Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
77 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 77 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

1κιλα και εγκυμοσινη Empty κιλα και εγκυμοσινη Τρι Μαρ 29, 2011 9:15 pm

AGGELIKI21

AGGELIKI21
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kalhmera koritsia vriskome stin 21h evdomada egkumosinhs!! kai exw parei sxedos 12 13 kila
Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
einai i prwth mou egkumosini , kai tha ithela na rwthsw posa kila exete parei esie skoritsia mou !! oxi tipote alla alla fovamai mipws kanw kako sto mwro mou!! vevea eimai polu psili kai den mou fenete katholou oti exw parei tosa kila alla eimai provlimatismenh!!

2κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τρι Μαρ 29, 2011 10:52 pm

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αγγελικη σημασια εχει με ποσα ξεκινας!
Εγω για παραδειγμα λογο ορμονοθεραπειας ξεκινησα με 80 κιλα και εφτασα τα 95 στη γεννα! Παρ' ολο που πηρα 15 κιλα τα 95 κιλα ηταν προβλημα για το σωμα μου. Εχω υψος 1,67. θα επρεπε δηλαδη να παρω μονο 9 κιλα!
Καλο ειναι να ακολουθεις μια ισορροπημενη διατροφη, ετσι ωστε να δινεις πολλα θρεπτικα συστατικα στο μωρακι σου και στο σωμα σου!
Παντως γενικα μην καταπιεζεσε αν κατι θελεις να το φας και δεν σου το απαγορευει ο γιατρος φατο!
Παν μετρον αριστον!

3κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τρι Μαρ 29, 2011 10:58 pm

DanceFor

DanceFor
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ki egw eimai στην 21 εβδομαδα...εχω παρει 10 κιλα..κι εμενα ο γιατροσ μου ειπε διαιτα..αλλα δεν γινετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τρι Μαρ 29, 2011 11:00 pm

AGGELIKI21

AGGELIKI21
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
exeis dikio nopi mou alla egw pira apo to kalokairi alla 10 kila kai xekinisame + deka akoma ara apo to kalokeri 23 kila kai mou fenonte para polu kai akoma eimai ston 5 pou tha ftasw? Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed fovamai kai to meta !!! panta ta perisotera kila pou eftana htan 71 me upsos 1,78 kai twra eimai 86 kila mou fenonte para pollaaaaaaaaaa!!!

5κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τρι Μαρ 29, 2011 11:02 pm

AGGELIKI21

AGGELIKI21
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
dancefor ax sumfonw apolita den ginete diaita me tipota egw peinaw sunexws den xerw an einai ths egkumosinis alla peinaw!! Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

6κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τρι Μαρ 29, 2011 11:12 pm

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια εγώ είμαι στην 24w και είμαι στα 7,5 με 8 κιλά ο γιατρος πριν δύο εβδομάδες μου είπε οτι θα έπρεπε να έχω πάρει μόνο 5. Εχω ύψος 1,58 και 50 κιλά.

7κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τρι Μαρ 29, 2011 11:20 pm

AGGELIKI21

AGGELIKI21
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
fofi mou euxaristimenh tha eimoun an eixa parei mono 7,5 pw pw !!to exw parakanei mallon!! Cool Cool Cool

8κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τρι Μαρ 29, 2011 11:20 pm

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΙΜΑΙ 37Ε ΚΑΙ 6Η ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΗΡΑ 12 ΚΙΛΑ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΤΟ ΠΟΛΥ 7 ΜΕ 8 ΑΛΛΑ ΓΙΝΕΤΕ? ΤΟ ΔΟΛΙΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΑΙ.

9κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τρι Μαρ 29, 2011 11:27 pm

AGGELIKI21

AGGELIKI21
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
apisteyth peina!! epizw na ta xasoume meta koritsiaaaaaaaa!!!! eukola!! Very Happy Very Happy

10κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τετ Μαρ 30, 2011 1:40 am

artal77

artal77
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γεια σας κοριτσια! Εγω ειμαι στην 21η εβδομαδα κ εχω παρει ουτε 1/2 κιλο!!
Δεν το λεω για να κοκορευτω, γιατι τα εχω τα κιλα μου κι ο γιατρος τους πρωτους μηνες μου'πε διαιτα (οχι κανονικη, απλα πολλη προσοχη).. Ελπιζω να μην αλλαξει τιποτα και τα παρω ξαφνικα μαζεμενα προς το τελος (το καλο ειναι οτι δεν πειναω καθολου).. Στα αλλα 2 παιδια μου παντως ειχα παρει 7-9 κιλα..

11κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τετ Μαρ 30, 2011 1:44 am

AGGELIKI21

AGGELIKI21
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mpravo vre artal kala ekanes einai kai thema ygeias!! makari na mporousa kai egw alla peinaw toso poluuuu!! Embarassed Embarassed Embarassed Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

12κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Παρ Απρ 01, 2011 1:09 am

LIBERTY

LIBERTY
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια καλημέρα!

Εγώ σε 2 ημέρες θα μπω στην 21η εβδομάδα και έχω πάρει 2 κιλά. Βέβαια ξεκίνησα με συν 8 κιλά οπότε ο γιατρός μου μου είχε πει να προσέχω γιατί έχω την τάση και να μην πάρω πάνω από 14 κιλά. Μου είχε πει βέβαια ότι εάν μέχρι τον 6ο μήνα δεν πάρω πολλά κιλά, είμαι super, επειδή από τον 6ο και μετά θα πάρω αρκετά χωρίς να το καταλάβω. Πάντως μου είχε πει απ'όλα με μέτρο. Ελπίζω να μην τα πάρω μαζεμένα γιατί σκέφτομαι πως θα τα χάσω. Εγώ προσωπικά δεν έχω πολύ όρεξη αλλά σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί άλλες φίλες μου που είναι έγκυες δεν μπορούν να σταματήσουν

13κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Παρ Απρ 01, 2011 3:44 am

anastasia78

anastasia78
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αχχχ πόσο σε καταλαβαίνω! 1ο τρίμηνο 7 κιλα, ο γιατρός με στέλνει σε διαιτολόγο. 2ο τρίμηνο άλλα 6 κιλά, ευτυχώς έκανα δίαιτα. 3ο τρίμηνο προσπαθούσα να κρατηθώ και να μην φάω πήρα 6,5 κιλα. όμως ήμουν 47 όταν έμεινα έγκυος. το τι κλάμα έριξα που δεν με άφηναν να φάω δεν λέγεται. περίμενα να φύγει ο άντας μου από το σπίτι να γουρουνιάσω. κάθε μεσημέρι έκλαιγα και του έλεγα δώσε μου μια φετούλα ψωμί ακόμη. Sad κανείς δεν μπορούσα να καταλάβει ότι πεινούσα. βέβαια αν δεν έκανα δίαιτα μπορεί να είχα πάρει παραπάνω κιλά. τα πρώτα 10 τα έχασα με το που γέννησα. τα υπόλοιπα 4 σε 4 μήνες και τώρα κάνω συντήρηση σ αυτά που μου μείνανε γιατί ήμουν πολύ αδύνατη.

14κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Παρ Απρ 01, 2011 3:51 am

AGGELIKI21

AGGELIKI21
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
egw koritsia xekinisa me +10 kila Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed pou na ixera i kakomira oti tha meinw me thn prwth egkuos???? twra eimai sthn 21 evdomada kai exw parei 12 me 13 kila thn telefteafora pou anevika se zigaria epatha sok apo tote den exw xana anevei eixa anevei stis 18 evdomades!!!
milame gia polu peina oxi asteia!!

15κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Παρ Απρ 01, 2011 1:38 pm

ideas


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ego prin ligo kero genisa gia proti fora...pira sinolo 7kg k amesos meta tin gena ixa 4kg parapano sto soma mou. Ola auta xoris kamia propsathia i sterisi. Auti tin stigmi exo 3kg..k pisteuo pos ta kila xanode (ligo arga), apla xriazete ligo prosoxi, mias k vgenodas apo tis sinithis sinthikes, ergasia, askisi klp diskola epanrxese sto kathimerino sou programa. To mono pou xriazete kata tin periodo tis egimosinis ine kali piotita fagitou me sosto orario k oxi ipervoles. Den to leo kata tixi i epidi pira auta ta kila, dioti gia emena itan arketa, an skefti kanis oti ligo prin mino egios etrexa marathonio, k idiotita mou ine simvoulos diatrofis. Den krivo pos kata tous 9 toutous mines me epiase apisteuto agxos gia ta kila mou omos eutixos pou ixa dipla mou enan poli kalo giatro k mea opos k filous i opii mou elegan oti edixna poli pio glikia kathos ixe gemisi to prosopo mou. Prosopika pisteuo pos to elegan apo eugenia k oxi pos itan i alithia. Anyway tha protina na min panikovaleste...exete arketo xrono meta tin genisi tou ageloudiou sas gia na xasete oti pirate. Touti ine i oreoteri stigmi tis zois sas k ine krima na tin dilitiriazete me arnitikes skepsis k xazo agxos. Wink

16κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Παρ Απρ 01, 2011 9:31 pm

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
΄ΟΧΙ ΠΑΝΙΚΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΓΩ ΞΕΝΙΚΗΣΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΣΤΑ 86 ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΟΝΑΧΑ 9 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ. ΤΕΛΙΚΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΤΙΣ 39 ΣΧΕΔΟΝ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕ 10 ΚΙΛΑ. ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΕΧΑΣΑ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΤΑ 6 ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ 4 ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ. ΟΠΟΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΧΙ ΠΑΝΙΚΟΣ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΛΕΤΕ ΟΤΙ ΜΙΛΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΛΙΓΑ ΚΙΛΑ, Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ 25 ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΤΑ ΕΧΑΣΕ ΟΛΑ.

17κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Παρ Απρ 01, 2011 10:52 pm

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κορίτσια βοήθεια....είμαι στην 16η εβδομάδα(και 3 ημέρες)και έχω πάρει 7 κιλά ήδη....ξεκίνησα με 56 και τώρα είμαι 63...χθές ζυγίστηκα και έπαθα σόκ!!!!!η γιατρός μου μου συνέστησε απο 1 κιλό το μήνα για το πρώτο τρίμηνο και όχι φαγητό μετά τις 7-8μμ,σήμερα έχω ραντεβού και είμαι σίγουρη οτι θα με κατσαδιάσει..στις 12 εβδομάδες που είχα πάει για αυχενική ήμουν 60 και 4 εβδομάδες μετά πήρα 3 κιλά και το θέμα είναι οτι είδικά αυτο το μήνα το έραψα,τουλάχιστον το βράδυ..όλη νύχτα δεν κοιμήθηκα απο το άγχος μου.Κορίτσια τι να τρώω???δουλεύω και 9 με 6 στη δουλειά τρώω τοστ,σαντουιτς,σαλατες...καμια πρόταση? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

18κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Παρ Απρ 01, 2011 10:55 pm

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
anastasia78 έγραψε:αχχχ πόσο σε καταλαβαίνω! 1ο τρίμηνο 7 κιλα, ο γιατρός με στέλνει σε διαιτολόγο. 2ο τρίμηνο άλλα 6 κιλά, ευτυχώς έκανα δίαιτα. 3ο τρίμηνο προσπαθούσα να κρατηθώ και να μην φάω πήρα 6,5 κιλα. όμως ήμουν 47 όταν έμεινα έγκυος. το τι κλάμα έριξα που δεν με άφηναν να φάω δεν λέγεται. περίμενα να φύγει ο άντας μου από το σπίτι να γουρουνιάσω. κάθε μεσημέρι έκλαιγα και του έλεγα δώσε μου μια φετούλα ψωμί ακόμη. Sad κανείς δεν μπορούσα να καταλάβει ότι πεινούσα. βέβαια αν δεν έκανα δίαιτα μπορεί να είχα πάρει παραπάνω κιλά. τα πρώτα 10 τα έχασα με το που γέννησα. τα υπόλοιπα 4 σε 4 μήνες και τώρα κάνω συντήρηση σ αυτά που μου μείνανε γιατί ήμουν πολύ αδύνατη.



δώστε μου και εμένα αυτη τη δίαιτα!!!έχω φρικάρει με 7 κιλά που έβαλα και είμαι ακόμη στη 16η εβδομάδα.....

19κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Παρ Απρ 01, 2011 11:51 pm

AGGELIKI21

AGGELIKI21
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ranou egw mexri thn 16 evdomada exw parei 11 kila twra eimai sthn 21 kai den exw zigistei akoma!! Embarassed Embarassed Embarassed egw tha sou elega na peis ston giatro sou na sou grapseidiatrofi!! emena mou eipe an parw kai alla kila tha mou dwseidiatrofi alla !!!! giati kai na mou dwseiden nomizw oti tha mporesw na thn kanw!!

20κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Παρ Απρ 01, 2011 11:54 pm

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια μου εγω στην εγκυμοσυνη μου πηρα ολα ολα 8 κιλα .... προσεχα ομως παρα πολυ ΟΧΙ ΔΙΑΙΤΑ το διευκρινιζω απλα δεν ετρωγα οτι εβλεπα μπροστα μου οπως κανω τωρα προσεχα πολυ την διατροφη μου για το καλο του μωρου μου!

21κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Σαβ Απρ 02, 2011 5:55 am

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δοκιμασε οταν πεινας να τρως κατι με λιγες θερμιδες οπως γιαουρτι με μελι ή γαλα με δημητριακα με σοκολατα αν θες κατι γλυκο, μια σαλατα με τοστ αν θες κατι αλμυρο. Μην τρως γλυκα, ζυμαρικα, αλλαντικα, σαλτσες, ψωμια, και αυτα που γενικα παχαινουν. Το μωρο θα παρει ολα τα συστατικα που χρειαζεται ειτε τρως λιγο ειτε πολυ. Θα σου συνιστουσα να προσεχεις γιατι τους τελευταιους δυο μηνες τα κιλα μπαινουν μονο και μονο που αναπνεεις. Δεν πειραζει που πηρες αλλα προσπαθησε να παιρνεις απο εδω και στο εξης με λιγοτερο ρυθμο. Ειναι ατιμο πραγμα αυτα τα παλιοκιλα.. Εμενα ο γιατρος μου ειχε πει να παρω 10 και με παρα πολλη πεινα πηρα 13. Ε, εχω αυτα τα 4 τελευταια που δεν φευγουν με τιποτα. Γι αυτο θελει προσοχη. Μη νιωθεις τυψεις για το μωρο, αυτο τρωει παντα με χρυσα κουταλια!

22κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Σαβ Απρ 02, 2011 10:13 am

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
προσωπικά πιστεύω πως ό,τι έχει ανάγκη ο οργανισμός μας αυτό θα κάνει. Δε λέω να γουρουνιάζεις με πίτσες και γαριδάκια αλλά με μέτρο μπορείς να έχεις και τα γλυκάκια σου και τα αλμυρά σου.
Ο γιατρός μου είναι πολύ κουλ σε αυτό, εφόσον δεν υπάρχει παθολογικός παράγοντας που σε απαγορευει να τρώς πολλά, διαβήτης κύησης κλπ, ή δεν είσαι υπέρβαρη προτείνω να ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου και τα κιλάκια σου!
Δε μπορώ να καταλάβω γιατί μία έγκυος θα πρέπει να κλάιει για να φάει μία φέτα ψωμί παραπάνω υπερβολή μου φαίνεται !
Κι εγώ στην εβδομάδα σου κάπου εκεί ήμουν!
Όλοι οι άλλοι με ρωτάνε για τα κιλά μου εγώ πάλι ούτε που το σκέφτομαι !!
Το σώμα μας και η φύση ξέρει καλύτερα !
φιλιά και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου !!!!!

23κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Σαβ Απρ 02, 2011 11:09 am

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στην προηγουμενη ειχα παρει 15 κιλαμε αρκετη προσπαθεια.Τα εχασα μετα ολα.
Σε αυτη εχω απιστευτη ορεξη ηδη απο 58 εχω παει 61 δεν ξερω τι να κανω γιατι απλα ΠΕΙΝΑΩ κιλα και εγκυμοσινη 875502

24κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Σαβ Απρ 02, 2011 11:11 am

mary karkgiok

mary karkgiok
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 31η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 6 ΚΙΛΑ.ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ 47.ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΙΛΑ ΕΥΚΟΛΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΥΚΟΛΑ.ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΜΟΥΝ ΚΑΝ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΚΑΙ ΠΕΤΑΧΤΗΚΕ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟΤΟΜΑ!ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΦΟΥΣΚΩΣΕ Η ΚΟΙΛΙΑ ΣΟΥ!!!Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΩ ΚΑΛΑ,ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΡΚΕΤΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΛΕΣ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΤΡΩΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ,ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΨΩΜΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ ΟΥΤΩΣ Η' ΑΛΛΩΣ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΓΛΥΚΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ!

25κιλα και εγκυμοσινη Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Σαβ Απρ 02, 2011 11:32 am

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
new2eenmommy έγραψε:Δε μπορώ να καταλάβω γιατί μία έγκυος θα πρέπει να κλάιει για να φάει μία φέτα ψωμί παραπάνω υπερβολή μου φαίνεται !

Να σου πω εγω γιατι (οσον αφορα εμενα παντα) γιατι αν ειχα παρει οσα κιλα μου ειχε πει ο γιατρος και οχι παραπανω (που το τονιζω παλι, πεινουσα, και πηρα μονο 3 παραπανω απο οσο μου ειχε πει), τωρα αυτα μου εχουν μεινει προικα, και εχω μια ντουλαπα ρουχα, skinny jeans,υπεροχα βραδινα φορεματα που εχω και τα κοιταω γιατι ακομα δε μου εχουν μπει και οσα μου χωρανε δε μπορω να παρω ανασα.. ειχα παρει 8 μεχρι τον 8ο και μετα αγχωθηκα οτι ειναι μικρο το μωρο (που δεν παιζει ρολο) και πλακωθηκα και πηρα αλλα 5 τον τελευταιο μηνα. Ε αυτα μου εχουν κατσει (πιο πολυ στην ψυχολογια) και δεν φευγουν με τιποτα.. βεβαια η κολλητη μου που γεννησε δεν τη νοιαζει για τα παραπανω κιλακια που της εμειναν, εγω ειμαι και λιγο υστερικη θα το ελεγα με τα κιλα που θεωρω φυσιολογικα για να νιωθω καλα με τον εαυτο μου..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις