Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

protoula

protoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Olivia έγραψε:Επειδή ακούω διάφορα... Shocked Τελικά πότε δίνουμε νερό στα μωράκια; Η παιδίατρος μου είπε ότι δεν χρειάζεται ακόμα (η μικρή είναι τριών μηνών). Εσείς τι ξέρετε;;
αν θηλαζεις αφοτου ξεκινησεις τις στερεες τροφες.
αν παλι δεν θηλαζεις δεν γνωριζω να σου πω.

http://nov08mommies.forumotion.net

sonia

sonia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γειά σας κορίτσια!!

Είμαι η Σόνια έχω ένα κούκλο 8,5 μηνών τον Αντρέα (βαφτιστήκαμε την Κυριακή) και είμαι καλά!!

Λοιπόν στο θέμα μας με τον νερό.
Και εγώ ακολούθησα την παραπάνω διαδικασία που είπε μια κοπελιά για το νερό. Όχι βραστήρα αλλά βράσιμο στο νερό για 5 λεπτά και μετά θερμός.
Η παιδίατρός μου παρόλο που σε κάποια πράγματα είναι ποιο ελαστική σε αυτό ήταν κάθετη ότι με τον βραστήρα δεν σκοτώνονται τα μικρόβια κλπ.
Όταν στον πέμπτο άρχισε να τρώει στερέες τροφές άρχισα να του δίνω και νερό αλλά από το βρασμένο που είχα στο θερμός!!
Και 8 μηνών του έδωσα νερό από την βρύση κανονικά!!

Αυτά!! Χάρηκα που σας βρήκα και θα τα λέμε!!
Φιλιά σε όλες τις μανούλες!!

elina

elina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η παιδίατρός μας μάς είπε να αρχίσουμε να πίνουμε νεράκι από τον 4ο μήνα μετά την κρέμα. Απευθείας από τη βρύση χωρίς βρασμό. Πιο πριν, που πίνει μόνο γάλα το παιδί, δεν κάνει να πίνει ούτε νερό, ούτε τσάι, χαμομήλι κλπ. Με εξαίρεση, σε περιπτώσεις δυσκοιλιότητας, το χαμομήλι που μπαίνει στο νερό του γάλακτος (δηλαδή για 210ml νερού με χαμομήλι 7 μεζούρες γάλα. Εγώ που της έδινα χωρίς να ξέρω χαμομήλι σκέτο, εμφάνισε πρόβλημα στις εξετάσεις ούρων...

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και ο δικος μου γιατρος δεν ηθελε καθολου τα χαμομηλια, μια φορα που του ειπα να δωσω μου ειπε οχι, και εγω στη δυσκοιλιοτητα ειχα βαλει μεσα στο γαλα της μικρης μου το ειχε πει η μανα μου αλλα βελτιωση δεν ειδα, ειναι δυσκοιλια η δικια μου, τωρα εχει στρωσει ευτιχως, τωρα μου λυθηκε η παορια που το εγραψες γιατι ηταν κατα ο γιατρος μου

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elina έγραψε:Η παιδίατρός μας μάς είπε να αρχίσουμε να πίνουμε νεράκι από τον 4ο μήνα μετά την κρέμα. Απευθείας από τη βρύση χωρίς βρασμό. Πιο πριν, που πίνει μόνο γάλα το παιδί, δεν κάνει να πίνει ούτε νερό, ούτε τσάι, χαμομήλι κλπ. Με εξαίρεση, σε περιπτώσεις δυσκοιλιότητας, το χαμομήλι που μπαίνει στο νερό του γάλακτος (δηλαδή για 210ml νερού με χαμομήλι 7 μεζούρες γάλα. Εγώ που της έδινα χωρίς να ξέρω χαμομήλι σκέτο, εμφάνισε πρόβλημα στις εξετάσεις ούρων...
Μιλουπακι έγραψε:και ο δικος μου γιατρος δεν ηθελε καθολου τα χαμομηλια, μια φορα που του ειπα να δωσω μου ειπε οχι, και εγω στη δυσκοιλιοτητα ειχα βαλει μεσα στο γαλα της μικρης μου το ειχε πει η μανα μου αλλα βελτιωση δεν ειδα, ειναι δυσκοιλια η δικια μου, τωρα εχει στρωσει ευτιχως, τωρα μου λυθηκε η παορια που το εγραψες γιατι ηταν κατα ο γιατρος μου
Εμάς πάλι ο γιατρός στην κλινική μας είπε ότι όσο θέλουν υγρά τα παιδιά να τους τα δίνουμε (από την αρχή). Έτσι ξεκινήσαμε αμέσως το κιντερτε. Η κόρη μου θήλασε 13 μήνες και τους 6 πρώτους αποκλειστικά, και ταυτόχρονα έπινε τσάι και μάλιστα σε αρκετά μεγάλη ποσότητα (διψούσε πολύ). Δεν είχε ποτέ πρόβλημα δυσκοιλιότητας ούτε κολικούς. Ακόμα και τώρα που είναι 22 μηνών πίνει πολύ νερό και τσάι!

Katerinaki

Katerinaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κ εμεις ξεκινησαμε μαζι με τις στερεες τροφες , απο τον 5ο μηνα δηλαδη. Βεβαια εγω του το εδινα βρασμενο μεχρι 9 μηνων...κ ας ελεγε ο παιδιατρος τα δικα του.Ειμαι υπερβολικη το ξερω.... Rolling Eyes

ΗΡΩ

ΗΡΩ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΙ ΕΓΩ 5 ΜΗΝΩΝ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΕ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ.

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
apo oti katalaba einai analogws to giatro!emeis xekiniosame ston 6o mina nero 50ml oli ti mera.pio prin xamomili gia na pernei ugra otan thilaza mou pe oti den xreiazetai xamomili oute nero giati to mitriko gala tou prosferi to nero pou xreiazetai o organismos tou.

Konstantina-olinomanoula

Konstantina-olinomanoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κ απο μένα Ολίβια!
Εμένα η γιατρός μου μου είπε να της δίνω νεράκι(βρασμένο εννοείται) απο τον 7ο μήνα,παρόλο που ξεκινήσαμε στερεές τροφές μόλις κλείσαμε τον 4ο! Πότε δίνουμε νερό στα μωράκια; - Σελίδα 2 446177
Τι είναι καλύτερο δε μπορώ να γνωρίζω,σίγουρα όμως θα πρέπει να εμπιστευτείς το γιατρό που παρακολουθεί την όμορφη Αθηνούλα!

Σισσίνι

Σισσίνι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμείς αρχίσαμε το νερό όταν μπήκαν οι στέρεες τροφές στη διατροφή μας.
Περίπου στον 6ο με 7ο μήνα!

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Λοιπόν!! Ρώτησα τις προάλλες που πήγαμε για εμβόλιο την παιδίατρό μας και μας είπε ότι σε μέρες πολύ ζεστές, μπορούμε να της δίνουμε λίγα mL βρασμένου νερού...

Της έδωσα, λοιπόν, προχθές και το καταευχαριστήθηκε!! Χαχαχαχαχα!!

http://www.eimaimama.gr

natassa

natassa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Και εμείς μαζί με τις κρέμες το αρχίσαμε και ευτυχώς το πίνει με μεγάλη ευχαριστήση.
Σκέφτομαι δεν είναι φοβερό να πίνεις νερό όταν θυμηθούν να σου δώσουν και όσο θέλουν????Ρε τα μωράκια τι τραβάνε και αυτά....

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω ξεκινησα νερο περιπου 1,5 μηνων ισως και νωριτερα δεν θυμαμαι ακριβως αλλα βρασμενο.(το αφηνα να κρυωνει)
Η γιατρος δεν μου ειπε κατι κακο για αυτο γιατι οι πιο πολλες απο τι βλεπω ξεκινησατε αργα το νερο.Ειχα γεννησει καλοκαιρι και εκανε ζεστη.

Και κιντερτε εδινα γιατι ειχε κολικους.
Καλυτερα μην δωσεις εμφιαλομενο γιατι εχει πολλα αλλατα και μεταλα.

elina

elina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
nikoleta έγραψε:
elina έγραψε:Η παιδίατρός μας μάς είπε να αρχίσουμε να πίνουμε νεράκι από τον 4ο μήνα μετά την κρέμα. Απευθείας από τη βρύση χωρίς βρασμό. Πιο πριν, που πίνει μόνο γάλα το παιδί, δεν κάνει να πίνει ούτε νερό, ούτε τσάι, χαμομήλι κλπ. Με εξαίρεση, σε περιπτώσεις δυσκοιλιότητας, το χαμομήλι που μπαίνει στο νερό του γάλακτος (δηλαδή για 210ml νερού με χαμομήλι 7 μεζούρες γάλα. Εγώ που της έδινα χωρίς να ξέρω χαμομήλι σκέτο, εμφάνισε πρόβλημα στις εξετάσεις ούρων...
Μιλουπακι έγραψε:και ο δικος μου γιατρος δεν ηθελε καθολου τα χαμομηλια, μια φορα που του ειπα να δωσω μου ειπε οχι, και εγω στη δυσκοιλιοτητα ειχα βαλει μεσα στο γαλα της μικρης μου το ειχε πει η μανα μου αλλα βελτιωση δεν ειδα, ειναι δυσκοιλια η δικια μου, τωρα εχει στρωσει ευτιχως, τωρα μου λυθηκε η παορια που το εγραψες γιατι ηταν κατα ο γιατρος μου
Εμάς πάλι ο γιατρός στην κλινική μας είπε ότι όσο θέλουν υγρά τα παιδιά να τους τα δίνουμε (από την αρχή). Έτσι ξεκινήσαμε αμέσως το κιντερτε. Η κόρη μου θήλασε 13 μήνες και τους 6 πρώτους αποκλειστικά, και ταυτόχρονα έπινε τσάι και μάλιστα σε αρκετά μεγάλη ποσότητα (διψούσε πολύ). Δεν είχε ποτέ πρόβλημα δυσκοιλιότητας ούτε κολικούς. Ακόμα και τώρα που είναι 22 μηνών πίνει πολύ νερό και τσάι!
Με το θηλασμό δεν υπάρχει πρόβλημα. Με το ξένο γάλα υπάρχει. Εχει να κάνει με την αραίωση γάλακτος και νερού. Απαγορεύονται τα υγρά. Το χαμομήλι μόνο μέσα στο νερό του γάλακτος. Αν εξακολουθεί η δυσκοιλιότητα τότε γάλα ειδικό για δυσκοιλιότητα.

renaten

renaten
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Olivia έγραψε:Επειδή ακούω διάφορα... Shocked Τελικά πότε δίνουμε νερό στα μωράκια; Η παιδίατρος μου είπε ότι δεν χρειάζεται ακόμα (η μικρή είναι τριών μηνών). Εσείς τι ξέρετε;;
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ..ΕΜΕΙΣ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΚΡΕΜΕΣ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΖΕΣΤΑΜΕΝΟ Κ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΦΥΣΙΚΑ Ο ΚΑΘΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ Wink Wink

Εβινιόλι

Εβινιόλι
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κανονικα ξεκινας με τα στερεα
δλδ την κρεμουλα..αλλα αν ειναι καλοκαιρι μπορεις να δωσεις μεσα στην μερα ιλιγο νερακι..εμενα ο γιατρος μου ειχε πει μιας κ η μικρη ειναι γεννημενη Μαρτη κ θα τρωγαμε ολο το καλοκαιρι με γαλατακι ακομα ,οτι μεσα στην μερα οταν παιζει να την δινω 1-2 κουταλακια νερακι.
το εμαθε κιολας κ μετα δεν ειχαμε θεμα με το να μην πινει νερακι(το εχω ακουσει απο αλλες μαμαδες οτι τα παιδακια τους δεν θελουν το νερο.)

https://www.facebook.com/pages/Baby-Cakes/184038224967357

protoula

protoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πολυ σωστα το εθεσε μια κοπελα παραπανω (δεν θυμαμαι το ονομα Embarassed) οτι το καλοκαιρι αν εχει πολυ ζεστη μπορουμε να δωσουμε νερακι. για βρασμενο ξερω κι εγω. αν εχετε και φιλτρο νερου, ακομα καλυτερα.

http://nov08mommies.forumotion.net

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
φιλτρου κανει δηλ;γιατι εμεις εχουμε φιλτρο

mariaz

mariaz
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπέρα κι απο μένα! εμεις στον6 προς 7ο μηνα και τωρα ξεκινησα να του δίνω νεράκι. καμια ωρα μετα τα λαχανικα και την κρεμα.το ηπιε μια χαρα. αλλα κι εμεις το βραζουμε στο βραστηρα και το αφηνουμε να κρυωσει..οτι ο βραστηρας δεν κανει σωστό βρασιμο δεν το ηξερα..με θορυβησατε λιγο..αλλά ο γιατρός δεν΄είπε κατι διαφορετικο!

eimaimamatoudimitri

eimaimamatoudimitri
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αγαπητές μου φίλες..(ωωωω ναι έτσι σας αισθανομαι πλεον)έχω μια ερωτησούλα προς όλες τις μαμάδες, έτσι για να ξέρω και εγώ τι γίνεται.Πότε δίνουμε νεράκι στα μωράκια μας?Εγώ στον Δημητρό μου δίνω μόνο τσαγάκι αλλά νομίζω ότι το νεράκι ξεδιψάει πιο πολύ!Θα ήθελα πολύ να δω τι κάνατε εσείς και τι σας είπε ο παιδίατρός σας!!!! Σας ευχαριστώ!!!

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αν θυμαμαι καλα ξεκινησαμε το νερο στον 7ο μηνα, αφου πρωτα το ειχα βρασει και το ειχα αφησει να κρυωσει.χαμομηλι δεν εδωσα καθολου.

protoula

protoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σας παραθετω χρησιμες πληροφοριες που βρηκα απο αλλο φορουμ. η απαντηση αφορα μωρακι 9 μηνων που εχει ξεκινησει στερεες τροφες και θηλαζει. η κοπελα που το εγραψε εχει τρομερες γνωσεις και παντα τα ποστ της ειναι τοσο διαφωτιστικα! (μηπως να της στειλω και την διευθυνση του φορουμ μας? Cool)
Μερικές γουλιές νερου κατά τη διάρκεια του γεύματος επιτρέπονται και ενδείκνυνται. Όμως υπερβολικό νερό μπορεί να αραιώνει τα πεπτικά υγρά, με αποτέλεσμα να δυσκολεύεται η πέψη.
Επίσης, υπερβολικό νερό μπορεί να παρεμβαίνει στους θηλασμούς (να τους μειώνει μιας και το μωρό δεν διψάει, για να θελήσει να θήλάσει). Ένας τρόπος είναι να διατηρείτε θηλασμούς ή/και πριν ή/και μετά το γεύμα. Το μητρικό γάλα περιέχει ένζυμα που βοηθούν στην πέψη.
Για ένα μωρό που θηλάζει ανεμπόδιστα, μέχρι 100μλ ημερησίως γενικά θεωρείται ασφαλές για να μην παρεμποδίζεται ο θηλασμός.

http://nov08mommies.forumotion.net

Tsofi

Tsofi
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμάς η παιδίατρος μας είπε να πίνουμε από τώρα νερό όσο θέλουμε....βρασμένο φυσικά Smile

Georgia1984

Georgia1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμένα δεν με αφήνει να δώσω νερό...άλλοι δίνουν,άλλοι όχι!Τι να πω! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Και εμάς την τελευταία φορά μας είπε να της δίνουμε αν φαίνεται να διψάει! Δυο φορές που της έδωσα ήπιε τόσο πολύ που αποφάσισα ότι μάλλον πεινούσε, έτσι πλέον της δίνω εξτρά γαλατάκι....

http://www.eimaimama.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις