Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
97 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 97 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εκεί πέρνει και μέρος ο σύζηγος μας και κανακάρης τους πλέον, δεν ασχολείται μαζί τους, δεν σηκώνει τηλ, τους λέτε θα έρθετε σπίτι όποτε εμείς το θέλουμε, το παιδί κάνουν κανα μήνα να το δούν, εσυ δεν ασχολείσαι καθόλου αλλά βάζεις και τις φωνές αν σε πάρει και σου παραπονεθεί λέγοντας της αμάν πιά κούλαρε λίγο χρυσή μου δενβαρεθηκες;; και της το κλείνεις στη μάπα...και θα σου πώ εγώ μετά πως θα γίνουν αρνάκια, με λίγα λόγια γίνεσαι εσύ θανασιμη νυφη, έλα ρε τώρα με πιο δικαίωμα να σε κάνει ο άλλος να τρέμεις και να ταρασσεται η ψυχική σου ηρεμία;; να μην μιλάς ποτε για να μην τους στεναχωρησεις;; μπαααααα αυτοί γιατι να στεναχωρουν εσένα??
είναι και κάτι άλλο αλλά δεν θέλω να το γράψω γιατί ισως να θεωρηθεί πως παρακινω κάποια να το κάνει και αν κάποια το κάνει και μετά ο συζηγος ανακαλύψει πως το διάβασε εδώ και μπλέξουμε τι γίνεται;;;
Αλήθει ρε κορίτσια το έχετε σκεφτεί αυτό, εγώ έλεγα πολλά αλλά σταμάτησα, μπορούμε να εκφράζουμε ελεύθερα την αποψη μας;; Τη γνώμη έχετε για αυτό;;;
Αν ναι τοτε γράψω και το άλλο!!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vasoula έγραψε: Εκεί πέρνει και μέρος ο σύζηγος μας και κανακάρης τους πλέον, δεν ασχολείται μαζί τους, δεν σηκώνει τηλ, τους λέτε θα έρθετε σπίτι όποτε εμείς το θέλουμε, το παιδί κάνουν κανα μήνα να το δούν, εσυ δεν ασχολείσαι καθόλου αλλά βάζεις και τις φωνές αν σε πάρει και σου παραπονεθεί λέγοντας της αμάν πιά κούλαρε λίγο χρυσή μου δενβαρεθηκες;; και της το κλείνεις στη μάπα...και θα σου πώ εγώ μετά πως θα γίνουν αρνάκια, με λίγα λόγια γίνεσαι εσύ θανασιμη νυφη, έλα ρε τώρα με πιο δικαίωμα να σε κάνει ο άλλος να τρέμεις και να ταρασσεται η ψυχική σου ηρεμία;; να μην μιλάς ποτε για να μην τους στεναχωρησεις;; μπαααααα αυτοί γιατι να στεναχωρουν εσένα??
είναι και κάτι άλλο αλλά δεν θέλω να το γράψω γιατί ισως να θεωρηθεί πως παρακινω κάποια να το κάνει και αν κάποια το κάνει και μετά ο συζηγος ανακαλύψει πως το διάβασε εδώ και μπλέξουμε τι γίνεται;;;
Αλήθει ρε κορίτσια το έχετε σκεφτεί αυτό, εγώ έλεγα πολλά αλλά σταμάτησα, μπορούμε να εκφράζουμε ελεύθερα την αποψη μας;; Τη γνώμη έχετε για αυτό;;;
Αν ναι τοτε γράψω και το άλλο!!



εγω προσωπικα θεωρω πως ο καθενας μπορει να πει την αποψη του και δεν θα κριθει για τα πιστευω του εφοσον δεν προσβαλλουν καποιον συγκεκριμενα. καθε αποψη ειναι και μια εμπειρια και καθε εμπειρια ειναι και ενα μαθημα ζωης για τον καθενα.απλα ο καθενας κρινει για τον εαυτο του τι ειναι καλυτερο...

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εχεις δίκιο αλλά μερικές φορές δεν ξέρεις τι γίνεται!!!!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vasoula έγραψε: Εχεις δίκιο αλλά μερικές φορές δεν ξέρεις τι γίνεται!!!!




σημασια εχει κουκλα να υπαρχει ενα οριο...γιατι και απο εδω μερικες φορες ναι παρεξηγουνται τα πραγματα...οπως το δει ο καθενας...εγω προσωπικα σεβομαι τις αποψεις που βλεπω και εφοσον δεν προσβαλομαι προσωπικα εγω η blackrose δεν με απασχολει. Very Happy αποψεις ανταλλασουμε δεν ηρθαμε να ξεμαλλιαστουμε! Mad Very Happy Very Happy Very Happy

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ετσι είναι και χαίρομαι που το αντιλαμβάνεσαι με αυτόν τον τρόπο κι εγώ το ίδιο, εξάλλου αν όλοι είχαμε τις ίδιες απόψεις, χωρίς διαφωνίες και αντιπαραθεσείς χωρίς ακραίες φράσεις, φυσικά οι συζητήσεις μας δεν είχαν νόημα!!!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vasoula έγραψε: Ετσι είναι και χαίρομαι που το αντιλαμβάνεσαι με αυτόν τον τρόπο κι εγώ το ίδιο, εξάλλου αν όλοι είχαμε τις ίδιες απόψεις, χωρίς διαφωνίες και αντιπαραθεσείς χωρίς ακραίες φράσεις, φυσικά οι συζητήσεις μας δεν είχαν νόημα!!!


ακριβως....! και το να διαφωνεις με καποιον δεν σημαινει οτι εχεις εμπαθεια γι αυτον...!!!! τωρα αν ο αλλος το παιρνει ετσι κακως. Very Happy

βιολετα3


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
απο την στιγμη που δεν εμπιστευεσε την πεθερα σου καλυτερα να το πας στον παιδικο σταθμο.εκει τ παιδι σου θα ειναι μια χαρα και θα μαθει και πολλα πραγματα.εγω επαθα πλακα με τ παιδι της κουνιαδας μ που τ πηγε 12 μηνων με τα ποσα πραγματα ηξερε

maria82

maria82
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
blackrose κι εγώ θα σου πω καλύτερα να πάς σε βρεφονηπιακό, σου το λέω γιατί κι εγώ είμαι παθούσα, το πρώτο μου παιδί το μεγάλωσαν η μαμά μου και η πεθερά μου (μία εβδομάδα η μία γιαγιά και μία η άλλη), το θέμα είναι ότι αν είναι μάνα σου της λές και μία κουβέντα, την πεθερά τιιιιιι?Εμείς που ξεκινήσαμε σε γενικές γραμμές καλά, καταλήξαμε να μην την θέλω να τη βλέπω. Συνέχεια ψέματα, έτρωγε όλο το φαγητό του, συνέχεια χαμογελούσε και ποτέ δεν γκρίνιαζε (ακόμη κι όταν έβγαζε δόντια και ήξερα ότι ήταν ανηχυχο το παιδί) έτσι μου έλεγε πάντα. Στην μαμά μου και σε εμένα δεν ξέρω πως το παιδί είχε και την γκρίνια του και ορισμένες φορές δεν έτρωγε!!!!!!Άσε που την μάθενε και της έλεγε μόνο την γιαγια Σ.... θα αγαπάς, και συνέχεια δώρα για να την εξαγοράζουν. Έλεγα αμήν και πότε να έρθει ο καιρός να την στείλω παιδίκό, και φυσικά το έκανα και ησήχασα, την βλέπουν μία στις τόσες και φυσικά το παιδί μαθαίνει και ένα σωρό πράγματα από τον παιδικό.
Τώρα που έχω δεύτερο μωράκι, ευτυχώς από την μία δεν δουλεύω και θα το μεγαλώσω όπως θέλω εγω, από την άλλη άν βρω δουλεια σκέφτομαι πολύ σοβαρά το βρεφονηπιακό σταθμό ακόμη και αν δίνω να μισά λεφτά από το μισθό μου. Μήπως ρώτησες καθόλου για τιμές? πόσο παίρνουν?

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maria82 έγραψε:blackrose κι εγώ θα σου πω καλύτερα να πάς σε βρεφονηπιακό, σου το λέω γιατί κι εγώ είμαι παθούσα, το πρώτο μου παιδί το μεγάλωσαν η μαμά μου και η πεθερά μου (μία εβδομάδα η μία γιαγιά και μία η άλλη), το θέμα είναι ότι αν είναι μάνα σου της λές και μία κουβέντα, την πεθερά τιιιιιι?Εμείς που ξεκινήσαμε σε γενικές γραμμές καλά, καταλήξαμε να μην την θέλω να τη βλέπω. Συνέχεια ψέματα, έτρωγε όλο το φαγητό του, συνέχεια χαμογελούσε και ποτέ δεν γκρίνιαζε (ακόμη κι όταν έβγαζε δόντια και ήξερα ότι ήταν ανηχυχο το παιδί) έτσι μου έλεγε πάντα. Στην μαμά μου και σε εμένα δεν ξέρω πως το παιδί είχε και την γκρίνια του και ορισμένες φορές δεν έτρωγε!!!!!!Άσε που την μάθενε και της έλεγε μόνο την γιαγια Σ.... θα αγαπάς, και συνέχεια δώρα για να την εξαγοράζουν. Έλεγα αμήν και πότε να έρθει ο καιρός να την στείλω παιδίκό, και φυσικά το έκανα και ησήχασα, την βλέπουν μία στις τόσες και φυσικά το παιδί μαθαίνει και ένα σωρό πράγματα από τον παιδικό.
Τώρα που έχω δεύτερο μωράκι, ευτυχώς από την μία δεν δουλεύω και θα το μεγαλώσω όπως θέλω εγω, από την άλλη άν βρω δουλεια σκέφτομαι πολύ σοβαρά το βρεφονηπιακό σταθμό ακόμη και αν δίνω να μισά λεφτά από το μισθό μου. Μήπως ρώτησες καθόλου για τιμές? πόσο παίρνουν?


ειμαι αποφασισμενη να το παω απο τιμες δεν ξερω αλλα εδω στην επαρχια το κοστος ειναι μικρο ,θα το ψαξω αργοτερα,τωρα προεχει η γεννα!!!!! αλλα ειναι μεγαλη υποθεση βαλε και το θεμα πεθερα ειναι και το αλλο .....περα δωθε καθε μερα....μεχρι να παω να το παρω τι μια θα λεει κοιμαται,την αλλη το ενα το αλλο,την αλλη να κατσουμε εκει για φαι ερχονται κι αλλα μετα.........και βαλε και τη πεθερα που λεει απο τωρα - σε εμενα θα θελει να ειναι το παιδι ουτε στα αλλα παππουδια θα θελει να πηγαινει θα δειτε! εγω θα του τα εχω ολα εδω και δεν θα φευγει απο το χωριο...λεει!! και ετσι κι εγω αυτα ακουω και επειδη την ξερω ,βαλε να το αφηνω εκει τι θα γινει μετα.......γι αυτο ακολουθω την αλλη οδο...της σωτηριας και ετσι ολοι θα ειμαστε καλα....και το μωρο θα με εχει κοντα του 2 λεπτα αποσταση,λιγες ωρες τη μερα στο σταθμο και θα με ζει και εμενα και το μπαμπα του και θα ειμαστε πιο κοντα ο ενας στον αλλο......εξαλλου θεωρω οτι ο παιδικος κοινωνικοποιει το μωρο ,κι οσο για τις αρρωστιες...ενταξει λιγο πολυ ολα τα μικρα αρρωσταινουν τωρα ειτε απο επαφη με αλλα μωρα η απο την γιαγια που το εβγαλε βολτα να το διαφημησει στη γειτονια μες στο κρυο..ενα και το αυτο!!!!!! δεν θελω να μου κραταει το μωρο.... βοηθηστε με λιγο ..! - Σελίδα 3 215994 ας ηταν σωστη και θα το σκεφτομουν ....

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΓΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΒΡΕΣ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΤΑΘΜΟ ΚΑΙ ΠΗΓΕΝΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΤΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΗΓΕΝΟΥΝ ΔΕΝ ΠΑΙΘΕΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑ ΝΑ ΧΕΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΙΝΕΣΑΙ ΧΑΛΙΑ ΨΥΓΧΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΣ ΤΟ ΑΦΗΝΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ ΜΕ ΑΝΤΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΡΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΜΙΣΟ ΛΕΠΤΟ ΔΕΝ ΤΗΣ ΤΟ ΑΦΗΝΩ

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Απο τη στιγμή που τη θεωρείς ακατάλληλη δεν υπάρχει λόγος να της το αφήσεις . Απλά της λες με θράσος ότι το παιδί θα πάει παιδικό σταθμό και ότι δεν δέχεσαι κουβέντα πάνω σε αυτό . Οι άνθρωποι που έχουν θράσος τους αντιμετωπίζεις με θράσος και κατάφατσα . Τό ότι 9 μηνών είναι μικρό για παιδικό είναι αλλά πάνε και μικρότερα ξέρεις ότι θα αρρωστησει αλλά και το δικό μου που δνε πήγε παιδικο πάλι αρρωστησε .Τωρα όδο για τα πράγματα που αγορασε ας τα κάνει δωρο ....αλήθεια την ιδέα ενος παρκοκρεβατου δνε την σκεφτείκατι καλά πόσες κούνιες έχετε μαζέψεις πέρα απο τη πλάκα προσεχε την όντως η ολη της συμπεριφορά σε ακυρωνει φαντάσου να γεννηθει και το μωρό .

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια δεν ξερω αν γινεται, και πως... αλλα μηπως αυτο το θεμα πρεπει να κλεισει εδω??

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
CHRISLA2216 έγραψε:κοριτσια δεν ξερω αν γινεται, και πως... αλλα μηπως αυτο το θεμα πρεπει να κλεισει εδω??
ΣΥΜΦΩΝΩ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις