Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
101 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 101 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

ποντικάκι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια ετοιμάζω τη βαλίτσα μου και έχω μια απορία. Εσώρουχα μιας χρήσεως και σερβιέτες πρέπει να πάρω εγώ ή δίνουν στο νοσοκομείο;Θα γεννήσω στο Γαία. Α, μια κυρία μου είπε ότι δίνουν και πετσέτες δικές τους για να είναι αποστειρωμένες. Αληθεύει ή όχι; confused

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ποντικάκι έγραψε:Κορίτσια ετοιμάζω τη βαλίτσα μου και έχω μια απορία. Εσώρουχα μιας χρήσεως και σερβιέτες πρέπει να πάρω εγώ ή δίνουν στο νοσοκομείο;Θα γεννήσω στο Γαία. Α, μια κυρία μου είπε ότι δίνουν και πετσέτες δικές τους για να είναι αποστειρωμένες. Αληθεύει ή όχι; confused


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ.ΔΙΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΣΕ ΒΟΛΕΨΟΥΝ ΤΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ!ΕΓΩ ΓΕΝΝΑΩ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ,ΣΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ 2 ΠΙΤΖΑΜΕΣ ΜΕ ΚΟΥΜΠΑΚΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ,ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ,ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ,ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ,ΚΑΘΑΡΟ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ,2 ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΕΣ 1 ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ 1 ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΤΟΥ ΣΤΗΘΟΥΣ ,ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ,ΑΝΤΙΣΥΠΤΙΚΑ ΜΑΝΤΗΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ.ΕΝΑ ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΡΟΔΕΡΜ ,ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΑ -ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΣΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ !!!Α ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ ΦΟΡΜΑΚΙ, ΕΝΑ ΚΟΡΜΑΚΙ ΓΑΝΤΑΚΙΑ, ΣΚΟΥΦΑΚΙ (ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ).ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ,ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ!ΦΙΛΙΑ.

ποντικάκι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ευχαριστώ πολύ φραουλίτσα! Με το καλό και το δικό σου μπεμπάκι!

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
manoula fraoulista pou tha geneisis an epitrepete?

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τα πάντα σου δίνουν όταν γεννήσεις. Αλλά στα χρεώνουν φυσικά. Βλέπεις τόσα λεφτά που σου παίρνουν δεν τους φτάνουν κι αν σου δώσουν ένα πακέτο μια σερβιέτα κι ένα βρακί θα χρεωκοπήσουν. Οπότε θα σε συμβούλευα να πάρεις δικά σου. Όσο θα σου χρεώσουν ένα πακέτο σερβιέτες παίρνεις 5 πακέτα από το σουπερ μαρκετ. Τουλάχιστον έτσι γίνεται στο μητέρα που γέννησα εγώ.Εγώ έπαιρνα τις tena είναι κάτι τεράστιες σαν babylino αλλά τέτοιες πρέπει να φοράς τις πρώτες μέρες γιατί θα έχεις πολύ αίμα. Όσο για κυλοτάκια νομίζω έτσι κι αλλιώς στην αρχή σου δίνουν μιας χρήσης αλλά όντως δεν είναι πολύ βολικά. Πάρε και δικά σου και όποια σε βολέψουν. Πετσέτες έχουν αλλά εγώ γενικά επειδή είμαι λίγο συγχασιάρα είχα πάρει και δικές μου. Με το καλό σου εύχομαι. Πόσο μου λείπουν αυτές οι στιγμές που ετοιμάζεσαι και μετά όταν έχεις το μωράκι σου στο μαιευτήριο. Πάω για τρίτο μου φαίνεται.

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mpravo re giouli pou to skeftese gia 3!!!!!!!!
kai egw se idiwtiko telika tha genisw kai afto pou les oti sou xrewnoun ta panta to eixa sto mialo mou alla osu xrewnoun kai to vraki pou sou vazoun meta tin gena?????????

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giouli73 έγραψε:Τα πάντα σου δίνουν όταν γεννήσεις. Αλλά στα χρεώνουν φυσικά. Βλέπεις τόσα λεφτά που σου παίρνουν δεν τους φτάνουν κι αν σου δώσουν ένα πακέτο μια σερβιέτα κι ένα βρακί θα χρεωκοπήσουν. Οπότε θα σε συμβούλευα να πάρεις δικά σου. Όσο θα σου χρεώσουν ένα πακέτο σερβιέτες παίρνεις 5 πακέτα από το σουπερ μαρκετ. Τουλάχιστον έτσι γίνεται στο μητέρα που γέννησα εγώ.Εγώ έπαιρνα τις tena είναι κάτι τεράστιες σαν babylino αλλά τέτοιες πρέπει να φοράς τις πρώτες μέρες γιατί θα έχεις πολύ αίμα. Όσο για κυλοτάκια νομίζω έτσι κι αλλιώς στην αρχή σου δίνουν μιας χρήσης αλλά όντως δεν είναι πολύ βολικά. Πάρε και δικά σου και όποια σε βολέψουν. Πετσέτες έχουν αλλά εγώ γενικά επειδή είμαι λίγο συγχασιάρα είχα πάρει και δικές μου. Με το καλό σου εύχομαι. Πόσο μου λείπουν αυτές οι στιγμές που ετοιμάζεσαι και μετά όταν έχεις το μωράκι σου στο μαιευτήριο. Πάω για τρίτο μου φαίνεται.

ΣΥΜΦΩΝΩ!!!! ΟΙ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΤΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΑΠΑ!!!ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΗΣ ΤΕΝΑ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΡΟΗ...
ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΠΡΕΝΑΤΑΛ ΑΛΛΑ Κ ΑΥΤΑ ΔΕ ΜΕ ΒΟΛΕΨΑΝ!! ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ Κ Η ΣΕΡΒΙΕΤΑ ΠΕΤΟΥΣΕ ΔΕΝ ΚΟΛΟΥΣΕ!!!
ΝΑ ΜΗ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ Κ ΣΑΓΙΟΝΑΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΤΟΥΣ ΝΑ ΜΗ ΠΑΤΑΤΕ ΚΑΤΩ!!!! ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΦΕΡΝΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΚΑ Mad Mad
ΑΥΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ...ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Τι προσφέρουν τα ιδιωτικά νοσοκομεία στις μαμάδες; 417472

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sto iasao pou gennisa sta dinoun ola kai ta pironeis thes den thes apla an xreiasteis para pano tha ta pliroseis opote an xreiasteis pare kai dika sou.kai ektos apo afta pou sou eipe i kopela na pareis kai petsetakia gia to moro otan pinei to galataki tou na to skoupizeis afta pou tha exeis kai sto spiti oso gia panes an lerpthei to dineis kai sto allazoun

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
cassiani έγραψε:sto iasao pou gennisa sta dinoun ola kai ta pironeis thes den thes apla an xreiasteis para pano tha ta pliroseis opote an xreiasteis pare kai dika sou.kai ektos apo afta pou sou eipe i kopela na pareis kai petsetakia gia to moro otan pinei to galataki tou na to skoupizeis afta pou tha exeis kai sto spiti oso gia panes an lerpthei to dineis kai sto allazoun

ΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΤΣΕΤΑΚΙΑ ΣΥΜΦΩΝΩ!!!
ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΛΟΓΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΓΩ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΑΝ ΜΕ ΣΤΡΑΒΟ ΜΑΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΛΕΓΑ..ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΑΝ ΜΕΣΑ ΣΕ 15 ΛΕΠΤΑ Κ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΝΕ ΠΙΣΩ.... Mad Mad Mad ΤΟΥΡΚΟΣ ΕΓΙΝΑ. ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝΕ Κ ΑΠΟ ΠΑΝΩ...ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΑΝΕ ΣΥΓΓΕΝΗ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΚΤΩΣ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΡΙΟΥ ΟΠΟΤΕ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΕΙ!!!????
ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ...ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ ΠΑΡΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ!!!

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Στο Γαια που θα γεννησεις κουκλιτσα μου ειναι σουπερ!!!! δεν χρεωνουν βλακειες για χαρη γουστου και με τσαμπουκα (οπως στο Ιασω ας πουμε, οπου εκει δεν το γεννας το παιδι....το αγοραζεις!!)
Γεννησε η νυφη μου στο Γαια πριν ενα μηνα το δευτερο αγορακι της κι εγω την μεμπουλα μου εκει θα την υποδεχθω σε λιγες μερες... Τι προσφέρουν τα ιδιωτικά νοσοκομεία στις μαμάδες; 328109
Επειδη εγω δεν ξερω τι μελι γενεσται, οσων αφορα τον τοκετο, εκτος απο πυζαμες θα παρω μαζι μου και νυχτικακια σε περιπτωση καισαρικης!! τις δυο πρωτες μερες δεν βολευουν οι πυζαμες με τον καθετηρα και τον ορο!!
Σαγιοναρακια για το ντους οπως πολυ σωστα ειπε και η φιλη μας πιο πανω
Οσων αφορα τα εσωρουχα και τις σερβιετες μεγαλης ροης στανταρ θα εχω τα δικα μου!!
Πετσετες δεν θα παρω εκτος βεβαια 4-5 μικρα πετσετακια για στηθος και αιδιο!!!
Α, μη ξεχασω...... δεν εχει αυτο το μαιευτηριο αφρολουτρο και σαμπουαν!! θα πρεπει να εχεις τα δικα σου!
Παντως ειναι απιστευτο μαιευτηριο γενικα... να ξερεις οτι ειναι ΠΑΡΑ πολυ εξυπηρετικοι ολοι τους εκει μεσα, με το που θα χτυπησεις το κουδουνακι σε ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ εχουν ερθει για να δουν τι χρειαζεσαι!
Και κατι που εγω προσωπικα λατρεψα εκει μεσα, ειναι τρομερα αυστηροι με το ωραριο επισκεπτηριου για ΟΛΟΥΣ εκτος της λεχωνας και του πατερα του παιδιου φυσικα!! Ολοι οι αλλοι... δρομο!!! (Ουτε συνοδος να μενει μαζι με τη μητερα επιτρεπουν, παρα μονο τον πατερα το πρωτο βραδυ μετα απο καισαρικη και αυτο ΜΟΝΟ αν το ζητησει ως βοηθεια και ασφαλεια η μητερα) Το παιδι το βλεπουν μονο για καποια λεπτα μετα τον τοκετο εξω απο την αιθουσα ανανηψης και μετα... στο σπιτι!!! εκτος και αν ζητησει η μητερα να το δειξουν απο το τζαμι του θαλαμου νεογνων!

Με το καλο να ερθει το μωρακι σου κουκλιτσα!!!!!!!!!!!!!! Τι προσφέρουν τα ιδιωτικά νοσοκομεία στις μαμάδες; 417472

μαρια22

μαρια22
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καποια μανουλα που να χει γεννησει στο θριασιο? εμπειριες κ τιμες Very Happy

ποντικάκι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mariza έγραψε:Στο Γαια που θα γεννησεις κουκλιτσα μου ειναι σουπερ!!!! δεν χρεωνουν βλακειες για χαρη γουστου και με τσαμπουκα (οπως στο Ιασω ας πουμε, οπου εκει δεν το γεννας το παιδι....το αγοραζεις!!)
Γεννησε η νυφη μου στο Γαια πριν ενα μηνα το δευτερο αγορακι της κι εγω την μεμπουλα μου εκει θα την υποδεχθω σε λιγες μερες... Τι προσφέρουν τα ιδιωτικά νοσοκομεία στις μαμάδες; 328109
Επειδη εγω δεν ξερω τι μελι γενεσται, οσων αφορα τον τοκετο, εκτος απο πυζαμες θα παρω μαζι μου και νυχτικακια σε περιπτωση καισαρικης!! τις δυο πρωτες μερες δεν βολευουν οι πυζαμες με τον καθετηρα και τον ορο!!
Σαγιοναρακια για το ντους οπως πολυ σωστα ειπε και η φιλη μας πιο πανω
Οσων αφορα τα εσωρουχα και τις σερβιετες μεγαλης ροης στανταρ θα εχω τα δικα μου!!
Πετσετες δεν θα παρω εκτος βεβαια 4-5 μικρα πετσετακια για στηθος και αιδιο!!!
Α, μη ξεχασω...... δεν εχει αυτο το μαιευτηριο αφρολουτρο και σαμπουαν!! θα πρεπει να εχεις τα δικα σου!
Παντως ειναι απιστευτο μαιευτηριο γενικα... να ξερεις οτι ειναι ΠΑΡΑ πολυ εξυπηρετικοι ολοι τους εκει μεσα, με το που θα χτυπησεις το κουδουνακι σε ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ εχουν ερθει για να δουν τι χρειαζεσαι!
Και κατι που εγω προσωπικα λατρεψα εκει μεσα, ειναι τρομερα αυστηροι με το ωραριο επισκεπτηριου για ΟΛΟΥΣ εκτος της λεχωνας και του πατερα του παιδιου φυσικα!! Ολοι οι αλλοι... δρομο!!! (Ουτε συνοδος να μενει μαζι με τη μητερα επιτρεπουν, παρα μονο τον πατερα το πρωτο βραδυ μετα απο καισαρικη και αυτο ΜΟΝΟ αν το ζητησει ως βοηθεια και ασφαλεια η μητερα) Το παιδι το βλεπουν μονο για καποια λεπτα μετα τον τοκετο εξω απο την αιθουσα ανανηψης και μετα... στο σπιτι!!! εκτος και αν ζητησει η μητερα να το δειξουν απο το τζαμι του θαλαμου νεογνων!

Με το καλο να ερθει το μωρακι σου κουκλιτσα!!!!!!!!!!!!!! Τι προσφέρουν τα ιδιωτικά νοσοκομεία στις μαμάδες; 417472


Μαρίζα μου χρόνια πολλά, να χαίρεσαι την οικογένειά σου και με το καλό να υποδεχτείτε και το δεύτερο. Μιας που ξέρεις για το Γαία θέλω να σε ρωτήσω το εξής λένε πως ρωτάνε τις μαμάδες αν θέλουν να θηλάζουν αποκλειστικά τα μωράκια ή να τους δίνουν και ξένο γάλα ενδιάμεσα. Εγώ θέλω αποκλειστικό θηλασμό αλλά είχα διαβάσει την ιστορία μιας άλλης μαμάς , που το είχε ζητήσει (όχι στο Γαία μάλλον στο Ιασώ), αυτοί δεν το κάνανε και τελικά πήρε το παιδάκι της με λιγότερα κιλά από ότι το γέννησε. Τρομοκρατήθηκα, δεν θέλω να σκέφτομαι ότι μπορεί να την αφήνουν να κλαίει και να μην μου την φέρνουν. Ξέρεις εσύ κάτι;

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ποντικάκι έγραψε:
mariza έγραψε:Στο Γαια που θα γεννησεις κουκλιτσα μου ειναι σουπερ!!!! δεν χρεωνουν βλακειες για χαρη γουστου και με τσαμπουκα (οπως στο Ιασω ας πουμε, οπου εκει δεν το γεννας το παιδι....το αγοραζεις!!)
Γεννησε η νυφη μου στο Γαια πριν ενα μηνα το δευτερο αγορακι της κι εγω την μεμπουλα μου εκει θα την υποδεχθω σε λιγες μερες... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επειδη εγω δεν ξερω τι μελι γενεσται, οσων αφορα τον τοκετο, εκτος απο πυζαμες θα παρω μαζι μου και νυχτικακια σε περιπτωση καισαρικης!! τις δυο πρωτες μερες δεν βολευουν οι πυζαμες με τον καθετηρα και τον ορο!!
Σαγιοναρακια για το ντους οπως πολυ σωστα ειπε και η φιλη μας πιο πανω
Οσων αφορα τα εσωρουχα και τις σερβιετες μεγαλης ροης στανταρ θα εχω τα δικα μου!!
Πετσετες δεν θα παρω εκτος βεβαια 4-5 μικρα πετσετακια για στηθος και αιδιο!!!
Α, μη ξεχασω...... δεν εχει αυτο το μαιευτηριο αφρολουτρο και σαμπουαν!! θα πρεπει να εχεις τα δικα σου!
Παντως ειναι απιστευτο μαιευτηριο γενικα... να ξερεις οτι ειναι ΠΑΡΑ πολυ εξυπηρετικοι ολοι τους εκει μεσα, με το που θα χτυπησεις το κουδουνακι σε ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ εχουν ερθει για να δουν τι χρειαζεσαι!
Και κατι που εγω προσωπικα λατρεψα εκει μεσα, ειναι τρομερα αυστηροι με το ωραριο επισκεπτηριου για ΟΛΟΥΣ εκτος της λεχωνας και του πατερα του παιδιου φυσικα!! Ολοι οι αλλοι... δρομο!!! (Ουτε συνοδος να μενει μαζι με τη μητερα επιτρεπουν, παρα μονο τον πατερα το πρωτο βραδυ μετα απο καισαρικη και αυτο ΜΟΝΟ αν το ζητησει ως βοηθεια και ασφαλεια η μητερα) Το παιδι το βλεπουν μονο για καποια λεπτα μετα τον τοκετο εξω απο την αιθουσα ανανηψης και μετα... στο σπιτι!!! εκτος και αν ζητησει η μητερα να το δειξουν απο το τζαμι του θαλαμου νεογνων!

Με το καλο να ερθει το μωρακι σου κουκλιτσα!!!!!!!!!!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Μαρίζα μου χρόνια πολλά, να χαίρεσαι την οικογένειά σου και με το καλό να υποδεχτείτε και το δεύτερο. Μιας που ξέρεις για το Γαία θέλω να σε ρωτήσω το εξής λένε πως ρωτάνε τις μαμάδες αν θέλουν να θηλάζουν αποκλειστικά τα μωράκια ή να τους δίνουν και ξένο γάλα ενδιάμεσα. Εγώ θέλω αποκλειστικό θηλασμό αλλά είχα διαβάσει την ιστορία μιας άλλης μαμάς , που το είχε ζητήσει (όχι στο Γαία μάλλον στο Ιασώ), αυτοί δεν το κάνανε και τελικά πήρε το παιδάκι της με λιγότερα κιλά από ότι το γέννησε. Τρομοκρατήθηκα, δεν θέλω να σκέφτομαι ότι μπορεί να την αφήνουν να κλαίει και να μην μου την φέρνουν. Ξέρεις εσύ κάτι;
ego pou gennisa sto iasome rotagane an thelo na mou tin fernoun na tin thilazo giati kai ego apokleistika thilasmo eixa kai exo akoma.i diia mou den zitage noritera alla mou iexan pei pos an klapsei tha stin feroume na tin thilaseis.kai gia ta kila ola ta pedakia xanoun varos meta tin genna.einai apolita fisiologiko.

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το πρωτο μου ειναι κι εμενα!!!! χιιχιιι........
Κοιτα συμφωνω απολυτα με τη cassiani!!
Κι εγω εχω σκοπο να ζητησω αποκλειστικο θηλασμο.... αυτο μου προτεινε και ο γιατρος μου!!
Απ' ο,τι ειδα τις ημερες που επισκεπτομουν την νυφη μου, οντως καποια 'πυρεξακια' με μπεμπακια ειχαν ταμπελακι με την ενδειξη 'Αποκλειστικος Θηλασμος'!!!!!
Οταν κλαιει το μωρακι ερχονται στο δωματιο, βγαζουν ΟΛΟ το επισκεπτηριο που ειναι μεσα στον θαλαμο (μονο στον πατερα του μωρου επιτρεπεται να μεινει) και μετα σου δινουν το μωρακι για θηλασμο!!
Αυτο ειδα!! Και βοηθανε στον θηλασμο μου ειπαν..... (αυτο δεν το ειδα για να σου πω στα σιγουρα, αλλα δεν εχω λογο να το αμφισβητισω)

ποντικάκι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mariza έγραψε:Το πρωτο μου ειναι κι εμενα!!!! χιιχιιι........
Κοιτα συμφωνω απολυτα με τη cassiani!!
Κι εγω εχω σκοπο να ζητησω αποκλειστικο θηλασμο.... αυτο μου προτεινε και ο γιατρος μου!!
Απ' ο,τι ειδα τις ημερες που επισκεπτομουν την νυφη μου, οντως καποια 'πυρεξακια' με μπεμπακια ειχαν ταμπελακι με την ενδειξη 'Αποκλειστικος Θηλασμος'!!!!!
Οταν κλαιει το μωρακι ερχονται στο δωματιο, βγαζουν ΟΛΟ το επισκεπτηριο που ειναι μεσα στον θαλαμο (μονο στον πατερα του μωρου επιτρεπεται να μεινει) και μετα σου δινουν το μωρακι για θηλασμο!!
Αυτο ειδα!! Και βοηθανε στον θηλασμο μου ειπαν..... (αυτο δεν το ειδα για να σου πω στα σιγουρα, αλλα δεν εχω λογο να το αμφισβητισω)

Ευχαριστώ Μαρίζα. Πότε γεννάς εσύ;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις