Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
77 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 77 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Τρι Μαρ 01, 2011 8:00 am

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marasofi έγραψε:
ALEXANDRA STR. έγραψε:
marasofi έγραψε:Αχ κορίτσια είστε όλες υπέροχες και ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!


Εχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το έμβρυο στο κολωνάκι και λέω να κλείσω εκεί ραντεβού άν συμφωνεί και ο γυναικολόγος μου. Εσείς τι λέτε? ξέρετε κανέναν καλό εκεί??

marasofi μου εμεις καναμε την Β επιπεδου στο εμβρυο στο κολωνακι-συγκεκριμενα μας την εκανε ο Παπαπαναγιωτου...κοιταξε ικανοποιημενοι μειναμε,καθησαμε 20 λεπτα (βασικα ηταν ολα καλα δε βρηκε καποιο προβλημα,αλλιως μπορει να διαρκουσε και παραπανω...),εκανε αναλυτικα τις μετρησεις του και ταυτοχρονα μας εξηγουσε,μας εδωσε αρκετες φωτο(οχι μονο μια)αποτι θυμαμαι δυο μεγαλες σιγουρα και τρεις τεσσερις πιο μικρες,εννοειται και dvd και γενικα ευγενικος και καλος ανθρωπος φανηκε!εγω θα στον προτεινα απο την δικια μου εμπειρια!(ασχετο)μαλιστα αργοτερα μαθαμε οτι αυτος ειναι κι ο γιατρος της Μενεγακη!!δε πιστευω η Ελενιτσα να πηγαινε σε οποιον κι οποιον!!!


χαχα σίγουρα δεν θα άφηνε την τύχη του μωρού της σε κανέναν τυχαίο!!! και οχι μόνο η μενεγάκη αλλά καμία μανούλα!!
alexandra μου σε ευχαριστω πάρα πολύ και η αλήθεια είναι οτι απο χθές που έφτιαξα το post έψαξα αρκετά sto google και βρήκα πολλές μανούλες ευχαριστημένες απο τον κύριο Παπαπαναγιώτου!! οπότε το μόνο που μένει τώρα είναι να βρώ το θάρρος να το πώ στο γυναικολόγο μου και να ακυρώσω το ραντεβού που μου έχει κλείσει με το ιασώ...... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed confused
σιγα το θαρρος κοπελα μου,μη μασας δεν εισαι υποχρεωμενη να πας σε αυτον που σου λεει ο γιατρος σου,εμας για παραδειγμα αλλον μας ειπε ο γυναικολογος μου κι επειδη δε μας βολευαν τα ραντεβου ρωτησαμε και ακουσαμε καλα λογια για τον συγκεκριμενο γιαυτο και τον επιλεξαμε!φιλακια!!

27Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Τρι Μαρ 01, 2011 12:31 pm

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΝΑΣΙΑ έγραψε:
marasofi έγραψε:δεν ξέρω με ποιόν γιατρό κάνατε την εξέταση στο ιασώ εμένα μου έκλεισε ραντεβού ο γυναικολόγος μου (που δουλεύει στο ιασώ) με έναν γεννετιστή (επίσης στο ιασώ) του οποίου το όνομα είναι Τάσσης.
τί να πώ δεν ξέρω πάντως την κοπέλα την εμπιστεύομαι απόλυτα και αποκλείεται να μου έχει πεί κάτι λάθος.
εγώ το μόνο που ζητάω είναι να ασχοληθεί με το μωρό μου ο γιατρός και να έχω και ένα dvd... πολλά ζητάω????


Με τον συγκεκριμενο γιατρο εκανα την αυχενικη διαφανεια και θα κανω και το Β επιπεδου. Το ραντεβου μου το εκλεισε και εμενα ο γυναικολογος μου γιατι εμπιστευεται τον Τασση. Εγω παντως εμεινα ευχαριστημενη. Απαντησε σε ολες τις ερωτησεις μου και μπορω να πω οτι με κρατησε αρκετη ωρα. Τωρα οσον αφορα στο dvd απ΄οσο ξερω το Ιασω δε δινει. Αν το θελεις οπωσδηποτε τοτε θα πρεπει μαλλον να απευθυνθεις σε καποιο κεντρο που να στο παρεχει.
kai ego me ton kirio tassi ekana kai tous treis iperixous kai emeina poli efxaristimeni.itan evgenikos prosektikos kai prothimos na apadisei se oles mas tis erotiseis.dvd den dinoun sigoura pados den einai thema giatrou alla iaso.simasia exei na exieis kala apotelesmata more an o giatros sou ton empistevete pigaine se afton.kalo iperixoooooo

28Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Τετ Μαρ 02, 2011 2:21 am

marasofi

marasofi
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα κορίτσια, τηλεφωνήθηκα χθές με τον γιατρό μου και μου είπε για κάποιον Μαλιγιάννη στο ΕΜΒΡΥΟ στο Κολωνάκι! Μήπως υπάρχει καμία που να τον ξέρει ή να έχει ακούσει κάτι για τον συγκεκριμένο?












29Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Τετ Μαρ 02, 2011 5:30 am

artal77

artal77
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια κ εγώ και στα 2 μου παιδιά στο Εμβρυο με τον Παπαπαναγιώτου εκανα το Β' επιπέδου και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Η εξέταση κράτησε αρκετή ώρα και πηραμε και τρισδιαστατες photo & dvd. Και τώρα στο 3ο σε εκείνον θα πάω..
Επειδή στο πρώτο παιδί είχα ταλαιπωρηθεί πολύ με τον τοτε γιατρο μου και τις εξετάσεις σε μαιευτήριο, τον συστήνω ανεπιφύλακτα.. I love you

30Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Τετ Μαρ 02, 2011 8:03 am

XRYSPA


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kai gw sto iasw ta kana kai eimai apoluta euxaristimenh htan kai o giatros mazi alla ta kane enas allos giatros polu suzutisimos kai omilitikos.kai stis 2 egumosines.bebaia mou lege o giatros mou me ayton 8a kliseis ayton 8elw ayton empisteuome.htan teleia.egw emeina apoluta euxaristimenh kai apo eksetaseis kai uperixous kai genna kai diamonh.

31Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Τετ Μαρ 02, 2011 9:02 am

βιολετα3


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marasofi έγραψε:Καλημέρα κορίτσια, τηλεφωνήθηκα χθές με τον γιατρό μου και μου είπε για κάποιον Μαλιγιάννη στο ΕΜΒΡΥΟ στο Κολωνάκι! Μήπως υπάρχει καμία που να τον ξέρει ή να έχει ακούσει κάτι για τον συγκεκριμένο? παρα πολυ καλος και αυτος με αυτον εκανα το β επιπεδου












32Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Τετ Μαρ 02, 2011 9:09 am

βιολετα3


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω τον μαλιγιανη ξερω στο εμβρυο σε αυτον εκανα και και στα 3 μου παιδια β επιπεδου.εξερετικος ανθρωπος

33Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Σαβ Μαρ 19, 2011 7:56 am

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σαν ψιλο ασχετη που ειμαι βρε κοριτσια να ρωτησω κατι? ποτε γινετε αυτη η εξεταση σε ποια βδομαδα?

34Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Σαβ Μαρ 19, 2011 8:04 am

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evvi έγραψε:σαν ψιλο ασχετη που ειμαι βρε κοριτσια να ρωτησω κατι? ποτε γινετε αυτη η εξεταση σε ποια βδομαδα?

nomizw kapou apo tin 20η evdomada k meta koritsaki....

35Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Τετ Νοε 23, 2011 1:31 am

marthafy


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΜΕ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣΕ Η ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΧΤΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΕΚΕΙ. ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΣΤΟ ΚΟΛΩΝΑΚΙ ΑΠ'ΟΤΙ ΛΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ DVD

36Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Τετ Νοε 23, 2011 2:16 am

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marasofi έγραψε:Αχ κορίτσια είστε όλες υπέροχες και ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!


Εχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το έμβρυο στο κολωνάκι και λέω να κλείσω εκεί ραντεβού άν συμφωνεί και ο γυναικολόγος μου. Εσείς τι λέτε? ξέρετε κανέναν καλό εκεί??


Καλημερα ...λοιπον την ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ εμπειρια ειχα εγω στο ΙΑΣΩ πριν ενα χρονο !!!!!!!!! Και το εχω ξαναπει ...Πηγα εκει πληρωσα 180 ευρω η 150 δεν θυμαμαι ...μπαινω μεσα και ο διαλογος ηταν ο εξης με το που βαζει το υπερηχο :AAA!! Ειστε εγκυος ...1 κεφαλι - 2 χερια - 2 ποδια ...τα ξαναλεμε στη Β επιπεδου!!!!! Twisted Evil Twisted Evil ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... - Σελίδα 2 679259 ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... - Σελίδα 2 311356
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ !!!!!! Το οποιο το πληρωσα πολυ ακριβα στην συνεχεια γιατι το μωρο ειχε προβλημα και δεν το ειδε!!! ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... - Σελίδα 2 679259 ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... - Σελίδα 2 311356 Ει
Βεβαια εκ των υστερων μαθαμε οτι εκει μεσα ο μονος που αξιζει ...ειναι ο Κουρτης στον οποιο πηγα και με κρατησε 2ωρες 30 ωρες και μου εξηγησε τα ΠΑΝΤΑ !!! Ειναι και στο ΙΑΣΩ αλλα εχει και δικο του Ιατρειο !!
Επισης στο εμβρυο Ειναι ο Μαλληγιαννης ο οποιος ,μετα τον π...ρα στο Ιασω ηταν αυτος που εκανε αυχενικη και αμνιο και ηταν επισης ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ !!!!!!!

Στο Ιασω θα παω μονο για να γεννησω και για καμμια εξεταση !! Το εχω ορκιστει !!!

37Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Τετ Νοε 23, 2011 4:02 am

marthafy


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
τελικα κοριτσια το μονο που εχω να πω ειναι ευτυχως που πριν λιγες μερες εψαχνα διαφορα στο ιντερνετ περι εγκυμοσυνης και λεω κατσε να γραψω στο google: eimai mama να δω τι θα βγει κ βρηκα αυτο το forum.με εχετε βοηθησει παρα πολυ...Υστερα απο την δημοσιευση που εκανε η φιλη μας για την β επιπεδου στο ΙΑΣΩ πηρα τον γιατρο μου και του λεω:
-δεν θελω να παω στο ΙΑΣΩ για β επιπεδου διαβασα σε ενα forum οτι σε ξεπετανε κ δεν δινουν σημασια και δεν δινουν και dvd και εγω θελω να με προσεξουν.
-ενταξει δεν θα σε στειλω εκει θα παρω αλλου, λεει.(γελαγε κιολας θα με περασε για τρελη ο ανθρωπος)
-ααα ωραια , που θα με στειλεις σε ενα στο κολωνακι?
-ναι μου λεει θα δω για ραντεβου και θα σε παρω.
Τελικα με πηρε πριν μιση ωρα και μου εκλεισε ραντεβου στο εμβρυο στο κολωνακι για 9/1 γιατι ο γιατρος θα λειπει πιο νωρις.ευτυχως κοριτσια χαρηκα...ευτυχως που διαβασα τις δημοσιευσεις σας....

38Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Τετ Νοε 23, 2011 8:44 am

mihantroula

mihantroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
thinkpink! έγραψε:εκανα 3 Β επιπέδου!!!Ναι 3!Μια στο "Μητερας-Εμβρύου",μία στο "Έμβρυο" και μία στον Πλούταρχο Κούρτη ο οποίος ήταν και ο πιο "ψειρας" από όλους κ φυγαμε απο το ιατρείο του στις 1 το βράδυ.

Και στην πρώτη μου κόρη και τώρα στο νινί μου που έκανα την β τον Αύγουστο στον Κούρτη πήγα στο ιατρείο του(δεν είναι πια στο ΙΑΣΩ)1.30 ώρα υπέρηχο και τις δύο φορές,ψείρας,εκπληκτικός.....150€στο ΙΑΣΩ το ίδιο παίρνει και εκείνος.Με διαφορά όμως....

39Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Τρι Ιαν 24, 2012 7:27 am

vanap


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Επαναφέρω αυτό το θέμα για να μην ανοίξω καινούργιο..
Θέλω τη βοήθεια σας για Β΄επιπέδου στη Ρόδο...

40Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Παρ Ιαν 27, 2012 1:57 am

nikole20

nikole20
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
vanap moy σου εχω στειλει μνμ!!!!!

41Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Τετ Ιουλ 18, 2012 5:49 am

marima


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα κορίτσια κι από μένα!

Έκανα την εξέταση του Β' επιπέδου με τον κο Παπαπαναγιώτου και ειλικρινά με έκανε ράκος ψυχολογικά.. και θα τεκμηριώσω το γιατί.
Πέραν του ότι περίμενα από τις 8 το πρωί μέχρι τις 10 παρά μέχρι να ξεκινήσει η εξέταση, από τη στιγμή που μπήκα στο δωμάτιο με τον υπερηχογράφο υπήρχε μια διάχυτη ένταση από την πλευρά του γιατρού αρχικά απέναντι στη νοσοκόμα που θα σημείωνε τα αποτελέσματα του υπέρηχου αναφορικά με το αν ήμουν το σωστό ραντεβού με την προτεραιότητα για να περάσω, ώσπου εξήγησε η νοσοκόμα ότι ήμουν από τις 8 στην κλινική. Στη συνέχεια, ξεκίνησε η απότομη συμπεριφορά του απέναντί μου, από το πως ξάπλωσα στο κρεβάτι του υπέρηχου και γιατί δεν έβγαλα τα παπούτσια μου μέχρι γιατί δεν κατέβασα γρήγορα τη φούστα μου αρκετά χαμηλά για να ξεκινήσει την προετοίμασια του υπέρηχου. Μετά από αυτή τη συμπεριφορά του, έκανα το λάθος να τον ρωτήσω ευγενικά αν επρόκειτο να δω τη μπεμπούλα μας σε τρισδιάστατη εικόνα, δεδομένου ότι τα αποτελέσματα είναι φυσιολογικά.. τί ήθελα να το ρωτήσω?.. ξεκίνησε να μου επιτίθεται έντονα και να φωνάζει "τί το πέρασες εδώ.. εδώ κάνουμε εξετάσεις.. τί ερωτήσεις είναι αυτές..". Να μην τα πολυλογώ, λόγω όλης αυτής της έντασης, με πιάσανε τα κλάματα. ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... - Σελίδα 2 534787 Εκείνη ήταν και η στιγμή που μπήκε ο άντρας μου μέσα με το γυναικολόγο για να ξεκινήσει η εξέταση. Προφανώς ο άντρας μου τρόμαξε που με είδε βουρκωμένη, ενώ ο Παπαπαναγιώτου μόλις αντιλήφθηκε ότι κλαίω, ξεκίνησε να λέει στο γυναικολόγο μου με έντονο κι απαξιωτικό ύφος: "Δε μπορώ να συνεχίσω την εξέταση, η κυρία κλαίει", ενώ εμένα μόνο που δε με έδιωξε λέγοντάς μου "Πήγαινε έξω 5 λεπτά και έλα ήρεμη".. Μέχρι και ο γυναικολόγος μου προσπαθούσε να με ηρεμήσει και να δικαιολογηθεί για τη συμπεριφορά του Παπαπαναγιώτου - παρόλο που συνεργάζονται καιρό! Απαράδεκτος τρόπος, απαράδεκτη συμπεριφορά - όχι μόνο λόγω της εγκυμοσύνης - αλλά συμπεριφορά που θα μείωνε ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ άνθρωπο που έχει την αγωνία του για να δει αποτελέσματα εξετάσεων υγείας!!
Στη συνέχεια φυσικά η συμπεριφορά του συνέχισε στο ίδιο μοτίβο - αποκαλώντας με ανώριμη που με ενδιέφερε μόνο το 3d και όχι τα αποτελέσματα των εξετάσεων (δικά του συμπεράσματα, καθώς νόμιζε ότι έκλαιγα που δε θα έβλεπα τρισδιάστατη εικόνα - λες και είμαι κανά 10χρονο!!! λες και ήθελε πολύ μυαλό για να καταλάβει ότι η συμπεριφορά του ήταν που με είχε αναστατώσει).
Ευτυχώς κατάφερα με τη συμπαράσταση του άντρα μου που μου κρατούσε σφιχτά το χέρι να ηρεμήσω για να ολοκληρωθεί η εξέταση και να μάθουμε τελικά ότι όλες οι μετρήσεις ήταν φυσιολογικές. Πέρασαν ωστόσο αρκετές ώρες μέχρι να ηρεμήσω από την ένταση που μου προκάλεσε η συμπεριφορά του.

Ενδεχομένως ο συγκεκριμένος γιατρός να είναι καλός στους προγεννετικούς ελέγχους- ωστόσο, ένας καλός γιατρός - κατ'εμέ - ακόμη και στη χειρότερή του μέρα ΟΦΕΙΛΕΙ να ΣΕΒΕΤΑΙ τον ασθενή, πόσο μάλλον όταν ο ασθενής πληρώνει σε ιδιωτική κλινική για μια εξέταση Β' επιπέδου που για το γιατρό μπορεί να είναι ρουτίνα, για την κάθε έγκυο όμως και την οικογένειά της είναι κάτι πολύ πιο σημαντικό!
Εύχομαι η συμπεριφορά του να ήταν μεμονωμένη απέναντί μου. Ωστόσο, εγώ δε θα ρίσκαρα να ξανακάνω εξέταση στον Παπαπαναγιώτου..

42Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Τετ Ιουλ 18, 2012 6:01 am

φωτεινουλης

φωτεινουλης
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μην ασχολησε κοριτσακι μου με τετοιους ανθρωπους!κοιτα να ηρεμησεις!!σημασια εχει οτι ειναι γερο το μωρακι σου!!!και να σου πω την αληθεια μεχρι να καταλαβω γιατι σε εκανε ρακος ο γιατρος τρομαξα...αλλα οταν ειδα την συνεχεια ανακουφιστηκα που ειναι ολα καλα για την μπεμπουλα σου!!με το καλο να την κρατησεις στα χερια σου!!!

43Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Τετ Ιουλ 18, 2012 11:28 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marima έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια κι από μένα!

Έκανα την εξέταση του Β' επιπέδου με τον κο Παπαπαναγιώτου και ειλικρινά με έκανε ράκος ψυχολογικά.. και θα τεκμηριώσω το γιατί.
Πέραν του ότι περίμενα από τις 8 το πρωί μέχρι τις 10 παρά μέχρι να ξεκινήσει η εξέταση, από τη στιγμή που μπήκα στο δωμάτιο με τον υπερηχογράφο υπήρχε μια διάχυτη ένταση από την πλευρά του γιατρού αρχικά απέναντι στη νοσοκόμα που θα σημείωνε τα αποτελέσματα του υπέρηχου αναφορικά με το αν ήμουν το σωστό ραντεβού με την προτεραιότητα για να περάσω, ώσπου εξήγησε η νοσοκόμα ότι ήμουν από τις 8 στην κλινική. Στη συνέχεια, ξεκίνησε η απότομη συμπεριφορά του απέναντί μου, από το πως ξάπλωσα στο κρεβάτι του υπέρηχου και γιατί δεν έβγαλα τα παπούτσια μου μέχρι γιατί δεν κατέβασα γρήγορα τη φούστα μου αρκετά χαμηλά για να ξεκινήσει την προετοίμασια του υπέρηχου. Μετά από αυτή τη συμπεριφορά του, έκανα το λάθος να τον ρωτήσω ευγενικά αν επρόκειτο να δω τη μπεμπούλα μας σε τρισδιάστατη εικόνα, δεδομένου ότι τα αποτελέσματα είναι φυσιολογικά.. τί ήθελα να το ρωτήσω?.. ξεκίνησε να μου επιτίθεται έντονα και να φωνάζει "τί το πέρασες εδώ.. εδώ κάνουμε εξετάσεις.. τί ερωτήσεις είναι αυτές..". Να μην τα πολυλογώ, λόγω όλης αυτής της έντασης, με πιάσανε τα κλάματα. ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... - Σελίδα 2 534787 Εκείνη ήταν και η στιγμή που μπήκε ο άντρας μου μέσα με το γυναικολόγο για να ξεκινήσει η εξέταση. Προφανώς ο άντρας μου τρόμαξε που με είδε βουρκωμένη, ενώ ο Παπαπαναγιώτου μόλις αντιλήφθηκε ότι κλαίω, ξεκίνησε να λέει στο γυναικολόγο μου με έντονο κι απαξιωτικό ύφος: "Δε μπορώ να συνεχίσω την εξέταση, η κυρία κλαίει", ενώ εμένα μόνο που δε με έδιωξε λέγοντάς μου "Πήγαινε έξω 5 λεπτά και έλα ήρεμη".. Μέχρι και ο γυναικολόγος μου προσπαθούσε να με ηρεμήσει και να δικαιολογηθεί για τη συμπεριφορά του Παπαπαναγιώτου - παρόλο που συνεργάζονται καιρό! Απαράδεκτος τρόπος, απαράδεκτη συμπεριφορά - όχι μόνο λόγω της εγκυμοσύνης - αλλά συμπεριφορά που θα μείωνε ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ άνθρωπο που έχει την αγωνία του για να δει αποτελέσματα εξετάσεων υγείας!!
Στη συνέχεια φυσικά η συμπεριφορά του συνέχισε στο ίδιο μοτίβο - αποκαλώντας με ανώριμη που με ενδιέφερε μόνο το 3d και όχι τα αποτελέσματα των εξετάσεων (δικά του συμπεράσματα, καθώς νόμιζε ότι έκλαιγα που δε θα έβλεπα τρισδιάστατη εικόνα - λες και είμαι κανά 10χρονο!!! λες και ήθελε πολύ μυαλό για να καταλάβει ότι η συμπεριφορά του ήταν που με είχε αναστατώσει).
Ευτυχώς κατάφερα με τη συμπαράσταση του άντρα μου που μου κρατούσε σφιχτά το χέρι να ηρεμήσω για να ολοκληρωθεί η εξέταση και να μάθουμε τελικά ότι όλες οι μετρήσεις ήταν φυσιολογικές. Πέρασαν ωστόσο αρκετές ώρες μέχρι να ηρεμήσω από την ένταση που μου προκάλεσε η συμπεριφορά του.

Ενδεχομένως ο συγκεκριμένος γιατρός να είναι καλός στους προγεννετικούς ελέγχους- ωστόσο, ένας καλός γιατρός - κατ'εμέ - ακόμη και στη χειρότερή του μέρα ΟΦΕΙΛΕΙ να ΣΕΒΕΤΑΙ τον ασθενή, πόσο μάλλον όταν ο ασθενής πληρώνει σε ιδιωτική κλινική για μια εξέταση Β' επιπέδου που για το γιατρό μπορεί να είναι ρουτίνα, για την κάθε έγκυο όμως και την οικογένειά της είναι κάτι πολύ πιο σημαντικό!
Εύχομαι η συμπεριφορά του να ήταν μεμονωμένη απέναντί μου. Ωστόσο, εγώ δε θα ρίσκαρα να ξανακάνω εξέταση στον Παπαπαναγιώτου..


Tι να πω κοπέλα μου....αφού είναι καλα το παιδάκι σου αυτό έχει σημασία...δεν λες που δεν τον άκουσε και ο ααντρας σου να σου μιλάει έτσι να τον αρχίσει στις γρήγορες?
Οφείλουν να ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ. ΕΛΕΟΣ!

44Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Τετ Ιουλ 18, 2012 1:37 pm

goldy213

goldy213
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
συγνώμη αλλά εγώ θα του έκανα καβγά και μεγάλο βέβαια.Γιατροί καλοί νααααα.Τι το πέρασε ότι έχει πιάσει τον πάπα από τα @@@@?Τον έχω ακούσει νομίζω αυτόν είναι μαζί με τον δικό μου που έκανε έναν Μαλιγιάννη?Έπρεπε να κάνεις αναφορά στο Νοσοκομείο και να του βάλεις τις φωνές τι θα έκανε θα αρνιόταν να σε εξετάσει?

http://www.leptomeria.gr

45Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Πεμ Ιουλ 19, 2012 12:23 am

marima


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα μανούλες και μέλλουσες μανούλες! Smile Παρεμπιπτόντως, Maryanastasia τέλεια τα παντοφλάκια σας!! Smile

Ευχαριστώ που τουλάχιστον από τις απαντήσεις σας επιβεβαιώνομαι ότι δεν ήμουν εγώ που το πήρα όλο αυτό στραβά. Και φωτεινούλη, πράγματι το μόνο που με απασχολεί πλέον είναι φυσικά να κρατήσω την κορούλα μας στην αγκαλίτσα μου!

Goldy213 η εξέταση έγινε σε ιδιωτική κλινική εξωσωματικής, όπου κάνει εξετάσεις ο Παπαπαναγιώτου. Τον κο Μαλιγιάννη, να σου πω την αλήθεια δεν τον έχω ακούσει. Αν χρειαστεί ωστόσο να κάνω άλλον υπέρηχο για προγεννητικό έλεγχο μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης, θα ρωτήσω το γυναικολόγο μου ποιόν άλλον θα μου πρότεινε κι έχω σημειώσει και κάποια ονόματα από όσα έχετε αναφέρει στο forum Smile

Αναγνωρίζω ότι κατά την περίοδο της εγκυμοσύνης είμαι πιο ευαίσθητη, από την άλλη όμως θεωρώ αυτονόητο ότι ένας έμπειρος γυναικολόγος θα πρέπει να έχει την αντίστοιχη υπομονή, διάθεση κι ευαισθησία στο φέρσιμό του. Από τη στιγμή όμως που πλέον οι εξετάσεις εγκυμοσύνης έχουν γίνει "βιομηχανία" για κάποιους, είναι λογικό να συναντάς διάφορες συμπεριφορές.

46Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Σαβ Ιουλ 21, 2012 2:18 am

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
να θέσω λίγο κι εγώ τον προβληματισμό μου....
είμαι 19 εβδομάδων και 2 ημερών σήμερα, μου έκλεισαν ραντεβού για Β επιπέδου όταν θα είμαι ακριβώς 23 εβδομάδων! είανι λίγο αργά λέτε?? μου είπνα ότι γίνεται ο υπέρηχος μέχρι και 24 εβδομάδες!
είναι και τώρα με το καλοκαιρι τις άδειες των γιατρων κτλ και είναι λίγο ότι να ναι..

47Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Σαβ Ιουλ 21, 2012 7:47 am

tweetypd


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγώ έκανα τον υπέρηχο στην 24η βδομάδα, γιατί το μωρό ήταν λίγο μικρότερο λόγω μεγάλου κύκλου. Μην αγχώνεσαι καθόλου. Μέχρι την 24η γίνεται νομίζω...

48Σημαντικό! Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..... Σαβ Ιουλ 21, 2012 10:24 am

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
REINE έγραψε:να θέσω λίγο κι εγώ τον προβληματισμό μου....
είμαι 19 εβδομάδων και 2 ημερών σήμερα, μου έκλεισαν ραντεβού για Β επιπέδου όταν θα είμαι ακριβώς 23 εβδομάδων! είανι λίγο αργά λέτε?? μου είπνα ότι γίνεται ο υπέρηχος μέχρι και 24 εβδομάδες!
είναι και τώρα με το καλοκαιρι τις άδειες των γιατρων κτλ και είναι λίγο ότι να ναι..
ΚΑΙ εμενα για την 23η μου κλεισανε και μαλιστα οχι επειδη ηταν αδειες και τετοια.να φανταστεις οτιτο εκλεισα απο 12/06 για 21/08. μου ειπαν οτι απο 21 με 23 εχουν καλυτερες μετρησεις.στην ιωαννα βεβαια που ειχα παει εξω την εκανα στην 20 και ζητησε επαναλειπτικη ο γιατρος στην 23 για να δει καιτ καλυτερα.

παντως εγω μαριμα στην θεση σου θα του δαγκωνα τοαυτι.ποιος νομιζει οτι ειναι?εσυ τον πληρωνεις στην τελικη. αντε ρε με τους αχρηστους.δεν τους καθεται η γυναικα το βραδυ και εχουν νευρα μετα Twisted Evil

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις