Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
63 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 63 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

marilou mou


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Και η μικρουλα μου ειναι 7 μηνων αλλα ακομα δεν επιχειρησα να την βαλω στο δωματιο της κι αυτο γιατι δεν μ'αφηνει ο αντρας μου!!! Κοιμαται στο κρεββατακι της στο δικο μας δωματιο και οποτε λεω στον αντρα μου να την μεταφερουμε λεει οχι ακομα, την αλλη βδομαδα... και περασαν 3 μηνες απο τοτε... Rolling Eyes

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΠΛΗΡΗ ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΗ.ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ 2 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ Rolling Eyes .Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ 3ο ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕ ΓΥΡΩ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΗΚΩΣΕΙ ΠΥΡΕΤΟ ΜΕΣ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΧΑΜΠΑΡΙ.ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΟ ΧΕΙ ΣΤΑΝΤΑΡ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΚΟΨΩ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Frampalou2010

Frampalou2010
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγω την κρατησα μεχρι και περιπου λιγο μετα την σαραντηση της αν και την ειχα ξεκινησει απο τα μεσημερια να κοιμαται στο δωματιο της στο δικο της κρεβατι για να το συνηθιζει σιγα σιγα κι οταν την εβαλα βραδυ ηταν οταν ηδη κοιμοταν απο της 10 και ξυπναγε στης 10-11 το πρωι στην καλαθουνα οποτε δεν μου εφερε καμια δυσκολια.
απλα το παλιο babyphone ωρες ωρες δεν πιανει τους ηχους οτι κι αν κανει και την ακουω εγω πριν την ακουσω απο εκει ... και σηκωνομαι Laughing

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγώ τον έβαλα στο δωμάτιο του 4 μηνών και κοιμάται μια χαρά όλη την ημέρα στο σπίτι κάνουμε ότι θέλει εκείνος και αγκαλιές και βόλτες και παιχνίδια στο χαλί αλλά στο θέμα ύπνου είμαι αυστηρή στο δωμάτιο του χωρίς κουνηματα φιλάκι και καληνύχτα τίποτα άλλο και όταν αρρώστησε πάλι στην κούνια του και εγώ κάτω στο πάτωμα!
δεν ξέρω ρε κορίτσια έχω φοβηθεί η ξαδέρφη του άντρα μου που μένει δίπλα μας τα παιδιά της το ένα πάει 6η δημοτικού και το άλλο 2α δημοτικού και δεν κοιμούνται αν δεν κοιμηθεί μαζί τους έχει μεγάλο πρόβλημα!!!

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμεις ακομα τον εχουμε στο ιδιο δωματιο μαζι μας,μενουμε σε δυαρι

Dim


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμείς τη βάλαμε στο δωμάτιο της 4 μηνών, βασικά εγώ έλεγα να τη βάλω πιο πριν αλλά ο παιδίατρος μου είπε όχι νωρίτερα απο 3 μηνών.

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Απο 1,5 μηνα γιατι ηρθαμε απο το εξοχικο, και στο σπιτι μας δε χωρουσε η κουνια στο δωματιο μας. Αλλα ενω τη βαζω και κοιμαται στο δωματιο της, τη μιση νυχτα και τις πιο πολλες φορες κανουμε co sleeping δε μπορω να αντισταθω στην αγκαλιτσα της..

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Very Happy τις δίδυμες από το 1ο βράδυ..και το μετάνιωσα αφάνταστα που δεν τις πήρα ούτε μία φορά να κοιμηθούμε μαζί..έφτασαν 3 χρονών για να γίνει αυτό-όταν άρχισαν κ καταλάβαιναν έλεγαν"όχι,μαμά θέλουμε το κρεββατάκι μας,εσύ να πάρεις αγκαλιά τον μπαμπά.." και κλάααααμα εγώ!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Στο 3ο όμως το καταευχαριστιέμαι, που είμαστε αυτοκόλλητες, θηλάζει ακόμα-16μηνών(κ θα θηλάζει μέχρι τα 2!) Πότε τα βαλατε στο δωματιο τους? - Σελίδα 3 401147 Πότε τα βαλατε στο δωματιο τους? - Σελίδα 3 401147 Πότε τα βαλατε στο δωματιο τους? - Σελίδα 3 401147 και κάνουμε co sleeping κάθε βράδυ κ χουχούλιασμα τρελό, μόλις ξυπνάμε!!!Η αγκαλιά δεν έβλαψε ποτέ κανέναν!! Πότε τα βαλατε στο δωματιο τους? - Σελίδα 3 834918

Mamakaterina

Mamakaterina
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα σας!!! λοιπον ειχαμε αυτο το θεμα χθες.....το ποτε θα την βαλουμε στο δωματιο της!!!
Εγω κοριτσια δεν μπορωωωωωωωωω Crying or Very sad ασε που οταν της φυγει η πιπιλιτσα της και δεν της την βαλω ξυπναει!!! ξυπναει ηδη 2-3 φορες ΑΚΟΜΑ για φαει η δεν ξερω και εγω γιατι ξυπναει ακομα τοσες φορες!!! αλλα ουτε καν εχω φτιαξει το αλλο δωματιο!! ειναι ακομα γραφειο...7 μηνων ειναι και θελει ακομα και θελει μανουλιτσα και μπαμπακα!!! το κουνελακιιιι μου albino

ath


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Είναι δύσκολο το θέμα αυτό.Από την αρχή και εγώ τον είχα δίπλα μου στην καλαθούνα.Όταν άρχισε να μη χωράει, σκεφτόμουν τι να κάνω.Εν τέλει, κοιμάται την ημέρα στην κούνια και το βράδυ στο παρκοκρέβατο δίπλα μας.Είμαστε σχεδόν εννιά μηνών, αλλά δε μπορώ να τον αφήσω τη νύχτα μόνο του και ειδικά τώρα που πιάνεται και σηκώνεται, φοβάμαι πάρα πολύ.

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ την έβαλα ΑΚΡΙΒΩΣ 40ημέρων. Την ίδια μέρα που πήραμε την ευχή, την έβαλα και στο δωμάτιό της.

Δεν είχε ποτέ πρόβλημα ύπνου. Εντάξει στην αρχή ξύπναγε γύρω στις 5-6 το ξημέρωμα για φαγάκι, αλλά μετά το 6 έγινε 6:30, το 6:30 έγινε 7 κ.ο.κ. οπότε κι έκλεισε το 10ωρο-12ωρο της περίπου 2 μηνών πλέον.

Ο κύριος λόγος που τη μετέφερα ήταν ότι έκανε διάφορους ήχους στον ύπνο της και δε με άφηνε να κοιμηθώ.
Ε την έβαλα στο δωμάτιό της να μην την ακούω κι ησύχασα. Είπα "άμα κλάψει θα την ακούσω" και τέλος.
Ύστερα είχε γίνει γουρουνίτσα και η καλαθούνα δεν άντεχε πλέον... την είχα στο πάτωμα κι όχι στη βάση για να μη βρεθεί κάτω. Στο κρεβάτι της βολεύτηκε αμέσως. (πιο καλό το στρώμα βεβαίως βεβαίως. περισσότερη άπλα... δε συγκρίνεται...)

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η Βασιλικη πηγε στο παιδικο οταν ηταν 4 μηνων . Μου το ειπε η παιδιατρος γιατι οσο θα μεγαλωνε τοσο πιο πολυ θα δυσκολευοταν. Το αποτελεσμα; H Βασιλικη δεν καταλαβε τιποτα και μεχρι να συνηθισω εγω μακρια της περασαν ΠΟΛΛΑ βραδυα με ατελειωτα πηγαινελα στο δωματιο της!!! Τελικα προσαρμοστηκα!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

Πότε τα βαλατε στο δωματιο τους? - Σελίδα 3 325318
Πότε τα βαλατε στο δωματιο τους? - Σελίδα 3 850933 Πότε τα βαλατε στο δωματιο τους? - Σελίδα 3 850933 Πότε τα βαλατε στο δωματιο τους? - Σελίδα 3 850933

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Προχτες σχεδον 5 μηνων και κατι ημερων πηγε ο μπεμπης στο δωματιο του. Δεν καταλαβε τιποτα. Εγω καταλαβα..Πηγαινε-ελα για πιπιλα και γιατι ηθελα να δω μηπως ξεσκεπαστηκε κ.ο.κ.

Δεν το συζητω οτι ειναι καλυτερα απο την αποψη οτι το στρωμα ειναι καλυτερο και πλεον στην καλαθουνα δεν την παλευε. Ψηλωσε πολυ και ηταν σαν σαλιγκαρι μεσα σε αυτη. Το πρωτο βραδυ ηταν πολυ μοναχικο το δωματιο μας. Αλλα μου περασε πολυ γρηγορα. Προσαρμοστηκα και εγω και εκεινος. Ο καθενας στο δωματιακι του. Πότε τα βαλατε στο δωματιο τους? - Σελίδα 3 328109

vicky26

vicky26
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
40 ημερων περιπου και δεν ειχα καποιο προβλημα Very Happy

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμεις σημερα ειμαστε 30 ημερων και εχω αρχισει να την βαζω το μεσημερι να κοιμαται εκει...θα την βαζω σιγα σιγα και το πρωι και θελω με το που σαραντισουμε να την βαλω και το βραδυ

chrissaxak

chrissaxak
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμείς τον πήγαμε στο δωμάτιό του όταν ήταν περίπου 5,5 μηνών. Την κούνια την είχαμε στο δικό μας δωμάτιο μέχρι τότε, οπότε όσον αφορά το στρώμα δεν ειχε καμιά διαφορά. Το δωμάτιό του το φτιάξαμε πολύ χαρούμενο και του άρεσε τόσο πολύ που ακόμη κι όταν ξυπνάει τις περισσότερες φορές χαζεύει γύρω γύρω παρά γκρινιάζει. Very Happy
Φυσικά σε εμένα κ τον πατέρα του μας έλειψε πολύ από δίπλα μας αλλά αυτός μάλλον "καλαρέστηκε"!!! χαχαχα

http://www.alter-eco.gr

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
emeis 7 minwn akoma sto dwmatio...sikwnomai sinexeia mazi me ton antra mou giati tis feugei i pipila!!!pou na tin valw sto allo dwmatio???ayti ti douleia tha kanw sinexeia???edw dipla mas einai stin kounia kai ta xoume ftisei sikw katse sinexeia

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας.ειμαι η τουρτιτσα και ειμαι καινουρια στην ωραια παρεα σας.την σελιδα αυτη την ειχα βρει κατα τυχη πριν καιρο και μου αρεσε που υπαρχει για να μπορουν οι μανουλες και οχι μονο να λενε τις εμπειριες τους,τις αποριες τους και τις αποψεις τους,σε οτι αφορα τους μικπους μας αγγελους!οσον αφορα το θεμα σας εγω την μεγαλη μου την εβαλα στο δωματιο της μεγαλη,1μιση χρονων,λογω ελλειψης χωρου και την μικρη μου 4μηνων.'η του υψους 'η του βαθους!!!

Silvermist

Silvermist
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εμείς κοντεύουμε 6 μηνών και είμαστε ακόμα με το μπαμπά και τη μαμά. Βολεύει πάρα πολύ κάπου τα χαράματα που ξυπνάει για πιπίλα ή για φαί να είναι δίπλα μου. Και πραγματικά δε ξέρω και πως να την αποχωριστώ.

mihantroula

mihantroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμενα η μπεμπούλα μου ήταν καλόβολη στον ύπνο και από 2 μηνών κοιμόταν σχεδον όλο το βράδυ.όταν έκλεισε τον τρίτο την πήγα στο δωμάτιό της...Θα την είχα πάει και νωρίτερα αλλά πιο πριν που ξυπνούσε και το βράδυ για να φάει με βόλευε και εμένα με το θηλασμό....Τώρα είναι 6,5 μηνών και τα μεσημέρια μας κοιμόμαστε παρείτσα.!όχι για να μην ξεχνάμε και τις παλιές μας συνήθειες...

candycandy

candycandy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΜΕΝΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟΣ ΜΑΣ...ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ,ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ Η ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΤΟΥ

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω τον γιο μου , τον εβαλα στο δικο του δωματιο 26 μηνων!!! Στο σπιτι που ειμασταν αρχικα δεν υπηρχε δωματιο για παιδικο δυστυχως.
Και μεγαλος που ηταν δεν ειχαμε προβλημα. Κοιμηθηκε μια χαρα!Sleep

Ερχεται καμια φορα βεβαια το βραδυ αλλα ενταξει... Ετσι δεν κανουν τα περισσοτερα? Πότε τα βαλατε στο δωματιο τους? - Σελίδα 3 215994

neamama

neamama
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σε αυτη την περιπτωση εννοειται πως θα λυγιζα και δεν θα αντεχα να το βλεπω να υποφερει.Και μονο στην σκεψη το πηρα αποφαση λοιπον οταν εκλεισε 6 μηνων,ετσι ενα πρωι σηκωθηκα και διχως να το σκεφτω και να το συζητησω εκανα μονη μου την μεταφορα. Ταυτοχρονα μεσα στο μυαλο μου σκεφτομουν τ'αρνητικα και τα θετικα. Δυο πραγματα θα σου πω ..ησυχασε το παιδι κι εμεις αποκτησαμε ξανα τον χωρο μας που μπορουμε πλεον να μην τα κανουμε ολα αθορυβα. Ασε που ασυνειδητα ακουω καλυτερα τον μικρο μες στην νυχτα.Τωρα ειναι 9 μηνων και παντα ξυπναγε το γυρω στις 5 το πρωι για φαγητο. Ειμαι υπναρου το παραδεχομαι.Τυχαινε φορες με την κουνια διπλα μου να μην τον ακουω.Κι ομως τωρα ακουω και την ανασα και το πλευρο που γυριζει χωρις να ειμαστε στο ιδιο δωματιο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις