Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 20]

26συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Παρ Ιουν 18, 2010 5:14 am

Cookie&co

Cookie&co
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πήγα να τρελαθώ με κάποια συμπτώματα στην πορεία. Άλλαξα απορρυπαντικό γιατί άρχισε να μου μυρίζει μούχλα (το οποίο γενικά μυρίζει πολύ όμορφα), ήθελα να αλλάξω καναπέ γιατί μου βρώμαγε. Έψαξα συνεργείο καθαρισμού και αν δεν με είχαν σταματήσει θα τον είχα πετάξει (τον καναπέ τον είχαμε 2 χρόνια) αλλά αυτό που με τρέλανε περισσότερο είναι πως ειδικά τους τελευταίους 3 μήνες σταμάτησα να καταλαβαίνω αγγλικά και φυσικά να μιλήσω. Έβλεπα ταινίες και κατανοούσα μόλις κάποιες λέξεις.
ακόμα δεν έχω κάποιο τόσο έντονο σύμπτωμα εκτός από υπνηλία και αυτό το τρελό στέγνωμα στο στόμα.

27συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Παρ Ιουν 18, 2010 6:45 am

Konstantina-olinomanoula

Konstantina-olinomanoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια μου!
Εγω είχα όλα τα συμπτώματα της περιόδου-πρησμένο στήθος,πονο στην κοιλιά κ δίψα..Κ κοιμόμουν πολλές πολλές ώρες..Αλλα επειδή έμεινα έγκυος το βράδυ του γάμου μου υπέθετα οτι μου βγαινε η κούραση τόσων μηνών..Ξανθιά! Embarassed

28συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Παρ Ιουν 18, 2010 8:22 am

Nefelie

Nefelie
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γειά σας κορίτσια. Τα συμπτώματα που είχα στην εγκυμοσύνη μου - η οποία δεν τελείωσε ακόμη - ήταν στο 1ο τρίμηνο ζαλάδες, αναγούλες , πρήξιμο και έντονος πόνος στο στήθος, υπνηλία και τρελλή κούραση. Στο 2ο τρίμηνο δεν είχα απολύτως τίποτα...όλα τέλεια! Τώρα στο 3ο τρίμηνο η κούραση επανήλθε δριμύτερη παρέα με την υπνηλία καθώς και ένας έντονος πόνος στο πόδι ο οποίος είναι βασανιστικός! Που και που έχω και αναγούλες αλλά τις αποδίδω στην φοβερή ζέστη και όχι στην εγκυμοσύνη...

29συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Παρ Ιουν 18, 2010 8:24 am

mpougatsoula24

mpougatsoula24
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mama katerina έγραψε:
faye έγραψε:
mama katerina έγραψε:
mpougatsoula24 έγραψε:βρε κοριτσια εγω γιατι τα εχω
οοοολαααααααα αυτα καθε μηνα σχεδον χαχαχχαχαχαχχα ναι ναι ειμαι ΤΡΕΛΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ
ελπιζω ομως αυτον τον μηνα να μην κανω λαθος χαχαχχαχα Very Happy Very Happy συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 875502 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 875502



τωρα αμα σου πω πως το μηνυμα σου με εκφραζει απολυτα τι θα μου πεις!!??? χαχαχα..ακριβως ομως...
με μπερδευει αυτη η θερμοκρασια ολοι μου λενε πως αν εισαι εγκυος πρεπει να εχεις πανω απο 37.. ισχυει κατι τετοιο???
στην περιπτωση της μπουγατσουλας ισχυε γιατι την δευτερα που μας περασε εμαθε οτι ειναι εγκυος. Very Happy Very Happy


ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ !!!!!!!!! Very Happy Very Happy

ειδες τελικα που δεν παιζει ρολο το να το σκεφτεσαι συνεχεια??? ειναι ΠΟΤΕ θα σου τυχει!!! με το καλο το νινακι!!!!!!!!!!


ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ να εισαι καλα ευχομαι κ σε σενα πολυ πολυ γρηγορα με ενα Θετικό τεστ!! Θετικό τεστ!! Θετικό τεστ!! Θετικό τεστ!! Θετικό τεστ!! συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 337404 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 386913 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 337404 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 386913 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 337404 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 386913
κ να φουσκωσει πολυ πολυ γρηγορα η κοιλιτσα σου φιλακια πολλα πολλα συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 417472 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 417472 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 417472 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 417472 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 417472

30συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Παρ Ιουν 18, 2010 3:17 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpougatsoula24 έγραψε:
mama katerina έγραψε:
faye έγραψε:
mama katerina έγραψε:
mpougatsoula24 έγραψε:βρε κοριτσια εγω γιατι τα εχω
οοοολαααααααα αυτα καθε μηνα σχεδον χαχαχχαχαχαχχα ναι ναι ειμαι ΤΡΕΛΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ
ελπιζω ομως αυτον τον μηνα να μην κανω λαθος χαχαχχαχα Very Happy Very Happy συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 875502 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 875502



τωρα αμα σου πω πως το μηνυμα σου με εκφραζει απολυτα τι θα μου πεις!!??? χαχαχα..ακριβως ομως...
με μπερδευει αυτη η θερμοκρασια ολοι μου λενε πως αν εισαι εγκυος πρεπει να εχεις πανω απο 37.. ισχυει κατι τετοιο???
στην περιπτωση της μπουγατσουλας ισχυε γιατι την δευτερα που μας περασε εμαθε οτι ειναι εγκυος. Very Happy Very Happy


ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ !!!!!!!!! Very Happy Very Happy

ειδες τελικα που δεν παιζει ρολο το να το σκεφτεσαι συνεχεια??? ειναι ΠΟΤΕ θα σου τυχει!!! με το καλο το νινακι!!!!!!!!!!


ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ να εισαι καλα ευχομαι κ σε σενα πολυ πολυ γρηγορα με ενα Θετικό τεστ!! Θετικό τεστ!! Θετικό τεστ!! Θετικό τεστ!! Θετικό τεστ!! συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 337404 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 386913 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 337404 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 386913 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 337404 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 386913
κ να φουσκωσει πολυ πολυ γρηγορα η κοιλιτσα σου φιλακια πολλα πολλα συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 417472 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 417472 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 417472 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 417472 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 417472


σε ευχαριστω μπουγατσουλα για την πολυτιμη ευχη!!!!!!!!!

Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

31συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Παρ Ιουν 25, 2010 2:34 am

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στην πρώτη μου εγκυμοσύνηεπειδή δεν είχα ποτέ στη ζωή μου καθυστέρηση ούτε καν την ίδια ημερομηνία ποτέ το υποψιάστηκα και έκανα τεστ όπου βγήκε θετικό. Μετά άρχισε η υπνηλία, έμπαινα σπίτι και βρώμαγε ο δερμάτινος κανεπές (τον οποίο είχαμε από πριν)εννέα μήνες δεν μπορούσα να πάω στο σαλόνι και λογω άσθματος είχα εμετούς για 9 μήνες, κούραση συνεχώς και νεύρα................
Τώρα στη δεύτερη το κατάλαβα πριν να έχω καν καθυστέρηση όταν άρχισε ο καναπές να βρωμά. Για τρεις μήνες είχα τρομερές αναγούλες και εμετούς. Τώρα οι αναγούλες έχουν φύγει αλλά υπαρχουν οι εμετοί, η βρώμα του καναπέ, υπνηλία που λόγω του 1ου μωρού είναι δύσκολος ο ύπνος, κούραση

32συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Παρ Ιουν 25, 2010 4:37 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Για αρχή να πω ότι πήρα χαπάκια και έκανα και ένεση για να προκαλέσω ωορρηξία λόγω μη σταθερού κύκλου και πολυκυστικών ωοθηκών.
Από τα 18-19 κάνω χρήση αντισυλληπτικών λόγω του μη σταθερού κύκλου. Λοιπόν έχουμε και λέμε:
1) Πόνοι περιόδου σχεδόν αμέσως μετά τη σύλληψη (δηλ. δύο βδομάδες πριν την αναμενόμενη περίοδο)
2) Πρησμένο στήθος και πόνος στις ρώγες - όταν τις "χάιδευα"
3) Υπνηλία - εγώ που αν δεν οριζοντιονώμουν, δεν κουκουλωνόμουν και δεν υπήρχε άκρα του τάφου σιωπή, δε με έπαιρνε ύπνος, κατέληγα να κοιμάμαι καθιστή στον καναπέ με την τηλεόραση στη διαπασών!
4) Ατονία και έντονη κόπωση ακόμα και σε απλές κινήσεις - λαχάνιασμα.
5) Συχνουρία - περισσότερο φούσκωμα θα το έλεγα παρά κατρούλα!
6) ΝΕΥΡΑ - τον είχα τρελάνει τον αντρούλη μου! Και είμαι και νιόπαντρη!
7) Αλλοιωμένη γεύση - όπως είπε κάποια άλλη κοπέλα όχι κόκα κόλα και γλυκά. Πολλά αλμυρά ήθελα - και θέλω.
8 ) Όσφρηση - Οι μυρωδιές με ταλαιπωρούν ακόμα. Να σκεφτείτε ΞΥΠΝΑΩ μες τη μαύρη νύχτα και φωνάζω στον άντρα μου γιατί δεν έκλεισε καλά την πόρτα της τουαλέτας και μου έρχεται η μυρωδιά από το σιφόνι. Το ίδιο και με το μαλακτικό των ρούχων - όπως πάλι προείπε κάποια. Το άλλαξα γιατί μου βρώμαγαν όλα τα ρούχα. Θέλω να ξαναπλύνω τα πλυμένα για να μην το μυρίζω πια!
9) Ευσυγκίνητη μέχρι αηδίας - ήθελα να κλαίω συνέχεια χωρίς λόγο. Μετά γελούσα και μετά ξαναέκλαιγα... Θα μπορούσα να πω πως ήταν σα μια πολύ ελαφριά μορφή κατάθλιψης ή κάτι τέτοιο...
10) Καθυστέρηση μιας εβδομάδας - ήμουν πεπεισμένη ότι είναι άλλη μία ανωμαλία στον κύκλο μιας και είχα σταματήσει τα αντισυλληπτικά. Έκανα το τεστ απλά και μόνο για να μου φύγει η ιδέα... συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 606100
Τελικά βγήκε θετικό! συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 328109 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 536304 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 875502

33συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Πόνοι στη μέση Τρι Αυγ 24, 2010 5:50 am

butterfly

butterfly
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια έχω έναν απίστευτο πόνο στη μέση που είναι συνέχεια εκει εκτός απο το όταν τεντώνω πολύ το σώμα μου. Βέβαια αυτό από μόνο του δεν είναι ανησυχητικό αλλά έχω και 5 μέρες καθυστέρηση, με επαφές χωρίς προστασία αλλά και με "αμφιλεγόμενες" μεθόδους προστασίας μέσα στο μήνα. Έκανα ένα τεστ εχτές και ήταν αρνητικό, απλά είπα να ρωτήσω εσάς πριν πάω σε γιατρό για τη μέση γιατί το διάβασα ότι μπορεί να συμβεί.
Ευχαριστώ πολύ!

34συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Τρι Αυγ 24, 2010 6:06 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πριν πας στο γιατρο για την μεση κατσε να αδιαθετησεις πρωτα, να εισαι σιγουρη οτι δεν εισαι εγκυος και μετα βλεπεις

35συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Τρι Αυγ 24, 2010 6:10 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
butterfly έγραψε:Κορίτσια έχω έναν απίστευτο πόνο στη μέση που είναι συνέχεια εκει εκτός απο το όταν τεντώνω πολύ το σώμα μου. Βέβαια αυτό από μόνο του δεν είναι ανησυχητικό αλλά έχω και 5 μέρες καθυστέρηση, με επαφές χωρίς προστασία αλλά και με "αμφιλεγόμενες" μεθόδους προστασίας μέσα στο μήνα. Έκανα ένα τεστ εχτές και ήταν αρνητικό, απλά είπα να ρωτήσω εσάς πριν πάω σε γιατρό για τη μέση γιατί το διάβασα ότι μπορεί να συμβεί.
Ευχαριστώ πολύ!

Τι εννοείς "αμφιλεγόμενες μεθόδους προστασίας"?
Οι πόνοι στη μέση μοιάζουν με αυτούς της περιόδου ή είναι "κάτι άλλο"? Δεν ξανακάνεις αύριο-μεθαύριο ένα τεστάκι να είσαι σίγουρη?
Βασικά το μόνο "πρόβλημα" θα ήταν αν ο γιατρός σου ζητούσε ακτινογραφία. Σε περίπτωση που είσαι έγκυος δεν πρέπει να κάνεις. Αλλιώς πήγαινε...

36συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Τρι Αυγ 24, 2010 6:17 am

butterfly

butterfly
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μωρέ να περιμένω αλλά πονάω και φοβάμαι να πάρω και φάρμακα! Ένα deponaki γυροφέρνω όλη μέρα. Θα περιμένω ωστόσο μήπως και αδιαθετήσω αν και ποτέ δεν πονούσα εκεί όταν περίμενα. Συνήθως πονάω χαμηλά στην κοιλιά αλλά κανένα ίχνος πόνου εκεί. Ξέρω ότι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη όντως πονάει η μέση, λίγο απίθανο μου φαίνεται στην δική μου περίπτωση αλλά ποτέ δε ξέρεις. Στήθος βαρύ ωστόσο! Άλλες 2 μέρες τις αντέχω σε αναμονή...!!! Και μετά τεστ ξανά, γιατί το έχω καλύτερο να ανέβω στην Παναγία της Τήνου με τα γόνατα παρά να δώσω αίμα για χοριακή.
Αμφιλεγόμενες μεθόδους βλέπε διακοπτόμενη συνουσία. Επιτυχής συνήθως απλά μία δύο μας ξέφυγε και ήταν και στο τέλος των γόνιμων. Αλλά τι στο καλό? Το τζόκερ πιάσαμε?!

37συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Τρι Αυγ 24, 2010 6:27 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δε θέλω να σε "τρομοκρατήσω" αλλά έτσι μας έπιασε η μανούλα - διδυμάκια!

38συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Τρι Αυγ 24, 2010 6:32 am

butterfly

butterfly
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Με διακοπτόμενη;! Χαχα.. εντάξει το ξέρω δεν είναι η καλύτερη μέθοδος αντισύλληψης, απλά είναι υγιεινή συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 4872 και εύκολη...! Θα δούμε σε λίγες μέρες. Ένα απλό παυσίπονο θα πείραζε ωστόσο; Αντέχεται ο πόνος απλά είμαι λίγο μίζερη αν πονάω.

39συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Τρι Αυγ 24, 2010 6:34 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκια βοήθεια!
Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις ένα deponάκι
Αλλά ας μιλήσουν και οι πιο έμπειρες...

40συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Τρι Αυγ 24, 2010 6:35 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι καλέ πάρε ένα σιγά,δεν είναι τίποτα.

41συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Τρι Αυγ 24, 2010 6:37 am

butterfly

butterfly
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Το καλό που του θέλω να κάνει δουλειά!!! Εις υγείαν το αναβράζον!!!

42συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Τρι Αυγ 24, 2010 6:38 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγώ πιστεύω ότι ένα ντεπονάκι δεν βλάπτει! και θα ήμουν της άποψης να πάρεις άλλο ένα τεστάκι να κάνεις! και πέρνα και μια βόλτα από έναν ορθοπαιδικό! εμένα δεν μου είχε κάνει ακτινογραφία (δεν ήμουν έγκυος απλά δεν μου έκανε) και είχε διαγνώσει από την εξέταση μία ωραιότατη κύλη μεταξύ δύο σπονδύλων! συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 534787

43συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Τρι Αυγ 24, 2010 6:44 am

butterfly

butterfly
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μαρία έγραψε:και εγώ πιστεύω ότι ένα ντεπονάκι δεν βλάπτει! και θα ήμουν της άποψης να πάρεις άλλο ένα τεστάκι να κάνεις! και πέρνα και μια βόλτα από έναν ορθοπαιδικό! εμένα δεν μου είχε κάνει ακτινογραφία (δεν ήμουν έγκυος απλά δεν μου έκανε) και είχε διαγνώσει από την εξέταση μία ωραιότατη κύλη μεταξύ δύο σπονδύλων! συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 534787

Ωωω θεέ!! Χτύπησες ή απο μόνη της?!
Προς το παρόν πάω να πάρω ένα τεστ να κάνω αύριο πρωί... Μετά το τεστ έχει ορθοπεδικό αύριο και θα πω για την ακτινογραφία αναλόγως των αποτελεσμάτων!

44συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Τρι Αυγ 24, 2010 6:46 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
butterfly έγραψε:
Μαρία έγραψε:και εγώ πιστεύω ότι ένα ντεπονάκι δεν βλάπτει! και θα ήμουν της άποψης να πάρεις άλλο ένα τεστάκι να κάνεις! και πέρνα και μια βόλτα από έναν ορθοπαιδικό! εμένα δεν μου είχε κάνει ακτινογραφία (δεν ήμουν έγκυος απλά δεν μου έκανε) και είχε διαγνώσει από την εξέταση μία ωραιότατη κύλη μεταξύ δύο σπονδύλων! συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 534787

Ωωω θεέ!! Χτύπησες ή απο μόνη της?!
Προς το παρόν πάω να πάρω ένα τεστ να κάνω αύριο πρωί... Μετά το τεστ έχει ορθοπεδικό αύριο και θα πω για την ακτινογραφία αναλόγως των αποτελεσμάτων!


όχι δεν χτύπησα! αυτές γίνονται από τον τρόπο ζωής, δηλαδή: ή καθιστική ζωή ή ορθοστασία ή βάρη ή και τα τρία μαζί! εγώ κατά περιόδους τα έκανα και τα τρία και να τα αποτελέσματα! και είναι μόνιμο! γι'αυτό σου λέω, μετά από το τεστ κάνε την ανάλογη βόλτα! Wink

45συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Τρι Αυγ 24, 2010 6:51 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
butterfly έγραψε:!
Προς το παρόν πάω να πάρω ένα τεστ να κάνω αύριο πρωί... Μετά το τεστ έχει ορθοπεδικό αύριο και θα πω για την ακτινογραφία αναλόγως των αποτελεσμάτων!

Γιατί δεν περιμένεις λίγο ακόμα πριν κάνεις ακτινογραφία;Το τεστ δεν είναι πάντα σίγουρο στο αποτέλεσμα που δείχνει.

46συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Τρι Αυγ 24, 2010 10:00 am

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Παρε ενα ντεπονακι δεν κανει κακο σου το λεω στανταρ!
Και πηγαινε να κανεις μια ΧΟΡΙΑΚΗ!!!!
ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!!!!!!

47συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Τρι Αυγ 24, 2010 11:43 am

butterfly

butterfly
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αύριο το τεστ να κάνω το πρωί μόλις ξυπνήσω, αλλά αν συνεχιστεί η καθυστέρηση θα πάω να με αιμορουφήξουν για χοριακή. Με τέστ δεν έχω εμπειρία απλά εδώ είδα ότι πολλές εγκυούλες είχαν αρνητικά τέστ..! Clearblue πήρα. Και τις 2 φορές. Τον ορθοπεδικό θα τον καθυστερήσω να γλυτώσω την ακτινογραφία που κακό δε κάνει είσαι δεν είσαι έγκυος, με έτριψε λίγο ο καλός μου και ξάπλωσα χωρίς πόνο!! Ελπίζω να μην έχω και εγώ κήλη γιατί είμαι μεγάλος χέστης...!!

48συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Τρι Αυγ 24, 2010 11:46 am

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΜΕΡΕΣ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΕΙΧΑ ΞΕΣΚΙΣΤΕΙ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ, ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ, ΑΕΡΟΒΙΚΗ, ΣΤΕΠ, ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΑΠΟΡΩ ΑΥΤΗ Η ΜΠΕΜΠΑ ΠΩΣ ΚΡΑΤΗΘΗΚΕ ΤΟΣΟ ΓΕΡΑ! ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΛΛΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ (ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ) ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΗΜΟΥΝ ΥΠΟΨΙΑΣΜΕΝΗ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ.
ΜΕΤΑ ΕΙΧΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΥΠΝΗΛΙΑ, ΞΥΠΝΟΥΣΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ, ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΜΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑ. ΜΟΥ ΜΥΡΙΖΕ ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΤΑΝ ΕΜΠΑΙΝΑ ΜΕΣΑ. ΕΒΑΖΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΥΡΩΔΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΕΤΑΓΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΜΥΡΙΖΑΝ ΚΙ ΑΥΤΑ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΡΩΜΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΖΑΛΑΔΑ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΕΜΕΤΟΥΣ.(ΔΥΣΤΥΧΩΣ, ΘΑ ΕΙΧΑ ΓΛΙΤΩΣΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΚΙΛΑ). ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ, ΔΕ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ, ΑΦΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΓΑΝΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ. ΑΑΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟΥΡΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ. ΜΥΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΒΟΥΡΙΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!

ΤΟ ΝΤΕΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΙΝΔΥΝΟ, ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΠΟΝΑΩ ΠΑΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΟΛΥ 3 ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΜΟΥ

49συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Τρι Αυγ 24, 2010 12:39 pm

evita83

evita83
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Tziz έγραψε:Δε θέλω να σε "τρομοκρατήσω" αλλά έτσι μας έπιασε η μανούλα - διδυμάκια!



ΧΑΧΧΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!!! συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 536304

50συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Παρ Σεπ 03, 2010 5:37 am

ευουλα

ευουλα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
στη πρωτη εγκυμοσυνη μου μυριζε εντονα ο γαλλικος καφες σε σημειο που δεν ηθελα να τον πιω ενω 1εβδομαδα πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος εκανα ραχιαιους και αισθανομουν χαμηλα στην κοιλια μια ενοχληση ενω στη δευτερη εγκυμοσυνη μου μυριζε εντονα η κανελα που εβαζα στο freddo και μου βρωμαγε το αρωμα μου.περιττο το αναφερω για το στηθος μου που ειχε γινει μεγαλυτερο και απο της μενεγακη! συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 215994 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 2 654316

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 20]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις