Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
480 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 480 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 Empty Απ: Φιλακια στα χειλακια Παρ Νοε 11, 2011 9:50 am

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
minubaki έγραψε:
mommy12585 έγραψε:
minubaki έγραψε:
mommy12585 έγραψε:Εγώ δεν έχω πρόβλημα να φιλάμε ένα παιδί στο στόμα. Την κόρη μου δε την φιλάω στο στόμα, ούτε ο πατέρας της, αλλά ακόμα είναι πολύ μικρούλα και εκτός αυτού καπνίζουμε κιόλας, δεν είναι ωραίο....

Γενικώς όμως δεν με πειράζει, εγώ και τώρα ολόκληρη γυναίκα ρίχνω ένα πεταχτό στο στόμα στην μαμά μου όταν βρισκόμαστε. Και τη νονά μου επίσης που την λατρεύω και τη νιώθω σαν μάνα μου την έχω φιλήσει έτσι...

ακομα και αν ηταν 3μηνων το μωρακι σου δεν θα σε πειραζε να το φιλουσε καποιος αλλος εκτος απο εσενα και τον πατερα της?
εγω δεν μπορω τρελαινομαι και αν την δω οτι παει να κανει τετοιο πραγμα δεν ξερω και εγω πως θα αντιδρασω, οχι μονο γιατι καπνιζει σαν φουγαρο ηπ εθερα μου, αλλα απο το στομα μπορουν να μεταδοθουν χιλια δυο μικροβια!!!

Καλά δεν τίθεται θέμα σε μωρό 3 μηνών, θα έπεφτε κράξιμο τρελό, πρέπει να είναι εντελώς ανίδεος και θρασύς ο άλλος για να κάνει κάτι τέτοιο... ούτε εγώ δε το φιλάω το παιδί μου ακόμα και τώρα που είναι 18 μηνών σχεδόν σε στόμα και χέρια (που τα βάζει στο στόμα της)...κανένα στο μαγουλάκι και στο λαιμουδάκι δίνω, άντε και στα ποδαράκια της όταν την αλλάζω! εγώ μιλάω για παιδί μεγαλούτσικο,εκεί δε με ενοχλεί! και φυσικά όχι να τη φιλήσει κανείς ξένος στο στόμα, αλλά εμείς που είμαστε γονείς..

Απορώ πως αντέχεις με την καπνίλα αυτή από την πεθερά σου να το πλησιάζει καν το νινι σου.. Twisted Evil Twisted Evil

Σου είχα ξαναγράψει νομίζω, ότι πρέπει να της πεις την προετοιμασία που θα κάνει πριν το πλησιάσει! και αν της αρέσει, και όχι μόνο σε αυτήν αλλά σε όποιον θέλει να πλησιάσει, εννοείται ότι βάζεις πάνω από όλα τα παιδάκι σου, είτε παρεξηγηθεί κανείς είτε όχι, αν τους πειράζει ξιδάκι !!!


ναι μου ειχες ξαναπει συμβουλες αλλα δεν δεν δεν καταλαβαινει με τιποτα...!!!
εδω ειναι κρυωμενη και καθεται και βηχει πανω απο το μωρο και εγω να προσεχω μην τυχον και μου τη φιλησει...
ασε δεν παιρνει απο λογια...!!!
Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536

Κοίτα αν είναι κρυωμένη μάσκα θα φοράει κοντά στο παιδί! Εγώ φόρούσα μάσκα πόσο καιρό που ήμουν χάλια και δεν κόλλησε ευτυχώς το παιδί μου και ο πατέρας της καπάκι αρρωστησε πέρσι τίποτα ιδιαίτερο, συνάχι και λαιμός και δε φορούσε μάσκα και η μικρή μου έπαθε βρογχίτιδα παρακαλώ...με τις μάσκες και τις αντιβιώσεις είμασταν και πολύ ταλαιπωρία και ξενυχτί για όλους μας..

Να της το επιβάλλεις δεν παίζουμε με αυτά, είναι λιχουδάκι το νινί σου, μία ίωση σε στέλνει νοσοκομείο σε τέτοιες ηλικίες! Πραγματικά μη σε νοιάζει αν παρεξηγηθεί ΚΑΘΟΛΟΥ, θα της περάσει!

27Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 Empty Απ: Φιλακια στα χειλακια Παρ Νοε 11, 2011 9:54 am

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bonheur έγραψε:Κορίτσια, το θεωρώ υποχρέωση να το γράψω, όχι για να σας τρομάξω, αλλά για να είστε κι εσείς ενήμερες. Οι γιατροί λένε (δεν ξέρω αν υπάρχουν και διαφωνίες) ότι το μικρόβιο της μηνιγγίτιδας μεταδίδεται πολλές φορές στο παιδί μέσω του φιλιού στο στόμα ή στο πρόσωπο. Ο ενήλικας δηλ. είναι φορέας, χωρίς να νοσεί, ενώ το παιδί μπορεί να νοσήσει από την επαφή μαζί του.
Πείτε με υπερβολική, εμείς δεν τα φιλάμε ποτέ στο πρόσωπο, μόνο στο κεφαλάκι και θεώρησα σωστό να το γράψω. Ο αδελφός μου κόλλησε έτσι μηνιγγίτιδα, μάλλον από τον παππού μας, όταν ήταν 6 μηνών μωράκι και ακόμη παιδεύεται, 25 χρόνια μετά...


πολυ καλα εκανες και το εγραψες!!!
πρεπει να ενημερωνομαστε για αυτα!!!

28Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 Empty Απ: Φιλακια στα χειλακια Παρ Νοε 11, 2011 9:55 am

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bonheur έγραψε:Κορίτσια, το θεωρώ υποχρέωση να το γράψω, όχι για να σας τρομάξω, αλλά για να είστε κι εσείς ενήμερες. Οι γιατροί λένε (δεν ξέρω αν υπάρχουν και διαφωνίες) ότι το μικρόβιο της μηνιγγίτιδας μεταδίδεται πολλές φορές στο παιδί μέσω του φιλιού στο στόμα ή στο πρόσωπο. Ο ενήλικας δηλ. είναι φορέας, χωρίς να νοσεί, ενώ το παιδί μπορεί να νοσήσει από την επαφή μαζί του.
Πείτε με υπερβολική, εμείς δεν τα φιλάμε ποτέ στο πρόσωπο, μόνο στο κεφαλάκι και θεώρησα σωστό να το γράψω. Ο αδελφός μου κόλλησε έτσι μηνιγγίτιδα, μάλλον από τον παππού μας, όταν ήταν 6 μηνών μωράκι και ακόμη παιδεύεται, 25 χρόνια μετά...

Καθόλου υπερβολική δεν σε βρίσκω bonheur, δε μπορεί ένα αγνό μωρό να το φιλάς μάτσα μούτσα μέσα στα μούτρα, ειδικά τα πολύ μικράκια, είναι και αντιαισθητικό το λιγότερο για εμένα προσωπικά.
Το έχω δει σε κοριτσάκι 18 μηνών να το φιλάει η πεθερά μου στο στόμα ματσ μουτσ και τρελάθηκα! Και καπνίζει κι αυτή και δεν έχει και τα καλύτερα δόντια! Η μάνα της μικρής όμως δεν είπε τίποτα, άρα λέω τώρα τι να ασχοληθώ, αφού δε βλέπουν οι δικοί της...

29Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 Empty Απ: Φιλακια στα χειλακια Παρ Νοε 11, 2011 10:04 am

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mommy12585 έγραψε:
bonheur έγραψε:Κορίτσια, το θεωρώ υποχρέωση να το γράψω, όχι για να σας τρομάξω, αλλά για να είστε κι εσείς ενήμερες. Οι γιατροί λένε (δεν ξέρω αν υπάρχουν και διαφωνίες) ότι το μικρόβιο της μηνιγγίτιδας μεταδίδεται πολλές φορές στο παιδί μέσω του φιλιού στο στόμα ή στο πρόσωπο. Ο ενήλικας δηλ. είναι φορέας, χωρίς να νοσεί, ενώ το παιδί μπορεί να νοσήσει από την επαφή μαζί του.
Πείτε με υπερβολική, εμείς δεν τα φιλάμε ποτέ στο πρόσωπο, μόνο στο κεφαλάκι και θεώρησα σωστό να το γράψω. Ο αδελφός μου κόλλησε έτσι μηνιγγίτιδα, μάλλον από τον παππού μας, όταν ήταν 6 μηνών μωράκι και ακόμη παιδεύεται, 25 χρόνια μετά...

Καθόλου υπερβολική δεν σε βρίσκω bonheur, δε μπορεί ένα αγνό μωρό να το φιλάς μάτσα μούτσα μέσα στα μούτρα, ειδικά τα πολύ μικράκια, είναι και αντιαισθητικό το λιγότερο για εμένα προσωπικά.
Το έχω δει σε κοριτσάκι 18 μηνών να το φιλάει η πεθερά μου στο στόμα ματσ μουτσ και τρελάθηκα! Και καπνίζει κι αυτή και δεν έχει και τα καλύτερα δόντια! Η μάνα της μικρής όμως δεν είπε τίποτα, άρα λέω τώρα τι να ασχοληθώ, αφού δε βλέπουν οι δικοί της...

Μπλιαχ Mad
Τι να πει κι η κοπέλα, φοβήθηκε να μην την προσβάλει, έτσι αρρωσταίνουν όμως τα παιδάκια.

30Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 Empty Απ: Φιλακια στα χειλακια Παρ Νοε 11, 2011 10:05 am

basilikaki

basilikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΟΧΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ!
ΤΟΣΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ ΕΧΟΥΜΕ,ΚΡΙΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΑΣ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΒΛΑΚΕΙΑ?

31Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 Empty Απ: Φιλακια στα χειλακια Παρ Νοε 11, 2011 10:10 am

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bonheur έγραψε:
mommy12585 έγραψε:
bonheur έγραψε:Κορίτσια, το θεωρώ υποχρέωση να το γράψω, όχι για να σας τρομάξω, αλλά για να είστε κι εσείς ενήμερες. Οι γιατροί λένε (δεν ξέρω αν υπάρχουν και διαφωνίες) ότι το μικρόβιο της μηνιγγίτιδας μεταδίδεται πολλές φορές στο παιδί μέσω του φιλιού στο στόμα ή στο πρόσωπο. Ο ενήλικας δηλ. είναι φορέας, χωρίς να νοσεί, ενώ το παιδί μπορεί να νοσήσει από την επαφή μαζί του.
Πείτε με υπερβολική, εμείς δεν τα φιλάμε ποτέ στο πρόσωπο, μόνο στο κεφαλάκι και θεώρησα σωστό να το γράψω. Ο αδελφός μου κόλλησε έτσι μηνιγγίτιδα, μάλλον από τον παππού μας, όταν ήταν 6 μηνών μωράκι και ακόμη παιδεύεται, 25 χρόνια μετά...

Καθόλου υπερβολική δεν σε βρίσκω bonheur, δε μπορεί ένα αγνό μωρό να το φιλάς μάτσα μούτσα μέσα στα μούτρα, ειδικά τα πολύ μικράκια, είναι και αντιαισθητικό το λιγότερο για εμένα προσωπικά.
Το έχω δει σε κοριτσάκι 18 μηνών να το φιλάει η πεθερά μου στο στόμα ματσ μουτσ και τρελάθηκα! Και καπνίζει κι αυτή και δεν έχει και τα καλύτερα δόντια! Η μάνα της μικρής όμως δεν είπε τίποτα, άρα λέω τώρα τι να ασχοληθώ, αφού δε βλέπουν οι δικοί της...

Μπλιαχ Mad
Τι να πει κι η κοπέλα, φοβήθηκε να μην την προσβάλει, έτσι αρρωσταίνουν όμως τα παιδάκια.

Ε είμαι σίγουρη ούτε καν το σκέφτηκε η μαμά της μικρής, είναι θεία της η πεθερά μου...είναι περίπτωση λίγο το σόι του άντρα μου, εντελώς χυμαδιό όλοι, σε σημείο ενοχλητικό μπορώ να πω..πχ κάπνισμα σε κλειστό χώρο με μωρά, ασύστολα γλυκα και παγωτά στο ίδιο κοριτσάκι (ευτυχώς της τα έκοψε τώρα η μάνα της) κλπ κλπ, οπότε καταλαβαίνεις τι γίνεται....

32Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 Empty Απ: Φιλακια στα χειλακια Παρ Νοε 11, 2011 10:36 am

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τρόπος μετάδοσης της μηνιγγίτιδας

Η μετάδοση της νόσου γίνεται μόνο με άμεση επαφή με τα σταγονίδια ή τις ρινοφαρυγγικές εκκρίσεις (δηλαδή με το φτάρνισμα, το βήχα ή το φιλί). Ο άνθρωπος είναι η μόνη πηγή μετάδοσης της νόσου. ΄Ατομα οποιασδήποτε ηλικίας μπορούν να φέρουν τα μικρόβια χωρίς να αρρωστήσουν και αποτελούν τους υγιείς φορείς. Υπολογίζεται ότι περίπου 10% των εφήβων και των ενηλίκων είναι ασυμπτωματικοί φορείς μηνιγγιτιδόκοκκου ενώ οι φορείς πνευμονιόκοκκου μπορεί να φθάσουν σε ορισμένες περιπτώσεις έως και 60%. Στην πραγματικότητα, το να είναι κανείς φορέας, βοηθάει στην ανάπτυξη της φυσικής ανοσίας. Το ποσοστό των φορέων που εκδηλώνουν τη νόσο είναι ελάχιστο. Κάτω από ορισμένες συνθήκες που δεν είναι ακριβώς γνωστές, τα μικρόβια μπορούν να περάσουν την άμυνα του οργανισμού και να προκαλέσουν νόσο.
http://www.paidiatros.gr/index.php?cid=19&id=300&st=2

33Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 Empty Απ: Φιλακια στα χειλακια Παρ Νοε 11, 2011 11:09 am

Veraki

Veraki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εγω αυτο φοβαμε οτι ισως να εχω κατι ,να μην το ξερω, και να το κωλλησω,θα μου πεις και αμα το φιλισεις στο μαγουλο ανετα κωλλαει,εκει λοιπον ερχετε η αποψη μου οτι οσες φορες το εχω δει σε αλλες μαμαδες να το κανουν...δεν μου αρεσει ,δεν ξερω γτ...απλα δεν μ αρεσει σαν εικονα,τωρα θελω να του δαγκωσω τα χειλακια τοσο τρυφερα που ειναι αλλα και παλι δεν το κανω φοβαμε τα μικροβεια,αλλα αργοτερα που θα καταλαβενει κιωλλας αποκλειετε να το κανω.

34Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 Empty Απ: Φιλακια στα χειλακια Παρ Νοε 11, 2011 1:42 pm

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω δν εχω μωρακι ακομη αλλα παιδια εμενα περα απο το θεμα υγειας που σιγουρα ειναι το σημαντικότερο ολων, μου φαινεται αντιαισθητικο τελειως να φιλιουνται στο στομα γονεις με παιδια!! υπαρχουν 100 σημεια να τα φιλησουμε οσο ειναι τρυφερα οπως λετε!! Για πιο λογο στο στομα? δν μ αρεσει καθολου σαν εικονα!!Μου ξενιζει! Σορρυ κιολας! Embarassed

35Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 Empty Απ: Φιλακια στα χειλακια Παρ Νοε 11, 2011 1:50 pm

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω τρελλαινομαι να του φιλαω το σαγονακι...Στο στομα τον εχω φιλησει μετρημενες 3 φορες..Δε το κανω..Η μια ηταν στην γεννα.Εδω φιλιεμαι στο στομα και με την μανα μου και με την αδερφη μου[πεταχτο]στον γιο μου θα κολλησω?Απλα πιο πολυ μου αρεσει το σαγονακι του δε ξερω γιατι...

36Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 Empty Απ: Φιλακια στα χειλακια Παρ Νοε 11, 2011 5:09 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ γω τα φιλαω στο στομα.ερχονται και μονα τους δλδ κ ο μπαμπας τους,αυτος οχι τοσο συχνα. Οσο ηταν βρεφη δεν το εκανα (τα φιλουσα πολυ κ στο λαιμουδακι,στα ποδια,στην κοιλιτσα),οταν ξεπεταχτηκαν περιπου στον χρονο. Smile

37Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 Empty Απ: Φιλακια στα χειλακια Σαβ Νοε 12, 2011 12:12 am

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bonheur έγραψε:
mommy12585 έγραψε:
bonheur έγραψε:Κορίτσια, το θεωρώ υποχρέωση να το γράψω, όχι για να σας τρομάξω, αλλά για να είστε κι εσείς ενήμερες. Οι γιατροί λένε (δεν ξέρω αν υπάρχουν και διαφωνίες) ότι το μικρόβιο της μηνιγγίτιδας μεταδίδεται πολλές φορές στο παιδί μέσω του φιλιού στο στόμα ή στο πρόσωπο. Ο ενήλικας δηλ. είναι φορέας, χωρίς να νοσεί, ενώ το παιδί μπορεί να νοσήσει από την επαφή μαζί του.
Πείτε με υπερβολική, εμείς δεν τα φιλάμε ποτέ στο πρόσωπο, μόνο στο κεφαλάκι και θεώρησα σωστό να το γράψω. Ο αδελφός μου κόλλησε έτσι μηνιγγίτιδα, μάλλον από τον παππού μας, όταν ήταν 6 μηνών μωράκι και ακόμη παιδεύεται, 25 χρόνια μετά...

Καθόλου υπερβολική δεν σε βρίσκω bonheur, δε μπορεί ένα αγνό μωρό να το φιλάς μάτσα μούτσα μέσα στα μούτρα, ειδικά τα πολύ μικράκια, είναι και αντιαισθητικό το λιγότερο για εμένα προσωπικά.
Το έχω δει σε κοριτσάκι 18 μηνών να το φιλάει η πεθερά μου στο στόμα ματσ μουτσ και τρελάθηκα! Και καπνίζει κι αυτή και δεν έχει και τα καλύτερα δόντια! Η μάνα της μικρής όμως δεν είπε τίποτα, άρα λέω τώρα τι να ασχοληθώ, αφού δε βλέπουν οι δικοί της...

Μπλιαχ Mad
Τι να πει κι η κοπέλα, φοβήθηκε να μην την προσβάλει, έτσι αρρωσταίνουν όμως τα παιδάκια.


και εγω αυτο πιστευω,φοβηθηκε μην την προσβαλει γιατι το ιδιο κανω και εγω, δεν μιλαω μην την προσβαλω αλλα εχουμε μεινει μονο στα λογια...
δηλ.μονο της λεει ποτε θα σε φιλησω εγω στο στομα, αν δω πως παει να το κανει πιστευω θα αντιδρασω ασχημα...
μα να μηντην φιλαμε εγω και ο πατερας της και να μου αρχισει αυτη τα φιλια στο μωρο στο στομα...? Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 534787

38Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 Empty Απ: Φιλακια στα χειλακια Σαβ Νοε 12, 2011 2:33 am

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ πάλι την φιλάω στο στόμα από πολύ μικρή. Όταν ήταν μωρό-μωρό πρόσεχα και την φιλούσα λίγο, μετά που ξεπετάχτηκε και ως τώρα τουλάχιστον, δεν την αφήνω σε ησυχία !!! Ο μπαμπάς της προσέχει περισσότερο αλλά εγώ δεν μπορώ να αντισταθώ με τίποτα όμως!!!! Μαμα και πεθερά της δίνουν από κανένα φιλάκι στο μάγουλο όταν βρισκόμαστε. Όχι πολλά πολλά όμως. Τουλάχιστον μπροστά μας, δεν ξέρω τι κάνουν όταν αφήνουμε την μικρή και φεύγουμε για δουλειές. scratch

39Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 Empty Απ: Φιλακια στα χειλακια Σαβ Νοε 12, 2011 2:59 am

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Angie_77 έγραψε:Εγώ πάλι την φιλάω στο στόμα από πολύ μικρή. Όταν ήταν μωρό-μωρό πρόσεχα και την φιλούσα λίγο, μετά που ξεπετάχτηκε και ως τώρα τουλάχιστον, δεν την αφήνω σε ησυχία !!! Ο μπαμπάς της προσέχει περισσότερο αλλά εγώ δεν μπορώ να αντισταθώ με τίποτα όμως!!!! Μαμα και πεθερά της δίνουν από κανένα φιλάκι στο μάγουλο όταν βρισκόμαστε. Όχι πολλά πολλά όμως. Τουλάχιστον μπροστά μας, δεν ξέρω τι κάνουν όταν αφήνουμε την μικρή και φεύγουμε για δουλειές. scratch


αυτο κ εγω το φοβαμαι...
τι γινετε οταν μενουν μονοι τους με τα μωρα???
Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536

40Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 Empty Απ: Φιλακια στα χειλακια Σαβ Νοε 12, 2011 3:26 am

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
minubaki έγραψε:
Angie_77 έγραψε:Εγώ πάλι την φιλάω στο στόμα από πολύ μικρή. Όταν ήταν μωρό-μωρό πρόσεχα και την φιλούσα λίγο, μετά που ξεπετάχτηκε και ως τώρα τουλάχιστον, δεν την αφήνω σε ησυχία !!! Ο μπαμπάς της προσέχει περισσότερο αλλά εγώ δεν μπορώ να αντισταθώ με τίποτα όμως!!!! Μαμα και πεθερά της δίνουν από κανένα φιλάκι στο μάγουλο όταν βρισκόμαστε. Όχι πολλά πολλά όμως. Τουλάχιστον μπροστά μας, δεν ξέρω τι κάνουν όταν αφήνουμε την μικρή και φεύγουμε για δουλειές. scratch


αυτο κ εγω το φοβαμαι...
τι γινετε οταν μενουν μονοι τους με τα μωρα???
Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536 Φιλακια στα χειλακια - Σελίδα 2 209536

Δεν θέλω να πιστεύω ότι το παρακάνουν στα φιλιά αλλά ξέρω κι εγώ ??? Ούτε μπορώ να αναφέρω και κάτι γιατί θα παρεξηγηθούν και ουδεμία όρεξη έχω περί αυτού !!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Παρόμοια θέματα

-

» φιλι στα χειλακια

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις