Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
79 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 79 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

nisha

nisha
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας,

Είμαι 18 χρονών και κοντεύω να χάσω την γη κάτω από τα πόδια μου. Το αγόρι μου είναι 25 και θα θελε να είχαμε ένα μωρό. Δεν λέω, και εγώ θέλω αλλά έχω να τελειώσω το σχολείο. Ιδιαίτερα από την πρωτοχρονιά και μετά ( πριν γινόταν πιο σπάνια) δεν χρησιμοποιούσαμε προφυλακτικό αλλά ποτέ δεν εκσπερμάτωνε μέσα μου. στις 14/01/11 μου είπε ότι δεν κατάλαβε κανονική ροή αν κ εγώ δεν ένιωσα κάτι. τελευταία περίοδο είχα στις 19/12/10 ( και κύκλο 32 με 33 μέρες ) . τι πιθανότητες έχω να είμαι???? από συμπτώματα δεν καταλαβαίνω κάτι. το στήθος μου πάντα πονούσε αλλά αυτή τη φορά με ενοχλούν πιο πολύ οι θηλές. και 8 στις 10 φορές που περίμενα περίοδο είχα κ πονάκια, τώρα όμως όχι. αν κάνω σήμερα τεστ θα δείξει τίποτα?? διάβασα ότι το clear blue έχει έγκυρο αποτέλεσμα και 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. javascript:emoticonp('Crying or Very sad')

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Δεβόρα Π. Crying or Very sad

doroulita

doroulita
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κοριτσάκι μου κατ' αρχήν μην σε πιάνει πανικός γιατί ακόμα κι'αν δεν είσαι έγκυος μπορεί από το άγχος να καθυστερήσει η περίοδος σου. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το βγάλεις απ΄το μυαλό σου μέχρι να ξεκινήσει η καθυστέρηση της περιόδου σου, ααααν φυσικά ξεκινήσει. Μη πάρεις ακόμα τεστ, δεν έχει νόημα αφού δεν θα είσαι σίγουρη (εγώ ήμουν έγκυος και είχα 3 αρνητικά επειδή η "ορμόνη της εγκυμοσύνης" δεν είχε ανέβει ακόμα. Ελπίζω να σου πάνε καλά όλα και μωράκι να σας έρθει όποτε θεωρήσετε οτι είναι η σωστή ώρα και να είστε πολύ χαρούμενοι! Μέχρι τότε πες στο αγόρι σου να κόψει τις βλακείες γιατί μια του κλέφτη, δυο του κλέφτη... Αααν παντως είσαι έγκυος δεν θα είσαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία. Θα πάθουν ένα σοκ οι γονείς σας σίγουρα αλλά κανείς δεν θα σε σκοτώσει. Μόλις ξεπεράσουν το αρχικό σοκ, κι' όταν θα αρχίσουν να σκέφτονται καλύτερα το επικείμενο εγγόνι θα μπουν όλα σε μια σειρά...
Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="nisha"]Γεια σας,

Είμαι 18 χρονών και κοντεύω να χάσω την γη κάτω από τα πόδια μου. Το αγόρι μου είναι 25 και θα θελε να είχαμε ένα μωρό. Δεν λέω, και εγώ θέλω αλλά έχω να τελειώσω το σχολείο. Ιδιαίτερα από την πρωτοχρονιά και μετά ( πριν γινόταν πιο σπάνια) δεν χρησιμοποιούσαμε προφυλακτικό αλλά ποτέ δεν εκσπερμάτωνε μέσα μου. στις 14/01/11 μου είπε ότι δεν κατάλαβε κανονική ροή αν κ εγώ δεν ένιωσα κάτι. τελευταία περίοδο είχα στις 19/12/10 ( και κύκλο 32 με 33 μέρες ) . τι πιθανότητες έχω να είμαι???? από συμπτώματα δεν καταλαβαίνω κάτι. το στήθος μου πάντα πονούσε αλλά αυτή τη φορά με ενοχλούν πιο πολύ οι θηλές. και 8 στις 10 φορές που περίμενα περίοδο είχα κ πονάκια, τώρα όμως όχι. αν κάνω σήμερα τεστ θα δείξει τίποτα?? διάβασα ότι το clear blue έχει έγκυρο αποτέλεσμα και 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. javascript:emoticonp('Crying or Very sad')

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Από οτι κατάλαβα ακόμη δεν εχεις ουτε καν καθυστέρηση... γιατί ανησυχείς ήδη? Ασε που όσο το σκέφτεσαι και αγχωνεσαι ακόμη κι αν ειναι να σου έρθει κανονικά πιθανότητα λόγο άγχους να καθυστερήσει να έρθει. Αν πάρεις τεστ από σήμερα ίσως να δείξει και να είναι έγκυρο αλλα και πάλι δεν θα είσαι 100% βέβαιη αν δείξει αρνητικό... αν δείξει θετικό είναι σίγουρο.
Κάνε λίγη υπομονη 2-3 μέρες ακόμη και μετά κάνε το.

Κοριτσάκι μου ειδικα σε αυτην την ηλικία που βρίσκεσαι αυτή η μέθοδος της αντισύλληψης δεν είναι ιδιαιτέρως αποτελεσματική. Είσαι πολύ νέα, ο οργανισμός σου είναι πολύ υγιής και μπορείς να συλλάβεις πολύ εύκολα. Για να μην αναφερθω στις σεξουαλικά μεταδιδόμενες ασθένειες. Δεν είναι παιχνίδι .. ειναι σοβαρό. Ελπίζω αυτή τη φορά να την έχεις "γλιτώσει" και να είσαι πιο προσεκτική απο εδώ και πέρα. Το προφυλακτικο ελευθερώνει δεν δεσμεύει!!!

Σε περιπτωση που είσαι έγκυος πρεπει να το συζητήσεις με τους γονεις σου. Οτι φρικη και να φάνε στην αρχη στο τέλος δεν θα έχουν άλλη επιλογή από το να σου συμπαρασταθούν. Σε καμια περιπτωση αν θες να συνεχιστεί η κυήση δεν πρεπει να αφήσεις άλλους να αποφασίσουν για σένα το αντίθετο. Αν από μόνη σου αποφασίσεις να διακόψεις την κύηση να ξέρεις οτι είναι μια τραυματική εμπειρία και είναι και κρίμα μεγάλο. Δεν θέλω να σου δώσω καμία συμβουλη πάνω σε αυτό.Απλά σε περίπτωση που είσαι πρέπει να σκεφτείς πολύ καλά με τον σύντροφό σου τα πάντα. Είσαι πολύ μικρή ακόμη. Δεν έχεις ζήσει καθόλου τη ζωή σου. Ενα μωρό απαιτεί πολλες θυσίες κι οχι για 1 μηνα ή 1 χρόνο λλα για 1 ολόκληρη ζωή.Αλλά δεν είναι λίγες οι κοπέλες ακόμη και σε τόσο νεαρή ηλικία που τα κατάφεραν!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχου μωρε κοπελιτσα μου !! διαβαζα και σκεφτομουν το εβελινακι μου να ερθει στα 18 και να μου πει οτι ειναι εγκυος ....................... δεν θα μου αρεσε καθολου η ιδεα να μην γευτει αυτα που εχει η ηλικια των 18 των 20 κλπ αλλα επειδη ειμαι κατα των εκτρωσεων θα την ενθαρυνα να κρατησει το μωρακι της και θα την βοηθουσα με ολη μου την καρδια !! οταν γινεις μαμα θα καταλαβεις την μαμα σου και τα ονειρα που εχει για σενα για αυτο οτι κιαν σου πουν μην τους κακιωσεις ειναι γονεις σου και κανεις δεν θα σε αγαπησει ποτε οσο αυτοι ! τωρα με την περιπτωση σου κανε μια μια χοριακη που θα βγει 100% και μετα κατσε και αποφασισε τι θες να κανεις !! η ζωη ειναι δικη σου και θα αποφασισεις μονη σου τι θα κανεις ! κανεις δεν μπορει να σε αναγκασει να κρατησεις η οχι το μωρακι !! ....................... οτι θες εμεις εδω ειμαστε ειτε εισαι εγκυος ειτε οχι !! φιλακια !

nisha

nisha
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ.. Προσπαθώ να ξεμπλοκάρω αλλά είναι πολύ δύσκολο.. Αν ήξερα ότι πραγματικά δεν θα με πιάσουν από το μαλλί να με σύρουν σε γιατρό για έκτρωση και ότι παρά το σοκ θα με βοηθούσαν, ξέρω ότι και να σπουδάσω θα μπορούσα κ όλα. γιατί απλά δεν θα ήμουν μόνη.. αύριο είναι να μου έρθει περίοδος κανονικά, θα δείξει..

Και πάλι χίλια ευχαριστώ. τα είπα κάπου κ ένιωσα λίγο καλύτερα!!

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nisha έγραψε:Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ.. Προσπαθώ να ξεμπλοκάρω αλλά είναι πολύ δύσκολο.. Αν ήξερα ότι πραγματικά δεν θα με πιάσουν από το μαλλί να με σύρουν σε γιατρό για έκτρωση και ότι παρά το σοκ θα με βοηθούσαν, ξέρω ότι και να σπουδάσω θα μπορούσα κ όλα. γιατί απλά δεν θα ήμουν μόνη.. αύριο είναι να μου έρθει περίοδος κανονικά, θα δείξει..

Και πάλι χίλια ευχαριστώ. τα είπα κάπου κ ένιωσα λίγο καλύτερα!!

Περιμένουμε να μας πεις.... οτι κι αν γίνει θα σου συμπαρασταθούμε όσο κι οπως μπορούμε..

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nisha έγραψε:Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ.. Προσπαθώ να ξεμπλοκάρω αλλά είναι πολύ δύσκολο.. Αν ήξερα ότι πραγματικά δεν θα με πιάσουν από το μαλλί να με σύρουν σε γιατρό για έκτρωση και ότι παρά το σοκ θα με βοηθούσαν, ξέρω ότι και να σπουδάσω θα μπορούσα κ όλα. γιατί απλά δεν θα ήμουν μόνη.. αύριο είναι να μου έρθει περίοδος κανονικά, θα δείξει..

Και πάλι χίλια ευχαριστώ. τα είπα κάπου κ ένιωσα λίγο καλύτερα!!
κοπελιτσα μου καλη ! μην τρελενεσαι καθολου !! θα δεις ολα καλα θα πανε ! και δεν ζουμε στις σπηλιες για να σε τραβηξουν απ το μαλλι χαζουλιιιιιι !!

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ.ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΠΕΙΔΗ ΗΔΗ ΕΧΕΙΣ ΑΓΧΩΘΕΙ ΤΟ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.ΠΕΡΙΜΕΝΕ 5-10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑ 100% ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΝ ΕΤΗ 2011 ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΚΟΤΩΝΑΝ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΤΕΤΟΙΟ ΛΟΓΟ!!ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΟΝΕΙΣ!!!!

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αν(λεμε τωρα )εισαι τελιοκα εγγυος δεν υπαρχει προβημα να τελειωσεις το σχολειο σου και να δωσεις πανελληνιες Smile μολις που θα εχεις φουσκωσει στον 6ο.

Αλλα μην αγχωνεσαι! Δεν ειναι τοσο τυχαιες και ευκολες οι εγγυμοσυνες κατα τη γνωμη μου! Εγω με τον αντρα μου ειμαστε μαζι 8 χρονια κ ποτε δεν χρησιμοποιησαμε προφυλαξη στο σεξ και ποτε δεν εμεινα εγγυος γιατι δεν εξπερματωνε μεσα μου και ας ειχα κ ωορηξια. Μολις ομως αποφασισαμε να γινουμε γονεις εμεινα σχεδον αμεσως! Και γενικα αν κρινω απο ενα σωρο γνωστους μου με παιδια σε κανεναν δεν "ετυχε" η εγυμοσυνη!

Μην κανεις τεστ κατα τη γνωμη μου. Περιμενε μια εβδομαδα και μετα πηγαινε σε εναν μικροβιολογο και ζητα να σου κανει εξεταση β χορικη.Τα αποτελεσματα δεν αργουν,ειναι εγγυρα και το κοστος της ειναι περιπου 30,00.μπορει κ λιγοτερο δεν θυμαμαι.

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εμενα καπως ετσι ειναι η ιστορια μου κοριτσακι μου μονο που εγω ημουν λιγο μεγαλητερη σου και φοιτητρια!!!μια εβδομαδα ειχα χασει τον υπνο μου για το πως θα το πω στους γονεις μου κ φοβομουν οτι θα θυμωσουν κ δεν θα μου ξαναμιλησουν κ τετοια!!!να συμειωθει οτι οι γονεις μου ειναι μεγαλης ηλικιας και καθολου προοδευτικοι!!!και ομως απο την αρχη ηταν διπλα μου κ στη μαμα μου πηρε μονο 3 λεπτα για να συνελθει απο το σοκ κ μετα αρχισαμε προετοιμασιες γαμου κ λοιπα!!το μονο αγχος που ειχε ηταν για μενα!!αν ειμαι σιγουρη εγω για αυτο που παω να κανω και με τον ανθρωπο που παω να το κανω!!!εγω ημουν!!εσυ αν εισαι εγκυος απλα σκεψου εσενα οχι τους αλλους!!αν μπορεις να κανεις τις θυσιες που απαιτουνται και αν το αγορι σου θα ειναι διπλα σου σε ολο αυτο!!!!σου ευχομαι οτι καλυτερο και μη φοβασαι τιποτα!!!οι γονεις σου δεν εχουν τιποτα πιο πολυτιμο απο σενα και θα ειναι παντα διπλα σου!!!φιλια !

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αλλα μην αγχωνεσαι! Δεν ειναι τοσο τυχαιες και ευκολες οι εγγυμοσυνες κατα τη γνωμη μου! Εγω με τον αντρα μου ειμαστε μαζι 8 χρονια κ ποτε δεν χρησιμοποιησαμε προφυλαξη στο σεξ και ποτε δεν εμεινα εγγυος γιατι δεν εξπερματωνε μεσα μου και ας ειχα κ ωορηξια. Μολις ομως αποφασισαμε να γινουμε γονεις εμεινα σχεδον αμεσως! Και γενικα αν κρινω απο ενα σωρο γνωστους μου με παιδια σε κανεναν δεν "ετυχε" η εγυμοσυνη!

Εγώ παλι ξέρω πολλούς που τους "ετυχε" εγκυμοσύνη!! Μακάρι να ήταν έτσι και ο Θεός να έστελνε μωράκια μόνο στη φάση που το έχουν αποφασίσει και το θέλουν. Δεν είναι ετσι ομως. Πρεπει να είναι απολύτως κατανοητο οτι αυτη η μέθοδος δεν είναι ασφαλης ουτε για να αποφευχθεί εγκυμοσυνη και δεν προστατεύει από κανενα σεξουαλικώς μεταδιδόμενο νόσημα!!!!! Το οτι δεν ετυχε σε εσας και δεν κολλησες τιποτα ήταν τύχη! Πρεπει να προσεχουμε τι συμβουλες δίνουμε σε ατομα νεαρής ηλικίας σαν τη φιλή μας. Η χρηση προφυλακτικού είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ!!! Όσο κι αν αγαπάμε τον φίλο μας όσο κι αν του έχουμε εμπιστοσύνη ΠΟΤΕ δεν ξέρεις! Και αν επαιρνε η φιλη μας προφυλάξεις δεν θα περνουσε αυτο το μαρτυριο τώρα.. Αυτα τα λεω για να τα διαβάζουν τα κοριτσια νεαρής ηλικίας που επισκεπτοντε το site. Είναι η συμβουλή που θα δώσω και αυριο μεθαύριο στην κόρη μου με όλη μου την αγάπη.

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
SIMFONO GIA TO THEMA TOU PROFILAKTIKOU.prepei na einai aparaitito kai ena vasiko aksesouar sto portofoli kai tou agoriou alla kai tou koritsiou.prepei kai apo mones mas na prosexoume ton eafto mas.alloste den xreizete ekpermatosi gia na iparxei mia egimosini.iparxoun kai ta prokatarktika igra ton adron pou kai afta mporoun me ligoteres pithanotites na gonimopoiisoun ena oario.profilaksi pada gia na exoume to kefali mas isixo

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πόσες φορες έχω περάσει τέτοιο άγχος δεν φαντάζεσαι. Και κάθε φορά τα ίδια. Έφτασα και τις 52 μέρες μια φορά. Το είχα πλέων σίγουρο οτι είμαι έγκυος... Όταν λοιπόν χαλάρωσα και άρχισα να κάνω πλάκα για το ποιος θα το βαπτισει κλπ, ήρθε και η περίοδος.
Ευχομαι λοιπόν να φταίει μόνο το άγχος σου και τίποτα άλλο. Και αν είσαι τελικά εγκυος, και ας είσαι 18 χρονων και ας είναι εμπόδιο στα σχέδιά σου, μην στεναχωρηθείς πολύ. Όταν γίνεσαι γονιός γίνεσαι σοφότερος όσο νέος και να είσαι και όλα γύρω σου μικραινουν. Στο λέω εκ πείρας ότι ή μητροτητα ειναι το πιο ουσιαστικό,αληθινό,γήινο και πολύτιμο δώρο του Θεού στην γυναίκα. Τον πιο σημαντικό άνθρωπο στην ζωή σου τον γνωρίζεις όταν τον γεννήσεις.
Δεν σου λέω ότι δεν χρειάζεται να σπουδάσεις. Μπορείς να κάνεις τα πάντα όταν το θες πραγματικά. Και αυτοί που λες ότι αν είσαι έγκυος σε σκότωσαν, σε αγαπούν πιο πολύ και απο την ζωή τους και αν αντιδράσουν αρχικά άσχημα μην τους παρεξηγήσεις γιατί ανησυχούν. Υπάρχουν τόσα παραδείγματα σε αυτο το φόρουμ από κοπέλες που το έζησαν και μπορούν να σε βοηθήσουν. Κανείς δεν έχει το δικαίωμα να σε υποχρεώσει να κάνεις έκτρωση. Μπορεί στην αρχή να θυμώσουν αλλά να ξέρεις ότι στην ουσία δεν είναι θυμος αλλά ανησυχία και στεναχώρια για το μέλλον σου που δεν ξέρουν πως να το χειριστούν. Όταν ηρεμίσουν μπορείς να τους κάνεις να καταλάβουν ότι έχεις πάρει την απόφασή σου.
Σου εύχομαι ότι καλύτερο! Αν είμαι έγκυος.. με σκότωσαν 417472

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ παλι ξέρω πολλούς που τους "ετυχε" εγκυμοσύνη!! Μακάρι να ήταν έτσι και ο Θεός να έστελνε μωράκια μόνο στη φάση που το έχουν αποφασίσει και το θέλουν. Δεν είναι ετσι ομως. Πρεπει να είναι απολύτως κατανοητο οτι αυτη η μέθοδος δεν είναι ασφαλης ουτε για να αποφευχθεί εγκυμοσυνη και δεν προστατεύει από κανενα σεξουαλικώς μεταδιδόμενο νόσημα!!!!! Το οτι δεν ετυχε σε εσας και δεν κολλησες τιποτα ήταν τύχη! Πρεπει να προσεχουμε τι συμβουλες δίνουμε σε ατομα νεαρής ηλικίας σαν τη φιλή μας. Η χρηση προφυλακτικού είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ!!! Όσο κι αν αγαπάμε τον φίλο μας όσο κι αν του έχουμε εμπιστοσύνη ΠΟΤΕ δεν ξέρεις! Και αν επαιρνε η φιλη μας προφυλάξεις δεν θα περνουσε αυτο το μαρτυριο τώρα.. Αυτα τα λεω για να τα διαβάζουν τα κοριτσια νεαρής ηλικίας που επισκεπτοντε το site. Είναι η συμβουλή που θα δώσω και αυριο μεθαύριο στην κόρη μου με όλη μου την αγάπη.





δεν εδωσα καμια συμβουλη σε θεμα προφυλαξης.Ολοι γνωριζουν τα μετρα προφυλαξης που υπαρχουν ειδικα σε αυτη την ηληκια και κρινουν αν και ποια θα χρησιμοποιησουν.Απλως ειπα τη δικη μου περιπτωση μηπως και καθυσηχαστει καπως μιας και δεν εχει καν καθυστερηση...
[/quote]

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν εδωσα καμια συμβουλη σε θεμα προφυλαξης.Ολοι γνωριζουν τα μετρα προφυλαξης που υπαρχουν ειδικα σε αυτη την ηληκια και κρινουν αν και ποια θα χρησιμοποιησουν.Απλως ειπα τη δικη μου περιπτωση μηπως και καθυσηχαστει καπως μιας και δεν εχει καν καθυστερηση...
[/quote][/quote]

Δεν αμφισβητω σε καμία περίπτωση την καλή σου πρόθεση. Απλά φοβάμαι μην παρερμηνευθει αυτό που είπες απο κορίτσια που θα διαβάσουν σε κάποια άλλη φάση το θέμα.

Να είσαι καλά και οτι επιθυμεις για σενα και την οικογένεια σου Αν είμαι έγκυος.. με σκότωσαν 417472

nisha

nisha
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ax eilikrina den 3erw ti na kanw. prospa8w na meinw iremi.. i kolliti mou to epa8e 3 fores kai apodeix8ike oti den itan egkuos. alla ka8e periptwsi einai diaforetiki.. to vasiko pou den anefera prin se sxesi me tous dikous mou einai oti o mpampas m pote den itan dipla mou k polu energa. p.x mia fora den me pire mikri na me paei monos tou mia volta ktl. megalwsa me tin giagia mou. k i mama mou edw kai 7 xronia upoferei polu apo 8uroeidi kai edw kai 3 xronia pairnei antikata8liptika. exei perasei k mia fasi neurikis anore3ias prin ena xrono sxedon alla to prolave. fovamai pws an apodeix8ei oti eimai egkuos 8a ginoun ola xeirotera k anti na einai dipla mou s olo auto 8a eimai moni.. oi dikoi m den ta pane kala meta3u tous, den uparxei gia mena sugkrotimeni oikogeneia. vriskomai se polu duskoli katastasi..
pantws euxaristw k pali gia to endiaferon sas!!

oneirena

oneirena
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγώ θα σου πω οτι όλα θα πάνε καλά!
Είμαστε μαζί με τον καλό μου 5 χρόνια. κάναμε πάντα κανονικά και χωρίς προφυλάξεις. είχα κύκλο άστα να πάνε! αφού έκανε και 3 μήνες να μου έρθει περίοδος. άσε που αν αγχωθείς δύσκολα μένεις. όσο αγχωνόμουν δεν γινόταν τίποτα- βλέπεις έχω και πρόβλημα με το θυροειδή- και όταν είπα δεν πρόκειται να μείνω τότε έγινε... αφού λόγω της ανωμαλίας της περιόδου το καταλάβαμε στις 15 βδομάδες Shocked Shocked Shocked
και ενώ είμαι 30 χρονών η μαμά μου πάλι φρίκαρε όταν το έμαθε- το μωρό της θα έκανε μωρό βλέπεις- αλλά τώρα έχει χαζέψει με το μωρό!!!
να ξέρεις πως είμαστε εδώ για εσένα!!!

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nisha έγραψε:ax eilikrina den 3erw ti na kanw. prospa8w na meinw iremi.. i kolliti mou to epa8e 3 fores kai apodeix8ike oti den itan egkuos. alla ka8e periptwsi einai diaforetiki.. to vasiko pou den anefera prin se sxesi me tous dikous mou einai oti o mpampas m pote den itan dipla mou k polu energa. p.x mia fora den me pire mikri na me paei monos tou mia volta ktl. megalwsa me tin giagia mou. k i mama mou edw kai 7 xronia upoferei polu apo 8uroeidi kai edw kai 3 xronia pairnei antikata8liptika. exei perasei k mia fasi neurikis anore3ias prin ena xrono sxedon alla to prolave. fovamai pws an apodeix8ei oti eimai egkuos 8a ginoun ola xeirotera k anti na einai dipla mou s olo auto 8a eimai moni.. oi dikoi m den ta pane kala meta3u tous, den uparxei gia mena sugkrotimeni oikogeneia. vriskomai se polu duskoli katastasi..
pantws euxaristw k pali gia to endiaferon sas!!
koita na eisai iremi kai ane mia eksetasi aimatos v xoriaki legete na eisai sigouri.an den eisai omos koita na min xreiasteis na ksanaperaseis afti tin katastasi sto xeri sou einai.den eisai kai moro pedi.me afta ta pragmata den pezoun ti tha pei to agorri sou thelei moro.ti einai koukla.kalo tha einai prin erthei ena moro sto kosmo na iparxoun kai kapoies kales proipotheseis.elpizo na sou pane ola kala

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nisha έγραψε:ax eilikrina den 3erw ti na kanw. prospa8w na meinw iremi.. i kolliti mou to epa8e 3 fores kai apodeix8ike oti den itan egkuos. alla ka8e periptwsi einai diaforetiki.. to vasiko pou den anefera prin se sxesi me tous dikous mou einai oti o mpampas m pote den itan dipla mou k polu energa. p.x mia fora den me pire mikri na me paei monos tou mia volta ktl. megalwsa me tin giagia mou. k i mama mou edw kai 7 xronia upoferei polu apo 8uroeidi kai edw kai 3 xronia pairnei antikata8liptika. exei perasei k mia fasi neurikis anore3ias prin ena xrono sxedon alla to prolave. fovamai pws an apodeix8ei oti eimai egkuos 8a ginoun ola xeirotera k anti na einai dipla mou s olo auto 8a eimai moni.. oi dikoi m den ta pane kala meta3u tous, den uparxei gia mena sugkrotimeni oikogeneia. vriskomai se polu duskoli katastasi..
pantws euxaristw k pali gia to endiaferon sas!!

An eisai egkios kai exete apofasisi me to agori sou na to kratiseste min anisixeis an den tha exeis kapoion dipla sou.Tha einai diskola den leo,alla oles ta kataferame. Ego den eixa kanenan dipla mou katholi tin diarkia tis egkimosinis mou ektos apo ton antra mou k eixa 9 sta 10 sumptomata. Tora pou genisa tha mporousa orismenes fores na zitiso boithia eite na mou to kratisei i mana mou eite na erthei na me boithisei stis doulies tou spitiou, eite sto magirema ktl den to kano , ematha na to megalono moni mou kai eimai iperifani pou eos tora ta exo kataferei.

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ολα γινονται για καποιο σκοπο σε αυτην την ζωη και ΤΙΠΟΤΑ ΤΥΧΑΙΟ!!αν τελικα δεν εισαι εγκυος κοριτσακι, ισως θα πρεπει να προσεχετε λιγο παραπανω ειτε με προφυλαξη,ειτε αντισυλλιπτικα -οτι σας ταιριαζει τελος παντων αφου ακομα προφανως δεν εχετε αποφασισει να γινετε γονεις!οποτε το βλεπεις σαν παθημα που γινεται μαθημα!
αν παλι εισαι εγκυος...ουτε κιαυτο τυχαιο!!!τα βαζεις κατω,σκεφτεσαι τι θες εσυ πανω απολα και σε δευτερη φαση τι οι γονεις σου και αποφασισεις!δε θελω να το παιξω ο δικηγορος του διαβολου γιατι ξερω οτι κι εσυ εισαι μωρο ακομα(18 μολις ετων!!!)ουτε ειμαι σε θεση να σου δωσω συμβουλες,αυτο ειναι καθαρα και μονο θεμα δικο σου...αλλα αν κοιταξεις γυρω σου ειναι παρα πολλα τα ζευγαρια που προσπαθουν και κανουν 4,5,και 6 εξωσσωματικες γιατι ο θεουλης δεν τους εστειλε ακομα το αγγελουδι τους!!και καποιος αλλος να ...το σκοτωσει ετσι απλα;;;; Sad
συγνωμη αν σε μπερδεψα-δεν εχω τετοιο σκοπο-απλα σκεψου πολυ καλα,σωστα και ωριμα και μετα αποφασιζεις...οι γονεις σου ειτε ετσι ειτε αλλιως ειμαι σιγουρη διπλα σου θα ειναι!!κι εμεις με τη σειρα μας εδω ειμαστε... Wink και τιποτα δυσκολο σε αυτην τη ζωη!ΟΛΑ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΑς ΘΕΛΗΣΗ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ!!!!!

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nisha έγραψε:Γεια σας,

Είμαι 18 χρονών και κοντεύω να χάσω την γη κάτω από τα πόδια μου. Το αγόρι μου είναι 25 και θα θελε να είχαμε ένα μωρό. Δεν λέω, και εγώ θέλω αλλά έχω να τελειώσω το σχολείο. Ιδιαίτερα από την πρωτοχρονιά και μετά ( πριν γινόταν πιο σπάνια) δεν χρησιμοποιούσαμε προφυλακτικό αλλά ποτέ δεν εκσπερμάτωνε μέσα μου. στις 14/01/11 μου είπε ότι δεν κατάλαβε κανονική ροή αν κ εγώ δεν ένιωσα κάτι. τελευταία περίοδο είχα στις 19/12/10 ( και κύκλο 32 με 33 μέρες ) . τι πιθανότητες έχω να είμαι???? από συμπτώματα δεν καταλαβαίνω κάτι. το στήθος μου πάντα πονούσε αλλά αυτή τη φορά με ενοχλούν πιο πολύ οι θηλές. και 8 στις 10 φορές που περίμενα περίοδο είχα κ πονάκια, τώρα όμως όχι. αν κάνω σήμερα τεστ θα δείξει τίποτα?? διάβασα ότι το clear blue έχει έγκυρο αποτέλεσμα και 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. javascript:emoticonp('Crying or Very sad')

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Δεβόρα Π. Crying or Very sad
αφου δε με σκοτωσαν εμενα οταν εμεινα εγκυος, πιστεψε με, θα τη γλιτωσεις κι εσυ!!!φαντασου οτι ο αντρας μου ηταν 22 κι εγω 26!!!

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markellajohny έγραψε:
nisha έγραψε:Γεια σας,

Είμαι 18 χρονών και κοντεύω να χάσω την γη κάτω από τα πόδια μου. Το αγόρι μου είναι 25 και θα θελε να είχαμε ένα μωρό. Δεν λέω, και εγώ θέλω αλλά έχω να τελειώσω το σχολείο. Ιδιαίτερα από την πρωτοχρονιά και μετά ( πριν γινόταν πιο σπάνια) δεν χρησιμοποιούσαμε προφυλακτικό αλλά ποτέ δεν εκσπερμάτωνε μέσα μου. στις 14/01/11 μου είπε ότι δεν κατάλαβε κανονική ροή αν κ εγώ δεν ένιωσα κάτι. τελευταία περίοδο είχα στις 19/12/10 ( και κύκλο 32 με 33 μέρες ) . τι πιθανότητες έχω να είμαι???? από συμπτώματα δεν καταλαβαίνω κάτι. το στήθος μου πάντα πονούσε αλλά αυτή τη φορά με ενοχλούν πιο πολύ οι θηλές. και 8 στις 10 φορές που περίμενα περίοδο είχα κ πονάκια, τώρα όμως όχι. αν κάνω σήμερα τεστ θα δείξει τίποτα?? διάβασα ότι το clear blue έχει έγκυρο αποτέλεσμα και 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. javascript:emoticonp('Crying or Very sad')

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Δεβόρα Π. Crying or Very sad
αφου δε με σκοτωσαν εμενα οταν εμεινα εγκυος, πιστεψε με, θα τη γλιτωσεις κι εσυ!!!φαντασου οτι ο αντρας μου ηταν 22 κι εγω 26!!!


χαχαχα!!! Σωστη σε βρισκω!!!! Το τεκνόν μετα του ωφελιμου!!!! χιχιχιχι

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nisha έγραψε:Γεια σας,

Είμαι 18 χρονών και κοντεύω να χάσω την γη κάτω από τα πόδια μου. Το αγόρι μου είναι 25 και θα θελε να είχαμε ένα μωρό. Δεν λέω, και εγώ θέλω αλλά έχω να τελειώσω το σχολείο. Ιδιαίτερα από την πρωτοχρονιά και μετά ( πριν γινόταν πιο σπάνια) δεν χρησιμοποιούσαμε προφυλακτικό αλλά ποτέ δεν εκσπερμάτωνε μέσα μου. στις 14/01/11 μου είπε ότι δεν κατάλαβε κανονική ροή αν κ εγώ δεν ένιωσα κάτι. τελευταία περίοδο είχα στις 19/12/10 ( και κύκλο 32 με 33 μέρες ) . τι πιθανότητες έχω να είμαι???? από συμπτώματα δεν καταλαβαίνω κάτι. το στήθος μου πάντα πονούσε αλλά αυτή τη φορά με ενοχλούν πιο πολύ οι θηλές. και 8 στις 10 φορές που περίμενα περίοδο είχα κ πονάκια, τώρα όμως όχι. αν κάνω σήμερα τεστ θα δείξει τίποτα?? διάβασα ότι το clear blue έχει έγκυρο αποτέλεσμα και 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. javascript:emoticonp('Crying or Very sad')

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Δεβόρα Π. Crying or Very sad
katarxin kali moy min anxonesai gt afto einai oti xeirotero mporei na dimiourgisei ka8isterisi kai eggyos na min eisai.pote einai na sou er8ei periodos afto to mina ypologise to.....an den sou erthei perimene merikes meres kai kane ena test kai pali omos den einai aparaitito na eisai eggyos gt kai se emena eixe symvei prin tin eggymosini na exo periodo stis 33 meres alla mia fora eixa ka8isterisi 1 evdomada eggyos omos den imouna iremise kai perimene na deis alla pano apo ola xalarose!!!!!!!!!!!!!oso gia tous goneis sou pou apo oti katalava tous psilofovase se sxesi me afto to 8ema katse kai skepsou oti an avrio methavrio kaneis paidaki tha sou areze etsi 3afnika na sou anakoinone oti einai eggyos????????afto den simainei oti einai kako poso mallon an eisai kai kata tis ektrosis opos ego....min fovasai oti einai na ginei tha ginei kai oi goneis sou ana se agapane pou sigoura se agapane tha se stirixoune an kai pithanotata na exeis ligh gkrinia stin arxi.....goneis einai omos kai se agapane kai anisixoune opos ki an antidrasoune se periptosi eggymosinis min fovasai gt outos i allos tha se stirixoune ase pou molis katalavoune oti tha ginoune pappoudes tha iremisoune

y.g. sorry gia to megalo post

nisha

nisha
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
exw trela8ei na klaiw.. simera eniwsa ena mikro ponaki stin koilia mou san auta pou exw otan perimenw periodo.. gia ena deuterolepto mono.. k exw tin ais8isi oti eimai mouskemeni st eswrouxo.. den 3erw ti simainei auto.. skeftomai oti mporei na mou er8ei periodos kai stenaxwriemai.. apo tin mia 8a itan anakoufisi kai 8a stamatouse auti i agwnia alla apo tin alli 8elw san treli na ginw mama.. eimai mikri mporei na sas akougetai trelo k omws isws t gegonos oti den exw aderfia me exei kanei na 8elw ena mwro para polu.. eimai polu xazi etsi?????? Sad aurio mallon 8a kanw test...

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αντε κανε το τεστ και πες μας!!! Αν εισαι εγκυος, να ξερεις οτι πολλες θα ηθελαν να ειναι στη θεση σου και οτι θα εισαι πολυ τυχερη, ειναι ευλογια να ερθει ενα μωρακι, ακομα κι αν ερθει νωρις.. αν παλι δεν εισαι, σιγουρα θα ειναι μια ανακουφιση για την ωρα, θα πρεπει να περιμενεις για το μελλον.. Μην ανησυχεις παντως για τους γονεις σου, σιγουρα θα το δουν θετικα οταν ξεπερασουν το αρχικο σοκ (Στην περιπτωση που εισαι)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις