Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
65 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 65 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ο μικρουλης μου πινει γαλατακι στις 22,00 με 22,30...αυτο τον κραταει αλλες φορες μεχρι τις 4 αλλες μεχρι τις 5 και πολυ σπανια μεχρι τις 6...ειδα την διαφημιση για το νουνου κοιμαμαι και μεγαλωνω,το εχει παρει καμια?

roulitsa25

roulitsa25
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
to phra alla pragmatika den eida kamia diafora....den exeis kati na xaseis ..dokimaseto mporei sto diko sou mwraki na leitourgisei! jocolor

maggy

maggy
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Kοριτσια ειτε παρετε το νουνου ειτε βαλετε μια κουταλια ρυζαλευρο ειναι το ιδιο, η μαμα μου 4 παιδια εκανε και τα 4 με αυτο τον τροπο μας κοιμιζε ολο το βραδυ

http://www.glykoapospitu.blogspot.com

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα το παρω απο περιεργια..λες να ειναι και αυτο απλα για το εμποριο? θα δειξει,η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια δεν λενε? Very Happy Very Happy

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καταλαβα...τιποτα δεν θα κανει,εγω τον εβαλα και ρυζαλευρο αλλα τζαμπα

maggy

maggy
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
δε χορταινει και ξυπναει το μωρ ο σου? μηπως βγαζει δοντακια?

http://www.glykoapospitu.blogspot.com

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τα ουλα του ειναι πρησμενα αρκετα,αλλα δεν νομιζω οτι ειναι απο αυτο..εχει να κανει καθαρα με την πεινα..ασε που αυτο το κανει απο 3μηνων και τωρα σε λιγο γινετε 6..γι αυτο ειπα να το δοκιμασω κ αυτο.. Razz

maggy

maggy
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καταλαβα ισως τωρα που θα τρωει φαγητο κρεμες κτλ. θα ηρεμησει αν και νομιζω οτι μαλλον ειναι απο τα δοντακια του να του δινει ςλιγο depon μπορει να τον ακ=νακουφισει

http://www.glykoapospitu.blogspot.com

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
το πηρα και δεν ειδα καμια απολυτως διαφορα!!!

μωρουλι

μωρουλι
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΑΠΟΓΙΝΕ ΤΟ ΚΑΚΟ.ΦΙΛΑΚΙΑΑΑ.... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

eleni_23

eleni_23
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
to pirame kai emeis alla den eida kamia diafora kai etsi to stamatisa...

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τζιφος,το πηρα χθες..μια τρυπα στο νερο,για να μην πω οτι ξυπνησε και νωριτερα απο αλλες νυχτες..

papaki mou!

papaki mou!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κοριτσια το ειχα παρει και εγω και μονο που μονο που δε μου πεταξε το μπιμπερο στο κεφαλι.Φαινεται του αλλοιωσε τη συνηθισμενη γευση του γαλατος και δε του αρεσε καθολου.Ενω πειναγε αρχισε να τσιριζει και ετρεξα να του φτιαξω καινουργιο γαλα.Φοβηθηκα μη μου κοψει το γαλα αλλα ευτυχως μολις του φερα το συνηθισμενο του ηρεμισε.Κοντευει να χρονισει και του δινω ακομα απταμιλ 2.Μετα το νουνου φοβαμαι να το εισαγω σε γαλα υγρης μορφης μηπως και δε του αρεσει και σταματησει να πινει.

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και μονο ο τιτλος του ειναι αποτρεπτικος...εχει κατι μεσα? οπως δινανε παλια τσαι στα μωρα απο χορταρακι που φυτρωνε κατω απο το κλουβι με τα καναρινια Laughing Laughing
Εγω φροντιζω να τρωει καλα το απογευμα περιπου στις 7 ωτσε να τον κρατησει το γαλα μεχρι το πρωι

Nelly76


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Emena to fasolaki mou einai idi 9 minwn kai panta sxedon ksupnaei 4 me 5 ta ksimerwmata gia gala!! Exw dokimasei apo ruzalevro mexri krema na tou dwsw prin koimithei!! Tipota!! Kai to koimamai kai megalwnw dokimasa!! Den ton pianei gt exei ruthmistei etsi pleon to viologiko tou roloi pou den allazei!!!
Tha to allaksei apo monos tou kapoia stigmi! Na pw oti pleon trwei kai fagito!! Pio palia pou epine mono gala ton taiza kata tis 2 to vradu kai etsi mou koimotan mexri to prwi. Omws pali eprepe na ksupnaw kai na kovw ton upno mou!! Ypomoni Soula mou kai kapoia stigmi tha to stamatisei! Auto pou exei mesa to koimamai kai megalwnw einai sustatika pou argoun na aporofithoun apo ton organismo kai etsi kathusterei na peinasei to mwro!! Very Happy Very Happy Very Happy

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ τι να πω? ας ελπιζουμε οτι θα το κοψουν καποια στιγμη...σημερα ο δικος μου,ξυπνησε να πιει το γαλατακι του στις 5,30 ΚΑΙ ξανακοιμηθηκε στις 7... εγω η ερμη να κουναω μεσα στο σκοταδι και αυτος το ματι Shocked

Μπέττυ-Peter Pan


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
σουλα, ακριβως τα ιδια και το δικο μου...απο δυομισι μεχρι τρισιμισι μηνων κοιμωταν σερι μεχρι τις 6 η 7 απο τις 10 το βραδυ και μετα τους τρισιμισι μηνες ξυπνουσε ειτε στις 3 ειτε στις 5 ειτε στις 5 και μαλιστα ολο τον εκτο μηνα ξυπνουσε και νωριτερα....μονο για γαλα και μετα κοιμοταν μεχρι τισ 8. Τωρα κλεισαμε τον εκτο και εχε2 μερες που ξυπναει 5 αλλα νομιζω οτι ειναι τυχαιο...Ο παιδιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι περιεργο ενα μωρο 6 μηνων να πειναει στις 6 ωρες...ειναι και τα αλματα της αναπτυξης που τα κανουν να πεινανε...ακομα μικρα ειναι, νομιζω θα το κοψουν μονα τους...να σκεφτεσαι οτι υπαρχουν ΠΟΛΥ χειροτερα, το να ξυπναει μια φορα κλα ειναι...

vavel

vavel
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Η μικρή μου για να κοιμηθεί πίνει 2 μπουκάλια γάλα. Όταν έβαλα αυτή τη σκόνη το κατάλαβε αμέσως. Μου έδωσε πίσω το μπουκάλι και ζήταγε πεισματικά να της φτιάξω καινούργιο. Έτσι το χάρησα σε 1 φίλη μου που ο γιός της το πίνει χωρίς κανένα πρόβλημα

Stacy

Stacy
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Είναι δημητριακά σε σκόνη. Τίποτα σπουδαίο, της τα βάζω στο βραδινό γάλα, της αρέσει η γεύση αλλά δεν χορταίνει περισσότερο, ξυπνάει τη νύχτα όπως πάντα!! Sleep

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΠΗΚΕ ΤΩΡΑ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ Ο ΒΡΑΔΥΝΟΣ ΥΠΝΟΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΔΡΑΜΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ. ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΚΑΘΕ 3ΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΘΕ 2ΩΡΟ. ΕΤΣΙ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ 4 ΜΕ 5 ΩΡΕΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ. ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΠΑΛΙ ΚΑΘΕ 2ΩΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΕΙΤΕ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΩΡΕΣ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;;;;('Rolling Eyes')

Stacy

Stacy
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μαρουλού, Θέλει πολύ υπομονή το θέμα βραδινός ύπνος τους πρώτους μήνες (απίθμενη!). Εγώ 9 μήνες τώρα ακόμα προσμένω τη νύχτα που θα ξυπνήσουμε το πρωϊ!!!
Τα μωράκια περνάνε συνεχώς διαφορετικές φάσεις γι'αυτό έχει μια βδομάδα το μωράκι σου που δεν κοιμάται καλά, θα ξαναλλαξει, θα το δεις...Μόλις στον 4ο μήνα είναι κάπως νωρίς για να φτιάξει τον βρσδινό του ύπνο (θα 'ερθουν κ τα δοντάκια μετά...) μη κοιτάς μερικές τυχερές μαμάδες που κοιμούνται 10ωρα και 12ωρα! νουνου κοιμαμαι και μεγαλωνω,το εχει δοκιμασει καμια? 534787

ninaki.

ninaki.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμενα ξερετε ποιο ειναι το θεμα μου με τον υπνο.. ενω εχω βρει κολπο και κοιματε οοοοοολη νυχτα καμια φορα που την κραταει η μαμα μου το απογευμα της χαλαει το προγραμμα και ξυπναει το βραδυ. ειλικρινα καμια φορα νευριαζω παρα πολυ με αυτο. βεβαια για καλο παει να το κανει να με ξεκουραζει που και που αλλα δεν μου αρεσει που χαλαει το προγραμμα του παιδιου μου με τοοοοοσο κοπο εχω φτιαξει. παντως για το κοιμαμε μεγαλωνω που το κοιταξα λιγο στο σουπερ μαρκετ εχει και γλυκαντικα αν θυμαμε καλα γιατι κοιταζα ενα σορο κρεμες

BABYAL


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ninaki. έγραψε:εμενα ξερετε ποιο ειναι το θεμα μου με τον υπνο.. ενω εχω βρει κολπο και κοιματε οοοοοολη νυχτα καμια φορα που την κραταει η μαμα μου το απογευμα της χαλαει το προγραμμα και ξυπναει το βραδυ. ειλικρινα καμια φορα νευριαζω παρα πολυ με αυτο. βεβαια για καλο παει να το κανει να με ξεκουραζει που και που αλλα δεν μου αρεσει που χαλαει το προγραμμα του παιδιου μου με τοοοοοσο κοπο εχω φτιαξει. παντως για το κοιμαμε μεγαλωνω που το κοιταξα λιγο στο σουπερ μαρκετ εχει και γλυκαντικα αν θυμαμε καλα γιατι κοιταζα ενα σορο κρεμες

τι κολπο εχεις βρει????

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
BABYAL έγραψε:
ninaki. έγραψε:εμενα ξερετε ποιο ειναι το θεμα μου με τον υπνο.. ενω εχω βρει κολπο και κοιματε οοοοοολη νυχτα καμια φορα που την κραταει η μαμα μου το απογευμα της χαλαει το προγραμμα και ξυπναει το βραδυ. ειλικρινα καμια φορα νευριαζω παρα πολυ με αυτο. βεβαια για καλο παει να το κανει να με ξεκουραζει που και που αλλα δεν μου αρεσει που χαλαει το προγραμμα του παιδιου μου με τοοοοοσο κοπο εχω φτιαξει. παντως για το κοιμαμε μεγαλωνω που το κοιταξα λιγο στο σουπερ μαρκετ εχει και γλυκαντικα αν θυμαμε καλα γιατι κοιταζα ενα σορο κρεμες

τι κολπο εχεις βρει????


πες το κολπο μπας και σωθουμε κι εμεις οι υπολοιπες.... νουνου κοιμαμαι και μεγαλωνω,το εχει δοκιμασει καμια? 536304

allo

allo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια εμενα μου ειπε η παιδιατρος μου οτι ειναι καθαρα διαφημηση κ τιποτε αλλο το κοιμαμαι μεγαλωνω. Embarassed

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις