Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
37 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 37 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:
koukida έγραψε:
μιμή έγραψε:ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΑ ΟΡΘΑ ΚΟΦΤΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΛΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ.ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥΣ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΣΠΑΤΕΥΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΙΧΑΜΕΡΟ ΩΣ ΕΙΚΟΝΑ.ΚΑΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΤΟΥ ΣΤΥΛ''ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΟΥΝΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ''ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΦΩΝΗ.ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΓΕΝΝ. ΟΡΓΑΝΑ.ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ.ΚΑΙ Η ΑΥΣΤΗΡΟΤΗΤΑ ΜΕ ΜΕΤΡΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.ΔΕΝ ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΒΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΑΥΣΤΗΡΟΤΗΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

προφανως δεν εισαι εκπαιδευτικός- φαινεται απο το γενονος οτι δεν καταλαβες τπτ απο οσα ειπα.



Είπα εγώ οτι δεν είναι χρήσιμες οι συμβουλές της? Είπα οτι δεν χρειάζεται να εκμηδενίζει όλους τους άλλους!!!!!! Αν σας απαντούσε εσας με αυτόν τον τρόπο που απάντησε στην κοπέλα θα σας άρεσε? Εσεις έλεος!

πες μου ακριβως
-Ποιον εθιξα
-Πως τον εθιξα (τα λογια μου θελω να μου παραθεσεις ως απαντηση σε αυτο ακριβως που ειπωθηκε
και να μου αναλυσεις κ πως το εκανα με επιχειρηματα--
οχι τπτ αλλο- για να μου αποδειξεις οτι δεν το πας για καυγά και οτι μιλας σοβαρα και υπεύθυνα.
περιμενω

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θεωρώ οτι με αυτό σου το μήνυμα προσέβαλες την spapastamou και τη μιμή.
1ον με το να πεις οτι εσυ δίνεις συμβουλές ως παιδαγωγος και δεν τα βγάζεις από το μυαλό σου. Ειναι καθαρά προσβλητικό σχόλιο απέναντι στην spapastamou . Οπως επίσης ειρωνικό βρήκα το οτι ¨πιστευα οτι δεν χρειαζόταν να γίνω τόσο αναλυτική" λες και μας θεωρεις όλες τι υπολοιπες κατωτερες σου κι οτι δεν καταλαβαίνουμε.
Επίσης έθιξες τη "μιμή" λέγοντας της οτι "προφανώς δεν είσαι εκπαιδευτικός-αφού δεν κατάλαβε λέξει από όσα είπες"

Στο μυαλο μου είναι οτι ήταν ειρωνικά σχόλια αυτά? Δεν το νομίζω.

Αυτά. Αποχωρώ από το θέμα. Αν θές ρώτα την spapastamou και τη μιμή αν εκείνη την ώρα που διάβασαν τα σχόλια σου προσβλήθηκαν ή οχι... Εγω είμαι βεβαιη οτι τις εκανες τουλαχιστον να νιώσουν άσχημα.

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
στεφ δεν ανεφερα την ιδιοτητα μου για να προσβαλλω αλλους- ουτε για να μειωσω την απαντηση της φιλης σου.
Ειπα ακριβως γιατι το εκανα. Δεν με αφορουσε η απαντηση της παρα μονο σε επιπεδοσυμβουλης που δωθηκε στην κοπελα που ανοιξε το ποστ.
Απλα υποστηριξα οτι επρεπε να κανει κατο αλλο. Η φραση 'δεν τα εβγαλα απο το μυαλο μου' δεν ειπωθηκε ειρωνικα αλλα επεξηγηματικά γιατι ειχα μπει στη διαδικασια να αναλυω ήδη- ετσι δεν ηθελα να νομιζει η κοπελα οτι λεω οτι ναναι και μαλιστα ηρθε ως απαντηση σε αυτο :
<<ta paidia einai mikroi an8rwpoi k prepei na ta antimetwpizeis etsi oxi na agnoeis ena provlima..giati an to agnoiseis,megalwnei...>>>
κατι που φυσικα δεν ηταν κομματι της συμβουλης μου.εξου κ επικαλεστηκα την ιδιοτητα μου.

Και εγώ προσβλήθηκα αγαπητή μου- οταν η άλλη κοπέλα παρακάτω μπηκε με τα ωραιότατα κεφαλαία γραμματα της να γραψει ότι έγραψε τελος παντων απλα κ μονο για να 'μπει' σε εμενα κ σε όσα ειπα.
εγω ξερω οτι οι συναδελφοι δειχνουν αλληλλεγγυη και αντιμετωπίζουν σοβαρα τετοια ζητηματα- δεν ακυρωνουν εκπαιδευτικες μεθόδους χωρις επιχειρηματα - ουτε ξερω καποιον που επιθυμει να δειχνει αδαής σε θέμα που γνωριζει απο πρωτο χερι.εξου κ αμφισβητησα το οτι ειναι αυτο που είπε.

τωρα αν προσβληθηκε ε- τι να κανουμε.
αρκετα μαυτο το θεμα

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοπελιες ηρεμηστε!Δυστυχως ο γραπτος λογος ειναι παρεξηγησιμος!
Και μην εχετε τον εγωισμο να εχετε στα παντα δικιο!
Το οτι η φιλη μας ειπε την αποψη της οπως και ολες δηλαδη, πρεπει να ειναι σεβαστο !Δεν ξερεις αν η κουκιδα το ειπε ειρωνικα και προσωπικα δεν ειδα κατι τετοιο!
Αλλα και παλι δεν χρειαζεται να θιγεστε!Ειρηνη ημιν φιλες μου!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Θεωρώ οτι με αυτό σου το μήνυμα προσέβαλες την spapastamou και τη μιμή.
1ον με το να πεις οτι εσυ δίνεις συμβουλές ως παιδαγωγος και δεν τα βγάζεις από το μυαλό σου. Ειναι καθαρά προσβλητικό σχόλιο απέναντι στην spapastamou . Οπως επίσης ειρωνικό βρήκα το οτι ¨πιστευα οτι δεν χρειαζόταν να γίνω τόσο αναλυτική" λες και μας θεωρεις όλες τι υπολοιπες κατωτερες σου κι οτι δεν καταλαβαίνουμε.
Επίσης έθιξες τη "μιμή" λέγοντας της οτι "προφανώς δεν είσαι εκπαιδευτικός-αφού δεν κατάλαβε λέξει από όσα είπες"

Στο μυαλο μου είναι οτι ήταν ειρωνικά σχόλια αυτά? Δεν το νομίζω.

Αυτά. Αποχωρώ από το θέμα. Αν θές ρώτα την spapastamou και τη μιμή αν εκείνη την ώρα που διάβασαν τα σχόλια σου προσβλήθηκαν ή οχι... Εγω είμαι βεβαιη οτι τις εκανες τουλαχιστον να νιώσουν άσχημα.

στεφυ μου καλη μη χαλας τη ζαχαρενια σου κοριτσι μου εγω σε καταλαβαινω πως το λες και εχεις απολυτο δικιο γιατι εχει ξαναγινει αυτο! δυστυχως μερικοι ανθρωποι δεν εχουν σωστο τροπο εκφρασης και βγαζουνε ειρωνεια
χωρις λογο! 40 διπλωματα να εχουνε αυτο δεν θα αλλαξει ΠΟΤΕ.. εχω δει ποια ατομα ειναι αυτα (ελπιζω και εσυ) και απλως δεν θα ξανασχοληθω μαζι τους ... μη νομιζεις πως δεν φαινεται τι γινεται και δεν το βλεπουν ολοι!!! αστο γιατι θα κατηγορηθεις πως ψαχνεσαι και για καβγα!!! πολυ φιλικα στα λεω γιατι ξερεις ποσο σε συμπαθω!!! αντε παμε στο μανουλες μαιου να πουμε τα δικα μας τα πανεμορφα!!!!!!!! Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΝΑ ΤΟ ΑΓΝΟΗΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΑΝΕΝΟΧΛΗΤΟΣ.Η ΚΑΘΕ ΜΑΜΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΘΑ ΚΡΙΘΟΥΜΕ ΕΚ ΤΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ.ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ.ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΑΠΛΩΣ ΜΙΜΟΥΝΤΑΙ.

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
stefy έγραψε:Εδώ θέλουμε να διαβάσουμε την γνώμη των άλλων μαμάδων που έχουν εμπειρική γνώση. Αν θέλαμε τη γνώμη των ειδικών θα μπαίναμε σε άλλο site. Σίγουρα μας είναι πολύτιμες και χρήσιμες οι συμβουλές σου "κουκίδα" σας παιδαγωγός αλλά το να εκμηδενίζεις και να ειρωνεύεσαι την γνώμη των υπολοίπων είναι κάτι που δεν τιμάει ούτε εσένα την ίδια αλλά και προσβάλει όλες μας.
Πλεόν γνωρίζουμε την ιδιότητα σου εφόσον δεν παραλήπτεις να την αναφέρεις οπότε κάθε μανούλα ας κρίνει μόνη της σε ποια απάντηση - συμβουλή θα δώσει πιο πολύ βαση. Η καθεμια μανούλα λέει αυτό που πιστεύει και αυτό που ξέρει εμπειρικά. Ισως για κάποιες αυτό να είναι πιο σημαντικό.
ΑΝΕΦΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ.ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κανενας γονιος δεν τα ξερει ολα και σαφως δεν χρειαζονται τα πτυχια για να αναθρεψει κανεις τα παιδια του!
Μπαινοντας σε αυτο το σάιτ ρουφαω κυριολεκτικα την καθε εμπειρια της καθε μαμας ,ειτε μου κανει ,ειτε οχι αλλα με κανει να σκεφτομαι για το καλυτερο!

όμως επειδη δεν ξερεις ο καθενας μας με ποια χροια μιλαει ,αν ειναι επικριτικος ή απλα αν ειναι κουρασμενος ή μπορει να μιλησε αυστηρα απο υπερβολικο ζηλο και ενδιαφερον! Γιαυτο τον λογο ας μην παρεξηγει η μια την αλλη!
Διαβαζοντας τα μηνυματα σας θεωρω οτι κακως δημιουργουνται τετοια θεματα!Ειμαστε μανουλες κ πρεπει να δινουμε το καλο παραδειγμα και να μην παρεξηγουμαστε τοσο ευκολα!Η μια πρεπει να μαθαινει απο την αλλη, ωστε να γινομαστε καλυτερες!και οχι να θιγει η μια της αλλη!

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
stefy έγραψε:Θεωρώ οτι με αυτό σου το μήνυμα προσέβαλες την spapastamou και τη μιμή.
1ον με το να πεις οτι εσυ δίνεις συμβουλές ως παιδαγωγος και δεν τα βγάζεις από το μυαλό σου. Ειναι καθαρά προσβλητικό σχόλιο απέναντι στην spapastamou . Οπως επίσης ειρωνικό βρήκα το οτι ¨πιστευα οτι δεν χρειαζόταν να γίνω τόσο αναλυτική" λες και μας θεωρεις όλες τι υπολοιπες κατωτερες σου κι οτι δεν καταλαβαίνουμε.
Επίσης έθιξες τη "μιμή" λέγοντας της οτι "προφανώς δεν είσαι εκπαιδευτικός-αφού δεν κατάλαβε λέξει από όσα είπες"

Στο μυαλο μου είναι οτι ήταν ειρωνικά σχόλια αυτά? Δεν το νομίζω.

Αυτά. Αποχωρώ από το θέμα. Αν θές ρώτα την spapastamou και τη μιμή αν εκείνη την ώρα που διάβασαν τα σχόλια σου προσβλήθηκαν ή οχι... Εγω είμαι βεβαιη οτι τις εκανες τουλαχιστον να νιώσουν άσχημα.
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΝΙΩΣΑ ΑΣΧΗΜΑ.ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΕΤΣΙ ΜΙΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΟΣ!!!!ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΜΦΙΣΒΗΤΙΣΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΚΑΝΕΝΟΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΒΑΡΥΤΗΤΑ ΣΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΩ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ.ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΔΙΑΦΩΝΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ.ΑΠΛΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΤΑΣΕΙΣ ΠΑΡΕΧΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΙΕΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΝΤΑ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΚΑΝΟΝΕΣ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ''ΟΧΙ''.ΑΠΛΩΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΠΙΔΙΩΚΩ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΒΑΛΛΩ.ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ,ΑΝ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΑΓΜΕΝΗ ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΑ ΛΑΘΗ ΩΣ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΔΙΔΑΣΚΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ.ΔΙΔΑΣΚΟΜΑΙ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑΣ.ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ

jmanou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Loipon ksefigame polu ao to thema... prokitai peri komplex prota kai epeita peri diafonias pou o kathenas exei dikaioma. Sas euxaristo gia tis apadisis kai thespizomai tin apopsi tis koukidas. Osa complex kai tamboo exoume i palioteres gennies ofeilodai se kaki diaxeirisi thematon, ego to diko mou paidi den tha ithela na exei complex apo epiplikseis se lathos stigmes....
Oson afora tin mikroula, ennoeitai pos to kanei gia paixnidi kati san na thelei na se gargalisei kai den to kanei mono ston pappou tis alla kai sti giagia tis, ama itan agori kai to ekane stin giagia mipos tote kapoioi tha legate its ok be cool????
kai arxisa ayto to thema gt i proti adidrasi tou pappou itan gelio kai i epomeni itan fones, sfaliara sto popo opou akolouthise klama apo tin mikri...
me kanate na noiotho asxima pou ksekinisa ena toso ma toso lepto thema...

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
koukida έγραψε:δεν νομιζω οτι θα ηταν καλη ιδεα να το μαλωσουν τ ο μωρο- δεν ξερει οτι κανει κατι 'κακο'- δεν εχει τετοια αντίληψη-
αδιαφορήστε και την στιγμή που παει να το κανει- τραβηξτε την προσοχη του απασχολώντας το με κατι άλλο.
προσεξτε τα αυτα ειναι λεπτα θεματα.
symfwnv mazi sou diaforetika tha tin ponirepseis kai tote tha kanei xeirotera oso gia to mpanio ksekina ena programma kanontas paradeigmatos xari simera to koritsi kai tin epomerni mera to agori kai siga siga tha to kopsei afto apo moni tis!!!!!!!!!!!!!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
jmanou έγραψε:Loipon ksefigame polu ao to thema... prokitai peri komplex prota kai epeita peri diafonias pou o kathenas exei dikaioma. Sas euxaristo gia tis apadisis kai thespizomai tin apopsi tis koukidas. Osa complex kai tamboo exoume i palioteres gennies ofeilodai se kaki diaxeirisi thematon, ego to diko mou paidi den tha ithela na exei complex apo epiplikseis se lathos stigmes....
Oson afora tin mikroula, ennoeitai pos to kanei gia paixnidi kati san na thelei na se gargalisei kai den to kanei mono ston pappou tis alla kai sti giagia tis, ama itan agori kai to ekane stin giagia mipos tote kapoioi tha legate its ok be cool????
kai arxisa ayto to thema gt i proti adidrasi tou pappou itan gelio kai i epomeni itan fones, sfaliara sto popo opou akolouthise klama apo tin mikri...
me kanate na noiotho asxima pou ksekinisa ena toso ma toso lepto thema...

βρε κοπελια συγνωμη κι ολας αλλα μας εχεις στειλει τωρα!!! οταν ανοιγεις ενα θεμα και ζητας απεγνωσμενα βοηθεια δεν θα σου πουνε ολοι την ιδια γνωμη !!! δικαιωμα σου βεβαια να δεχεσαι οποια γνωμη θες εσυ αλλα οχι να μπαινεις και να μας τη λες επειδη ειπαμε το αντιθετο απο αυτο που θες ΕΣΥ να ακουσεις ..αν διαβασεις ολα τα ποστ θα δεις οτι καμια κοπελα δεν ειπε να σκοτωσεις το παιδι στο ξυλο απλα η μια γνωμη ηταν να αδιαφορησεις και η αλλη να μιλησεις με το παιδι και να του πεις πως δεν ειναι σωστο με καποιο ωραιο τροπο!!! και μας ειπες και κομπλεξικες!!! ελεος ρε παιδια αν δεν θελετε να ακουτε και εχετε ΗΔΗ βγαλει αποψη τι ρωτατε τοτε??? τωρα δηλαδη ειμαι εγω τρελη και θελω να κανω φασαρια??? ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣ

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γιατι τοσα νευρα βρε κοπέλα μου... Shocked Shocked

Sad

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

εσυ να μην ασχολεισαι μαζι μου οπως εγω δεν ασχοληθηκα μαζι σου!!!! ειπαμε η σωστοτερη εδω μεσα εισαι ΕΣΥ.. μπραβο!!!! Wink Wink Wink Wink Wink

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σας παρακαλω ηρεμηστε λιγο, δεν θα βγει τιποτα με το να τσακωθειτε μονο την δικια σας ψυχολογια θα χαλασετε Το παιδι πιανει τα γεννετικα οργανα του παππου, τι κανω? - Σελίδα 2 911307

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α'οτι φαινεται κάποιοι τρέφονται απο τους καυγάδες...δυστυχως-
καλο μεσημερι και καλη όρεξη.

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι γιατι δεν ειχες καμια δουλεια να απευθυνθεις σε μενα την ωρα που εγω μιλησα σε αλλη κοπελα!!! απο οτι φαινεται εισαι τοπ στην ειρωνεια και μπαινεις εδω μεσα να βγαζεις τα ντουμανια σου και τις ιδιοτητες σου!!! εγω δεν μπηκα να φωναξω πως ειμαι νοσηλευτρια μπηκα σαν μανουλα να κανω παρεα και να συζηταω με αλλες μανουλες!!! και οταν νευριαζω νευριαζω με την αδικια και τους χαρακτηρισμους!!! αντε καλη ορεξη και σε σενα!!!!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
geia sas koritsia...as min xalame tin zaxarenia mas gia anoisies....
egw otan apantisa stin kopela pou i8ele na moirastei to provlima tis mazi mas,dieykrinisa ap'tin arxi oti den eimai mana gia na min pare3igi8w....omws exw arketa megali empeiria to pws einai na megalwneis paidia do3a ton 8eo....kai eyxaristw ton 8eo pou mou edwse tin eykairia na exw to diko mou paidaki stin koilitsa mou giati ta latreyw ta paidakia opws kai oles oi ypoloipes kopeles edw mesa allwste...
loipon,den apantisa oyte ws mana,oute ws eidikos....apantisa ws mia empeiri apli 8eia pou asxoleitai oli tin wra me ta anipsakia tis kai 3erei 2-3 pragmata apo paidia...den fantazomoun oti 8a prokipsei tetoio 8ema epeidi apla eipa tin apopsi mou...kai an deite tin syzitisi 8a deite oti to stamatisa apla k mono gia na apofygw ta xeirotera....telospantwn i arxiki mou gnwmi itan oti kali k sevasti i gnwmi twn eidikwn alla e3isou k i diki mas....syn oti an arxiseis na feresai s'ena paidi toso epistimonika 8a se grapsei....ta paidakia den 3eroun apo ayta...8eloun apla pragmata...na tous peis poio einai to kalo....na tous peis poio einai k to kako(diki mou gnwmi panta)ayta

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
jmanou έγραψε:Loipon ksefigame polu ao to thema... prokitai peri komplex prota kai epeita peri diafonias pou o kathenas exei dikaioma. Sas euxaristo gia tis apadisis kai thespizomai tin apopsi tis koukidas. Osa complex kai tamboo exoume i palioteres gennies ofeilodai se kaki diaxeirisi thematon, ego to diko mou paidi den tha ithela na exei complex apo epiplikseis se lathos stigmes....
Oson afora tin mikroula, ennoeitai pos to kanei gia paixnidi kati san na thelei na se gargalisei kai den to kanei mono ston pappou tis alla kai sti giagia tis, ama itan agori kai to ekane stin giagia mipos tote kapoioi tha legate its ok be cool????
kai arxisa ayto to thema gt i proti adidrasi tou pappou itan gelio kai i epomeni itan fones, sfaliara sto popo opou akolouthise klama apo tin mikri...
me kanate na noiotho asxima pou ksekinisa ena toso ma toso lepto thema...
ΕΣΥ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΜΑΛΩΣΕΙΣ ΠΟΤΕ.ΑΣΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ.ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΡΩΤΗ ΘΑ ΥΠΟΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΤΩΝ ΕΠΙΛΟΓΩΝ ΣΟΥ.ΑΦΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΡΩΤΑΣ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ?ΕΣΕΝΑ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΜΑΛΩΣΑΝΕ ΠΟΤΕ?ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΔΑ.ΕΣΥ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΣΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΣΟΥ.ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΟΛΙΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙΣ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΥΣ, ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ.ΜΑΖΕΨΟΥ ΛΙΓΟ

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μα τι σας εχει πιασει όλες με αυτο το θεμα;Η κοπελα δεν ειπε να μην μαλωνει το παιδι της καθολου Μιμη αλλα να το επιπληττει σε λαθος στιγμες!Βεβαια δεν ειναι παντα εφικτο αυτο αλλα μιλαει για την προθεση της!

Και αποτι καταλαβαινω για τα κομπλεξ αναφεροταν στην γενια των παππουδων του μικρου και οχι για ολες εμας!

Με καλη διαθεση ας βλεπουμε τα ποστ και ας μην παρεξηγουμαστε μεταξυ μας!Σχεδον καθε μερα ολες ''βλεπομαστε'' εδω!Ειναι κριμα να υπαρχει τετοιο κλιμα!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sasanath έγραψε: Μα τι σας εχει πιασει όλες με αυτο το θεμα;Η κοπελα δεν ειπε να μην μαλωνει το παιδι της καθολου Μιμη αλλα να το επιπληττει σε λαθος στιγμες!Βεβαια δεν ειναι παντα εφικτο αυτο αλλα μιλαει για την προθεση της!

Και αποτι καταλαβαινω για τα κομπλεξ αναφεροταν στην γενια των παππουδων του μικρου και οχι για ολες εμας!

Με καλη διαθεση ας βλεπουμε τα ποστ και ας μην παρεξηγουμαστε μεταξυ μας!Σχεδον καθε μερα ολες ''βλεπομαστε'' εδω!Ειναι κριμα να υπαρχει τετοιο κλιμα!

κανεις δεν θυμωνει χωρις λογο..ας μην υποτιμαται η νοημοσυνη μας διαβασε το ποστ που εχει ανοιξει το θεμα της ζηταει εκκληση για βοηθεια απο τις κοπελες και μονη της μιλαει για πονηραδα και οτι δεν θα αφηνε το αγορακι και το κοριτσακι να κανει μπανιο μαζι και μετα επειδη της ειπαμε την αποψη μας μας ειπε κομπλεξικες επειδη ειμασταν της αποψης οτι εκτος απο αδιαφορια θελει να μιλας και να λες στο παιδι με τον καλυτερο δυνατο τροπο πως δεν ειναι σωστο!!! θεσπιστηκε μια αλλη αποψη και ειναι απολυτως σεβαστο αλλα το δευτερο ποστ της ηταν εντελω ακυρο και αδειασε εμας!!! ξερεις ειμαι εγκυος και δεν εχω καμια ορεξη να τσακωνομαι ουτε να ερχομαι σε αντιπαραθεση με καμια τις περισσοτερες κοπελες εδω μεσα τις συμπαθω και παντα βλεπω τη θετικη εικονα μιας απαντησης τρελαινομαι ομως με 3 πραγματα την αδικια την ειρωνια και τους χαρακτηρισμους!!! αυτα για να μην φαινομαστε οι "φασαριοζες" του φορουμ!!!

ολα αυτα με πολυ εκτιμηση και ηρεμια σου τα εγραψα!!!!

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαμα Κατερινα εχεις δικιο δεν διαβασα προσεχτικα ,αυτα τα greekenglish με μπερδευουν πολυ!Αναφερει και για κομπλεξ καποιων μαμαδων!Τι να πω ισως εννοουσε για τα ταμπου του καθενος!

Μου εκανε αντυπωση κατι ,θα το πω και ας ειναι ακυρο!Τα παιδια δεν εχουν την πονηρια μεσα τους ,ειναι αθωα!Απο ποτε δεν πρεπει να κανουν μπανιο αγορι κοριτσι μαζι;εκτος και αν καποιος τα πονηρεψει με καποιον τροπο!

Και το λεω αυτο γιατι το καλοκαιρι με τον συζυγο μου ειμασταν μαρτυρες ενος περιστατικου!Διπλα μας καθοταν μια μεγαλη παρεα μεγαλων με παιδακια και τα 2 αγορακια καθησαν σε ενα παιχνιδι (αυτο που βαζεις κερμα και κουνιεται) και το ενα αγορακι αγκαλιασε το αλλο!Τοτε λοιπον μια ας μην την χαρακτηρισω φωναζει το παιδι και το μαλωνει να μην κανει τετοιες κινησεις και οτι δεν κανει να αγκαλιαζονται τα αγορακια μεταξυ τους ,αα το εβρισε κιολας το μικρο! Το ειπε βλαμμενο!Το παιδακι απο δω και παρα καθε αγκαλια με ατομα του ιδιου φιλου θα την θεωρει οτι ειναι κατι πονηρο!Οποτε το παιδι φταιει ή αυτη που το πονηρεψε!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sasanath έγραψε:Μαμα Κατερινα εχεις δικιο δεν διαβασα προσεχτικα ,αυτα τα greekenglish με μπερδευουν πολυ!Αναφερει και για κομπλεξ καποιων μαμαδων!Τι να πω ισως εννοουσε για τα ταμπου του καθενος!

Μου εκανε αντυπωση κατι ,θα το πω και ας ειναι ακυρο!Τα παιδια δεν εχουν την πονηρια μεσα τους ,ειναι αθωα!Απο ποτε δεν πρεπει να κανουν μπανιο αγορι κοριτσι μαζι;εκτος και αν καποιος τα πονηρεψει με καποιον τροπο!

Και το λεω αυτο γιατι το καλοκαιρι με τον συζυγο μου ειμασταν μαρτυρες ενος περιστατικου!Διπλα μας καθοταν μια μεγαλη παρεα μεγαλων με παιδακια και τα 2 αγορακια καθησαν σε ενα παιχνιδι (αυτο που βαζεις κερμα και κουνιεται) και το ενα αγορακι αγκαλιασε το αλλο!Τοτε λοιπον μια ας μην την χαρακτηρισω φωναζει το παιδι και το μαλωνει να μην κανει τετοιες κινησεις και οτι δεν κανει να αγκαλιαζονται τα αγορακια μεταξυ τους ,αα το εβρισε κιολας το μικρο! Το ειπε βλαμμενο!Το παιδακι απο δω και παρα καθε αγκαλια με ατομα του ιδιου φιλου θα την θεωρει οτι ειναι κατι πονηρο!Οποτε το παιδι φταιει ή αυτη που το πονηρεψε!

σιγουρα συμφωνω μαζι σου αυτη το πονηρεψε το παιδι !! ειναι μερικες πολυ ακραιες συμπεριφορες τι να πω τα παιδια την πληρωνουνε την νυφη!!!

gennie


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κι από μένα. Να ρωτήσω κι εγώ το εξής: Ο γιος μου ξεκίνησε κάποια στιγμή να μου "χουφτώνει" το στήθος. Πρέπει να ήταν περίπου 4-4 1/2. Τη δεύτερη-τρίτη φορά του είπα ότι αυτό δε μου αρέσει και ότι με πονάει. Δεν του ανέκοψε ιδιαιτέρως την πορεία αυτό, απλά κάθε φορά που εκείνος το έκανε του έπαιζα την ίδια "κασετούλα". Εκείνο τον καιρό πήγαινα σε μία ψυχολόγο για άλλα θέματα. Είχε τύχει λοιπόν να τη ρωτήσω και μου είχε πει να μην του ξαναπώ ότι πονάω γιατί μπορεί να συνδέσει το άγγιγμα με το ότι κάνει κάποιον να πονάει. Κάποιον καιρό αργότερα έτυχε κάτι να κάνει παρόμοιο μπροστά στη θεία μου, η οποία, με πολύ γλυκά λόγια, του εξήγησε ότι τα συγκεκριμένα σημεία είναι πολύ "ιδιωτικά" για τον καθένα και δεν αρέσει συνήθως στον κόσμο να του τα πειράζουν, όπως πιθανόν δεν αρέσει και στον ίδιο (ήταν βέβαια τουλάχιστον 5 ετών τότε, όχι μικρουλάκι όπως το ανιψάκι της Jmanou). Η ερώτησή μου, λοιπόν, είναι η εξής: Ενώ το έχω ξανακούσει πολλές φορές αυτό για την απόσπαση της προσοχής και την "αδιαφορία", πάντα μου ξέφευγε ο τρόπος. Τι λες για να αποσπάσεις την προσοχή? Βγάζεις απαλά το χεράκι του παιδιού από αυτό που δεν πρέπει να αγγίξει και του λες "έλα να διαβάσουμε ένα βιβλίο?" Και δεν πρέπει να πεις τίποτα? Ούτε με απλά λόγια? Και από ποια ηλικία μπορείς να ξεκινάς να λες κάτι?
Ευχαριστώ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις