Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
111 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 111 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
cinderella έγραψε:ΚΩΝΕΙΟ θέλω να της δώσω της κακιασμένης... ωχ αφήστε, ετοιμαζόμαστε να πάμε αύριο στο τρωκτικόσπιτό της κ μ εχουν ζωσει τα φιδια!!! Εγώ το΄έχω πει μεχρι να πεθανω δεν θα τη χωνεψω ουτε στο ελαχιστο!!! 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259
ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΙΩΘΩ Κ ΕΓΩ CINDERELLA!ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ,ΤΗΣ ΜΙΛΑΩ ΑΠΟ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ Κ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΑΘΩ.

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια εγω την σεβομαι και την εκτιμω γιατι μεγαλωσε εναν υπεροχο ανθρωπο τον αντρα μου!!!! δωρο θα της κανω σε μια αλλη περισταση πχ γεννεθλια. μανα ειναι μονο μια.....η μανουλα μου!!!! δεν μου αρεσει να προσποιουμαι ουτε να κανω πραγματα που δε τα νιωθω πραγματικα. σορρυ γλυκεια μου πεθερα αλλα δεν εισαι η μαμα μου.....σου στελνω ενα φιλι 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 417472 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 417472 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 417472
καλο ειναι κι αυτο......

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
beba160a έγραψε:κοριτσια εγω την σεβομαι και την εκτιμω γιατι μεγαλωσε εναν υπεροχο ανθρωπο τον αντρα μου!!!! δωρο θα της κανω σε μια αλλη περισταση πχ γεννεθλια. μανα ειναι μονο μια.....η μανουλα μου!!!! δεν μου αρεσει να προσποιουμαι ουτε να κανω πραγματα που δε τα νιωθω πραγματικα. σορρυ γλυκεια μου πεθερα αλλα δεν εισαι η μαμα μου.....σου στελνω ενα φιλι 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 417472 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 417472 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 417472
καλο ειναι κι αυτο......

Πάρα πολύ σωστά, ακριβώς έτσι και γω.. σέβομαι και εκτιμώ την πεθερά μου, γιατί μεγάλωσε τον γιό της ως έναν αξιόλογο άνθρωπο και έναν καταπληκτικό άντρα για να τον βρώ εγώ και να γίνει ο σύντροφος της ζωής μου και απο τώρα φαίνεται ότι θα γίνει και ένας εξαίρετος πατέρας! Την ευχαριστώ που ανέθρεψε έναν τέτοιο άνθρωπο, αλλά μανούλα μου δεν είναι και δεν θα γίνει ποτέ, δε θα μπορέσω ποτέ να την αποκαλέσω έτσι και ας υπάρξει υπόδειγμα πεθεράς.
Γι' αυτό και την Κυριακή εγώ θα απέχω από το δώρο της, δεν θα υπογράψω την κάρτα που θα συνοδεύει την ανθοδέσμη της απλά και όμορφα και εφ΄ όσον έτσι αισθάνομαι, έτσι είναι το σωστό και έτσι πρέπει να γίνει, άλλωστε και ο άντρας μου το ίδιο θα κάνει για την δική μου μητέρα και δε με ενοχλεί καθόλου.
Έχει δίκιο η beba.. τέτοια μέρα είναι αμαρτία για το Θεό να προσποιηθώ και να αποδώσω τέτοια ιδιότητα στην πεθερά μου, να προσφωνήσω έναν τίτλο που ξέρω ότι δεν τον έχει στην καρδιά μου.

Έτσι και με βάση την ιδέα της MANOU, πήγα το απόγευμα στο βιβλιοπωλείο και αγόρασα για τη μητέρα μου μια πανέμορφη καρτούλα και μαζί ένα πολύ γλυκό βιβλιαράκι με στιχάκια και λόγια, αφιερωμένο αποκλειστικά απο την κόρη στην μάνα.
Θα καθίσω το βράδυ με την ησυχία μου να γράψω και το ποιηματάκι που θα τη συνοδεύει και αύριο θα τα στείλω. Δευτέρα με Τρίτη το πολύ θα είναι εκεί.. λίγο καθυστερημένα βέβαια, αλλά η χαρά που θα κάνει θα είναι η ίδια φαντάζομαι και εγώ θα αισθανθώ πολύ καλύτερα σαν "παιδί" Very Happy

Για τον άντρα μου διάλεξα απλά μια μικρή και εξίσου όμορφη καρτούλα για να τη βάλει μέσα στα λουλούδια που θα πάρει. Τώρα το τι θα γράψει μέσα στην κάρτα, είναι δικό του θέμα... ο καθείς με τη μαμά του Smile

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ EIMAIMAMA!!!
Να σας χαίρονται τα κουκλιά σας και του χρόνου με υγεία πάνω απ’ όλα για να ευχηθούμε σε ακόμα περισσότερες!!! 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 417472 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 417472 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 417472

"Μια σταγόνα γάλα απο το μωρό στο φόρεμα σου...
Ένας λεκές απο γλυκό επάνω στα μαλλιά σου...
Μια τσίχλά κολλημένη στου πουκαμίσου σου τα κουμπιά...
Ένα παπούτσι σου κίτρινο βαμμένο με μπογιά...

Αυτά είναι τα εμβλήματα με τα οποία τιμώνται όλες οι αγαπημένες μητέρες.
Φόρα το δικό σου με υπερηφάνια!"

-Christine Harris-


Αφιερωμένο σε όλες σας... Smile



Έχει επεξεργασθεί από τον/την NeNaKi_Gr στις Παρ Μάης 06, 2011 12:23 pm, 1 φορά

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
NeNaKi_Gr έγραψε:

γιατί δεν κανονίζεις να της πάει ένας ανθοπώλης ντελίβερη μίά ωραία γεμάτη ανθοδεσμη αφού το θέλεις τόσο;; Είμαι σίγουρη πως θα ενθουσιαστεί! και θα νιώσεις κι εσύ κι αυτή σαν να ήσουν εκεί!
Laughing

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
newagemama έγραψε:

http://newagemama.com/2011/05/06/

εγώ συγκινήθηκα πάντως!
μου άρεσε πολύ !

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
newagemama έγραψε:Κορίτσια το βουλώνω! Ο άντρας μου έγραψε ποίημα για την 80χρονη πεθερά μου κι έτσι της έκανε το καλύτερο δώρο

Κοίτα να δεις που μου βγήκε ποιητής!
Το έβαλα εδώ αν θέλετε να το διαβάσετε, μου φαίνεται αληθινά καλό:

http://newagemama.com/2011/05/06/

ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΠΟΥ ΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ.
ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΤΟΙΟΣ ΓΙΟΣ...

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
new2eenmommy έγραψε:
NeNaKi_Gr έγραψε:

γιατί δεν κανονίζεις να της πάει ένας ανθοπώλης ντελίβερη μίά ωραία γεμάτη ανθοδεσμη αφού το θέλεις τόσο;; Είμαι σίγουρη πως θα ενθουσιαστεί! και θα νιώσεις κι εσύ κι αυτή σαν να ήσουν εκεί!
Laughing

Αυτή ήταν η αρχική μου σκέψη, αλλά η συγκεκριμένη διαδικασία μέσω Internet ειναι κομμάτι ακριβούτσικη για μένα και τη δεδομένη περίοδο είμαστε κάπως οικονομικά περιορισμένοι.
Έχω στείλει στο παρελθόν μέσω διαδικτύου και μου βγήκε αρκετά ακριβότερα η όλη διαδικασία απο το να πας σε ένα συμβατικό ανθοπωλείο και να τα αγοράσεις. Άσε που θέλουν και πιστωτική, οπότε τζίφος.
Δεν πειράζει, την επόμενη φορά θα το κανονίσω αλλιώς Wink

Αν και νομίζω ότι το βιβλιαράκι με την καρτούλα που της πήρα θα το φυλάξει ως κόρη οφθαλμού, αφού πρώτα πλαντάξει στο κλάμα... κλασικά μανουλιδίστικα πράματα δλδ Laughing
Από την άλλη, εδώ που τα λέμε ,άλλο να είναι βλέπεις σε ένα κομμάτι χαρτί λέξεις που σχημάτισε με το στυλό το παιδάκι σου και άλλο να σου φέρει ένας ξένος μια ξενοδιαλεγμένη ανθοδέσμη με ένα ξερό Χρόνια Πολλά.

Να' σαι καλά πάντως για την πρόταση Smile
Σ’ ευχαριστώ πολύ καλή μου! 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 417472

Αισθάνομαι ήδη ικανοποιημένη και αρκετά χαρούμενη, γιατί όπως και να' χει φέτος η μαμά μου θα πάρει το δωράκι της ως πρέπει και στο εξής κάθε χρόνο θα καταφθάνει στην πόρτα της με τον ίδιο τρόπο, ότι και να γίνει Smile
Είναι σπουδαίος άνθρωπος και της αξίζει!

Δεν έχει καμία σημασία πόσο μεγάλη είμαι.
Κάθε φορά που βλέπω κάτι καινούριο ή όμορφο, θέλω να φωνάξω: "Μανούλα μου έλα να δείς"!
-Helen Exley-


...Ακριβώς έτσι! Smile

elenaki pod


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΔΕΝΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΑΡΕΤΕ ΔΩΡΟ...ΠΕΘΕΡΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ...ΟΧΙ ΜΑΜΑ ΣΑΣ...ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΠΑΡΕΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΣΑΣ....ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ....ΟΧΙ ΔΙΚΙΑ ΣΑΣ....ΕΣΕΙΣ ΠΑΡΤΕ ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΑΣ... Wink

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΜΑΣ.ΕΞΑΛΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ !

ntintina

ntintina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγώ ήθελα να στείλω ανθοδέσμες και στη μαμα μου και στη πεθερα μου ..τελικα ειδα τις τιμες στα ονλαιν μαγαζια που βρήκα και αλλαξα γνώμη..θα τις παρουμε τηλ !!

refaki

refaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
katerina780 έγραψε:
cinderella έγραψε:ΚΩΝΕΙΟ θέλω να της δώσω της κακιασμένης... ωχ αφήστε, ετοιμαζόμαστε να πάμε αύριο στο τρωκτικόσπιτό της κ μ εχουν ζωσει τα φιδια!!! Εγώ το΄έχω πει μεχρι να πεθανω δεν θα τη χωνεψω ουτε στο ελαχιστο!!! 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 679259
ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΙΩΘΩ Κ ΕΓΩ CINDERELLA!ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ,ΤΗΣ ΜΙΛΑΩ ΑΠΟ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ Κ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΑΘΩ.


ΚΑΙ ΓΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΔΕ ΘΕΛΩ ΣΙΓΑ ΜΗ ΤΗΣ ΠΑΩ ΚΑΙ ΔΩΡΟ... ΟΥΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΤΗΣ

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
συγνωμη κοριτσια που παρεμβενω,κατι ασχετο η γιορτη της μητερας ειναι σημερα και οχι 13 μαιου.Το λεω γιατι και εγω ετσι νομιζα. 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 893968

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θέλουν και δώρο τρομάρα τους(οι πεθερές εννοώ)..για να μας ΄΄καβαλάνε ΄΄ ακόμη περισσότερο....αχ...!!! τα νεύρα μου!! Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ap'oti katalava eimai i monadiki pou den eimai petheroplikti!!!!kai eimai toso xaroumeni...vre koritsia giati etsi???toso xalia i katastasi???emena i dikia mou me agapaei kai mou to deixnei omws.oxi apla logia..den ipostirizei to gio tis mono kai mono epeidi einai paidi tis

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
snoopy έγραψε:ap'oti katalava eimai i monadiki pou den eimai petheroplikti!!!!kai eimai toso xaroumeni...vre koritsia giati etsi???toso xalia i katastasi???emena i dikia mou me agapaei kai mou to deixnei omws.oxi apla logia..den ipostirizei to gio tis mono kai mono epeidi einai paidi tis

μη το λες πουθενα ...ουτε στον παπα που λένε....εχεις τρελή τυχη!!!προσευχήσου να ειναι για πάντα έτσι....εγω στο εύχομαι πάντως!!

αληθεια..τι θα της πάρεις...,?(της πεθερούλας)

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
leipei mazi me ti mama mou ekdromi!!oute sti mama mou den pira!!tous milisa apla sto tilefono!tis perimenw to vradi na erthoun

newagemama

newagemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
new2eenmommy έγραψε:
newagemama έγραψε:

http://newagemama.com/2011/05/06/

εγώ συγκινήθηκα πάντως!
μου άρεσε πολύ !

Λοιπόν, η πεθερά μου είναι πάνω από 80 ετών, μένει 400 χιλιόμετρα μακριά και μια εγγονή της της διάβασε το ποίημα που της έγραψε ο άντρας μου από το μπλογκ μου. Επεσε η συγκίνηση και το δάκρυ σύννεφο. Μετά ήταν όλο καμάρι και περηφάνεια για το δώρο που της έκανε ο γιος της.

Μια μανούλα είναι και η πεθερά όπως κι εμείς!

http://newagemama.wordpress.com

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η καρτούλα που σας είχα πεί ότι έστειλα στη μητέρα μου, τελικά έφτασε στον προορισμό της σήμερα το πρωί. Μάλιστα, τη συνόδευσα και με ένα γράμμα. Εναπόθεσα μέσα όλα τα συναισθήματα που έχω για εκείνη... ένα σ' αγαπώ, ένα ευχαριστώ και ένα συγνώμη... πράγματα που πλέον ξεχνάω να πω, γιατί... "μεγάλωσα" πια και απλά σαν ενήλικας θεωρώ χαζά, ότι εννοούνται.
Ήταν το καλύτερο δώρο που θα μπορούσα να διαλέξω για 'κείνη φέτος, μιας και το χρόνο που μας πέρασε με στερήθηκε όσο ποτέ. Και χαίρομαι που το έκανα, γιατί μου δόθηκε η ευκαιρία να πω πράματα που αν έμεναν μέσα μου, θα ερχόταν ο καιρός κάποτε που ίσως το μετάνιωνα για όλη την υπόλοιπη μου ζωή.
Καμιά φορά σκεφτόμαστε πως δεν είναι απαιτητό να πούμε στην μητέρα μας "μαμά μου, σ' αγαπώ", υποθέτουμε ότι το ξέρει ήδη και αφήνουμε το χρόνο να κυλήσει. Και φθάνει μια στιγμή που πρέπει να πούμε οριστικά αντίο και τότε συνειδητοποιούμε πως είναι τόσα πολλά αυτά που θέλαμε να της ομολογήσουμε μα δεν το κάναμε ποτέ, γιατί πλέον είχαμε "μεγαλώσει".

Σήμερα το πρωί και επειδή η μητέρα μου ξυπνάει πολύ νωρίς, μην αντέχοντας να περιμένει και για να μη με ξυπνήσει, μου έστειλε ένα μικρούλη μήνυμα στο κινητό... τέσσερις γραμμές που ως δια μαγείας κάλυπταν την κάθε αράδα του γράμματος μου...


"Εσύ είσαι ο κόσμος μου,
εσύ και η ζωή μου,
εσύ η περηφάνια μου
εσύ και η αναπνοή μου.

Σ' ευχαριστώ άγγελε μου!
Είμαι ήδη πολύ περήφανη για σένα και κάνεις λάθος... είσαι το καλύτερο παιδάκι όλου του κόσμου. Όσες φορές κι αν ξαναγεννιόμουν, μόνο δική σου μανούλα θα ήθελα να΄ μαι!

Σ' αγαπώ τόσο πολύ παιδάκι μου!"


Πείτε στις μανούλες σας ότι τις αγαπάτε, μην υποθέτετε χαζά ότι το ξέρουν ήδη. Εννοείτε ότι όλες το ξέρουν, και σείς το ξέρετε για τα δικά σας παιδιά, αυτό δε σημαίνει όμως ότι δεν σας αξίζει και να το ακούτε.

Να’ στε καλά και του χρόνου, και σας ευχαριστώ πολύ που με βοηθήσατε με τον τρόπο σας να κάνω φέτος και τη δική μου μαμά τόσο ευτυχισμένη Smile

13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 417472 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 417472 13 Μαϊου γιορτη της Μητερας...Δωρο στην "γλυκεια"πεθερουλα??? - Σελίδα 3 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις