Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
163 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 163 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

26ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Τρι Ιουν 08, 2010 8:22 pm

Bachiemama

Bachiemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμείς ακόμα δεν κάνουμε καμία κίνηση καθώς είναι ακόμα μικρή αλλά χθες γέλασα γιατί μόλις της είχα βγάλει την πάνα που έκανε κακά πήρε ο άντρας μου οπότε την παρατάω τσιτσιδούλα στο δωμάτιο και τρέχω να απαντήσω. Εκείνη με πήρε από πίσω και μόλις σταμάτησε πάνω στο χαλί στο σαλόνι στάθηκε ακίνητη άρχισε να μου χαμογελάει και μου κατούρησε το χαλί. Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι γέλιο έριξα!!!!!

27ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Τετ Ιουν 09, 2010 1:42 am

protoula

protoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ioannaki έγραψε:Κορίτσια μου καλησπέρα...Ανοίξατε ένα θέμα που η αλήθεια είναι ότι με ενδιαφέρει....Δεν ξέρω τι να κάνω..Θέλω τα φώτα σας...Έχω ένα κοριτσάκι, την Ιωάννα, η οποία είναι 14 μηνών...Λέμε αρκετές λεξούλες, μεταξύ των οποίων και κακά...Απλώς τα κακά τα λέμε αφού τα κάνουμε...Σκέφτομαι να της σταματησω την πάνα...Αν το επιχειρείσω του χρόνου θα είναι αρκετά μεγάλη νομίζω...Αλλά και τώρα μου φαίνεται μικρή..Λέτε να επιχειρήσω να τη βάλω στο γιο γιο;;;Θα έχει αποτέλεσμα;;;;;
καλε σε ξεχασαμε κ δεν σου απαντησε καμια Laughing

να την ξεκινησεις απο τωρα και σιγα σιγα θα κανει κ τα κακα της μην ανυσηχεις. στην αρχη πρεπει να πηγαινεις εσυ το παιδι κ αφοτου γινει συνηθεια θα τα λεει κ μονη της. καλη αρχη!!!!!

http://nov08mommies.forumotion.net

28ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Τετ Ιουν 16, 2010 1:56 am

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
PROTOULA Τα καταφεραμε!!!!!!Παρ'ολο που δεν μιλαει γαι να πει τσισα η κακα εχουμε κανα 2 μερες που δεν του φοραω πανες μεσα στο σπιτι και δεν εχουμε ουτε ατυχηματα ουτε τιποτα!!!!!Παει μονος του στο γιογιο καθεται κανει τσισα και μου το φερνει για να παμε να το αδειασουμε στην λεκανη και να πατησει το καζανακι!!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Εχω ριξει τρελλο γελιο!!!!!!!!!Κακακια βεβαια δεν μου εχει κανει ακομα αλλα χαιρεται τοσο πολυ που παταει το καζανακι,
χειροκροταει,γελαει....... Very Happy φιλακια πολλα πολλα και ενα τεραστιο ευχαριστω!!!!!!!!!! I love you

29ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Τετ Ιουν 16, 2010 2:03 am

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπουμπουκάκι έχω την εντύπωση ότι δεν είναι ακόμα έτοιμο το μικρούλι σου. Θα σου έλεγα να το αφήσεις για του χρόνου που θα είναι μεγαλύτερο.

Ο καλύτερος χρόνος για να κόψουν τα παιδάκια μας την πάνα πάντως είναι μετά τα δύο όπου πλέον έχουν πλήρη έλεγχο των σφιγκτήρων τους.

http://mammael.blogspot.com/

30ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Τετ Ιουν 16, 2010 8:28 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ο γιος μου ειναι 20 μηνων και τον βαζουμε στην τουαλετα να κανει κακα. Δεν ξερω ομως ποτε να ξεκινησω να του βγαλω την πανα. Πολλες φορες παει εξω απο την τουαλετα και μας λεει κακα και τον βαζουμε και τα κανει. Αλλες παλι το λεει αφου τα κανει πανω του. Μηπως ειναι μικρος ακομα?

31ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Τετ Ιουν 16, 2010 8:36 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
momirene έγραψε:ο γιος μου ειναι 20 μηνων και τον βαζουμε στην τουαλετα να κανει κακα. Δεν ξερω ομως ποτε να ξεκινησω να του βγαλω την πανα. Πολλες φορες παει εξω απο την τουαλετα και μας λεει κακα και τον βαζουμε και τα κανει. Αλλες παλι το λεει αφου τα κανει πανω του. Μηπως ειναι μικρος ακομα?
εγω νομιζω οτι αφου ξεκινησε και τα λεει καποιες φορες καλο ειναι να το παλεψεις αν μπορεις και φετος . Εμενα ειναι 3 χρονων και οι δυο και ακομα δεν τα λενε ουτε αφου τα κανουν. Εχω να φαω ζορι αυτο το καλοκαιρι που δεν λεγεται.

32ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Τετ Ιουν 16, 2010 9:31 pm

protoula

protoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
νατασα τελεια τα νεα σας! μπραβο!
για τα κακα υπομονη θα γινει κι αυτο.
εχε υποψην σου οτι μπορει να κανει μερικα πισωγυρισματα η καποια ατυχηματα, ειναι στο προγραμμα μην απογοητευτεις.
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!

http://nov08mommies.forumotion.net

33ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Τετ Ιουν 16, 2010 9:36 pm

protoula

protoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
momirene έγραψε:ο γιος μου ειναι 20 μηνων και τον βαζουμε στην τουαλετα να κανει κακα. Δεν ξερω ομως ποτε να ξεκινησω να του βγαλω την πανα. Πολλες φορες παει εξω απο την τουαλετα και μας λεει κακα και τον βαζουμε και τα κανει. Αλλες παλι το λεει αφου τα κανει πανω του. Μηπως ειναι μικρος ακομα?
μικρος δεν ειναι καθολου. υπαρχει και αυτο το σαιτ αν θες να ενημερωθεις πανω στο θεμα αυτο: http://freediaperbabies.blogspot.com/

εφοσον στα λεει μπορεις να ξεκινησεις ανετα το γιογιο! αντε καλη αρχη!

http://nov08mommies.forumotion.net

34ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Πεμ Ιουν 17, 2010 6:13 am

ioanna

ioanna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ioannaki έγραψε:Κορίτσια μου καλησπέρα...Ανοίξατε ένα θέμα που η αλήθεια είναι ότι με ενδιαφέρει....Δεν ξέρω τι να κάνω..Θέλω τα φώτα σας...Έχω ένα κοριτσάκι, την Ιωάννα, η οποία είναι 14 μηνών...Λέμε αρκετές λεξούλες, μεταξύ των οποίων και κακά...Απλώς τα κακά τα λέμε αφού τα κάνουμε...Σκέφτομαι να της σταματησω την πάνα...Αν το επιχειρείσω του χρόνου θα είναι αρκετά μεγάλη νομίζω...Αλλά και τώρα μου φαίνεται μικρή..Λέτε να επιχειρήσω να τη βάλω στο γιο γιο;;;Θα έχει αποτέλεσμα;;;;;
ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΙΑ.Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ.ΤΗ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΓΙΟΓΙΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΣΙΣΑ ΑΛΛΑ ΣΠΑΝΙΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ.ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.

35ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Πεμ Ιουν 17, 2010 11:47 pm

mpoympoykaki

mpoympoykaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΛΥΣΤΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΚΑΚΙ Η ΝΑ ΤΗΣ ΦΟΡΑΩ ΜΠΕΙΜΠΙΛΙΝΟ Κ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΓΙΟ ΓΙΟ????

36ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Πεμ Ιουν 17, 2010 11:57 pm

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpoympoykaki έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΛΥΣΤΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΚΑΚΙ Η ΝΑ ΤΗΣ ΦΟΡΑΩ ΜΠΕΙΜΠΙΛΙΝΟ Κ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΓΙΟ ΓΙΟ????
εγω τις δικες μου τις αφηνω χωρις πανες ολη μερα εκτος απο τις ωρες του υπνου.

37ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Πεμ Ιουν 17, 2010 11:59 pm

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
k meis agorasame gio-gio kathetai me ta rouxa tou bazei k ta paixnidia mesa k tous leei "tsis" na katourisoun ta paixnidia!
tha sunexisw meta logw douleias!!!!

38ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Παρ Ιουν 18, 2010 12:12 am

mpoympoykaki

mpoympoykaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
ΕΓΩ ΤΗΝ ΡΩΤΑΩ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΣΙΣΑ Κ ΚΑΚΑ Κ ΜΟΥ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΓΙΟ ΓΙΟ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΛΕΠΤΑ ΚΑΝΕΙ ΤΣΙΣΑ ΕΠΑΝΩ ΤΗΣ...
ΕΧΘΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΚΑΚΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑΚΙΑ Κ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΝΑΓΕ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΙΣ ΕΔΩΣΑ ΧΑΜΟΜΙΛΑΚΙ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΚΑΝΕ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΦΟΡΑΓΕ ΜΠΕΙΜΠΙΛΙΝΟ
ΛΕΤΕ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΚΑΚΙ Κ ΤΗΝ ΖΟΡΙΣΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟ ΓΙΟ ΓΙΟ?`1

39ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Παρ Ιουν 18, 2010 12:16 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpoympoykaki έγραψε:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
ΕΓΩ ΤΗΝ ΡΩΤΑΩ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΣΙΣΑ Κ ΚΑΚΑ Κ ΜΟΥ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΓΙΟ ΓΙΟ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΛΕΠΤΑ ΚΑΝΕΙ ΤΣΙΣΑ ΕΠΑΝΩ ΤΗΣ...
ΕΧΘΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΚΑΚΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑΚΙΑ Κ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΝΑΓΕ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΙΣ ΕΔΩΣΑ ΧΑΜΟΜΙΛΑΚΙ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΚΑΝΕ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΦΟΡΑΓΕ ΜΠΕΙΜΠΙΛΙΝΟ
ΛΕΤΕ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΚΑΚΙ Κ ΤΗΝ ΖΟΡΙΣΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟ ΓΙΟ ΓΙΟ?`1
οταν ολη τους την μεχρι τωρα ζωη κανουν ολες τους τις αναγκες στην πανα τους ειναι δυσκολο να αλλαξουν αυτη την συνηθεια και αισθανονται ανασφαλεια ειδικα με τα κακακια τους . Μην αγχωνεσαι σιγα σιγα θα κανει και κακα στο γιογιο . Μπορεις να της δινεις φρουτα που βοηθανε στο να ενεργηθει οπως ειναι το αχλαδι το πορτοκαλι το ακτινιδιο το δαμασκηνο και ετσι καποια στιγμη θα τα κανει. Μπορεις επισεις να της πει οτι θα ηθελες πολυ να δεις να κανει μια μικρη " τουρτιτσα " στο γιογιο της . Εμενα παντως αυτο παντα πιανει με τις δικες μου.

40ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Παρ Ιουν 18, 2010 1:06 am

protoula

protoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mpoympoykaki έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΛΥΣΤΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΚΑΚΙ Η ΝΑ ΤΗΣ ΦΟΡΑΩ ΜΠΕΙΜΠΙΛΙΝΟ Κ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΓΙΟ ΓΙΟ????
μπουμπουκακι ποσο ειναι το μωρο σου?
στην αρχη ξεκινας με πανα, την οποια και βγαζεις περιπου ανα μια ωρα κ πας στο γιογιο η οποτε εχεις παρατηρησει οτι τα κανει συνηθως.
αφοτου δεις οτι το εχει συνηθισει ξεκινας χωρις πανα.

http://nov08mommies.forumotion.net

41ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Παρ Ιουν 18, 2010 1:07 am

protoula

protoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γενικες οδηγιες:
ξεκιναμε την προετοιμασια πηγαινοντας μαζι τους στην τουαλετα και εξηγωντας τους τι κανουμε εκει.
μετα ξεκιναμε καθε πρωι μολις ξυπνησουν να τα παιρνουμε μαζι μας στην τουαλετα και να καθονται εκεινα στο γιογιο κι εμεις στην τουαλετα. οταν κανουν επιτελυος τσισα τα επιβραυεουμε και ξεκιναμε για το υπολοιπο της ημερας.
τα αφηνουμε χωρις πανα για καποιες ημερες για να ερθουν σε επαφη με την φυσικη τους αναγκη και τους εξηγουμε σε καθε ατυχημα με ομορφο τροπο οτι κανονικα πρεπει να κατσουν στο γιογιο. τα πηγαινουμε γιογιο στην αρχη περιπου καθε μια ωρα.
αλλες φορες θα κανουν και αλλες οχι. για τα κακα θα πρεπει να παιζουν στο γιογιο αρκετη ωρα για να χαλαρωσουν και να τα κανουν.
μπορει να παρει αρκετες ημερες η και εβδομαδες. ατυχηματα θα υπαρχουν πολλα ειδικα στην αρχη. πρεπει να οπλιζομαστε με πολλη υπομονη και επιμονη και χωρις πιεση να τα καθοδηγουμε.
επισης δεν πρεπει να ξεχναμε οτι μεχρι τωρα εχουν μαθει οτι τα τσισα και τα κακα πανε στην πανα και αυτος ο τροπος ειναι κατι καινουργιο που θα πρεπει να μαθουν.
Στον υπνο, καθως και στις βολτες βγαζουμε την πανα αφοτου εχουν μαθει το γιογιο κατα την διαρκεια της ημερας. οχι τελεια, αλλα να εχουν παρει μια ιδεα να εχουμε δηλαδη λιγα ατυχηματα κ οχι πολλα.
Συμπληρωστε κι αλλα εσεις κοριτσια!

http://nov08mommies.forumotion.net

42ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Παρ Ιουν 18, 2010 1:11 am

protoula

protoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ιοαννα διαβασε τα παραπανω και γραψε μας τι εχεις εφαρμοσει μεχρι στιγμης.
I love you

http://nov08mommies.forumotion.net

43ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Παρ Ιουν 18, 2010 3:33 am

mpoympoykaki

mpoympoykaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
protoula έγραψε:
mpoympoykaki έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΛΥΣΤΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΚΑΚΙ Η ΝΑ ΤΗΣ ΦΟΡΑΩ ΜΠΕΙΜΠΙΛΙΝΟ Κ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΓΙΟ ΓΙΟ????
μπουμπουκακι ποσο ειναι το μωρο σου?
στην αρχη ξεκινας με πανα, την οποια και βγαζεις περιπου ανα μια ωρα κ πας στο γιογιο η οποτε εχεις παρατηρησει οτι τα κανει συνηθως.
αφοτου δεις οτι το εχει συνηθισει ξεκινας χωρις πανα.
PROTOULA MOY EΙΝΑΙ 17 ΜΗΝΩΝ Κ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΣΙΣΑ
ΤΗΝ ΕΧΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΚΑΚΙ ΕΝΩ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΓΙΟ ΓΙΟ ΚΑΘΕΤΑΙ Κ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΩ ΤΗΣ Crying or Very sad

44ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Παρ Ιουν 18, 2010 3:39 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpoympoykaki έγραψε:
protoula έγραψε:
mpoympoykaki έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΛΥΣΤΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΚΑΚΙ Η ΝΑ ΤΗΣ ΦΟΡΑΩ ΜΠΕΙΜΠΙΛΙΝΟ Κ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΓΙΟ ΓΙΟ????
μπουμπουκακι ποσο ειναι το μωρο σου?
στην αρχη ξεκινας με πανα, την οποια και βγαζεις περιπου ανα μια ωρα κ πας στο γιογιο η οποτε εχεις παρατηρησει οτι τα κανει συνηθως.
αφοτου δεις οτι το εχει συνηθισει ξεκινας χωρις πανα.
PROTOULA MOY EΙΝΑΙ 17 ΜΗΝΩΝ Κ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΣΙΣΑ
ΤΗΝ ΕΧΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΚΑΚΙ ΕΝΩ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΓΙΟ ΓΙΟ ΚΑΘΕΤΑΙ Κ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΩ ΤΗΣ Crying or Very sad

κουκλα δν ξερεις τι ωρες περιπου τα κανει?εγω την αφηνα ολη μερα με το βρακακι καθολου πανα γτ μπερδευεται,αφου την βγαλεις μην ξαναβαλεις μονο σε εκακτες αναγκες πχ,να βγεις καπου μεχρι να μαθει.
βαζε την στο γιογιο,εγω προτιμω το καθισματακι στην λεκανη γτ μετα θα πρεπει να την μαθεις να τα κανει στην λεκανη,διπλος κοπος.υπαρχουνε στο εμποριο ομορφα σκαλοπατακια για να ανεβαινει,και δωσε της καποιο περιοδικο,και κατσε λιγο μαζι της,θελει προσπαθεια στην αρχη.

45ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Σαβ Ιουν 19, 2010 1:26 am

protoula

protoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mpoympoykaki έγραψε:PROTOULA MOY EΙΝΑΙ 17 ΜΗΝΩΝ Κ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΣΙΣΑ
ΤΗΝ ΕΧΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΚΑΚΙ ΕΝΩ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΓΙΟ ΓΙΟ ΚΑΘΕΤΑΙ Κ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΩ ΤΗΣ Crying or Very sad
μια χαρα τα πατε! ετσι θα συνεχισεις και θα δεις οτι σιγα σιγα θα καθεται λιγακι παραπανω στο γιογιο και θα κανει εκει τα τσισα κι οχι πανω της.
περιμενουμε νεα σας!

http://nov08mommies.forumotion.net

46ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Σαβ Ιουν 19, 2010 3:34 am

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμενα που ειναι 16 μηνων λετε να ξεκινησω?

47ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Κυρ Ιουν 20, 2010 11:18 pm

protoula

protoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
pana έγραψε:εμενα που ειναι 16 μηνων λετε να ξεκινησω?
ναι!!!!!!!!!!!!!!!!
αντε καλη αρχη! περιμενουμε νεα σου!

http://nov08mommies.forumotion.net

48ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Δευ Ιουν 21, 2010 12:55 am

eleni1976

eleni1976
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η δική μου είναι 19 μηνών όταν κάνει κακά της μου δίχνει την πάνα της και λέει"που", μάλλον εννοεί πούφ. Όταν πάω στον μπάνιο την πέρνω μαζίμου και της λέω ότι η μαμά θα κάνει τσίσα και εκείνη κάνει "τσσσσσ". Είναι μικρή ακόμα για να επικοινωνήσουμε καλά καλά, αλλά στα 2 χρόνια θα τα καταφέρουμε που θα λέμε περισσότερες λεξούλες και θα καταλαβαίνει τι ακριβώς θέλει. Καλή επιτυχία και καλές προσπάθειες σε όλες σας. Εγώ θα αρχίσω το πείραμα τον Αυγουστο που θα είμαι στο σπίτι και είναι και ιδανική εποχή το καλοκαίρι, ούτε στρωμένα-ούτε κρύο.

49ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Δευ Ιουν 21, 2010 3:49 am

gogo


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mpoympoykaki έγραψε:ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΧΕΔΟΝ 17 ΜΗΝΩΝ
ΠΗΡΑΜΕ ΠΡΟΧΘΕΣ ΤΟ ΓΙΟ ΓΙΟ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΓΙΟ ΓΙΟ Κ ΤΗΣ ΛΕΩ ΕΔΩ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΣΙΣΑ Κ ΚΑΚΑΚΙΑ ΗΔΗ ΕΧΩ ΠΕΤΑΞΕΙ 2 ΒΡΑΚΑΚΙΑ Very Happy Κ ΕΧΩ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΗ 5-6 ΦΟΡΕΣ Laughing ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΗΡΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ... ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙ.. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΙΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ...

είναι πολύ νωρίς ακόμα...συνήθως γύρω στα 2-2,5 τα παιδιά αποχωρίζονται την πάνα...

50ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΟΓΙΟ Δευ Ιουν 21, 2010 3:50 am

gogo


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
protoula έγραψε:
pana έγραψε:εμενα που ειναι 16 μηνων λετε να ξεκινησω?
ναι!!!!!!!!!!!!!!!!
αντε καλη αρχη! περιμενουμε νεα σου!

16 μηνών είναι πολύ νωρίς ακόμα...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις