Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

princess 05/05/10

princess 05/05/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kali mou elpizw na exeis dinami na antimetwpiseis osa irthan sti zoi sou...egw eimai iper tou psixologou akomi k gia mikropragmata poso mallon gia tetoies katastaseis.episis thelw na sou pw kati pou efxomai na to exeis mesa sou kathe fora pou tha niwtheis apelpismeni...AGAPI...agapi anamesa se sena kai ton antra sou kai agapi gia to paidi sou..prospathise na upenthimizeis ston eafto s oti agapas aftous tous 2 anthropous poluuuuu...pistevw tha perneis kouragio...na sai kala koukla mou kai si k to paidaki sou

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioannam24 έγραψε:πηρα τηλ. σε καποιον ψυχολογο και η καθε συνεδρια κοστιζει 80 ευρω !!!!!!!!!! δυστυχως δεν θα μπορεσω να παω... ειμαι πολυ ευαισθητη, σε σημειο αηδιας, ισως και γι' αυτο δεν μπορω να το ξεπερασω... ο αντρας μου μου λεει οτι ειναι πολυ νωρις... το ξερω αλλα ετσι διαγραφεται σιγα σιγα η προοπτικη να κανω κι ενα δευτερο παιδακι που παντα ηθελα... στον θεο πιστευω και τον δοξαζω που μου χαρισε ενα υγιες μωρο αλλα παραλληλα φωναζω "τι κακο εχω κανει στην ζωη μου και επρεπε να γινει ετσι???"... "γιατι με τιμωρησε με αυτον τον τροπο?"
ξερω οτι πρεπει να αλλαξω και να δω καποια πραγματα αλλιως... να φανω δυνατη... να μην εμπιστευομαι ανθρωπους που δεν αξιζουν... αλλα ο χαρακτηρας μου ειναι αυτος... να ανοιγομαι σε ατομα που τελικα αποδεικνυονται σκαρτοι, να κλαιω οταν βλεπω καποιον στο φαναρι...να προσπαθω να βοοηθησω οποιον με χρειαζεται... να σκοτωνομαι για καποιους που δεν το αξιζουν κι ας το ξερω... ετσι ειμαι... ευαισθητη, προθυμη, απικο παντα για ολα και για ολους... δεν μπορω να αλλαξω οσο κι αν το θελω... δεν εχω αρκετη δυναμη ???? δεν ξερω... θελω να δω τα πραγματα αλλιως πιο ρεαλιστικα αλλα οσες φορες το εχω προσπαθησει απλα κοροιδευω τον εαυτο μου.. δεν ειμαι εγω η Ιωαννα...
συγνωμη για την μεγαλη μου απαντηση...


Καλό μου κοριτσάκι δεν καταλαβαίνω τι εννοείς όταν λες γιατί έπρεπε να γίνει έτσι? Αν θέλεις και δεν γίνομαι αδιάκριτη γράψε μας τι σε προβληματίζει μήπως μπορέσουμε να βοηθήσουμε. Γιατί δεν νομίζω να είναι το αν βγαίνεις έξω ή όχι. Αν δεις πολλές από εμάς έχουμε γράψει κατά καιρούς διάφορα θέματα.

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
erwtoulis έγραψε:
markellajohny έγραψε:
erwtoulis έγραψε:
tatijana έγραψε:
erwtoulis έγραψε:

Ego den exo pia problima eite pm ite dimosia ama theleis na ta poume. Very Happy

Μπραβο σου!!!!!!Σε τιμα....
Apla exo siniditopoiisi pia to problima mas , kai oti prepei na sunexisoume na zoume me auto thelontas k mi. Isos apo mia dimosia sizitisi mporeso na matho k ego perissotera alla kai kapoies alles miteres. Dioti isos einai ena apo ta prota paidia me auto to problima stin ellada, alla isos na prokipsoun k alla k na mporeso na prosfero esto k tin paramikri boithia.Giati lene oti to xrono geniounte 40 paidia me autin tin pathisi ston kosmo.
τι παθηση ειναι αν επιτρεπεται??
Exei mikrofthalmia sto aristero tou mataki. den anaptixthike o bolbos tou stin egkimosini , me apotelesma na min blepei apo to ena. Tin stigmi pou den iparxei boblos den megalonoun k oi konxoi tou matiou ( kokala) opote paramenei mikri i mia pleura k anaptisete i alli fusiologika. STo mataki auto einai mikri i sxismi tou me apotelesma na einai klisto. Mazi me auto den dimiourgithike k trupa sta kokala apo to ena tou routhouni stin miti(atresia tis rinikis xoanis). Ara den anapneei apo to ena routhounaki. Stin arxi mou elegan oti se tetoies perptoseis einai piragmena k ola tou ta organa, nefra, sikotia ktl. Mexri k o egkefalos. Eutixos auta einai ola kala. Tora mas menei na kanoume mia eksetasi na doume an akouei apo to aristero tou aftaki. Episeis auta ta paidia exoun problima stin anaptiksi, dld argoun na perpatisoun , na milisoun , isos na anaptisete mono i mia pleura tou somatos, k alla polla. Mexri stigmis i anaptiksi tou einai fusiologiki kai simera kaname k tin proti mas episimi bolta ekso kratontas to xeraki mou. Tora mas menei na milisei, pou mono 1 fora exei pei mama k auto prin mines. Tipota den leei, eno katalabenei ta panta.
Yparxoun k xeirotera opos les, alla pistepse me k auto den einai ligo , giati eimaste kathe mina stin agglia, pote to narkonoun gia na tou allazoun auta pou bazoun sto mataki (gia na aniksoun ta kokala tou) , alles fores to kanoun ksipnio. Den einai oraia esthisi na blepeis to paidi sou demeno , na spartaraei k na ginete melano apo to klama pano sto krebati, na to kratane 5 giatroi , k enas na tou bazei kati sidera mesa sto mataki tou prospathontas na tou bgaloun auto pou einai mesa gia na tou baloun megalitero megethos. K kurios na blepeis to aima na trexeis k na min ksereis ti ginete.
I na to pigeno sto xeirourgio, na to narkonoun stin aggalia mou k na to bazo ego sto krebati tou xeirourgiou. K auta einai liga mprosta stin taleporia pou perasa stis arxes sto nosokomio paidon agias sofias, pou eimoun lexona.
Oi aggloi giatroi einai "ANTROPOI" mprosta stous dikous mas.
Prospatho na eimai dunati, alla polles fores ligizo k ego blepontas to paidi pou trabaei tetoia pragmata.
Den mporeis na fantasteis tin taleporia kathe mina pou prepei na pigeno sto paidon gia na mou dosoun ena xarti pou na mporo na bgalo to paidi mou ekso. Ti ekseftelismo.... ntropi.
I oli katastasi me exei kanei pio kakia, kakia sto pos tha antimetopiso to kathe atomo pou tha koroidepsi to paidi. Den exo ipomoni na kratiso ta neura mou, oute to stoma mou klisto.
OUOUOU posa egrapsa, tha se zalisa Embarassed


Δεν την ήξερα την ιστορία σου. Δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω. Γιατί θεέ μου να ταλαιπωρούνται τα παιδάκια? Γιατί? Ότι και να τραβάμε εμείς σαν γονείς τα παιδάκια είναι αυτά που περνάνε το πρόβλημα. Εγώ που πήγα τον δικό μου στον παίδων για πλύση στομάχου επειδή έβαλε τσιγάρο στο στόμα, ακόμα κλαίω που θα πόνεσε με τα σωληνάκια. Όχι αυτό το πράγμα. Τι να πω κορίτσι μου. Κουράγιο σε σένα και πολύ μα πολύ δύναμη στο παιδάκι σου.

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ερωτούλη ξέχασα να γράψω. Φαντάζομαι βέβαια ότι θα έχεις κάνει φίλο και φτερό τους γιατρούς για να φτάσεις μέχρι αγγλία.Έχω ένα πολύ καλό οφθαλμίατρο μου τον σύστησε η αδερφή μου. Εκεί πήγα τον μικρό για ένα προβληματάκι στο ματάκι. Δεν ξέρω αν θες να μάθεις κάτι περισσότερο. Εγώ πάντως στο αναφέρω. Βώρος λέγεται και είναι στο ιατρικό. Πέρα από τέλειος οφθαλμίατρος που αυτό μας ενδιαφέρει είναι και πολύ καλός άνθρωπος.

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν την ήξερα την ιστορία σου. Δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω. Γιατί θεέ μου να ταλαιπωρούνται τα παιδάκια? Γιατί? Ότι και να τραβάμε εμείς σαν γονείς τα παιδάκια είναι αυτά που περνάνε το πρόβλημα. Εγώ που πήγα τον δικό μου στον παίδων για πλύση στομάχου επειδή έβαλε τσιγάρο στο στόμα, ακόμα κλαίω που θα πόνεσε με τα σωληνάκια. Όχι αυτό το πράγμα. Τι να πω κορίτσι μου. Κουράγιο σε σένα και πολύ μα πολύ δύναμη στο παιδάκι σου.[/quote]

Na' sai kala. K auta einai liga pou exo grapsei mprosta se auta pou exo trabiksi os tora. To megalitero psixologiko polemo mou ton ekanan ston paidon otan eixa to paidi mou mesa tis protes 15 meres tis zois tou. Pou akoma den iksera ti einai auto pou exei , oute pos onomazete, na min ksero pou na apeuthintho , k kurios den iksera an tha zisei me auta pou mou eixan pei oi ellines giatroi.
Na k mia fotografia mas simerini! Antraki ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ.... - Σελίδα 3 654316
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

vivianna

vivianna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
δεν ξέρω ποίο ακριβώς είναι το πρόβλημα για να μπορέσω να σε βοηθήσω περισσότερο, όμως είναι απαραίτητο να δεις κάποιον ειδικό ο οποίος δεν θα περιοριστεί στις συμβουλές(που μπορεί να σου δώσουν οι φίλοι και η οικογένεια σου) αλλά θα σε οδηγήσει στην "θεραπεία" του προβλήματος σου. Για να μπορεί όμως να το πετύχει αυτό και να σε βοηθήσει πρέπει να είναι σωστά καταρτισμένος(η άδεια ασκήσεως επαγγέλματος δεν σημαίνει απαραίτητα πως ξέρει να κάνει ψυχοθεραπεία)και πέρα από το βασικό πτυχίο χρειάζεται απαραιτήτως να έχει μετεκπαιδευτεί σε κάποιο είδος ψυχοθεραπείας.
Πρέπει να το μάθεις αυτό πριν ξεκινήσεις γιατί διαφορετικά μπορεί από το να μην σε βοηθήσει καθόλου μέχρι να κάνει τα πράγματα χειρότερα.
Με κάθε επιφύλαξη και χωρίς να έχω καμία προσωπική γνώση ή εμπειρία σου προτείνω να δεις σχολές μετεκπαίδευσης που προφέρουν σε χαμηλές τιμές θεραπεία από τους εκπαιδευόμενους τους όπως το Ινστιτούτο Έρευνας και Θεραπείας της Συμπεριφοράς.
Επιπλέον δες μήπως το ταμείο σου/ασφάλεια σου μπορεί να καλύψει μέρος των εξόδων γιατί κάποιοι ψυχολόγοι είναι συμβεβλημένοι με ορισμένα ταμεία.
Πάντως μην το αφήσεις και όπως ειπώθηκε και πριν το πρώτο και δυσκολότερο βήμα το έχεις ήδη κάνει'κατάλαβες ότι θέλεις βοήθεια. Εάν καταλήξεις κάπου ή χρειαστείς μια δεύτερη γνώμη ευχαρίστως να σε βοηθήσω εάν μπορώ.

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giouli73 έγραψε:Ερωτούλη ξέχασα να γράψω. Φαντάζομαι βέβαια ότι θα έχεις κάνει φίλο και φτερό τους γιατρούς για να φτάσεις μέχρι αγγλία.Έχω ένα πολύ καλό οφθαλμίατρο μου τον σύστησε η αδερφή μου. Εκεί πήγα τον μικρό για ένα προβληματάκι στο ματάκι. Δεν ξέρω αν θες να μάθεις κάτι περισσότερο. Εγώ πάντως στο αναφέρω. Βώρος λέγεται και είναι στο ιατρικό. Πέρα από τέλειος οφθαλμίατρος που αυτό μας ενδιαφέρει είναι και πολύ καλός άνθρωπος.

Me endiaferei, an sou einai eukolo to tilefono tou gia na min kathomai k psaxno kala tha itan. Sinexizo akoma k psaxno parallila giatrous edo stin ellada.Alla o sugkekrimenos einai gia brefi? Tora ton ianouario prin pame to taksidaki mas stin agglia exo me 3 giatrous rantebou stin athina, gia na do kai autoi ti tha poun. An kai ksero , "sinexiste agglia , ekei einai empiroi" .

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
viviana mou , ego exo koitaksei gia tin dikia mou psixologia, auto pou me endiaferei sto mellon einai i psixologia tou paidiou. K dustixos oi paidopsixologoi einai elaxistoi. Gia na min sou po k sto meros pou meno den exoume. Mexri stigmeis eimai arketa ikanopoiimeni me tous giatrous tou eksoterikou. Argotera den ksero ti tha sinantiso bebea.
Se ligo kairo tha prepei na ksekiniso na psaxno k kapoion stin ellada dioti den tha mou einai k toso eukolo na pigeno agglia gia ena psixologo. Ta eksoda mas einai pollaaaaa. Pantos ean gnorizeis kati euxaristos na mou to peis.

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ερωτουλη ειναι κουκλος και δεν στο λεω ετσι απλα για να νιωσεις καλα ...ειλικρινα ειναι πανεμορφος και ειναι σαν να κλεινει το ματακι με ναζι...ουτε παραμορφωση ουτε τιποτα..ελπιζω να τελειωσει γρηγορα η ταλαιπωρια που τραβαει το αντρακι σου ..αλλα κι ετσι να μεινει ...εγω θα τον ερωτευομουνα!! Very Happy Very Happy

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tzeni έγραψε:ερωτουλη ειναι κουκλος και δεν στο λεω ετσι απλα για να νιωσεις καλα ...ειλικρινα ειναι πανεμορφος και ειναι σαν να κλεινει το ματακι με ναζι...ουτε παραμορφωση ουτε τιποτα..ελπιζω να τελειωσει γρηγορα η ταλαιπωρια που τραβαει το αντρακι σου ..αλλα κι ετσι να μεινει ...εγω θα τον ερωτευομουνα!! Very Happy Very Happy

Etsi nomizo k ego oti einai kouklos ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ.... - Σελίδα 3 328109 xixixi
Klasiki xazomama . Iparxei akoma mia mikri paramorfosi , an deis i mia pleura einai pio steni apo tin alli. Ego pou ton blepo kathe mera , apo konta to katalabeno. o ipoloipos kosmos oxi.
Ego pantos eimai trela eroteumeni mazi tou Very Happy

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
erwtoulis έγραψε:
giouli73 έγραψε:Ερωτούλη ξέχασα να γράψω. Φαντάζομαι βέβαια ότι θα έχεις κάνει φίλο και φτερό τους γιατρούς για να φτάσεις μέχρι αγγλία.Έχω ένα πολύ καλό οφθαλμίατρο μου τον σύστησε η αδερφή μου. Εκεί πήγα τον μικρό για ένα προβληματάκι στο ματάκι. Δεν ξέρω αν θες να μάθεις κάτι περισσότερο. Εγώ πάντως στο αναφέρω. Βώρος λέγεται και είναι στο ιατρικό. Πέρα από τέλειος οφθαλμίατρος που αυτό μας ενδιαφέρει είναι και πολύ καλός άνθρωπος.

Me endiaferei, an sou einai eukolo to tilefono tou gia na min kathomai k psaxno kala tha itan. Sinexizo akoma k psaxno parallila giatrous edo stin ellada.Alla o sugkekrimenos einai gia brefi? Tora ton ianouario prin pame to taksidaki mas stin agglia exo me 3 giatrous rantebou stin athina, gia na do kai autoi ti tha poun. An kai ksero , "sinexiste agglia , ekei einai empiroi" .

Κοίτα εγώ δόξα το θεό από γιατρούς δεν έχω μεγάλη εμπειρία. Η αδερφή μου που τα ψειρίζει πολύ τον βρήκε. Πήγα τον μικρό που είναι 2 χρονών για ένα προβληματάκι που έχει στο δακρυγόνο. Όταν φύγαμε μου έλεγε πότε θα πάμε πάλι στο γιατρό? Μας είδε μια φορά μόνο και μετά από κανά τετράμηνο που ήθελα να τον ρωτήσω κάτι για το ίδιο πρόβλημα και τον πήρα τηλ μου μίλαγε 20 λεπτά στο τηλ. Ενώ ο παιδίατρος που είχα πρώτα που τον είχαμε χρυσοπληρώσει με τα εμβόλια με το ζόρι μου έλεγε καλημέρα όταν τον έπαιρνα. Απ' ότι ξέρω η ειδικότητά του είναι τα παιδιά. Σου δίνω το τηλ δημόσια. Έτσι κι αλλιώς αφού είναι καλός μπορεί να ενδιαφέρονται κι άλλες.6942203040 Είναι δικό του κινητό αλλά όταν είναι στο ιατρείο το σηκώνει η γραμματέας του και κλείνεις ραντεβού. Αν πας ενημέρωσέ με πως τον είδες. Μπορεί εσένα να μην σου κάνει. Μόνο εξήγησε ότι είναι σοβαρό κι επείγον γιατί έχει πολύ κόσμο. Τα επείγοντα φυσικά τα βλέπει και την ίδια μέρα. Αχ μωρέ στεναχωριέμαι αν είναι μόνο για θέμα αισθητικής μην το ταλαιπωρείς το παιδάκι με τα σίδερα κι όλα αυτά που έγραψες.

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
erwtoulis έγραψε:Δεν την ήξερα την ιστορία σου. Δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω. Γιατί θεέ μου να ταλαιπωρούνται τα παιδάκια? Γιατί? Ότι και να τραβάμε εμείς σαν γονείς τα παιδάκια είναι αυτά που περνάνε το πρόβλημα. Εγώ που πήγα τον δικό μου στον παίδων για πλύση στομάχου επειδή έβαλε τσιγάρο στο στόμα, ακόμα κλαίω που θα πόνεσε με τα σωληνάκια. Όχι αυτό το πράγμα. Τι να πω κορίτσι μου. Κουράγιο σε σένα και πολύ μα πολύ δύναμη στο παιδάκι σου.


Na' sai kala. K auta einai liga pou exo grapsei mprosta se auta pou exo trabiksi os tora. To megalitero psixologiko polemo mou ton ekanan ston paidon otan eixa to paidi mou mesa tis protes 15 meres tis zois tou. Pou akoma den iksera ti einai auto pou exei , oute pos onomazete, na min ksero pou na apeuthintho , k kurios den iksera an tha zisei me auta pou mou eixan pei oi ellines giatroi.
Na k mia fotografia mas simerini! Antraki ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ.... - Σελίδα 3 654316
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[/quote]

Ξέχασα και το σχόλιό μου για την φωτογραφία. Κουκλάκι είναι η ψυχούλα μου. Δεν το λέω απλά για να το πω. Το πιστεύω. Βέβαια εμένα όλα τα παιδιά μου αρέσουν. Βέβαια αυτό που λέω πάντα και για τα δικά μου. Να έχουν υγεία να γίνουν καλοί άνθρωποι και η ομορφιά πάει κι έρχεται.

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοίτα εγώ δόξα το θεό από γιατρούς δεν έχω μεγάλη εμπειρία. Η αδερφή μου που τα ψειρίζει πολύ τον βρήκε. Πήγα τον μικρό που είναι 2 χρονών για ένα προβληματάκι που έχει στο δακρυγόνο. Όταν φύγαμε μου έλεγε πότε θα πάμε πάλι στο γιατρό? Μας είδε μια φορά μόνο και μετά από κανά τετράμηνο που ήθελα να τον ρωτήσω κάτι για το ίδιο πρόβλημα και τον πήρα τηλ μου μίλαγε 20 λεπτά στο τηλ. Ενώ ο παιδίατρος που είχα πρώτα που τον είχαμε χρυσοπληρώσει με τα εμβόλια με το ζόρι μου έλεγε καλημέρα όταν τον έπαιρνα. Απ' ότι ξέρω η ειδικότητά του είναι τα παιδιά. Σου δίνω το τηλ δημόσια. Έτσι κι αλλιώς αφού είναι καλός μπορεί να ενδιαφέρονται κι άλλες.6942203040 Είναι δικό του κινητό αλλά όταν είναι στο ιατρείο το σηκώνει η γραμματέας του και κλείνεις ραντεβού. Αν πας ενημέρωσέ με πως τον είδες. Μπορεί εσένα να μην σου κάνει. Μόνο εξήγησε ότι είναι σοβαρό κι επείγον γιατί έχει πολύ κόσμο. Τα επείγοντα φυσικά τα βλέπει και την ίδια μέρα. Αχ μωρέ στεναχωριέμαι αν είναι μόνο για θέμα αισθητικής μην το ταλαιπωρείς το παιδάκι με τα σίδερα κι όλα αυτά που έγραψες.[/quote]

Se euxaristo polu , tha ton paro aurio tilefono an kserei apo mikrofthalmia, kai an nai tha prospathiso na kliso rantebou otan tha anebo athina ton ianouario.
Den einai mono to thema aisthitikis. Apla me auton ton tropo prospathoume na min atrofisoun k ta neura tou matiou apo ekeini tin pleura, alla kai argotera otan megalosei mporei na thelisei na kanei metamosxeusi. Tote tha einai pio epodino na tou kopsoun ta kokala oste na megalosoun to keno stous konxous.

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα γιατι δε μου φαινεται η φωτο του μπομπιρακου???

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
erwtouli,den iksera to provlima tou mikrou sou, o opoios parepiptontws einai tromero antraki k latrevw to ksantho tou mallaki!suenxise na kaneis ayto pou kaneis stin agglia giati nomizw pws h texniki pou periegrapses einai h pio swsti.k ksereis kati , h epistimi exei proxwrisei paaaaara polu, alla ektos elladas, opoteopws to vlepw egw, otan kapoioa stigmi isws meta thn efiveia h opote krinoun oti h anaptuksi den tha einai toso grigori,se sundiasmo me aisthitiki tha tou valoun ena texnito volvo pou tha einai OLOIDIOS me to allo tou mataki kai tha einai brand new kai teleios!!!nomizw pws sigoura sumvainei ayto pou perigrafw.....exw dei paromoio se documentary iatriko me pragmatikes istories....!
eisai pragmatikos irwas k esy k to mwro sou!!!!

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markellajohny έγραψε:εμενα γιατι δε μου φαινεται η φωτο του μπομπιρακου???
tora?
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εσύ ξέρεις καλύτερα. Αφού δεν είναι μόνο θέμα αισθητικής. Εύχομαι να πάνε όλα καλά με όσο το δυνατό λιγότερο πόνο για το παιδάκι. Ή μάλλον με καθόλου πόνο για το παιδάκι. Και κάποια στιγμή να μπορέσει να κάνει και μεταμόσχευση αν θελήσει.

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
υπαρχει δηλαδη η περιπτωση της μεταμοσχευσης???αχ το καρδουλακι μου τι τραβαει...καθε ποτε κανει επεμβασεις?θα προσευχομαι για τον μικρο σου, εχεις τη θετικη δυναμη ολων των μαμαδων!!!

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τωρα τον ειδα!!!!ειναι ενα κουκλακι ζωγραφιστο!!!!και εχει ενα γλυκητατο χαμογελακι!!!!αυτο το χαμογελο δειχνει ποσο γενναιο αντρακι ειναι!!!!

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kloklo έγραψε:erwtouli,den iksera to provlima tou mikrou sou, o opoios parepiptontws einai tromero antraki k latrevw to ksantho tou mallaki!suenxise na kaneis ayto pou kaneis stin agglia giati nomizw pws h texniki pou periegrapses einai h pio swsti.k ksereis kati , h epistimi exei proxwrisei paaaaara polu, alla ektos elladas, opoteopws to vlepw egw, otan kapoioa stigmi isws meta thn efiveia h opote krinoun oti h anaptuksi den tha einai toso grigori,se sundiasmo me aisthitiki tha tou valoun ena texnito volvo pou tha einai OLOIDIOS me to allo tou mataki kai tha einai brand new kai teleios!!!nomizw pws sigoura sumvainei ayto pou perigrafw.....exw dei paromoio se documentary iatriko me pragmatikes istories....!
eisai pragmatikos irwas k esy k to mwro sou!!!!
Sto proigoumeno mas taksidi balame to proto mas pseftiko mataki, alla logo tou oti einai polu mikri i sxismi apekso den mporoun na baloun megalo megethos oste na boithisei ta blefara na aniksoun. Perimeno na megalosei me fusiko tropo i sxismi gia na min ton balo akoma stin diadikasia tis plastikis.Tha parei bebea ARKETAAAA xronia , alla, i idia doulia tha ginei eite tora eite k 7 me 10 xronia na perimenoume.

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
erwtoulis έγραψε:
markellajohny έγραψε:εμενα γιατι δε μου φαινεται η φωτο του μπομπιρακου???
tora?
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Κουκλι μου ομορφο!!! Φατσουλα μου!!! ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ.... - Σελίδα 3 379767 ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ.... - Σελίδα 3 379767 ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ.... - Σελίδα 3 379767

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markellajohny έγραψε:υπαρχει δηλαδη η περιπτωση της μεταμοσχευσης???αχ το καρδουλακι μου τι τραβαει...καθε ποτε κανει επεμβασεις?θα προσευχομαι για τον μικρο σου, εχεις τη θετικη δυναμη ολων των μαμαδων!!!
Uparxei i dinatotita tis metamosxefsis meta ta 18 tou. Alla den thelo na mpo se auti ti diadikasia. Thelo na megalosei k na apofasisei monos to ti thelei. Alla epidi exo milisei me alla atoma pou exoun to idio problima mou lene oti den theloun , exoun mathei na zoun etsi, den kseroun pos einai na blepoun ton kosmo me 2 matia. K skeftomai an emas mas elegan ela na sou baloume k ena 3o pos tha esthanomastan ? Ego den tha to dexomoun giati exo mathei na zo me ta duo matia.Apla tora mathenoume meso tou paixnidiou mas na ebrini to optiko tou pedio. Oti ektos apo to komati pou blepei iparxei ki allo toso apo tin alli pleura. Mexri stigmis ta katafernoume . Einai arketa eksipnos.
Oso gia to xamogelo ... auto einai xamogelo sobaro tis pozas. To kanoniko tou einai ksekardistiko, me anixto to stoma o koutsodontis Very Happy

vivianna

vivianna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
erotoyli την απάντηση μου την απηύθυνα κυρίως στην iwanna που έβαλε και το θέμα Smile γιατί από ότι κατάλαβα εσύ έχεις κάνει τον κύκλο σου και έχεις πλέον καταλάβει ότι και στην Ολλανδία φυτρώνουν τα ωραιότερα λουλούδια και ας μην είναι η Βενετία που περίμενες να προσγειωθείς μετά την γέννα(εάν ξέρεις την ιστορία). Φαίνεται άλλωστε και στην φωτογραφία ότι το παιδάκι σου είναι κούκλος και δεν υπάρχει τίποτα τρομερό ή παραμορφωμένο παρά ένα καλό και δυνατό αγοράκι. Το ότι κάποιοι πάντα προσπαθούν να βρουν δικαιολογίες για να πουν κακίες δεν σημαίνει ότι υπάρχει πάντα και λόγος. Άλλωστε εμπειρικά στο λέω οι δυσκολίες βοηθάνε τα παιδιά να ξεπεράσουν τα όρια τους και να καταφέρουν περισσότερα από ότι φανταζόμασταν στην ζωή τους και να γίνουν ευτυχισμένα και ίσως και ποιο ισορροπημένα.Επειδή δεν ξέρω ακριβώς τις δυσκολίες που αντιμετωπίζει το αγοράκι σου θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο καιρό ακόμα και ύστερα για να ενισχύσεις και να υποστηρίξεις την ανάπτυξη του σε όλους τους τομείς να κάνεις μια καλή αξιολόγηση και να ξεκινήσει εφόσον το χρειάζεται ένα πρόγραμμα πρώιμης παρέμβασης που θα τον βοηθήσει όπου το έχει ανάγκη(π.χ. λόγος, φαγητό,μαθησιακό κτλ). Χρειάζεσαι δηλ. όχι απαραίτητα ψυχολόγο αλλά εργοθεραπευτή, ειδικό παιδαγωγό κτλ. Φαντάζομαι έχεις δει κάποιον αναπτυξιολόγο στο "ωραίο" Παίδων που σε τρέχουν,η αλλιώς θα σε συμβούλευα να ξεκινήσεις από αυτό το βήμα.
Επίσης μπορώ να σου προτείνω και κάτι που κάπου κάπου το σκέφτομαι και εγώ...την ζωή στην Αγγλία ! Ειδικά για τα παιδιά η οργάνωση τους αλλά και οι υποδομές είναι πολύ καλύτερες από εδώ..και είναι και δωρεάν!

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΨΥΧΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ !! ΕΜΕΝΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΡΑΒΙΣΜΟΥ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΤΟΥ ΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΕΝΒΑΣΗ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΘΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ , ΚΑΙ ΕΣΑΣ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ !!!

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
viviana mou nomiza oti apeuthinosoun se mena. sugnomi.
tin zoi stin agglia tin exo skeftei edo k para pollous mines. Thelo to paidi na parei aggliki ipikotita oste na exei dorean ta panta ekei. Alla xriazete na meino ekei 5 xronia. Tora psaxno kamia alli trupa pio sintomi. Oso gia tous giatrous pou les ... tous simbouleuomai apo to eksoteriko. Den akouo tous ellines, alla den kseroun k kati pano se auto to thema oste na mporesoun na boithisoun.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις