Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
44 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 44 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσι μου γλυκό δεν έχω ειλικρινά κάτι περισσότερο να σου πω απ ό,τι είπαν και οι άλλες κοπέλες! Όμως σκέψου πολύ καλά τί θέλεις να κάνεις ΕΣΥ όχι οι γονείς ή ο φίλος σου! Και να θυμάσαι ότι ένα παιδάκι είναι ένα δώρο που δεν έρχεται κατά παραγγελία και αν περιμένουμε τις ιδανικές συνθήκες για να έρθει ένα μωράκι στον κόσμο ίσως να μην έρθουν ποτέ. Δε θέλω να σε προκαταβάλλω, εσύ και μόνο εσύ ξέρεις καλύτερα τί θέλεις και τί πρέπει να κάνεις, προς Θεού όμως μην είναι το κριτήριό σου τί θα πουν οι γονείς ή ο περίγυρος... Άκου την καρδιά σου και να είσαι σίγουρη ότι: ό,τι και αν αποφασίσεις οι γονείς σου θα το αποδεχθούν και θα σε στηρίξουν την κρίσιμη στιγμή όσο και αν τους κακοφανεί αρχικά. Υπάρχουν άπειρα παραδείγματα... Όσο αυστηροί και αν είναι, μη ξεχνάς πως είναι γονείς σου και σε αγαπούν!
Εύχομαι ειλικρινά να μην είσαι έγκυος {είναι άλλωστε πολύ νωρίς}. Να θυμάσαι όμως την εμπειρία σου αυτή και το πρώτο μέλημά σου από δω και μπρος ας είναι η προφύλαξη
Καλή επιτυχία!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
με τον αντρα μου ειμαστε μαζι απο πιτσιρικια 14 χρονων και οπως καταλαβαινετε στα 15 ειχαμε και επαφες..ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΠΡΟΣΕΧΑΜΕ γιατι δεν θελαμε να βρεθουμε σε δυσκολη θεση εμεις αλλα και οι γονεις μας!!! και σιγουρα δεν ειμασταν ετοιμοι για να γινουμε γονεις ..μπορει να ειμασταν μαζι αλλα ταυτοχρονα ειχαμε και τις σπουδες μας... ΠΟΤΕ δεν σκεφτηκαμε με ελαφρα την καρδια "αχ να ειχαμε ενα μωρο" ετσι για να λεμε πως το καναμε! στα 8 χρονια συζησαμε για να περασουμε και αυτο το κομματι και μετα να προχωρησουμε..στα 9 χρονια λοιπον σχεσης και 2 χρονια αρραβωνα καναμε ΠΡΩΤΗ φορα ελευθερα ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ομως και εμεινα εγκυος στα 25 μου!
αυτο που θελω να πω ειναι το να φερεις στο κοσμο ενα παιδι δεν ειναι μια πρωινη σκεψη πινοντας τον καφε σου αλλα μια συνειδητοποιημενη αποφαση με το συντροφο σου αντιλαμβανομενη οτι η σχεση σου περναει σε αλλο επιπεδο και οτι ειστε ετοιμοι να κανετε οικογενεια! ΟΙ ΠΑΡΟΡΜΗΤΙΚΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ εχουν αντικτυπο στα παιδια που θα ερθουν μετα στο κοσμο και μιλαω απο προσωπικη αποψη!!!! εισαι δεν εισαι ευχομαι να σε φωτισει ο θεος κοριτσακι μου να κανεις το σωστο και συγνωμη αν σκουστηκα "καπως" αλλα θεωρω πως εχεις ολη τη ζωη μπροστα σου να ζησεις και να επιλεξεις συνειδητα και στην ωρα του να κανεις οικογενεια!

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mama katerina έγραψε:με τον αντρα μου ειμαστε μαζι απο πιτσιρικια 14 χρονων και οπως καταλαβαινετε στα 15 ειχαμε και επαφες..ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΠΡΟΣΕΧΑΜΕ γιατι δεν θελαμε να βρεθουμε σε δυσκολη θεση εμεις αλλα και οι γονεις μας!!! και σιγουρα δεν ειμασταν ετοιμοι για να γινουμε γονεις ..μπορει να ειμασταν μαζι αλλα ταυτοχρονα ειχαμε και τις σπουδες μας... ΠΟΤΕ δεν σκεφτηκαμε με ελαφρα την καρδια "αχ να ειχαμε ενα μωρο" ετσι για να λεμε πως το καναμε! στα 8 χρονια συζησαμε για να περασουμε και αυτο το κομματι και μετα να προχωρησουμε..στα 9 χρονια λοιπον σχεσης και 2 χρονια αρραβωνα καναμε ΠΡΩΤΗ φορα ελευθερα ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ομως και εμεινα εγκυος στα 25 μου!
αυτο που θελω να πω ειναι το να φερεις στο κοσμο ενα παιδι δεν ειναι μια πρωινη σκεψη πινοντας τον καφε σου αλλα μια συνειδητοποιημενη αποφαση με το συντροφο σου αντιλαμβανομενη οτι η σχεση σου περναει σε αλλο επιπεδο και οτι ειστε ετοιμοι να κανετε οικογενεια! ΟΙ ΠΑΡΟΡΜΗΤΙΚΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ εχουν αντικτυπο στα παιδια που θα ερθουν μετα στο κοσμο και μιλαω απο προσωπικη αποψη!!!! εισαι δεν εισαι ευχομαι να σε φωτισει ο θεος κοριτσακι μου να κανεις το σωστο και συγνωμη αν σκουστηκα "καπως" αλλα θεωρω πως εχεις ολη τη ζωη μπροστα σου να ζησεις και να επιλεξεις συνειδητα και στην ωρα του να κανεις οικογενεια!
simfono apolita

nisha

nisha
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
euxaristw kai pali gia tin stiri3i sas.. ta farmakeia exoun apergia edw kai den mporesa na parw test. vasika mesa stin poli sigoura uparxei ena anoixto alla egw me to sxoleio kai ta frontistiria den mporw na paw. to agori mou den paei na mou parei ena.. eimai xalia.. oute simera exw aima.. to sti8os mou e3akolou8ei na ponaei mono stis 8iles kai exw ugra paromoia me auta tis wori3ias. niw8w teleiws moni... Crying or Very sad No Αν είμαι έγκυος.. με σκότωσαν - Σελίδα 2 679259

nisha

nisha
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
nisha έγραψε:euxaristw kai pali gia tin stiri3i sas.. ta farmakeia exoun apergia edw kai den mporesa na parw test. vasika mesa stin poli sigoura uparxei ena anoixto alla egw me to sxoleio kai ta frontistiria den mporw na paw. to agori mou den paei na mou parei ena.. eimai xalia.. oute simera exw aima.. to sti8os mou e3akolou8ei na ponaei mono stis 8iles kai exw ugra paromoia me auta tis wori3ias. niw8w teleiws moni... Crying or Very sad No Αν είμαι έγκυος.. με σκότωσαν - Σελίδα 2 679259


en tw meta3ei, malwsame kiolas.. den me upologizei.. etsi niw8w. einai kuklo8umikos.. k twra pou ton exw anagki mou feretai etsi... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Αν είμαι έγκυος.. με σκότωσαν - Σελίδα 2 679259

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μηπως να εκανες μια β-χοριακη γιατι τα φαρμακεια θα ανοιξουν απο Δευτερα αν δεν εχεις την υπομονη να περιμενεις. Μην παλαβωνεις τωρα οτι εχει γινει εχει γινει και δεν αλλαζει ηρεμησε και σκεψου τι θα κανεις με το τεστ η την εξεταση.

nisha

nisha
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Me xwrise.. :'( :'( :'( epeidi ton eipa oti den endiaferetai gia mena apo tin stigmi pou 3 meres ton parakalaw na paei na m parei test k autos me grafei.. twra egina akoma xeirotera.. zalizomai.. niw8w na xanw tin gi katw apo t podia m.. pali moni emeina.. moni... :'( :'( :'( 8elw na pe8anw.. den eimai kala.. na fugw apo auti ti zwi na papsw na ponaw.. Crying or Very sad

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καταρχας οπως ειπαν τα κοριτσια ηρεμησε γτ οσο εχεις αγχος τοσο δν θα ερθει η περιοδος και το να λες οτι αν πεθανεις ειναι καλυτερα δν ειναι ωριμη σκεψη.δευτερον γωνμη μου ειναι οταν μαθεις τα αποτελεσματα,να συζητησεις με τν συντροφο σου,τι σκοπευετε να κανετε?η εκτρωση δν ειναι λυση,αλλα αυτο εσεις θα το αποφασισετε και ελπιζω με ωριμοτητα,το οτι σε χωρισε δν σημαινει οτι ειναι μονιμη αποφαση,σιγουρα κ αυτος εχει πανικοβληθει το ιδιο με εσενα.κ να ρωτησω εγω κατι?εφοσον εχεις ολοκληρωμενη σχεση και ακομα εισαι σε φαση,σχολειο-φροντιστηριο-σπουδες,γτ δν σκεφτηκες την πιθανοτητα οτι μπορει να μεινεις εγκυος?πιστευω οτι στο 2011 δν υπαρχει κοπελα που να μην ξερει κανω σεξ χωρις προφυλαξεις,ειμαι της αποψης οτι εφοσον νιωθεις ωριμος να κανεις σεξ,τοτε πρεπει με ωριμοτητα να σκεφτεις την προφυλαξη,και μν πεις δν του αρεσει με προφυλακτικο γτ υπαρχουνε αρκετες μεθοδοι αντισυλληψεις.Ελπιζω συντομα να μαθεις τι συμβαινει και να πραξεις ωριμα.

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nisha έγραψε:Me xwrise.. :'( :'( :'( epeidi ton eipa oti den endiaferetai gia mena apo tin stigmi pou 3 meres ton parakalaw na paei na m parei test k autos me grafei.. twra egina akoma xeirotera.. zalizomai.. niw8w na xanw tin gi katw apo t podia m.. pali moni emeina.. moni... :'( :'( :'( 8elw na pe8anw.. den eimai kala.. na fugw apo auti ti zwi na papsw na ponaw.. Crying or Very sad

Και αυτός είπαμε οτι είναι ο ώριμος άνθρωπος που σου έλεγε οτι θέλει μωρό; Rolling Eyes

Πάντως νομίζω πως ούτε εσύ είσαι έτοιμη και να σκεφτείς καλά οτι το μωρό δεν είναι παιχνίδι,δεν είναι κουκλίτσα.

Έγώ είμαι κατά της έκτρωσης αλλά σε ότι αφορά το δικό μου σώμα.Υπάρχουν και περιπτώσεις που δεν γίνεται αλλιώς.

Επίσης άποψή μου είναι οτι η ζωή η δική μας ΔΕΝ τελειώνει όταν κάνουμε παιδιά αλλά σίγουρα δεν μπορεί να είναι όπως πριν, και εσύ καλά καλά δεν έχεις τελειώσει το σχολείο.Μπορεί να έχεις όλη τη βοήθεια του κόσμου αλλά ΠΟΤΕ ξανά δεν θα είσαι ξέγνοιαστη.
Αν έχεις αποφασίσει οτι το θέλεις και ΞΕΡΕΙΣ τι σημαίνει το "ΜΕΓΑΛΩΝΩ ΠΑΙΔΙ" τότε το μόνο που θα σου πω είναι πως τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο και μπορείς και να σπουδάσεις και να ζήσεις και όλα.
Αν δεν είσαι σίγουρη και το κρατήσεις για το γαμώτο που λέμε τότε το μόνο σίγουρο είναι οτι θα δυστυχήσεις, και μαζί με σένα και το παιδί.

Αυτά απο πλευράς κυρήγματος.Απο'κει και πέρα το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να περιμένεις να μάθεις αν όντως είσαι.
Αν ναι χρειάζεται μια πολύ καλή συζήτηση με τους γονείς σου,χωρίς φόβο αλλά με πολύ πάθος.
Αν δεν είσαι την επόμενη φορά προφυλακτικό,γλυτώνεις πολλά και σίγουρα δεν μιλάω μόνο για την εγκυμοσύνη.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελα μην στεναχωριεσαι ειναι θεμα χρονου να παρεις τις απαντησεις σου.
Και εγω συμφωνω οτι ενας ανθρωπος που δεν συμμεριζεται το αγχος σου και δεν ειναι εκει οταν τον χρειαζεσαι ειναι ανωριμος. Ισως να μην μπορει να διαχειριστει το δικο του αγχος αλλα το αγχος ειναι πολυ μικρο φορτιο για τις πλατες ενος που θελει να γινει πατερας.
Ηρεμισε γιατι οτι εγινε εγινε και οτι ειναι να γινει θα γινει. Δεν μπορεις να κανεις κατι με το να στεναχωριεσαι. Δωσε λιγο χρονο μοναξιας στον εαυτο σου για να καθαρισει το μυαλο σου. Ολοι το χρειαζομαστε σε στιγμες που περναμε μεγαλο στρες. Να ξερεις πως ειμαστε εδω να σε βοηθησουμε οτι και αν γινει. Αν είμαι έγκυος.. με σκότωσαν - Σελίδα 2 417472

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ax meta apo afto fenete pos oxi mono esi alla kai o sidrofos sou den eisaste akoma orimoi kai sigoura den eisaste etoimoi na kanete ena pedi.opos eipe kai i alli kopela den einai koukla to pedi.oso gia tin ektrosi kalo tha einai na exoume to mialo na min xreiazete na ftanoume s tetoio simeio alla kapoies perptoseis me dixazei kalitero einaina ferei sto kosmo ena pedi distixismeno i oxi.den thelo oute na to skeftomai.pare tin katastasi sta xeria sou kai an den exeis tin dinatotita na kaneis mia eksetasei aimatos giati einai kai psiloakrivi kane mia kopana vre aderfe kai pigaine me mia fili sou na pareis ena test mini sou.

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμενα η γνωμη μου ειναι να ηρεμησεις και βαλε τις σκεψεις σου σε μια σειρα.Αυτο που σε νοιαζει τωρα ειναι να δεις αν εισαι ή οχι εγκυος και απο κει και περα τα αλλα τα βρισκεις.

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nisha έγραψε:Me xwrise.. :'( :'( :'( epeidi ton eipa oti den endiaferetai gia mena apo tin stigmi pou 3 meres ton parakalaw na paei na m parei test k autos me grafei.. twra egina akoma xeirotera.. zalizomai.. niw8w na xanw tin gi katw apo t podia m.. pali moni emeina.. moni... :'( :'( :'( 8elw na pe8anw.. den eimai kala.. na fugw apo auti ti zwi na papsw na ponaw.. Crying or Very sad

aaaa min akouw tetoies blakeies!!! gia kanenan m.. den axizei na stenoxwriesai!!!!! sigoura enas xwrismos ponaei polu kai einai adunato na niwseis kalutera, alla siga min kathisoume na skasoume... xereis poooooooosoi antres yparxoun ekei exw kai posous tha gnwriseis!!???!!! to thema pou proexei einai na doume an eisai egkuos i oxi. pigaine kane mia exetasi aimatos na luthei auto to thema pou proexei kai meta blepoume ti tha kanoume kai me to allo..!!

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nisha έγραψε:Γεια σας,

Είμαι 18 χρονών και κοντεύω να χάσω την γη κάτω από τα πόδια μου. Το αγόρι μου είναι 25 και θα θελε να είχαμε ένα μωρό. Δεν λέω, και εγώ θέλω αλλά έχω να τελειώσω το σχολείο. Ιδιαίτερα από την πρωτοχρονιά και μετά ( πριν γινόταν πιο σπάνια) δεν χρησιμοποιούσαμε προφυλακτικό αλλά ποτέ δεν εκσπερμάτωνε μέσα μου. στις 14/01/11 μου είπε ότι δεν κατάλαβε κανονική ροή αν κ εγώ δεν ένιωσα κάτι. τελευταία περίοδο είχα στις 19/12/10 ( και κύκλο 32 με 33 μέρες ) . τι πιθανότητες έχω να είμαι???? από συμπτώματα δεν καταλαβαίνω κάτι. το στήθος μου πάντα πονούσε αλλά αυτή τη φορά με ενοχλούν πιο πολύ οι θηλές. και 8 στις 10 φορές που περίμενα περίοδο είχα κ πονάκια, τώρα όμως όχι. αν κάνω σήμερα τεστ θα δείξει τίποτα?? διάβασα ότι το clear blue έχει έγκυρο αποτέλεσμα και 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. javascript:emoticonp('Crying or Very sad')

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Δεβόρα Π. Crying or Very sad
gia des edw kopela mou kati pou se afora kai se hremisei http://steki-provlimatwn.forumgreek.com/t213-topic

pados h pi8anotites sou na eisai egyos etsi opos ta les den einai polles alla propadon hremise giati kai egyos na mhn eisai to anxos 8a se faei kai 8a ka8isterisi h periodos xoris logo oso gia to agori sou aston na hremisei mexri na pareis thn apadisi kai deis ti ginete kai meta anexartita to apotelesma piaston kai mila tou parolo oti sou elege oti 8a h8ele ena mwrw h stash tou einai edelos anorimi kai adi8eti...sou efxomai ola na pane kala kai na exeis apotelesma pou epi8imis...egw sta 19 emina egyos kai to agori mou exafanistike opote katalaveneis tin sinexia...pein kaneis otidipote skepsouto kala mhn to metaniwseis argotera opos egw pou prospa8w 3 xronia na kanw paidi kai den mporw kai skeftomai ax na mhn to erixna tote to paidi 8a eprepe na to palepsw efoson to h8ela parapano alla hmoun adinamh kai den ta katafera...zw me aftes tis skepseis ka8e fora pou exw ka8isterisi kai telika adia8eto kai pistevw oti se kamia kopela den axizei na zei me aftes tis skepseis mia zwh...kai egw fovomoun thn mana mou alla thn epiasa kai ths milisa mou sta8ike kai den eipe kati ston patera mou alla afu o filos exafanistike me piese na kanw thn ektrosh giati pisteve oti htan to kalytero gia mena allo pou twra apodixtike oti ekana ena terastio la8os...mila ths sigura 8a sou sta8ei mana sou einai kai se agapaei pio poly kai apo ton patera sou...

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
AnastasiaKoutsourh έγραψε:gia des edw kopela mou kati pou se afora kai se hremisei http://steki-provlimatwn.forumgreek.com/t213-topic

pados h pi8anotites sou na eisai egyos etsi opos ta les den einai polles alla propadon hremise giati kai egyos na mhn eisai to anxos 8a se faei kai 8a ka8isterisi h periodos xoris logo oso gia to agori sou aston na hremisei mexri na pareis thn apadisi kai deis ti ginete kai meta anexartita to apotelesma piaston kai mila tou parolo oti sou elege oti 8a h8ele ena mwrw h stash tou einai edelos anorimi kai adi8eti...sou efxomai ola na pane kala kai na exeis apotelesma pou epi8imis...egw sta 19 emina egyos kai to agori mou exafanistike opote katalaveneis tin sinexia...pein kaneis otidipote skepsouto kala mhn to metaniwseis argotera opos egw pou prospa8w 3 xronia na kanw paidi kai den mporw kai skeftomai ax na mhn to erixna tote to paidi 8a eprepe na to palepsw efoson to h8ela parapano alla hmoun adinamh kai den ta katafera...zw me aftes tis skepseis ka8e fora pou exw ka8isterisi kai telika adia8eto kai pistevw oti se kamia kopela den axizei na zei me aftes tis skepseis mia zwh...kai egw fovomoun thn mana mou alla thn epiasa kai ths milisa mou sta8ike kai den eipe kati ston patera mou alla afu o filos exafanistike me piese na kanw thn ektrosh giati pisteve oti htan to kalytero gia mena allo pou twra apodixtike oti ekana ena terastio la8os...mila ths sigura 8a sou sta8ei mana sou einai kai se agapaei pio poly kai apo ton patera sou...

Αναστασια εγω δεν θα σου πω μεγαλες κουβεντες. Θα σου πω ενα μπραβο για τις πολυ σωστες συμβουλες που της εδωσες και λυπαμαι πραγματικα που βασιζονται σε προσωπικη σου εμπειρια. Σε αυτη την ζωη πολλες φορες εκτιμουμε λαθος καποιες καταστασεις και κανουμε λαθη μικρα η μεγαλα. Σημασια εχει οτι τα αναγνωριζουμε και για αυτο σε εκτιμω. Σου ευχομαι συντομα να κρατησεις ενα μωρακι στα χερια σου. Συγχωρεσαι τον εαυτο σου γιατι πιστευω πως το οτι δεν μενεις οφειλεται εν μερει στο οτι τιμωρεις τον εαυτο σου υποσυνειδητα... Αυτες ειναι απλες σκεψεις, δικες μου. Πιστευω πως οταν κρατησεις το μωρο σου στην αγκαλια σου θα λυτρωθεις! Αν είμαι έγκυος.. με σκότωσαν - Σελίδα 2 417472 Αν είμαι έγκυος.. με σκότωσαν - Σελίδα 2 417472 Αν είμαι έγκυος.. με σκότωσαν - Σελίδα 2 417472

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:
Αναστασια εγω δεν θα σου πω μεγαλες κουβεντες. Θα σου πω ενα μπραβο για τις πολυ σωστες συμβουλες που της εδωσες και λυπαμαι πραγματικα που βασιζονται σε προσωπικη σου εμπειρια. Σε αυτη την ζωη πολλες φορες εκτιμουμε λαθος καποιες καταστασεις και κανουμε λαθη μικρα η μεγαλα. Σημασια εχει οτι τα αναγνωριζουμε και για αυτο σε εκτιμω. Σου ευχομαι συντομα να κρατησεις ενα μωρακι στα χερια σου. Συγχωρεσαι τον εαυτο σου γιατι πιστευω πως το οτι δεν μενεις οφειλεται εν μερει στο οτι τιμωρεις τον εαυτο σου υποσυνειδητα... Αυτες ειναι απλες σκεψεις, δικες μου. Πιστευω πως οταν κρατησεις το μωρο σου στην αγκαλια σου θα λυτρωθεις! Αν είμαι έγκυος.. με σκότωσαν - Σελίδα 2 417472 Αν είμαι έγκυος.. με σκότωσαν - Σελίδα 2 417472 Αν είμαι έγκυος.. με σκότωσαν - Σελίδα 2 417472
kai egw etsi pistevw oti 8a litro8w...einai to ligotero pou borw na kanw gia mia kopela se tetia ilikia apo to na tin simvoulepsw kai na thn voh8eisw oste na mhn perasei ta idia me mena oute stin xiroteri ex8ro mou den 8a h8ela na perasei osa egw kai na vasanizete opos egw akoma me oneira kai efialtes...telos padon efxomai ola na pane kala

nisha

nisha
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
eimai ena matso xalia.. kai moni.. upoferw apo kata8lipsi kai twra mou ir8an ola st kefali.. triti mera ka8usterisis.. eimai s apognwsi.. i kardia mou paei na spasei kuriolektika apo ton pono.. exw lipo8umisei simera panw apo 4 fores apo t klama k exw na faw swsta kamia vdomada.. sorry an fainomai anwrimi kai gkriniara.. alla einai polu duskolo auto pou zw.. eutuxws pou me anexeste kai eseis.. exw toulaxiston kapoion na milaw.. Crying or Very sad sunexws skeftomai pws na kanw kako ston eauto mou.. den m a3izei na zw.. kaneis den me 8elei..

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
min eisai xazi.se parakalo.koita na patiseis gera sta podia sou.mia stis ekato an eisai egios to moro sou tha se xreiastei dinati.kane ena test giati mporei ola afta na ta pernas apo xazomara.namin eisai kai na stenaxoriese adika.

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κουκλιτσα μου χαλάρωσε έχω αδερφή στην ηλικία σου και θα σου μιλήσω ακριβώς όπως θα μίλαγα και σε εκείνη. δεν θέλω να σου πω και εγώ για την προφύλαξη με έχουν καλύψει τα κορίτσια και με το παραπάνω.
δεν είναι τόσο εύκολο να μείνεις έγκυος αγάπη μου υπάρχουν ζευγάρια που προσπαθούν χρόνια αυτό βέβαια δεν σημαίνει οτι κάνουμε έρωτα έτσι χωρίς καμία προφύλαξη η εγκυμοσύνη είναι το λιγότερο που μπορείς να πάθεις και το πιο ευχάριστο μπροστά σε άλλα που θα σε κάνουν να βαράς το κεφάλι σου στον τοίχο μια ζωή.
αν παραδόξως είσαι από τις τυχερές γιατί είναι τύχη και ευλογία στις μέρες μας με τους κανόνες ζωής που έχει μια νέα γυναίκα να μείνει τόσο εύκολα έγκυος δεν χάθηκε και ο κόσμος.
και εγώ όταν έμεινα έγκυος δεν ήμουν παντρεμένη και δεν είμαι ούτε και τώρα έμειναν λίγο κόκκαλο αλλά το δέχτηκαν μια χαρά και εγώ πες πάει στο καλό ήμουν 27 χρονών και είχα πλέον την ζωή μου και την δουλεία μου. λίγο καιρό πρίν βρέθηκε η αδερφή μου στην θέση σου όταν λοιπόν μου το είπε της απάντησα οτι δεν μπορώ να πάρω τέτοια ευθύνη και καλό θα ήταν να μιλήσουμε στους γονείς μας σε πληροφορώ οτι ο πατέρας μου ο ίδιος την πήγε στον γυναικολόγο όχι βέβαια για να ρίξει το παιδί μετά απο φωνές που τις έβαλαν και αφού ηρέμησαν λίγο της είπαν πως η απόφαση είναι δική της και θα είναι δίπλα της ότι και να γίνει και ότι και να αποφασίσει 38 ημέρες καθυστέρησης και φυσικά δεν υπήρχε καμία εγκυμοσύνη ήταν καθαρά θέμα ανχους.
για αυτό σου λέω τίποτα δεν είναι τόσο τραγικό όσο για τον φίλο σου δεν ξέρω τι να πω πραγματικά αλλά επειδή είναι λίγες οι πιθανότητες εγκυμοσύνης σκέψου πως θα προχωρήσεις απο εδώ και στο εξής μαζί του.

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nisha έγραψε:eimai ena matso xalia.. kai moni.. upoferw apo kata8lipsi kai twra mou ir8an ola st kefali.. triti mera ka8usterisis.. eimai s apognwsi.. i kardia mou paei na spasei kuriolektika apo ton pono.. exw lipo8umisei simera panw apo 4 fores apo t klama k exw na faw swsta kamia vdomada.. sorry an fainomai anwrimi kai gkriniara.. alla einai polu duskolo auto pou zw.. eutuxws pou me anexeste kai eseis.. exw toulaxiston kapoion na milaw.. Crying or Very sad sunexws skeftomai pws na kanw kako ston eauto mou.. den m a3izei na zw.. kaneis den me 8elei..

Ηρέμησε κοριτσάκι! Το πιο πιθανό είναι ότι δεν είσαι έγκυος. Αντί να βασανίζεσαι πήγαινε να κάνεις μια χοριακή β και τότε να δεις τί θα κάνεις.Πολύ σωστά στα είπε η φίλη πιο πάνω. Τίποτα δεν είναι τόσο τραγικό, αλλά φρόντισε μην κινείσαι στα όρια του πανικού που προκαλεί η άγνοια.... Μάθε τί σου συμβαίνει και σκέψου καλά πριν πράξεις ο,τιδήποτε.

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πήγαινε και για κανένα καφέ με καμία φίλη σου και μην συζητήσεις καθόλου για το θέμα πέρνα όσο πιο χαλαρά και ευχάριστα μπορείς και γενικώς βγάλτο απο το μυαλό σου και που ξέρεις αν χαλαρώσεις μπορεί να αδιαθετήσεις κιόλας Very Happy

AnastasiaKoutsourh


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nisha έγραψε:eimai ena matso xalia.. kai moni.. upoferw apo kata8lipsi kai twra mou ir8an ola st kefali.. triti mera ka8usterisis.. eimai s apognwsi.. i kardia mou paei na spasei kuriolektika apo ton pono.. exw lipo8umisei simera panw apo 4 fores apo t klama k exw na faw swsta kamia vdomada.. sorry an fainomai anwrimi kai gkriniara.. alla einai polu duskolo auto pou zw.. eutuxws pou me anexeste kai eseis.. exw toulaxiston kapoion na milaw.. Crying or Very sad sunexws skeftomai pws na kanw kako ston eauto mou.. den m a3izei na zw.. kaneis den me 8elei..
kaneis oti ekana egw epidi pisteva oti den exw kanenan sou mila sthn mana sou kai sto lew egw pou eixa goneis terata enan patera na me varaei kai na mou kanei kai alla kai mia mana pou pote den me aglaliase mila tis den eisai monh sou na deis pos 8a litro8eis kai 8a hremiseis...me to na kaneis kako ston eafto sou to mono pou 8a katafereis einai mia tripa sto nero sto lew giati to exw kanei kai egw eixa kopsei tis fleves mu oxi gia afto to 8ema alla gia sovarotero...mila sthn mana sou alla valtin na sou orkisti oti den 8a se malosei kai oti 8a sou sta8ei...oti 8es hmaste edw

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eπίσης δεν υπάρχει λόγος να μειώνεις τον εαυτό σου. Είσαι όσο ώριμη μπορείς να είσαι στην ηλικία των 18. Να είσαι σίγουρη όμως ότι θα βγεις από αυτή την ιστορία πολύ διαφορετική.
Θέλω να πάψεις να σκεφτεσαι να κάνεις κακό στον εαυτό σου. Αυτό στο λέω αυστηρά. Δεν γνωρίζεις με τι συνεπαγεται μια τέτοια ενέργεια. Δεν έχεις κανένα δικαίωμα καταρχάς. Αν κάνεις κάτι τέτοιο θα σκοτώσεις και τους γονείς σου, στο λέω σαν μάνα. Έχεις μεγάλη ευθύνη λοιπόν.
Εμείς είμαστε εδώ για εσένα. Αν είμαι έγκυος.. με σκότωσαν - Σελίδα 2 417472

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πραγματι, η μανα σου σιγουρα θα σε βοηθησει!

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
KATAΡΧΗΝ ΗΡΕΜΗΣΕ!!!!ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!!!!!ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΣ ΤΙ ΧΑΖΑ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ.ΜΙΛΗΣΕ ΣΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΗΣ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ.ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΥΣΤΕΡΙΚΟ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΝ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΙ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ.ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΧΑΖΟΥΛΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟ ΠΑΤΕΡΑ , ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΩΡΙΜΟΣ ΤΕΛΙΚΑ.ΦΟΒΗΘΗΚΕ????ΜΠΟΡΕΙ !!!!ΑΛΛΑ ΑΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!!!ΔΕΝ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!
ΜΙΛΗΣΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις