Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
488 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 488 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1ΚΟΡΣΕΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ.. Empty ΚΟΡΣΕΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ.. Σαβ Ιουν 05, 2010 1:55 pm

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΜΕ ΒΡΕΦΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΚΟΡΣΕΔΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΦΟΡΑΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗ ΛΕΚΑΝΗ Η ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ?? ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΜΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΠΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΛΕΚΑΝΗ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 10 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΘΩΣ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΄ΣΤΕΝΗ' ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΒΓΕΙ. ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ Η ΛΕΚΑΝΗ ΣΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ? ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΕΤΟΙΟΣ ΚΟΡΣΕΣ? ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΟΥΝ..!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω αγορασα οταν γεννησα και η αληθεια ειναι οτι δεν τον ηθελα καθολου...Ειναι σφτιχτο και ειδικα αν εχει ζεστη σε τρελλαινει που δεν αισθανεσαι αναλαφρη...Ειχα παρει της Palco εναν πιο κοντο και εναν σαν σορτσακι μπας και με βολεψει περισσοτερο αλλα δεν τους πολυεβαλα...Η μανα μου επεμενε πολυ να τον βαλω γιατι μαζευει τα...σωσιβια που προκυπτουν...Μετα απο λιγο καιρο αφου γεννησα εκανα εγχειρηση και τοτε η γιατρος μου μου συστησε να βαλω οπωσδηποτε για να μην εχω πτωση ομφαλου απο το βαρος της μικρης (ητανε τοτε 6 μηνων και ειχα κανει λαπαροτομη).
Τον εβαλα για 2 εβδομαδες και αυτο με το ζορι αλλα ολοι επιμενουν οτι κανουν δουλεια και για αισθητικους και για ιατρικους λογους...
Δεν ξερω αν το αντεξεις γιατι καλοκαιρι ερχεται...Ποτε γεννας?
Αντε ευχομαι με εναν πονο!!

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Σε ένα κατάστημα με ρούχα εγκυμοσύνης, ένας κύριος που δεν ξέρω τι δουλειά είχε εκεί, μου είπε "Να πάρεις και κορσέ για μετά! Κάνει θαύματα!!". Ένιωθα που ένιωθα άβολα με το να διαλέγω σουτιέν θηλασμού και βρακάκια μπροστά του, τον είχα να μου λέει και για κορσέδες!!

Όταν γέννησα το γιατρό μου, τον ρώτησα αν θα χρειαστώ και μου ειπε να φορέσω μόνο για αισθητικούς λόγους, αν δηλαδή θέλω να βάλω κανένα εφαρμοστό φόρεμα (τρομάρα μου!!). Η μαμά μου που είναι παλιότερης σχολής από ότι εμείς, μου αγόρασε έναν. Τον φόρεσα να τον δοκιμάσω, είπα "Πώς είμαι έτσι;" και τον ξαναέβαλα στο κουτί του!

Αν ενδιαφέρεται κάποια κοπέλα, με χαρά της τον χαρίζω!

http://www.eimaimama.gr

ioannaki

ioannaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια εμένα η μαία μου που το συζήτησα όταν γέννησα, μου είπε να μην πάρω..Ειδικά αμέσως μετά τον τοκετό δημιουργεί ένα πρόβλημα στη μήτρα..Δε θυμάμαι ακριβώς τι μου είπε...Μη σας λέω και βλακείες...Κι έτσι δεν πήρα ποτέ...Καλό είναι πάντως να ρωτήσετε το γιατρό σας πριν τον βάλετε...
Και μενα η κοιλιά μου είναι χαλαρή και μετά από 14 μήνες δεν έχει εξαφανιστεί τελείως, αλλά φταίω εγώ που δεν κάνω γυμναστική... Rolling Eyes Rolling Eyes Κι όχι το ότι δεν έβαλα κορσέ... ΚΟΡΣΕΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ.. 328109 ΚΟΡΣΕΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ.. 328109

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα η γιατρος μου, μου ειπε αν θελω να βαλω για μια βδομαδα μονο για να μην ποναω απο τα ραμματα. Ο αντρας μου με το που το ακουσε πηγε και πηρε ( για την ακριβεια ηταν μια ζωνη )αλλα επειδη δεν πονουσα δεν την πολυφορεσα μια μερα μονο αλλα επειδη δεν με βολευε δεν την ξαναεβαλα. Razz

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεννησα με καισαρικη.η μαια
μου τον προτινε..ειχα ομως τεραστια κοιλια
και γενικα εχω κοιλια οταν παχαινω
αγορασα λοιπον τον κορσε της chicco.
με βοηθησε παρα πολυ στη μεση μου
σηκωνομουν πιο ευκολα...και ηκοιλια μαζεψε πολυ γρηγορα..ομως επειδη εχει Velcro
με τσιμπουσε και μου εκανε ερεθισμους, οποτε δεν τον εβαλα πανω απο μηνα.μετα πηρα ενα βρακι λαστεξ αλλα αυτο ηταν χειροτερο δεν με βολεψε
και μια μερα που ήμουν στο Hondos πηγα στο τμημα με τα εσωρουχα και πηρα ενα αθλητικο σουτιεν να μαζεψω τον ταιραστιο στηθος μου που στην εγκυμοσυνη μεγαλωσε 3 νουμερα(ευτυχως ξανα μικρυνε) και η κοπελα μου συστησε και ενα λαστεξ πολυ μαλακο και λεπτο που ξεκιναει κατω απο το στήθος μεχρι την μεση του μοιρου.
αυτο επρεπε να παρω απο την αρχη...ο\τα υπολοιπα ισως και να ηταν πεταμενα λεφτα...

stavroula

stavroula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ , ΕΓΩ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΘΕΛΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ. ΠΗΡΑ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΕΙ ΜΟΝΟ ΤΕΤΟΙΑ ΕΙΔΗ ΓΙΑ ΕΓΧΕΙΡΗΣΕΙΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Κ ΦΤΑΝΕΙ ΩΣ ΤΗ ΜΕΣΗ ΣΤΟ ΜΠΟΥΤΙ. ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ Κ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ Κ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΜΟΥ. ΤΟΝ ΦΟΡΕΣΑ 40 ΜΕΡΕΣ, ΗΚΟΠΕΛΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 30 ΜΕΡΕΣ Κ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΤΙΣ 15 ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΑΩ Κ ΤΟΒΡΑΔΥ. ΕΤΣΙ Κ ΕΚΑΝΑ, Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΧΑΛΑΡΗ ΤΕΛΕΙΩΣ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ Κ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΕ ΜΑΖΕΥΕ ΑΡΚΕΤΑ...ΟΠΩΣ ΤΟ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ Κ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΙΜΑΙ Κ ΤΩΡΑ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Ο ΚΟΡΣΕΣ. ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΕΞΕ ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ, ΝΑ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ Κ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΤΟΠΟ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ Κ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΚΑΛΗ ΜΟΥ..

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια και εμενα η μαια μου ειχε πει οτι δεν κανει ο κορσες μετα τη γεννα.Εγω παντως δυστυχως με την αλλεργια του μικρου εχασα τα κιλα της εγκυμοσυνης σε χρονο ρεκορ και τωρα εμειναν τα νυχια και οι καλοι! Razz Embarassed ΚΟΡΣΕΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ.. 534787

Bachiemama

Bachiemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο γιατρός μου δεν με άφησε να αγοράσω αλλά να σας πω την αλήθεια δεν τον ρώτησα γιατί!!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εμενα η γιατρος μου μου ειπε δεν κανει τιποτα ο κορσες, ασε που ειλικρινα δεν μπορουσα να πιεζομαι στα ραματα ενιωθα ασχημα και με ποναγε ο κορσες γιατι εγω ειχα παρει απο την πρωτη εγκυμοσυνη απο τα πριναταλ αλλα τον εβαλα μια δυο φορες μονο δεν τον αντεχα καθολου και ενιωθα χειροτερα στην τομη μου

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για 6 μηνες τον φοραγα,ο κορσες χαλασε η κοιλουμπα εμεινε! ΚΟΡΣΕΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ.. 654316

12ΚΟΡΣΕΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ.. Empty ΚΟΡΣΕΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ Κυρ Ιουν 06, 2010 5:41 am

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΦΟΡΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΖΩΝΗ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΤΗ ΖΕΣΤΗ!!

NATASHA


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η μαια που μου εκανε τα μαθηματα ανωδυνου στον Βαγγελακη μου,ειχε πει οτι ο αποκλειστικος θηλασμος βοηθαει το σωμα της μητερας να επανελθει γρηγοροτερα επειδη το γαλα περιεχει λιπος και τραβαει το λιπος που ηδη εχει στο σωμα της!!!!!!Παντως ο μικρος μου ειναι 7 μηνων και η κοιλια μου ειναι οπως ηταν και πριν μεινω εγκυος στον μεγαλο μου!!!!Το ιδιο και η λεκανη μου,εχει κλεισει τελειως,να φανταστειτε οτι εβαλα το πιο στενο μου τζιν οταν ο μικρος ηταν 3 μηνων......τελικα μπορει και να βοηθησε ο αποκλειστικος!!!!!!! Very Happy

Gianna

Gianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πριν από 6 χρόνια που γέννησα τον γιο μου ο γιατρός μου πρότεινε να φορέσω νομίζω για τις πρώτες 40 ημέρες , αλλά τώρα που ρώτησα μου είπε ότι πλέον δεν τον συστήνουν!

areti1

areti1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
emena mou eipe na kano oti thelo...den einai aparaititos mou eipe...

Όλγα

Όλγα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ έκανα φιλότιμες προσπάθειες να φορέσω κορσέ μετά τη γέννα, αλλά ήταν αδύνατο γιατί ζεσταινόμουν υπερβολικά και αισθανόμουν μονίμως πίεση. Σε μένα πάντως 2.5 μήνες μετά τη γέννα η κοιλίτσα έχει μαζέψει χωρίς... βοήθεια πολύ (πιστεύω ότι μόλις χάσω και τα 4 επιπλέον κιλά που μου έχουν μείνει, θα είναι σε ακόμα καλύτερη κατάσταση) και η λεκάνη έχει μαζέψει εντυπωσιακά (κάθε μέρα μπαίνω και σε ένα ακόμα από τα παλιά μου παντελόνια Wink )

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ κορίτσια δεν πιστεύω σε αυτά,στο φινάλε τί να κάνει ένας κορσές αν κάθεσαι και τρως όλη μέρα και "φαρδαίνει" ο πλατύς σου;(Συγγνώμη κιόλας...)

Όταν ρώτησα τον γιατρό μου τί να κάνω για το σώμα μου,μου είπε"Να ζεις κάθε στιγμή με το παιδί σου,να τρέφεσαι σωστά και να γυμνάζεσαι".

Κι αυτό έκανα.Γυμνάζομαι γύρω στις 2 ώρες την ημέρα,αλλά περπατάω πολύ παραπάνω,δεν τρώω χαζά πράγματα,έδιωξα από το σπίτι κάθε σοκολάτα,και ζω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ με το παιδί μου,χωρίς να σκέφτομαι πολύ τα κιλά.Γιατί αυτό έχει σημασία.

Έμεινα έγκυος 61 κιλά,γέννησα 68 κι είμαι 58 τώρα.Κι ούτε κορσέδες,ούτε τίποτα.Σωστή διατροφή και άσκηση!

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Shocked Shocked



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Maya στις Σαβ Μαρ 05, 2011 1:55 am, 1 φορά

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω ουτε στην πρωτη γεννα εβαλα αλλα ουτε και τωρα θα βαλω. ειδικα αυτη τη φορα ειμαι λες και δεν εχω γεννησει. η κοιλια μου ειναι απλα λιγο χαλαρη.

Nicole.P

Nicole.P
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
O γιατρος μου ,μου τον απεκλεισε! μου ειπε οτι πιο πολυ ζημια κανουν παρα καλο... γιατι μετα που θα τον βγαλεις θα χαλαρωσει ακομα πιο πολυ..μιας και μεσα στον κορσε ειναι σε ακινησια οι μυες... οποτε κανε υπομονη και σε 1 μηνα αφου γεννησεις μπορεις να κανεις κοιλιακους για να σφιξεις! Smile

xoxlidaki

xoxlidaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αν εχετε χρονο η γυμναστική pilates ειναι καταπληκτική για αυτες τις περιοχές. Ενδυναμώνει κοιλιακους, κοιλια και θωρακιζει τη μεση. Πολλά πλεον γυμναστήρια το προσφέρουν στο προγραμμα τους. Θα νιώσετε το σώμα σας πολύ διαφορετικά

eleni1976

eleni1976
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ που γέννησα φυσιολογικά τον έβαλα μετά τον πρώτο μήνα (λόγω αμέλειας). Είδα αποτελέσματα τον φορεσα περίπου 4 μήνες-χειμώνα όμως και δεν τον ξαναφόρεσα από τότε.Ειχα αγοράσει έναν κορσέ πριν μείνω έγκυος από telemarketing έπιανε κάτω από το στήθος και μέχρι το γόνατο. Τον βολεύτηκα, όταν με το καλό γεννήσω θα τον φορέσω πιο νωρίς (βέβαια πάντα με την συμβουλή γιατρού).

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και εμενα ο γιατρος μου ειπε να βαλω κορσεδακι γιατι εκανα καισαρικη και θα αργησει λιγο να μαζεψει η κοιλια μου.Μηπως ξερει καποιο κοριτσακι που εχει υπαρξει σε αναλογη θεση ποσο καιρο μετα την εγχειρηση μπορω να βαλω το κορσεδακι?σημερα κλεινω 2 εβδομαδες και γενικα δεν εχω πονο.μηπως ηρθε η ωρα?

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλο ειναι να φορεθει αμεσως μετα τον τοκετο.Κι γω λογω οτι εειχα κανει στην 1η μεγαλη κοιλια,θα παρω εναν να μη κρεμασει τελειως γτ αλλιως μας βλεπω για πλαστικη.Ηδη το στηθος θελει ανορθοση.

Απο το τελεμαρκετινγκ εειναι καλα?

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ εγω πηρα κορσε αυτα τα κλασικα λαστεξ.μαπα το καρπουζι και παλι κρεμασα ασε που δν με βολεψε καθολου!!!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις