Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

EVAKI75

EVAKI75
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Emeis akomi den exoume stathero programa,den kserw pws ta exw kataferei etsi authn thn fora Shocked Ales fores ksipnaei sths 8 ales pali 9.30-10...
To proi pinei 210 ml gala meta apo 4 wres tou ftiaxnw froutokrema 1 mhlo, 1 axladi kai mia mpanana, prostheto 70ml nero kai 10g nifades riziou ths Holle pou exoun oudeterh gefsh kai pane me ola..Tis perisoteres fores den tou to dinw olo giati einai para polu..To epomeno gevma mas einai sxedon panta arketes wres meta giati kimate merikes fores kai 3 wres mazemenes + to 2wro pou einai ksipnios meta to fagito poles fores trwei kai 6 wres meta, mosxaraki enalaks kotopoulaki me ta laxanika.
Ftasame sto apogevma dld..Epidi sxedon panta troei olo to fagito tou einai skazmenos gia toulaxiston 4 wres meta poles fores exei paei 10 kai den pinaei akomi opote ton vazw gia upno sths 10-10:30 giati nistazei kai ton taizw ston upno tou pali. Poles fores ton afinw na klapsei apo monos tou alla auto mporei na ginei kai 2-3 thn nuxta.....
Exw dokimasei na ton ksipnaw pio noris alla meta einai olo grinia kai kataligoume to vradi na thelei na kimithei apo ths 8:30 opote pali den mas vgenoun oi wres kai etsi ton afinw na kimate kai na ksipnaei opote thelei..

EVAKI75

EVAKI75
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
stella.s έγραψε:
EVAKI75 έγραψε:Roulaki(crazy) ti kaneis??? Megalosate kai eseis vlepw Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 3 215994

Na sas rotisw kati vre koritsia????

Posa gevmata kanete thn hmera?? Emeis kanoume sinithos 4 kai den prolavenoume na fame kamia krema..
Proi vradi gala kai endiamesa froutokrema kai fagaki...
το πρωι κατα τις 6.30 πινουμε 180γρ γαλα.στις 10 τρωμε μισο μηλο,μισο αχλαδι,μιση μπανανουλα κ πινουμε σχεδον μισο χυμο πορτοκαλι(με το κουταλακι ομως γιατι αλλιως δεν το πινει).κατα τις 2 τρωμε κρεατοσουπα με διαφορα λαχανικα(τα τρωει ολα δεν εχει προβλημα με τις γευσεις).6 το απογευμα, 200γρ κρεμουλα ρυζαλευρο βανιλια κ στις 10 το βραδυ,κοιμισμενος,τρωει αλλα 180 γρ γαλατακι.σημερα εχουμε παιδιατρο κ νεες οδηγιες.απλα εχει 2 βδομαδουλες που αρχισαμε την γκρινια για τα δοντακια.ποτε θα αρχισουν τα ατιμα.θα σας πω νεοτερα το μεσημερι

Emeis dontakia exoume 2 kai exei merikes meres pou mpousoulame opote elpizw na xasei kai kanena gramario h na to pw kalitera na mhn valei tosa pola authn thn fora.. Smile

EVAKI75

EVAKI75
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
trilly έγραψε:κι εγω γεννησα στην γενικη κλινικη στο ποσειδωνιο. εμενα η δικια μου γεννηθηκε 55 ποντους και 3890 κιλα! κι η δικια μου θηριακι χιχι. τωρα ειναι σκαρτα 8 κιλα και 76 ποντους!

Po,po modelaki h dikia sou.....
Egw elpizw authn thn fora pou tha mas dei h paidiatros na mhn exoume parei toso varos ......

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
EVAKI75 έγραψε:Emeis akomi den exoume stathero programa,den kserw pws ta exw kataferei etsi authn thn fora Shocked Ales fores ksipnaei sths 8 ales pali 9.30-10...
To proi pinei 210 ml gala meta apo 4 wres tou ftiaxnw froutokrema 1 mhlo, 1 axladi kai mia mpanana, prostheto 70ml nero kai 10g nifades riziou ths Holle pou exoun oudeterh gefsh kai pane me ola..Tis perisoteres fores den tou to dinw olo giati einai para polu..To epomeno gevma mas einai sxedon panta arketes wres meta giati kimate merikes fores kai 3 wres mazemenes + to 2wro pou einai ksipnios meta to fagito poles fores trwei kai 6 wres meta, mosxaraki enalaks kotopoulaki me ta laxanika.
Ftasame sto apogevma dld..Epidi sxedon panta troei olo to fagito tou einai skazmenos gia toulaxiston 4 wres meta poles fores exei paei 10 kai den pinaei akomi opote ton vazw gia upno sths 10-10:30 giati nistazei kai ton taizw ston upno tou pali. Poles fores ton afinw na klapsei apo monos tou alla auto mporei na ginei kai 2-3 thn nuxta.....
Exw dokimasei na ton ksipnaw pio noris alla meta einai olo grinia kai kataligoume to vradi na thelei na kimithei apo ths 8:30 opote pali den mas vgenoun oi wres kai etsi ton afinw na kimate kai na ksipnaei opote thelei..

Καλημέρα!!!

Ευάκι μου, μήπως να του έφτιαχνες τα φρούτα νωρίτερα; 4 ώρες είναι πολλές, άσε που σε πάει πίσω σε όλο το πρόγραμμα. Και μήπως τον παραχορταίνεις με τόσο φρούτο και γι'αυτό μετά αργεί να φάει το μεσημεριανό;; Για δοκίμασε να μειώσεις λίγο και τις ώρες και τα φρούτα, να δεις πως θα σας πάει...

Εμείς ακόμα δεν έχουμε ξεκινήσει μεσημεριανό.. Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 3 534787

EVAKI75

EVAKI75
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Crazy έγραψε:
EVAKI75 έγραψε:Emeis akomi den exoume stathero programa,den kserw pws ta exw kataferei etsi authn thn fora Shocked Ales fores ksipnaei sths 8 ales pali 9.30-10...
To proi pinei 210 ml gala meta apo 4 wres tou ftiaxnw froutokrema 1 mhlo, 1 axladi kai mia mpanana, prostheto 70ml nero kai 10g nifades riziou ths Holle pou exoun oudeterh gefsh kai pane me ola..Tis perisoteres fores den tou to dinw olo giati einai para polu..To epomeno gevma mas einai sxedon panta arketes wres meta giati kimate merikes fores kai 3 wres mazemenes + to 2wro pou einai ksipnios meta to fagito poles fores trwei kai 6 wres meta, mosxaraki enalaks kotopoulaki me ta laxanika.
Ftasame sto apogevma dld..Epidi sxedon panta troei olo to fagito tou einai skazmenos gia toulaxiston 4 wres meta poles fores exei paei 10 kai den pinaei akomi opote ton vazw gia upno sths 10-10:30 giati nistazei kai ton taizw ston upno tou pali. Poles fores ton afinw na klapsei apo monos tou alla auto mporei na ginei kai 2-3 thn nuxta.....
Exw dokimasei na ton ksipnaw pio noris alla meta einai olo grinia kai kataligoume to vradi na thelei na kimithei apo ths 8:30 opote pali den mas vgenoun oi wres kai etsi ton afinw na kimate kai na ksipnaei opote thelei..

Καλημέρα!!!

Ευάκι μου, μήπως να του έφτιαχνες τα φρούτα νωρίτερα; 4 ώρες είναι πολλές, άσε που σε πάει πίσω σε όλο το πρόγραμμα. Και μήπως τον παραχορταίνεις με τόσο φρούτο και γι'αυτό μετά αργεί να φάει το μεσημεριανό;; Για δοκίμασε να μειώσεις λίγο και τις ώρες και τα φρούτα, να δεις πως θα σας πάει...

Εμείς ακόμα δεν έχουμε ξεκινήσει μεσημεριανό.. Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 3 534787


To provlima me tis wres Roula einai pws meta apo 2 wres to polu thelei na ksanakimithei, an ton taisw mesa se 2 wres einai polu noris kai ton upno tou pali den thelw na tou ton kopsw giati malon einai eksisou simantikos...Vasika den einai pws thelw na tou dinw soni kai kala 5 gevmata thn hmera, outos h alos den ta xriazete einai arketa anaptigmenos alla den mporoume na mpoume se ena programa kai kirios na prolavenoume to telefteo galataki mexriths 22:00 gia na kimate meta seri mexri to proi...

Pelio me to kalo na ginei mia kalh xristianh h mikrh sas..

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Crazy έγραψε:
Πελιώ με το καλό!!! Εμείς στις 16/7 θα κάνουμε τη βάφτιση.
Εντυπωσιάστηκα με τις φακές!!!!! (Κάνει από τόσο νωρίς;; )
Και τον αριθμό των φρούτων!! wow!!
Ο δικός μου με το ζόρι τρώει μισό μήλο, μισό αχλάδι και μισή μπανάνα...

Ρουλάκι μου γλυκό, τι κάνετε? Μόλις τελειώσουμε από τη βάφτιση και αν έχεις χρόνο πίνουμε και καφεδάκι!
Φακές μου είπε οκ, και στο Δημήτρη είχα δώσει! Ναι, φρούτα και φαί τρώει πολύ, αλλά μην ξεχνάς ότι πίνει ελάχιστο γάλα. Μετά βίας 400 ml τη μέρα...

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Pelio έγραψε:
Ρουλάκι μου γλυκό, τι κάνετε? Μόλις τελειώσουμε από τη βάφτιση και αν έχεις χρόνο πίνουμε και καφεδάκι!
Φακές μου είπε οκ, και στο Δημήτρη είχα δώσει! Ναι, φρούτα και φαί τρώει πολύ, αλλά μην ξεχνάς ότι πίνει ελάχιστο γάλα. Μετά βίας 400 ml τη μέρα...

Ναι καλά λες... απλά ήταν εντυπωσιακό! Smile

Τελειώνετε εσείς κι αρχίζουμε εμείς!! χαχαχα
Την άλλη βδομάδα έχω βάφτιση στην Εύβοια και στις 16/7 βαφτίζουμε εμείς τον δικό μας, πάλι στην Εύβοια.
Αλλά όπως και να'χει, έναν καφέ θα τον πιούμε, τι στο καλό;!;!

Με το καλό να βαφτιστούν όλα τα μπουμπούκια!!! Γερά και καλοφώτιστα!! Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 3 328109 Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 3 328109 Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 3 328109

nota21

nota21
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
k gw eimai mama noemvriou gennisa tin kori moy stis 3 noemvriou 2010 einai scorpaki me wroskopo tavro!!!! Twisted Evil

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι κάνετε, μανούλες Νοεμβρίου 2010? Τι κάνουν τα μπεμπέ σας?

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα μανουλες Νοεμβριου! εμεις εχουμε βγαλει 4 δοντακια και παει να σκασει και 5ο. εχει 10 μερες που σταματησαμε τα αλεσμενα και μασαμε! αλλα βρε κοριτσια δεν τρωει η δικια μου. με το ζορι τα φρουτα, με το ζορι το μεσημεριανο φαγακι, και την κρεμε με το ζορι! χτες δοκιμασα να της δωσω και τραχανα.....τζιφος! ολα απο λιγο. τα δικα σας ζουζουνακαι τι κανουν?

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η Ελεάννα πάσχει από δόντια! Τζίφος! Μηδέν! Απολύτως κανένα!
Όμως τρώει πολύ και τα πάντα (βέβαια δημιουργώ κι εγώ συνταγές και γεύσεις για να μη βαριέται) και από τότε που πιάνει το μπουκάλι και πίνει μόνη της εδώ και δυο μήνες έχει αρχίσει να πίνει και άνετα γάλα, που μας έβγαζε την πίστη μέχρι να το πιει. Φωνάζει μαμά και μπαμπά (αλλά συχνά τη μαμά μπαμπά και τον μπαμπά μαμά) και από προχτές λέει και μαμ!
Επίσης μπουσουλάει, στο ξύλο και πάνω στα στρώματα άνετα, στο μάρμαρο με ζόρι!

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Very Happy καλημεραα.κι εμεις 24/11/10 και ειμαστε πολυ γελαστες!!εχουμε ενα μικρο δοντακι,και λιγο γκρινια για τα υπολοιπα δοντακια τι να κανουμε..λοιπον κι εμενα τραχανα με τιποτα και μου λεγανε οτι ολα τα μωρα τον τρωνε...για πειτε αυτες τις φοβερες συνταγες να παρουμε καμια ιδεουλα!εγω πχ τις φτιαχνω κουλουρακια και τρελενεται κι εγω επισης και ειναι και light!!

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
moroulou έγραψε: Very Happy καλημεραα.κι εμεις 24/11/10 και ειμαστε πολυ γελαστες!!εχουμε ενα μικρο δοντακι,και λιγο γκρινια για τα υπολοιπα δοντακια τι να κανουμε..λοιπον κι εμενα τραχανα με τιποτα και μου λεγανε οτι ολα τα μωρα τον τρωνε...για πειτε αυτες τις φοβερες συνταγες να παρουμε καμια ιδεουλα!εγω πχ τις φτιαχνω κουλουρακια και τρελενεται κι εγω επισης και ειναι και light!!

Moroulou, κι η Ελεάννα μου 24/11 γεννήθηκε, στις 8'10 το πρωί!!!
Συνταγές που κάνω (και τα τσακίζουμε):
-Τραχανά γλυκό, με κρεμμύδι, τομάτα και φέτα
-Μοσχάρι με φασολάκια, τομάτα, κρεμμύδι και φέτα
-Κοτόπουλο με πεπονάκι ή αστεράκι επίσης κοκκινιστό
-Κοτόπουλο με αβοκάντο (τρελαίνεται)
-Κοτόπουλο με ρύζι και αρακά
-Πουρέ κόκκινων και πορτοκαλί λαχανικών (κόκκινη-κίτρινη πιπεριά, καρότα, κολοκύθα)
-Κρέας ή κοτόπουλο με πατάτα και γλυκοπατάτα
-Πουρέ πράσινων λαχανικών (φασολάκια, αρακά, κολοκυθάκι, σπανάκι,πράσινη πιπεριά)
-Μοσχαράκι με φακές, τομάτα και φέτα
-Σπανακόρυζο (το κλασικό)
-Ξιφία ή μπακαλιάρο με πατάτες και καρότα
-Φρικασέ με μοσχαράκι, φρέσκο κρεμμυδάκι και μαρούλια (χωρίς αυγολέμονο)
Επίσης, της φτιάχνω μήλα, γλυκοπατάτες και ροδάκινα βραστα (τύπου κομπόστα) και τα κατεβάζει στο δευτερόλεπτο.

Ελπίζω να σου έδωσα καμιά ιδέα!

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Pelio έγραψε:
moroulou έγραψε: Very Happy καλημεραα.κι εμεις 24/11/10 και ειμαστε πολυ γελαστες!!εχουμε ενα μικρο δοντακι,και λιγο γκρινια για τα υπολοιπα δοντακια τι να κανουμε..λοιπον κι εμενα τραχανα με τιποτα και μου λεγανε οτι ολα τα μωρα τον τρωνε...για πειτε αυτες τις φοβερες συνταγες να παρουμε καμια ιδεουλα!εγω πχ τις φτιαχνω κουλουρακια και τρελενεται κι εγω επισης και ειναι και light!!

Moroulou, κι η Ελεάννα μου 24/11 γεννήθηκε, στις 8'10 το πρωί!!!
Συνταγές που κάνω (και τα τσακίζουμε):
-Τραχανά γλυκό, με κρεμμύδι, τομάτα και φέτα
-Μοσχάρι με φασολάκια, τομάτα, κρεμμύδι και φέτα
-Κοτόπουλο με πεπονάκι ή αστεράκι επίσης κοκκινιστό
-Κοτόπουλο με αβοκάντο (τρελαίνεται)
-Κοτόπουλο με ρύζι και αρακά
-Πουρέ κόκκινων και πορτοκαλί λαχανικών (κόκκινη-κίτρινη πιπεριά, καρότα, κολοκύθα)
-Κρέας ή κοτόπουλο με πατάτα και γλυκοπατάτα
-Πουρέ πράσινων λαχανικών (φασολάκια, αρακά, κολοκυθάκι, σπανάκι,πράσινη πιπεριά)
-Μοσχαράκι με φακές, τομάτα και φέτα
-Σπανακόρυζο (το κλασικό)
-Ξιφία ή μπακαλιάρο με πατάτες και καρότα
-Φρικασέ με μοσχαράκι, φρέσκο κρεμμυδάκι και μαρούλια (χωρίς αυγολέμονο)
Επίσης, της φτιάχνω μήλα, γλυκοπατάτες και ροδάκινα βραστα (τύπου κομπόστα) και τα κατεβάζει στο δευτερόλεπτο.

Ελπίζω να σου έδωσα καμιά ιδέα!
ναι ωραιες ιδεες αλλα τρωτε τυρι και ψαρι και φακες?εμας δεν μας εχει πει ακομα.ολα αυτα αλεσμενα??

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Όλα τα παραπάνω αλεσμένα, εννοείται, αφού δεν έχει ούτε μισό δοντάκι. Τυρί και φακές από τον 6ο τρώμε (φιλαδέλφεια ή ανθότυρο της βάζω πάντα στο φαί της, αλλά στα φαγητά που σου προανέφερα και την τραβάνε, της βάζω φέτα και φροντίζω να πιει πολύ νεράκι). Ψάρι ξεκίνησε πριν από ένα μήνα, στον 8ο. Ο κάθε γιατρός έχει τα χούγια του και για να μην μπερδευόμαστε, ας ακολουθούμε τις συμβουλές του! Η ξαδέρφη μου που γέννησε 10 μέρες πριν από εμάς του δίνει εδώ και ένα μήνα αυγό (εμάς, μας είπε στο χρόνο) και δεν του δίνει γιαούρτι (τους είπε από στο χρόνο, εμάς στον 7ο).

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Pelio έγραψε:Όλα τα παραπάνω αλεσμένα, εννοείται, αφού δεν έχει ούτε μισό δοντάκι. Τυρί και φακές από τον 6ο τρώμε (φιλαδέλφεια ή ανθότυρο της βάζω πάντα στο φαί της, αλλά στα φαγητά που σου προανέφερα και την τραβάνε, της βάζω φέτα και φροντίζω να πιει πολύ νεράκι). Ψάρι ξεκίνησε πριν από ένα μήνα, στον 8ο. Ο κάθε γιατρός έχει τα χούγια του και για να μην μπερδευόμαστε, ας ακολουθούμε τις συμβουλές του! Η ξαδέρφη μου που γέννησε 10 μέρες πριν από εμάς του δίνει εδώ και ένα μήνα αυγό (εμάς, μας είπε στο χρόνο) και δεν του δίνει γιαούρτι (τους είπε από στο χρόνο, εμάς στον 7ο).
πολυ σωστα κ ευχαριστω.αν μπορεις πες μου κ αυτο,το αβοκαντο το βραζεις??

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Όχι, δεν το βράζω! Το περνάω στο μούλτι είτε με κοτόπουλο, ρύζι και ζωμό ως αλμυρό είτε με μπανάνα ή/και πεπόνι ως φρουτάκι!

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι κάνει το παρεάκι;;; Όλα τα μωρά καλά;;
Έχω πολύ καιρό να μπω...

Πλησιάζουμε τα πρώτα μας γενέθλια - απίστευτο το πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός;!;!

Λοιπόν.. εμείς είμαστε καλά... έχει βγάλει 3+1 που έσκασε τώρα δοντάκια... λέει μαμά, μπαμπά, γεια, μαμ, μάλλον και γιαγιά.. μπουσουλάει παντού, σκαρφαλώνει όπου βρει, κρατιέται και στέκεται όρθιος συνέχεια... χαμογελάει σε όλους αλλά τον τελευταίο καιρό δεν πάει πια σε όλους, περνάμε μια περίοδο μαμακίασης...

Τι άλλο να σας πω... Με τον ύπνο δεν τα'χουμε καλοβρεί ακόμα, συνήθως ξυπνάει μια φορά, αν και τις τελευταίες μέρες ξυπνάει πιο πολύ. Ειδικά απόψε κοιμήθηκε 11.30 κι από κείνη την ώρα έχει ξυπνήσει 2-3 φορές! Δεν ξέρω τι τον έπιασε απόψε... βέβαια, αν δεν είχε ξυπνήσει τόσο πολύ, δε θα ήμουν εδώ για να σας γράφω 4 παρά τέταρτο το πρωί!!! Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 3 534787 Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 3 215994

Θηλάζουμε ακόμα, τρώμε (θεωρητικά) τα πάντα εκτός από ασπράδι, αλλά ουσιαστικά όλο τα ίδια και τα ίδια του φτιάχνω.. κοτόπουλο με ρυζάκι, μοσχαράκι με σουσαμάκι, γιουβαρλάκια, μακαρόνια με κιμά και λαχανικά... ψάχνω κι εγώ για ιδέες..
Αυτό που λένε, ότι τρώτε εσείς να τρώει και το μωρό, δεν είναι και τόσο εφικτό πάντα...
Ψάρι μας είπε να του δώσουμε μόλις κλείσει τους 11, αλλά ακόμα δεν του'χω δώσει γιατί αφενός ψάχνω που να βρω φρέσκο (μου είπε χαρακτηριστικά: καλύτερα β' διαλογής φρέσκο, παρά α' διαλογής κατεψυγμένο) και αφετέρου είμαι άρρωστη από το Σάββατο, μια βδομάδα τώρα, με βρογχίτιδα..

Για πείτε καμιά συνταγή girls να παίρνουμε ιδέες...

Πελιώ, παιδικός τσελεμεντές είσαι! Θέλω λεπτομέρειες!!

Αυτά προς το παρόν... πάω για ύπνο Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 3 850933 ελπίζω...

Φιλιά πολλά σε όλες και θα προσπαθώ να μπαίνω πιο συχνά από δω και πέρα... Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 3 688264 Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 3 4872 Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 3 587529

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χαχά, μου άρεσε το παιδικός τσελεμεντές, Ρουλάκι! Περαστικά. η Ελεάννα έχει μόνο δυο δόντια, λέει μαμά, νταντά (μπαμπά), γιαγιά, έλα, άντε, άλα(γάλα), αλιά (αγκαλιά) και φυσικά μαμ. Μπουσουλάει ταχύτατα, κατεβάζει βιβλία από βιβλιοθήκες, αρπάζει τα πάντα, στέκεται όρθια πιασμένη πάρα πολύ ώρα και χαϊδεύει γάτες και σκύλους. Αυγό από επόμενο μήνα. Ψάρι το αγαπημένο μας, ως κλασική (μη αυγοκομμένη)ψαρόσουπα. Και με τον ύπνο, μη με μισήσετε, αλλά ένα 8 με 8μιση (12μισάωρο)σερί το κάνει άνετα. Και ΣΚ τους δίνω από ένα γαλατάκι, αλληλοαπασχολούνται και κοιμάμαι μέχρι 10'30. Μια φορά και μέχρι 12. Το μόνο που με προβληματίζει είναι η μαμαδίαση που ανέφερες κι εσύ. Δεν συγκρίνεται μεν με αυτή του γιου μου στην αντίστοιχη ηλικία (τώρα με έχει γραμμένη), αλλά έχει παρουσιαστεί εδώ και κάνα μήνα και εντείνεται επικίνδυνα. Αλλά είναι απόλυτα λογική σε αυτή την ηλικία και για κάνα χρόνο ακόμα! Σας φιλώ όλες

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερααααα και απο μας!οντως περναει ο καιρος..νερακι!!εμεις λεμε μαμαμαμαμα αλλα δεν ξερω αν εννοει μαμα,μπαμπαμπαμπαμπα αλλα δεν ξερω αν εννοει μπαμπα.τα υπολοιπα ειναι τατατατα,παπαπαπαπα κτλ.δοντακια 4.με τον υπνο ετσι κ ετσι...αλλα η μεγαλη μας επυτυχια ειναι......ταταταν!!!.....περπαταμεεεεε εδω και μια βδομαδα παει σφαιρα...σταθερα και γρηγορα!!!!βεβαια τρωει και τουμπες,αλλα συνεχιζει!να μας ζησουν τα μωρουλακια που σε λιγο θα ειναι πια παιδακια! Wink

xrysa87


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!! ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΓΕΝΕΘΛΙΑ!!!! Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 3 12978

refaki

refaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
να το χαιρεσαι το αστερακι σου!!! να τα εκατοστησει και να το δεις οπως ποθεις σου ευχομαι Very Happy Very Happy Very Happy

LARA@

LARA@
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ... ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ.ΓΕΡΟ ΚΙ ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΓΕΝΕΘΛΕΙΑ ΣΕ 16 ΜΕΡΕΣ. Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 3 130627

LARA@

LARA@
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΓΕΝΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 20/11/2010.ΕΧΕΙ 8 ΔΟΝΤΑΚΙΑ,ΠΕΡΠΑΤΗΣΕ 9 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ!!! (ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΑΝΤΑΡΤΗ...) Μαμάδες με μωράκια Νοεμβρίου 2010! - Σελίδα 3 911307

xrysa87


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
euxaristw polu koritsia.. na xaireste ta paidakia sas!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις