Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
187 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 187 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 11]

151Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τετ Ιαν 04, 2012 12:40 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ωραία όλα αυτά...αλλά δεν ξέρω αν θα είναι κίνητρο η δεη και ο οτε...τα επιδόματα θα ήταν!!

τεσπα οτι δώσουν καλό είναι ..και αν και τριτεκνη..που δεν μου περισσεύουν ..ομολογώ το βρίσκω λίγο άδικο για αυτούς που έχουν πάνω από 6 παιδάκια ,,τους υπερπολύτεκνους δηλαδή...
γιατί κακά τα ψέματα πολύς κόσμος κάνει 3 ...και η ΄΄κουτσή μαρία ΄΄ που λένε..(και εγώ μέσα μην παρεξηγηθώ)..είναι ένα υποφερτό νούμερο για τον μέσο άνθρωπο που δεν έχει άλλες αντοχές..χιχι

152Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τετ Ιαν 04, 2012 1:31 pm

thenia


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
misspigi έγραψε:κοριτσια ο ογα θα πληρωσει τριτεκνες-πολυτεκνες απο 14 του μηνα και οσες εχουν καταθεσει δικαιολογητικα 10ετους παραμονης μεχρι 15-9.




Kalispera!Tritekni manoula kai gw kai perimenw pws kai pws to epidoma giati skoura ta pragmata:)Ti ennoeis gia ta dikaiologitika 10etous paramonhs?Sorry den katalava.Egw katethesa ta xartia mou ton Septemvrio pote na ypologizw?

153Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Πεμ Ιαν 05, 2012 5:00 am

mmairula

mmairula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
thenia έγραψε:
misspigi έγραψε:κοριτσια ο ογα θα πληρωσει τριτεκνες-πολυτεκνες απο 14 του μηνα και οσες εχουν καταθεσει δικαιολογητικα 10ετους παραμονης μεχρι 15-9.




Kalispera!Tritekni manoula kai gw kai perimenw pws kai pws to epidoma giati skoura ta pragmata:)Ti ennoeis gia ta dikaiologitika 10etous paramonhs?Sorry den katalava.Egw katethesa ta xartia mou ton Septemvrio pote na ypologizw?

egw kate8esa ton dekemvrio kai mou eipan sto 6mhno me 7mhno hdwmen

https://www.facebook.com/home.php?ref=hp#!/mmairula

154Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Πεμ Ιαν 19, 2012 3:05 pm

cookie_f

cookie_f
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mmairula εχεις μελλον!!!
κι εγω τριτεκνη μανουλα!θα χρονισουμε την αλλη εβδομαδα κι ακομα δεν πηραμε τιποτα.τα δικαιολογητικα για τη 10ετια τα στειλαμε στα μεσα Νοεμβρη,οποτε αναμενουμε....ας ελπισουμε οτι τον Φλεβαρη θα δουμε ΦΩΣ!

155Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Παρ Ιαν 20, 2012 5:44 am

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τιποτα ακομα ε?? ,μετα απο ενα χρονο!!!

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

156Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Παρ Ιαν 20, 2012 8:09 am

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα θα γινω και εγω τριτεκνη μανουλα σε λιγους μηνες.εχω δυο κοριτσακια 5,5 και 4 χρονων και τωρα περιμενουμε αγορακι!διαβαζω ολες κανατε ενα χρονο να πληρωθειτε ε?μετα ομως ηρθαν μαζεμενα?ουτε το εφαπαξ δινουν εστω ας εδιναν αυτο και τα αλλα μετα...τι να πω ελπιζω να μην ειμαστε ατυχοι και τα κοψουν!

157Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Δευ Ιαν 23, 2012 3:56 am

mmairula

mmairula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
cookie_f έγραψε:mmairula εχεις μελλον!!!
κι εγω τριτεκνη μανουλα!θα χρονισουμε την αλλη εβδομαδα κι ακομα δεν πηραμε τιποτα.τα δικαιολογητικα για τη 10ετια τα στειλαμε στα μεσα Νοεμβρη,οποτε αναμενουμε....ας ελπισουμε οτι τον Φλεβαρη θα δουμε ΦΩΣ!

ena xrono kai den? phres thl me ton ari8mo protokolou na deis ti ginete? ti einai to 10etias?

https://www.facebook.com/home.php?ref=hp#!/mmairula

158Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Δευ Ιαν 23, 2012 4:40 am

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ωχ,ωχ! πυρ και μανία είμαι με τον κωλο ογα! Πάλι από το πρωί έπαιρνα τηλ και δεν το σήκωναν. Έχω καταθέσει από Απρίλιο που γέννησα. Παίρνω μετά από κάνα τρίμηνο τηλ και με ενημερώνουν για τα δικαιολογητικά 10ετούς παραμονής που πρέπει να καταθέσεις επιπλέον. Twisted Evil Τρώω μία φρίκη και τους λέω να μου τα πουν από το τηλ για να τα στείλω. Λένε όχι, πρέπει να ελέγξουμε τα δικαιολογητικά τα υπόλοιπα και μετά θα σας στείλουμε ένα γράμμα για να σας ζητήσουμε τα επιπλέον! Λέω άντε, ας περιμένω. Τίποτα. Πουθενά το γράμμα! Ξαναπαίρνω τηλ τέλος Νοεμβρίου να ρωτήσω τί έγινε το γράμμα. Μου λένε ότι δεν έχουν εγέγξει ακόμη την αίτησή μου και τότε είχαν αρχίσει να ελέγχουν τον Μάρτιο. Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 679259 Και τώρα κοντεύει να βγεί ο Γενάρης κι ακόμη. Και δεν απαντανε και στα τηλέφωνα. Να πάρω να τους βρίσω! Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 311356 Αφού χρειάζονται και αυτά τα αποδεικτικά ότι είμαστε 10 χρόνια στη χώρα γιατί δεν το λένε να τα στείλεις απο την αρχή!Δεν μπορώ να καταλάβω...

159Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Δευ Ιαν 23, 2012 4:44 am

mmairula

mmairula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamamatina έγραψε:Ωχ,ωχ! πυρ και μανία είμαι με τον κωλο ογα! Πάλι από το πρωί έπαιρνα τηλ και δεν το σήκωναν. Έχω καταθέσει από Απρίλιο που γέννησα. Παίρνω μετά από κάνα τρίμηνο τηλ και με ενημερώνουν για τα δικαιολογητικά 10ετούς παραμονής που πρέπει να καταθέσεις επιπλέον. Twisted Evil Τρώω μία φρίκη και τους λέω να μου τα πουν από το τηλ για να τα στείλω. Λένε όχι, πρέπει να ελέγξουμε τα δικαιολογητικά τα υπόλοιπα και μετά θα σας στείλουμε ένα γράμμα για να σας ζητήσουμε τα επιπλέον! Λέω άντε, ας περιμένω. Τίποτα. Πουθενά το γράμμα! Ξαναπαίρνω τηλ τέλος Νοεμβρίου να ρωτήσω τί έγινε το γράμμα. Μου λένε ότι δεν έχουν εγέγξει ακόμη την αίτησή μου και τότε είχαν αρχίσει να ελέγχουν τον Μάρτιο. Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 679259 Και τώρα κοντεύει να βγεί ο Γενάρης κι ακόμη. Και δεν απαντανε και στα τηλέφωνα. Να πάρω να τους βρίσω! Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 311356 Αφού χρειάζονται και αυτά τα αποδεικτικά ότι είμαστε 10 χρόνια στη χώρα γιατί δεν το λένε να τα στείλεις απο την αρχή!Δεν μπορώ να καταλάβω...

ti einai ayta ta xartia 10etous paramonhs? egw edw gennh8hka kai ta paidia prepei na apodei3oume kiolas?

https://www.facebook.com/home.php?ref=hp#!/mmairula

160Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Δευ Ιαν 23, 2012 4:47 am

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι, δυστυχώς πρέπει να το αποδείξουμε κι όλας. Κι εγώ αυτό τους είπα ότι δεν είμαι αλλοδαπή και μου είπαν δεν έχει σημασία. Αν δεν στείλεις αυτά τα χαρτια δεν δικαιούσαι επίδομα. Τουλαχιστον αφού παίρνουν και οι αλλοδαπες επίδομα τριτεκνίας, ας τα ζητούσαν μόνο από αυτές.

161Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Δευ Ιαν 23, 2012 4:48 am

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Koritsia k egw sxedwn stin paraioulla sas... Very Happy

O megalos einai 4 ton marti...
K i kori m einai 3 ton maio...
K perimenw to trito mas se ligous mines...

Na mas zisoun ola ta paidakia mas... Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 536304

162Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Δευ Ιαν 23, 2012 4:52 am

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με το καλό, κοριτσάκι!

163Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Δευ Ιαν 23, 2012 4:52 am

mmairula

mmairula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamamatina έγραψε:Ναι, δυστυχώς πρέπει να το αποδείξουμε κι όλας. Κι εγώ αυτό τους είπα ότι δεν είμαι αλλοδαπή και μου είπαν δεν έχει σημασία. Αν δεν στείλεις αυτά τα χαρτια δεν δικαιούσαι επίδομα. Τουλαχιστον αφού παίρνουν και οι αλλοδαπες επίδομα τριτεκνίας, ας τα ζητούσαν μόνο από αυτές.

den eimaste kala kai pote 8a mas to poun egw pou kate8esa den mou pan tipota

https://www.facebook.com/home.php?ref=hp#!/mmairula

164Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Δευ Ιαν 23, 2012 4:56 am

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ούτε κι εμένα μου το είχαν πεί. Έτυχε και σήκωσαν το τηλ κι έτσι το έμαθα. Θα περιμένεις κι εσύ να σου έρθει ένα γράμμα για ενημέρωση. Twisted Evil

165Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Δευ Ιαν 23, 2012 4:56 am

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Euxaristw poli mamamatina...
Na se kala... Very Happy Smile Very Happy

166Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Δευ Ιαν 23, 2012 5:03 am

mmairula

mmairula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
joannoua3 έγραψε:Euxaristw poli mamamatina...
Na se kala... Very Happy Smile Very Happy

me to kalo koritsaki m kalws hr8es Very Happy Very Happy
mamatina Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 679259 Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 679259 Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 679259 Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 679259 ta neura mouuuuuuuuuuuuuu eleos pia

https://www.facebook.com/home.php?ref=hp#!/mmairula

167Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Δευ Ιαν 23, 2012 5:05 am

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Euxaristw mmairula m...
Na se kala k na s zisoun ta paidakia s... Cool Cool Cool

168Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Δευ Ιαν 23, 2012 6:41 am

matou


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γεια σας και από μένα.Έχω ένα αγόρι 8, κορίτσι 6 και μία μπέμπα 8 μηνών. Χαίρομαι που μπήκα στην παρέα σας.

169Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Δευ Ιαν 23, 2012 9:09 am

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kalispera matou m...
K kalosorises kali m...
Na s zisoun ta paidakia s...

170Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τρι Ιαν 24, 2012 4:00 am

mmairula

mmairula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kalwshr8es matou na sou zhsoun ta paidakia sou
Very Happy Very Happy Very Happy

https://www.facebook.com/home.php?ref=hp#!/mmairula

171Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τρι Ιαν 24, 2012 4:24 am

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Koritsia m pite m eilikrina...

O gios m ton marti tha einai 4 eton k i kori m tha einai 3 ton maio...
DEN ts exw parei sxoleio akomi k oute thelw pisteuw...epidi eimai k egw sto spiti oli mera k pisteuw einai krima na ts parw...
Se ligous mines tha exw ferei k to neo melos tis oikogeneias sto spiti Very Happy
K m lene pws tha einai duskolo m na exw 3 mwra sto spiti...
Egw pisteuw mia xara tha ta paw epidi ta mwra m ta megala trwne mona ts pigenoun stin toualetta mona ts ktl...
Sto mono p me xreiazonte me liga logia einai sto na kanoun mpanio k na ts voitheisw na fwrisoune rouxa...
Esus vlepetai pws tha m einai duskolo me 3 mwra sto spiti???
Na grapsw themas oti ta mwra m sumperiferonte san pio megala mwra den kanoun pragmata tis ilikias ts...exoun alla endiaferonta k OLOI m to lene pws einai nousima mwra k fronima...

Peite m tis gnwmes sas,,, sas parakalw...

172Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τρι Ιαν 24, 2012 5:37 am

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
joannoua3 έγραψε:Koritsia m pite m eilikrina...

O gios m ton marti tha einai 4 eton k i kori m tha einai 3 ton maio...
DEN ts exw parei sxoleio akomi k oute thelw pisteuw...epidi eimai k egw sto spiti oli mera k pisteuw einai krima na ts parw...
Se ligous mines tha exw ferei k to neo melos tis oikogeneias sto spiti Very Happy
K m lene pws tha einai duskolo m na exw 3 mwra sto spiti...
Egw pisteuw mia xara tha ta paw epidi ta mwra m ta megala trwne mona ts pigenoun stin toualetta mona ts ktl...
Sto mono p me xreiazonte me liga logia einai sto na kanoun mpanio k na ts voitheisw na fwrisoune rouxa...
Esus vlepetai pws tha m einai duskolo me 3 mwra sto spiti???
Na grapsw themas oti ta mwra m sumperiferonte san pio megala mwra den kanoun pragmata tis ilikias ts...exoun alla endiaferonta k OLOI m to lene pws einai nousima mwra k fronima...

Peite m tis gnwmes sas,,, sas parakalw...
και εγω στο σπιτι καθομαι και περιμενω το νεο μελος απλα τις μικρες μου τις παω σχολειο η μεγαλη παει υποχρεωτικα νηπειαγωγειο αλλα και τη μικρη τη στελνω για λιγες ωρες ξεφευγει,γνωριζει φιλους μαθαινει πολλα πραγματα και το κυριοτερο για μενα χωριζονται καποιες ωρες γινονται ανεξαρτητες και οταν βρισκονται παιζουν και δεν μαλωνουν ολη μερα!και πιστευω τψρα που θα θελω να εχω και λιγο χρονο με το μωρο θα ειναι καλα να λειπουν λιγο ειδικα το πρωι που θα θελεις να κανεις ενα φαγητο κανα πλυντηριο να βγεις να κανεις τα ψωνια σου αλλιως ειναι με δυο και αλλιως ειναι με το μωρο και αλλα δυο!

173Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τρι Ιαν 24, 2012 7:39 am

mmairula

mmairula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
to sxoleio kanei kalo egw ta phga apo mikra e3alou 8es kai ligo xrono gia sena pswnia voltitsa ena komothrio vre adefe mhn 3exname th mama!!!meta e3allou h upoloiph mera tous anoikei + oti 8a exei etoimes tis douleies toy spitiou afou ginontai otan leipoun Wink Wink Wink

https://www.facebook.com/home.php?ref=hp#!/mmairula

174Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τρι Ιαν 24, 2012 11:34 pm

matou


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Και εμένα πάνε σχολείο, δευτέρα δημοτικού και μεγάλα νήπια,εγώ στο σπίτι με το μωρό.Θα επιστρέψω στη δουλειά το Σεπτέμβρη.Χαίρομαι την κάθε στιγμή της μέρας με τα παιδάκια μου , γιατί ξέρω πως, όταν ξεκινήσω τη δουλειά ,κάποια πράγματα θα αλλάξουν!
Πιο δύσκολα ήταν, όταν μεγάλωνα τα δύο πρώτα παιδιά, επειδή είχαν μεταξύ τους μικρή διαφορά ηλικίας,παρά τώρα που έχω τρία. Βέβαια από το απόγευμα και μετά αναλαμβάνει και ο σύζυγος,χωρίς αυτόν δεν θα την έβγαζα καθαρή!! Έπειτα τα μεγάλα βοηθάνε πολύ με την φροντίδα και την απασχόληση της μπέμπας, την κάνουμε μαζί μπάνιο,φέρνουν πάμπερς, της δίνουν καμιά κουταλιά κρέμας, απαντούν στο τηλέφωνο, όταν θηλάζω και το κυριότερο παίζουν μαζί της την ώρα που κάνω δουλειές.Από τότε που γεννήθηκε το μωρό, είχα βάλει τα μεγάλα να μάθουν να βλέπουν την προσφορά σαν παιχνίδι.Όλοι μας ωφεληθήκαμε απ'αυτό.

175Τριτεκνη οικογενεια - Σελίδα 7 Empty Απ: Τριτεκνη οικογενεια Τετ Ιαν 25, 2012 1:45 am

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα σας να ρωτησω κατι στις τριτεκνες μανουλες?ατοκο δανειο εχει παρει καμια σας τα τελευταια χρονια γιατι ακουσα οτι κοπηκε και αυτο!ισχυει ξερετε?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις