Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
6 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 6 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mariloy έγραψε:ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΨΥΧΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ !! ΕΜΕΝΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΡΑΒΙΣΜΟΥ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΤΟΥ ΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΕΝΒΑΣΗ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΘΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ , ΚΑΙ ΕΣΑΣ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ !!!
Pou tha tin kaneis tin epembasi ? Den einai tipota, exo dei arketa paidia me strabismo stin agglia. Einai paixnidaki auto gia tous giatrous. Ola tha pane kala arki na proseksei pios tha tou tin kanei.
Se euxaristo polu!

vivianna

vivianna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν πειράζει καθόλου!Σε καταλαβαίνω εκνευρισμένη και φαντάζομαι πόσο ποιο δύσκολα σου τα έκαναν τα πράγματα πολλοί κάλοι "ειδικοί" που δεν έχουν ούτε καλοσύνη ούτε αγάπη για τον άνθρωπο! Δυστυχώς εδώ τα πράγματα είναι έτσι κανένας έλεγχος καμία οργάνωση, καμία βοήθεια ότι κάνεις και ότι βρεις μόνη σου.΄ Όμως εάν σκέφτεσαι να μείνεις εδώ υπάρχουν μεμονωμένα άνθρωποι που μπορούν να βοηθήσουν με επιμέρους δυσκολίες που μπορεί να έχεις, ακόμα και αν δεν γνωρίζουν το συγκεκριμένο θέμα του παιδιού σου. Τώρα για την Αγγλία δεν ξέρω άλλο τρόπο εκτός από το να ζήσεις όντως εκεί, το όποιο και δεν είναι ούτε ανέφικτο ούτε και άσχημο ειδικά έτσι όπως έχουν γίνει εδώ τα πράγματα. Ότι και να κάνεις σου εύχομαι ολόψυχα καλή τύχη, και για το αγοράκι σου να βρεθεί τρόπος και να τελειώνει το συντομότερο δυνατό η ταλαιπωρία του. Εάν χρειαστείς κάποια στιγμή κάτι σχετικό με το παιδί από πχ. θέματα ύπνου ή σίτισης μέχρι κάποιο συγκεκριμένο ειδικό και θέλεις μια δεύτερη γνώμη με χαρά να σε βοηθήσω εάν μπορώ.

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ερωτουλη την υπηκοοτητα μπορει να την παρει αμεσως μονο εφοσον ο ενας γονιος ειναι βρεττανος υπηκοος. το ξερω σιγουρα γιατι κι εμενα θα παρουν και τη βρεττανικη τα ζουζουνια μου γιατι την εχει ο αντρας μου. και για να τους τη βγαλω πρεπει να δωσω και 200 ευρω εκαστος.αλλιως θα πρεπει οπως ειπες να ζησεις 5 χρονια στην αγγλια.

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
otan grafeis themata ipnou i sitisis ti enoeis? Giati exoume ena mikroproblimataki me ton ipno....
Oso gia tous idikous an exeis kati kata nou an theleis pes mou i steilta mou pm giati to mono problima pou mou emeine apo tin egkimisini einai oti ksexnao iperbolika, me simioseis eimai kathe mera , xartakia apo do , xartakia apo kei. Opote meta apo kairo den tha thimame.

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
erotouli τι να πω για αυτο το καταξανθο αγγελουδι ειναι πανεμορφος και να τον χαιρεσια!!Τωρα διαβασα την ιστορια σου και συγκλονιστηκα,τι δυναμη ψυχης μπορει να εχεις για να τα αντεχεις ολα αυτα?Μπραβο σου κοριτσι μου,ευχομαι ο θεος να σου δινει αλλη τοση δυναμη για να συνεχισεις!!!Σκεφτομαι το παιδακι μου πως θα ειναι οταν γεννηθει πως θα ειναι το προσωπακι του,το σημαντικοτερο ομως που ζηταω απο το θεο ειναι να ειναι καλα και το δικο μου αλλα και ολα τα μωρακια του κοσμου,να σε ρωτησω κατι αν δεν σε φερνω σε δυσκολη θεση,απο τους υπερηχους στην εγκυμοσυνη φαινοτανε αυτο?Το ξερατε?
Ευχομαι και παλι τα καλυτερα και πολυ δυναμη....Τα φιλια μου στον πριγκηπα king king king king king

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markellajohny έγραψε:ερωτουλη την υπηκοοτητα μπορει να την παρει αμεσως μονο εφοσον ο ενας γονιος ειναι βρεττανος υπηκοος. το ξερω σιγουρα γιατι κι εμενα θα παρουν και τη βρεττανικη τα ζουζουνια μου γιατι την εχει ο αντρας μου. και για να τους τη βγαλω πρεπει να δωσω και 200 ευρω εκαστος.αλλιως θα πρεπει οπως ειπες να ζησεις 5 χρονια στην αγγλια.

Mou eipan tora teleutaia oti k me 6 mines an pao , na noikiaso ena spiti ekei, oli i alilografia na pigenei ekei. nera , fota ktl na dixnei oti kapoios einai ekei gia 6 mines , oti mporo na kano eggrafi tou paidiou sta nosokomeia k na pigenei sta NHS dorean. Bebea den tha parei etsi tin ipikotita , alla tha eksasfalisei ta nosokomeia tou ekei gia mia zoi. To thema einai oti i kopela pou mou to eipe eksafanistike k den ksero ti xriazete k pos mporo na to kano auto. Mipos ksereis esu ?

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nena1988 έγραψε:erotouli τι να πω για αυτο το καταξανθο αγγελουδι ειναι πανεμορφος και να τον χαιρεσια!!Τωρα διαβασα την ιστορια σου και συγκλονιστηκα,τι δυναμη ψυχης μπορει να εχεις για να τα αντεχεις ολα αυτα?Μπραβο σου κοριτσι μου,ευχομαι ο θεος να σου δινει αλλη τοση δυναμη για να συνεχισεις!!!Σκεφτομαι το παιδακι μου πως θα ειναι οταν γεννηθει πως θα ειναι το προσωπακι του,το σημαντικοτερο ομως που ζηταω απο το θεο ειναι να ειναι καλα και το δικο μου αλλα και ολα τα μωρακια του κοσμου,να σε ρωτησω κατι αν δεν σε φερνω σε δυσκολη θεση,απο τους υπερηχους στην εγκυμοσυνη φαινοτανε αυτο?Το ξερατε?
Ευχομαι και παλι τα καλυτερα και πολυ δυναμη....Τα φιλια μου στον πριγκηπα king king king king king

se euxaristo polu gia ta kala sou logia . Oti theleis mporeis na me rotiseis. Ston iperixo otan eimoun 8 minon mporei k parapano den thimame, eixame dei pou eixe aniksei to ena tou mataki, den pige to mialo mas. Giati oi giatroi se tetoies periptoseis lene oti tha einai kamia fumosi i apla etoixe k den to anikse. Emena den mou eipe tipota.Sto eksoteriko iparxoun iperixoi pou ta dixnoun auta ta pragmata. Den ksero pos einai apla mou to eipe mia genetistis pou erxome se epafi. oti se periptosi pou tha theliso na kano allo paidi tha pao ekei gia tous protous iperixous giati stin ellada den exoume tetoia mixanimata.
Tora , kai na eixame tetoia mixanimata , ston mina pou tha imoun tha eprepe na kano mia magnitiki stin kilia ( sto paidi) kai an den itan kala ta pragmata tha eprepe na epilekso sto anamesa to kratao i to skotono k bgazo. Opos k na itan ta pragmata ego tha to kratousa. Mporei i taleporia mou na einai megali alla POTE den mou exei perasei apo to mialo na po "makari na min ton eixa". To mono pou leo
giati thee mou se mena ".
Den to kserame . kserame oti eixa genisei ena ugiestato paidaki to opoio argousan na mou to feroun sto domatio eno den xriazotan thermokitida. Otan empenan oi giatroi mesa enas enas k mas to anakoinosan ekei itan megalo to SOK.

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καταλαβα...κουραγιο τι να πω!!!Σιγουρα τα μηχανηματα που εχουμε εδω δεν ειναι και τα καλυτερα σε σχεση με του εξωτερικου,και απορω τοσο πισω πρεπει να ειμαστε και σε αυτο?????Γιατι μια μανα θα πρεπει να κανει τετοιο αγωνα δρομου για το παιδι της και αν μην εχουν εδω τις καταληλες υποδομες και γιατρους για τετοια προβληματα και αν μια μαμα δεν εχει την δυνατοτητα να παει στοε εξωτερικο,το παιδι της ειναι καταδικασμενο??Ελλας το μεγαλειο σου.... Twisted Evil

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nena1988 έγραψε:καταλαβα...κουραγιο τι να πω!!!Σιγουρα τα μηχανηματα που εχουμε εδω δεν ειναι και τα καλυτερα σε σχεση με του εξωτερικου,και απορω τοσο πισω πρεπει να ειμαστε και σε αυτο?????Γιατι μια μανα θα πρεπει να κανει τετοιο αγωνα δρομου για το παιδι της και αν μην εχουν εδω τις καταληλες υποδομες και γιατρους για τετοια προβληματα και αν μια μαμα δεν εχει την δυνατοτητα να παει στοε εξωτερικο,το παιδι της ειναι καταδικασμενο??Ελλας το μεγαλειο σου.... Twisted Evil

ma sou lene "kuria mou mporeis na kaneis k edo tin doulia sou " , me mia amnioparakentisi, k mia magnitiki k eimaste komple. pou na trexeis tora eksoteriko gia ena iperixo, afou ginete k ego , i diadikasia se pirazei pou einai diaforetiki i mipos goustareis na dineis ta lefta sou ekso? Ta exo akousei k auta. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ.... - Σελίδα 4 215994

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ε φυσικα τι αλλο θα πουν...κριμα παντως δεν ξερω τι να πω,για αλλη μια φορα κουραγιο στον αγωνα σου...

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
erwtoulis έγραψε:
markellajohny έγραψε:
erwtoulis έγραψε:
tatijana έγραψε:
erwtoulis έγραψε:

Ego den exo pia problima eite pm ite dimosia ama theleis na ta poume. Very Happy

Μπραβο σου!!!!!!Σε τιμα....
Apla exo siniditopoiisi pia to problima mas , kai oti prepei na sunexisoume na zoume me auto thelontas k mi. Isos apo mia dimosia sizitisi mporeso na matho k ego perissotera alla kai kapoies alles miteres. Dioti isos einai ena apo ta prota paidia me auto to problima stin ellada, alla isos na prokipsoun k alla k na mporeso na prosfero esto k tin paramikri boithia.Giati lene oti to xrono geniounte 40 paidia me autin tin pathisi ston kosmo.
τι παθηση ειναι αν επιτρεπεται??
Exei mikrofthalmia sto aristero tou mataki. den anaptixthike o bolbos tou stin egkimosini , me apotelesma na min blepei apo to ena. Tin stigmi pou den iparxei boblos den megalonoun k oi konxoi tou matiou ( kokala) opote paramenei mikri i mia pleura k anaptisete i alli fusiologika. STo mataki auto einai mikri i sxismi tou me apotelesma na einai klisto. Mazi me auto den dimiourgithike k trupa sta kokala apo to ena tou routhouni stin miti(atresia tis rinikis xoanis). Ara den anapneei apo to ena routhounaki. Stin arxi mou elegan oti se tetoies perptoseis einai piragmena k ola tou ta organa, nefra, sikotia ktl. Mexri k o egkefalos. Eutixos auta einai ola kala. Tora mas menei na kanoume mia eksetasi na doume an akouei apo to aristero tou aftaki. Episeis auta ta paidia exoun problima stin anaptiksi, dld argoun na perpatisoun , na milisoun , isos na anaptisete mono i mia pleura tou somatos, k alla polla. Mexri stigmis i anaptiksi tou einai fusiologiki kai simera kaname k tin proti mas episimi bolta ekso kratontas to xeraki mou. Tora mas menei na milisei, pou mono 1 fora exei pei mama k auto prin mines. Tipota den leei, eno katalabenei ta panta.
Yparxoun k xeirotera opos les, alla pistepse me k auto den einai ligo , giati eimaste kathe mina stin agglia, pote to narkonoun gia na tou allazoun auta pou bazoun sto mataki (gia na aniksoun ta kokala tou) , alles fores to kanoun ksipnio. Den einai oraia esthisi na blepeis to paidi sou demeno , na spartaraei k na ginete melano apo to klama pano sto krebati, na to kratane 5 giatroi , k enas na tou bazei kati sidera mesa sto mataki tou prospathontas na tou bgaloun auto pou einai mesa gia na tou baloun megalitero megethos. K kurios na blepeis to aima na trexeis k na min ksereis ti ginete.
I na to pigeno sto xeirourgio, na to narkonoun stin aggalia mou k na to bazo ego sto krebati tou xeirourgiou. K auta einai liga mprosta stin taleporia pou perasa stis arxes sto nosokomio paidon agias sofias, pou eimoun lexona.
Oi aggloi giatroi einai "ANTROPOI" mprosta stous dikous mas.
Prospatho na eimai dunati, alla polles fores ligizo k ego blepontas to paidi pou trabaei tetoia pragmata.
Den mporeis na fantasteis tin taleporia kathe mina pou prepei na pigeno sto paidon gia na mou dosoun ena xarti pou na mporo na bgalo to paidi mou ekso. Ti ekseftelismo.... ntropi.
I oli katastasi me exei kanei pio kakia, kakia sto pos tha antimetopiso to kathe atomo pou tha koroidepsi to paidi. Den exo ipomoni na kratiso ta neura mou, oute to stoma mou klisto.
OUOUOU posa egrapsa, tha se zalisa Embarassed


και εγώ στεναχωριέμαι γιατί πάμε κάθε μήνα στον Παίδων για αιμοληψία λόγω του θυρεοειδούς???

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
erwtoulis έγραψε:
markellajohny έγραψε:εμενα γιατι δε μου φαινεται η φωτο του μπομπιρακου???
tora?
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αλήθεια αλήθεια αλήθεια είναι όμορφος!!!!
απορώ γιατί ακούς άσχημα σχόλια.

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioannam24 έγραψε:πηρα τηλ. σε καποιον ψυχολογο και η καθε συνεδρια κοστιζει 80 ευρω !!!!!!!!!! δυστυχως δεν θα μπορεσω να παω... ειμαι πολυ ευαισθητη, σε σημειο αηδιας, ισως και γι' αυτο δεν μπορω να το ξεπερασω... ο αντρας μου μου λεει οτι ειναι πολυ νωρις... το ξερω αλλα ετσι διαγραφεται σιγα σιγα η προοπτικη να κανω κι ενα δευτερο παιδακι που παντα ηθελα... στον θεο πιστευω και τον δοξαζω που μου χαρισε ενα υγιες μωρο αλλα παραλληλα φωναζω "τι κακο εχω κανει στην ζωη μου και επρεπε να γινει ετσι???"... "γιατι με τιμωρησε με αυτον τον τροπο?"
ξερω οτι πρεπει να αλλαξω και να δω καποια πραγματα αλλιως... να φανω δυνατη... να μην εμπιστευομαι ανθρωπους που δεν αξιζουν... αλλα ο χαρακτηρας μου ειναι αυτος... να ανοιγομαι σε ατομα που τελικα αποδεικνυονται σκαρτοι, να κλαιω οταν βλεπω καποιον στο φαναρι...να προσπαθω να βοοηθησω οποιον με χρειαζεται... να σκοτωνομαι για καποιους που δεν το αξιζουν κι ας το ξερω... ετσι ειμαι... ευαισθητη, προθυμη, απικο παντα για ολα και για ολους... δεν μπορω να αλλαξω οσο κι αν το θελω... δεν εχω αρκετη δυναμη ???? δεν ξερω... θελω να δω τα πραγματα αλλιως πιο ρεαλιστικα αλλα οσες φορες το εχω προσπαθησει απλα κοροιδευω τον εαυτο μου.. δεν ειμαι εγω η Ιωαννα...
συγνωμη για την μεγαλη μου απαντηση...



αν υπάρχει οικονομικό θέμα (για 80 ευρώ τη φορά μάλλον υπάρχει), μπορείς να δοκιμάσεις σε ομάδα. τα χρήματα είναι πολύ λιγότερα (ξέρω για 4 φορές το μήνα 100-120 ευρώ) και σε βοηθάνε εξίσου με τις προσωπικές συνεδρίες. στις ομάδες αυτές εκτός από εσένα και άλλους που θέλουν να βοηθηθούν υπάρχει και ένας ειδικός που επιβλέπει τις συζητήσεις σας. υπάρχει απόλυτη εχεμύθεια και το γεγονός οτι αποκαλύπτεις τις σκέψεις σου σε αγνώστους το ξεπερνάς πολύ γρήγορα.

maria.tst

maria.tst
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να σου ζήσει ο ΚΟΥΚΛΟΣ σου!!!
Να έχετε δυναμη και όλα θα πάνε καλα!!!!!

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΗΛ. ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΡΩΤΙΣΩ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΑΥΤΗ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ 2 ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ .ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΠΑΝΤΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΔΕ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΞΑΝΑ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ . ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙΣ !! ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ !! I love you I love you

ΘεονιΜ*

ΘεονιΜ*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
vivianna έγραψε:erotoyli την απάντηση μου την απηύθυνα κυρίως στην iwanna που έβαλε και το θέμα Smile γιατί από ότι κατάλαβα εσύ έχεις κάνει τον κύκλο σου και έχεις πλέον καταλάβει ότι και στην Ολλανδία φυτρώνουν τα ωραιότερα λουλούδια και ας μην είναι η Βενετία που περίμενες να προσγειωθείς μετά την γέννα(εάν ξέρεις την ιστορία). !

πες μας την ιστορια..ισως βοηθησει πολυ..

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
erwtoulis έγραψε:
nena1988 έγραψε:καταλαβα...κουραγιο τι να πω!!!Σιγουρα τα μηχανηματα που εχουμε εδω δεν ειναι και τα καλυτερα σε σχεση με του εξωτερικου,και απορω τοσο πισω πρεπει να ειμαστε και σε αυτο?????Γιατι μια μανα θα πρεπει να κανει τετοιο αγωνα δρομου για το παιδι της και αν μην εχουν εδω τις καταληλες υποδομες και γιατρους για τετοια προβληματα και αν μια μαμα δεν εχει την δυνατοτητα να παει στοε εξωτερικο,το παιδι της ειναι καταδικασμενο??Ελλας το μεγαλειο σου.... Twisted Evil

ma sou lene "kuria mou mporeis na kaneis k edo tin doulia sou " , me mia amnioparakentisi, k mia magnitiki k eimaste komple. pou na trexeis tora eksoteriko gia ena iperixo, afou ginete k ego , i diadikasia se pirazei pou einai diaforetiki i mipos goustareis na dineis ta lefta sou ekso? Ta exo akousei k auta. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ.... - Σελίδα 4 215994


Μαμά του κουκλού ερωτούλη με έχεις συγκλονίσει!
Θέλω να σου πω ότι σε θαυμάζω και σε σέβομαι.Έυχομαι ότι καλύτερο,η Παναγιά να είναι δίπλα σας σε κάθε βήμα και να κάνει τα ακατόρθωτα δυνατά!Να γίνουν όλα ευκολα σαν χάδι για τον πρίγκηπα σου και να μείνουν μόνο μια μακρινή ανάμνηση.
Από το πικρό βγαίνει το γλυκό,πάντα να το θυμάσαι!
Και αυτό που έχει σημασία είναι τα μάτια της ψυχής να είναι ορθάνοιχτα και αν κρίνω από το χαμόγελο ο γιοκας σου είναι ένα χαρούμενο παιδάκι και αυτό είναι το σπουδαιότερο!!!!!!

Να τον χαίρεστε και να σας χαίρεται πάντα!
ΑΑΑΑ και ας μην κρίνουμε εμείς οι δηθεν υγιείς γιατί αύριο δεν ξέρουμε τι μας περιμένει και τι μας επιφυλάσσει η ζωή.

vivianna

vivianna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
η ιστορία που ανέφερα παραπάνω έχει γραφτεί από την Emily Perl Kingsley η όποια μεταξύ άλλων είναι και μαμά ενός παιδιού με ιδιαίτερες δυνατότητες. Κατά την γνώμη μου, περιγράφει την εμπειρία της ως μαμά με τον ποιο συγκινητικό και ακριβή τρόπο. Μια ιστορία που σε σηματοδοτεί και σε ακολουθεί για πάντα, φοβέρα εκπαιδευτική για τον καθέναν μας!

Ονομάζεται "¨Καλώς ήρθατε στην Ολλανδία".
Λέει πως όταν περιμένεις να γεννήσεις είναι σαν να ετοιμάζεσαι για ένα υπέροχο ταξίδι στην Ιταλία, αγοράζεις ταξιδιωτικούς οδηγούς και κάνεις σχέδια για το ταξίδι, ανυπομονείς να δεις το Κολλοσαίο,την Πίζα ,τις γόνδολες στην Βενετία κτλ. Μπορεί ακόμα να μάθεις και μερικές εκφράσεις στα Ιταλικά. Είσαι ενθουσιασμένη!
Μετά λοιπόν από μήνες προσμονής τελικά φτάνει η ώρα, πακετάρεις τα πράγματα σου και επιβιβάζεσαι στο αεροπλάνο. Μετά από κάποιες ώρες το αεροπλάνο προσγειώνεται και η αεροσυνοδός σε καλωσορίζει στην Ολλανδία!
Ολλανδία λες εσύ; Τι πάει να πει Ολλανδία; Εσύ είχες βγάλει εισιτήρια για Ιταλία. Μια ζωή περίμενες και ονειρευόσουν να πας στην Ιταλία!
Όμως τα σχέδια άλλαξαν και το αεροπλάνο προσγειώθηκε στην Ολλανδία και εσύ είσαι αναγκασμένη να μείνεις εκεί.
Δεν είναι κανένα απαίσιο μέρος γεμάτο φτώχεια και πείνα αλλά δεν είναι και αυτό που σχεδίαζες να βρεθείς!
Τώρα πρέπει να πάρεις νέους ταξιδιωτικούς οδηγούς, να μάθεις μια νέα γλώσσα, να γνωρίσεις πολλούς διαφορετικούς ανθρώπους...
Είναι απλώς ένα διαφορετικό μέρος. Μπορεί η Ολλανδία να μην είναι τόσο γρήγορο και εντυπωσιακό μέρος όπως η Ιταλία όμως είναι ένα ήσυχο μέρος. Μάλιστα μετά από λίγο καιρό θα αρχίσεις να παρατηρείς ότι και η Ολλανδία έχει και τους ανεμόμυλους και τις τουλίπες έχει ακόμη και τον Rebrantdt!!!
Όμως όλοι γύρω σου είναι απασχολημένοι να πηγαινοέρχονται στην Ιταλία και να λένε τι υπέροχα που είναι εκεί, και συ όλη σου την ζωή θα λες "και εγώ εκεί ήθελα να πάω, αυτό σχεδίαζα" Και αυτός ο πόνος του χαμένου ονείρου μπορεί να μην φύγει ποτέ γιατί η αλήθεια είναι πως είναι μια σημαντική απώλεια.
Όμως εάν μείνεις να κλαις για αυτό που έχασες δεν θα είσαι ποτέ ελεύθερη να ανακαλύψεις και να απολαύσεις τα υπέροχα και ιδιαίτερα πράγματα που μπορεί να σου προσφέρει η Ολλανδία!



vivianna

vivianna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
η ιστορία που ανέφερα παραπάνω έχει γραφτεί από την Emily Perl Kingsley η όποια μεταξύ άλλων είναι και μαμά ενός παιδιού με ιδιαίτερες δυνατότητες. Κατά την γνώμη μου, περιγράφει την εμπειρία της ως μαμά με τον ποιο συγκινητικό και ακριβή τρόπο. Μια ιστορία που σε σηματοδοτεί και σε ακολουθεί για πάντα, φοβέρα εκπαιδευτική για τον καθέναν μας!

Ονομάζεται "¨Καλώς ήρθατε στην Ολλανδία".
Λέει πως όταν περιμένεις να γεννήσεις είναι σαν να ετοιμάζεσαι για ένα υπέροχο ταξίδι στην Ιταλία, αγοράζεις ταξιδιωτικούς οδηγούς και κάνεις σχέδια για το ταξίδι, ανυπομονείς να δεις το Κολλοσαίο,την Πίζα ,τις γόνδολες στην Βενετία κτλ. Μπορεί ακόμα να μάθεις και μερικές εκφράσεις στα Ιταλικά. Είσαι ενθουσιασμένη!
Μετά λοιπόν από μήνες προσμονής τελικά φτάνει η ώρα, πακετάρεις τα πράγματα σου και επιβιβάζεσαι στο αεροπλάνο. Μετά από κάποιες ώρες το αεροπλάνο προσγειώνεται και η αεροσυνοδός σε καλωσορίζει στην Ολλανδία!
Ολλανδία λες εσύ; Τι πάει να πει Ολλανδία; Εσύ είχες βγάλει εισιτήρια για Ιταλία. Μια ζωή περίμενες και ονειρευόσουν να πας στην Ιταλία!
Όμως τα σχέδια άλλαξαν και το αεροπλάνο προσγειώθηκε στην Ολλανδία και εσύ είσαι αναγκασμένη να μείνεις εκεί.
Δεν είναι κανένα απαίσιο μέρος γεμάτο φτώχεια και πείνα αλλά δεν είναι και αυτό που σχεδίαζες να βρεθείς!
Τώρα πρέπει να πάρεις νέους ταξιδιωτικούς οδηγούς, να μάθεις μια νέα γλώσσα, να γνωρίσεις πολλούς διαφορετικούς ανθρώπους...
Είναι απλώς ένα διαφορετικό μέρος. Μπορεί η Ολλανδία να μην είναι τόσο γρήγορο και εντυπωσιακό μέρος όπως η Ιταλία όμως είναι ένα ήσυχο μέρος. Μάλιστα μετά από λίγο καιρό θα αρχίσεις να παρατηρείς ότι και η Ολλανδία έχει και τους ανεμόμυλους και τις τουλίπες έχει ακόμη και τον Rebrantdt!!!
Όμως όλοι γύρω σου είναι απασχολημένοι να πηγαινοέρχονται στην Ιταλία και να λένε τι υπέροχα που είναι εκεί, και συ όλη σου την ζωή θα λες "και εγώ εκεί ήθελα να πάω, αυτό σχεδίαζα" Και αυτός ο πόνος του χαμένου ονείρου μπορεί να μην φύγει ποτέ γιατί η αλήθεια είναι πως είναι μια σημαντική απώλεια.
Όμως εάν μείνεις να κλαις για αυτό που έχασες δεν θα είσαι ποτέ ελεύθερη να ανακαλύψεις και να απολαύσεις τα υπέροχα και ιδιαίτερα πράγματα που μπορεί να σου προσφέρει η Ολλανδία!



GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vivianna έγραψε:η ιστορία που ανέφερα παραπάνω έχει γραφτεί από την Emily Perl Kingsley η όποια μεταξύ άλλων είναι και μαμά ενός παιδιού με ιδιαίτερες δυνατότητες. Κατά την γνώμη μου, περιγράφει την εμπειρία της ως μαμά με τον ποιο συγκινητικό και ακριβή τρόπο. Μια ιστορία που σε σηματοδοτεί και σε ακολουθεί για πάντα, φοβέρα εκπαιδευτική για τον καθέναν μας!

Ονομάζεται "¨Καλώς ήρθατε στην Ολλανδία".
Λέει πως όταν περιμένεις να γεννήσεις είναι σαν να ετοιμάζεσαι για ένα υπέροχο ταξίδι στην Ιταλία, αγοράζεις ταξιδιωτικούς οδηγούς και κάνεις σχέδια για το ταξίδι, ανυπομονείς να δεις το Κολλοσαίο,την Πίζα ,τις γόνδολες στην Βενετία κτλ. Μπορεί ακόμα να μάθεις και μερικές εκφράσεις στα Ιταλικά. Είσαι ενθουσιασμένη!
Μετά λοιπόν από μήνες προσμονής τελικά φτάνει η ώρα, πακετάρεις τα πράγματα σου και επιβιβάζεσαι στο αεροπλάνο. Μετά από κάποιες ώρες το αεροπλάνο προσγειώνεται και η αεροσυνοδός σε καλωσορίζει στην Ολλανδία!
Ολλανδία λες εσύ; Τι πάει να πει Ολλανδία; Εσύ είχες βγάλει εισιτήρια για Ιταλία. Μια ζωή περίμενες και ονειρευόσουν να πας στην Ιταλία!
Όμως τα σχέδια άλλαξαν και το αεροπλάνο προσγειώθηκε στην Ολλανδία και εσύ είσαι αναγκασμένη να μείνεις εκεί.
Δεν είναι κανένα απαίσιο μέρος γεμάτο φτώχεια και πείνα αλλά δεν είναι και αυτό που σχεδίαζες να βρεθείς!
Τώρα πρέπει να πάρεις νέους ταξιδιωτικούς οδηγούς, να μάθεις μια νέα γλώσσα, να γνωρίσεις πολλούς διαφορετικούς ανθρώπους...
Είναι απλώς ένα διαφορετικό μέρος. Μπορεί η Ολλανδία να μην είναι τόσο γρήγορο και εντυπωσιακό μέρος όπως η Ιταλία όμως είναι ένα ήσυχο μέρος. Μάλιστα μετά από λίγο καιρό θα αρχίσεις να παρατηρείς ότι και η Ολλανδία έχει και τους ανεμόμυλους και τις τουλίπες έχει ακόμη και τον Rebrantdt!!!
Όμως όλοι γύρω σου είναι απασχολημένοι να πηγαινοέρχονται στην Ιταλία και να λένε τι υπέροχα που είναι εκεί, και συ όλη σου την ζωή θα λες "και εγώ εκεί ήθελα να πάω, αυτό σχεδίαζα" Και αυτός ο πόνος του χαμένου ονείρου μπορεί να μην φύγει ποτέ γιατί η αλήθεια είναι πως είναι μια σημαντική απώλεια.
Όμως εάν μείνεις να κλαις για αυτό που έχασες δεν θα είσαι ποτέ ελεύθερη να ανακαλύψεις και να απολαύσεις τα υπέροχα και ιδιαίτερα πράγματα που μπορεί να σου προσφέρει η Ολλανδία!



ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ontos polu oraia i paromiosi tis istorias. Den tin gnoriza.

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πραγματικα τρομερη ιστορια

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ερωτούλη όπως βλέπεις μας έχει συγκλονίσει όλες ο κούκλος σου. Μακάρι τα πράγματα να πάνε όσο καλά γίνεται. Αν μπορεί να βοηθήσει κάποια από μας σε οτιδήποτε πιστεύω όλες μας είμαστε πρόθυμες. Χάσαμε όμως την Ιωάννα με το πρόβλημά της. Ιωάννα τι έγινε βρήκες κάποια λύση πως να βοηθήσεις το πρόβλημά σου? Μπορούμε να κάνουμε κάτι εμείς?

linmak88

linmak88
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Έχεις καταλάβει πόσο σπουδαίο άνθρωπο σε έχει κάνει αυτό το παιδί;
Έχεις καταλάβει πόσο δυνατή και γενναιόψυχη έχεις γίνει;
Έχεις καταλάβει ότι στα χέρια σου κρατάς ένα μικρό ήρωα και έναν πολεμιστή της ζωής;
Είσαι η μάνα ενός ήρωα και είμαι σίγουρη πως είσαι πολύ περήφανη γι' αυτόν!
Να σου ζήσει ο ήρωάς σου και να είσαι σίγουρη πως κάποια στιγμή θα καμαρώνεις ένα παλικάρι που όλες οι μάνες ονειρευόμαστε να έχουμε!!!!

ΘεονιΜ*

ΘεονιΜ*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
linmak88 έγραψε:Έχεις καταλάβει πόσο σπουδαίο άνθρωπο σε έχει κάνει αυτό το παιδί;
Έχεις καταλάβει πόσο δυνατή και γενναιόψυχη έχεις γίνει;
Έχεις καταλάβει ότι στα χέρια σου κρατάς ένα μικρό ήρωα και έναν πολεμιστή της ζωής;
Είσαι η μάνα ενός ήρωα και είμαι σίγουρη πως είσαι πολύ περήφανη γι' αυτόν!
Να σου ζήσει ο ήρωάς σου και να είσαι σίγουρη πως κάποια στιγμή θα καμαρώνεις ένα παλικάρι που όλες οι μάνες ονειρευόμαστε να έχουμε!!!!
Tα ειπες ολα νομιζω..

Οντως υπεροχη ιστορια..σε ευχαριστουμε που εκανες τον κοπο να την γραψεις..ειναι πραγματικα διδακτικη!!!

Ιωαννα..?Τα νεα σου???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις