνεται καμια αποστείρωση.

40ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? Παρ Δεκ 17, 2010 1:30 am

ΓΙΟΧΑΝΑ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσια καλημερα.χτες το βραδυ βρηκα λιγο χρονο και διαβασα σχετικα με την αποστειρωση.Θα σας μιλησω λιγο επιστημονικα αλλα πριν θα σας πω οτι εγω τα μπουκαλια που πινουν γαλα τα μωρα μου τ'αποστειρωνω ακομη.τα μωρα μου ειναι τωρα 11,5 μηνων.λοιπον διαβασα οτι οταν γεννιουνται τα παιδια το εντερο τους ειναι αποστειρωμενο και κατα τη διρκεια του 1 χρονου αναπτυσεται η χλωριδα του εντερου.το λογικο ειναι οταν αρχιζουν κρεμες και τροφες να σταματαμε την αποστειρωση ομως στο γαλα αναπτυσονται παθογονα βακτηρια τα οποια προκαλουν γαστρεντεριτιδεσ που για τα μωρα ειναι πολυ εξαντλητικες.εμενα δεν μου ειναι κοπος μια φορα τη μερα να αποστειρωνω αλλα ξερω οτι και το πλυντηριο πιατων ειναι οκ.καλο κουραγιο

41ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? Παρ Δεκ 17, 2010 3:04 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω βασικα δε το συζητησα με το γιατρο τωρα που το σκεφτομαι.. δεν ετυχε κιολας. αφηνα σε πολλες περιπτωσεις να λειτουργησει το μητρικο ενστικτο. πχ η κορη μου αλλαζε μηνα αρχες. εμεις ομως πηγαιναμε στον παιδιατρο τελος του μηνα καθε φορα. οποτε ειμασταν σχεδον ενα μηνα καθηστερημενοι στις συμβουλες του. οταν λοιπον στον 4ο και μετα ηταν να φαει ρυζαλευρο η την βανιλια εγω τις τοχα ηδη δωσει. οταν πηγαινμε στον γιατρο μας ελεγε να το αρχισει...

42ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? Παρ Δεκ 17, 2010 3:27 am

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
popi. έγραψε:Εμείς αποστειρώναμε μέχρι 5 μηνών. Στον 6ο που ξεκίνησε κρέμες, σταματήσαμε. Ούτε τις πιπίλες αποστειρώνω από τότε. Εγώ πάλι ρε κορίτσια δεν είμαι της άποψης ότι αφού βάζει τα χέρια δεν χρειάζεται αποστείρωση. Από 2 μηνών έβαζε τα χέρια του εμένα...αλλά τι είχανε τα χεράκια του μωρού; Οπως είπε και η Τζένη, είναι καθαρά τα χεράκια τους. Αν έχει το μωρό ευαίσθητο στομαχάκι ή ανοσοποιητικό, περισσότερο από ότι συνήθως;;;
Δεν ξέρω, είμαι της άποψης ότι πρέπει να κάνουμε όοοο,τι μπορούμε και ας μην είναι και τόσο ουσιώδες τελικά.
koita otan kaneis aposstierosi sta mpimpero meta den ta pianeis me lavida gia na ta sinarmologiseis?an ta piaseis me ta xeria xanei tin aposteirosei afto simainei aposteiromeno sosta?tin stigmi pou to pedi vazei ta xeria tou sto stoma pou ta exeis pleinei me sapouni kai nero den einai apostiromena alla oute kai vromika giati na min pleineis sxolastika den leo ta mpoukalia me nero kai aporipadiko?den einai kopos i aposteirosi alla den tin theoro aparaititi oute ego alla oute kai o giatros mou.mia apopsi leo

43ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? Παρ Δεκ 17, 2010 8:19 am

Μυρτακι


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ο γιατρος μου ειπε οταν το παιδι ξεκινησει να τρωει με κουταλι τελος η αποστειρωση

44ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΩΣ ΠΟΤΕ????? Παρ Δεκ 17, 2010 12:09 pm

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΓΙΟΧΑΝΑ έγραψε:κοριτσια καλημερα.χτες το βραδυ βρηκα λιγο χρονο και διαβασα σχετικα με την αποστειρωση.Θα σας μιλησω λιγο επιστημονικα αλλα πριν θα σας πω οτι εγω τα μπουκαλια που πινουν γαλα τα μωρα μου τ'αποστειρωνω ακομη.τα μωρα μου ειναι τωρα 11,5 μηνων.λοιπον διαβασα οτι οταν γεννιουνται τα παιδια το εντερο τους ειναι αποστειρωμενο και κατα τη διρκεια του 1 χρονου αναπτυσεται η χλωριδα του εντερου.το λογικο ειναι οταν αρχιζουν κρεμες και τροφες να σταματαμε την αποστειρωση ομως στο γαλα αναπτυσονται παθογονα βακτηρια τα οποια προκαλουν γαστρεντεριτιδεσ που για τα μωρα ειναι πολυ εξαντλητικες.εμενα δεν μου ειναι κοπος μια φορα τη μερα να αποστειρωνω αλλα ξερω οτι και το πλυντηριο πιατων ειναι οκ.καλο κουραγιο

ακριβως τα ιδια μου ειπε και η δικη μας παιδιατρος.μαζι ομως με τα μπιμπερο εγω βαζω καμια φορα και τα κουταλια, πιπιλες μπολακια...αφου τον εχω το αποστειρωτη και πιανει χώρο...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις