Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
292 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 292 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

76SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Τρι Φεβ 08, 2011 10:58 pm

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eirini1 έγραψε:της ειπα οτι η μπεμπα θα γινει 6 μηνων σε 3 εβδομαδες και μου ειπε να το παρουμε απο τωρα.


emena mou eipe oti prepei na exei kleisei tous 6 mhnes kai ths eipa oti tous kleinei methaurio kai mou leei tote apo methaurio...doioioing!!!
oti na nai... SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 911307 [/quote]


τωρα μπερδευτηκα !!!!!! τι αν κανω ???
φοβαμαι μηπως δεν κανει αλλα απο την αλλη δεν το κανω αυθαιρετα... αυτη μου το ειπε !!!!

77SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Τρι Φεβ 08, 2011 11:01 pm

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ioannam24 έγραψε:
eirini1 έγραψε:της ειπα οτι η μπεμπα θα γινει 6 μηνων σε 3 εβδομαδες και μου ειπε να το παρουμε απο τωρα.


emena mou eipe oti prepei na exei kleisei tous 6 mhnes kai ths eipa oti tous kleinei methaurio kai mou leei tote apo methaurio...doioioing!!!
oti na nai... SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 911307


τωρα μπερδευτηκα !!!!!! τι αν κανω ???
φοβαμαι μηπως δεν κανει αλλα απο την αλλη δεν το κανω αυθαιρετα... αυτη μου το ειπε !!!![/quote]

προχώρα ακάθεκτη!!!! αφού σου το είπε...συγνώμη δεν ήθελα να σε μπερδέψω απλά ήθελα να σας πω ότι ο κάθε γιατρός κάνει και λέει τα δικά του... SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 966307

78SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Τρι Φεβ 08, 2011 11:21 pm

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκια τα κάναμεεεεεεεεεεεεε!!!!! SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 654316 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 654316 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 654316
είμαι πολύ χαρούμενη...
το ρυζάλευρο πάντως έφυγε από το παράθυρο..!!!! SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 850933

79SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Τρι Φεβ 08, 2011 11:31 pm

AthinaKolovou

AthinaKolovou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
eirini1 έγραψε:Κοριτσάκια τα κάναμεεεεεεεεεεεεε!!!!! SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 654316 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 654316 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 654316
είμαι πολύ χαρούμενη...
το ρυζάλευρο πάντως έφυγε από το παράθυρο..!!!! SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 850933


Οριστεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!! Καλα εκανες!! Αντε μωρε τα καημενουλια... Αμαρτια να ταλαιπωρουνται ετσι.. Μπραβο μανουλα, τωρα που δεν θα τρωει ρυζαλευρο θα ηρεμησει κ αυτο...

80SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Τρι Φεβ 08, 2011 11:56 pm

eleni_23

eleni_23
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mprabo!!!! SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 654316 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 654316 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 654316 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 654316 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 654316 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 654316
ante na iremisei to kaimeno

81SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Τετ Φεβ 09, 2011 12:16 am

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eirini1 έγραψε:Κοριτσάκια τα κάναμεεεεεεεεεεεεε!!!!! SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 654316 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 654316 SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 654316
είμαι πολύ χαρούμενη...
το ρυζάλευρο πάντως έφυγε από το παράθυρο..!!!! SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 850933

τι του εδωσες ???

82SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Τετ Φεβ 09, 2011 9:18 am

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εννοείς τι του έδωσα και τα έκανε????
τίποτα εκτός από χαμομηλάκι...
ΑΛΛΑ..
κάναμε πολύυυυυυυ μασάζ...
-απαλό μασάζ στην κοιλίτσα με λαδάκι (κυκλικές κινήσεις από αριστερά προς τα δεξιά)
-μασαζ στις πατουσίτσες (ρεφλεξολογία)
-μασάζ στη βάση των γλουτών (κυκλικές κινήσεις που χαλαρώνουν την κοιλίτσα)
-μασάζ στον πωπούλη γύρω γύρω με λαδάκι...

πάντως εάν δεν ενεργείτε σωστά είναι λογικό να πίνει λιγότερο γάλα...κι εμένα αυτή τη βδομάδα δεν είχε όρεξη για τίποτα... Crying or Very sad

83SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Τετ Φεβ 09, 2011 9:20 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειναι λογικο μωρε τα κακομοιρα μια σταλιτσα εντερακι εχουν τι να χωρεσει;

84SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Σαβ Φεβ 19, 2011 11:56 pm

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δοκιμασαμε το novalac it 2 αλλα ουτε με αυτο κανει κακα της . κανει 2-3 φορες ενα σκατουλακι μικρο και σκληρο. το γαλα αυτο το πινει περιπου 2 εβδομαδες. η παιδιατρος μας εκοψε το ρυζαρευλο-βανιλια και τωρα της δινω το απογευμα 5 κουταλακια μηλο-αχλαδι-μπανανα.
το γαλα το εχει μειωσει παρα παρα πολυ !!!! απο εκει που επινε 1000 ml την ημερα τωρα μετα βιας φτανουμε τα 700 ml + φρουτα.

ρωτησαμε την παιδιατρο μηπως δεν της αρεσει το γαλα, της δωσαμε το nativa 1 που επινε παλια... τιποτα !!!!!
γενικα εχει διαθεση για παιχνιδια και γελαει.

λιγο δεν ειναι ??? πρεπει να ανησυχησω ?????

85SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Κυρ Φεβ 20, 2011 12:03 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εφοσον το μωρακι τρωει και φρουτοκρεμα μη περιμενεις να πινει την ιδια ποσοτητα γαλακτος που επινε.φουσκωνει απο την φρουτοκρεμα και πινει λιγοτερο γαλα.τωρα για το θεμα το οτι δεν κανει κακα παιζουν ρολο και τα φρουτα.το μηλο και η μπανανα ειναι στουμωτικη.δοκιμασες να της βαλεις στα φρουτα και πορτοκαλι που βοηθαει στο να κανει κακα;

86SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Κυρ Φεβ 20, 2011 1:05 am

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
το πρωι που ξυπναει μετα απο 10 1/2 ωρες υπνου δεν πειναει ????????!!!!!!!!!

και την κρεμα την τρωει το απογευμα... τοτε δεν περιμενω να φαει πολυ... αλλα το πρωι και το μεσημερι που πινει μονο γαλα ??? δεν θα επρεπε να τρωει αρκετα ?????

η παιδιατρος μας ειπε μονο μηλο-αχλαδι-μπανανα και δεν μας ειπε πορτοκαλι... και κρεμα τρωει μονο 5 κουταλακια 1 φορα την ημερα...

87SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Κυρ Φεβ 20, 2011 1:10 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ποσο γαλα δηλαδη πινει το πρωι και το μεσημερι;

88SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Κυρ Φεβ 20, 2011 1:51 am

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μιλουπακι έγραψε:Επειδη ειχαμε θεμα δυσκοιλιοτητας το frisolac comfort την επιασε ειναι γαλα πιο πηκτο με χαρουπι εμεις το πιναμε για παλινδρομηση αλλα λογο του χαροπιου ηταν το μονο που την επιασε στη δυσκοιλιοτητα το λενε πολλες οτι βοηθαει στο χεσιμο σορρυ και ολας, την πρωτη εβδομαδα δεν ειδα διαφορα απο την δευτερη τα εκανε καθε μερα και απο δυο φορες και ξεστουμπωσε για τα καλα και εμεις 3 μηνες με κλισματακια καθε τρεις μερες τα καναμε, υποθετο δεν την επιανε, και την αφηνα οσο μπορουσα να κανει μονη της αλλα παντα καθε εβδομαδα μου στουμπωνε, αλλαξα πολλα γαλατα και για παλινδρομηση και για δυσκοιλιοτητα μονο αυτο μας επιασε και παλι καλα γιατι την πρωτη εβδομαδα ειχα πεσει στα πατωματα ελεγα τοσα πιανει εμας παλι οχι; αλλα τελικα ολα καλα απο τοτε σπανια μου ξαναστουμπωσε, ο γιατρος δεν σου εχει πει να παρεις καποιο που βοηθα και στην δυσκοιλιοτητα; υπομονη καποιο θα βρεις που θα της κανει καλο, ελπιζω να μην εχει κατι αλλο το μωρακι σου, αλλα ειναι λογικο αν νιωθουν τυμπανιασμενα και στουμπωμενα να μην εχουν ορεξη για πολυ γαλα σε φιλω


ακριβως αυτο το γαλα πιναμε κι εμεις για την δυσκοιλιοτητα και την παλινδρομιση
μεχρι και στο παιδων νοσηλευτικαμε για τα κακα του....
χαμομιλι εβαζα κι εγω στο γαλα του αλλα οχι σε ολα τα γευματα γιατι το νερωνει το γαλα.
με το χαμομιλι εκανε 1 φορα μερα παρα μερα
και απο οταν μπηκε στις τροφες παλι ετσι ειναι 1 φορα μερα παρα μερα

δες το θεμα με το γαλα παντως
εσεις πιο πινετε?

89SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Κυρ Φεβ 20, 2011 3:03 am

eirini1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπεμπούλη: η δυσκοιλιότητα από τι προήλθε σας είπε ο γιατρός? γιατί εμάς από το ρυζάλευρο και παρ'όλο που το παιδί είχε θέμα η γιατρός δε μας είπε να το σταματήσουμε..απλά να δίνουμε χαμομήλι...εννοείται ότι εγώ το σταμάτησα αμέσως και τώρα έχουμε αρχίσει σιγά σιγά να συνερχόμαστε... SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 215994

90SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Κυρ Φεβ 20, 2011 3:04 am

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:
Μιλουπακι έγραψε:Επειδη ειχαμε θεμα δυσκοιλιοτητας το frisolac comfort την επιασε ειναι γαλα πιο πηκτο με χαρουπι εμεις το πιναμε για παλινδρομηση αλλα λογο του χαροπιου ηταν το μονο που την επιασε στη δυσκοιλιοτητα το λενε πολλες οτι βοηθαει στο χεσιμο σορρυ και ολας, την πρωτη εβδομαδα δεν ειδα διαφορα απο την δευτερη τα εκανε καθε μερα και απο δυο φορες και ξεστουμπωσε για τα καλα και εμεις 3 μηνες με κλισματακια καθε τρεις μερες τα καναμε, υποθετο δεν την επιανε, και την αφηνα οσο μπορουσα να κανει μονη της αλλα παντα καθε εβδομαδα μου στουμπωνε, αλλαξα πολλα γαλατα και για παλινδρομηση και για δυσκοιλιοτητα μονο αυτο μας επιασε και παλι καλα γιατι την πρωτη εβδομαδα ειχα πεσει στα πατωματα ελεγα τοσα πιανει εμας παλι οχι; αλλα τελικα ολα καλα απο τοτε σπανια μου ξαναστουμπωσε, ο γιατρος δεν σου εχει πει να παρεις καποιο που βοηθα και στην δυσκοιλιοτητα; υπομονη καποιο θα βρεις που θα της κανει καλο, ελπιζω να μην εχει κατι αλλο το μωρακι σου, αλλα ειναι λογικο αν νιωθουν τυμπανιασμενα και στουμπωμενα να μην εχουν ορεξη για πολυ γαλα σε φιλω


ακριβως αυτο το γαλα πιναμε κι εμεις για την δυσκοιλιοτητα και την παλινδρομιση
μεχρι και στο παιδων νοσηλευτικαμε για τα κακα του....
χαμομιλι εβαζα κι εγω στο γαλα του αλλα οχι σε ολα τα γευματα γιατι το νερωνει το γαλα.
με το χαμομιλι εκανε 1 φορα μερα παρα μερα
και απο οταν μπηκε στις τροφες παλι ετσι ειναι 1 φορα μερα παρα μερα

δες το θεμα με το γαλα παντως
εσεις πιο πινετε?


πιναμε το nativa 1 και τωρα μας εδωσε το novalac it 2 το οποιο ειναι για την δυσκοιλιοτητα.

91SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Κυρ Φεβ 20, 2011 3:06 am

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
grammatiki έγραψε:ποσο γαλα δηλαδη πινει το πρωι και το μεσημερι;

συνηθως επινε 260 με 270 ml / γευμα.

τωρα πινει 170-200 ml το πρωι, το ιδιο και το μεσημερι, το απογευμα μετα την φρουτοκρεμα πινει γυρω στα 60-100 ml και το βραδυ γυρω στα 180-200 ml.

επισης την ζυγισα το πρωι και μεσα σε 2 εβδομαδες πηρε 95 γραμμαρια. λιγα δεν ειναι ????

92SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Κυρ Φεβ 20, 2011 6:17 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εφοσον παιρνει βαρος και δεν χανει μην ανησυχεις.και εμενα 200 τη φορα πινει μπορει και 180.οσο μεγαλωνουν τα μωρα μη περιμενεις να παιρνουν και ενα κιλο το μηνα.τωρα η δυσκοιλιοτητα ειναι ενα σοβαρο θεμα το οποιο πρεπει να το ψαξεις.

93SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Κυρ Φεβ 20, 2011 7:49 am

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μεταξυ 4ου και 5ου μηνα πηρε 500 γρ. και τωρα μονο 100 γρ.
εμενα επινε 270 ml και τωρα πινει πολυ λιγοτερο.
150 ml γαλα / κιλο βαρους ειναι ???

το οτι κανει 2-3 φορες την ημερα σκατουλακι που ειναι σαν βουτυρο εξω απο το ψυγειο (τι παρομοιωση !!!!!!!!!) θεωρειται δυσκοιλιοτητα ?????

94SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Κυρ Φεβ 20, 2011 7:51 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μου ειπε πει η παιδιατρος οτι δυσκοιλιοτητα ειναι να μην ενεργειται καθημερινα και να ειναι και πολυ σκληρα.το οτι πηρε 500 γραμμαρια τον προηγουμενο μηνα ειναι καλα νομιζω.ποσα κιλα ειναι τωρα δηλαδη το μωρακι σου;

95SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Κυρ Φεβ 20, 2011 8:49 am

sweetmama


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
και η μικρη μου ηταν δυσκοιλια,και για να ειμαι ειλικρινησ ακομα ειναι αλλα λιγοτερο.στην φρουτοκρεμα εγω επαιζα με την αναλογια αχλαδιου-μηλου-μπανανας.πιο πολυ αχλαδι και μισο μηλο-μιση μπανανα γιατι τα δυο τελευταια ειναι στουμπωτικα.

96SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Κυρ Φεβ 20, 2011 9:15 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω δνε εχω καταφερει να φαει φρουτοκρεμα αν τα καταφερω θα της δινω πορτοκαλλι περσσοτερο που βοηθαει.

97SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Κυρ Φεβ 20, 2011 3:15 pm

fouskitsa

fouskitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ειχα μεγαλο θεμα με τον γιο μου με τα κακα οσο καιρο επινε μονο γαλα.εκανε μια φορα και αυτο την τριτη μερα!!!!οταν ηταν να ξεκινησει ρυζαλευρο επειδη δεν ειχε θεμα με τα κιλα του και οπως ξερετε το ρυζαλευρο δεν εχει καμμια θρεπτικη αξια περα απο θερμιδικη η παιδιατρος του μου ειπε αν θελω να του δωσω ενα ρυζαλευρο της novalac με δαμασκηνο βερυκοκο και κατι αλλο που το αγοραζεις μονο απο τα φαρμακεια δεν περιεχει ζαχαρη και ειναι καταλληλο για την δυσκοιλιοτητα.κοριτσια σωθηκα με αυτο το ρυζαλευρο!!!!!καθε μερα μια φορα μετα το ρυζαλευρο εκανε κακα.μολις βεβαια ξεκινησε τα φρουτα ακομη καλυτερα.αλλα αν θελετε δοκιμαστε το ρυζαλευρο που σας ανεφερα.ααα!δεν θυμαμαι ποια κοπελα το εγραψε αλλα μιλησε για πολυ σκληρα κακακια και μικρα.εμενα η δικια μας μου ειχε πει μονο αν δω αιμα στα κακακια η πολυ σκληρα τοτε μονο να της το αναφερω.οποτε καλυτερα ενημερωστε στον γιατρο σας

98SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Κυρ Φεβ 20, 2011 9:59 pm

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
grammatiki έγραψε:μου ειπε πει η παιδιατρος οτι δυσκοιλιοτητα ειναι να μην ενεργειται καθημερινα και να ειναι και πολυ σκληρα.το οτι πηρε 500 γραμμαρια τον προηγουμενο μηνα ειναι καλα νομιζω.ποσα κιλα ειναι τωρα δηλαδη το μωρακι σου;

στις 11/2/11 που την ζυγισε η παιδιατρος ήταν 7300 και προχθες που την ζυγισα εγω ήταν 7395.

λιγο δεν πηρε ???

99SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Κυρ Φεβ 20, 2011 10:43 pm

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ιωαννα μου δεν νομιζω οτι ειναι λιγο!!Εμεις παρολο που δεν εχουμε θεμα δυσκοιλιοτητας και ειμαστε και πιο μικροι επειδη ζυγιζομαστε συχνα τοσο περνουμε περιππου!!Απο δω και περα το μικρουλι σου θα περνει λιγοτερο βαρος απο οσο επερνε μεχρι τωρα.Απο οτι ειχα παρατηρησει με τον μεγαλο μου υπηρχε και μηνας που δεν επερνε σχεδον καθολου και τον επομενο επερνε αρκετο!!!

100SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? - Σελίδα 4 Empty Απ: SOS !!! ΓΙΑΤΙ ??? Κυρ Φεβ 20, 2011 11:13 pm

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ετσι μου εχει πει και εμενα η παιδιατρος ιωαννα οτι πλεον θα παιρνον λιγοτερο βαρος απο εδω και περα.μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις