Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
412 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 412 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

ΣοφιαΚ&Σ

ΣοφιαΚ&Σ
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΕΓΩ ΕΧΩ 2 ΑΓΟΡΑΚΙΑ 2.5Χ ΚΑΙ 11 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΙΤΟ(ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ) Very Happy Very Happy Very Happy

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣοφιαΚ&Σ έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΕΓΩ ΕΧΩ 2 ΑΓΟΡΑΚΙΑ 2.5Χ ΚΑΙ 11 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΙΤΟ(ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ) Very Happy Very Happy Very Happy

με το καλό σοφία...ευχομαι να έρθει γρήγορα και το τρίτο...κοντα κοντα θα τα εχεις ....μια χαρα!!
εγώ μολις γέννησα το τρίτο και έχω αρχίσει την ''πλύση εγκεφάλου'' στον άντρα μου για τέταρτο...όχι ακομη ..σε κανα χρόνο...αλλά για την ώρα δεν τον έχω πείσει...θα δούμε...

MAGDALINI

MAGDALINI
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΛΗΝΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!!!! ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΜΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΓΙΝΩ. ΕΛΠΙΖΩ ΣΥΝΤΟΜΑ. ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΕΛΕΓΑ ΠΩΣ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ. ΟΣΟ ΠΑΙΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΘΕΛΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ, ΙΣΩΣ Η ΛΑΧΤΑΡΑ ΝΑ ΑΥΞΑΝΕΙ Κ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
προέρχομαι από πολύτεκνη οικογένεια και πάντα ήθελα να κάνω δύο κορίτσια και ένα αγόρι. όμως τώρα που απέκτησα ένα κοριτσάκι μου έχει φύγει η επιθυμία να κάνω άλλο παιδάκι. συνέβη και σε καμία άλλη αυτό?

βιολετα3


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω εχω 3 παιδια και μια αποτυχημενη εγκυμοσυνη πριν 4 μηνες.και περιμενω πως και πως να περασει ο καιρος να κανω κιαλο.αυτο που λες δεν μου εχει συμβει καθε φορα που γεννουσα περιμενα ποτε θα κανω το επομενο.πιστευω πως παιζει ρολο η ηλικια και το ποσες αντοχες εχεις γιατι δεν ειναι ευκολο να μεγαλωνεις πανω απο 2 παιδια

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κ γω στη λιστα παρακαλω!παντα ελεγα τη μαμα μου να κανει ενα τριτο αλλα αυτη τπτ!ο μπαμπας ηθελα αλλα η μαμα οχι!
στα 26χρονια ζωης μου ελεγα οτι θελω 2αγορια κ ενα κοριτσακι μικροτερο αρα 3!εχω ενα γιο,περιμενω το δευτερο,μακαρι να ειναι υσηχο για να πεισω τον αντρα μου να κανουμε κ το τριτο.τα οικονομικα δεν τα φοβαμαι για ολους εχει ο θεος!

βιολετα3


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
με το καλο καλο να ερθει το 2ρο και το 3ο και οσα θες. Very Happy

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βιολετα3 έγραψε:εγω εχω 3 παιδια και μια αποτυχημενη εγκυμοσυνη πριν 4 μηνες.και περιμενω πως και πως να περασει ο καιρος να κανω κιαλο.αυτο που λες δεν μου εχει συμβει καθε φορα που γεννουσα περιμενα ποτε θα κανω το επομενο.πιστευω πως παιζει ρολο η ηλικια και το ποσες αντοχες εχεις γιατι δεν ειναι ευκολο να μεγαλωνεις πανω απο 2 παιδια

με το καλο βιολετα να ερθει και το τεταρτο παιδακι ....
και εγω οπως λες καθε φορα που γενναω σκεφτομαι το επόμενο...αλλά ενδιάμεσα έχω να πείσω και τον άντρα μου...αλλά νομίζω αμα θέλει η γυναίκα όλο και κάτι γίνεται...δεν ειναι πολυ δύσκολο να πείσουμε τους άντρες

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βιολετα3 έγραψε:με το καλο καλο να ερθει το 2ρο και το 3ο και οσα θες. Very Happy
σευχαριστω!κ για σενα ευχομαι συντομα να κρατας το τεταρτο παιδακι σου!

βιολετα3


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω με τον αντρα μου δεν εχω προβλημα θελει παρα πολυ εγω δεν θελω τωρα θελω να περαση λιγο ο καιρος γιατι το 3ο κοριτσακι μου ειναι 12 μηνων και πριν 4 μηνες ειχα και μια αποβολη οποτε φοβαμαι λιγο.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sktv έγραψε:κ γω στη λιστα παρακαλω!παντα ελεγα τη μαμα μου να κανει ενα τριτο αλλα αυτη τπτ!ο μπαμπας ηθελα αλλα η μαμα οχι!
στα 26χρονια ζωης μου ελεγα οτι θελω 2αγορια κ ενα κοριτσακι μικροτερο αρα 3!εχω ενα γιο,περιμενω το δευτερο,μακαρι να ειναι υσηχο για να πεισω τον αντρα μου να κανουμε κ το τριτο.τα οικονομικα δεν τα φοβαμαι για ολους εχει ο θεος!

ευχες και απο μένα ..με το καλό να έρθει και το δεύτερο !! ..και εγώ ευχομουν να είναι ύσηχο το δευτερο ..και ηταν τελικα ηρεμο..ουτε καταλαβαμε πως χρονισε....και εχεις δικιο..για ολους εχει ο Θεός!!

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:
sktv έγραψε:

ευχες και απο μένα ..με το καλό να έρθει και το δεύτερο !! ..και εγώ ευχομουν να είναι ύσηχο το δευτερο ..και ηταν τελικα ηρεμο..ουτε καταλαβαμε πως χρονισε....και εχεις δικιο..για ολους εχει ο Θεός!!

ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ bou-boukitsa!!!επιδη το πρωτο ηταν/ειναι θηριο ανημερο εχει δηλωση ο αντρας μου οτι αν αυτο δεν βγει υσηχο δεν εχει αλλο!ε τι στο καλοθα το ξεχασει με τον καιρο!
μα ειμαι της αποψης οταν ψαχνεις για τα πολλα χανεις κ τα λιγα!ποτε δεν θα εχουμε ΛΕΦΤΑ πολλα ΛΕΦΤΑ για να μεγαλωσουμε τα παιδια μας!
το αγορακι σου ειναι ηρεμο?

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sktv έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
sktv έγραψε:

ευχες και απο μένα ..με το καλό να έρθει και το δεύτερο !! ..και εγώ ευχομουν να είναι ύσηχο το δευτερο ..και ηταν τελικα ηρεμο..ουτε καταλαβαμε πως χρονισε....και εχεις δικιο..για ολους εχει ο Θεός!!

ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ bou-boukitsa!!!επιδη το πρωτο ηταν/ειναι θηριο ανημερο εχει δηλωση ο αντρας μου οτι αν αυτο δεν βγει υσηχο δεν εχει αλλο!ε τι στο καλοθα το ξεχασει με τον καιρο!
μα ειμαι της αποψης οταν ψαχνεις για τα πολλα χανεις κ τα λιγα!ποτε δεν θα εχουμε ΛΕΦΤΑ πολλα ΛΕΦΤΑ για να μεγαλωσουμε τα παιδια μας!
το αγορακι σου ειναι ηρεμο?

για την ωρα ηρεμος ειναι ο μικρουλης...12 ημερων ειναι..δεν ξερω αν αργοτερα θα αρχισουν κολικοι γιατι ολοι μου λενε πως τα αγορακια κανουν παντα,,θα δουμε...
ο αντρα σου σιγουρα θα τα ξεχασει...αν εσυ θελεις και αλλο καποια στιγμη θα γινει..!!... ειναι αυτο που λεγαν οι γιαγιαδες...αν δεν θελει η γυναικα ..δεν κανεις παιδια ποτε..αν πάλι θέλει ..ειναι σαν να θέλει ο Θεός!!
φιλια ελπίζω να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και ένα γερό και πολύ ήρεμο μωράκι...!!! (αλήθεια είδες το φύλο η όχι ακόμη?)

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ θέλω και δεύτερο και τρίτο και άν θέλει ο Θεός και τεταρτο!!!!!!!

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ έχω δύο. 2,5 χρονών ο γιος και 9 μηνών η μπουμπούκα. Θέλω με τρέλα 3 παιδάκι. Αν γινόταν όμως να μην περάσω εγκυμοσύνη βαριέμαι τρελά. Ή να ζήσω μόνο την απίστευτη στιγμή του τοκετού. Την δεύτερη που έζησα βέβαια, γιατί η πρώτη ήταν τραγική. θα δούμε τα οικονομικά μας και σε 1-2 χρόνια βλέπουμε.

ολγα μ

ολγα μ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σας μανουλες απο μικρη ηθελα 3 παιδακια αυτη τη στιγμη εχω 2 δεν νομιζω να κανω αλλο λογω οικονομικων αν και θα το ηθελα πολυ I love you I love you

ΣοφιαΚ&Σ

ΣοφιαΚ&Σ
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
bou-boukitsa έγραψε:

με το καλό σοφία...ευχομαι να έρθει γρήγορα και το τρίτο...κοντα κοντα θα τα εχεις ....μια χαρα!!
εγώ μολις γέννησα το τρίτο και έχω αρχίσει την ''πλύση εγκεφάλου'' στον άντρα μου για τέταρτο...όχι ακομη ..σε κανα χρόνο...αλλά για την ώρα δεν τον έχω πείσει...θα δούμε...[/quote]

Μακάρι μπουμπουκίτσα,γιατί δεν έρχεται πάντα όταν το θέλουμε Smile
Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου και καλή τύχη με την ''πλύση εγκεφάλου'' στον άντρα σου Laughing Laughing

mpompitsa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
και εγω 3 ηθελα ..... βεβαια το "ηθελα" θα γίνει "θελω" μολις κανω το 2ο ....... θα κοψω κινηση και θα αποφασισω!!!! Very Happy

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπραβο σε ολες σας...πραγματικα σας θαυμασω ! ! !εμενα ο μπεμπακος μου ειναι σχεδον 6μηνων,μου εχει φανει βουνο ολος αυτος ο καιρος,ειναι που ειμαι και μακρια απο τους δικους μου και δεν εχω βοηθεια απο πουθενα,ειναι πεσμενη η ψυχολογια μου,που νομιζω οτι δεν θα κανω ουτε δευτερο..σαν ιδεα μου αρεσει παρα πολυ αλλα να συμβει στην πραγματικοτητα χλομο..

XRYSPA


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
egw h8ela 1 panta elega ena 8a kanw alla o antras mou lisakse.h8ele kai deyterh korh kai etsi ekana kai deytero.an den h8ele kai kinos deytero kai den lisage oute deytero den 8a kana.bebaia twra pou to kana pe8enwwwwwwwww.me tous koritsarous mou.oxi trito den 8elw.bebaia an pa8w kana atyxima (den exw pa8ei pote)fusika kai to karataw kai 8a xw tria!giati thn amartia den thn kanw me tipota Wink EUXOME SE OLES NA KANETE OSA PAIDAKIA 8ELETE!KAI NA NAI UGEIH KAI EYTIXISMENA! ΠΟΣΕΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ? - Σελίδα 2 654316

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mpompitsa έγραψε:και εγω 3 ηθελα ..... βεβαια το "ηθελα" θα γίνει "θελω" μολις κανω το 2ο ....... θα κοψω κινηση και θα αποφασισω!!!! Very Happy

Χααααχαχααα..... ΕΕΕΕΕτσι ακριβως!!!
Εγω ακομα δεν εχω σαραντησει στο πρωτο και λυσσαω για δευτερο.... θα ηθελα το Πασχα να ειμαι παλι εγκυος...... Για τριτο ειναι ακομα νωρις να το σκεφτομαι... αλλα θα το ηθελα!!! ΠΟΣΕΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ? - Σελίδα 2 328109 ΠΟΣΕΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ? - Σελίδα 2 328109 ΠΟΣΕΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ? - Σελίδα 2 328109

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ πάντα μα πάντα ήθελα 4...3 γιους και μια κορη, μ αυτη τη σειρα..
Προς το παρον εχω ενα γιο και αναμενουμε το δευτερο μωρακι..ας ερθουν με το καλο και ας ειναι οτι να ναι!

mamadimi

mamadimi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μπράβο κορίτσια και εγώ σας θαυμάζω πολύ. Βρίσκω υπέροχη την ιδέα της μεγάλης οικογένειας αλλά πιστεύω ότι δεν έχω υπομονή ούτε για δεύτερο. Χρειάζομαι χρόνο για τον εαυτό μου και εδώ με δυσκολία έχω στο ένα που να κάνω και δεύτερο!

Μια απορία για της μανούλες που έχουν 2 και 3 παιδιά χωρίς βοήθεια. Πραγματικά σας μένει καθόλου χρόνος για να κάνετε οτιδήποτε άλλο? είναι θέμα οργάνωσης τελικά?

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamadimi έγραψε:Μπράβο κορίτσια και εγώ σας θαυμάζω πολύ. Βρίσκω υπέροχη την ιδέα της μεγάλης οικογένειας αλλά πιστεύω ότι δεν έχω υπομονή ούτε για δεύτερο. Χρειάζομαι χρόνο για τον εαυτό μου και εδώ με δυσκολία έχω στο ένα που να κάνω και δεύτερο!

Μια απορία για της μανούλες που έχουν 2 και 3 παιδιά χωρίς βοήθεια. Πραγματικά σας μένει καθόλου χρόνος για να κάνετε οτιδήποτε άλλο? είναι θέμα οργάνωσης τελικά?

εγώ τωρα έκανα το τρίτο ..οπότε θα σου πω πως με τα δυο ολο και βρισκεις καποιο χρονο....σε συνενοηση με το συζυγο φυσικα γιατι εμεις λογο στρατου δεν εχουμε κανεναν συγγενη η γνωστο κοντα..επισης μπορεις να παρεις και μια γυναικα ,μια φορα στο τοσο, να στα κρατησει να βγεις...
τωρα με τα τρια δεν ξερω ακομη...παντως απο φιλες που εχουν παραπανω..4-5-και εξι ακομη..αυτο που λενε ειναι οτι αλλαζουν οι προτεραιοτητες σου...ειναι αλλες οι χαρεσ και αλλη η διασκεδαση....αλλωστε αν θελαν περισσοτερο χρονο μαλλον δεν θα καναν αλλα παιδια..οποτε μην το σκεφτεσαι..οπως αισθανεται ο καθενας!!υπαρχουν μαμαδεσ που θελουν και προσωπικο χρονο..και τη δουλεια τους..και ταξιδακια....υπαρχουν και αλλεσ που η χαρα τους ειναι σπιτι να μεγαλωνουν παιδακια...δεν μπορουμε να κρινουμε καμια...
ολα καλα ειναι!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
mamadimi έγραψε:Μπράβο κορίτσια και εγώ σας θαυμάζω πολύ. Βρίσκω υπέροχη την ιδέα της μεγάλης οικογένειας αλλά πιστεύω ότι δεν έχω υπομονή ούτε για δεύτερο. Χρειάζομαι χρόνο για τον εαυτό μου και εδώ με δυσκολία έχω στο ένα που να κάνω και δεύτερο!

Μια απορία για της μανούλες που έχουν 2 και 3 παιδιά χωρίς βοήθεια. Πραγματικά σας μένει καθόλου χρόνος για να κάνετε οτιδήποτε άλλο? είναι θέμα οργάνωσης τελικά?

εγώ τωρα έκανα το τρίτο ..οπότε θα σου πω πως με τα δυο ολο και βρισκεις καποιο χρονο....σε συνενοηση με το συζυγο φυσικα γιατι εμεις λογο στρατου δεν εχουμε κανεναν συγγενη η γνωστο κοντα..επισης μπορεις να παρεις και μια γυναικα ,μια φορα στο τοσο, να στα κρατησει να βγεις...
τωρα με τα τρια δεν ξερω ακομη...παντως απο φιλες που εχουν παραπανω..4-5-και εξι ακομη..αυτο που λενε ειναι οτι αλλαζουν οι προτεραιοτητες σου...ειναι αλλες οι χαρεσ και αλλη η διασκεδαση....αλλωστε αν θελαν περισσοτερο χρονο μαλλον δεν θα καναν αλλα παιδια..οποτε μην το σκεφτεσαι..οπως αισθανεται ο καθενας!!υπαρχουν μαμαδεσ που θελουν και προσωπικο χρονο..και τη δουλεια τους..και ταξιδακια....υπαρχουν και αλλεσ που η χαρα τους ειναι σπιτι να μεγαλωνουν παιδακια...δεν μπορουμε να κρινουμε καμια...
ολα καλα ειναι!!


ούτως ή άλλως αλλάζουν οι προτεραιότητές σου και ο τρόπος διασκέδασης ακόμα κι όταν έχεις μόνο ένα παιδί.
και εμένα μου φαίνεται βουνό να κάνω δεύτερο. δεν προλαβαίνω να κάνω όσα πρέπει μόνο με το ένα. αν κάνω δεύτερο φοβάμαι οτι θα το παραμελώ.
όλο το πρωί στη δουλειά, το απόγευμα με το παιδί και το σπίτι. η μόνη πολυτέλεια που έχω είναι που πάω 1-2 φορές το μήνα θέατρο.
έχω ανθρώπους να μου την κρατήσουν αλλά δεν θέλω να την αφήνω. φτάνει που είναι μακρυά μου όλο το πρωί λόγω δουλειάς.
πάντως είμαι υπέρ των μεγάλων οικογενειών. σε τέτοια μεγάλωσα και είμαι πού χαρούμενη γι' αυτό.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις