Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
119 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 119 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα σε ολες!!!!!.....δεν ξερω αν υπαρχει παρομοιο θεματακι...αλλα σας το παραθετω!
πριν μεινω εγκυουλα ειχα ενα διαστημα καπου στον 1μιση χρονο που ειχα σταθεροποιησει τα κιλα μου...ειχα χασει 15 κιλα απο διατροφη.και ημουν 58 κιλα με υψος 1.63.
τωρα εχω βαλει ηδη +12 κιλα απο τοτε που εμεινα εγκυος...κι ανναρωτιεμαι...ποσο γρηγορα θα επανελθει το σωμα μου μετα την γεννα? ποσο αλλαζει ο μεταβολισμος? επηρεαζει αραγε ο ερχομος ενος μωρου και την διατροφη της μητερας?(εκτος του θηλασμου)

ενταξει κακα τα ψεμματα ολες μας νοιαζει να επανελθουμε και να νιωθουμε ακομη πιο ομορφα σαν μαμαδες και εσωτερικα αλλα και εξωτερικα! Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? 13953

εσεις κοπελες οι πιο εμπειρες ...γιατι ειμαι και πρωταρα παναθεμα με! ποσο γρηγορα επανηλθατε? ακολουθησατε καποιο πλανο διατροφης? χασατε πιο ευκολα η πιο δυσκολα τα κιλα της εγκυμοσυνης?

δηλαδη βλεπω στην Τv κανουν παιδια και μετα εχουν κορμι αλφαδι!!! Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? 604962 κι εμεις παλευουμε να διατηρηθουμε η να χασουμε!!!

παντως αν και +12 κιλα πλεον δεν μου φαινονται δοξα το θεο!! μονο κοιλια φαινεται να εβαλα ..αντε κ λιγο η περιφερεια τσιμπησε!



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? 215994 Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? 215994 Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? 215994




mary85


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mary85 στις Παρ Μαρ 04, 2011 11:10 pm, 1 φορά

mary85


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mary85 έγραψε:12 κιλά είναι μια χαρά!απλά προσπάθησε να μην πάρεις πάνω απο 3-4 ακομα γιατι είσαι στη 30 εβδομάδα οπότε έχεις δυόμιση μήνες ακόμα!!εγώ είχα πάρει 7 κιλά τα οποία έχασα τα 5 οταν γέννησα(3500 ήταν ο μπέμπης) και τα άλλα δυο μια βδομάδα μετα και άλλα τρία μέχρι να κλείσω μήνα απο την κούραση.πήρα 7 έχασα 9!παρόλα αυτα τα τζιν μου σκάλωναν στη λεκάνη η οποία επανήλθε μετα τις 40 μέρες.κοιλιά είχα πολύ μικρή και έφυγε μετά την γέννα.μέτα το 3ο μήνα το σώμα ήταν το ίδιο και καλύτερο!!οπότε μην αγχώνεσαι!!αν προσέξεις λίγο θα είσαι και ωράια εγκυούλα και ωραία μανούλα!!είναι ωραίο να είσαι αδύνατη και στην εγκυμοσύνη και μετά γιατι σε χαζεύουν όλοι!!

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θα σου πω την προσωπικη μου εμπειρια. Ξεκινησα την εγκυμοσυνη 58 κιλα με υψος 1.70. Ο γιατρος μου ειπε να βαλω 10 και σε ολη την εγκυμοσυνη ημουν χαλια γιατι προσπαθουσα να μην ξεπερασω τα 10 κιλα. ολο γκρινιαζα και στενοχωριομουν οταν επαιρνα περισσοτερο βαρος. Ετρωγα σαν να κανω διατροφη δηλαδη δημητριακα με γαλα το πρωι, μισο πιατο μεσημεριανο και το βραδυ γαλα με κορν φλεικς.Στα ενδιαμεσα ετρωγα πολλα φρουτα και σαλατες. Παρ ολ αυτα πηρα 13 κιλα που αν δε προσεχα θα επαιρνα 23 σιγουρα. Η περιφερεια μου απο 93 πηγε 101 εκατοστα και παλι στενοχωριομουν γιατι δε μου πηγαινε κανενα ρουχο. Μετα τη γεννα ημουν 65 κιλα (απο 71). Μεσα σε 8 μηνες εχασα 11 κιλα χωρις να κανω διαιτα, γιατι θηλαζω. Εφυγαν μονα τους αλλα σιγα σιγα, και μου εχουν μεινει 2 κιλα. Η περιφερεια μου ηρθε ξανα στους 93 ποντους και μου πανε πλεον τα ρουχα μου!! Μου εχει μεινει λιγη κοιλιτσα αλλα κανω γιογκα και εχει αρχισει κι αυτη να επανερχεται. Λογω θηλασμου δεν εκανα καποια διαιτα γιατι καθε φορα που ξεκινουσα, μου μειωνοταν το γαλα και τη σταματουσα. Αλλα τρωω λιγο παραπανω απο οτι στην εγκυμοσυνη!
Αν παρεις ενα λογικο βαρος 10-13 κιλα, νομιζω οτι τα χανεις ευκολα γιατι το λιπος που αποθηκευει ο οργανισμος το χρησιμοποιει για να παραγει γαλα και να θρεψει το παιδι. Ωστοσο, εχω μετανιωσει που πηρα τα εξτρα 3 κιλα γιατι αυτα μου εχουν μεινει. Οταν ομως το αποφασισω πραγματικα ειναι θεμα 1 μηνα να τα χασω με διαιτα, πραγμα που θα κανω σιγουρα μεχρι το καλοκαιρι..
Αλλα πιστευω οτι τα εχασα γρηγορα και ευκολα γιατι στην εγκυμοσυνη σχετικα πεινουσα..

protoula

protoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
με το που θα γεννησεις θα χασεις τα κιλα που θα ειναι το μωρο συν 1-2 ακομη (εγω εχασα 7)
τα υπολοιπα εφοσον θηλαζεις χανονται συνηθως πολυ γρηγορα μεσα σε 6 περιπου μηνες
για μη θηλαζουσες μανουλες δεν γνωριζω
μην αγχωνεσαι, οσα και να σου μεινουν με το που θα μπουσουλησει το μωρακι σου θα τα χασεις ολα!!!!!
το μονο που πρεπει να φροντισεις ειναι να παρεις καποια κρεμα για την συσφιξη και να κανεις και κοιλιακους οποτε μπορεις (αφοτου σαραντησεις)

http://nov08mommies.forumotion.net

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mary85 έγραψε:
mary85 έγραψε:12 κιλά είναι μια χαρά!απλά προσπάθησε να μην πάρεις πάνω απο 3-4 ακομα γιατι είσαι στη 30 εβδομάδα οπότε έχεις δυόμιση μήνες ακόμα!!εγώ είχα πάρει 7 κιλά τα οποία έχασα τα 5 οταν γέννησα(3500 ήταν ο μπέμπης) και τα άλλα δυο μια βδομάδα μετα και άλλα τρία μέχρι να κλείσω μήνα απο την κούραση.πήρα 7 έχασα 9!παρόλα αυτα τα τζιν μου σκάλωναν στη λεκάνη η οποία επανήλθε μετα τις 40 μέρες.κοιλιά είχα πολύ μικρή και έφυγε μετά την γέννα.μέτα το 3ο μήνα το σώμα ήταν το ίδιο και καλύτερο!!οπότε μην αγχώνεσαι!!αν προσέξεις λίγο θα είσαι και ωράια εγκυούλα και ωραία μανούλα!!είναι ωραίο να είσαι αδύνατη και στην εγκυμοσύνη και μετά γιατι σε χαζεύουν όλοι!!




εσυ τζαμι περιπτωση κοπελα μου!!! χαχα μπραβο σου! εγω απορω βεβαια πως τοσα κιλα δεν μπηκανε με μασαμπουκες και υπερβολες...ο γιατρος μου ειπε ισως κανω παραπανω κατακρατηση...αλλα δεν βλεπω πρηκιμο πουθενα το ιδιαιτερο! η μεση μου να φανταστεις δεν χαθηκε καθολου σαν να μου εβαλες μια κοιλια ειμαι .απλα τοσα τραβαει το σωμα μας τα οποια οι ανδρες δεν μπορουν και ουτε θα μπορεσουν να τα κατανοησουν.....οποτε ειναι φυσικο και επομενο να με νοιαζει η υγεια του σωματος μου και η καλη εικονα φυσικα......καλα να δεις στην δουλεια τι ακουγα απο καποιες..κουτσομπολες ...ελεγαν τωρα ξεχνα το σωμα και την επιπεδη κοιλα....θα βλεπεις φωτογραφιες απο τα παλια και θα λες πως ημουν!!!!δηλαδη ελεος?? να σε κανουν να νιωσεις χαλια ενα πραγμα και οτι ο ερχομος ενος μωρου σηματοδοτει την αποδυναμωση της σωματικης μας καταστασης??? Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? 679259 Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? 679259

αλλα εσυ με 7 κιλα ??? τι καλα!!!!!!! Respect

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maya μια χαρα σε βρισκω κι εσενα!!τελικα και ο θηλασμος εκτος απο σημαντικο που θεωρειται για το παιδι ,κανει καλο και στην αποκατασταση του οργανισμου μας γενικοτερα....και το ακουω πολυ συχνα αυτο!!!!

protoula το μονο σιγουρο οπως το πες κατσε να μπουσουλισει και φανταζομαι!! παντως πριν μεινω εγκυος ειχα στην καθημερινοτητα μου κρεμες περιποιησης συσφιξης...εκανα και λιγη γυμναστικη και γενικα ειμαι ο τυπος που αρεσει να περιποιουμαι πολυ το σωμα μου....και γενικα το φροντιζα οσο πιο πολυ μπορουσα και οταν ειχα χρονο εκανα και θεραπειες τονωσης.....ενυδατωσης! βεβαια τωρα χρησιμοποιω φυτικα προιοντα ενυδατωσης λαδακια, που βοηθουν και στην ελαστικοτητα της επιδερμιδας..και ως τωρα δοξα το θεο ραγαδες μηδεν!!

απλα βλεπω πως αν το θες θα φροντισεις για ενα καλο αποτελεσμα και 3 και 4 φορες αν γεννησεις.ετσι δεν ειναι? αν αφεθεις τοτε.. Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? 585182

mary85


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αυτες που σου τα έλεγαν αυτά μάλλον θα είχαν πάρει 20-30 κιλά που έπερναν παλιά οι γυνάικες που δε πρόσεχαν,οπότε φυσικό είναι να μη μπορεί να επανέλθει μετα το σώμα.ιδίος αν κάνεις στο καπάκι κιαλλο παιδι αστα να πάνε.όσο αφορά τις κρέμες εγώ δεν έβαλα καμία και δεν έκανα ραγάδες.όπωσ μου είχε πεί και ο γιατρός αν είναι να κάνεις οτι και να βάλεις δε τη γλυτώνεις!οσο αφορα τα 7 κιλά πολλές κουτσομπόλες που λες και εσυ μου έλεγαν τι μωρο θα βγαλεις?ποντικάκι??και θα βγει αδύναμο και άλλα τετοια...και τελικά βγήκε 3500kg...αστα να πάνε...

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΣΤΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΒΑΛΑ 14 ΚΙΛΑ, ΞΕΚΙΝΗΣΑ 54 ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΑ 68, ΕΙΜΑΙ 1,62. ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΕΧΑΣΑ 9 ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΑΛΕΥΩ ΚΑΙ ΔΕ ΧΑΝΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! ΠΑΡΕΠΙΠΟΝΤΩΣ ΔΕ ΘΗΛΑΣΑ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΟΥ ΚΟΠΗΚΕ ΝΩΡΙΣ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ? ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω πηρα στην εγκυμοσυνη 12 κιλα. εχασα τα 10 κιλα μεσα σε 20 μερες απο την γεννα, τα υπολοιπα 2 μεσα σε 2 μηνες και τωρα 6 μηνες μετα εχω χασει και αλλα 3 κιλα. το συνολο εχω χασει 15 κιλα !!!

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΝΑΛΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΦΤΑΙΝΕ Κ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ!!
ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΧΑΣΩ 5 ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ ΜΑΤΑΙΑ!!!
ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΗΡΑ 10 ΚΙΛΑ Κ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΗΜΟΥΝ -10
ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΕΧΑΣΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 8 ΜΕ 10 ΚΙΛΑ Shocked ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 9 ΜΗΝΕΣ ΗΜΟΥΝ Η ΝΥΦΗ ΤΟΥ ΣΚΕΛΕΤΟΡ Crying or Very sad ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!!!
ΟΙ ΓΕΙΤΟΝΙΣΕΣ ΟΙ ΓΑΙΔΑΡΕΣ ΣΚΑΣΑΝΕ ΟΤΑΝ ΕΙΔΑΝ ΣΤΗ ΑΡΧΗ ΠΙΤΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ Mad Mad ΛΕΓΑΝΕ ΤΙ ΕΒΓΑΛΕΣ ΚΟΥΝΕΛΑΚΙ???
Κ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΑΝΕ ΠΟΥ ΓΕΜΙΖΕ Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ 3,350 ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕΝΑΝΕ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? 606100

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mary85 έγραψε:αυτες που σου τα έλεγαν αυτά μάλλον θα είχαν πάρει 20-30 κιλά που έπερναν παλιά οι γυνάικες που δε πρόσεχαν,οπότε φυσικό είναι να μη μπορεί να επανέλθει μετα το σώμα.ιδίος αν κάνεις στο καπάκι κιαλλο παιδι αστα να πάνε.όσο αφορά τις κρέμες εγώ δεν έβαλα καμία και δεν έκανα ραγάδες.όπωσ μου είχε πεί και ο γιατρός αν είναι να κάνεις οτι και να βάλεις δε τη γλυτώνεις!οσο αφορα τα 7 κιλά πολλές κουτσομπόλες που λες και εσυ μου έλεγαν τι μωρο θα βγαλεις?ποντικάκι??και θα βγει αδύναμο και άλλα τετοια...και τελικά βγήκε 3500kg...αστα να πάνε...


απο κουτσομπολες αλλο τιποτα τριγυρω....αμα παω στο χωριο του ανδρα μου ολες λενε καλε δεν εβαλες πολλα κιλα μωρε μπραβο!...οταν δέ τις λεω εβαλα πχ 10 κιλα κανουν ενα αα...ναι...?? χαχα η μονη που δεν σχολιασε ποτε το γεγονος οτι δεν φαινεται να εβαλα κιλα ειναι η πεθερα μου!!! τυχαιο??δεν νομιζω!!!

για τις ραγαδες ναι το πιστευω αυτο που λες αν ειναι να κανεις θα τις κανεις οτι και να βαλεις...απλα θεωρω πως ενα ρολο τον παιζει και η προιστορια του δερματος μας κατα ποσο το προσεχουμε απο παλαιοτερα! Wink

ελπιζω μετα την γεννα να βγω κ εγω αρκετα κιλακια ελαφρυτερη Very Happy ....στην β επιπεδου παντως ο μπεμπης θεωρειτο τσουπωτος απο τις μετρησεις για την εβδομαδα του και η πρωτη εκτιμηση της εμβρυολογου ητανε οτι θα μου βγει εκει γυρω στα 4 κιλακια!!!!!!! το καμαρι μου..! Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? 215994 Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? 215994

αλλα τι καλυτερο να παιρνεις 7 κιλα πχ...και εννοειται οτι δεν επηρεαζει την αναπτυξη του εμβρυου αυτο ,το εχω διαβασει και το εχω δει!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΗΡΑ 10 ΚΙΛΑ Κ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΗΜΟΥΝ -10
ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΕΧΑΣΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 8 ΜΕ 10 ΚΙΛΑ Shocked ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 9 ΜΗΝΕΣ ΗΜΟΥΝ Η ΝΥΦΗ ΤΟΥ ΣΚΕΛΕΤΟΡ Crying or Very sad ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!!!


...η νυφη του σκελετορ χαχαχαχα καλο!!!!! Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? 328109
σιγουρα ο μεταβολισμος κανει πολλαααααα παιχνιδια .....τοσες μεταβολες περναμε ουφφφ!! Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? 585182

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τα κιλα κοριτσια μου πιστευω απασχολουν λιγο πολυ καθε γυναικα!(ακομα και αυτες που το παιζουν ακομπλεξαριστες και ανετες)...blackrose μου οσες σου λεγανε να ξεχασεις το ωραιοτατο σωματακι σου που ειχες πριν την εγκυμοσυνη πασχουν απο συνδρομο κομπλεξισμου και ανασφαλειας και θελουν να σε κανουν να σε κανουν να νιωσεις οπως αυτες!)μην ασχολεισαι....κι εμενα ετσι μου ελεγε μια(100κιλα κυριολεκτικα ητανε αυτη)οταν το καλοκαιρι της ειπα "ειμαι εγκυος"μου απαντα "καλα μην περιμενεις να εχεις κοιλιακους μετα την γεννα,το σωμα σου θα αλλαξει σιγουρα πολυ!!!"δεν εδωσα σημασια...τωρα εχω παρει 10κιλα και σε 20μερες μπαινω στομηνα μου!μια χαρα ειμαι!
αυτο που θελω να ρωτησω τις πιο εμπειρουλες ειναι τοεξης:56κιλα ξεκινησα την εγκυμοσυνη μου!οταν μετα την γεννα ξαναφτασω (με το καλο!)στα 56 το σωμα μου θα δειχνει το ιδιο...;;;ή παρα το οτι θα μαι στα ιδια κιλα με πριν θα φαινομαι πιο γεματουλα ή ανοιχτη λεκανη και τετοια;; Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!

αυτο που θελω να ρωτησω τις πιο εμπειρουλες ειναι τοεξης:56κιλα ξεκινησα την εγκυμοσυνη μου!οταν μετα την γεννα ξαναφτασω (με το καλο!)στα 56 το σωμα μου θα δειχνει το ιδιο...;;;ή παρα το οτι θα μαι στα ιδια κιλα με πριν θα φαινομαι πιο γεματουλα ή ανοιχτη λεκανη και τετοια;; Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes [/quote]

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ!!!
ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΗΡΕ 30 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ!!!
ΕΓΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΡΗ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΜΨΕΙΣ!!
Η ΛΕΚΑΝΗ ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΤΗΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ Wink
ΥΓΕΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΡΕΞΗ Very Happy

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγώ, όπως έχω ξαναπεί, ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με 53 κιλά και 1,64 ύψος. πήρα 10 κιλά μέχρι τις 39 εβδομάδες που γέννησα με καισαρική. το μωρό γεννήθηκε 3110 και τα κιλά είχαν φύγει μέσα σε 10 μέρες από τη γέννα. τώρα είμαι και 1-2 κιλά κάτω από πριν μείνω έγκυος. δεν θήλασα καθόλου ούτε έκανα κάποια διατροφή. απλά η κοιλίτσα έκανε κανένα μήνα αν θυμάμαι καλά να σφίξει.

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω ξεκινησα την εγκυμοσυνη 80 κιλα και εβαλα 15 κιλα. Μετα εχασα 30 κιλα και εφτασα τα 60, με διατροφολογο και πολυ θελειση ( εχω υψος 1,67).Ποτε δεν ημουν τοσο αδυνατη. Δυστηχως εβαλα παλι 15 κιλα και τωρα παλευω να χασω τουλαχιστον τα 10. Η λεκανη μου ομως εκανε 1 χρονο για να επανελθει. Διαφερει απο γυναικα σε γυναικα. Εγω παντα ημουν μπαμπατσικια... Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? 597524

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ALEXANDRA STR. έγραψε:τα κιλα κοριτσια μου πιστευω απασχολουν λιγο πολυ καθε γυναικα!(ακομα και αυτες που το παιζουν ακομπλεξαριστες και ανετες)...blackrose μου οσες σου λεγανε να ξεχασεις το ωραιοτατο σωματακι σου που ειχες πριν την εγκυμοσυνη πασχουν απο συνδρομο κομπλεξισμου και ανασφαλειας και θελουν να σε κανουν να σε κανουν να νιωσεις οπως αυτες!)μην ασχολεισαι....κι εμενα ετσι μου ελεγε μια(100κιλα κυριολεκτικα ητανε αυτη)οταν το καλοκαιρι της ειπα "ειμαι εγκυος"μου απαντα "καλα μην περιμενεις να εχεις κοιλιακους μετα την γεννα,το σωμα σου θα αλλαξει σιγουρα πολυ!!!"δεν εδωσα σημασια...τωρα εχω παρει 10κιλα και σε 20μερες μπαινω στομηνα μου!μια χαρα ειμαι!
αυτο που θελω να ρωτησω τις πιο εμπειρουλες ειναι τοεξης:56κιλα ξεκινησα την εγκυμοσυνη μου!οταν μετα την γεννα ξαναφτασω (με το καλο!)στα 56 το σωμα μου θα δειχνει το ιδιο...;;;ή παρα το οτι θα μαι στα ιδια κιλα με πριν θα φαινομαι πιο γεματουλα ή ανοιχτη λεκανη και τετοια;; Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Το σωμα σου θα ειναι το ιδιο Αλεξανδρα. Σκεψου οτι εγω χανοντας 30 κιλα δεν κρεμασε το δερμα στην κοιλια και ξεκινησα με πολλα κιλα. Μπραβο που δεν πηρες πολλα κιλα, 10 κιλακια δεν ειναι τιποτα εγω πιστευω οτι το Καλοκαιρι θα φορας κανονικα το μαγιουδακι σου.
Ενταξη μεγαλη κακια αυτη που σου ειπε ξεχνα τους κοιλιακους. Εγω προσωπικα εφτασα τα 80 κιλα γιατι επρεπε να κανω καποιες θεραπειες με ορμονες και εκτος του οτι με παχυναν, μου ανοιγαν την ορεξη, ειχα και το αγχος για το αν θα μεινω εγκυος και εγινα 80 απο τα 70 . Και υπαρχουν πολλες κοπελες σαν και εμενα. Εμενα ομως(και οποια κοπελα περναει απο ορμονοθεραπειες) με θεωρω ειδικη περιπτωση. Ελπιζω κι εγω σε μια δευτερη εγκυμοσυνη καταρχην να προλαβω να χασω εστω τα 5 κιλακια για να μπορω ανετα να βαλω αυτα που πρεπει και μονο αυτα.
Αχ! Αυτα τα κιλα, ααχ! αυτα τα κιλα.....
Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? 334589

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nopi30 έγραψε:
ALEXANDRA STR. έγραψε:τα κιλα κοριτσια μου πιστευω απασχολουν λιγο πολυ καθε γυναικα!(ακομα και αυτες που το παιζουν ακομπλεξαριστες και ανετες)...blackrose μου οσες σου λεγανε να ξεχασεις το ωραιοτατο σωματακι σου που ειχες πριν την εγκυμοσυνη πασχουν απο συνδρομο κομπλεξισμου και ανασφαλειας και θελουν να σε κανουν να σε κανουν να νιωσεις οπως αυτες!)μην ασχολεισαι....κι εμενα ετσι μου ελεγε μια(100κιλα κυριολεκτικα ητανε αυτη)οταν το καλοκαιρι της ειπα "ειμαι εγκυος"μου απαντα "καλα μην περιμενεις να εχεις κοιλιακους μετα την γεννα,το σωμα σου θα αλλαξει σιγουρα πολυ!!!"δεν εδωσα σημασια...τωρα εχω παρει 10κιλα και σε 20μερες μπαινω στομηνα μου!μια χαρα ειμαι!
αυτο που θελω να ρωτησω τις πιο εμπειρουλες ειναι τοεξης:56κιλα ξεκινησα την εγκυμοσυνη μου!οταν μετα την γεννα ξαναφτασω (με το καλο!)στα 56 το σωμα μου θα δειχνει το ιδιο...;;;ή παρα το οτι θα μαι στα ιδια κιλα με πριν θα φαινομαι πιο γεματουλα ή ανοιχτη λεκανη και τετοια;; Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Το σωμα σου θα ειναι το ιδιο Αλεξανδρα. Σκεψου οτι εγω χανοντας 30 κιλα δεν κρεμασε το δερμα στην κοιλια και ξεκινησα με πολλα κιλα. Μπραβο που δεν πηρες πολλα κιλα, 10 κιλακια δεν ειναι τιποτα εγω πιστευω οτι το Καλοκαιρι θα φορας κανονικα το μαγιουδακι σου.
Ενταξη μεγαλη κακια αυτη που σου ειπε ξεχνα τους κοιλιακους. Εγω προσωπικα εφτασα τα 80 κιλα γιατι επρεπε να κανω καποιες θεραπειες με ορμονες και εκτος του οτι με παχυναν, μου ανοιγαν την ορεξη, ειχα και το αγχος για το αν θα μεινω εγκυος και εγινα 80 απο τα 70 . Και υπαρχουν πολλες κοπελες σαν και εμενα. Εμενα ομως(και οποια κοπελα περναει απο ορμονοθεραπειες) με θεωρω ειδικη περιπτωση. Ελπιζω κι εγω σε μια δευτερη εγκυμοσυνη καταρχην να προλαβω να χασω εστω τα 5 κιλακια για να μπορω ανετα να βαλω αυτα που πρεπει και μονο αυτα.
Αχ! Αυτα τα κιλα, ααχ! αυτα τα κιλα.....
Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? 334589
αχ κοριτσακι..δε λες τιποτα-ΑΧ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΛΑ!!!μακαρι να φοραμε τα μαγιουδακια μας το καλοκαιρι και να νιωθουμε ομορφα!σε ολες μας το ευχομαι και μπορουμε αν εχουμε θεληση!!!παντως εχω ριξει και κατι πεινες πολυ περιποιημενες...αν αφηνα τον ευατο μου nopi μου να τρωει οτι λιγουρευεται θα ειχα ξεπερασει τα 25!!!δε βαριεσαι αυτα διορθωνονται...τα κουτσικα μας να ειναι καλα!!αλλα κοριτσια δεν θα ξεχασουμε ποτε το σωμα μας γιατι το αγαπαμε!δε σημαινει κατι το οτι γεννησαμε-ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΟΥΜΕ!!!!!! Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? 215994

noni


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ήμουν 55 κιλά πριν μείνω έγκυος. ¨οπως έχω ξαναγράψει πήρα 18 κιλάκια, πολύ τα ευχαριστήθηκα, έτρωγα τα πάντα, ειδικά στο πρώτο τρίμηνο μπορούσα να φάω και τα τραπέζια Very Happy Με το που βγαίνω από το μαιευτήριο είχα χάσει τα 7. Σιγά σιγά έχασα άλλα 5, χωρίς δίαιτα, μάλλον που θηλάζω. Τώρα παλεύω να χάσω αυτά τα 6 που έχουν μείνει αλλά τζίφος Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? 534787 Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? 534787
Αυτό που θέλω είναι να επανέλθει η περιφέρεια μου

marilu33

marilu33
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω ξεκινησα 60 εφτασα 73 οταν γυρισα σπιτι μετα τη γεννα ημουν 66 κ τωρα 1 μηνα μετα ειμαι 62 κ αυτα τα ερμα τα 2 δεν λενε να φυγουν!αλλα αυτο δεν με απασχολει τοσο οσο η κοιλια που εχει μεινει(απο καισαρικη)λες κ ειμαι 2 μηνων ειμαι, τι να κανω δεν ξερω κ γυμναστικη δεν κανω φοβαμαι ακομα με τα ραμματα κλπ κ την κοιλια καλα-καλα δεν την νοιωθω ειναι μουδιασμενη... Sad

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια κακα τα ψεματα ..θελει προσοχη για να επανελθεις...δεν μπορει να τρως οτι να ειναι...
παντως σε καθε εγκυμοσυνη ειναι πιο δυσκολο..ειδικα αν εχουν μεινει και κιλα απο πριν.....
.οποτε οσες γινατε πρωτη φορα μανουλες φροντιστε να τα χασετε στα σιγουρα!!!! γιατι αν ξαναμεινετε εγκυος με τα παραπανω κιλακια θελει διπλη και τριπλη προσπαθεια..!!!
φιλια σε ολες!
ελπιζω να τα χασουμε γρηγορα και ευκολα!!

aristina

aristina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ειναι και θεμα οργανισμου!Εγω 4 μηνων ημουν οπως πριν μεινω εγκυος!Και η κοιλια το ιδιο μαζεψε αμεσως...βοηθησε και ο θηλασμος μαλλον ετσι λενε...
Ξεκινησα 50 η 51 εφτασα 65 οταν γυρισα σπιτι πρεπει να ημουν γυρω στα 57 56 δεν θυμαμαι....ομολογω οτι δεν αγχωθηκα ,ουτε για τα κιλα ουτε για την κοιλια,ημουν σιγουρη οτι ολα θα επανελθουν...
Εδω που τα λεμε βεβαια βοηθησε και το τρεξιμο ολη μερα για τον μπεμπη πανω κατω σκαλες...
Απεκτησα μυς που τους ειχα ξεχασει Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? 654316 Laughing Laughing Laughing

Ηλιαχτίδα

Ηλιαχτίδα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εμενα δυο μου εχουν μεινει απο τη καισαρικη και πανε 4 1/2 μηνες. η κοιλια βεβαια αρκετα εμφανης... διαιτα χρειαζεται και γυμναστικη που εγω δεν κανω ουτε και εχω διαθεση να κανω, τρωω συνεχεια σοκοφρετες και γλυκα και δεν μπορω να τα κοψω, 9 μηνες τα ειχα στερηθει! Α... τα 2 πανε να γινουν 3 τωρα!

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν πρόκειται να κάνω κάτι για τα κιλά μου γιατί δε θέλω να εστιάσω εκεί κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.
θέλω απλά να νιώθω γερή, γεμάτη και να ικανοποιώ τις αναγκες τις δικές μου και των μωρών μου!!!
βέβαια τα ρούχα μου, small και medium
τα εξαφάνισα να μην τα βλέπω !! έβλεπα τις μεσούλες από τα φορέματα , τα τζίν και τις φούστες και τρελλαινόμουν βέβαια ! αλλά δώσαμε ραντεβού σε δύο καλοκαιρια !!! μέχρι τότε ....
...θα νιώθω άνετα στα large ! ή και extra large αν χρειαστεί !!!!!
η γυναίκα του γιατρού μου ειχε πάρει 22 κιλά στη δεύτερη εγκυμοσύνη !!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις