Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
398 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 398 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

26SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Δευ Φεβ 07, 2011 7:47 am

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εχει να κανει κακα της απο το σαββατο. μου ειπε η παιδιατρος οτι αν δεν κανει και την τριτη να της βαλω υποθετο. το τελευταιο της το εβαλα τριτη.

αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι την επομενη μερα απο το υποθετο κανει κακα της και μετα ξανα τα ιδια.

27SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Δευ Φεβ 07, 2011 7:48 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioannam24 έγραψε:εχει να κανει κακα της απο το σαββατο. μου ειπε η παιδιατρος οτι αν δεν κανει και την τριτη να της βαλω υποθετο. το τελευταιο της το εβαλα τριτη.

αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι την επομενη μερα απο το υποθετο κανει κακα της και μετα ξανα τα ιδια.

ε τοτε πλεον θεωρω οτι πρεπει να αλλαξεις γαλα.δε γινεται κατι αλλο.με το χαμομηλονερο δε βοηθιεται το μωρακι;

28SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Δευ Φεβ 07, 2011 7:56 am

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΜΕΙΣ ΣΩΘΗΚΑΜΕ ΜΕ ΤΟ HUMANA HA. ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΑΣ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ....
ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΑΛΛΑ ΓΑΛΑΤΑ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΙΑ....ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

29SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Δευ Φεβ 07, 2011 7:57 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το humana αυτο ειναι υποαλλεργικο μη μπερδευουμε την κοπελα.δεν υπαρχει λογος να δωσει στο μωρο υποαλλεργικο απλα καποιο αλλο γαλα που δε θα προκαλει δυσκοιλιοτητα.

30SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Δευ Φεβ 07, 2011 8:30 am

AthinaKolovou

AthinaKolovou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμας και το humana R που του εδωσα.... τζιφος. Αλλα τελικα νομιζω πως πρεπει να αλλαξεις παιδιατρο....

31SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Δευ Φεβ 07, 2011 8:40 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η παιδιατρος σου τι σου λεει ιωαννα;να επιμεινεις στο ιδιο γαλα;και στην τελικη γιατι δεν το αλλαζεις απο μονη σου το γαλα;μη περιμενεις το οκ απο αυτη.εμενα μου εκανε μαγκιες η μπεμπα το ειχε βαρεθει προφανως το γαλα και της το αλλαξα και τωρα το πινει μια χαρα.αν περιμενα τη παιδιατρο σωθηκα.

32SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Δευ Φεβ 07, 2011 10:28 am

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δοκιμασαμε ολα της τα γευματα με χαμομηλι αλλα τιποτα. τωρα δεν της βαζω χαμομηλι.
η παιδιατρος δεν μου ειπε να αλλαξω γαλα αλλα την παρασκευη που εχουμε εμβολιο θα την ρωτησω.

33SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Δευ Φεβ 07, 2011 11:20 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioannam24 έγραψε:δοκιμασαμε ολα της τα γευματα με χαμομηλι αλλα τιποτα. τωρα δεν της βαζω χαμομηλι.
η παιδιατρος δεν μου ειπε να αλλαξω γαλα αλλα την παρασκευη που εχουμε εμβολιο θα την ρωτησω.

ε ναι ρωτα την και πες της οτι πλεον επιβαλλεται η αλλαγη στο γαλα αφου το παιδακι δεν ενεργειται.εγω το αλλαξα και της πηρα το guigoz που ειναι πιο νοστιμο απο τα αλλα γαλατα.δεν ειχα ομως προβλημα με δυσκοιλιοτητα απλα ειχε βαρεθει το nativa.

34SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Δευ Φεβ 07, 2011 11:30 am

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το ιδιο θεμα ειχα αντιμετωπισει και εγω με την μικρη πριν καλα καλα γινει 2 μηνων.Εγω θηλαζα και εδινα και ξενο περιπου 150ml.To χαμομηλι δεν εκανε τιποτα απολυτως!η παιδιατρος μου ειχε πει κλισματακι μετα τις 4 μερες.Τελικα....μου αλλαξε γαλα το s26GOLD και το βραδυ των Χριστουγεννων του 2009 παιρνω τηλεφωνο την παιδιατρο και της λεω υποθετο η κλισματακι ειναι 2η μερα χωρις κακα και το παιδι υποφερει ΤΕΛΟΣ!

Ετσι της εκανα κλισματακι 2-3 φορες το επομενο διαστημα γιατι ακολουθησα το ενστικτο μου οπως εγραψε και το μιλουπακι.Ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο την παιδιατρο μας αλλα εγω ειμαι με το παιδι στο σπιτι και ζω την κατασταση.Με την αλλαγη στο γαλα,μασαζακι στην κοιλιτσα καθε μερα και τα ποδαρακια σηκωμενα στην κοιλιτσα για βοηθεια ολα πηγαν καλα!

35SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Δευ Φεβ 07, 2011 11:35 am

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω της δινω το nativa 1. σημερα ειχε ψιλογκρινια και κανει πριτς. αυριο αν δεν κανει μεχρι το βραδακι θα της βαλω υποθετο.

αν της αλλαξω γαλα θελει 1 εβδομαδα να δειξει αν θα κανει κακα της.λεω να κανω υπομονη αφου σε 3 εβδομαδες θα αλλαξουμε γαλα ετσι κι αλλιως αφου θα γινουμε 6 μηνων.

απλα ανησυχω τι θα γινει οταν θα αρχισουμε κρεμουλες...

36SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty sos...ΓΙΑΤΙ;;;; Δευ Φεβ 07, 2011 12:00 pm

μωρουλι

μωρουλι
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΑΣΤΑ ΙΟΑΝΝΑ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΚΑΙ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΤΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΚΑ ΚΑΙ ΟΙ ΚΡΕΜΕΣ.ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΦΑΓΗΤΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ. SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 679259 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 679259 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 679259

37SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Δευ Φεβ 07, 2011 12:37 pm

eleni_23

eleni_23
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
kai emeis eixame auto to problima molis ksekinisame kremes pirame kai anthos arabositou kai 2 dimitriaka me axladi kai mas boithise para polu.tora kanei 4 fores tin imera

38SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Δευ Φεβ 07, 2011 1:32 pm

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eleni_23 έγραψε:kai emeis eixame auto to problima molis ksekinisame kremes pirame kai anthos arabositou kai 2 dimitriaka me axladi kai mas boithise para polu.tora kanei 4 fores tin imera

τι ειναι το ανθος αραβοσίτου? ξεχωριστό από την κρέμα? η είδος κρεμας? και τι εννοείς 2 δημητριακά με αχλάδι? εμείς με το ρυζάλευρο και το nativa 1 έχουμε στουμπώσει τελείως!!!!!!!!!! Sad Sad Sad

39SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Δευ Φεβ 07, 2011 1:39 pm

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πολλές μανούλες έχετε θέμα με την δυσκοιλιότητα μπερδεύτηκα. Επειδή κι εγώ πίστευα ότι είχα με τον γιο μου όταν ήταν μηνών θα σας πω την γνώμη μου. Μετά από αμέτρητους γιατρούς και άλλους τόσους γαστρεντερολόγους που είχα μιλήσει τότε ΟΛΟΙ μου είχαν πει πως δυσκοιλιότητα σημαίνει 3 24ωρα χωρίς κακά. Δηλαδή τα κάνει Δευτέρα στις 7 πρωί μετά την Πέμπτη το πρωί αρχίζει να θεωρείται δυσκοίλιο. Βέβαιως όταν τα κάνει πρέπει να βγουν σαν της κατσίκας. Αν απλά βγουν κάπως πιο σχηματισμένα ή λίγο σφιχτά δεν είναι δυσκοιλιότητα. Επίσης μην αλλάζετε γάλατα συνέχεια στα παιδιά. Αφήστε τα λίγο να δράσουν 1-2 κουτιά και μετά. Εγώ στο γιο μου κάθε βδομάδα γάλα άλλαζα γιατί τα έκανε κάθε 3 μέρες κι εγώ νόμιζα ότι είναι δυσκοίλιο ενώ όλοι μου έλεγαν πως δεν είναι. Τελικά με το novalac για την δυσκοιλιότητα τα έκανε καθημερινώς. Επίσης προς θεού μη βάζετε και συνέχεια υπόθετα και συνηθίσει έτσι. Επίσης να μιλάτε καθημερινά με τον παιδίατρο να τον ζαλίζετε. Αν δείτε ότι δεν μιλάει ή βαριέται να τον αλλάξετε. Επίσης η κοπέλα που έβαλε το θέμα αφού το εμφάνισε πρόσφατα πιστεύω δεν είναι θέμα γάλατος. Έχει ξεκινήσει στερεά τροφή?

40SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Δευ Φεβ 07, 2011 1:44 pm

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άμα έχει στουμπώσει το παιδάκι με το ριζάλευρο να το κόψεις. Εγώ δεν έδωσα στα παιδιά ριζάλευρο σκέτο. Μόνο στην μικρή που είχε διάρροιες αρκετό καιρό για να σφίξει. Είχα ξεκινήσει με κρέμα βανίλια. Θα σε γελάσω για τα συστατικά. Πάντως η βανίλια μου είχε πει η παιδίατρος και γενικά τα αρωματικά προκαλούν κενώσεις και δεν είναι καλό για τις διάρροιες κάπως έτσι. Οπότε άμα έχεις στουμπώσει ίσως είναι καλά λέω εγώ. Άμα έχεις ξεκινήσει φρούτα βάζε ακτινίδιο, νομίζω τώρα η εποχή.

41SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Δευ Φεβ 07, 2011 2:26 pm

AthinaKolovou

AthinaKolovou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
giouli73 έγραψε:Άμα έχει στουμπώσει το παιδάκι με το ριζάλευρο να το κόψεις. Εγώ δεν έδωσα στα παιδιά ριζάλευρο σκέτο. Μόνο στην μικρή που είχε διάρροιες αρκετό καιρό για να σφίξει. Είχα ξεκινήσει με κρέμα βανίλια. Θα σε γελάσω για τα συστατικά. Πάντως η βανίλια μου είχε πει η παιδίατρος και γενικά τα αρωματικά προκαλούν κενώσεις και δεν είναι καλό για τις διάρροιες κάπως έτσι. Οπότε άμα έχεις στουμπώσει ίσως είναι καλά λέω εγώ. Άμα έχεις ξεκινήσει φρούτα βάζε ακτινίδιο, νομίζω τώρα η εποχή.

Κι εμεις με το ακτινιδιο ειχαμε σωθει οποτε τον επιανε αλλα για καποιον λογο ο γιατρος ακομα και τωρα λεει να το αποφευγουμε. Οσο για το θεμα γιατρου εννοειται πως θα επικοινωνεις μαζι του ΟΠΟΤΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ!! Εφοσον υπαρχει λογος. Ασε που εγω θεωρω απαραδεκτο(γι αυτο και ειπα νωριτερα να τον αλλαξεις) να γνωριζει για δυσκοιλιοτητα και να μην σου προτεινει μια λυση οπως εστω αλλαγη γαλατος και να σε αφηνει στην αναμονη και να καταληγετε συνεχως σε υποθετα και κλυσματα.. Ειμαστε σοβαροι; Εγω γι αυτο το λογο ΑΚΡΙΒΩΣ αλλαξα γιατρο οταν το παιδι ηταν 2 μηνων. Την πηρα μια φορα να της πω πως και με το νεο γαλα που μας εδωσε το μωρο δυσκολευεται και οταν πια κανει κακα ειναι σαν πετρουλες, και μου λεει ''το περιμενα''. Αφου το περιμενες ρε ζωο τι μου το εδωσες; Πειραματα σε ενα παιδι προωρο που ηταν 3,5 κιλα στους 2 μηνες και περνουσε κ αυτο το ζορι;; Πω πω... Συγχυστηκα που το θυμηθηκα!!!! χαχαχα Καλα, του γιατρου ειμαι κι εγω μου φαινεται... χχααχαχαχαχαχ

42SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Δευ Φεβ 07, 2011 11:18 pm

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
koritsia to frisolac comfort kai to frisomel comfort einai gia meta to 6o mhna??? epishs epidh me to ruzaleuro exw thema yparxei kati pou mporw na to antikatasthsw? tha parw shmera thn paidiatro giati DEN EKLEISA MATI OLH NYXTA to paidi upnouse kathe mia wra me ponakia...thumithika thn kolikwn epoxh... SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 679259 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 679259 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 679259 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 679259

43SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Δευ Φεβ 07, 2011 11:19 pm

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eirini1 έγραψε:koritsia to frisolac comfort kai to frisomel comfort einai gia meta to 6o mhna??? epishs epidh me to ruzaleuro exw thema yparxei kati pou mporw na to antikatasthsw? tha parw shmera thn paidiatro giati DEN EKLEISA MATI OLH NYXTA to paidi upnouse kathe mia wra me ponakia...thumithika thn kolikwn epoxh... SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 679259 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 679259 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 679259 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 679259

δεν εχει κανει κακα του ή μηπως ειναι αλλεργικο στο ρυζαλευρο;ρυζαλευρο σου ειπε να του δωσεις ο παιδιατρος ή βανιλια;

44SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Δευ Φεβ 07, 2011 11:20 pm

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eirini1 έγραψε:koritsia to frisolac comfort kai to frisomel comfort einai gia meta to 6o mhna??? epishs epidh me to ruzaleuro exw thema yparxei kati pou mporw na to antikatasthsw? tha parw shmera thn paidiatro giati DEN EKLEISA MATI OLH NYXTA to paidi upnouse kathe mia wra me ponakia...thumithika thn kolikwn epoxh... SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 679259 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 679259 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 679259 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 679259


ολα τα γαλατα εχουν το νουμερο 1 που ειναι μεχρι τον 6ο μηνα και το νουμερο 2 απο τον 6ο μηνα και μετα

45SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Δευ Φεβ 07, 2011 11:47 pm

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Se euxaristw Grammatiki, pairnw th giatro alla de thn briskw...apokleietai na xanadwsw Nativa me ruzaleuro!!! STOP SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 587529 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 587529 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 587529

46SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Δευ Φεβ 07, 2011 11:49 pm

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eirini1 έγραψε:Se euxaristw Grammatiki, pairnw th giatro alla de thn briskw...apokleietai na xanadwsw Nativa me ruzaleuro!!! STOP SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 587529 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 587529 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 587529

nativa της εδινα και εγω αλλα καποια στιγμη το βαρεθηκε και δεν το επινε καθολου και τελικα της πηρα το guigoz και σωθηκα.τωρα το πινει με τη μια.

47SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Τρι Φεβ 08, 2011 1:38 am

eleni_23

eleni_23
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
τι ειναι το ανθος αραβοσίτου? ξεχωριστό από την κρέμα? η είδος κρεμας? και τι εννοείς 2 δημητριακά με αχλάδι? εμείς με το ρυζάλευρο και το nativa 1 έχουμε στουμπώσει τελείως!!!!!!!!!!

eixame akribos to idio problia kai mas ta sinestise o paidiatros to anthos arabositou einai krema.emeis pernoume tis giotis pou einai polu apali san geusi kai mia alli krema tis nutricia einai ta 2 dimitriaka me axladi.exei mesa ruzaleuro kalampoki kai axladi kai ton boithisan polu stin duskiliotita.

48SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Τρι Φεβ 08, 2011 4:14 am

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tzeni έγραψε:fisolac comfort και frisomel comfort για μετα τον 6ο μηνα...κι εμεις ειχαμε τεραστιο προβλημα και δυσκοιλιοτητας και παλινδρομησης και μας εσωσε ....μιλουπακι μας εσωσες τοτε...ενα μεγαλο φιλι απο τον νικολα Very Happy Very Happy

κοριτσια που τα βρίσκουμε αυτά τα frisolac? μόνο στα φαρμακεία? επίσης υπάρχει και κρέμα της frisolac? θέλω να του κόψω το ρυζάλευρο λόγω δυσκοιλιότητας αλλά δε ξέρω τι να του δώσω...με το άνθος αραβοσίτου θα λυθεί το πρόβλημα ή να πάω σε κρέμα βανίλια της Nutricia που λεεί ότι έχει και πρεβιοτικές ίνες? ή να την κόψω τελειώς και να δίνω μόνο γάλα????
ξέρει καμιά μανούλα να μου πει?

49SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Τρι Φεβ 08, 2011 4:16 am

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eleni_23 έγραψε:τι ειναι το ανθος αραβοσίτου? ξεχωριστό από την κρέμα? η είδος κρεμας? και τι εννοείς 2 δημητριακά με αχλάδι? εμείς με το ρυζάλευρο και το nativa 1 έχουμε στουμπώσει τελείως!!!!!!!!!!

eixame akribos to idio problia kai mas ta sinestise o paidiatros to anthos arabositou einai krema.emeis pernoume tis giotis pou einai polu apali san geusi kai mia alli krema tis nutricia einai ta 2 dimitriaka me axladi.exei mesa ruzaleuro kalampoki kai axladi kai ton boithisan polu stin duskiliotita.

Α δεν ήξερα ότι υπάρχει άνθος αραβοσίτου τηε γιώτης..θα το κοιτάξω...δημητριακά του έωσε από τόσο μικρό??? εμένα μου λέει μετά τον 8ο μήνα....είδες διαφορά με την άνθος αραβοσίτου??? να το δοκιμάσω????? Rolling Eyes

50SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Τρι Φεβ 08, 2011 4:17 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eirini1 έγραψε:
tzeni έγραψε:fisolac comfort και frisomel comfort για μετα τον 6ο μηνα...κι εμεις ειχαμε τεραστιο προβλημα και δυσκοιλιοτητας και παλινδρομησης και μας εσωσε ....μιλουπακι μας εσωσες τοτε...ενα μεγαλο φιλι απο τον νικολα Very Happy Very Happy

κοριτσια που τα βρίσκουμε αυτά τα frisolac? μόνο στα φαρμακεία? επίσης υπάρχει και κρέμα της frisolac? θέλω να του κόψω το ρυζάλευρο λόγω δυσκοιλιότητας αλλά δε ξέρω τι να του δώσω...με το άνθος αραβοσίτου θα λυθεί το πρόβλημα ή να πάω σε κρέμα βανίλια της Nutricia που λεεί ότι έχει και πρεβιοτικές ίνες? ή να την κόψω τελειώς και να δίνω μόνο γάλα????
ξέρει καμιά μανούλα να μου πει?

ναι στο φαρμακειο θα το βρεις,frisolac comfort γιατι υπαρχει και το απλο frisolac στα σουπερ μαρκετ αλλα δεν εχει χαρουπι μεσα, παντως οπως εχει πει και ο γιατρος μου αν δεν καταναλωθει ενα κουτι γαλα δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασμα αν επιασε το παιδι η οχι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις