Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:πήγα να την πάρω μετά από μια εβδομάδα το σκασμένο με είπε μανούλα. λες και ήξερε τι πρέπει να πει για να με τσακίσει.

Τι λες δεν ήξερε;;;;ΧΑ ΧΑ ΧΑ Very Happy Very Happy Very Happy

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
με τον ίδιο τρόπο που ενώ μια μανούλα λατρεύει τα παιδιά της θέλει να κάτσει και λίγο μόνη της. και οι γιαγιάδες είναι άνθρωποι και δεν έχουν πάντα την όρεξη να κρατήσουν ενα μικρό παιδί ακόμα κι αν αυτό είναι το λατρευτό τους εγγονάκι[/quote]
kopela mou den eipa ego na afisoun tin zoi tous gia emas kai ta eggonia tous.dika mas einai ta pedia afti kanane oti eprepe na kanoun alla afto diaferei apo to na min thelei na to kratisei katholou opos lene kapoies alles manoules.

joan80


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγώ με την μητέρα μου έχουμε πολλή περίεργη σχέση. Σε γενικές γραμμές τα πάμε καλά, αλλά διαφωνούμε στο θέμα δουλειές του σπιτιού. Είναι τελειομανής μέχρι αηδίας. Αφού όταν ήταν να έρθει σπίτι (πριν το μωρό) έπρεπε να καθαρίσω γιατί έκανε πάντα παρατηρήσεις και στο τελος τσακωνόμασταν. Φυσικά ποτέ δεν ερχόταν χωρίς τηλ. της είχα πει χιλιάδες φορές ότι δουλεύω και δεν μπρώ να είμαι όλη μέρα με ένα ξεσκονόπανο στο χέρι. Η απάντηση; Μπορώ να έρχομαι εγώ να σου καθαρίζω. Πράγμα που φυσικά ποτέ δεν δέχτηκα μέχρι που γέννησα. εκεί έβγαλε το άχτι της. Εγώ δεν μπορούσα να κάνω και πολλά και ερχόταν κάθε μέρα όλο χαρά να δει το εγγόνι και να καθαρίσει. Βρήκε τη χαρά της ζωής της δυο σε ένα: εγγόνι και δουλειες του σπιτιου. Οπότε σταμάτησαν και οι τσακωμοί. Και δεν θεωρώ ότι έχω περάσει σε δεύτερη μοίρα. Πάντα ανησυχεί και νοιάζεται για μένα. Τώρα έχει και έναν επιπλέον λόγο. Και φυσικά όποτε της λεω να κρατήσει το μικρό για να βγούμε έξω πετάει τη σκούφια της. Με την πεθερά μου "τσακώνονται" ποια θα το πρωτοκρατήσει. Αφού ορισμένες φορές, για να βγούμε για δυο ωρίτσες έξω έρχονται και οι δύο μαζί με τους παππούδες Laughing



Έχει επεξεργασθεί από τον/την joan80 στις Πεμ Ιαν 27, 2011 8:45 am, 1 φορά

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η μαμα μου ειναι η καλυτερηηηηηηηηηηηηη

στην αρχη μου ελεγε καποια πραγματα να προσεχω για το παιδι και γω η μουρλη εκανα σαν υστερικη ,σε ολα ομως ειχε δικιιο..4 παιδια μας μεγαλωσε ,το 1ο της εγγονακι ειναι και το λατρευει και εμας βεβαια,ειναι αυτο που λενε η τελεια γιαγια και μανα.ειμαι πολυ τυχερη που υπαρχει στην ζωη μου η μανουλα μου,η γλυκια μας γιαγια...

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αν και η δικη μου μαμα ειναι υστερικη με την καθαριοτητα και τον πρωτο καιρο που ειχε γεννηθει η μικρη την ειχα σπιτι 20 ημερες σερι και την αφηνα να παει στο σπιτι της μονο τα σ/κ(η μικρη δεν κοιμοταν ΚΑΘΟΛΟΥ και δεν την παλευα ψυχολογικα κ σωματικα),μου ειχε σπασει τα νευρα γιατι εκανε τον σουπερμαν!!!δηλ ετρχε να με βοηθαει με το μωρο ,να μαγειρεψει,να καθαριζει τα ΠΑΝΤΑ,να σιδερωνει κτλ....το οποιο με αγχωνε τρελα!!σαν σβουρα!και φυσικα κουραζοτανε διπλα!




Τελικα ολα πηραν τον δρομο τους,αφου πλακωθηκαμε κανα 2 φορες,ολα καλα,τωρα η μικρη ειναι 14 μηνων μεχρι και πριν λιγο καιρο μου την κρατουσε καθε μερα να παω στη δουλεια,τωρα που σταματησα γιατι εχω αδεια εγκυμοσυνης παλι τρεχει να βοηθησει,να ψωνισει.....δεν την συγκρινω την μαμα μου,ειναι στηριγμα για μενα και το εχω δηλωσει οτι αν μπορουσα θα της εστηνα αγαλμα στο Συνταγμα!!!και να μην ξεχασω φυσικα οτι θα μου κρατησει το παιδι αν θελησουμε να παμε μια βολτα!






ΜΑΜΑ ΕΙΣΑΙ ΘΕΑ ΚΑΙ ΑΣ ΜΟΥ ΣΠΑΣ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ,ΣΕ ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δυστηχώς είχα την ατυχία να μεγαλώνω απο οταν εγινα 2 μηνων χωρις την μητέρα μου, ενα ατυχημα που ειχε 21 ετων της στέρησε το δικαιωμα να μπορεί να μεγαλώσει και να φροντισει εμενα και τον αδερφό μου, για 14 ολοκληρα χρόνια έλειπε απο το σπίτι καθως ηταν καθηλωμενη σε αναπηρική καρέκλα και απο το ενα νοσοκομειο στο αλλο.
Ηταν πολυ δυσκολα εφοσον την εβλεπα καθε χριστουγεννα και καλοκαιρι οταν την επισκεπτομουν στα νοσοκομεια.
Εντελως τυχαια και μετα απο την παραμονη της στο εξωτερικο μετα απο 14 ετη ξαναπερπατησε, γυρισε σπίτι και εκει αρχισα να την γνωρισω, ενας καταπληκτικος ανθρωπος και κριμα πολυ κριμα που δεν μεγαλωσα διπλα της.
Καταλαβαίνετε λοιπον πως ακομα μεχρι και σημερα προσπαθουμε να αναπληρωσουμε το κενο, οι σχεσεις είναι απιστευτα καλές, την αγαπω παρα πολυ και με στηριζει σε οτι και αν κανω, ακομα μεχρι τωρα που γεννησα πριν εναμιση μηνα ειναι εδω και με βοηθαει, δεν πήρα τίποτα στον μπεμπη ολα τα πήρε εκείνη και πήγε και πληρωσε κρυφα και την κλινικη που τα χρηματα ηταν παρα πολλα γιατι εμεινα 1,5μηνα μεσα.
Ευχομαι να συνεχισει να ειναι υγιης και να ειναι δίπλα μας, όμως πολύ θα ηθελα να γυριζε ο χρονος πισω για να αποτρεψω εκεινο το ατυχημα και να μην τη στερομουν οχι για 1 η 2 αλλα για 14 αδιακοπα χρόνια!!!!

........ααα και κατι άλλο απο την ημέρα που εγινα μανουλα την αγαπω ακομα περισσοτερο και τωρα καταλαβαινω ποσο δυσκολα θα περασε, δεν μπορω να φανταστω να ειμαι μακρυα απο το παιδι μου.

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vasoula έγραψε: Δυστηχώς είχα την ατυχία να μεγαλώνω απο οταν εγινα 2 μηνων χωρις την μητέρα μου, ενα ατυχημα που ειχε 21 ετων της στέρησε το δικαιωμα να μπορεί να μεγαλώσει και να φροντισει εμενα και τον αδερφό μου, για 14 ολοκληρα χρόνια έλειπε απο το σπίτι καθως ηταν καθηλωμενη σε αναπηρική καρέκλα και απο το ενα νοσοκομειο στο αλλο.
Ηταν πολυ δυσκολα εφοσον την εβλεπα καθε χριστουγεννα και καλοκαιρι οταν την επισκεπτομουν στα νοσοκομεια.
Εντελως τυχαια και μετα απο την παραμονη της στο εξωτερικο μετα απο 14 ετη ξαναπερπατησε, γυρισε σπίτι και εκει αρχισα να την γνωρισω, ενας καταπληκτικος ανθρωπος και κριμα πολυ κριμα που δεν μεγαλωσα διπλα της.
Καταλαβαίνετε λοιπον πως ακομα μεχρι και σημερα προσπαθουμε να αναπληρωσουμε το κενο, οι σχεσεις είναι απιστευτα καλές, την αγαπω παρα πολυ και με στηριζει σε οτι και αν κανω, ακομα μεχρι τωρα που γεννησα πριν εναμιση μηνα ειναι εδω και με βοηθαει, δεν πήρα τίποτα στον μπεμπη ολα τα πήρε εκείνη και πήγε και πληρωσε κρυφα και την κλινικη που τα χρηματα ηταν παρα πολλα γιατι εμεινα 1,5μηνα μεσα.
Ευχομαι να συνεχισει να ειναι υγιης και να ειναι δίπλα μας, όμως πολύ θα ηθελα να γυριζε ο χρονος πισω για να αποτρεψω εκεινο το ατυχημα και να μην τη στερομουν οχι για 1 η 2 αλλα για 14 αδιακοπα χρόνια!!!!

........ααα και κατι άλλο απο την ημέρα που εγινα μανουλα την αγαπω ακομα περισσοτερο και τωρα καταλαβαινω ποσο δυσκολα θα περασε, δεν μπορω να φανταστω να ειμαι μακρυα απο το παιδι μου.

συγκλονιστικο!! Ευχομαι η μανουλα σου να ειναι παντα καλα!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε: Δυστηχώς είχα την ατυχία να μεγαλώνω απο οταν εγινα 2 μηνων χωρις την μητέρα μου, ενα ατυχημα που ειχε 21 ετων της στέρησε το δικαιωμα να μπορεί να μεγαλώσει και να φροντισει εμενα και τον αδερφό μου, για 14 ολοκληρα χρόνια έλειπε απο το σπίτι καθως ηταν καθηλωμενη σε αναπηρική καρέκλα και απο το ενα νοσοκομειο στο αλλο.
Ηταν πολυ δυσκολα εφοσον την εβλεπα καθε χριστουγεννα και καλοκαιρι οταν την επισκεπτομουν στα νοσοκομεια.
Εντελως τυχαια και μετα απο την παραμονη της στο εξωτερικο μετα απο 14 ετη ξαναπερπατησε, γυρισε σπίτι και εκει αρχισα να την γνωρισω, ενας καταπληκτικος ανθρωπος και κριμα πολυ κριμα που δεν μεγαλωσα διπλα της.
Καταλαβαίνετε λοιπον πως ακομα μεχρι και σημερα προσπαθουμε να αναπληρωσουμε το κενο, οι σχεσεις είναι απιστευτα καλές, την αγαπω παρα πολυ και με στηριζει σε οτι και αν κανω, ακομα μεχρι τωρα που γεννησα πριν εναμιση μηνα ειναι εδω και με βοηθαει, δεν πήρα τίποτα στον μπεμπη ολα τα πήρε εκείνη και πήγε και πληρωσε κρυφα και την κλινικη που τα χρηματα ηταν παρα πολλα γιατι εμεινα 1,5μηνα μεσα.
Ευχομαι να συνεχισει να ειναι υγιης και να ειναι δίπλα μας, όμως πολύ θα ηθελα να γυριζε ο χρονος πισω για να αποτρεψω εκεινο το ατυχημα και να μην τη στερομουν οχι για 1 η 2 αλλα για 14 αδιακοπα χρόνια!!!!

........ααα και κατι άλλο απο την ημέρα που εγινα μανουλα την αγαπω ακομα περισσοτερο και τωρα καταλαβαινω ποσο δυσκολα θα περασε, δεν μπορω να φανταστω να ειμαι μακρυα απο το παιδι μου.


με τρέλανες πρωί πρωί!!! να είναι πάντα υγιής η μαμά σου και μη χρειαστεί να χωρίσετε ποτέ ξανά

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστω πάρα πολύ κορίτσια Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις