Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
111 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 111 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Μετακομιση....... Empty Μετακομιση....... Δευ Φεβ 21, 2011 9:49 am

stroumfita

stroumfita
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια οταν ερχεται η μεταθεση πως κανετε μετακομιση?????Εμεις θα ειναι η πρωτη μας μετακομιση με το παιδακι μας και δεν εχω καποιον να με βοηθησει..Οποτε δεν ξερω απο που να αρχισω και τι να κανω!!!!!!Βοηθεια κοριτσια....

2Μετακομιση....... Empty Απ: Μετακομιση....... Δευ Φεβ 21, 2011 10:12 am

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω εμαθα την μεταθεση Φεβρουαριο και ηταν να φυγουμε αρχες Ιουλιου. Ομως.....ξεκινησα απο Φεβρουαριο σιγα σιγα να μαζευω και να πακεταρω αυτα που δεν χρεισιμοποιουσα. Θελεις κολητικες ταινιες, φουσκα, μαρκαδορους και πολλα πολλα κιβωτια διαφορων μεγεθων. Εγω πηρα απο σουπερ μαρκετ. Τα επερνα σταδιακα λιγα λιγα για να προλαβαινω να γεμιζω και να μην μαζευω αδεια κιβωτια στο σπιτι. Και πιστεψε με εγω ειχα παρα πολλα... 7 χρονια στη Σαμο ηταν αυτα.
Ειχα και τον μικρο να ζουζουνιζει συνεχεια γυρω μου, αλλα μια χαρα τα καταφερα σχεδον μονη μου, με βοηθεια λιγη απο τον αντρα μου. Εγω ειμαι της αποψεις οσο πιο νωρις τοσο πιο οργανωμενα τα πραγματα. Οταν τα πραγματα μου ηρθαν στο σπιτι το καινουριο ηταν ολα γραμμενα απο εξω και ηξερα που θα παει τι. Και το καθε κιβωτιο ειχε οτι εγραφε απο εξω και δεν ηταν ανακατεμενα.
Οργανωση, χρονος και υπομονη για να ειναι και πιο ευκολη η τοποθετη στο καινουριο σπιτι.
Βγηκαν οι μεταθεσεις;
Καλο κουραγιο παντως.... flower

3Μετακομιση....... Empty Απ: Μετακομιση....... Δευ Φεβ 21, 2011 10:32 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stroumfita το πρωτο απο ολα ειναι να καταφερεις να συνελθεις απο το σοκ χιχιχι Very Happy μετα κανεις οτι αναφερει η κοπελα πιο πανω, εμεις ημασταν Πατρα και το θεμα ειναι οτι μολις ειχαμε μπει τοτε σπιτι μας μετα απο 20 μερες μαζι με τα επιπλα ηρθε και η μεταθεση απο την τσαντιλα μου δεν πηρα τιποτα και τα πηρα ολα καινουργια οποτε οταν μαθαμε τον οκτωβριο πως γυριζουμε πισω ειπα ¨ωπαααααα και τωρα τι κανουμε; τι τα κανουμε ολα αυτα;¨ ευτυχως τα μισα αποθηκη τα μισα πεθερα τα μισα στη μανα μου στο κουνιαδο μου χιχιχιχι τις εκανα τις αποθηκες τους αλλο πραγμααα και φυσικα δεν μαζεψα τιποτα εγω ημουν εγκυος και με συσπασεις αλλα θυμαμαι τον ανδρα μου ακομα βριζει χιχιχι Very Happy

4Μετακομιση....... Empty Απ: Μετακομιση....... Δευ Φεβ 21, 2011 10:41 am

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαχαχαχαχα Βασουλα τον φανταζομαι γιατι και ο δικος μου δεν ηταν πολυ της μετακομισης. Με το ζορι τυλιξε τα βαρια, αυτο μας ελειπε να εκανα και τα βαρια. Για να μην μιλησω για οταν ηρθαμε που δεν συμαζεψε σχεδον τιποτα. Ευτυχως συναρμολογισε τα επιπλα απο τα ΙΚΕΑ. Του αρεσει ο βιδολογος.... Μετακομιση....... 328109

5Μετακομιση....... Empty Απ: Μετακομιση....... Δευ Φεβ 21, 2011 11:46 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα μεγαλυτερο χουνερι απο το δικο μου δεν εχει παθει καμια σας!μαθαινουμε φλεβαρη οτι θα φυγουμε μαιο!ε για να μπω κι εγω στο πνευμα αλλα και για να περναει και η ωρα μου καθε μερα οταν κοιμοταν το μωρο μαζευα και λιγα πραγματακια πχ τα πολυ μωρουδιακα ή τα καλοκαιρινα μας.26 μαρτιου μετα τη γιορτη του αντρα μου δινω ολα τα κρυσταλλα στα πεθερικα μου που ηρθαν επισκεψη να δουν αν η νυφη τους κανει καθωσπρεπει γιορτη στο γιο τους!!!και ξαφνικα μεγαλη δευτερα στελνουν χαρτι να φυγουμε μεγαλη παρασκευη!!!!!!!!!!!!!!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
τι να κανεις τωρα?ευτυχως ο τοτε δκτης του αντρα μου πηρε τηλ αθηνα και ειπε οτι δε μπορει να ανακαλεσει την αδεια αυτου που θα του πααρεδιδε το οικονομικο του ποστο ο βαγγελης και πηραμε παραταση αλλη μια εβδομαδα!και ευτυχως που ειχα μαζεψει και αρκετα!αλλα τι να πρωτοθυμηθω?!που τερμα θεου που ημασταν η μεγαλυτερη κουτα που εβρισκα ηταν απο 20αδα μολτο κρουασαν?κατι μεγαλυτερη απο κουτι ζαχαροπλαστειου δλδ!που τον αντρα μου ακομη και την ημερα που ηρθε η μεταφορικη δεν τον αφησαν να σχολασει νωριτερα για να παει στο διπλα χωριο να κλεισει το λογαριασμο του νερου και επρεπε να μεινουμε σε ξανοδοχειο μεχρι να το κανουμε την επομενη το πρωι???εγω ενα εχω να πω!αμα ξερεις οτι θα φυγεις ξεκινα μαζευε χαρτοκουτια πολλαααααααααα!!!!!!!!!οσα υπολογιζεις οτι θες και αλλα 10 τουλαχιστον!ουτε θα καταλβαβεις για ποτε θα τις γεμισεις και θα θες και αλλες!!!!!!!!!σορυ για το μεγαλο ποστ!καλο κουραγιο!

6Μετακομιση....... Empty Απ: Μετακομιση....... Δευ Φεβ 21, 2011 11:40 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμείς ευτυχώς μετακομίσαμε μόνο μια φορά και αυτή για να πάμε σε δικό μας σπίτι.
καταρχήν βρες πολλές κούτες όπως λέει η Εύη και σε διάφορα μεγέθη.
εμείς με το που αποφασίσαμε οτι θα φύγουμε αρχίσαμε και πακετάραμε πράγματα μη αναγκαία για την καθημερινότητα. βιβλία, cd, χριστουγεννιάτικα, καλοκαιρινά, διακοσμητικά κτλ.
μία εβδομάδα πριν άρχισα να πακετάρω κουζινικά, κατσαρόλες και λοιπά είδη. φρόντισα να αφήσω έξω μέχρι την ημέρα που θα φεύγαμε μόνο τα απαραίτητα (2 ποτήρια, 2 πιρούνια κτλ)
2-3 ημέρες νωρίτερα άρχισε ο καλός μου να ξηλώνει βιβλιοθήκη, γραφείο, κρεβάτι.
σχετικά με τα ρούχα έκανα κάτι που με βόλεψε πολύ. λίγες ημέρες νωρίτερα έβαλα σε βαλίτσες εσώρουχα, κάλτσες, σεντόνια, πετσέτες και τα πηγα στο καινούργιο σπίτι και τα τακτοποίησα αμέσως. τα ρούχα τα πήρα με τις κρεμάστρες 20 -25 κομμάτια μαζί, τα έβαζα στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου και τα πήγαινα στη νέα μας ντουλάπα έτοιμα. έκανα κάμποσες διαδρομές με το αυτοκίνητο παραπάνω αλλά γλίτωσα το να πακετάρω και να ξεπακετάρω πολλές πολλές κούτες. επιπλέον όταν φτάσαμε στο καινούργιο σπίτι οι ντουλάπες ήταν έτοιμες.

7Μετακομιση....... Empty Απ: Μετακομιση....... Τρι Φεβ 22, 2011 12:00 am

mama rias

mama rias
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ κοριτσια πολυ επικαιρο το θεμα για εμενα Rolling Eyes
ειμαι ενα μηνα πριν γεννησω και πρεπει να βαφτει το σπιτι μας και να μετακομισουμε....
οσο για βοηθεια απο τον αντρα μου ειναι ολη μερα στο καινουριο σπιτι και φιαχνει....ο κακομοιρης για να προλαβουμε!!!
οτι δουλεια θα μπορεσω να κανω θα ειναι με την κυρια που προσεχει την γιαγια μου γιατι εχω βαρυνει παρα πολυ και δεν μπορω να κουνηθω Sad Sad
παντως και στην μεγαλη μου κορη ειχα μετακομισει οταν ημουν 7 μηνων εγκυος και απο οτι θυμαμαι αυτο που ειχα χρειαστει παρα πολυ ηταν κουτες...πολλες κουτες!!
αρα το μοτο σου απο εδω και περα θα ειναι το ΚΟΥΤΕΣ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΣΗ...κουραγιο

8Μετακομιση....... Empty Απ: Μετακομιση....... Τρι Φεβ 22, 2011 12:54 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακια καλημερα!!

σας καταλαβαινω ολες!!! η μετακομιση ειναι πολυ κουραστικη...εγω 6 χρονια παντρεμενη και περιμενω την 4 μεταθεση...1 μια απο αυτες βεβαια ηταν εσωτερικη ,δηλ στον ιδιο τοπο σε αλλο σπιτι..οποτε ηταν καλυτερα....η πρωτη παλι ηταν καλα γιατι δεν ειχα ακομη παιδια...στην δευτερη ειχα μονο ενα και ηταν σαν παιχνιδι..εβαζα τα πραγματα στις κουτες ...εβαζα και την μικρουλα..γελαγαμε...ε περασε και αυτο....
φετος ομως κοριτσια εχω αγχος γιατι εχω πλεον 3 παιδακια..οι δικοι μου ολοι ειναι πολυ μακρια...δεν ξερω τι θα τα κανω για να μην μπλεκονται στα ποδια μου ...θα δουμε..μαλλον θα χρειαστω περισσοτερο καιρο να ετοιμαστω

α και κατι αλλο...εχω ακουσει για εταιρειες που στα πακεταρουν ολα...ξερετε κατι?? ποσα να περνουνε..? μηπως αξιζει τον κοπο να γλυτωσουμε την ταλαιπωρια??

9Μετακομιση....... Empty Απ: Μετακομιση....... Τρι Φεβ 22, 2011 5:53 am

stroumfita

stroumfita
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ευχαριστω κοριτσια για τις συμβουλες πραγματικα μου κανατε να βαλω ολες τις σκεψεις μου σε ταξη..Οργανωση και κουτες λοιπον...Ξεκιναωωωω!!!Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω ποτε θα ερθει η πολυποθητη μεταθεση...σας ευχομαι να μην ερθετε ποτε Πολυκαστρο εαν δεν ειστε απο εδω(μην παρεξηγηθω κιολας)...Ασε που ακουγεται οτι λογω μειωσεων μπορει να παραμεινουμε εδω...Εαν γινει κατι τετοιο τοτε να ξερετε οτι θα με δειτε στις ειδησεις...... bom bom



Οσο για τις εταιρειες που σου τα πακεταρουν ολα ακομη και τα ρουχα σας και εσυ τα βρισκεις ολα ετοιμα το κοστος ειναι περιπου 1300-1500 ευρω!!!!!Αλλα σου κανουν και συμβολαιο οτι καταστραφει σου το αντικαθιστουν....Το θεμα ειναι πολλα λεφτα....Αυτη η τιμη ειναι για εσωτερικο για νησια δεν ξερω...μαλλον ανεβαινει το κοστος....Τι καλα που θα ηταν παντως να πας σε καινουργιο σπιτι και να τα βρεις ολα ετοιμα.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις