Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
95 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 95 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

aristina

aristina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Οχι συμφωνω οτι κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης δεν θα πρεπει να σκεφτομαστε καθολου τα κιλα!Εγω ετρωγα μια χαρα!!!

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω ειμαι της αποψης "παν μετρον αριστον" ακομα και στην εγκυμοσυνη!!!ουτε οι εμμονες και οι στερησεις εννοειται δεν ειναι καλο...αλλα αν παμε και στο αλλο ακρο...μπροστα μας θα το βρουμε βρε κοριτσια!!!!εμεις πρεπει να επωμιστουμε το αγχος της απωλειας ενδεχομενως πολλων κιλων της εγκυμοσυνης!δε στερουμαστε αλλα δε γουρουνιαζουμε για τρεις!!!βεβαια από την αλλη...κοπελες που γουρουνιαζουνε τις χαιρομαι απο τη μια γιατι το χαιρονται στο επακρο αλλα εγω δε θα μπορουσα!!!φιλακιαααααααα!!!!

aristina

aristina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εννοειται Αλεξανδρα μου αυτο!Τα ακρα δεν ειναι καλα για τιποτα! Smile

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μα....δε χρειάζεται να γουρουνιάζεις για να πάρεις κιλά στην εγκυμοσύνη !!!
απλά αναπνέεις !!! Razz

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
new2eenmommy έγραψε:μα....δε χρειάζεται να γουρουνιάζεις για να πάρεις κιλά στην εγκυμοσύνη !!!
απλά αναπνέεις !!! Razz
καλα η αληθεια ναι ειναι οτι μπαινουν δυο δυο παναθεματα!!!!αλλα πιστευω αν δεν τρως οοοοοοοτι λιγουρευεσαι σε μονιμη φαση μπορεις να κρατηθεις στα 12 που συστηνουν και οι γιατροι!!για παραδειγμα να σου πω απο προσωπικη μου εμπειρια ...τον τεταρτο μηνα με ειχε πιασει μια μανια και ετρωγα οτι δεν ειχα φαει σε ολη μου τη ζωη(απο πιτσες,σοκολατακια ετοιματζιδικα κι ανθυγιεινα τελος παντων)εεε το αποτελεσμααααα;;;4 κιλακια μεσα σε εναν μηνα!!τον επομενο ομως που "συμμορφωθηκα"-δεν πειναγα απλα προσεχα ,εβαλα μονο ενα κιλο!!πιστευω τα 10-12 η πλειοψηφια των εγκυουλων δεν τα γλιτωνει!απο κει και περα ο Θεος βοηθος... Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? - Σελίδα 2 9664 Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? - Σελίδα 2 597524 Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? - Σελίδα 2 334589 Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? - Σελίδα 2 912791

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ρε κοριτσια εγω λεω να κανουμε σε οποιαδηποτε φαση τις ζωη μας ειτε εγκυμοσυνη ειτε οχι οτι γουσταρουμε κ να μη μπαινουμε σ"συτα τα καλουπια που προσπαθουν να μας βαλουν δηλαδη κ αν εχουμε 2-3 κιλα παραπανω τι εγινε!!!!!!!!!!!!!Δεν καταλαβα ολοι οι αντρες τον σκεμπε τους τον εχουνε κ μαλιστα πολλες γυναικες το θεωρουν γοητεια(οχι εγω!!!!!!!!)Εγω λεω ν"αγαπησουμε τον εαυτο μας οπως ειναι να προσπαθουμε να διατηρουμαστε οχι απλα για την ομορφια αλλα για λογους υγειας κ απο κει κ περα μια απολαυση εχει μεινει σ"αυτη την ζωη μη μας την στερησουν κ αυτη!!!!!!!!!!!Ημαρτον!!!!!!!!!! Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? - Σελίδα 2 328109

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Διάβασα όλα τα μηνυματάκια σας και είμαι έτοιμη να πάθω υστερία !!!! affraid
Είμαι λίγο κοντούλα (1,53) και τα κιλά μου πριν την εγκυμοσύνη ήταν 51. Ποτέ δεν έτρωγα πρωϊνό, μεσημεριανό λίγο και για βράδυ κορν φλέικς με γάλα ή τοστ. Στην εγκυμοσύνη πήρα 14 κιλά (όσα μου είχε πει η γυναικολόγος μου) και μετά την γέννα ήμουν 58 κιλά. Είχα ακούσει κι εγώ ότι με την θηλασμό αδυνατίζεις. Έλα που όμως εμένα άνοιξε το στομάχι μου και ήθελα να τρώω και πρωινό καλό και μεσημεριανό βαρβάτη μερίδα και βραδυνό σίγουρα. Τώρα είμαι 66 κιλά και δεν μπορώ να χάσω γραμμαριο. Δεν το προσπαθώ κι όλας αλλά τι να κάνω βρε κορίτσια...πεινάω....ελπίζω να περάσει μέχρι να χρονήσει η μικρή. Τώρα είναι 7 μηνών ζωή να 'χει !!!!!
Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? - Σελίδα 2 415870

noni


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
φωτεινουλα έγραψε:Ρε κοριτσια εγω λεω να κανουμε σε οποιαδηποτε φαση τις ζωη μας ειτε εγκυμοσυνη ειτε οχι οτι γουσταρουμε κ να μη μπαινουμε σ"συτα τα καλουπια που προσπαθουν να μας βαλουν δηλαδη κ αν εχουμε 2-3 κιλα παραπανω τι εγινε!!!!!!!!!!!!!Δεν καταλαβα ολοι οι αντρες τον σκεμπε τους τον εχουνε κ μαλιστα πολλες γυναικες το θεωρουν γοητεια(οχι εγω!!!!!!!!)Εγω λεω ν"αγαπησουμε τον εαυτο μας οπως ειναι να προσπαθουμε να διατηρουμαστε οχι απλα για την ομορφια αλλα για λογους υγειας κ απο κει κ περα μια απολαυση εχει μεινει σ"αυτη την ζωη μη μας την στερησουν κ αυτη!!!!!!!!!!!Ημαρτον!!!!!!!!!! Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? - Σελίδα 2 328109
Συμφωνώ 99%. Η μόνη μου διαφωνία είναι ότι δεν είναι η μόνη απόλαυση στη ζωή ... μπορώ να σκεφτώ άλλη μια Laughing

aristina

aristina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αντζυ μου να σου ζησει η μπουμπου σου!Κι εγω στην αρχη πειναγα απιστευτα!!!Μετα σιγα σιγα ηρθα στα ισια μου!!!Οπως πριν αλλα να ξερεις για τον μεταβολισμο σου καλο ειναι να μην παραλειπεις γευματα....απο λιγο και απ ολα...και θα δεις με μια σωστη και ισορροπημενη διατροφη ολα θα επανελθουν!Υπομονη θα επανελθεις οποτε εισαι ετοιμη! Smile
Νονι μου χα χα χα χα συμφωνωωωω!!! Laughing Laughing

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
το θεμα δεν ειναι να ειμαστε υπερβολικες με τα 2 - 3 κιλα παραπανω,το θεμα ειναι να προσεχουμε για να εχουμε..! και οταν προσεχουμε εννοειται σε περιοδο εγκυμοσυνης δεν σημαινει οτι αφηνουμε το μωρο μεσα μας σε δευτερη μοιρα και κοιταμε μονο τον εαυτουλη μας!! οχι βεβαια γιατι κ αυτο καταφερα να το ακουσω...κουβεντα του τυπου...-καλα εγκυος εισαι φαε εχεις μωρο μεσα να μεγαλωσεις! μα ποιος ειπε οτι δεν θα φαω?? και την σοκολατα μου και το τηγανιτο αμα γουσταρω και οτι θελω θα φαω δεν θα κλειστω σε ενα καβουκι....! αλλα ξερω ποσο πρεπει να φαω.... γιατι η αποψη μου ειναι οτι δεν θα μου προσφερει κατι παραπανω η λιγουρα ή η λαιμαργια μου για εξτρα φαγητο εκτος απο την ωραια αισθηση στον ουρανισκο μου!! μολις κατεβει στο στομαχι μου και χαλια θα νιωσω....και θα κανω να κοιμηθω 5 το πρωι......απο την δυσπεψια και την καουρα.....και στην τελικη θα ειναι η αιτια περιττου βαρους το οποιο δεν θα εξυπηρετησει ουτε εμενα ουτε το μωρο στην ουσια!!! scratch


χαιρομαι την εγκυμοσυνη μου ,χωρις υπερβολες,χωρις απαγορευσεις,και το ευχαριστιεμαι!! μια ιδεα ειναι ολα!και με ενδιαφερει η μετα εγκυμοσυνης εποχη να με κανει να νιωθω ακομη πιο ομορφα με τον εαυτο μου...κι αν μου μεινουν και 3 και 4 και 5 κιλα παραπανω ξερω πως με την θεληση μου θα τα χασω! και θελω να τα χασω αν μεινουν,οχι για τον αντρα μου αλλα πανω απο ολα για μενα!! Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? - Σελίδα 2 215994 Κιλα εγκυμοσυνης.Ποσο γρηγορα επαναρχεται ο αργανισμος μας στο πριν? - Σελίδα 2 215994

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μίλησα με τον γυναικολόγο μου και τον ρωτησα μήπως να συμβουλευτώ διατροφολόγο.
μου είπε ότι εφόσον η καμπύλη ζαχάρου είναι καλή και δε φανεί κάποιο παθολογικό πρόβλημα δεν υπάρχει κανένας λόγος να σκεφτομαι έτσι.
Οι έγκυες αρκεί να τρέφομαστε σωστά, να αποφεύγουμε τη ζάχαρη και τα γλυκά, έστω με μέτρο τα τελευταία, και πλήρη γεύματα μερίδες εστιατορίου!!όμως.
Θέλουμε περίπου 2000 θερμίδες.
αυτά !!
έτσι τα κιλά μας λογικά ΘΑ επιστρέψουν Αργά η Γρήγορα !!!
ε, εκεί στηρίζομαι !!!...
Razz

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις