Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 20]

51συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Παρ Σεπ 03, 2010 11:42 am

xrysa 1981

xrysa 1981
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα,εγω οταν εμεινα εγκυος στο Δημητρη μου ειχα πονους στη λεκανη και στις αρθρωσεις των χεριων μου κυριως στους καρπους.δεν ειχα κανενα αλλο συμπτωμα και αυτο σταματησε μετα τους πρωτους 3 μηνες.

52συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Τετ Σεπ 08, 2010 6:09 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maya έγραψε:ΕΓΩ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΜΕΡΕΣ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΕΙΧΑ ΞΕΣΚΙΣΤΕΙ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ, ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ, ΑΕΡΟΒΙΚΗ, ΣΤΕΠ, ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΑΠΟΡΩ ΑΥΤΗ Η ΜΠΕΜΠΑ ΠΩΣ ΚΡΑΤΗΘΗΚΕ ΤΟΣΟ ΓΕΡΑ! ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΛΛΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ (ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ) ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΗΜΟΥΝ ΥΠΟΨΙΑΣΜΕΝΗ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ.
ΜΕΤΑ ΕΙΧΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΥΠΝΗΛΙΑ, ΞΥΠΝΟΥΣΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ, ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΜΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑ. ΜΟΥ ΜΥΡΙΖΕ ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΤΑΝ ΕΜΠΑΙΝΑ ΜΕΣΑ. ΕΒΑΖΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΥΡΩΔΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΕΤΑΓΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΜΥΡΙΖΑΝ ΚΙ ΑΥΤΑ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΡΩΜΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΖΑΛΑΔΑ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΕΜΕΤΟΥΣ.(ΔΥΣΤΥΧΩΣ, ΘΑ ΕΙΧΑ ΓΛΙΤΩΣΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΚΙΛΑ). ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ, ΔΕ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ, ΑΦΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΓΑΝΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ. ΑΑΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟΥΡΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ. ΜΥΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΒΟΥΡΙΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!

ΤΟ ΝΤΕΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΙΝΔΥΝΟ, ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΠΟΝΑΩ ΠΑΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΟΛΥ 3 ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΜΟΥ

α κατερινα οχι και μυθος, εγω δεν τρωω φρουτα και ειδικα μανταρινια και πορτοκαλια σε πληροφορω μια μερα λυσαξα και ηθελα μανταρινια και εφαγα ισα με πεντε που τα απεχθανομαι αρα δεν ειναι μονο μυθος για να σαβουριαζουμε

53συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Τετ Σεπ 08, 2010 9:18 pm

xristinoula

xristinoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω βρε κοριτσια δεν ειχα ,ουτε εχω (9 εβδομαδων τωρα) ουτε υπνηλια, ουτε ζαλαδες , ουτε εμετους ,τιποτα.μονο πονακια χαμηλα ειχα... αφουν αν δεν ειχα παει στο γυναικολογο,(γι αυτα τα πονακια...)ακομα δεν θα ηξερα οτι ειμαι εγκυος. εχω και λιγο αιμορραγια τις τελευταιες μερες ,μπορει να νομιζα οτι εχω και περιοδο...ακομα δεν εχω συνειδητοποιησει οτι ειμαι εγκυος... Crying or Very sad ουτε αυτο ειναι φυσιολογικο ομως...

54συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Τετ Σεπ 08, 2010 9:56 pm

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερουδιαααααα.. Κι εγω μονο πονακια ειχα χαμηλα στην κοιλια και το στηθος μου που εγινε τουμπανο... Τιποτε αλλο.. Τωρα ειμαι στην 17η βδομαδα.. Ευτυχως δεν ειχα ουτε αναγουλες, ουτε εμετους, ουτε τιποτα... Μια χαρα ολα.. Αντε ολα να μας πανε καλα!!!!!

συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 215994

55συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Πεμ Σεπ 09, 2010 12:29 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας!!! να τα γραψω τωρα να μην τα ξεχασω!!! λοιπον εγω νομιζα πως θα μου ερθει περιοδος ημουν τοσο σιγουρη που οταν εβλεπα πως δεν μου ερχοταν στεναχωριομουνα μηπως μου χαλασε η περιοδος!! πονοι περιοδου λοιπον λιγες ζαλαδες και πονοκεφαλο!

56συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Πεμ Σεπ 09, 2010 12:37 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
στη μαρκελλα δεν ειχα κανενα συμπτωμα απολυτως. στον ιωαννη ειχα τα παντα, συχνοουρια, εμετους, καουρες, ζαλαδες, υπνηλια!!!

57συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Πεμ Σεπ 09, 2010 12:44 am

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΣΤΑ 2 ΕΙΧΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ!!!!ΕΜΕΤΟΥΣ , ΖΑΛΑΔΕΣ, ΥΠΝΗΛΙΑ!!!!

58συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Πεμ Σεπ 09, 2010 3:04 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω στην εγκυμοσυνη ειχα πολλες ζαλαδες υπνηλια αναγουλες αλλα καταλαβα οτι ειμαι εγκυος επειδη δεν ηθελα να καπνιζω. Δεν με τραβουσε και ετσι το καταλαβα. Razz Razz

59συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Κυρ Μαρ 13, 2011 10:42 am

baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ...ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ???ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΣΥΝΙΘΩΣ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ 30 ΜΕΡΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΡΑΩ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ....ΠΟΝΑΩ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ Κ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΝΙΩΘΩ ΕΝΤΟΝΗ ΚΑΟΥΡΑ...ΑΥΡΙΟ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΤΟ ΠΡΩΙ...Η ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΙΑΛΛΟ????ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΛΟΥΣΙΟ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ..... Smile Smile Smile

60συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Κυρ Μαρ 13, 2011 10:55 am

eleni24

eleni24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα και καλος μας ηρθες.
και εγω ειχα πονους σαν της περιοδου και ελεγα οτι μου ερχεται,αλλα ευτηχος της την εσκασα.και ειμαι στην 10 εβδομαδα.καλητερα να κανεις αυριο μια β-χοριακη,και μετα να πας στον γιατρο να σε δει.
σου ευχωμαι να πανε ολα καλα,και να εχεις ενα σπορακη μεσα σου

61συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Κυρ Μαρ 13, 2011 11:07 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
baby έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ...ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ???ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΣΥΝΙΘΩΣ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ 30 ΜΕΡΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΡΑΩ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ....ΠΟΝΑΩ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ Κ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΝΙΩΘΩ ΕΝΤΟΝΗ ΚΑΟΥΡΑ...ΑΥΡΙΟ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΤΟ ΠΡΩΙ...Η ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΙΑΛΛΟ????ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΛΟΥΣΙΟ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ..... Smile Smile Smile

γεια σου και καλως ηρθες στην παρεουλα μας!!! χμμ κατι μου μυριζεται εδω!!! λες να ειναι μπεμπε??? μακαρι!συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 377361
παντως κι εγω πονους περιοδους ειχα και στην πεμπτη μερα εκανα τεστ και εδειξε κανονικα!!! εγω τδεν θα κρατιομουν αλλο την αμαρτια μου την λεω θα εκανα παλι κατα 15 ευρω πλουσιο το φαρμακειο! βεβαια καλυτερη ειναι η χοριακη αν μπορεις να κρατηθεις!! Μπορεις???συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 837218

οτι κ αν κανεις να μας πεις τα νεα!!!! φιλια! συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 334590

62συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Κυρ Μαρ 13, 2011 12:07 pm

Stacy

Stacy
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
baby έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ...ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ???ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΣΥΝΙΘΩΣ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ 30 ΜΕΡΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΡΑΩ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ....ΠΟΝΑΩ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ Κ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΝΙΩΘΩ ΕΝΤΟΝΗ ΚΑΟΥΡΑ...ΑΥΡΙΟ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΤΟ ΠΡΩΙ...Η ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΙΑΛΛΟ????ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΛΟΥΣΙΟ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ..... Smile Smile Smile

Είχα κι εγώ το ίδιο θέμα με τα λεφτά που χαλούσα στα τεστ εγκυμοσύνης μέχρι να πετύχω το πολυπόθητο θετικό, ώσπου ανακάλυψα ότι μπορείς να βρεις πάρα πολύ φτηνα στο internet. Προχτές αγόρασα 25 ταινίες με 11,62€ !!(εν όψει των προσπαθειών για 2ο!!!)
Μας πήρε 1,5 χρόνο να πετύχουμε την κοράκλα μας, φαντάσου τι θα ξόδευα στα φαρμακεία... συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 534787

63συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Κυρ Μαρ 13, 2011 3:34 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τι συμβαίνει από τη στιγμή της πραγματοποίησης της σύλληψης; Κάποια συμπτώματα μπορεί να εμφανιστούν πριν ακόμα από την καθυστέρηση της περιόδου. Να θυμάστε όμως ότι πολλά από αυτά δεν είναι από μόνα τους ένδειξη εγκυμοσύνης. Μπορεί να είναι τα σημάδια της επερχόμενης περιόδου ή απλά μιας ίωσης. Επίσης μπορεί να είστε ήδη έγκυος και να μην έχετε παρατηρήσει κανένα σύμπτωμα. Αν έχετε ήδη παρατηρήσει καθυστέρηση, καλό θα ήταν να κάνετε ένα τεστ εγκυμοσύνης.

Ευαίσθητο στήθος. Αυτό μπορεί να είναι ένα από τα πρώτα σημάδια μιας εγκυμοσύνης. Δύο εβδομάδες μετά τη σύλληψη θα νιώθετε το στήθος σας πιο ευαίσθητο και πιο πρησμένο από ότι συνήθως.

Εξάντληση. Νιώθετε κουρασμένη ή καλύτερα εξαντλημένη. Τα υψηλά επίπεδα της προγεστερόνης σας κάνουν να αισθάνεστε σαν να έχετε τρέξει μαραθώνιο. Πολύ συχνά το μόνο που θα θέλετε θα είναι να κοιμηθείτε. Η κούραση είναι ένα από τα πρώιμα συμπτώματα εγκυμοσύνης, αν και όχι αλάνθαστο αν δεν συνοδεύεται και από άλλα.

Πονοκέφαλος. Η αυξημένη κυκλοφορία του αίματος που προκαλείται από τις ορμονικές αλλαγές μπορεί να σας προξενεί συχνούς, ήπιους πονοκεφάλους.

Ευαισθησία στην όσφρηση ή αλλαγή στην αίσθηση της γεύσης. Δεν αντέχετε γεύσεις και μυρωδιές που πριν μπορεί να ήταν από τις αγαπημένες σας ή έστω δεν σας ενοχλούσαν ποτέ. Κάποιες γυναίκες λένε ότι έχουν μια μεταλλική γεύση στο στόμα τους.

Πρωινή αδιαθεσία. Αν και μπορεί να μην περιορίζεται στις πρωινές ώρες και να την έχετε καθ΄ όλη τη διάρκεια της μέρας ή της νύχτας. Δυστυχώς το προηγούμενο σύμπτωμα επιδεινώνει την κατάσταση αν και δεν παραπονιούνται όλες οι γυναίκες για ναυτίες.

Ζαλάδα και ίλιγγος. Η διαστολή των αιμοφόρων αγγείων και η πτώση της πίεσης, μπορεί να σας κάνει να νιώθετε ζαλισμένη. Ακόμη σε αυτό μπορεί να συμβάλλουν και τα χαμηλά επίπεδα του σακχάρου στο αίμα σας.

Συχνοουρία. Καθώς τα υγρά του σώματος αυξάνονται θα αυξάνεται και η παραγωγή ούρων. Στην συνέχεια θα συμβάλλει σε αυτό και η μήτρα που θα διογκώνεται και θα ασκεί πίεση στην ουροδόχο κύστη.

Αιμορραγία ή κράμπες περιόδου. Περίπου 8-14 ημέρες μετά την ωορρηξία και καθώς το έμβρυο εμφυτεύεται πάνω στο ενδομήτριο μπορεί να προκαλέσει μια ελαφριά αιμορραγία. Μπορεί επίσης να δείτε μερικές κηλίδες την ημέρα που θα περιμένατε την περίοδό σας.

Δυσκοιλιότητα. Η αυξημένη προγεστερόνη επιβραδύνει τη λειτουργία της πέψης και σας προκαλεί δυσκοιλιότητα.

Εναλλαγές συναισθημάτων. Η πλημμύρα των ορμονών στο σώμα σας θα σας κάνει να νιώθετε ιδιαίτερα συναισθηματική και ευσυγκίνητη.

Καθυστέρηση. Αν ο κύκλος σας είναι αρκετά σταθερός και αυτή τη φορά η περίοδός σας έχει καθυστερήσει τότε θα πρέπει να κάνετε ένα τεστ εγκυμοσύνης. Αυτό είναι και το πιο αξιόπιστο σημάδι για μια εγκυμοσύνη.

apo edw
http://www.healthierworld.gr/portal/cc7146d26842552e/79ed98396ddb22d1/b30e851df46a8f61/2c8772cf308e252d.html

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

64συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Δευ Μαρ 14, 2011 1:28 am

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια, είμαι με 15 μέρες καθυστέρηση, έχω όλα τα συμπτώματα εγκυμοσύνης που είχα και στο Δημητράκη μου, ο άντρας μου δεν θέλω ούτε να με ακουμπάει, τα νεύρα μου είναι χάλια... και το τεστ βγήκε αρνητικό. Τσάμπα τα 19 ευρώ! Τί περιθώριο λάθους έχουν τα τεστ που μετράνε από τη σύλληψη; Δεν έχω και σταθερό κύκλο... Ήμουν σίγουρη ότι θα ήταν θετικό...

65συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Δευ Μαρ 14, 2011 1:41 am

Maria S

Maria S
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Maraki_D έγραψε:Κορίτσια, είμαι με 15 μέρες καθυστέρηση, έχω όλα τα συμπτώματα εγκυμοσύνης που είχα και στο Δημητράκη μου, ο άντρας μου δεν θέλω ούτε να με ακουμπάει, τα νεύρα μου είναι χάλια... και το τεστ βγήκε αρνητικό. Τσάμπα τα 19 ευρώ! Τί περιθώριο λάθους έχουν τα τεστ που μετράνε από τη σύλληψη; Δεν έχω και σταθερό κύκλο... Ήμουν σίγουρη ότι θα ήταν θετικό...

Μαράκι αν έχεις άγχος κλείσε ένα ραντεβού με τον γυναικολόγο σου. Εγώ έκανα 2 τέστ πρίν πάω στον γυναικολόγο και ήταν και τα δύο εντελώς αρνητικά, ούτε καν αχνά υπόνοια ότι ημουν έγκυος. Και είχα 7 μέρες καθυστέρηση. Από όσο λένε είναι 90-99% σίγουρα αλλά καμιά φορά κάνουν και λάθη.
Ελπίζω να έχεις καλά νέα.

66συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Δευ Μαρ 14, 2011 1:44 am

eleni24

eleni24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
με 15 μερες καθηστερηση,εγω 4 μερες ειχα και ημουν συγουρη οτι ειμαι γιατι εχω πολυ σταθερο κυκλο.μπορει να ηταν χαλασμενο το τεστ.κανε μια χοριακη να εισαι σιγουρη

67συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Δευ Μαρ 14, 2011 1:44 am

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maria S έγραψε:
Maraki_D έγραψε:Κορίτσια, είμαι με 15 μέρες καθυστέρηση, έχω όλα τα συμπτώματα εγκυμοσύνης που είχα και στο Δημητράκη μου, ο άντρας μου δεν θέλω ούτε να με ακουμπάει, τα νεύρα μου είναι χάλια... και το τεστ βγήκε αρνητικό. Τσάμπα τα 19 ευρώ! Τί περιθώριο λάθους έχουν τα τεστ που μετράνε από τη σύλληψη; Δεν έχω και σταθερό κύκλο... Ήμουν σίγουρη ότι θα ήταν θετικό...

Μαράκι αν έχεις άγχος κλείσε ένα ραντεβού με τον γυναικολόγο σου. Εγώ έκανα 2 τέστ πρίν πάω στον γυναικολόγο και ήταν και τα δύο εντελώς αρνητικά, ούτε καν αχνά υπόνοια ότι ημουν έγκυος. Και είχα 7 μέρες καθυστέρηση. Από όσο λένε είναι 90-99% σίγουρα αλλά καμιά φορά κάνουν και λάθη.
Ελπίζω να έχεις καλά νέα.

Ήμουν έτοιμη να πω τα ίδια... Κι εμένα το πρώτο τεστ μου βγήκε αρνητικό 12 ημέρες μετά τη σύλληψη (ούτε καν αχνή γραμμή) και σαν αδαής έκανα όλα όσα δεν έπρεπε. Ευτυχώς που τη γλύτωσα μόνο με μια μικρή αποκόλληση. Η γνώμη μου είναι να κάνεις άλλο ένα τεστ μετά από 3 ημέρες και πήγαινε γραμμή για χοριακή.

68συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Δευ Μαρ 14, 2011 3:15 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maraki_D έγραψε:Κορίτσια, είμαι με 15 μέρες καθυστέρηση, έχω όλα τα συμπτώματα εγκυμοσύνης που είχα και στο Δημητράκη μου, ο άντρας μου δεν θέλω ούτε να με ακουμπάει, τα νεύρα μου είναι χάλια... και το τεστ βγήκε αρνητικό. Τσάμπα τα 19 ευρώ! Τί περιθώριο λάθους έχουν τα τεστ που μετράνε από τη σύλληψη; Δεν έχω και σταθερό κύκλο... Ήμουν σίγουρη ότι θα ήταν θετικό...

Μαρακι οταν λες δεν εχεις σταθερο κυκλο μεχρι ποσες μερες σου καθυστερει η περιοδος! σε εμενα εγινε η συλληψη αργα αλλα το τεστ εδειξε στις 5 μερες καθυστερησης νομιζω εσενα 15 ειναι πολλες περιμενε λιγακι μην πας και δωσεις τσαμπα λεφτα και για χοριακη! οσο για τα συμπτωματα ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ τα ειχα και ημουνα σιγουρη πως ημουν εγκυος εκτος απο την τελευταια που περιμενα να μου ερθουν και τελικα ημουν!! Shocked
ευχομαι τα καλυτερα και γρηγορα να μς πεις ευχαριστα νεα!συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 377361

69συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Δευ Μαρ 14, 2011 3:52 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
toutounaki έγραψε:Ερώτηση κρισεως: Σέ πόσες μέρες από τη ΣΥΛΛΗΨΗ δείχνει θετικο το τεστ? Γιατί εμένα στις 12 μέρες είχε δείξει αρνητικό. Μήπως τελικά έχει να κάνει με την ΠΟΙΟΤΗΤΑ του τεστ και πόσο πρέπει κανείς να περιμένει για σίγουρο αποτέλεσμα;
Προσωπικά είμαι στην 7η ημέρα καθυστέρησης αλλά δεν κάνω τεστ γιατί φοβάμαι μήπως την ξαναπάθω όπως την πρώτη φορά - εξάλλου άλλο σύμπτωμα εγκυμσύνης δεν έχω, οπότε μάλλον δεν είμαι αν κι έχω ακούσει για ασυμπτωματικές εγκυμοσύνες.Ωστόσο εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα τα συμπτώματα όλα...

κι εγω το πιστευω οτι εχει να κανει με την ποιοτητα του τεστ π.χ τα predictor δεν τα εμπιστευομαι καθολου! σε αυτα που εχω πληρη εμπιστοσυνη ειναι τα self clear ειναι τα πιο αξιοπιστα και τα μοναδικα που δειχνουν απο πολυ νωρις! στη Φωτεινη μου ειχε δειξει θετικο απο την 11η μερα συλληψης! επισης ομως παιζει ρολο και ποτε εγινε η συλληψη αν εγινε αργα θα αργησει και να δειξει! στη δευτερη κορη μου εμεινα εγκυος την 21η μερα του κυκλου και εκανα της hometest τα τεστ εγκυμοσυνης (επειδη τα ειχα) και εδειξαν θετικο στις 20 μερες απο ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ! ελπιζω να βοηθησα!!! οσο για τα συμπτωματα εγω τωρα νομιζα πως θα μου ερθει περιοδος δεν ειχα ΤΙΠΟΤΑ αλλο!!! μακαρι να εισαι!!!!!!συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 377361 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 315810 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 315810

70συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Δευ Μαρ 14, 2011 4:42 am

XRYSPA


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kai stis 2 egymosines ponoys periodoy mexri ton trito mhna.sthn prwth den h8ela me tipota to tsigaro(kapnistria) prin akoma kanw to test kai etsi kati ypopsiastika.ayta tipote allo.oyte emetoys oyte anagoyles tipotaaaa!!!telies egymosynes. συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 654316

71συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Δευ Μαρ 14, 2011 5:24 am

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
geia sas koritsakia....!!!egw eixa ypnilia,entonous ponous periodou(se simeio na pisteyw oti eixa kati),poly prismeno sti8os kai apostrofi pros to tsigaro.....afiste pou emeina egkyos panw se ka8ysterisi k oxi se gonimes meres...kai epeidi exw polukistikes k anwmalo kyklo,argisa na to katalavw....elega 8a mou 'r8ei periodos...xaxaxaxaxa Very Happy

72συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Δευ Μαρ 14, 2011 5:51 am

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ ειχα ΝΕΥΡΑ παρα πολλα νευρα.. συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 654655 την ημερα που εκανα το τεστ κοντεψα να πλακωσω τον αντρα μου,λογος δεν υπηρχε φυσικα..
ειχα τρομερη αδυναμια...και καποιες ωρες της μερας ζαλαδα σαν να εκανα βαρκαδα..
το πρωτο τριμηνο το εγβαλα ετσι..εμετους δεν ειχα αλλα μου μυριζαν ολα!!και οταν λεω ολα ΟΛΑ..οι κουρτινες,τα μαξηλαρια,τα ρουχα,τα χαλια...τα φαγητα ουτε να τα δω δεν ηθελα,ουτε ψωμι τιποτα..

73συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Δευ Μαρ 14, 2011 11:58 am

baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ Δ ΑΝΤΕΞΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΡΙΝ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ Κ ΒΓΗΚΕ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ΘΕΤΙΚΟ............ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ... συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 654316 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 654316 ΤΟ ΠΡΩΙ Δ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΚΛΑΙΩ...ΑΚΟΜΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ.....ΑΚΟΜΑ Δ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΕΧΤΟΣ ΑΠΟ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ ΕΝΤΟΝΟ Κ ΚΑΟΥΡΕΣ....Κ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΑ ΠΛΑΓΙΑ..

74συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Δευ Μαρ 14, 2011 12:49 pm

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Συγχαριτήρια!Μια πολύ καλή εγκυμοσύνη εύχομαι! συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 654316 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 654316 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 654316

75συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 Empty Απ: συμπτωματα εγκυμοσυνης Δευ Μαρ 14, 2011 12:53 pm

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mama katerina έγραψε:
toutounaki έγραψε:Ερώτηση κρισεως: Σέ πόσες μέρες από τη ΣΥΛΛΗΨΗ δείχνει θετικο το τεστ? Γιατί εμένα στις 12 μέρες είχε δείξει αρνητικό. Μήπως τελικά έχει να κάνει με την ΠΟΙΟΤΗΤΑ του τεστ και πόσο πρέπει κανείς να περιμένει για σίγουρο αποτέλεσμα;
Προσωπικά είμαι στην 7η ημέρα καθυστέρησης αλλά δεν κάνω τεστ γιατί φοβάμαι μήπως την ξαναπάθω όπως την πρώτη φορά - εξάλλου άλλο σύμπτωμα εγκυμσύνης δεν έχω, οπότε μάλλον δεν είμαι αν κι έχω ακούσει για ασυμπτωματικές εγκυμοσύνες.Ωστόσο εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα τα συμπτώματα όλα...

κι εγω το πιστευω οτι εχει να κανει με την ποιοτητα του τεστ π.χ τα predictor δεν τα εμπιστευομαι καθολου! σε αυτα που εχω πληρη εμπιστοσυνη ειναι τα self clear ειναι τα πιο αξιοπιστα και τα μοναδικα που δειχνουν απο πολυ νωρις! στη Φωτεινη μου ειχε δειξει θετικο απο την 11η μερα συλληψης! επισης ομως παιζει ρολο και ποτε εγινε η συλληψη αν εγινε αργα θα αργησει και να δειξει! στη δευτερη κορη μου εμεινα εγκυος την 21η μερα του κυκλου και εκανα της hometest τα τεστ εγκυμοσυνης (επειδη τα ειχα) και εδειξαν θετικο στις 20 μερες απο ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ! ελπιζω να βοηθησα!!! οσο για τα συμπτωματα εγω τωρα νομιζα πως θα μου ερθει περιοδος δεν ειχα ΤΙΠΟΤΑ αλλο!!! μακαρι να εισαι!!!!!!συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 377361 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 315810 συμπτωματα εγκυμοσυνης - Σελίδα 3 315810

Σ' ευχαριστώ! Αλλά το τεστ λέω να μην το κάνω ακόμα, επειδή την ωορηξία μου την ένοιωσα πολύ αργά οπότε θα περιμένω λίγο ακόμα! Μακάρι να είμαι...
Αλήθεια αυτά της hometest που έδειξαν θετικά μετά 20 μέρες, είχαν δείξει αρνητικό αποτέλεσμα πιο πριν; Ή απλώς έκανες το τεστ μετά από 20 μέρες!

Με το καλό και το 2ο μπεμπάκι σου εύχομαι!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 20]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις