Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
610 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 610 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανούλες!
Η ερώτησή μου μπορεί να σας φανεί περίεργη, αλλά ειλικρινά θέλω την γνώμη σας όχι μόνο για θεωρητικούς λόγους πιστέψτε με!
Όπως έχω ξαναπεί σε άλλα threads θα ήθελα πολύ να κάνω κι ένα δεύτερο μωράκι να μη μείνω στο ένα. Αν κάνω αγοράκι, έχει καλώς, θα παίζει περισσότερο με τον αδελφούλη του και θα μοιράζονται τα ίδια πράγματα, ακόμη και τα ίδια ρουχαλάκια.Αν όμως ο Θεός έχει άλλα σχέδια και κάνω κοριτσάκι (άλλωστε όπως ξέρουμε τα μωρά δεν έρχονται κατά παραγγελία);
Θα μπορώ να της φοράω τα φορμάκια του μικρού (αφόρετα στην κυριολεξία) που βέβαια ένα μεγάλο μέρος είναι μπλε σιελ κατά την παράδοση (ειδικά όσα είναι δώρο); Έχω ήδη δώσει τα περισσότερα σε φτωχά παιδάκια, αλλά έχω φυλάξει μερικά που μου άρεσαν πολύ μήπως ο Θεός θελήσει να ξαναγίνω μανούλα! Ο άνδρας μου και η μαμά μου επιμένουν πως μόνο αν κάνω γιο πρέπει να τα κρατήσω, αλλά εγώ σκέφτομαι 'γιατί να μη φοράει ένα κοριτσάκι μπλε και σιελ?' Η μαμά μου που τα λέει αυτά και είναι και γαλανομάτα έχει τόσα μπλε ρούχα στην ντουλάπα της ... δηλαδή μπορεί να τα φοράει τώρα που είναι μεγάλη και όχι όταν ήταν μωρό; Μπορώ να καταλάβω να μη φοράει ροζ ένα αγοράκι αλλά μια μπουμπούκα γιατί να μη φορέσει γαλάζια -ειδικά αν πάρει τα μπλε μάτια της γιαγιάςWink
Εσείς τί λέτε; Έχω κάποιο δίκιο ή συμφωνείτε με τον σύζυγο και τη μητέρα μου;



Έχει επεξεργασθεί από τον/την toutounaki στις Πεμ Φεβ 03, 2011 2:26 am, 1 φορά

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εννοειται πως ναι!!! Της φοραω ηδη πολλα φορμακια μπλε, γαλαζια, πορτοκαλι, κιτρινα γιατι εχω βαρεθει να τη βλεπω με ροζ!!!

ζουζουνομαμα


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα. εγω πολλα απο τα ρουχα που ειχα του γιου μου τα φορεσα στην κορη μου. βεβαια της πηρα και αυτης τα δικα της τα ροζουλια, αλλα και τα μπλε της τα φορουσα. ειδικα μεσα στο σπιτι και στις επισκεψεις στους παππουδες τα εβαζα. αλλα εξω της εβαζα ροζ πιο πολλυ για να αποφευγω λογια του τυπου ΄'τι ομορφο αγορακι, να σας ζησει ο μπεμπης, κ.α τετοια.

κελλυ1


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα και βεβαια θα τα φορουσα,σε κοριτσακι πανε ολα το αγορακι τι να κανεις που δεν μπορεις να βαλεις ροζακι!!!!!!

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΧΕΧΕΧΕ!!!! ΤΟ, ΤΙ ΣΙΕΛ ΕΧΩ ΦΟΡΕΣΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΔΕ ΛΕΓΕΤΑΙ!!!
ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΡΟΥΧΑΚΙΑ Η ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΜΙΑΣ Κ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ, ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟΥΛΙΑ Smile
ΤΗΣ ΤΑ ΦΟΡΟΥΣΑ ΑΝΕΤΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΙΕΛ ΚΟΡΙΤΣΙΣΤΙΚΟ ΜΠΟΥΦΑΝΑΚΙ ΤΗΣ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ!!!
ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΒΟΛΤΑ ΦΟΡΟΥΣΑΜΕ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΖΟΥΛΙ Κ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑΝΕ ΦΕΡΕΙ ΔΩΡΟ!!!
ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΡΟΖ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΦΟΡΟΥΣΑ Shocked

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
φυσικα κ μπορεις ελευθερα να βαλεις στην μπουμπου σου σιελ. εγω περιμενω κοριτσακι αλλα τα πιο πολλα που εχω ειναι σιελ! ειναι ρουχαλακια κ κουβερτουλες της κουνιαδας μου που ειχε στα δικα της. τα πιο πολλα ειναι του γιου της που ειχε ερθει πιο προσφατα κ ειναι κορμακια/φορμακια ουδετερα κ σιελ. κανενα προβλημα δεν εχω.

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ζουζουνομαμα έγραψε:εξω της εβαζα ροζ πιο πολλυ για να αποφευγω λογια του τυπου ΄'τι ομορφο αγορακι, να σας ζησει ο μπεμπης, κ.α τετοια.

Ναι είδα και με τα ροζ,τα κοτσιδάκια με τις νεράιδες,τα καλσον και τα φουστανάκια: "Τι όμορφο μωράκι...αγοράκι είναι ή κοριτσάκι;" Rolling Eyes Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 966307

Εγώ πάντως της έβαλα και μπλεδάκια και απ'όλα τα αγορίστικα.Και η αλήθεια είναι οτι δεν είχα καμία διάθεση να τη φλομώσω στα ροζ αλλά έλα που μας γεμίσανε (και συνεχίζουν να μας γεμίζουν) με ρουχαλάκια που τα περισσότερα είναι ροζ...και προσπαθώ με συνδιασμούς να αποφεύγω την total pink Very Happy εμφάνιση.

Νικολέττα

Νικολέττα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κι εγω της έχω φορέσει πολύ σιέλ της δικιάς μου. Βρίσκω πως της πάει πάρα πολύ.
Οταν ήτανε μικρή το έκανα γιατί βαριόμουν να είναι συνέχεια στα ρόζ.
Τώρα (που κοντεύει 2 χρονών) μου έχει χαρίσει μια φίλη πάρα πολλά ρουχαλάκια πανέμορφα, αλλα αγορίστικα, (μπλέ, καφέ...)και φυσικά της τα φοράω...
...Εχει καιρό να αναδείξει την θηλυκότητά της αργότερα...!!!
Very Happy Very Happy Very Happy

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι θα τα φόραγα αλλά θα της έπαιρνα και μερικά ροζάκια. Άλλωστε όλα τα χρώματα είναι ωραία!
Κα τώρα της έχω γαλαζια κα μπλε ρουχαλάκια και της πηγαίνουν. Ούτως ή άλλως ό,τι και να φόραγε μέχρι προσφατα με ρωτούσαν αν είναι αγόρι, οπότε δεν παίζει ρόλο εκεί το ροζ ή μπλε.
Βέβαια αν είχα αγόρι δεν ξέρω πόσα ροζ θα τπυ φορουσα αλλά δεν αποκλείω τίποτα, χεχε!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
ζουζουνομαμα έγραψε:εξω της εβαζα ροζ πιο πολλυ για να αποφευγω λογια του τυπου ΄'τι ομορφο αγορακι, να σας ζησει ο μπεμπης, κ.α τετοια.

Ναι είδα και με τα ροζ,τα κοτσιδάκια με τις νεράιδες,τα καλσον και τα φουστανάκια: "Τι όμορφο μωράκι...αγοράκι είναι ή κοριτσάκι;" Rolling Eyes Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 966307


πες τα ρε Αθηνά. βλέπανε τη δικιά μου με φούξια πολύχρωμο φορμάκι, κοκαλάκι λουλούδι στα μαλλιά και μια φούξια πιπίλα στο στόμα και μου λέγανε "αγόρι εεε?" Shocked Shocked Shocked

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγώ πάντως αν έκανα μετά το κοριτσάκι μου αγόρι σίγουρα θα του φορούσα τα φορμάκια της. τουλάχιστον τα ζιπουνάκια. και δεν με νοιάζει το χρώμα.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:Ναι είδα και με τα ροζ,τα κοτσιδάκια με τις νεράιδες,τα καλσον και τα φουστανάκια: "Τι όμορφο μωράκι...αγοράκι είναι ή κοριτσάκι;" Rolling Eyes Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 966307

florentiab έγραψε:πες τα ρε Αθηνά. βλέπανε τη δικιά μου με φούξια πολύχρωμο φορμάκι, κοκαλάκι λουλούδι στα μαλλιά και μια φούξια πιπίλα στο στόμα και μου λέγανε "αγόρι εεε?" Shocked Shocked Shocked

Μα πόσο στόκοι είναι μερικοί????

rabbit rabbit rabbit
Κι εμένα μου την είπε χαλαρότατα μια θειά διότι φόρεσα στο γιο μου ένα κρεμ μπλουζάκι το οποίο είχε πάρει ανεπαίσθητο χρωμα ροζ, μιλάμε ίσα που το πρόσεχες.. και του το φόρεσα με παντελόνι μπεζ και μπουφαν στυλ top-gun... και μόνο που δε με έδειρε
"καλά ροζ σε αγοράκι? τι πράγματα είναι αυτά?"
"δεν είναι ροζ, κρεμ είναι"
"οχι είναι ροζ, δε βλέπω εγώ??"...
Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 654655 Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 654655 Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 654655 Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 186566 Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 186566 Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 911307
τι ζόρι τραβαει ο καθένας με τα ξένα παιδια, δεν μπορώ να καταλάβω...
Και, ναι, θα φορούσα ροζ σε αγοράκι και μπλέ σε κοριτσάκι.. Όχι το ροζ με τις καρδούλες και τα λουλουδάκια, αλλα μέσα στο σπίτι γιατί όχι???

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οπως βλεπεις το "δικτυο των μαμαδων" δουλευει πολυ καλα,η μια δινει στην αλλη Laughing οποτε τα φοραμε καποια στιγμη κ τα μπλε κ τα ροζ μας Smile

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Επίσης, στον Αλέξανδρο η μάνα μου πήγε και αγόρασε κάτι πιτζαμάκια, το ένα ήταν βεραμάν και το άλλο ήταν μπλέ, λες για αγόρι θα είναι.
Βέβαια, το ένα είχε λουλουδάκια επάνω κι έγραφε "pretty" και το άλλο είχε καρδούλες επάνω κι έγραφε "i love you"... Laughing Laughing Laughing
Εννοείται ότι τις φόρεσε, σιγα να μην τα γύριζα πίσω..
Ειδικά με τις μαυρες κάλτσες που έγραφαν "disco girl" με ασημι κλωστη, ήταν οτι πρέπει Razz Razz

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Επίσης, στον Αλέξανδρο η μάνα μου πήγε και αγόρασε κάτι πιτζαμάκια, το ένα ήταν βεραμάν και το άλλο ήταν μπλέ, λες για αγόρι θα είναι.
Βέβαια, το ένα είχε λουλουδάκια επάνω κι έγραφε "pretty" και το άλλο είχε καρδούλες επάνω κι έγραφε "i love you"... Laughing Laughing Laughing
Εννοείται ότι τις φόρεσε, σιγα να μην τα γύριζα πίσω..
Ειδικά με τις μαυρες κάλτσες που έγραφαν "disco girl" με ασημι κλωστη, ήταν οτι πρέπει Razz Razz


ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΣΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ!!! χαχαχα

https://www.youtube.com/watch?v=x4a6gzNr86U

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χα χα Laughing Laughing Laughing
Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 654316 Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 654316 Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 654316

αφού την κοροϊδεύω τη μάνα μου, της λέω "τόσο που ήθελες να βγει κορίτσι, ολο κοριτσιστικα πας και του παιρνεις..." μιλάμε η γυναίκα δεν το προσεξε, και βλέπεις μπλε, λες για αγόρι θα ειναι... και μετα του πήρε και τις κάλτσες και δεν γλιτωνει με τιποτα το δουλεμα Razz Razz Razz Razz

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:χα χα Laughing Laughing Laughing
Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 654316 Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 654316 Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 654316

αφού την κοροϊδεύω τη μάνα μου, της λέω "τόσο που ήθελες να βγει κορίτσι, ολο κοριτσιστικα πας και του παιρνεις..." μιλάμε η γυναίκα δεν το προσεξε, και βλέπεις μπλε, λες για αγόρι θα ειναι... και μετα του πήρε και τις κάλτσες και δεν γλιτωνει με τιποτα το δουλεμα Razz Razz Razz Razz

Ευχαριστώ κορίτσια! Πολύ ωραία ιδέα με την ευκαιρία! Βάζεις μπλε στο κοριτσάκι κεντάς και μια πεταλούδα και είναι μια χαρά. Μέχρι και ροζ βάζω στο αγόρι μη σου πω! Κενταω στο ροζ little prince και είμαστε μια χαρά!
Όσο για τους στόκους, ό,τι θέλουν λένε... Εδω και αγοράκι που είναι ο δικός μου και φαίνεται από χιλιόμετρα... φοράει και σιελ και μου λένε 'να σου ζήσει η κορούλα!' Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 679259

titoula

titoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εγώ της φοράω απ'όλα τα χρωματάκια, βέβαια βρίσκω πιο εύκολα ροζ παρά άλλα χρώματα. Μου έχουν δώσει και κάποια ρουχαλάκια από αγοράκι και τα φοράμε μια χαρά. Smile
Καλά όσο για τον κόσμο...λένε ό,τι θέλουνε...κι εμένα μου την έχουν πει πολλές φορές αγοράκι ενώ φόραγε ροζ!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
στο κοριτσακι βαζεις σιελ και μπλε νομιζω,,,το αντεθετο ειναι δυσκολο...πως να βαλεις ροζ στο αγορακι?? εχεις να ακούσεις....ου..!!

marinadaniel

marinadaniel
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
enooiteeee !!!! einai t agapimeno m xroma !!!kai t pio cool Razz
exo agori alla an kano koritsi 8a t tarakso sto blue !!! flower


My Stick Family from WiddlyTinks.com

tha ginw mama

tha ginw mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Οι ανησυχιες μου δεν ειναι ως προς το χρωμα. Ολα τα χρωματα ειναι εξισου ομορφα και,τελος τελος, περι ορεξεως...κολοκυθοπιτα.Το προβλημα αρχιζει να υπαρχει στην ηλικια που το παιδι αρχιζει να αυτοπροσδιοριζεται.Τα αγοριστικα-κοριτσιστικα χρωματα υπαρχουν για να βοηθησουν να ξεκαθαρισει το παιδι το φυλο του.Εκει πρεπει να ταυτιστει με τον μπαμπα η την μαμα αναλογως και πρεπει τα ορια να ειναι σαφη για να μην υπαρξει ΚΑΜΙΑ συγχυση. Οσο ειναι βρεφακι,φορα του ο,τι θελεις. Δεν θα καταλαβει και πολλα ομως νομιζω οτι θεματα μοδας -στον τομεα των χρωματων-θα πρεπει να τα αφησεις για οταν μεγαλωσει αρκετα.

ntalia!!

ntalia!!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΦΟΡΕΣΕΙΣ ΚΑΛΕ?ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ!ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΡΟΖ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΧΑΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ?ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΓΟΡΑΚΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΝ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΒΑΖΩ ΡΟΖ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΡΕΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑΡΙΚΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΙΕΛ ΜΠΛΕ ΠΟΥ ΕΧΩ. ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΟΛΑ ΤΩΡΑ ΦΟΡΙΟΥΝΤΑΙ! Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 893968 ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΠΛΕΥΡΑΣ ΒΕΒΑΙΑ!!!

giwtoulitsats


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οσο ειναι μπεμπακι γτ να μη της φορας μπλε η σιελ?κριμα εινα να πανε χαμενα αυτα που ειδη εχεις απλα μπορει να σε ρωτανε αγορακι ειναι?σπαστικο π διαχωριζουμε τα χρωματα σε κοριτσι αγορι ροζ-σιελ..παντως σου ευχομαι να αποκτησεις οτι θες και οσο για τα χρωματα μη στεναχωριεσαι μωρακια ειναι δεν τα παρεξηγει κανεις!

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κ φυσικα θα της βαλω κ ειναι πολυ ραια χρωματα Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 90233 Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 90233 Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 90233 Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 90233 Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 90233 Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 90233 Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 90233 Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 90233 Θα φορούσατε σιελ ή μπλε σε κοριτσάκι; 90233

http://www.gatospito.com

xrysa7

xrysa7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
emena einai to proto moy paidaki kotitsaki kai i aderfi toy antra moy exei agoraki kai fysika ayta poy itan oydetera portokali,aspra ,prasina formakia ta pira siel den eixe ki olas poy to skeftomai alla an moy aresan san sxedio tha ta eperna! epesei kai formes pira k tsin salopeta!!vevaia i salopeta den tis erxete kala giati mallon exoyn diaqfoeritiko somatypo ta agoria i i dikia moy exei konto soma k psula podia!!!k pira tis koyniadas moy kai moy eferan k dora kai ego pira 2 treia etsi giati to eixa apothimeno mexri ena xronon mazepsa royxa!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις