Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
200 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 200 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 11]

126Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τρι Νοε 08, 2011 12:01 pm

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δυστυχώς στην πρώτη δεν θήλασα λόγω επιλόχειας κατάθλιψης-εσωτερικές θηλές και καποια άλλα θέματα και τη δεύτερη απο βλακεία μου.ας πούμε οτι αυτό ξεπερνιέται.όλα τα υπόλοιπα όμως?και δεν μιλάω για πάνες-γάλα,ρούχα κλπ.αλλά για τα μετά τα οποία δεν ξεκινάνε μετά απο 10 χρόνια αλλά μετά απο 5.τουλάχιστον έτσι νομίζω.να στερήσω κάτι απο τα 2 μου παιδιά (εκπαίδευση, υγεία (ιδιωτική ασφάλιση), διασκέδαση)?δεν ξέρω μπορεί να είμαι υπερβολική. χ.ωρια που η μαμά μου έχει σοβαρό πρόβλημα στη μέση και δεν ξέρω αν θα μπορέσει να τα βγάλει πέρα με 3 παιδάκια. τελικά μήπως απλά βρίσκω δικαιολογίες?δεν ξέρω είμαι πολύ μπερδεμένη!πάντως σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας!

127Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τρι Νοε 08, 2011 2:01 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamatina έγραψε:Εγώ κοριτσάκι μου λέω ότι προς το παρόν το μωράκι δεν θα είναι τόσο μεγάλο έξοδο. Ειδικά εάν θηλάζεις. Μετά από 10 χρόνια που θα αρχίζουν τα μεγάλα έξοδα πιστεύω, ελπίζω δλδ να είναι καλύτερα τα πράγματα για όλους μας!


σωστή!!!δίκιο έχεις!!!
εσύ πότε με το καλό πας για 4??χαχα
κάθε φορά που βλέπω τα κοτοπουλάκια σου από κάτω αυτό σκέφτομαι...!! Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 215994 Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 215994

128Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τρι Νοε 08, 2011 2:08 pm

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ αχ αχ! Κι εγώ φλερτάρω με το τέταρτο αλλά μετά από 3 καισαρικές πρέπει να περάσει 1 χρόνος από τη γέννα για να ξαναμείνω έγκυος. Πάντως καλά πήγαμε και μου επιτρέπει και τέταρτη! Τακουράγια μου φοβάμαι! Νομίζω ότι γερνάω...

129Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τρι Νοε 08, 2011 2:46 pm

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:καλησπέρα!κορίτσια θέλω τη γνώμη σας. έχω μια κορούλα 25 μηνών και άλλη μια 7 μηνών. και εγώ και ο άντρας μου "πεθαίνουμε" να κάνουμε και τρίτο μωράκι αλλά.....εγώ ξέρω οτι όταν γυρίσω στη δουλειά και περάσει το νόμιμο διάστημα θα με απολύσουν. ο άντρας μου παίρνει περίπου 950€. + οτι το μόνο που ακούς στις ειδήσεις είναι καταστροφή και απελπισία. ποιά η γνώμη σας? να το τολμήσουμε? χώρια που αν μάθει το αφεντικό μου ότι είμαι ΠΑΛΙ έγκυος θα βγάλει καραμπίνα.....

Καταρχας καλησπέρα!!! Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!

Μπράβο που σκέφτεστε και για τρίτο παιδί, εγώ το 2ο δεν αποφασίζω να κάνω...

Αν νιώθετε ότι θέλετε πολύ να κάνετε και τρίτο, βάλτε το μπρος, απλά θα πρέπει να σκεφτείτε πολύ καλά το θέμα του οικονομικού..Δόξα τω θεω έχετε 2 παιδάκια που γεμίζουν τη ζωή σας αρκετά φαντάζομαι...το θεωρείται τόσο πολύ αναγκαίο αυτή τη στιγμή και για άλλο ένα ή απλά το συζητάτε με τον άντρα σου??

Και γω θέλω να κάνω 2ο παιδί, αλλά με το που έκανα το πρώτο μετά από ένα χρόνο με απέλυσαν και αυτή τη στιγμή νιώθω πολύ μεγάλη ανασφάλεια για να κάνω 2ο, αν και μέσα μου το θέλω, νιώθω ψυχολογικά έτοιμη...αλλά έτσι όπως έχουν τα πράγματα το σκέφτομαι με την λογική τους και θα κάνω υπομονή μερικά χρόνια...μακάρι να αλλάξουν για όλους μας προς το καλύτερο και μετά βλέποντας και κάνοντας...

130Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τρι Νοε 08, 2011 3:40 pm

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
η δεύτερη κορούλα μου είναι 7 μηνών. ίσως είναι νωρίς για τρίτο. έχεις δίκιο. μάλλον θα το ξανασκεφτουμε για 2-3 χρόνια μετά. να μεγαλώσουν λίγο και οι μικρές. καλή τύχη σε όλες τις μανούλες!

131Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τετ Νοε 09, 2011 2:14 am

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑΑΑ Very Happy

Εγώ έχω ένα γιο 7 χρονών και έναν 3....

Τώρα είμαι ξανά έγκυος...λίγων εβδομάδων....Το ήθελα ΠΟΛΥΥΥ....αλλάαα ΦΟΒΑΜΑΙ και πολύυ...

Αν πτωχεύσει εντελώς η χώρα...ούτε επιδόματα γέννας δεν θα πάρουμε...

ΤΕΣ-ΠΑ......ΓΕΡΟΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ Wink

132Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Δευ Νοε 14, 2011 9:16 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κορίτσια!!

μου είπαν πως οι τριτεκνοι μπορούν να γραφτούν σε ένα σύλλογο τριτέκνων της περιοχής του, ώστε να πάρουν κάποια κάρτα..για να έχουν κάποια προνόμια..

ξέρετε κάτι για αυτό???
τι προνόμια ??..αξίζει τον κόπο ? να ψάξω για σύλλογο αν είναι..

133Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Δευ Νοε 14, 2011 11:39 pm

xara

xara
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bouboukitsa το κοιταμε αυτες τις ημερες.οταν μαθω κατι θα σου πω.Απ οτι ξερω πρεπει να παμε στον δημο κ στην ευδαπ για φθηνοτερη χρεωση στο νερο.
Εγω να ρωτησω κατι τριτεκνες μανουλες??
ΜΕ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ Κ ΤΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 534787 ?ολο πλενω κ σιδερωνω..τα χω δει ολα!!Και να φανταστειτε οτι δεν παω για δουλεια ακομα που σημαινει οτι ειμαι με φορμες εγω.

134Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τρι Νοε 15, 2011 2:22 am

ria spies

ria spies
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
xara έγραψε:bouboukitsa το κοιταμε αυτες τις ημερες.οταν μαθω κατι θα σου πω.Απ οτι ξερω πρεπει να παμε στον δημο κ στην ευδαπ για φθηνοτερη χρεωση στο νερο.
Εγω να ρωτησω κατι τριτεκνες μανουλες??
ΜΕ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ Κ ΤΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 534787 ?ολο πλενω κ σιδερωνω..τα χω δει ολα!!Και να φανταστειτε οτι δεν παω για δουλεια ακομα που σημαινει οτι ειμαι με φορμες εγω.
ΑΑΑΑ....ΤΟ ΕΛΥΣΑ ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΣΙΔΕΡΩΜΑΤΟΣ....ΚΑΛΟ ΤΙΝΑΓΜΑ ΣΤΟ ΑΠΛΩΜΑ Κ ΚΑΛΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΣΤΟ ΜΑΖΕΜΑ...Κ ΕΤΟΙΜΑΑΑΑΑ....ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΣΙΔΕΡΩΝΩ...ΠΟΥΚΑΜΙΣΑ Κ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΥΦΑΜΑΤΑ...ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΟΠΩΣ ΠΡΩΤΑ...ΚΑ8Ε 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΣΙΔΕΡΩΝΩ ΜΕ ΤΟΣΟ ΛΙΓΑ ΑΣΙΔΕΡΩΤΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΟΝΤΕ...ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΜΑΘΕ ΤΟ ΚΟΛΠΟ...Κ ΕΓΩ 3 ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ Κ ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΗ ΣΤΟ 4...ΑΡΑ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΣΚΑΣΩ....ΕΧΩ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ Ν ΑΣΧΟΛΗΘΩ...ΑΡΑ...ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΛΥΣΕΙΣ...Κ ΑΝ ΔΕΝ ΑΡΕΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ...ΞΥΔΙ...ΧΕΧΕΕΧΕΕΧΕΧ..... Razz Razz Razz

135Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τρι Νοε 15, 2011 2:25 am

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα κορίτσια Very Happy Very Happy

ΓΙΑ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ......

ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΟΥΠΕΡ ΛΥΣΗ....

ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟΟΟΟΟ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕ Wink Wink

136Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τρι Νοε 15, 2011 2:30 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
...και εγω μέρα παρα μέρα πλυντήριο βρε κορίτσια..!!
δεν τα προλαβαίνω!!χιχι

αυτο με το τίναγμα κάλο.!..και εγω τα σεντόνια κλπ κάτι τέτοιο κάνω ..και είναι μια χαρά..
τώρα ρούχα και πουκάμισα αναγκαστικά θέλουν σίδερο..πως θα βγούμε έξω??


ρια με το καλό το τέταρτο!!

εσυ αλήθεια κάρτα τριτεκνου είχε βγάλει???


χαρα με αυτήν πάμε στο δήμο για ρεύμα και νερό ε??αρα χρειάζεται!

137Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τρι Νοε 15, 2011 2:36 am

xara

xara
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εχω κ στεγνωτηριο.Αλλα ειναι πολλα ρε κοριτσια.Ισως γιατι ειναι χειμωνας κ φοραμε κ φανελακια..χαχα
Καρτα τριτεκνου δεν βγαλαμε ακομα, τρεχει ο αντρας μου γι αυτα.ΑΥτες τις ημερες θα παει στο δημο κ θα σας πω.

138Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τρι Νοε 15, 2011 4:30 am

ria spies

ria spies
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bou-boukitsa έγραψε:...και εγω μέρα παρα μέρα πλυντήριο βρε κορίτσια..!!
δεν τα προλαβαίνω!!χιχι

αυτο με το τίναγμα κάλο.!..και εγω τα σεντόνια κλπ κάτι τέτοιο κάνω ..και είναι μια χαρά..
τώρα ρούχα και πουκάμισα αναγκαστικά θέλουν σίδερο..πως θα βγούμε έξω??


ρια με το καλό το τέταρτο!!

εσυ αλήθεια κάρτα τριτεκνου είχε βγάλει???


χαρα με αυτήν πάμε στο δήμο για ρεύμα και νερό ε??αρα χρειάζεται!
ΟΧΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ Ν ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΑΚΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΠΑΛΙ Κ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ...ΜΙΑ Κ ΚΑΛΗ ΤΩΝ ΠΟΛΥΤΕΚΝΩΝ...ΧΕΧΕΧΕΧΕ...Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΛΗ ΜΟΥ 10 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΡΑΩ...Κ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 4 ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ...ΠΡΟΣΕΥΧΗ8ΗΤΕ...ΑΧΧΑΧΑ ΑΓΧΟΣ... affraid

139Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τρι Νοε 15, 2011 4:34 am

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΡΙΑ Very Happy Very Happy Very Happy

ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ Very Happy Very Happy Very Happy

140Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τετ Νοε 16, 2011 11:49 pm

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bou-boukitsa έγραψε:...και εγω μέρα παρα μέρα πλυντήριο βρε κορίτσια..!!
δεν τα προλαβαίνω!!χιχι

αυτο με το τίναγμα κάλο.!..και εγω τα σεντόνια κλπ κάτι τέτοιο κάνω ..και είναι μια χαρά..
τώρα ρούχα και πουκάμισα αναγκαστικά θέλουν σίδερο..πως θα βγούμε έξω??


ρια με το καλό το τέταρτο!!

εσυ αλήθεια κάρτα τριτεκνου είχε βγάλει???


χαρα με αυτήν πάμε στο δήμο για ρεύμα και νερό ε??αρα χρειάζεται!

Μπορουμε να βγαλουμε καρτα πολιτισμου στα KΕΠ και επισης να πας στον συλλογο τριτεκνων για να σου βγαλουν και αυτοι καρτα και να περαστεις στον συλλογο!!!

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

141Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Πεμ Νοε 17, 2011 12:04 am

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ κοριτσια και εγω εχω πολυ μεγαλο προβλημα με τα ρουχα....σκευτομαι να αγορασω ενα στεγνωτηριο...κανει καλη δουλεια?οσο για μωρακια και σκευτομαι να βαλω μπρος για 2ο αλλα δεν ξερω κατι με σταματαει ειναι αυτα που ακους ....σε απελπιζουν τελειος,και φυσικα η οικονομια δεν προκειτε να αλαξει θα χρωσταμε γαι παντα...αρα τι κανουμε?

142Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Πεμ Νοε 17, 2011 12:20 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lidiaki έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:...και εγω μέρα παρα μέρα πλυντήριο βρε κορίτσια..!!
δεν τα προλαβαίνω!!χιχι

αυτο με το τίναγμα κάλο.!..και εγω τα σεντόνια κλπ κάτι τέτοιο κάνω ..και είναι μια χαρά..
τώρα ρούχα και πουκάμισα αναγκαστικά θέλουν σίδερο..πως θα βγούμε έξω??


ρια με το καλό το τέταρτο!!

εσυ αλήθεια κάρτα τριτεκνου είχε βγάλει???


χαρα με αυτήν πάμε στο δήμο για ρεύμα και νερό ε??αρα χρειάζεται!

Μπορουμε να βγαλουμε καρτα πολιτισμου στα KΕΠ και επισης να πας στον συλλογο τριτεκνων για να σου βγαλουν και αυτοι καρτα και να περαστεις στον συλλογο!!!

ευχαριστώ λιδιακι μου...
και σε τι χρησιμεύουν κιόλας ξέρεις??

143Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Πεμ Νοε 17, 2011 1:20 am

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

144Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Πεμ Δεκ 08, 2011 12:48 am

misspigi

misspigi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια ο ογα θα πληρωσει τριτεκνες-πολυτεκνες απο 14 του μηνα και οσες εχουν καταθεσει δικαιολογητικα 10ετους παραμονης μεχρι 15-9.

http://pigikalimeriblogspot.com

145Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Πεμ Δεκ 08, 2011 12:52 am

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΔΗΛΑΔΗ.........ΔΕΝ ΚΟΠΗΚΕ τπτ εεε???

εμεις που εχουμε στη κοιλίτσα το 3 να ελπίζουμε????

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ μια χαζή ερώτηση????

ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΓΑ?? τι σχέση εχουμε με τον ΟΓΑ?

Η είναι άλλος ΟΓΑ κι όχι ο ΓΕΩΡΓΙΚΟΣ??

Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 215994 Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 215994

146Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Πεμ Δεκ 08, 2011 3:10 am

misspigi

misspigi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ο ιδιος ογα ειναι και για τους αγροτες και για τους τριτεκνους-πολυτεκνους. ακομα δινει επιδοματα. αντε με το καλο το μωρακι!!!!

http://pigikalimeriblogspot.com

147Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Πεμ Δεκ 08, 2011 3:14 am

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΧΧΧ.........να είσαι καλά...και μακάρι να συνεχίσει να δίνει έστω κι αυτά....γιατί.......ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ Wink

148Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τετ Ιαν 04, 2012 8:38 am

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Διαβαστε κι αυτο κοριτσακια μου...


Οι τρίτεκνοι γίνονται «πολύτεκνοι»
Ικανοποιείται ύστερα από χρόνια το πάγιο αίτημα χιλιάδων τρίτεκνων οικογενειών για ανάλογα προνόμια.
Με τον παραπάνω τίτλο η εφημερίδα Realnews (31-12-2011 Σαββατοκύριακου) και με ολοσέλιδο δημοσίευμα της δημοσιογράφου Αιμιλίας Σταθάκου παρουσιάζεται η εισήγηση του υφυπουργού Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης Μάρκου Μπόλαρη σχετικά με την «εξομοίωση των τρίτεκνων οικογενειών με τις πολύτεκνες σε όλες τις παροχές -εκτός των οικονομικών επιδομάτων», όπως χαρακτηριστικά αναφέρει.

Μερικά από τα προτεινόμενα μέτρα είναι:

Η πολυτεκνική ιδιότητα θα διατηρείται ισόβια και θα παραμένει ακόμα και μετά το θάνατο ενός παιδιού.
Η απαλλαγή τροφείων για όσους έχουν μικρά παιδιά
Μειώσεις έως και 50% στην ΕΥΔΑΠ και τη ΔΕΗ.
Απαλλαγή ή μείωση από δημοτικά τέλη.
Άτοκα δάνεια από τον ΟΕΚ
Δικαίωμα άδειας για ταξί και περίπτερο.
Απαλλαγές ή μείωση στο κόστος ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης
Παροχή στεγαστικού επιδόματος, ίσως ανάκληση της απόφαση για την κατάργηση των μεταγραφών
Πιθανή απαλλαγή από το καθεστώς της εφεδρείας
Στο ΑΣΕΠ το ποσοστό γίνεται ίδιο με τους πολύτεκνους
Ένα παιδί θα πριμοδοτείται ισοβίως στους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ
Οι τρίτεκνοι εκπαιδευτικού θα μπορούν να κάνουν απόσπαση για οικογενειακούς λόγους Για τα παιδιά ΑμΕΑ το επίδομα θα δίνεται εφ΄ όρου ζωής
Επίσης, εξετάζεται αύξηση του αφορολόγητου και το ενδεχόμενο μείωσης πανελλαδικά στα μεταφορικά μέσα.
Η δημοσιογράφος ζήτησε μια δήλωση από τον αντιπρόεδρο της Ομοσπονδίας των τριτέκνων ΟΠΟΤΤΕ κ. Μανόλη Αχλαδιανάκη, ο οποίος δήλωσε πως «η εξομοίωση θα αποτελέσει μεγάλη στήριξη των οικογενειών στις σημερινές δύσκολες οικονομικές συγκυρίες» προσθέτοντας ότι «σήμερα αυξάνονται οι οικογένειες που αντιμετωπίζουν πλέον πρόβλημα επιβίωσης».

Τα παραπάνω αποτελούν μια δικαίωση των προσπαθειών των συλλόγων σε όλη την Ελλάδα και της Ομοσπονδίας των Τριτέκνων ΟΠΟΤΤΕ, που το τελευταίο διάστημα είχαν αλλεπάλληλες παρεμβάσεις σε διάφορα υπουργεία και ιδιαίτερα με τον κ. Μάρκο Μπόλαρη όπου του παρέδωσαν έγγραφο με όλες τις προαναφερόμενες προτάσεις –αλλαγές, για την εξομοίωση και τα επί μέρους μέτρα που θα επακολουθήσουν.

Ας ελπίσουμε τα προτεινόμενα να γίνουν πραγματικότητα, γιατί προς στιγμήν, είναι για μας προθέσεις.

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

149Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τετ Ιαν 04, 2012 10:08 am

mmairula

mmairula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
geia xara se oles tis triteknes oikogenies na tis xairomaste !!!!!!!! Very Happy

https://www.facebook.com/home.php?ref=hp#!/mmairula

150Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 6 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τετ Ιαν 04, 2012 10:34 am

misspigi

misspigi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μακαρι να υλοποιησουν εστω και τις μισες υποσχεσεις για να δωσουν κινητρα σε ολες τις οικογενειες για να αποκτησουν 3ο παιδακι.

http://pigikalimeriblogspot.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις