Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
80 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 80 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

26κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Σαβ Απρ 02, 2011 11:42 am

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maya έγραψε:
new2eenmommy έγραψε:Δε μπορώ να καταλάβω γιατί μία έγκυος θα πρέπει να κλάιει για να φάει μία φέτα ψωμί παραπάνω υπερβολή μου φαίνεται !

Να σου πω εγω γιατι (οσον αφορα εμενα παντα) γιατι αν ειχα παρει οσα κιλα μου ειχε πει ο γιατρος και οχι παραπανω (που το τονιζω παλι, πεινουσα, και πηρα μονο 3 παραπανω απο οσο μου ειχε πει), τωρα αυτα μου εχουν μεινει προικα, και εχω μια ντουλαπα ρουχα, skinny jeans,υπεροχα βραδινα φορεματα που εχω και τα κοιταω γιατι ακομα δε μου εχουν μπει και οσα μου χωρανε δε μπορω να παρω ανασα.. ειχα παρει 8 μεχρι τον 8ο και μετα αγχωθηκα οτι ειναι μικρο το μωρο (που δεν παιζει ρολο) και πλακωθηκα και πηρα αλλα 5 τον τελευταιο μηνα. Ε αυτα μου εχουν κατσει (πιο πολυ στην ψυχολογια) και δεν φευγουν με τιποτα.. βεβαια η κολλητη μου που γεννησε δεν τη νοιαζει για τα παραπανω κιλακια που της εμειναν, εγω ειμαι και λιγο υστερικη θα το ελεγα με τα κιλα που θεωρω φυσιολογικα για να νιωθω καλα με τον εαυτο μου..
ΣΥΜΦΩΝΩ

27κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Κυρ Απρ 03, 2011 7:52 am

AGGELIKI21

AGGELIKI21
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
sas euxaristw para polu koritsia gia tis apantiseis sas!! pragmatika pote den eixa thema meto varos mou eimai adunath genika sth zwh mou ki mou exei kakofanei twra!! alla den to kanw gia to mwro to xerw oti ekeinotrefete peinawwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww
polu malista!! den katalavenw kanete diaita kai den ta xanate? ligo apithano mou fenete ayto!! an den kaneis diaita logiko einai na mhn ta xaseis!! toso diskolo einai to meta? exw akosei para pola oti xanonte amesws kai oti den xanonte kai oti an hes xanonte!! mipws telika einai ston kathe organismo to pote tha ta xasei ta kila? κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 215994 κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 215994 κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 215994 κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 215994

28κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Κυρ Απρ 03, 2011 8:01 am

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Maya έγραψε:
new2eenmommy έγραψε:Δε


όχι δε συμφωνώ!
πιστεύω πως τίποτα δεν πρέπει να χαλάει την ψυχολογία της εγκύου και θα πρέπει να προσεχει πολύ τί περνάει από τον πλακούντα του μωρού της όσον αφορά και τα αρνητικά συναισθήματα!!
Εφόσον θηλάζεις θα τα χάσεις αυτά τα κιλά απλά ο θηλασμός απαιτεί πολλές θερμίδες ετσι δεν είναι; Οπότε υπομονή πιστεύω θέλει από μεριά σου κι όλα θα επανέλθουν.
Μπορεί η μήτρα να μαζεύει γρηγορότερα με το θηλασμό το λίπος όμως το χρειάζεται το σώμα σου για να αντέξει και να θρέψει το μπεμπάκι!
Μη νομίζεις πως κι εγώ δεν σκέφτομαι τα κιλά απλά το έχω στο τέρμα πίσω του εγκεφάλου μου για να ασχοληθώ με αυτό όταν θα έρθει η ώρα! Κι όχι σε κατάσταση εγκυμοσύνης και γαλουχίας~!!
Σε πληροφορώ πως όταν άδειασα την ντουλάπα μου από τα ρούχα προ εγκυμοσύνης μου φαινόντουσαν όλα τόσο μα τόσο μικρά, size ένα, από το αγαπημένα μου levis μέχρι τα τέλεια φορεματάκια με μεσούλες κινέζούλας !!
Ας όψεται όμως η υγεία μας και τα μωράκια μας να είναι καλά και με λιγο τρεξιμο παραπάνω θα τα καταφέρουμε !!!!
Είμαι σίγουρη !
τόσες και τόσες τα κατάφεραν !!!!
Razz

29κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Κυρ Απρ 03, 2011 12:51 pm

AGGELIKI21

AGGELIKI21
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ax sas euxaristw koritsia pernw ligo kouragio kai dunamh giati polles fores skeftomai diafora opws exw askiminei exw xontriei!!den to metanionw kathoulou ithela toso polu na ginw manoula kai to perimenw pws kai pws to mwraki mou apla otan vlepw ta kalokairina mou rouxalakia pou mou htan kai fardia na mhn anevenoyn panw apo to gonato me pianei trela kai lew den ginete na xana ginw pote etsi kai apogoitevomai!! alla kanw upomonh na erthei to mwraki mou kai vlepoume meta!! tha to palepsoume oles mazi!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

30κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Κυρ Απρ 03, 2011 10:42 pm

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tzef έγραψε:Στην προηγουμενη ειχα παρει 15 κιλαμε αρκετη προσπαθεια.Τα εχασα μετα ολα.
Σε αυτη εχω απιστευτη ορεξη ηδη απο 58 εχω παει 61 δεν ξερω τι να κανω γιατι απλα ΠΕΙΝΑΩ κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 875502

Βρε κορίτσια και εγώ πεινάω συνέχεια και θέλω να κλάψω γιατί λυσάω απο την ώρα που θα σηκωθώ σκέφτομαι πότε θα φάω..Είμαι στην 17 εβδομάδα και έχω βάλει ήδη 7 κιλα!!!!Τώρα προσπαθώ να το μειώσω με φρούτα σαλάτες ένα κυρίως γεύμα δημητριακά το πρωί και γαλατάκι η ρόφημα μέντας το βράδυ...Φοβάμαι πολύ γιατί είναι νωρίς ακόμη και έχω άλλους 5 μήνες τι θα κάνω????? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

31κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Κυρ Απρ 03, 2011 10:47 pm

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
artal77 έγραψε:Γεια σας κοριτσια! Εγω ειμαι στην 21η εβδομαδα κ εχω παρει ουτε 1/2 κιλο!!
Δεν το λεω για να κοκορευτω, γιατι τα εχω τα κιλα μου κι ο γιατρος τους πρωτους μηνες μου'πε διαιτα (οχι κανονικη, απλα πολλη προσοχη).. Ελπιζω να μην αλλαξει τιποτα και τα παρω ξαφνικα μαζεμενα προς το τελος (το καλο ειναι οτι δεν πειναω καθολου).. Στα αλλα 2 παιδια μου παντως ειχα παρει 7-9 κιλα..

μισό κιλό μόνο???μου φαίνεται περίεργο διότι δεν βαραίνουμε απο το φαγητό μόνο αλλά και απο τον όγκο του αίματος που αυξάνεται το στήθος που βαραίνει τον πλακούντα τα υγρά κα...Μπραβο σου πάντως,εγώ πάλι γουρούνιασα απο το πρώτο τρίμηνο αλλα αποφάσισα να το ράψω,τι να κάνουμε επιβάλεται!!!

32κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Κυρ Απρ 03, 2011 10:50 pm

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AGGELIKI21 έγραψε:ax sas euxaristw koritsia pernw ligo kouragio kai dunamh giati polles fores skeftomai diafora opws exw askiminei exw xontriei!!den to metanionw kathoulou ithela toso polu na ginw manoula kai to perimenw pws kai pws to mwraki mou apla otan vlepw ta kalokairina mou rouxalakia pou mou htan kai fardia na mhn anevenoyn panw apo to gonato me pianei trela kai lew den ginete na xana ginw pote etsi kai apogoitevomai!! alla kanw upomonh na erthei to mwraki mou kai vlepoume meta!! tha to palepsoume oles mazi!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy



σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!εγω με 56 ξεκίνησα και είμαι 63 και στην 17η εβδομάδα μόλις....επίσης έχω πετάξει και κάτι αηδιαστικά σπυράκια με πύον που πονάνε αφόρητα...τι να πείς ήθελα να ήξερα πότε θα αποκτήσω το τέλειο δέρμα και τα λαμπερά μαλλιά που όλοι λένε πως θα έχουμε στην εγκυμοσύνη..

33κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Κυρ Απρ 03, 2011 11:36 pm

AGGELIKI21

AGGELIKI21
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ranou eiani ayth i periodos pou vgazeis spirakia kai egw stis 17 evdomades eixa vgalei paraaaa polla kai ponagane ola!! twra eimai stin 21 prwth vgazw kamia fora kanena duo alla oxi ayto to pragma pou eixa gemisei!! mhn anxonesai tha erthei to teleio dermataki!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

34κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Δευ Απρ 04, 2011 7:58 am

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εγω εχς βγαλει ενα πολυ ηλιθιο σπυρακι στο μαγουλο που ποναει πολυ

35κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Δευ Απρ 04, 2011 8:44 am

AGGELIKI21

AGGELIKI21
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tzef έγραψε:και εγω εχς βγαλει ενα πολυ ηλιθιο σπυρακι στο μαγουλο που ποναει πολυ

enaaaa?? mia xara eiai mmi milas katholou xaxaxa!! egw eixa gemisei kai twra exw 3 4 kai na pw pws pote sthn zwi mou den eixaa spurakia evgaza ena prin thn periodo mono!! Shocked Shocked Shocked

36κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Δευ Απρ 04, 2011 8:53 am

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγώ πήρα 10 κιλά στην εγκυμοσύνη χωρίς να προσέχω καθόλου.
τα οποία έχασα σε 10 μέρες από τη γέννα.

37κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Δευ Απρ 04, 2011 10:28 am

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
geia sas koritsakia....egw eimai stin 19 evdomada kai exw parei 3-3,5 kila....kala einai....???exw akousei oti apo 7o pernoume arketa....

38κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τρι Απρ 05, 2011 3:09 am

AGGELIKI21

AGGELIKI21
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
spapastamou έγραψε:geia sas koritsakia....egw eimai stin 19 evdomada kai exw parei 3-3,5 kila....kala einai....???exw akousei oti apo 7o pernoume arketa....

MONO KALA??????????????? YPEROXA EINAI EGW 13 XAXXAXAXA!!! AX GERA NA EINAI TA MWRAKIA KAI THA TA XASUME TI NA PW!! Very Happy Very Happy Very Happy

39κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τρι Απρ 05, 2011 3:44 am

Anta

Anta
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
AGGELIKI21 έγραψε:
spapastamou έγραψε:geia sas koritsakia....egw eimai stin 19 evdomada kai exw parei 3-3,5 kila....kala einai....???exw akousei oti apo 7o pernoume arketa....

MONO KALA??????????????? YPEROXA EINAI EGW 13 XAXXAXAXA!!! AX GERA NA EINAI TA MWRAKIA KAI THA TA XASUME TI NA PW!! Very Happy Very Happy Very Happy

Αχ!Πονεμένη ιστορία! κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 534787 κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 13953 Τον γιατρό ποιος ακούει στην επόμενη επίσκεψη!!!!!!! κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 911307

40κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τετ Απρ 06, 2011 3:56 am

AGGELIKI21

AGGELIKI21
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
15 kila exw parei mexri simera !! pw pwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww!!! ti tha kanwwwwwwwww!!

41κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τετ Απρ 06, 2011 6:52 am

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
AGGELIKI21 έγραψε:
spapastamou έγραψε:geia sas koritsakia....egw eimai stin 19 evdomada kai exw parei 3-3,5 kila....kala einai....???exw akousei oti apo 7o pernoume arketa....

MONO KALA??????????????? YPEROXA EINAI EGW 13 XAXXAXAXA!!! AX GERA NA EINAI TA MWRAKIA KAI THA TA XASUME TI NA PW!! Very Happy Very Happy Very Happy


ayto ennoeitai panw ap'ola na einai gera ta mwrakia mas....egw den exw steri8ei tipota apolytws...trww ta panta...kai polla glyka Wink mallon mou exei fe3ei mexri stigmis toulaxiston....!!!

42κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τετ Απρ 06, 2011 7:29 am

AGGELIKI21

AGGELIKI21
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
NOIZW PWS EGW TO XEFTILISA PIA EIMAI STHN 22H EVDOMADA KAI +15 KHLA!! 8A DUSKOLEFTW POLU META!! PREPEI NA KANW KATI!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

43κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τετ Απρ 06, 2011 8:49 am

8alassenia

8alassenia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
AGGELIKI21 έγραψε: NOIZW PWS EGW TO XEFTILISA PIA EIMAI STHN 22H EVDOMADA KAI +15 KHLA!! 8A DUSKOLEFTW POLU META!! PREPEI NA KANW KATI!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΜΙΑ ΤΡΕΛΗ ΠΕΙΝΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ 8ΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΦΑΩ ΟΛΑ...ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΛΕΓΞΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ...ΒΕΒΑΙΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΑΓΟΡΕΨΕΙ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΤΙΣ ΖΑΧΑΡΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΙ ΑΠΛΑ 8ΕΛΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΠΙΤΕΣ...ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 20 ΤΑΨΙΑ ΣΠΑΝΑΚΟΠΙΤΑ ΑΦΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ 8Α ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΠΟΠΑΥ...ΚΑΙ ΤΟ 8ΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΝΑΙ ΜΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 4 1/5 ΚΙΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 21+ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ...ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΖΥΓΙΣΤΗΚΑ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ 2 ΚΙΛΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ...ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΜΕ ΚΡΑΞΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΟΥ 8Α ΠΑΩ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ!!!ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ??

44κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τετ Απρ 06, 2011 9:20 am

mariag87


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη

Γλυκες μανουλες την καλησπερα μου!!!!
ν σας πω κ εγω με τη σειρα μου τ θεμα π εχω!! ξεκινοντας τν εγκυμοσυνη ειχα ηδη +8 κιλα.ημουν 67 κ ξεκινησα 75. τωρα διανυω την 17η εβδομαδα και μεχρι την 15η π ειχα παει να δω το μωρακι μου,ο γιατρος μου με βρικε με 600γραμμαρια επιπλεον.μου ειπε πως ειμαι πολυ καλα,αλλα η καρδουλα μου ξερει τι τραβηξα μεχρι να συνηθησω σε αλλο τροπο διατροφικων συνηθειων!!! στον πρωτο μου υπερηχο ο γιατρος με εκανε κομματια λογο της ξαφνικης αυξησης του βαρους μου.αλλα μου ειπε πως αυτα τα 8 κιλα που εχω επιπλεον δεν ειναι της εγκυμοσυνης οποτε θα τα χασω ευκολα μετα τη γεννα. κ κατι τελευταιο γιατι σας ζαλισα..., κατα τη διαρκεια του θειλασμου ο δικος μου γιατρος μου ειπε πως δεν χανω κιλα αντιθετως παιρνω. αν ξερει καποια κοπελα που εχει ζησει ηδη την εμπειρια ας μου πει γιατι διαβασα παραπανω και οι αποψεις διησταντε!! φιλακια πολλα σε ολες !!αααα θ το ξεχνουσα εχουν κ τα μωρακια σας φιλακια πολλα απο το δικο μου αγγελουδακι....

45κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τετ Απρ 06, 2011 11:13 am

AGGELIKI21

AGGELIKI21
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
TA KILA EIANI ENA THEMA MEGALO!! MARIA EGW XEKINISA ME + 10 KILA APO TO KALOKAIRI KAI 15 POU EXW PAREI META THN EGKUMOSINH OPOTE EINAI PARA POLLA!! ALLA TI NA KANW THA TA XASW META!! EGW XERW PWS ME TO THILASMO XANEIS KILA DEN PERNEIS APLA DEN PREPEI AN TRWS KAI SUNEXEIA!! O ORGANISMOS SIGOURA ZITAEI ME TO THILASMO ALLA DEN PREPEI NA TO PARAKANEIS KAI META MAZI ME PERPATIMA TA XANEIS SIGOURA!! κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 215994 κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 215994 κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 215994 κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 215994 κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 215994
AS EINAI KALA TO MWRAKI MOU KAI TA KILA THA TA XASW TI NA PW!! FILAKIA KAI APO TO DIKO MOU NINI POU AYRIO EPITELOSU THA MATHW TI EINAI!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

46κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τετ Απρ 06, 2011 11:43 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εφτασα αισιως τα +16 κιλα..!!! ξεκινησα 62 (με +2.5 που ειχα παρει και το καλοκαιρακι και δεν προλαβα να χασω)............οποτε ειμαι 78 κιλαααααααα!!!! γιουχουυυυυυυυ!!!! ζητω η εγκυμοσυνη!!!!!!!!! χιχιχι...

αλλα ολοι μου λενε ...- ποσα εβαλες 8 κιλα η 9??? και απανταω οχι καλε....10 εβαλα σχεδον.....!! Razz Razz Razz Razz

47κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τετ Απρ 06, 2011 3:33 pm

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα κοριτσια.... Με το καλο να κρατησετε τα μωρακια σας αγκαλιτσα!!! Καλες και τελειομηνες εγκυμοσυνες σας ευχομαι!!
Ειμαι μια χαζομαμα στο πρωτο μου μωρακι που γεννηθηκε πριν 2.5 μηνες περιπου!!
Σας προτεινω, με ολο το θαρρος, μη το παρακανετε με τα κιλα στην εγκυμοσυνη... θα το μετανοιωσετε κοριτσια!! Σας λεω στα σιγουρα οτι τα 12 - 13 κιλακια χανονται για πλακα μετα τον τοκετο... χωρις προσπαθεια, αλλα για τα παραπανω απο αυτα.... θελει προσπαθεια!! Πηρα το θαρρος επειδη αναρωτηθηκατε για τον θηλασμο... λοιπον.... ναι, με τον θηλασμο χανονται πιο ευκολα τα κιλα, αλλα οχι απο τους πρωτους μηνες!! Οσο θηλαζουμε η προλακτινη ειναι αρκετα ανεβασμενη και μπλοκαρει τον μεταβολισμο... το σωμα κραταει λιπος και υγρα για να μπορεσει να ανταπεξελθει στις αυξημενες αναγκες του οργανισμου και σας πληροφορω απο προσωπικη πειρα οτι αν νομιζετε οτι τωρα οτι σας εχει ανοιξει η ορεξη.... οταν θα θηλαζετε θα ΠΕΙΝΑΤΕ σα λυκοι!!!!!!!! Ενας διατροφολογος με εχει ενημερωσει οτι μετα τον 3ο μηνα αποκλειστικου θηλασμου αρχιζει να 'χαμογελαει' καπως ο μεταβολισμος (τοτε καταλαβαινει τι του συμβαινει και αρχιζει δειλα δειλα να ενεργοποιηται)
Απο εκει κι επειτα λοιπον ακολουθοντας μια ισορροπημενη διατροφη ΝΑΙ μπορεις να χασεις ακομα και τα παραπανησια κιλα προ εγκυμοσυνης!!!!!!!
Οσο λοιπον εισαστε εγκυμονουσες προσεχετε λιγο... φατε τα παντα!! Μη στερηθητε τιποτα... αλλα προσεξτε μονο τις ποσοτητες, την υπερκαταναλωση ζαχαρης και αλατιου για να μη χρειαστει μετα απο αρκετο καιρο να κανετε εξουθενωτικες διαιτες...!!! Σας μιλαει ενας ανθρωπος που μονο που ακουω τη λεξη διαιτα ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΩ ολοκληρη!!!!! χεχεχχεεεεε...... affraid

48κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τετ Απρ 06, 2011 3:50 pm

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας και από εμένα. Εύχομαι σε όλες τις εγκυούλες "καλή λευτεριά" κ "καλή δύναμη".
Εγώ ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με 51 κιλά. Έχω ύψος 1,53. Η γυναικολόγος μου, μου είχε πει ότι μπορώ να παίρνω 1 κιλό κάθε μήνα μέχρι και τον 6ο και μετά 2 κιλά τον μήνα μέχρι να γεννήσω. Δηλαδή μπορούσα να πάρω 12 κιλά και 2 χαριστικά όπως μου είχε πει, φτάσαμε στα 14 κιλά. Ήμουν δηλαδή 65 κιλά στον 9ο μήνα. Μετά την γέννα έχασα 7-8 κιλά και ήμουν πολύ χαρούμενη αλλά επειδή θηλάζω (ακόμα) και δεν έκανε να κάνω δίαιτα, άρχισα να πειναω περισσότερο και να μεγαλώνει το στομάχι που λένε. Τώρα είμαι 66 κιλά (όταν γέννησα ήμουν 57 κιλά) και δεν μπορώ να χάσω γραμμάριο. Όλο πεινάω. Το μεσημεριανό μου δεν το έτρωγα ποτέ όλο και τώρα θέλω διπλή μερίδα !!!!! Δεν ξέρω τι να κάνω. Πάντως την εγκυμοσύνη μου την χάρηκα γιατί έτρωγα ότι ήθελα (από το απόγευμα και μετά γιατί από το πρωί είχα στομάχι χάλια ως τον 9ο που γέννησα)
Ελπίζω να μην σας κούρασα !!!! κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 401147

49κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τετ Απρ 06, 2011 10:28 pm

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ ήμουν πάντα αδύνατη και τα κιλά που πήρα στην εγκυμοσύνη τα καταχάρηκα και τώρα που τα χάνω στεναχωριέμαι, 30 ειχα παρει και μου εχουν μείνει τώρα 10 και μακάρι να τα κρατήσω!!

50κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 Empty Απ: κιλα και εγκυμοσινη Τετ Απρ 06, 2011 11:31 pm

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
vasoula έγραψε: Εγώ ήμουν πάντα αδύνατη και τα κιλά που πήρα στην εγκυμοσύνη τα καταχάρηκα και τώρα που τα χάνω στεναχωριέμαι, 30 ειχα παρει και μου εχουν μείνει τώρα 10 και μακάρι να τα κρατήσω!!

XAXXAXAXAAAA........!!!!! Aυτο κι αν ειναι περιπτωση!!!!!!!!!!
Πω Πω......βρε... αυτο εγω θα το ελεγα ευτυχια!!!!! κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 328109 κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 328109
Βλεπεις πασχω απο υποθυροειδισμο και για να μενω στα κιλα μου καταβαλω προσπαθειες παντα!! Βεβαια οπως ειπα και παραπανω σιχαινομαι τις διαιτες... ετσι εχω υιοθετησει εναν προσεχτικο τροπο διατροφης με μια σχετικη στερηση και με πολλες τυψεις οταν ξεφευγω!!! κιλα και εγκυμοσινη - Σελίδα 2 534787

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις