Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ ΜΑΜΑΔΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ?? ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΡΙΣΚΕΣΤΕ?ΤΡΩΤΕ??

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εδώ είμαστε Very Happy Very Happy Very Happy Εμείς αρχίσαμε να τρώμε ριζάλευρο και επειδή τελικά οι κόρες μου δεν είναι μόνο στη φάτσα ίδιες αλλά και στις παραξενιές και στα πάντα, φρούτα τριμμένα δεν τα τρώμε γι΄ αυτό ξεκινήσαμε χθες και φρουτόκρεμα. Οι υπόλοιπες μαμάδες τι κάνουν;

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Chrisi έγραψε:Εδώ είμαστε Very Happy Very Happy Very Happy Εμείς αρχίσαμε να τρώμε ριζάλευρο και επειδή τελικά οι κόρες μου δεν είναι μόνο στη φάτσα ίδιες αλλά και στις παραξενιές και στα πάντα, φρούτα τριμμένα δεν τα τρώμε γι΄ αυτό ξεκινήσαμε χθες και φρουτόκρεμα. Οι υπόλοιπες μαμάδες τι κάνουν;
ΟΥΤΕ Κ ΕΜΕΝΑ ΤΡΩΕΙ ΦΡΟΥΤΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΗ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΤΗΝ ΤΡΩΕΙ?ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΡΙΖΑΛΕΥΡΟ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ,ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΝΩ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ 6 ΜΗΝΑ ΚΑΝΕΙ??

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
moroulou έγραψε:
Chrisi έγραψε:Εδώ είμαστε Very Happy Very Happy Very Happy Εμείς αρχίσαμε να τρώμε ριζάλευρο και επειδή τελικά οι κόρες μου δεν είναι μόνο στη φάτσα ίδιες αλλά και στις παραξενιές και στα πάντα, φρούτα τριμμένα δεν τα τρώμε γι΄ αυτό ξεκινήσαμε χθες και φρουτόκρεμα. Οι υπόλοιπες μαμάδες τι κάνουν;
ΟΥΤΕ Κ ΕΜΕΝΑ ΤΡΩΕΙ ΦΡΟΥΤΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΗ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΤΗΝ ΤΡΩΕΙ?ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΡΙΖΑΛΕΥΡΟ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ,ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΝΩ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ 6 ΜΗΝΑ ΚΑΝΕΙ??

Ναι τον ρώτησα για τη φρουτόκρεμα και μου είπε ότι είναι εντάξει να τρώει. όσο για τα γιαουρτάκια εμένα ο γιατρός δεν μ΄ αφήνει να τρώει από τόσο νωρίς. Μετά τον 8ο μήνα το γιαουρτάκι. Της δίνεις το ριζάλευρο με βανίλια; Εμένα όταν γέννησα την πρώτη μου κόρη μου έδωσε μια λίστα με το τι θα τρώει το μωρό ανάλογα με την ηλικία του

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Chrisi έγραψε:
moroulou έγραψε:
Chrisi έγραψε:Εδώ είμαστε Very Happy Very Happy Very Happy Εμείς αρχίσαμε να τρώμε ριζάλευρο και επειδή τελικά οι κόρες μου δεν είναι μόνο στη φάτσα ίδιες αλλά και στις παραξενιές και στα πάντα, φρούτα τριμμένα δεν τα τρώμε γι΄ αυτό ξεκινήσαμε χθες και φρουτόκρεμα. Οι υπόλοιπες μαμάδες τι κάνουν;
ΟΥΤΕ Κ ΕΜΕΝΑ ΤΡΩΕΙ ΦΡΟΥΤΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΗ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΤΗΝ ΤΡΩΕΙ?ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΡΙΖΑΛΕΥΡΟ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ,ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΝΩ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ 6 ΜΗΝΑ ΚΑΝΕΙ??
ΝΑΙ ΒΑΝΙΛΙΑ Κ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ 2-3 ΜΑΡΚΕΣ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΠΩΣ ΤΟ ΕΤΡΩΓΕ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑ Κ ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ
Ναι τον ρώτησα για τη φρουτόκρεμα και μου είπε ότι είναι εντάξει να τρώει. όσο για τα γιαουρτάκια εμένα ο γιατρός δεν μ΄ αφήνει να τρώει από τόσο νωρίς. Μετά τον 8ο μήνα το γιαουρτάκι. Της δίνεις το ριζάλευρο με βανίλια; Εμένα όταν γέννησα την πρώτη μου κόρη μου έδωσε μια λίστα με το τι θα τρώει το μωρό ανάλογα με την ηλικία του
ΝΑΙ ΒΑΝΙΛΙΑ Κ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ 2-3 ΜΑΡΚΕΣ ΤΡΩΕΙ ΛΙΓΟ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΛΟ ΤΟ ΜΠΟΛΑΚΙ.ΝΑ ΤΙΣ ΑΡΧΙΣΩ ΤΗ ΣΟΥΠΑ ΤΗΣ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΠΡΩΤΑ ΑΥΤΑ Κ ΜΕΤΑ??

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="moroulou"][quote="Chrisi"][quote="moroulou"]
Chrisi έγραψε:
ΝΑΙ ΒΑΝΙΛΙΑ Κ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ 2-3 ΜΑΡΚΕΣ ΤΡΩΕΙ ΛΙΓΟ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΛΟ ΤΟ ΜΠΟΛΑΚΙ.ΝΑ ΤΙΣ ΑΡΧΙΣΩ ΤΗ ΣΟΥΠΑ ΤΗΣ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΠΡΩΤΑ ΑΥΤΑ Κ ΜΕΤΑ??[/quot
πόσο της δίνεις δεν είναι ανάγκη να τρώει όλο το μπωλ εμεις αρχίζουμε λίγο λίγο μαζί με το γάλα και σταδιακά το αντικαθιστούμε όλο το γεύμα.

refaki

refaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμεις κοριτσια σημερα βγαλαμε το πρωτο μας δοντακι Very Happy Very Happy Very Happy
ακομα δεν της εχω ξεκινησει φρουτακια αυριο λεω γιατι με το ρυζαλευρο δε τα παει ΚΑΘΟΛΟΥ καλα κανουμε αγωνα για να φαμε! ευχομαι με τα φρουτα να ναι πιο ευκολα τα πραγματα... Smile

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μορουλού μου σου έστειλε πμ

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
refaki έγραψε:εμεις κοριτσια σημερα βγαλαμε το πρωτο μας δοντακι Very Happy Very Happy Very Happy
ακομα δεν της εχω ξεκινησει φρουτακια αυριο λεω γιατι με το ρυζαλευρο δε τα παει ΚΑΘΟΛΟΥ καλα κανουμε αγωνα για να φαμε! ευχομαι με τα φρουτα να ναι πιο ευκολα τα πραγματα... Smile
ΘΗΛΑΖΕΙΣ?ΜΕ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΙΕΖΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΣΤΡΑΒΑ.ΚΙ ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΤΡΩΕΙ 2-3 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ Κ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ.ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΟΜΩΣ...

refaki

refaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οχι δυστυχως δε θυλαζω! της αλλαξα 4 μαρκες για να βρουμε την καταλληλη τελικα καταληξαμε στη γιωτης βανιλια-ρυζαλευρο! στην αρχη ολο εκλαιγε δεν ηθελε ουτε να της ακουμπισω το κουταλι στο στομα και φυσικα και γω δε την πιεζα αλλα τωρα δυο μερες μπορω να πω οτι κατι παει να γινει μπορει τα μισα να τα φτινει εξω αλλα τουλαχιστον φαινεται οτι την ψιλοσυνηθισε... γιαυτο δε της αρχισα πιο νωρις και τα φρουτα γιατι ηθελα πρωτα να συνηθισει την κρεμα! γιατι το πουλακι μου δν ειναι και το πιο ευκολο μωρακι του κοσμου... Razz εσεις πως τα πατε?

Rwxanh

Rwxanh
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Eμείς έχουμε αρχίσει το φαγητό εδώ και 1,5 μήνα. Στην αρχλη μου έβγαζε την ψυχή αλλά σιγά σιγά συνηθίζει. Το πρωί πίνει το γάλα του και μετά δεκατιανό φρουτόκρεμα με μήλο, αχλάδι και μπανάνα. Δεν τρελαίνεται αλλά 150-200 γρ. τα τρώμε σε κανένα 20λεπτο με τραγούδια και χάδια. Μετά το μεσημέρι έχουμε κρέας (κοτόπουλο, γαλοπούλα, μοσχάρι, κουνέλι) με πατατούλα, κολοκυθάκι και καρότο. Εκεί τρελαίνεται τρώει μέσα σε 5 λεπτάκια. Το απόγευμα έχουμε την κρέμα βανίλια που συνήθως την τρώει κι αυτή γρήγορα και του αρέσει και το βράδυ πάλι γαλατάκι. Γενικά τρώει αλλά είναι μερικές φορές που δε θέλει με τίποτα τη φρουτόκρεμα και κάνουμε μισή ώρα και να φάμε. Άσε που με φτύνει κιόλας στα μούτρα άμα τον ζορίσω... Razz

EVAKI75

EVAKI75
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Kalhspera koritsia, emeis genithikame sths 12/11/10.Ti Oroskopo exei den kserw alla kserw kala tous skorpious mias kai eimai kai egw mia skorpina (exw gennh8ei 18/11)..
O dikos mou troei froutakia edw kai ena mhna peripou kai tou aresoun polu. Apo tote pou arxisame xortosoupa (kai kotopoulaki exei 2 meres) thn krema vanilia den thelei oute na thn mirisei, giafto kai egw apofasisa na mhn tou ksanadosw kamia krema.Kata thn gnomh mou panta den theorw pos einai aparetith h krema an troei fagaki kai o dikos mou troei mia xara...

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ,ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΡΩΤΕ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ Η ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΚΡΕΜΑ???ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ 6 ΜΗΝΑ ΤΑ ADNANCE ΤΑ ΔΙΝΕΤΕ?? ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΞΑΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ...

cretanvenus

cretanvenus
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια!!!
εμενα το μπακι μου γεννηθηκε στις 10/11 στις 12 πμ Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 2 328109 ...
εμεις ξεκινησαμε με κρεμα βανιλια με ρυζαλευρο της milupa κ την τρωει με μεγααααλη ευχαριστηση!!! 150 ml! παλι καλα...
με την φρουτοκρεμα τα παμε σχετικα καλα οχι ομως οσο θα ηθελα γιατι αφηνει αρκετη ποσοτητα...
οσο για το μεσημεριανο τρωει σχεδον ολο το πιατακι καροτο κ πατατουλα...
αργοτερα οταν εβαλα μοσχαρι τα βρηκαμε σκουρα δεν της αρεσε καθολου οσο κ να προσπαθησα....μετα εβαλα κοτοπουλο κ αυτο το τρωει μονο με καροτο κ πατατα..... κ οχι ολο...
δοκιμασα κ τραχανα ξινο ή ξινοχοντρο οπως τον λεμε εμεις εδω στην κρητη μα ουτε να το φτυσει Sad το ιδιο εγινηκε κ με το ρυζι.... Rolling Eyes
ζω ενα δραμα καθε μεσημερι κ με τρωει το αγχος.....
ελπιζω αργοτερα να τρωει πιο ευχαριστα το κρεας γιατι ειναι σημαντικο στην διατροφη ενος μωρου...
το μοσχαρι εχει πολυ σιδηρο κ φοβουμαι η ασπρουλα μου μην παθει κιαμια αναιμια μονο με τα λαχανικα... Crying or Very sad
θα ρωτηξω κ την παιδιατρο μας αν μπορω να βαλω κ αλλα λαχανικα οπως αρακα,πιπεριες,φασολακια να νοστιμεψει περισσοτερο το φαγητο της...

https://www.youtube.com/cretanvenus

cretanvenus

cretanvenus
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
moroulou έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ,ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΡΩΤΕ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ Η ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΚΡΕΜΑ???ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ 6 ΜΗΝΑ ΤΑ ADNANCE ΤΑ ΔΙΝΕΤΕ?? ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΞΑΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ...

εμας η παιδιατρος μας μας ειπε πριν ενα μηνα να ξεκινησουμε ταυτοχρονα φαριν λακτε κ μπισκοτοκρεμα κ καθε μερα να της δινω εναλλαξ ρυζαλευρο-φαριν λακτε-μπισκοτοκρεμα....
η μπισκοτοκρεμα δεν της αρεσει καθολου Mad κ δεν της ξαναεδωσα...
την φαριν λακτε την τρωει αρκετα καλα αλλα περισσοτερο της αρεσει το ρυζαλευρο βανιλλια....
κ μενα αυτη μου αρεσε Laughing

https://www.youtube.com/cretanvenus

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χοπ.. χοπ.. να'μαι κι εγώ στο παρεάκι!!! Very Happy

refaki έγραψε:καλησπερα κοριτσια μου! και γω γεννησα την πριγκηπεσσα μου στις 23/11/10... εμεις ειμαστε τοξοτακια Very Happy

Κι ο δικός μας πρίγκιπας 23/11/10 γεννήθηκε!!!!
Στο ιασώ γέννησα, εσύ;;;

Με τα ζώδια δεν ξέρω πολλά πράγματα... μόνο ότι ήταν η πρώτη μέρα του τοξότη!

Είδα που λέτε για διατροφή. Τον θηλάζω σχεδόν αποκλειστικά (έχει πιεί λίγο συμπλήρωμα μέχρι τους 4 μήνες αλλά τώρα πολύ σπάνια του δίνω, μόνο αν τύχει να τον αφήσω για αρκετές ώρες στη μαμά μου)
Όταν έκλεισε τους 5 μήνες αρχίσαμε κρέμα βανίλια το απόγευμα και φρουτάκια το πρωί. Από την αρχή έτρωγε χωρίς πρόβλημα, δε μ' έχει δυσκολέψει ευτυχώς! Φτου φτου!!
Συνεχίζουμε ακόμα μ'αυτά και τώρα που θα κλείσει τους 7 μήνες, μου'πε να τον αρχίσω μπισκοτόκρεμα και φαρίν λακτέ.

Τώρα είναι σχεδόν 8 κιλά και 70 πόντους. Και τσαμπουκάς και φωνακλάς και ναζιάρης και... και ... και.. κουκουβά-κουκουβά-κουκουβά!! Very Happy Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 2 328109

Κι εμένα διαμαρτύρεται όταν φεύγω από το οπτικό του πεδίο... συνεννοημένα είναι όλα;;;; Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 2 534787 Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 2 534787 Very Happy Very Happy Very Happy

EVAKI75

EVAKI75
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Roulaki(crazy) ti kaneis??? Megalosate kai eseis vlepw Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 2 215994

Na sas rotisw kati vre koritsia????

Posa gevmata kanete thn hmera?? Emeis kanoume sinithos 4 kai den prolavenoume na fame kamia krema..
Proi vradi gala kai endiamesa froutokrema kai fagaki...

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
EVAKI75 γεννησαμε την ιδια μερα! που γεννησες? εμεις λοιπον τρωμε με πολυ ορεξη το ρυζαλευρο αν και στην αρχη δεν το ηθελε και πολυ πρωι βραδυ γαλα στις 10 αλεσμενο μηλο και αχλαδι αλλα δεν ειναι και πολυ fan κιεχει και 2 μερες που ξεκινησαμε πατατα καροτο σελινο αλλα δεν θελει ουτε να το μυρισει! ελπιζω καπως να γινει και να αρχισει να τρωει καλυτερα....

ασχετο: βρε κοριτσια εσεις π[ου ειστε ειδικες επι των ζωδιων πειτε μου κι εμενα το ωροσκοπιο. ειναι σκορπινα ημ γεννησης 12 11 2010 στις 11.04 το πρωι.
θενκς!

refaki

refaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Crazy έγραψε:Χοπ.. χοπ.. να'μαι κι εγώ στο παρεάκι!!! Very Happy

refaki έγραψε:καλησπερα κοριτσια μου! και γω γεννησα την πριγκηπεσσα μου στις 23/11/10... εμεις ειμαστε τοξοτακια Very Happy

Κι ο δικός μας πρίγκιπας 23/11/10 γεννήθηκε!!!!
Στο ιασώ γέννησα, εσύ;;;

Με τα ζώδια δεν ξέρω πολλά πράγματα... μόνο ότι ήταν η πρώτη μέρα του τοξότη!

Είδα που λέτε για διατροφή. Τον θηλάζω σχεδόν αποκλειστικά (έχει πιεί λίγο συμπλήρωμα μέχρι τους 4 μήνες αλλά τώρα πολύ σπάνια του δίνω, μόνο αν τύχει να τον αφήσω για αρκετές ώρες στη μαμά μου)
Όταν έκλεισε τους 5 μήνες αρχίσαμε κρέμα βανίλια το απόγευμα και φρουτάκια το πρωί. Από την αρχή έτρωγε χωρίς πρόβλημα, δε μ' έχει δυσκολέψει ευτυχώς! Φτου φτου!!
Συνεχίζουμε ακόμα μ'αυτά και τώρα που θα κλείσει τους 7 μήνες, μου'πε να τον αρχίσω μπισκοτόκρεμα και φαρίν λακτέ.

Τώρα είναι σχεδόν 8 κιλά και 70 πόντους. Και τσαμπουκάς και φωνακλάς και ναζιάρης και... και ... και.. κουκουβά-κουκουβά-κουκουβά!! Very Happy Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 2 328109

Κι εμένα διαμαρτύρεται όταν φεύγω από το οπτικό του πεδίο... συνεννοημένα είναι όλα;;;; Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 2 534787 Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 2 534787 Very Happy Very Happy Very Happy

γεια σου! εγω γεννησα καλαματα... εμενα η μπουμπουκα μου πριν δυο βδομαδες που πηγαμε στη παιδιατρο ηταν 7.120 και 70 ποντους! και μεις ανυπομωνουμε να μας αλλαξει την βανιλια γιατι δν την πολυτρωμε!

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας μανούλες Νοεμβρίου!
Η Ελεάννα γεννήθηκε στις 24/11 και παρόλο που ταλαιπωρείται με βηχαλάκια γιατί πέρασε βρογχιολίτιδα μόλις σαράντησε είναι ένα πολύ καλό μωρό. Το μόνο της πρόβλημα είναι ότι δεν γουστάρει γάλα ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ!!!
Άρχισε να αντιδρά όταν ήταν 4 μηνών καθώς το συνέδεσε με κολικούς και σε κάποια φάση είχα ανησυχήσει πολύ πολύ. Η παιδίατρος ήταν καθησυχαστική και είχε δίκιο, γιατί μόλις μπήκε η στερεά τροφή ξεσκίστηκε να τρώει. Πίνει γάλα μόνο κοιμισμένη μεσημέρι και βράδυ, αλλά τρώει επίσης μία κρέμα, ένα φαγητό (λαχανικά, κρέας, φακές) και δυο φορές φρούτα (κατά μέσο όρο ημερισίως μια μπανάνα, ένα πορτοκάλι, ένα βερίκοκο, δυο μήλα, δυο αχλάδια)... Είναι 8μιση κιλά και 73 πόντους!
Κλαίει σπάνια, κοιμάται 12ωρα (από δυο μηνών), γελάει και παίζει με τον αδελφο της!!!
Το Σάββατο βαφτίζεται!!!
Φιλιά και καλά κουράγια σε όλες!!!

EVAKI75

EVAKI75
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
trilly έγραψε:EVAKI75 γεννησαμε την ιδια μερα! που γεννησες? εμεις λοιπον τρωμε με πολυ ορεξη το ρυζαλευρο αν και στην αρχη δεν το ηθελε και πολυ πρωι βραδυ γαλα στις 10 αλεσμενο μηλο και αχλαδι αλλα δεν ειναι και πολυ fan κιεχει και 2 μερες που ξεκινησαμε πατατα καροτο σελινο αλλα δεν θελει ουτε να το μυρισει! ελπιζω καπως να γινει και να αρχισει να τρωει καλυτερα....

ασχετο: βρε κοριτσια εσεις π[ου ειστε ειδικες επι των ζωδιων πειτε μου κι εμενα το ωροσκοπιο. ειναι σκορπινα ημ γεννησης 12 11 2010 στις 11.04 το πρωι.
θενκς!

Geia sou trilly....Egw gennhsa Biokliniki (palios galinos) sthn Thessalonikh, 15:45 vgike o loukoumas mou 4100 kai 54 pontous..

Stous 6 mhnes pou pigame sthn paidiatro htan 9200 kila kai 74 pontous (thiriaki sketo)
Katalavenete giati den tou dinw kremes eeee???? Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 2 328109 Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 2 215994

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι εγω γεννησα στην γενικη κλινικη στο ποσειδωνιο. εμενα η δικια μου γεννηθηκε 55 ποντους και 3890 κιλα! κι η δικια μου θηριακι χιχι. τωρα ειναι σκαρτα 8 κιλα και 76 ποντους!

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Pelio έγραψε:Γεια σας μανούλες Νοεμβρίου!
Η Ελεάννα γεννήθηκε στις 24/11 και παρόλο που ταλαιπωρείται με βηχαλάκια γιατί πέρασε βρογχιολίτιδα μόλις σαράντησε είναι ένα πολύ καλό μωρό. Το μόνο της πρόβλημα είναι ότι δεν γουστάρει γάλα ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ!!!
Άρχισε να αντιδρά όταν ήταν 4 μηνών καθώς το συνέδεσε με κολικούς και σε κάποια φάση είχα ανησυχήσει πολύ πολύ. Η παιδίατρος ήταν καθησυχαστική και είχε δίκιο, γιατί μόλις μπήκε η στερεά τροφή ξεσκίστηκε να τρώει. Πίνει γάλα μόνο κοιμισμένη μεσημέρι και βράδυ, αλλά τρώει επίσης μία κρέμα, ένα φαγητό (λαχανικά, κρέας, φακές) και δυο φορές φρούτα (κατά μέσο όρο ημερισίως μια μπανάνα, ένα πορτοκάλι, ένα βερίκοκο, δυο μήλα, δυο αχλάδια)... Είναι 8μιση κιλά και 73 πόντους!
Κλαίει σπάνια, κοιμάται 12ωρα (από δυο μηνών), γελάει και παίζει με τον αδελφο της!!!
Το Σάββατο βαφτίζεται!!!
Φιλιά και καλά κουράγια σε όλες!!!


Πελιώ με το καλό!!! Εμείς στις 16/7 θα κάνουμε τη βάφτιση.
Εντυπωσιάστηκα με τις φακές!!!!! (Κάνει από τόσο νωρίς;; )
Και τον αριθμό των φρούτων!! wow!!
Ο δικός μου με το ζόρι τρώει μισό μήλο, μισό αχλάδι και μισή μπανάνα...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Crazy στις Τρι Ιουν 14, 2011 2:46 pm, 1 φορά

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λοιπόν, στο περίπου το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Ξυπνάμε το πρωί και θηλάζει. Μετά θα παίξουμε λίγο, θα κάνω καμιά δουλειά, θα νυστάξει, θα θηλάσει για λίγο και νάνι.. όταν ξυπνήσει, δηλαδή γύρω στις 11 με 12, θα του φτιάξω τα φρούτα. Θα φάει ότι φάει (σχεδόν ποτέ δεν το τρώει όλο), μετά πάλι παίζουμε κλπ, λίγο νάνι κι όταν ξυπνήσει ξανά θηλασμός. Μετά συνήθως θα κοιμηθεί 1-2 ώρες, όχι απαραίτητα συνεχόμενες κι όταν ξυπνήσει, τσακίζει το μπολ με την κρέμα βανίλια! 250 γρ του φτιάχνω και σχεδόν πάντα το τρώει όλο! Το βράδυ θα θηλάσει από ελάχιστα έως καθόλου, ειδικά τις τελευταίες μέρες δεν κάθεται καθόλου σχεδόν, μου γυρνάει την πλάτη να τον χαιδέψω και κοιμάται! Γι'αυτό και ξυπνάει μετά μέσα στη νύχτα.. γκρρρ.. Ξυπνάει γύρω στις 3 με 4 και μετά πάλι στις 7!! Τι να κάνω γι'αυτό;;; Είχε πόσο καιρό που κοιμόταν σερί όλο το βράδυ και τώρα ξαναγυρίσαμε στα μεταμεσονύχτια ξυπνήματα... Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 2 534787

stella.s

stella.s
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
EVAKI75 έγραψε:Roulaki(crazy) ti kaneis??? Megalosate kai eseis vlepw Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 2 215994

Na sas rotisw kati vre koritsia????

Posa gevmata kanete thn hmera?? Emeis kanoume sinithos 4 kai den prolavenoume na fame kamia krema..
Proi vradi gala kai endiamesa froutokrema kai fagaki...
το πρωι κατα τις 6.30 πινουμε 180γρ γαλα.στις 10 τρωμε μισο μηλο,μισο αχλαδι,μιση μπανανουλα κ πινουμε σχεδον μισο χυμο πορτοκαλι(με το κουταλακι ομως γιατι αλλιως δεν το πινει).κατα τις 2 τρωμε κρεατοσουπα με διαφορα λαχανικα(τα τρωει ολα δεν εχει προβλημα με τις γευσεις).6 το απογευμα, 200γρ κρεμουλα ρυζαλευρο βανιλια κ στις 10 το βραδυ,κοιμισμενος,τρωει αλλα 180 γρ γαλατακι.σημερα εχουμε παιδιατρο κ νεες οδηγιες.απλα εχει 2 βδομαδουλες που αρχισαμε την γκρινια για τα δοντακια.ποτε θα αρχισουν τα ατιμα.θα σας πω νεοτερα το μεσημερι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις