Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
114 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 114 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω θηλασα μεχρι και που χρονισε και η περιοδος μου ηρθε περιπου 6 μηνων οταν ξεκινησε να τρωει και κρεμες και να μην πολυπινει γαλα,δλδ αποκει που επινε καθε 2 ωρες γαλα,αρχισε να πινει τηνν νυχτα,το πρωι το μεσημερι και το βραδυ.αλλα δεν ενιωθα πονους δεν ενιωθα τιποτα,μεχρι και πριν 6 μηνες δν ενιωθα πονους.τωρα μεπιασαν παλι.και πριν η περιοδος μου κρατουσε 2-3 μερες,τωρα ξεκινησε και κραταει 3γεματες.

mamaole

mamaole
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κορίτσια διάβασα όλες τις απαντήσεις σας και μάλλον είμαι από τις λίγες "τυχερές" που συνεχίζω να μην έχω περίοδο και να θηλάζω κανονικά μετά από 19 μήνες. Όταν θα μου ξανάρθει θα νιώθω σαν έφηβη που της έρχεται πρώτη φορά...
Θα αρχίσω να τη νοσταλγώ μου φαίνεται!!

deppy 2407

deppy 2407
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΜΕΙΣ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ.ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ.

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΙΔΑ ΣΗΜΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΜΕ ΑΙΜΑ..ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ? Η ΜΙΚΡΗ ΕΙΝΑΙ 9 ΜΗΝΩΝ Κ ΑΚΟΜΑ ΘΗΛΑΖΕΙ ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΩΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΟΙ ΘΗΛΑΣΜΟΙ ΕΦΟΣΟΝ ΤΡΩΕΙ.

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
η περιοδος δεν επηρεαζει τον θηλασμο αυτο ειναι μυθος.Προσωπικα μου ηρθε μετα απο 8,5 μηνες αφου ειχα γεννησει

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamaole έγραψε:κορίτσια διάβασα όλες τις απαντήσεις σας και μάλλον είμαι από τις λίγες "τυχερές" που συνεχίζω να μην έχω περίοδο και να θηλάζω κανονικά μετά από 19 μήνες. Όταν θα μου ξανάρθει θα νιώθω σαν έφηβη που της έρχεται πρώτη φορά...
Θα αρχίσω να τη νοσταλγώ μου φαίνεται!!

ΕΛΑ ΡΕ 19 ΜΗΝΕΣ..ΤΙ ΧΑΡΑ.....ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΗΡΘΕ Κ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΘΕΙ ΟΠΟΥ ΝΑ'ΝΑΙ...

tinker

tinker
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα!!!να σου ζησει το μωρακι σου!
γεννησα ιανουαριο και μου ηρθε περιοδος μαρτιο!αυγουστο εμεινα εγκυος στο δευτερο μωρακι μου...εχω ακομα γαλα και θηλαζω ακομα το πρωτο!μην ανησυχεις καθολου!!!

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ήρθε η περίοδος στους 6.5 περίπου μήνες. Θηλάζουμε ακόμα και για πρώτη φορά έχω πάλι καθυστέρηση 10 ημερών. Εύχομαι η ανωμαλία αυτή να είναι λόγω του θηλασμού γιατί έχω αρχίσει και φοβάμαι...

noni


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θηλάζω αποκλειστικά και περίοδος μου ήρθε λίγο πριν κλείσουμε τον 5ο μήνα Mad Χάλια!!!!!! Πάρα πολύ αίμα και τρελό πόνο στη μέση Sad Το μόνο θετικό ότι έχασα εναμιση κιλό μπαμ μπαμ Πότε σας ήρθε η περίοδος; Περίοδος και θηλασμός! - Σελίδα 3 215994



Έχει επεξεργασθεί από τον/την noni στις Δευ Απρ 04, 2011 1:39 pm, 1 φορά

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν θυμαμαι αν εχω ξανααπαντησει αν το εχω κανει συγχωριστε με, εγω πιστευω ειναι θεμα οργανισμου και στα δυο παιδια θηλαζα ακομα οταν ηρθε η περιοδος, στο πρωτο εβγαζα με θηλαστρο λογο προωροτητας και ετρωγε και καθε 2 ωρες σχεδον αλλα μολις σαραντησα και τελειωσαν τα λοχεια μετα απο μια με δυο εβδομαδες μου ηρθε περιοδος, το ιδιο εγινε και στην κορη μου που την θηλαζα κανονικα και ετρωγε καθε τριωρο τι να πω εμενα δεν ηθελε να με ξεχασει η περιοδος για πολυ φαινεται μου ειχε μεγαλη συμπαθεια Razz

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μου ηρθε λιγο μετα που χρονισε η μικρη.Αλλος ανθρωπος....μου φυγε ενταση,ξεπρηστηκα...επιτελους δηλαδη!

Dim


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
7,5 μήνες και ακόμα δεν εφάνει!!!!!!! Χιχιχιχιχι τη τέλειο πράγμα, αν και με αγχώνει λίγο σε θέμα αντισύλληψης

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμενα και τις δυο φορες μου ηρ8ε περιπου στο 4μηνο μετα την γεννα...αλλα πολυ ασταθης κυκλος.... Rolling Eyes

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα μολις σταματησα τον θηλασμο , δηλαδη μετα απο 7 μηνες .... 6μιση μηνες θηλαζα , σταματησα και μετα απο 30 με 40 ημερες μου ηρθε!!

fatsoulinaki

fatsoulinaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θηλασα 14μηνες την κουκλιτσα μου!Η πρωτη περιοδος μου ηρθε στις 50 μερες απο τη γεννα κ μετα ξαναηρθε οταν το φατσουλινακι μου ηταν 10 μηνων!Απο οταν χρονισε που ξεκινησαμε τον φυσικο αποθηλασμο αρχισε να ερχεται ο κυκλος στα ισια του! Πριν ενα μηνα που αποθηλασαμε εντελως κ τωρα εχει γενει ο κυκλος μου οπως πριν γεννησω-ρολοι!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κορίτισα καλησπερα

και εγώ θυλάζω αποκλειστικά...2,5 μηνων ειναι το μικρό μου τωρα...δεν εχω αδιαθετησει αλλα 2-3 μερεσ τωρα εχω καπου καπου σαν αιματακι..οταν σκουπιζομαι μόνι...λετε να ειναι σαν περίοδος?...να έχω οωριξία..?...απλά ανησυχώ μή και μείνω έγκυος καταλάθος...προσέχω μεν αλλά ....εσεις ειχατε απο την αρχή κανονικό αίμα?..η ηταν σαν ελαφριά περίοδος...?

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω με το που εγινε 2 μηνων ο μπεμπης μου ηρθε η πρωτη περιοδος κανονοκά, μετα απο δύο βδομάδες μου ξαναήρθε και από τοτε κάθε μήνα. Σε μενα ο θηλασμος δεν σταμάτησε την περίοδο, ούτε μείωσε την ροή, απλά τώρα δεν πονάω.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοντεύουμε 8 μηνών και ακόμα τίποτα!!! Θηλάζουμε ακόμα αλλά πλέον πρωί-βράδυ...

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμένα παρόλο που θήλαζα αποκλειστικά και τα δύο παιδιά στην πρώτη μου ήρθε στις 40 ημέρες και στον δεύτερο στις 50. Κράτησε λ'ιγο περισσότερο και μετά κανονικά κάθε μήνα. Ειδικά στην πρώτη είχα πανικοβληθεί γιατί όλες οι γνωστές μου όσο θηλάζαν δεν είχαν περίοδο. Πήρα τηλ. στο Έλενα το τμήμα τπυ μητρικού θηλασμού και μου είπαν ότι συμβαίνει πολλές φορές και να εξακολουθήσω να θηλάζω. Μετά όμως που πήγα στο γυναικολόγο του είπα ότι μου φαινόταν ότι από τότε που μου ήρθε περίοδος μου μειώθηκε η ποσότητα του γάλακτος και εκίνος μου απάντησε ότι επείδή μειώθηκε το γάλα ήρθε η περίοδος.Μάλιστα μου είπε να θηλάζω οπωσδήποτε μία φορά κατά την διάρκεια της νύχτας και να μην δώσω συμπλήρωμα. Έτσι κατάφερα να θηλάσω και τα δύο μου παιδιά χωρίς να πάρουν ξένο γάλα μέχρι τον πρωτο χρόνο και μετά ήπιαν κατευθείαν φρέσκο. Και τώρα που έκανα το τρίτο το ίδιο σκοπεύω να κάνω κι ας έρθει η παλιοπερίοδος πάλι.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MAROULOU έγραψε:εγω με το που εγινε 2 μηνων ο μπεμπης μου ηρθε η πρωτη περιοδος κανονοκά, μετα απο δύο βδομάδες μου ξαναήρθε και από τοτε κάθε μήνα. Σε μενα ο θηλασμος δεν σταμάτησε την περίοδο, ούτε μείωσε την ροή, απλά τώρα δεν πονάω.




Κι εμένα το ίδιο....Όταν ήταν ο μπέμπης μου 2 μηνών και από τότε κανονικά,κάθε μήνα..και εγώ τώρα δεν πονάω σχεδόν καθόλου.Τουλάχιστον σ'αυτό το κομμάτι το ευχαριστιέμαι γιατί πριν υπέφερα πολυ.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
MAROULOU έγραψε:εγω με το που εγινε 2 μηνων ο μπεμπης μου ηρθε η πρωτη περιοδος κανονοκά, μετα απο δύο βδομάδες μου ξαναήρθε και από τοτε κάθε μήνα. Σε μενα ο θηλασμος δεν σταμάτησε την περίοδο, ούτε μείωσε την ροή, απλά τώρα δεν πονάω.




Κι εμένα το ίδιο....Όταν ήταν ο μπέμπης μου 2 μηνών και από τότε κανονικά,κάθε μήνα..και εγώ τώρα δεν πονάω σχεδόν καθόλου.Τουλάχιστον σ'αυτό το κομμάτι το ευχαριστιέμαι γιατί πριν υπέφερα πολυ.
Αχ μακάρι και σε μένα όταν έρθει να έχει φύγει αυτός ο παλιόπονος!!! Είστε τυχερούλες σε αυτό τουλάχιστον!

Πάντως, και σε μένα ο γιατρός μου μου είπε ότι η περίοδος δεν μειώνει το γάλα, το αντίθετο, η μείωση του γάλακτος φέρνει την περίοδο...

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στο 6μηνο, που βάλαμε τις στερεές τροφές ήρθαν κ οι Ρώσσοι... αλλά όχι κανονικά. Ανά 35 μέρες περίπου. Θηλάζουμε ακόμα(17 μηνες)... αλλά από τότε που γέννησα,άλλαξε το σύστημα εντελώς!!Πονάω σε κοιλιά κ μέση, φουσκώνω σα μπαλόνι κ τις πρώτες 2 μέρες δεν μπορώ να σκύψω κ να κάνω το ο,τιδήποτε!!!! Τώρα που σας γράφω είμαι σ αυτή τη φάση κ περιμένω από τις 18 κι ακόμα να φανεί...ουφ!!!!

xaramou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ αδιαθέτησα όταν η μικρή μου ήταν 4 μηνών. Θήλασα 20 μήνες και τις μέρες που είχα περίοδο, ήταν μες τα νεύρα..

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμενα 9,5 μηνες και τιποτα ακομα στον οριζοντα. Βεβαια θηλαζουμε αρκετα, σχεδον ολο το βραδυ ιδιαιτερα τωρα με τα δοντια και 3-4 φορες μεσα στην ημερα.. Μετα το χρονο σκεφτομαι να την αραιωσω συμφωνα με το 'δεν προσφερω, δεν αρνουμαι' μηπως και δουμε κοκκινη μερα για να ερθει καποια στιγμη και καποιο αδερφακι..

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maya έγραψε:Εμενα 9,5 μηνες και τιποτα ακομα στον οριζοντα. Βεβαια θηλαζουμε αρκετα, σχεδον ολο το βραδυ ιδιαιτερα τωρα με τα δοντια και 3-4 φορες μεσα στην ημερα.. Μετα το χρονο σκεφτομαι να την αραιωσω συμφωνα με το 'δεν προσφερω, δεν αρνουμαι' μηπως και δουμε κοκκινη μερα για να ερθει καποια στιγμη και καποιο αδερφακι..
Maya εγώ ήδη εφαρμόζω το "δεν προσφέρω, δεν αρνούμαι", μήπως είναι πολύ νωρίς; Η παιδίατρος μου είχε πει ότι από τη στιγμή που μπαίνουν οι τροφές αρχίζει σταδιακά και ο απογαλακτισμός και ότι στόχος τελικά είναι να πίνουμε γάλα μόνο πρωί-βράδυ. Μήπως της κάνω κακό που της το έχω περιορίσει; Σ' ένα μήνα επιστρέφω και δουλειά... Αλλά η μικρή δεν το ζητάει, πέραν από το βράδυ όπου τρώμε αρκετές φορές... Τώρα αγχώθηκα λιγάκι...!

Όσο για το 2ο παιδάκι, σωστή σε βρίσκω!!! Πότε σας ήρθε η περίοδος; Περίοδος και θηλασμός! - Σελίδα 3 654316

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις