Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
107 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 107 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:
MAROULOU έγραψε:
CHRISLA2216 έγραψε:

Μπα οχι, ποτε δεν εκανα αυτη την μερα! Η πεθερα μου δεν ειναι μαμα μου αλλωστε... μανα ειναι μονο ΜΙΑ

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΤΗΣ, ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΛΕΩ ΟΥΤΕ ΜΑΜΑ, ΟΥΤΕ ΜΗΤΕΡΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ, ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΜΙΑ ΜΑΜΑ ΕΝΑΣ ΜΠΑΜΠΑΣ, ΜΙΑ ΠΕΘΕΡΑ, ΕΝΑΣ ΠΕΘΕΡΟΣ...
ΤΙ ΗΛΙΘΙΑ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΝΑ ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ; ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ, ΟΥΤΕ ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΑΝΑ. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΝΑ ΜΕ ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΟΥΤΕ Η ΠΕΘΕΡΑ, ΟΥΤΕ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ, ΝΑ ΜΕ ΣΥΜΠΑΘΟΥΝ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝ (ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΝΤΑΙ) ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΣΕΒΟΝΤΑΙ.

ΣΥΜ-ΦΩ-ΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σωσταααααα!!!!!!
οχι μονο συμφωνω,αλλα και επαυξανω!!!!!!!!!!!!!!!

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
supermama έγραψε:
Olivia έγραψε:Κορίτσια, δεν ξέρω τι θα κάνετε με την πεθερά σας στην γιορτή της μητέρας, πάντως η γιορτή της μητέρας είναι στις 8 του μήνα και όχι στις 13! 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 2 215994 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 2 215994

και γω ετσι ηξερα αλλα νομιζω τελικα ειναι απο τις γιορτες που πανε απο δω και αποκει. βασικα ξερω οτι ειναι τη 2η κυριακη του Μαιου.. Rolling Eyes

ναι κι εγω ετσι ξερω.. δευτερη κυριακη μαιου... αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας..... χαχαχαχαχα
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΘΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗ ΔΩ ΩΣ ΕΧΘΡΟ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΙΑΦΕΡΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΛΛΑ,ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΜΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΜΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΑΜΑ ΜΟΥ.ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ.ΘΕΛΕΙ ΤΡΟΠΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΟΠΟ.ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΜΕΝΟ.ΝΑ ΠΑΡΑΓΚΩΝΙΖΩ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΑΜΑ ΠΡΟΝΟΜΙΑΚΗ ΑΝΤΙΜΕΡΩΠΙΣΗ.ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΜΑΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.ΕΧΕΙ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ.ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ.ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΥΚΕΤΑΚΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΝΟΥΛΕΣ

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Olivia έγραψε:Κορίτσια, δεν ξέρω τι θα κάνετε με την πεθερά σας στην γιορτή της μητέρας, πάντως η γιορτή της μητέρας είναι στις 8 του μήνα και όχι στις 13! 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 2 215994 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 2 215994

ΚΑΛΕ ΝΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ 8 ΕΙΝΑΙ!!! ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΑΝΤΑΡΙΑΣΤΗΚΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ!!!!!

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βανια έγραψε:είναι η γιορτή της μητέρας και σίγουρα μάνα είναι μόνο μιά αλλά επειδή σαν αντρόγυνο κανονίζουμε τις υποχρεωσεις μας και για τις δυο μαμάδες μας ψωνίζουμε μαζί . Αν της ψώνιζα εγω θα της έπαιρνα ένα φίμωτρο ... αλλά τωρα μάλλον τίποτα λόγω κρίσης πέρσι στη μάνα μου πήρα μια γαρδενια στη δικιά του δνε της πήρε οπότε και εγω το έπαιξα ΑΛΕΚΟΣ

ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ ΤΟ ΦΙΜΩΤΡΟ ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΓΙΟΡΤΗ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Frampalou2010

Frampalou2010
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Olivia έγραψε:Κορίτσια, δεν ξέρω τι θα κάνετε με την πεθερά σας στην γιορτή της μητέρας, πάντως η γιορτή της μητέρας είναι στις 8 του μήνα και όχι στις 13! 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 2 215994 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 2 215994
Η γιορτη ειναι την 2η κυριακη του μαιου και επειδη ειχα μπερδευτει το βρηκα στο ιντερνετ στο εορτολογιο γενικων εορτων εδω το βρηκα http://www.eortologio.gr/data/eortes_pagosmies.htm αλλα τελικα ναι εχεις δικιο ολιβια η 2η κυριακη κοριτσια ειναι στις 8 αφου 1μαγια πεφτει Κυριακη Embarassed Embarassed Embarassed

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μιμή έγραψε:ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΘΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗ ΔΩ ΩΣ ΕΧΘΡΟ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΙΑΦΕΡΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΛΛΑ,ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΜΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΜΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΑΜΑ ΜΟΥ.ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ.ΘΕΛΕΙ ΤΡΟΠΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΟΠΟ.ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΜΕΝΟ.ΝΑ ΠΑΡΑΓΚΩΝΙΖΩ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΑΜΑ ΠΡΟΝΟΜΙΑΚΗ ΑΝΤΙΜΕΡΩΠΙΣΗ.ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΜΑΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.ΕΧΕΙ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ.ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ.ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΥΚΕΤΑΚΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΜΙΜΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΩ.... ΟΤΙ ΔΩΡΟ ΘΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ. ΜΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....
ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΞΕΝΕΡΩΤΟΣ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΕΜΕΝΑ. ΦΕΤΟΣ ΛΕΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΙΩΑΝΝΙΤΣΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΠΑΩ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑΚΑ ΜΟΥ.... ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ ΜΑΜΑΔΕΣ

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαμακα μου έγραψε:
μιμή έγραψε:ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΘΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗ ΔΩ ΩΣ ΕΧΘΡΟ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΙΑΦΕΡΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΛΛΑ,ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΜΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΜΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΑΜΑ ΜΟΥ.ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ.ΘΕΛΕΙ ΤΡΟΠΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΟΠΟ.ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΜΕΝΟ.ΝΑ ΠΑΡΑΓΚΩΝΙΖΩ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΑΜΑ ΠΡΟΝΟΜΙΑΚΗ ΑΝΤΙΜΕΡΩΠΙΣΗ.ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΜΑΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.ΕΧΕΙ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ.ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ.ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΥΚΕΤΑΚΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΜΙΜΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΩ.... ΟΤΙ ΔΩΡΟ ΘΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ. ΜΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....
ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΞΕΝΕΡΩΤΟΣ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΕΜΕΝΑ. ΦΕΤΟΣ ΛΕΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΙΩΑΝΝΙΤΣΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΠΑΩ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑΚΑ ΜΟΥ.... ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ ΜΑΜΑΔΕΣ

εγω συμφωνω μαζι σας κοριτσια..
φυσικα και δεν ειναι εχθρος η γυναικα.. αλλα αφου ειναι τοσο σημαντικη για τον αντρα μας, ας παει αυτος σε ενα ανθοπωλειο κι ας παρει λιγα λουλουδια για την μαμα του! κι ας της τα δωσω εγω- αυτο δεν με ενοχλει... το κανουν αυτο οι αντρες σας?? αν ναι, ειστε απο τις τυχερες!!! αλλιως γιατι πρεπει να τα σκεφτομαστε κ να τα κανουμε ολα εμεις??

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εννοητε οτι δεν ειναι εχθρος! αλλα οπως καιναχει και χρονια πολλα να πεις δε το εννοεις οπως το λες στη μητερα σου. οσο για δωρο ο καθενας ας σκεφτει τι θελει γιατη δικια του. αν και εμεις πλεον απλα λεμε ενα χρονια πολλα.

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΧΘΡΟΣ Η ΠΕΘΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙΣ ΔΩΡΟ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ. ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΩΡΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΣ ΠΑΜΕ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗΣ ΓΕΙΤΩΝΙΑΣ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΟΙ ΠΕΘΕΡΟΥΛΕΣ ΠΑΡΕΞΗΓΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ, ΑΦΟΥ ΑΥΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΞΕΝΥΧΤΗΣΑΝ.
ΕΓΩ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΟΤΙ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΝΕΙΛΙΚΡΙΝΕΣ, ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΡΤΗΝ ΤΗΛ. ΝΑ ΤΗΣ ΕΥΧΗΘΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΡΤΗΣ ΚΑΙ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙΣ.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MAROULOU έγραψε:ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΧΘΡΟΣ Η ΠΕΘΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙΣ ΔΩΡΟ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ. ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΩΡΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΣ ΠΑΜΕ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗΣ ΓΕΙΤΩΝΙΑΣ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΟΙ ΠΕΘΕΡΟΥΛΕΣ ΠΑΡΕΞΗΓΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ, ΑΦΟΥ ΑΥΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΞΕΝΥΧΤΗΣΑΝ.
ΕΓΩ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΟΤΙ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΝΕΙΛΙΚΡΙΝΕΣ, ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΡΤΗΝ ΤΗΛ. ΝΑ ΤΗΣ ΕΥΧΗΘΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΡΤΗΣ ΚΑΙ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙΣ.

συμφωνω απολυτα μαζι σου.

mora

mora
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
grammatiki έγραψε:
MAROULOU έγραψε:ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΧΘΡΟΣ Η ΠΕΘΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙΣ ΔΩΡΟ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ. ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΩΡΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΣ ΠΑΜΕ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗΣ ΓΕΙΤΩΝΙΑΣ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΟΙ ΠΕΘΕΡΟΥΛΕΣ ΠΑΡΕΞΗΓΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ, ΑΦΟΥ ΑΥΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΞΕΝΥΧΤΗΣΑΝ.
ΕΓΩ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΟΤΙ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΝΕΙΛΙΚΡΙΝΕΣ, ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΡΤΗΝ ΤΗΛ. ΝΑ ΤΗΣ ΕΥΧΗΘΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΡΤΗΣ ΚΑΙ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙΣ.

συμφωνω απολυτα μαζι σου.
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!!! ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MAROULOU έγραψε:ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΧΘΡΟΣ Η ΠΕΘΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙΣ ΔΩΡΟ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ. ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΩΡΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΣ ΠΑΜΕ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗΣ ΓΕΙΤΩΝΙΑΣ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΟΙ ΠΕΘΕΡΟΥΛΕΣ ΠΑΡΕΞΗΓΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ, ΑΦΟΥ ΑΥΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΞΕΝΥΧΤΗΣΑΝ.
ΕΓΩ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΟΤΙ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΝΕΙΛΙΚΡΙΝΕΣ, ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΡΤΗΝ ΤΗΛ. ΝΑ ΤΗΣ ΕΥΧΗΘΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΡΤΗΣ ΚΑΙ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙΣ.
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΝΟΩ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ.ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ.ΒΛΑΚΕΙΑ ΘΕΩΡΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ ΜΟΝΟ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΜΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑ.ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ.

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ κορίτσια όταν διάβασα το θέμα με την "γιορτή της μητέρας", σκέφτηκα να πάρω ένα τηλέφωνο και μόνο. Αλλά μετά πάλι σκεφτηκα ότι αν ήταν εδώ ο άντρας μου, θα της παίρναμε κάτι (και ας γιορτάζει σε λίγες μέρες 21/05). Οπότε μάλλον θα της στείλω μια ανθοδέσμη να με θυμάται..χι...χι... Εξάλλου έχω και μια συνυφάδα που θέλει να είναι σε όλα πρώτη. Ε να της μπω κι εγώ λίγο στο μάτι λοιπόν !!!!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμείς θα της πάρουμε δωράκι φέτος πρώτη φορά αφού έγινε καλή και σεβαστική πιά, έχει αδυναμία στις ασημένιες κορνίζες θα της πάρω μια και θα βάλω την φώτο του μπέμπη μου μέσα!!!
Είμαι σίγουρη πως θα το λατρέψει το δωράκι Very Happy

newagemama

newagemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
vasoula έγραψε: Εμείς θα της πάρουμε δωράκι φέτος πρώτη φορά αφού έγινε καλή και σεβαστική πιά, έχει αδυναμία στις ασημένιες κορνίζες θα της πάρω μια και θα βάλω την φώτο του μπέμπη μου μέσα!!!
Είμαι σίγουρη πως θα το λατρέψει το δωράκι Very Happy

Εγώ δεν αισθάνομαι την ανάγκη να κάνω δώρο και δεν θα κάνω.

http://newagemama.wordpress.com

MANOU

MANOU
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμεις παντως θα παρουμε και στις 2(μαμα μου και πεθερα) ενα δωρακι,συμβολικο.Αλλες φορες λουλουδια,μια κορνιζα,κατι τετοιο.
Εγω παντως λιωνω,οταν μου κανει πραγματακια η κορη μου,με τα χερακια της. flower

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
newagemama έγραψε:
vasoula έγραψε: Εμείς θα της πάρουμε δωράκι φέτος πρώτη φορά αφού έγινε καλή και σεβαστική πιά, έχει αδυναμία στις ασημένιες κορνίζες θα της πάρω μια και θα βάλω την φώτο του μπέμπη μου μέσα!!!
Είμαι σίγουρη πως θα το λατρέψει το δωράκι Very Happy

Εγώ δεν αισθάνομαι την ανάγκη να κάνω δώρο και δεν θα κάνω.

..και πολύ καλά θα κάνεις αν δεν το νιώθεις κορίτσι μου, εγω σκεφτομαι ετσι τωρα πρωτη φορα να της παρουμε κατι εντωμεταξύ αν περάσω απο κεί αν δεν περάσω του χρονου δεν πειραζει δεν παθαινει και τιποτα, η μαμα λεει να μην της παρω τίποτα γιατι της έκανα ήδη και ποιο είναι αυτό;; Το εγγονακι της λεει Very Happy Very Happy

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
Olivia έγραψε:Κορίτσια, δεν ξέρω τι θα κάνετε με την πεθερά σας στην γιορτή της μητέρας, πάντως η γιορτή της μητέρας είναι στις 8 του μήνα και όχι στις 13! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

χαχαχα!!!!!!!!!ειδες πως μας αποσυντονισαν παλι οι ατιμες οι πεθερες?!?!?!

Άντε μετά να την πείσεις ότι δεν πήρες τηλέφωνο γιατί νόμιζες ότι η γιορτή της μητέρας ήταν άλλη μέρα...

Ο άντρας μου κάθε χρόνο αγοράζει τρεις ανθοδέσμες, μια για μένα (από τα μωρά) μια για τη μαμά μου και μια για τη μαμά του. Σε όλες γράφει "χρόνια πολλά μαμα" και στη δική μου γράφει και τα ονόματα των παιδιών απο κάτω. Τις πηγαίνουμε αυτοπροσώπως και τις δύο
Α. διότι Κυριακή τρώμε στην πεθερά μου και πηγαίνουμε την ανθοδέσμη της και
Β. μένουμε ακριβώς κάτω από το πατρικό μου και πηγαίνω την ανθοδέσμη της μαμάς μου πάνω.
Αν είχα προβλήματα με την πεθερά δεν ξέρω τι θα έκανα να πω την αλήθεια.. Μάλλον θα έπαιρνε ο ανήρ τηλέφωνο ή θα πήγαινε αυτος μόνος του...

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κάθε χρόνο πηγαίνουμε στην πεθερά μου τα λουλουδάκια της όπως πρέπει και στην γιορτή της μητέρας και στην ονομαστική της εορτή και στην επέτειο τον γενεθλίων της και και και... μας μοιράζεται τις γιορτές, τις αργίες, τώρα προσπαθεί να κάνει μόδα και τις Κυριακές και πάει λέγοντας... μα πάλι δεν τις φτάνουν.

Η δικιά μου η μαμά τα τελευταία 10 χρόνια με στερείται σε κάθε γιορτή της, σε κάθε επέτειο των γενεθλίων της και το Μάη δεν παίρνει πια λουλούδια και ας είναι και αυτή μανούλα κάποιου παιδιού... είμαστε πολλά χιλιόμετρα μακριά, γιατί εγώ επέλεξα να ακολουθήσω την καρδιά μου, μα της αρκεί να με βλέπει με δόσεις, λίγες μέρες μόνο τον χρόνο, αρκεί λέει να ξέρει πως είμαι ευτυχισμένη με τη ζωή που διάλεξα να κάνω και ας μου μιλάει στο τηλέφωνο κοιτάζοντας την φωτογραφία μου στον μπουφέ... κλασική ατάκα πλέον Smile
Τώρα να με άκουγε θα μου έλεγε "Δεν πειράζει πουλάκι μου, σιγά τώρα που θα τα βάψουμε μαύρα για αυτό, και μόνο που το σκέφτεσαι μου φτάνει..."

Γι΄ αυτό και ειδικότερα στην γιορτή της μητέρας, την ανθοδέσμη στην πεθερά μου μου την σπάει που την πηγαίνω, με νευριάζει που μπαίνω στην διαδικασία να πάω στον ανθοπώλη, να την επιλέξω, να γράψω την χαζόκαρτα, γενικά η όλη ιστορία με εκνευρίζει, δεν το κάνω με την καρδιά μου, μέσα μου είμαι συννεφιασμένη. Δεν μου έχει κάνει κάτι η γυναίκα, αλλά... το θεωρώ πολύ άδικο, γιατί όπως και να το κάνουμε η δική μου η μαμά για μένα ΤΗΝ ΑΞΙΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ και δεν μπορεί να την έχει... είναι πολύ εγωιστικό που σκέφτομαι έτσι? Sad

MANOU

MANOU
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Νενακι μου δε νομιζω να ειναι καθολου εγωιστικος ο τροπος που σκεφετσαι.Το αντιθετο θα ελεγα,αν λαβουμε υπ'οψιν οτι εχεις και τη μανουλα σου μακρυα σου...
Γιατι δε δοκιμαζεις να ετοιμασεις μια ομορφη καρτουλα να στειλεις στη μαμα σου,ετσι ωστε να εχει κι εκεινη κατι απο σενα για εκεινη τη μερα,που γιορταζει;Εμενα προσωπικα θα μου αρεσε πολυ,εγω αν και ειμαστε κοντα με τη μαμα μου,συνηθως της κανω μια καρτα και της γραφω κι ενα ποιηματακι(καθοτι "ποητρια",λεμε τωρα.....) και συγκινειται,παρα πολυ.
Στην πεθερα μου,θα παω καθε χρονο δωρακι,αλλα δεν θα της εχω βγαλει την ψυχη μου,μεσα απο τα γραπτα μου,γιατι ΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ!!!!!!

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MANOU έγραψε:Νενακι μου δε νομιζω να ειναι καθολου εγωιστικος ο τροπος που σκεφετσαι.Το αντιθετο θα ελεγα,αν λαβουμε υπ'οψιν οτι εχεις και τη μανουλα σου μακρυα σου...
Γιατι δε δοκιμαζεις να ετοιμασεις μια ομορφη καρτουλα να στειλεις στη μαμα σου,ετσι ωστε να εχει κι εκεινη κατι απο σενα για εκεινη τη μερα,που γιορταζει;Εμενα προσωπικα θα μου αρεσε πολυ,εγω αν και ειμαστε κοντα με τη μαμα μου,συνηθως της κανω μια καρτα και της γραφω κι ενα ποιηματακι(καθοτι "ποητρια",λεμε τωρα.....) και συγκινειται,παρα πολυ.
Στην πεθερα μου,θα παω καθε χρονο δωρακι,αλλα δεν θα της εχω βγαλει την ψυχη μου,μεσα απο τα γραπτα μου,γιατι ΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ!!!!!!

MANΟU ΜΟΥ!!! Πολύ καλή ιδέα... μα εγώ συνήθως είμαι πολύ ευρηματική, αυτό πως δεν το σκέφτηκα ποτέ και είναι τόσο απλό! Καμιά φορά ο νους μας τρέχει στα πολύπλοκα και ξεχνάμε τις απλές όμορφες κινήσεις.

Θα πάω να αγοράσω σήμερα κι όλας μια, το θέμα είναι ότι θα την πάρει Δευτέρα με Τρίτη, αλλά δε νομίζω ότι πειράζει, η έκπληξη θα είναι η ίδια και όσο για το περιεχόμενο της κάρτας... έχω και γω την τάση να γράφω καλά ποιηματάκια και σκέφτομαι επιπλέον και μιας που μου είναι εύκολο, να βγάλω μια φώτο με το αγαπημένο της λουλούδι και να την κολλήσω στην κάρτα.
Νομίζω ότι είναι εκπληκτική κίνηση! Very Happy

Σ' ευχαριστώ τόσο, μα τόσο πολύ!!! Smile Very Happy Very Happy

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
NeNaKi_Gr έγραψε:
MANOU έγραψε:Νενακι μου δε νομιζω να ειναι καθολου εγωιστικος ο τροπος που σκεφετσαι.Το αντιθετο θα ελεγα,αν λαβουμε υπ'οψιν οτι εχεις και τη μανουλα σου μακρυα σου...
Γιατι δε δοκιμαζεις να ετοιμασεις μια ομορφη καρτουλα να στειλεις στη μαμα σου,ετσι ωστε να εχει κι εκεινη κατι απο σενα για εκεινη τη μερα,που γιορταζει;Εμενα προσωπικα θα μου αρεσε πολυ,εγω αν και ειμαστε κοντα με τη μαμα μου,συνηθως της κανω μια καρτα και της γραφω κι ενα ποιηματακι(καθοτι "ποητρια",λεμε τωρα.....) και συγκινειται,παρα πολυ.
Στην πεθερα μου,θα παω καθε χρονο δωρακι,αλλα δεν θα της εχω βγαλει την ψυχη μου,μεσα απο τα γραπτα μου,γιατι ΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ!!!!!!

MANΟU ΜΟΥ!!! Πολύ καλή ιδέα... μα εγώ συνήθως είμαι πολύ ευρηματική, αυτό πως δεν το σκέφτηκα ποτέ και είναι τόσο απλό! Καμιά φορά ο νους μας τρέχει στα πολύπλοκα και ξεχνάμε τις απλές όμορφες κινήσεις.

Θα πάω να αγοράσω σήμερα κι όλας μια, το θέμα είναι ότι θα την πάρει Δευτέρα με Τρίτη, αλλά δε νομίζω ότι πειράζει, η έκπληξη θα είναι η ίδια και όσο για το περιεχόμενο της κάρτας... έχω και γω την τάση να γράφω καλά ποιηματάκια και σκέφτομαι επιπλέον και μιας που μου είναι εύκολο, να βγάλω μια φώτο με το αγαπημένο της λουλούδι και να την κολλήσω στην κάρτα.
Νομίζω ότι είναι εκπληκτική κίνηση! Very Happy

Σ' ευχαριστώ τόσο, μα τόσο πολύ!!! Smile Very Happy Very Happy

Νενάκι, εμένα ο άντρας μου όταν τα είχαμε και είχε πάει στρατό, πριν φύγει, κανόνισε με ένα ανθοπωλείο -μήνες πριν- στα γενέθλιά μου να μου φέρουν μία ανθοδέσμη. Απλά πήρε να τους το υπενθυμίσει τηλεφωνικώς. Μπορώ να πω ότι μου έκανε πολύ θετική εντύπωση, ακόμα και αν δεν μου αρέσουν τα λουλούδια, οι ανθοδέσμες και τα συναφή. Ήταν η σκέψη όμως. Σκέφτηκε μήνες πριν τα γενέθλιά μου, ότι δεν θα ήταν εδώ και κάτι έπρεπε να κάνει γι' αυτό. Μπορείς να κάνεις και εσύ κάτι αντίστοιχο αν συνεννοηθείς με κάποιο συγγενή να πάει σε ένα ανθοπωλείο και να πάρει λουλούδια εκ μέρους σου.

newagemama

newagemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια το βουλώνω! Ο άντρας μου έγραψε ποίημα για την 80χρονη πεθερά μου κι έτσι της έκανε το καλύτερο δώρο

Κοίτα να δεις που μου βγήκε ποιητής!
Το έβαλα εδώ αν θέλετε να το διαβάσετε, μου φαίνεται αληθινά καλό:

http://newagemama.com/2011/05/06/

http://newagemama.wordpress.com

princess 05/05/10

princess 05/05/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
26/04/11 πηρε η κορουλα μου το ονομα της ...τι άλλο????ισα ισα χτες ο αντρας μου της ζητησε δωρακι...να του δωσει λεφτα να φτιαξουμε το αμαξι..χαχα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις