Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
69 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 69 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κάποια τέτοια τραγικά δόγματα όχι δεν ισχύουν σε καμια περίπτωση (αυτό για την περίοδο) το έχω συζητήσει και επίσης έχω συζητήσει και άλλα θέματα με ανθρώπους που ασχολούνται πολύ...
Τώρα αυτό με τα βαφτιστήρια εγώ θα το τηρούσα..αν και δεν πιστεύω ότι μπορεί να υπάρξει αιμομιξία με την έννοια της αρρώστιας κλπ κλπ... Παρόλαυτα πιστεύω πως ναι είναι πνευματικά αδέλφια τα παιδιά που έχουν ίδιους νονούς

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Με την ιδια λογικη ομως ο νονος ειναι πνευματικος πατερας αρα πρεπει να ελεξουμε αν βαπτισει αγορι να κανει και ο ιδιος του μονο αγορια γιατι αν κανει κορη και ερωτευτουν τοτε εχουμε "αιμομιξια" σωστα? Μηπως φταει το περασμενο της ωρας και δεν σκεφτομαι καλα? Παω για υπνο...καληνυχτα κοριτσια Very Happy

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch Ο νονός έχει βαφτίσει αγόρι... - Σελίδα 2 850933 Ο νονός έχει βαφτίσει αγόρι... - Σελίδα 2 850933 Ο νονός έχει βαφτίσει αγόρι... - Σελίδα 2 850933

manoula3

manoula3
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κ γω εχω ακουσει οτι αμα βαφτισεις αγορι..μονο αγορια μπορεις να βαφτιζεις μετα....για τον λογο που ειπε κ η μπουμπουκιτσα!!!αφου αυτα τα παιδια θα εχουν πνευματικο πατερα τον νονο...δεν μπορουν να παντρευτουν,να κανουν σχεση γιατι θεωρουνται σαν αδερφια!!γι'αυτο για τυχον δυσαρεστες καταστασεις μεταξυ των παιδιων επιβαλλεται να βαφτιζει καποιος ειτε αγορια ειτε κοριτσια!!!
τωρα δεν ξερω περι τινος προκειται...δογματα...αποψεις ξεπερασμενες,αλλα εγω αν ποτε βαφτισω θα το τηρησω!!!

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
CHRISLA2216 έγραψε:
momirene έγραψε:Βασικα πιστευω πως το θεμα και παλι ειανι σε τι παπα θα πεσεις. Οπως στις περιπτωσεις που δεν δεχονται τον νονο με πολιτικο γαμο.

ΝΑΙ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΗΣ..
ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΘΡΗΣΚΟ ΑΤΟΜΟ, ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΕΣΤΩ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΠΑΠΑΔΕΣ..
ΑΝ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙΣ Κ ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ, ΑΠΛΑ ΑΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΜΙΣΟΥΣ...
ΟΧΙ ΕΣΥ, mOMIRENE.. ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΛΑΩ..
Εγω δεν εχω προβλημα. Ο καθενας πιστευει οτι θελει και δεν θυμωνω με οτι κι αν πεις.
Αλλωστε να ρωτησω κατι αλλο: εσεις τα εσωρουχα (λαδοπανα) του μωρου τι τα κανατε?
Εγω προσωπικα τα στεγνωσα με τα λαδια και τα κρατησα σαν φιλαχτο κατω απο το στρωματακι του μωρου. Ετσι μου ειπε ο πνευματικος μου, ετσι εκανα. Αν δεν το ηξερα και τα επλενα δεν θα ενοιωθα τυψεις. Οτι δεν ξερεις δεν ειναι και απαραιτητα κακο. Ή αν υπηρχαν πολλες γνωμες για το τι θα τα κανω τελικα, θα εκανα αυτο που εγω πιστευα σωστο. Οποτε ο καθενας με αυτο που νοιωθει σωστο και καλο αυτο κανει.
Καλημεραααααααα

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
momirene έγραψε:Με την ιδια λογικη ομως ο νονος ειναι πνευματικος πατερας αρα πρεπει να ελεξουμε αν βαπτισει αγορι να κανει και ο ιδιος του μονο αγορια γιατι αν κανει κορη και ερωτευτουν τοτε εχουμε "αιμομιξια" σωστα? Μηπως φταει το περασμενο της ωρας και δεν σκεφτομαι καλα? Παω για υπνο...καληνυχτα κοριτσια Very Happy

Δεν χρειαζεται να κανει μονο αγορια γιατι τα παιδια του θα ξερουν το βαφτιστηρι του....και αν και το λες για αστειο η κοροιδευτικα....ναι δεν μπορουν τα παιδια σου να παντρευτουν με το βαφτιστιρι σου!!

gennie


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
momirene έγραψε:
CHRISLA2216 έγραψε:
momirene έγραψε:Βασικα πιστευω πως το θεμα και παλι ειανι σε τι παπα θα πεσεις. Οπως στις περιπτωσεις που δεν δεχονται τον νονο με πολιτικο γαμο.

ΝΑΙ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΗΣ..
ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΘΡΗΣΚΟ ΑΤΟΜΟ, ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΕΣΤΩ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΠΑΠΑΔΕΣ..
ΑΝ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙΣ Κ ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ, ΑΠΛΑ ΑΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΜΙΣΟΥΣ...
ΟΧΙ ΕΣΥ, mOMIRENE.. ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΛΑΩ..
Εγω δεν εχω προβλημα. Ο καθενας πιστευει οτι θελει και δεν θυμωνω με οτι κι αν πεις.
Αλλωστε να ρωτησω κατι αλλο: εσεις τα εσωρουχα (λαδοπανα) του μωρου τι τα κανατε?
Εγω προσωπικα τα στεγνωσα με τα λαδια και τα κρατησα σαν φιλαχτο κατω απο το στρωματακι του μωρου. Ετσι μου ειπε ο πνευματικος μου, ετσι εκανα. Αν δεν το ηξερα και τα επλενα δεν θα ενοιωθα τυψεις. Οτι δεν ξερεις δεν ειναι και απαραιτητα κακο. Ή αν υπηρχαν πολλες γνωμες για το τι θα τα κανω τελικα, θα εκανα αυτο που εγω πιστευα σωστο. Οποτε ο καθενας με αυτο που νοιωθει σωστο και καλο αυτο κανει.
Καλημεραααααααα

κι εγώ τα λαδόπανα των παιδιών μου τα έπλυνα, κατά το έθιμο, στη θάλασσα καθώς και άφησα τα παιδιά 3 μέρες με το λαδάκι στο κεφάλι τους (το υπόλοιπο σώμα το έκανα μπάνιο), πάλι γιατί μου άρεσε το έθιμο και επειδή δεν θεωρούσα ότι θα πάθουν και τίποτα (αν πίστευα ότι θα πάθουν π.χ. αναφυλαξία λόγω ζέστης φυσικά και θα τα έλουζα, όπως έχω διαβάσει κι εδώ μέσα διάφορες κοπέλες που το έκαναν και πολύ καλά έκαναν). Όμως, το να έχω ένα αγαπημένο πρόσωπο που να λατρεύει το παιδί μου και να θέλει να το βαφτίσει και να μην "επιτρέπεται" να το κάνει επειδή έχει ήδη βαφτιστήρι αντίθετου φύλου, το θεωρώ τραβηγμένο, επειδή το "πρόβλημα" είναι μόνο θεωρητικό. Κι αν παντρευτούν δηλαδή τι έγινε?

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια το θεμα ειναι καθαρα ηθικο. Σαφως και δεν υφίσταται αιμομιξία. Αν διαβασετε το αρθρο που σας εβαλα γραφει οτι εχει καταργηθεί απο τους κανονες της εκκλησιας απο το 2000. Αν ισχυει αυτο παύει να ειναι και ηθικο πλεον το θεμα.

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κανονικά δεν επιτρέπεται να παντρευτούν τα πνευματικά αδέλφια! Αυτό είναι άσχετο από το αν μπορούμε να βαφτίσουμε και αγόρια και κορίτσια

marypanagiot

marypanagiot
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια, εμενα το γιο μου το βαφτισε ενα ζευγαρι φιλων και η κοπελα εχει ηδη βαφτισει κοριτσι. Ο θειος της ειναι παπας και οταν τη ρωτησε της ειπε πως απλα πρεπει να παρει ευχη (την οποια και της εδωσε ο ιδιος) και να γνωριστουν αργοτερα τα παιδια μεταξυ τους για να μην προκυψει ερωτας κ τρεχουμε και δε φτανουμε.
Και για να μη νομιζουμε οτι αυτα ειναι τωρινα, ειμαι 35 χρονων και ο δικος μου νονος εχει βαφτισει τη μιση επαρχιακη πολη στην οποια ζει (αγορια κ κοριτσια- κ δεν εχω γνωρισει και κανενα- ευτυχως εχω γνωρισει τη νονα του αντρα μου - χαχαχαχα!!!).

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΗΝ ΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟ
ΜΗΝ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΙΕΡΟ Η ΓΥΝΑΙΚΑ
ΜΗΝ ΜΠΕΙ Η ΛΕΧΩΝΑ ΣΕ ΕΚΛΗΣΙΑ
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΤΕΚΝΗ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΚΑΠΩΣ
ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΑΠΛΩΜΕΝΑ ΡΟΥΧΑ ΑΣΑΡΑΝΤΗΣΤΟΥ ΜΩΡΟΥ
ΠΟΣΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΑΚΑΚΙΕΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ?????
ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΟΝΟΥΣ ΤΑ ΛΕΓΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΠΟΥ Η ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΛΕΙΣΤΕΣ. Ο ΝΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΒΑΦΤΙΣΕΙ ΤΟ ΜΙΣΟ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ.ΑΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. Ε ΚΑΙ?Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΗΤΑΝ ΑΤΕΚΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΧΕ ΟΛΑ ΣΑΝ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ.
ΟΙ ΠΑΠΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΙ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΛΗΣΙΑ.

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω βαπτισα πριν 20 χρονια ενα κοριτσακι 2 μιση χρονων που σημερα ειναι 23 και πριν 4 μια κοπελα που σημερα ειναι 25 χρονων παντρεμενη με δυο παιδια στη Σουηδια. Και θα βαπτισω αγορι, δε νομιζω να βρεθει με καμια απο τις δυο, το μωρο ειναι 4 μηνων... Λετε μια απο τις δυο να βγει τεκνατζου;;;...
Αποκλειετε εγω τις λαδοσα Laughing Laughing Laughing Laughing
Εχετε ακουσει ποτε οτι καποιο ζευγαρι που παντρευτηκε ειχε κοινο νονο; Εγω για να πω την αληθεια ποτε... Μηπως ο Θεουλης, ετσι κι αλλιως, μας προστατευει και απο αυτο;

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η αληθεια ειναι οτι το εχω σκεφτει κι εγω αυτο...μαλλον μας προστατευει απο τετοια και απο αλλα πιο τραγικα. Μια ιδεα εινια ολα.

marypanagiot

marypanagiot
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Οταν βαφτισα το γιο μου ειχα περιοδο. Οταν μου ειπε ο παπας να προσκυνησω την εικονα, του το ανεφερα και ξερετε τι μου απαντησε; "Σε παρακαλω κοπελα μου, κι αυτο του Θεου ειναι. Προσκυνα".
Εχουν αλλαξει τα πραγματα κοριτσια. Οι νεοι ιερεις θελουν να ειναι πιο κοντα στον κοσμο νομιζω. Με οσους εχω μιλησει ειναι ανθρωποι προσιτοι και οσα μου λενε ειναι τοσο λογικα και τοσο αληθινα χριστιανικα που μου κανει εντυπωση. Μηπως ολες οι προκαταληψεις ειναι απλα των ανθρωπων;

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η βάπτιση της μικρής μου είναι τέλος του μήνα!
Οι κουμπάροι μας έχουν βαπτίσει 2 αγόρια, όχι ένα, δύο!
Μάλιστα με το ένα κάνουμε παρέα και οι γονείς. Τα μικρά έχουν διαφορά σχεδόν 2 χρόνια οπότε δεν είναι εύκολο.
Ούτε με ρώτησε ο παππάς αν έχουν βαπτίσει άλλου φύλου παιδί ούτε τίποτα. & να με ρωτούσε, ότι θεωρούσα εγώ σωστό κατά περίπτωση θα έκανα.
Βασικά θα το θεωρούσα χαζό να ακολουθώ μόνο κάποιους απο τους κανόνες της θρησκείας μας. Είναι λίγο οξύμωρο να μην δεχτείς να έχει το παιδί νονούς που έχουν βαπτίσει άλλου φύλου παιδάκι αλλά να έχεις σεξουαλικές σχέσεις πριν τον γάμο!Αυτή η λογική που ο καθένας διαλέγει οτι τον βολεύει στην θρησκεία μας & το εμπλουτίζει με μεγάλους σταυρούς & τάματα πολύ με ενοχλεί...
Δική μου γνώμη πάντα Very Happy

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rinoula έγραψε:... θα έχω πρόβλημα με τον Παπά?
Εσάς σας ρώτησαν καθόλου?
εμας ο παπας ειπε στον κουμπαρο μας οτι απο δω και περα μπορει να βαφτισει οσα παιδακια θελει αλλα μονο του ιδιουφυλλου

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
chicken έγραψε:Βασικά θα το θεωρούσα χαζό να ακολουθώ μόνο κάποιους απο τους κανόνες της θρησκείας μας. Είναι λίγο οξύμωρο να μην δεχτείς να έχει το παιδί νονούς που έχουν βαπτίσει άλλου φύλου παιδάκι αλλά να έχεις σεξουαλικές σχέσεις πριν τον γάμο!Αυτή η λογική που ο καθένας διαλέγει οτι τον βολεύει στην θρησκεία μας & το εμπλουτίζει με μεγάλους σταυρούς & τάματα πολύ με ενοχλεί...
Δική μου γνώμη πάντα Very Happy


Poso ma poso sumfono.....

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμακα μου έγραψε:ΜΗΝ ΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟ
ΜΗΝ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΙΕΡΟ Η ΓΥΝΑΙΚΑ
ΜΗΝ ΜΠΕΙ Η ΛΕΧΩΝΑ ΣΕ ΕΚΛΗΣΙΑ
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΤΕΚΝΗ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΚΑΠΩΣ
ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΑΠΛΩΜΕΝΑ ΡΟΥΧΑ ΑΣΑΡΑΝΤΗΣΤΟΥ ΜΩΡΟΥ
ΠΟΣΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΑΚΑΚΙΕΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ?????
ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΟΝΟΥΣ ΤΑ ΛΕΓΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΠΟΥ Η ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΛΕΙΣΤΕΣ. Ο ΝΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΒΑΦΤΙΣΕΙ ΤΟ ΜΙΣΟ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ.ΑΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. Ε ΚΑΙ?Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΗΤΑΝ ΑΤΕΚΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΧΕ ΟΛΑ ΣΑΝ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ.
ΟΙ ΠΑΠΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΙ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΛΗΣΙΑ.


συγνωμη αλλα νομιζω πως κανεις λαθος....δεν απομακρυνουν τους νεους...απλα οι νεοι που ειναι ηδη μακρια τα κοροιδευουν ολα αυτα...αν καποιος πιστευει ξερει τι σημαινουν
ΜΗΝ ΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟ---η κοινωνια ειναι ΄΄σωμα και αίμα Χριστού΄΄ γιαυτο δεν κοινωνας οταν εχεις περιοδο γιατι τοτε χάνεις αίμα..
ΜΗΝ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΙΕΡΟ Η ΓΥΝΑΙΚΑ---υπαρχει στις γραφες το άβατο για τις γυναικες στο ιερο οπως και στο Αγιο Ορος
ΜΗΝ ΜΠΕΙ Η ΛΕΧΩΝΑ ΣΕ ΕΚΛΗΣΙΑ ------εχει σαραντα μερες περιοδο η λεχωνα και εως οτου παρει ευχη και σαραντησει πρεπει να απεχει
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΤΕΚΝΗ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΚΑΠΩΣ------αυτο δεν ξερω απο του συμπερανες...ολους το ιδιο τους αντιμετωπιζει ενας σωστος ιερες;,,μεχρι και τον πιο αμαρτωλο....αυτο που αντιμετωπιζουν αρνητικα δεν ειναι η ατεκνια αλλα η έκτρωση!

οπότε αν εσυ τα θεωρείς μ@@@κιες...απλά δεν πιστεύεις...δεν τα πιστεύεις για αυτό....
αλλα και ετσι να ειναι προσεχε οταν μιλας για Τα Θεία..γιατι ακουγεται σαν βλασφιμία...

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συγνωμη μπουμπουκιτσα αλλα οταν εγω πηγα να παρω ευχη ο παππας με ειχε στην πορτα δεν με αφηνε να μπω πιο μεσα, και μαλιστα με ρωτησε αν εχω καθαρισει και του ειπα ναι, επρεπε να με διαβασει πρωτα και μετα να με αφησει να μπω, τι ειμαι αμαρτωλη; δεν καταλαβα δεν ειχα αιμα και το ηξερε, εκνευριστηκα παρα πολυ, τελικα πηραμε την ευχη, αλλα στο δευτερο παιδι οχι δεν πηγα να την παρω, την βαπτισα και εγινε χριστιανη τοτε

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
αλλα και ετσι να ειναι προσεχε οταν μιλας για Τα Θεία..γιατι ακουγεται σαν βλασφιμία...

Ελεος!!!!

Μιλουπακι έγραψε:συγνωμη μπουμπουκιτσα αλλα οταν εγω πηγα να παρω ευχη ο παππας με ειχε στην πορτα δεν με αφηνε να μπω πιο μεσα, και μαλιστα με ρωτησε αν εχω καθαρισει και του ειπα ναι, επρεπε να με διαβασει πρωτα και μετα να με αφησει να μπω, τι ειμαι αμαρτωλη; δεν καταλαβα δεν ειχα αιμα και το ηξερε, εκνευριστηκα παρα πολυ, τελικα πηραμε την ευχη, αλλα στο δευτερο παιδι οχι δεν πηγα να την παρω, την βαπτισα και εγινε χριστιανη τοτε


Εγω την Λυδια την πηγα μονο και μονο για το προβλημα που περασε ξερεις εσυ! Αλλιως μετα απο την συμπεριφορα στην πρωτη ευχη του γιου μου δεν θα πηγαινα!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:συγνωμη μπουμπουκιτσα αλλα οταν εγω πηγα να παρω ευχη ο παππας με ειχε στην πορτα δεν με αφηνε να μπω πιο μεσα, και μαλιστα με ρωτησε αν εχω καθαρισει και του ειπα ναι, επρεπε να με διαβασει πρωτα και μετα να με αφησει να μπω, τι ειμαι αμαρτωλη; δεν καταλαβα δεν ειχα αιμα και το ηξερε, εκνευριστηκα παρα πολυ, τελικα πηραμε την ευχη, αλλα στο δευτερο παιδι οχι δεν πηγα να την παρω, την βαπτισα και εγινε χριστιανη τοτε


μιλουπακι δεν ειχε κατι μαζι σου ..!!!!
.ετσι ειναι το τυπικο της εκκλησίας ...πρεπει να εχεις καθαρισει και να εχεις παρει την ευχη...

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να ειχα αιμα το καταλαβαινω μπουμπουκιτσα μου αλλα με ρωτησε και δεν ειχα, επισης δεν ειπαμε να μπω μεσα ως μεσα, αλλα στην πορτα να μου λεει οχι πιο μεσα ε ελεος δηλ ενιωσα οτι με αντιμετωπισουν ως κατι κακο ενω εφερα ενα παιδι στον κοσμο και ενιωσα και αβολα που με ρωτησε αν ειχα καθαρισει αλλα του απαντησα, κατα τα αλλα δεν ειχα θεμα ηταν καλος ουτε λεφτα δεν δεχτηκε να παρει αλλα στο δευτερο οχι δεν πηγα

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Miloupaki emena me edose euxi o petheros mou kai vevaia den me rotise an exo katharisi....


Tin euxi tin dinoun ston prothalamo tou naou giati to moro tipika den einai xristianos, afou den exei vaptisti. Kai palaiotera osoi den itan vaptismenoi kathontan ston pronao... Ta agoria ta pigainoun stin Agia Trapeza kai ap' oti thimamai ton evale na filisi kathe gonia alla den thimamai ean diavaze parallila kai kapoia euxi....
Den ta theoro ola auta paliomoditika, einai kalo na kratame kapoies paradoseis poso malista oti afora tin ekklisia, alla sumfono sto oti den prepei na xrisimopoioumai auta pou theti os kanones h ekklisia mono ekei pou mas voleuei...


Xilia sugnomi exei problima o upologistis mou kai den ksero na grafo ellinoagglika.....

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nopi μου το παιδι το κραταγε η μανα μου οταν φτασαμε, και πηγα να μπω μεσα στην εκκλησια πριν την πορτα εχει ενα σκεπαστρο και ειναι τα γραφεια τους δεξια αριστερα, το παιδι δεν πηγα να το βαλω το ξερω πρεπει να διαβαστει, λοιπον ετρεξε μονο που δεν με εσπρωξε να μπω απλα μεσα,εμενα δεν μου αρεσε καθολου ενιωσα οτι ειμαι η αμαρτωλη και δεν ξερω τι, εδω περιοδο εχουμε και μπαινουμε στην εκκλησια απλα δεν προσκυναμε τις εικονες και δεν κοινωναμε, εγω ουτε καν αιμα δεν ειχα, και οχι δεν διαβασε μονο το μωρο διαβασε και μενα και μετα με αφησα να παω πιο μεσα και να φιλησω και τις εικονες

vasoula07

vasoula07
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
momirene έγραψε: Αλλα επιτρεπεται να παντρευονται απο 2α ξαδερφια...στα βαπτιστηρια θα κολλησουμε που στο κατω κατω το θεμα της αιμομηξιας ειανι πραγματικο οχι στα λογια Very Happy

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ΣΥΜΦΩΝΩ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις