Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
317 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 317 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Ψηφοφορία Απ: ΜΗΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΩ??? Πεμ Ιαν 20, 2011 7:22 am

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
katerina780 έγραψε:ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΦΥΣΙΚΑ Κ ΔΕΝ ΓΛΥΤΩΝΟΥΜΕ ΑΠ ΤΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ ΠΟΤΕ,ΤΟ ΞΕΡΩ Κ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΝ ΒΡΩΜΙΕΣ Κ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ.ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΜΟΥ ΔΙΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ ΜΑΥΡΑ ΑΠ ΤΙΣ ΠΑΤΗΜΑΣΙΕΣ.

ΕΣΥ ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΣ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ!ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΘΕΣΕΣ ΕΤΣΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ! Very Happy ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΜΑΡΙΑ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΠΡΙΝ,ΚΑΘΕ ΜΑΜΑ ΚΑΝΕΙ Ο,ΤΙ ΝΙΩΘΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΗΣ!

27Ψηφοφορία Απ: ΜΗΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΩ??? Πεμ Ιαν 20, 2011 7:23 am

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
katerina780 έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΤΙΤΣΙΑ!
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ!
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΡΕΛΟ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΜΩΝΑΣ Κ ΣΤΡΩΣΑΜΕ ΤΑ ΚΑΘΑΡΑ ΧΑΛΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΝΕ Κ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΑΣ ΝΑ ΒΑΖΩ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΥΠΟΔΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ?
ΟΤΑΝ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΕΚΑΝΕ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΣ.ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΔΙΩΧΝΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ Κ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΕΝΕΙΑ.ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΝΑ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΠΕΙΖΕΙ ΚΑΤΩ,ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ Κ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΧΑΛΙΑ ΝΙΩΘΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Κ ΑΝΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΗΛ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ Ο ΚΕΘΕΝΑΣ ΜΕΣΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΠΑΤΑΕΙ ΚΕΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΑΚΑΘΑΡΣΙΕΣ Κ ΒΡΩΜΙΕΣ ΣΤΑ ΧΑΛΙΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕΤΕ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ?ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ?

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ!!!
ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΦΙΛΟΙ Κ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΟΙΣ ΜΑΣ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΕ ΞΕΡΟΥΝ ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ!!!
ΠΑΠΟΥΤΣΙ ΑΠΟ ΕΞΩ ΜΕΣΑ ΔΕ ΜΠΑΙΝΕΙ...ΤΕΛΟΣ!!!! affraid
ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΧΑΛΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ Κ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ!!!
ΕΙΝΑΙ ΑΓΕΝΕΙΑ ΝΑ ΠΑΤΑΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΕΚΤΩΣ Κ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΜΩΝΑΣ Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΡΩΜΕΝΑ Κ ΤΑ ΠΕΡΝΑΣ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕ ΜΙΑ ΜΑΠΑ ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ!!!!
ΚΑΤΟΥΡΑΝΕ ΕΞΩ ΣΚΥΛΟΙ ΠΟΝΤΙΚΙΑ Κ ΔΕ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΤΙ....Κ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΩ Κ ΜΕΣΑ??? Ε ΟΧΙ!!!!
ΑΚΑΡΕΑ ΘΑ ΕΧΩ Κ ΣΤΟ ΣΤΡΩΜΑ ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΡΩ...ΑΛΛΑ ΟΧΙ Κ ΣΤΟ ΧΑΛΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΙΣ ΒΡΩΜΙΕΣ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ!!!
ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΤ ΑΛΛΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΝΟΜΑΙ ΤΟΥΡΚΟΣ!!
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ Κ ΝΑ ΤΙΣ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΦΟΡΑΝΕ!!! ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΠΑΝΤΟΦΛΙΤΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΤΑΣ ΞΥΠΟΛΗΤΗ-ΤΟΣ ΝΑ ΦΕΡΩ????

28Ψηφοφορία ΜΗΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΩ??? Πεμ Ιαν 20, 2011 7:28 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΓΑΠΗ ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ,ΤΟΥΣ ΠΗΡΑ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΑΠ ΤΑ JUMBO,ΜΕΧΡΙ ΤΑΜΠΕΛΑΚΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΜΟΥ.

29Ψηφοφορία Απ: ΜΗΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΩ??? Πεμ Ιαν 20, 2011 7:31 am

lolalu

lolalu
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν ξερω εγω ειμαι καπως χαλαρη στα θεματα αυτα.απο ημερων που ηταν εβγαινα ειχα πολλους επεισκεπτες δεν ειχα τετοια προβληματα και το παιδι ουτε μια φορα εχει αρρωστησει.σφουγγαριζω 1 ή 2 φορες τη βδομαδα αναλογως.εχω ενα πατακι στη εισιδο σκουπιζουν τα ποδια και ειναι ενταξει.μονο στο δωματιο του δεν θελω να μπαινουν με παπουτσια.αλλα γενικα ειμαι χαλαρη.εχω μια θεια που απο μικρα που ηταν τα παιδια της προσεχε πολυ την καθαριοτητα το ντυσιμο και ομως και τα 3 της παιδια ειναι αλλεργικα και μονιμως αρρωστα.δεν ξερω...

30Ψηφοφορία Απ: ΜΗΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΩ??? Πεμ Ιαν 20, 2011 8:02 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα που ουτε εγω επιτρεπω παπουτσια δεν εχει αρρωστησει μεχρι τωρα ποτε. Καλο ειναι αν εχεις παιδικο δωματιο και βαζεις τον περιορισμο μονο εκει, αλλα αν δεν εχεις τοτε κανεις αλλα πραγματα. Δεν σημαινει παντως οτι ενα περιβαλλον που δεν μπαινουν παπουτσια θεωρειται αποστειρωμενο. Απλως βαζουμε ενα ορια ας πουμε στα μικροβια που θελουμε και σε αυτα που δεν θελουμε. Και αυτα που δεν θελουμε τρωνε πορτα. Μια χαρα αντισωματα παιρνει και απο τα ηδη υπαρχοντα και απειρα μικροβια που εχει το πατωμα που οπως ανεφερα παραπανω το σκουπιζω 1 φορα την εβδομαδα αρα καθε αλλα παρα καθαρο ειναι, ποσο μαλλον αποστειρωμενο. Και εγω ειμαι κατα της υπερβολικης καθαριοτητας παντως. Ηξερα μια μαμα που οταν γυριζε απο το σουπερ μαρκετ σαπουνιζε ολες τις συσκευασιες των τροφιμων πριν τα βαλει στο ψυγειο, μην τυχων και τα πιασει το παιδι της. Αυτο το θεωρω υπερβολη. Αλλα ολα ειναι υποκειμενικα.

31Ψηφοφορία Απ: ΜΗΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΩ??? Πεμ Ιαν 20, 2011 8:10 am

lolalu

lolalu
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:Εμενα που ουτε εγω επιτρεπω παπουτσια δεν εχει αρρωστησει μεχρι τωρα ποτε. Καλο ειναι αν εχεις παιδικο δωματιο και βαζεις τον περιορισμο μονο εκει, αλλα αν δεν εχεις τοτε κανεις αλλα πραγματα. Δεν σημαινει παντως οτι ενα περιβαλλον που δεν μπαινουν παπουτσια θεωρειται αποστειρωμενο. Απλως βαζουμε ενα ορια ας πουμε στα μικροβια που θελουμε και σε αυτα που δεν θελουμε. Και αυτα που δεν θελουμε τρωνε πορτα. Μια χαρα αντισωματα παιρνει και απο τα ηδη υπαρχοντα και απειρα μικροβια που εχει το πατωμα που οπως ανεφερα παραπανω το σκουπιζω 1 φορα την εβδομαδα αρα καθε αλλα παρα καθαρο ειναι, ποσο μαλλον αποστειρωμενο. Και εγω ειμαι κατα της υπερβολικης καθαριοτητας παντως. Ηξερα μια μαμα που οταν γυριζε απο το σουπερ μαρκετ σαπουνιζε ολες τις συσκευασιες των τροφιμων πριν τα βαλει στο ψυγειο, μην τυχων και τα πιασει το παιδι της. Αυτο το θεωρω υπερβολη. Αλλα ολα ειναι υποκειμενικα.
Rolling Eyes
αυτο δεν ειναι υπερβολη ειναι αρρωστεια ελεος χαχαχα Laughing Laughing Laughing ετσι ειναι ολα θελουν το μετρο τους ΜΗΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΩ??? - Σελίδα 2 654316 ΜΗΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΩ??? - Σελίδα 2 328109

32Ψηφοφορία Απ: ΜΗΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΩ??? Πεμ Ιαν 20, 2011 8:18 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lolalu έγραψε:
MariaM έγραψε:Εμενα που ουτε εγω επιτρεπω παπουτσια δεν εχει αρρωστησει μεχρι τωρα ποτε. Καλο ειναι αν εχεις παιδικο δωματιο και βαζεις τον περιορισμο μονο εκει, αλλα αν δεν εχεις τοτε κανεις αλλα πραγματα. Δεν σημαινει παντως οτι ενα περιβαλλον που δεν μπαινουν παπουτσια θεωρειται αποστειρωμενο. Απλως βαζουμε ενα ορια ας πουμε στα μικροβια που θελουμε και σε αυτα που δεν θελουμε. Και αυτα που δεν θελουμε τρωνε πορτα. Μια χαρα αντισωματα παιρνει και απο τα ηδη υπαρχοντα και απειρα μικροβια που εχει το πατωμα που οπως ανεφερα παραπανω το σκουπιζω 1 φορα την εβδομαδα αρα καθε αλλα παρα καθαρο ειναι, ποσο μαλλον αποστειρωμενο. Και εγω ειμαι κατα της υπερβολικης καθαριοτητας παντως. Ηξερα μια μαμα που οταν γυριζε απο το σουπερ μαρκετ σαπουνιζε ολες τις συσκευασιες των τροφιμων πριν τα βαλει στο ψυγειο, μην τυχων και τα πιασει το παιδι της. Αυτο το θεωρω υπερβολη. Αλλα ολα ειναι υποκειμενικα.
Rolling Eyes
αυτο δεν ειναι υπερβολη ειναι αρρωστεια ελεος χαχαχα Laughing Laughing Laughing ετσι ειναι ολα θελουν το μετρο τους ΜΗΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΩ??? - Σελίδα 2 654316 ΜΗΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΩ??? - Σελίδα 2 328109

Χαχαχα, ναι οντως! Πλακα πλακα το παιδακι ειναι 5 χρονων και αρρωσταινει με το παραμικρο. Βεβαια παιδακι ειναι θα αρρωστησει, αλλα αυτο εχει και αλεργια σχεδον στα παντα. Χωρις να ειμαι και σιγουρη, πιστευω οτι οφειλεται στο οτι δεν πηρε τα αντισωματα που παιρνουν ολα τα παιδακια. Αμφιβαλλω αν αυτο το παιδι μπουσουλησε ποτε στο πατωμα και επισης αμφιβαλλω οτι εχει πιασει στα χερια του κουβαδακι και φτυαρακι το καλοκαιρι. Την ξερω την μαμα του, γι αυτο το λεω. Αλλα ειναι ετσι γενικα σας ανθρωπος.

33Ψηφοφορία Απ: ΜΗΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΩ??? Πεμ Ιαν 20, 2011 8:23 am

lolalu

lolalu
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:
lolalu έγραψε:
MariaM έγραψε:Εμενα που ουτε εγω επιτρεπω παπουτσια δεν εχει αρρωστησει μεχρι τωρα ποτε. Καλο ειναι αν εχεις παιδικο δωματιο και βαζεις τον περιορισμο μονο εκει, αλλα αν δεν εχεις τοτε κανεις αλλα πραγματα. Δεν σημαινει παντως οτι ενα περιβαλλον που δεν μπαινουν παπουτσια θεωρειται αποστειρωμενο. Απλως βαζουμε ενα ορια ας πουμε στα μικροβια που θελουμε και σε αυτα που δεν θελουμε. Και αυτα που δεν θελουμε τρωνε πορτα. Μια χαρα αντισωματα παιρνει και απο τα ηδη υπαρχοντα και απειρα μικροβια που εχει το πατωμα που οπως ανεφερα παραπανω το σκουπιζω 1 φορα την εβδομαδα αρα καθε αλλα παρα καθαρο ειναι, ποσο μαλλον αποστειρωμενο. Και εγω ειμαι κατα της υπερβολικης καθαριοτητας παντως. Ηξερα μια μαμα που οταν γυριζε απο το σουπερ μαρκετ σαπουνιζε ολες τις συσκευασιες των τροφιμων πριν τα βαλει στο ψυγειο, μην τυχων και τα πιασει το παιδι της. Αυτο το θεωρω υπερβολη. Αλλα ολα ειναι υποκειμενικα.
Rolling Eyes
αυτο δεν ειναι υπερβολη ειναι αρρωστεια ελεος χαχαχα Laughing Laughing Laughing ετσι ειναι ολα θελουν το μετρο τους ΜΗΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΩ??? - Σελίδα 2 654316 ΜΗΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΩ??? - Σελίδα 2 328109

Χαχαχα, ναι οντως! Πλακα πλακα το παιδακι ειναι 5 χρονων και αρρωσταινει με το παραμικρο. Βεβαια παιδακι ειναι θα αρρωστησει, αλλα αυτο εχει και αλεργια σχεδον στα παντα. Χωρις να ειμαι και σιγουρη, πιστευω οτι οφειλεται στο οτι δεν πηρε τα αντισωματα που παιρνουν ολα τα παιδακια. Αμφιβαλλω αν αυτο το παιδι μπουσουλησε ποτε στο πατωμα και επισης αμφιβαλλω οτι εχει πιασει στα χερια του κουβαδακι και φτυαρακι το καλοκαιρι. Την ξερω την μαμα του, γι αυτο το λεω. Αλλα ειναι ετσι γενικα σας ανθρωπος.
ΜΗΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΩ??? - Σελίδα 2 215994 ναι και η θεια μου ετσι ηταν με τα παιδια της και εχουν αλλεργια σχεδον στα παντα.ουτε καν ρουχα μεταξυ τους δεν τις αφηνε να αλλαξουν scratch

34Ψηφοφορία Απ: ΜΗΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΩ??? Σαβ Ιαν 22, 2011 1:38 pm

Ηλιαχτίδα

Ηλιαχτίδα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
katerina780 έγραψε:ΚΑΣΣΙΑΝΗ Κ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΛΕΩ,ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ Κ ΤΑΜΠΕΛΑΚΙ ΣΤΗΝ ΕΞΩΠΟΡΤΑ ΜΑΣ Κ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΑΝΔΡΙΚΕΣ Κ ΓΥΝΑΙΚΙΕΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΙΣ ΔΙΝΩ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ.

πολυ καλη ιδεα! και εγω σε λιγο καιρο αυτο θα κανω! οσο και αν φαινεται υπερβολη για το καλο των παιδιων μας το κανουμε.

35Ψηφοφορία Απ: ΜΗΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΩ??? Σαβ Ιαν 22, 2011 11:57 pm

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμένα ακόμα είναι πολύ μικρή η μπουμπού μου, αλλά συμφωνώ μαζί σου. δεν γίνετε ο καθένας να πατάει στους δρόμους που υπάρχουν περιττώματα, που φτύνει ο καθένας, που υπαρχουν λάσπες κλπ, να τα πατάει και μετά το παιδί ΣΟΥ να τα πιάνει αφού θα είναι στο δικό σου χαλί.
φυσικά εγώ δεν μπορούσα να επιβάλω σε κανέναν να κάνει αυτό που ήθελα γιατί είμαι γενικώς λίγο ντροπαλή και δεν έλεγα τίποτα. όταν π.χ. το μωρό ήταν μικρό, όλοι που έρχονταν σπίτι μου το έπιαναν και μου έλεγαν "είναι καθαρά τα χέρια μου". πόσο καθαρά είναι να πίασουν ένα μωρό ημερών, αφού έκαναν τόση διαδρομή να έρθουν και έπιασαν τόσα πράγματα αυτό το διάστημα? αλλά εγώ δεν έλεγα τίποτα.
ή στον άντρα μου που όταν επιστρέψουμε από ψώνια μπαίνει με τα παπουτσια στο σπίτι, βάζουμε όλα τα πράγματα στα ράφια, μετά βγάζει τα παπούτσια στον καναπέ και μετά τα πάει έξω?και εγώ του λέω: "από τώρα να μηνμπαίνεις με τα παπούτσια στο σπίτι για να σου γίνει συνήθεια και να μην πατάς με τα παπούτσια μέσα".
το μόνο ΄σίγουρο είναι το ότι θα βάλω περιορισμό στο δωμάτιό της τώρα που θα το φτιάξουμε. ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΤΟΥ ΜΕΣΑ!!!!!!!!!!

36Ψηφοφορία Απ: ΜΗΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΩ??? Κυρ Ιαν 23, 2011 12:41 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lenaki1982 έγραψε: όταν π.χ. το μωρό ήταν μικρό, όλοι που έρχονταν σπίτι μου το έπιαναν και μου έλεγαν "είναι καθαρά τα χέρια μου". πόσο καθαρά είναι να πίασουν ένα μωρό ημερών, αφού έκαναν τόση διαδρομή να έρθουν και έπιασαν τόσα πράγματα αυτό το διάστημα?

Τα πιο βρωμικα αντικειμενα ειναι, τα κλειδια (που σιγουρα επιασαν για να κλειδωσουν τα σπιτια τους πριν ερθουν και πιασουν το μωρο σου), το τιμονι του αυτοκινητου (καποιοι θα οδηγησαν), τα πομολα, τα κουμπια του ασανσερ, και τα χρηματα(που ειναι γνωστο σε ολους). Αρα τα χερια τους δεν ηταν σιγουρα καθαρα, εκτος βεβαια αν ηρθαν πετωντας απο το παραθυρο. Πριν καθισω να φαω πλενω παντα τα χερια μου γιατι δεν μου κοστιζει και κατι, ειναι πολυ ευκολο και ας ειμαι τοσο χρονων και δεν κινδυνευω. Μιλαμε για βρεφος ευαισθητο χωρις αντισωματα. Θυμωνω πολυ με τους αναισθητους συγγενεις που φερονται τοσο εγωιστικα. Καλα θα κανεις που θα βαλεις κανονες στο δωματιακι που θα φτιαξετε!

37Ψηφοφορία Απ: ΜΗΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΩ??? Κυρ Ιαν 23, 2011 12:47 am

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εννοείται!!!
εγώ δεν μπορείς να φανταστείς πόσες φορές πλένω την ημέρα τα χέρια μου. είχα αυτή τη λόξα γενικά, αλλά τώρα με το μωρό παράγινε.αφού τα χέρια μου σε κάποια φάση είχαν σκάσει και είχαν ανοίξει από το πλύσιμο.
δηλαδή εγώ να προσέχω τόσο πολύ και οι άλλοι να είναι αναίσθητοι τελείως?

38Ψηφοφορία Απ: ΜΗΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΩ??? Κυρ Ιαν 23, 2011 12:58 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lenaki1982 έγραψε:εννοείται!!!
εγώ δεν μπορείς να φανταστείς πόσες φορές πλένω την ημέρα τα χέρια μου. είχα αυτή τη λόξα γενικά, αλλά τώρα με το μωρό παράγινε.αφού τα χέρια μου σε κάποια φάση είχαν σκάσει και είχαν ανοίξει από το πλύσιμο.
δηλαδή εγώ να προσέχω τόσο πολύ και οι άλλοι να είναι αναίσθητοι τελείως?

Κανεις δεν το αγαπαει οσο εσυ! Βαζουν πρωτα τον εαυτο τους. Αυτος που αγαπαει, σκεφτεται. Δηλαδη ειναι σαν να ελεγαν οτι ειναι καθαρα τα χερια τους για να σε καθησυχασουν. Ποση ωρα θα εκαναν να τα πλυνουν αραγε; Μιλαμε για αναισθησια.
Και στο δευτερο παιδι θα ειμαι αυστηρη και μη σου πω θα γινω και αποτομη γιατι περιμενεις απο καποιους να σκεφτουν καποια πραγματα απο μονοι τους αλλα απογοητευεσαι στο τελος. Δεν με νοιαζει οτι και να σκεφτουν ειλικρινα.

39Ψηφοφορία Απ: ΜΗΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΩ??? Κυρ Ιαν 23, 2011 1:02 am

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εγώ λέω ότι στο δεύτερο θα αλλάξω και θα τους το λέω...να δούμε όμως...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις