Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
109 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 109 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Ανεργες μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεργες μανούλες Πεμ Ιουλ 28, 2011 10:45 am

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας μανουλίνια!!! Εγώ δε δηλώνω ακρι΄βώς άνεργη, αλλά άεργη, καθώς 4 χρόνια τώρα έχω την πολυτέλεια να μεγαλώνω τα μπισκοτάκια μου... αλλά το Σεπτέμβρη θα πάνε σχολείο κ τη μικρή θα την κρατάει η μαμά μου, οπότε έχω αρχίσει να μπαίνω στη διαδικασία ψαξίματος.... φυσικά άσχετη με τον τομέα μου κ με πολύ λίγα λεφτά.... scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch

27Ανεργες μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεργες μανούλες Πεμ Ιουλ 28, 2011 12:45 pm

eiralis

eiralis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
maria2010 έγραψε:Κι εγώ εδώ και λίγες μερες ανεργη. Ο εργοδότης μόλις έκλεισα το 15μηνο από τον τοκετό με απέλυσε την άλλη μέρα και πήρε μία χωρίς παιδία με μικρότερο μισθό.

Αυτή είναι η νέα "τάση" στην εταιρεία που δουλεύω. Δεν έχουν αφήσει μανούλα για μανούλα σε ησυχία.
Εγώ είμαι ακόμα στο 6μηνο του Οαεδ, αλλά τον Απρίλιο που κλείνω 15 μήνες από τον τοκετό, με βλέπω σπίτι! pale

28Ανεργες μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεργες μανούλες Πεμ Ιουλ 28, 2011 1:05 pm

Neraidoni

Neraidoni
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Η προστασία του κράτους για τις μανουλες είναι ότι έκαναν το 12μηνο, 18μηνο. Δηλ. παράταση 6 μηνών. Κι εγώ όταν γυρίσω απο την άδεια μητρότητας, θα περιμένω την σειρά μου. Τώρα θα είμαι βάρος! Εδώ στην εγκυμοσύνη και κοιτάνε πως θα σε φάνε. Αλλά, δυστυχώς για αυτούς, σε αυτη την περιπτωση ο νόμος είναι με το μέρος μας.
Εύχομαι να δοθεί άμεσα μια λύση για όλες μας!!! Να σωθεί η Ελλαδίτσα μας και κατ´ επέκταση κι εμείς...

29Ανεργες μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεργες μανούλες Πεμ Ιουλ 28, 2011 1:10 pm

agapaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
και εγω στο κλαμπ,3μιση χρονια ανεργη,,,αλλα,,,μου αρεσει!!!

30Ανεργες μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεργες μανούλες Πεμ Ιουλ 28, 2011 2:12 pm

pel@gi@

pel@gi@
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
agapaki έγραψε:και εγω στο κλαμπ,3μιση χρονια ανεργη,,,αλλα,,,μου αρεσει!!!


NA SOU PW THN ALH8EIA KAI EMENA EN MERH MOU ARESAI, DOULEUA SUNEXEIA KAI DEN EUXARISTIOMOUNA KAPOIA PRAGMATA STHN ZWH MOU OPWS TON ANTRA MOU , TON GAMO MOU , THN EGKUMOSH MOU KAI BEBAIA TWRA THN MPOUMPOUKA MOU.

31Ανεργες μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεργες μανούλες Πεμ Ιουλ 28, 2011 8:17 pm

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ κι εγω το ιδιο

μολις εκλεισε χρονο ο μικρος μου πηρα ποδι απο την εταιρεια.....

ετσι ξαφνικα μετα απο 5 χρονια θυμηθηκαν οτι δεν τους κανω...και προτιμησαν την αντικαταστατρια μου που ειναι τωρα και εκεινη εγκυος..

απο τοτε και για 2 χρονια ψαχνω για δουλεια αλλα τιποτα Crying or Very sad Crying or Very sad

το μονο θετικο ειναι οτι μεγαλωνω εγω τον μικρο μου και ειμαι διπλα του χωρις να χανω τις πολυτιμες στιγμες του

32Ανεργες μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεργες μανούλες Πεμ Ιουλ 28, 2011 8:23 pm

agelaki-007

agelaki-007
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ειμαι και εγω ανεργη μανουλα μετα απο 15 χρονια δουλειας , πηρα το 6 μηνο απο τον οαεδ και μετα απο 2 μηνες επιστροφης στην δουλεια μου εδωσαν τα παπουτσια στο χερι, υπομονη κανω υπαρχουν και χειροτερα !

33Ανεργες μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεργες μανούλες Πεμ Ιουλ 28, 2011 9:59 pm

maroulaki13

maroulaki13
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμένα ο μικρός ήταν 18 μηνών όταν με απέλυσε,ήμουν 9 χρόνια στην εταιρία και τώρα 7 μήνες άνεργη

34Ανεργες μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεργες μανούλες Παρ Ιουλ 29, 2011 1:04 am

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βρε κορίτσια συγνώμη επειδή ακούω από σας αλλά κι από το περιβάλλον μου διάφορα. 5-10 χρόνια στη δουλειά κι σας απολύουν είτε επειδή πέρνατε μεγάλο μισθό ή επειδή γίνατε μανούλες κι έχετε επιδόματα κλπ. Σας έκαναν καμιά συζήτηση μήπως δεχόσασταν μείωση μισθού ή να μην παίρνετε τα επιδόματα ή απλά σας απέλυσαν. Τραγικό. Εγώ προκειμένου να έμενα χωρίς δουλειά το πιο πιθανό να δεχόμουν δεν ξέρω κιόλας. Μια φίλη μου δούλευε σε μια μεγάλη φαμρακευτική εταιρία και διώξαν όλους τους παλιούς γύρω στα 50 άτομα μπορεί και παραπάνω και κρατήσαν τους νέους. Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό. Ένας παλιός εννοείται πως ξέρει την δουλειά στην βγάζει πιο γρήγορα και ξέρει και τα αδύνατα σημεία των πελατών ένας νέος θέλει χρόνο να τα μάθει. Επίσης κι εκεί δεν τους έκαναν συζήτηση μήπως δεχόντουσαν μείωση μισθού.

35Ανεργες μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεργες μανούλες Παρ Ιουλ 29, 2011 1:28 am

Neraidoni

Neraidoni
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
giouli73 έγραψε:Βρε κορίτσια συγνώμη επειδή ακούω από σας αλλά κι από το περιβάλλον μου διάφορα. 5-10 χρόνια στη δουλειά κι σας απολύουν είτε επειδή πέρνατε μεγάλο μισθό ή επειδή γίνατε μανούλες κι έχετε επιδόματα κλπ. Σας έκαναν καμιά συζήτηση μήπως δεχόσασταν μείωση μισθού ή να μην παίρνετε τα επιδόματα ή απλά σας απέλυσαν. Τραγικό. Εγώ προκειμένου να έμενα χωρίς δουλειά το πιο πιθανό να δεχόμουν δεν ξέρω κιόλας. Μια φίλη μου δούλευε σε μια μεγάλη φαμρακευτική εταιρία και διώξαν όλους τους παλιούς γύρω στα 50 άτομα μπορεί και παραπάνω και κρατήσαν τους νέους. Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό. Ένας παλιός εννοείται πως ξέρει την δουλειά στην βγάζει πιο γρήγορα και ξέρει και τα αδύνατα σημεία των πελατών ένας νέος θέλει χρόνο να τα μάθει. Επίσης κι εκεί δεν τους έκαναν συζήτηση μήπως δεχόντουσαν μείωση μισθού.

Δεν υπάρχει λογική σε αυτά τα θέματα. Ξέρω άτομο που ήθελαν να το διώξουν απο τη δουλειά, όταν ανακοινώθηκε η εγκυμοσύνη, αλλά τσάμπα σάλιο σπαταλησαν, γιατί δεν φρόντισαν να μάθουν πρώτα το τι λέει ο νόμος για αυτή την περίπτωση. Όταν το μανατζεριλικι μπορεί να το κάνει κι ο παππούς μου, δεν υπάρχει έλεγχος και ο υπάλληλος δεν ξέρει τα δικαιώματα του, θα επικρατεί μονάχα η λογική του παραλόγου... Και όλα θα πηγαίνουν πίσω...Όσον αφορά τη μείωση μισθού, είναι μεγάλο ζήτημα. Κι εγώ προφανώς και θα προτιμουσα να μου γίνει μείωση μισθου, αλλά στις περισσότερες περιπτώσεις αυτο γίνεται καθαρα από εκμετάλλευση.

36Ανεργες μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεργες μανούλες Παρ Ιουλ 29, 2011 2:05 am

maroulaki13

maroulaki13
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
giouli73 έγραψε:Βρε κορίτσια συγνώμη επειδή ακούω από σας αλλά κι από το περιβάλλον μου διάφορα. 5-10 χρόνια στη δουλειά κι σας απολύουν είτε επειδή πέρνατε μεγάλο μισθό ή επειδή γίνατε μανούλες κι έχετε επιδόματα κλπ. Σας έκαναν καμιά συζήτηση μήπως δεχόσασταν μείωση μισθού ή να μην παίρνετε τα επιδόματα ή απλά σας απέλυσαν. Τραγικό. Εγώ προκειμένου να έμενα χωρίς δουλειά το πιο πιθανό να δεχόμουν δεν ξέρω κιόλας. Μια φίλη μου δούλευε σε μια μεγάλη φαμρακευτική εταιρία και διώξαν όλους τους παλιούς γύρω στα 50 άτομα μπορεί και παραπάνω και κρατήσαν τους νέους. Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό. Ένας παλιός εννοείται πως ξέρει την δουλειά στην βγάζει πιο γρήγορα και ξέρει και τα αδύνατα σημεία των πελατών ένας νέος θέλει χρόνο να τα μάθει. Επίσης κι εκεί δεν τους έκαναν συζήτηση μήπως δεχόντουσαν μείωση μισθού.

Ούτε σε εμάς έκαναν συζήτηση για μείωση μισθού,έδιωξαν όλους τους παλιούς και κράτησαν τους καινούριους.Μου το είπαν 20 Δεκεμβρίου ,με άφησαν να δουλέψω 3 ώρες και μετά με φώναξε ο διευθυντής στο γραφείο του και με απέλυσε.Μου είπε ότι του είναι πολύ δύσκολο να μου το πεί γιατί ημουν 9 χρόνια εκεί και ότι μπορούσα να δουλέψω μέχρι το τέλος της ημέρας αλλά εγώ δεν μπορούσα ψυχολογικά και έφυγα κατευθείαν Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

37Ανεργες μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεργες μανούλες Παρ Ιουλ 29, 2011 2:13 am

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι να λέμε τώρα ρε κορίτσια μεγάλο κεφάλαιο εργοδότης υπάλληλος. Εμείς όταν είναι να αλλάξουμε δουλειά ενημερώνουμε τον εργοδότη τουλάχιστον 2 εβδομάδες πριν, σε άλλες περιπτώσεις και μήνα.Για να έχει χρόνο να βρει αντικαταστάτη. Όταν σε απολύουν σου λένε μέχρι τέλος της ημέρας. Δεν πάμε καλά. Μου λες με διώχνειςχωρίς προειδοποίηση και θα κάτσω και μέχρι τέλος της ημέρας να σου βγάλω τη δουλειά? Δεν πάμε καλά. Σίγουρα πολλοί "πονηροί" το έχουν ρίξει στην κρίση και κάνουν μείωση μισθών χωρίς λόγο. Ο υπάλληλος προκειμένου να μείνει άνεργος προφανώς το δέχεται πιστεύω. Τελικά την κρίση οι μόνοι που την πληρώνουν είναι οι υπάλληλοι. Δεν ξέρω και πολλά τι γίνεται στην αγορά εργασίας γιατί έχω να δουλέψω από το 2008. Τότε τα πράγματα ήταν καλά ακόμα. Εύχομαι να βρούμε όλοι την άκρη μας για να μπορέσουμε να προσφέρουμε στα παιδάκια μας το καλύτερο δυνατόν.

38Ανεργες μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεργες μανούλες Παρ Ιουλ 29, 2011 3:18 pm

eiralis

eiralis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Υπάρχουν και χειρότερα..
Στη δουλειά που είμαι, ανακοινώνουν την απόλυση λίγο πριν τη λήξη της βάρδιας!!!
Μη μείνει και η δουλειά πίσω.. Twisted Evil

39Ανεργες μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεργες μανούλες Παρ Ιουλ 29, 2011 9:22 pm

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giouli73 έγραψε:Βρε κορίτσια συγνώμη επειδή ακούω από σας αλλά κι από το περιβάλλον μου διάφορα. 5-10 χρόνια στη δουλειά κι σας απολύουν είτε επειδή πέρνατε μεγάλο μισθό ή επειδή γίνατε μανούλες κι έχετε επιδόματα κλπ. Σας έκαναν καμιά συζήτηση μήπως δεχόσασταν μείωση μισθού ή να μην παίρνετε τα επιδόματα ή απλά σας απέλυσαν. Τραγικό. Εγώ προκειμένου να έμενα χωρίς δουλειά το πιο πιθανό να δεχόμουν δεν ξέρω κιόλας. Μια φίλη μου δούλευε σε μια μεγάλη φαμρακευτική εταιρία και διώξαν όλους τους παλιούς γύρω στα 50 άτομα μπορεί και παραπάνω και κρατήσαν τους νέους. Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό. Ένας παλιός εννοείται πως ξέρει την δουλειά στην βγάζει πιο γρήγορα και ξέρει και τα αδύνατα σημεία των πελατών ένας νέος θέλει χρόνο να τα μάθει. Επίσης κι εκεί δεν τους έκαναν συζήτηση μήπως δεχόντουσαν μείωση μισθού.


εμενα δεν μου εκαναν καν συζητηση!!!
το μονο που μου ειπαν ειναι οτι τωρα εχω 'υποχρεωσεις' εννοωντας το παιδι και μου εδειξαν την πορτα

40Ανεργες μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεργες μανούλες Παρ Ιουλ 29, 2011 11:56 pm

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα και απο μένα . Είμαι άνεργη απο το 2003 αρχικά δεν μου φάνηκε άσχημο γιατί έμεινα έγκυος ήθελα να μεγαλώσω και το Σταύρο το 2004 που γεννήθηκε είπαμε με τον άντρα μου να φτάσει περίπου 1 έτους και μετά να ξεκινήσω την δουλειά είμαι κομμωτρια είμαι έλευθερη επαγγελματίας και καταλήξαμε στο γεγονός να δουλεέυω σε σπίτια η στο σπίτι έτσι να μπορώ να είμαι περισσότερες ώρες με το μικρό . έκανα ένα κύκλο τότε στη γειτονιά και όχι μόνο και μου απέφερε κ΄παοια έσοδα για τα έξοδα του παιδιού . Ο άντρας μου τότε δούλευε σε δυο δουλειές η μια σε γνωστή αντιπροσωπεία αυτοκινήτων και τα απογεύματα πήγαινε και δούλευε στο γάμπρο μου που είχαν ξυλουργείο , έτσι τα βγάζαμε δεν είχαμε τη δυνατότητα να μαζέψουμε χρήματα αλλά τυλάχιστον έβγαινε το καθημερινό.
Το 2006 μετακομίσαμε από το Αιγάλεω στο Ολυμπιακό χωριό αυτό σήμαινε πολλά απο τη μία ναι είχαμε μια ανακούφιση γιατί δνε δίναμε 300 ευρω ενοίκιο αλλά το πρωτο χρόνο δεν πληρώναμε τη δόση του σπιτιου ήταν μια ρύθμιση που έκανε ο ΟΕΚ και έτσι τα χρήματα αυτά τα έδεινα για κάποιο δάνειο που είχα πάρει και είχα φτοιάξει το σπίτι . Ξεκινήσα λοιπόν απο τον Σεπτέμβριο του 2006 να κάνω ένα κύκλο εδω ξανά απο την αρχή αρχικά είχα δουλειά μια και εδω μέσα κομμωτήριο δεν υπάρχει πολλά παιδάκια έχει .Δυστυχώς τον Νοέμβριο και ο άντρας μου απολύθηκε μετά απο 20 χρόνια εργασίας σε γνωστή αντιπροσωπεία αυτοκινήτων και είμαστε με το επίδομα ανεργείας μέχρι το Νοέμβριο μετά άγνωστο. Ο κόσμος ζει άσχημες στιγμές και η ανεργία πλέον είναι καθημερινό φαινόμενο ακόμα και κάποιοι που εργάζονται οι αποδοχές είναι πολύ λίγες . Η ελληνίδα μητέρα έχει δυστυχώς τα λιγότερα δικαιώματα απο όλες τις ευρωπαίες η μάλλον δεν έχει κανένα δικαίωμα .

41Ανεργες μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεργες μανούλες Παρ Ιουλ 29, 2011 11:58 pm

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stavas έγραψε:Εγώ είμαι άνεργη 2 χρόνια τώρα. Ο άντρας θα δουλέψει μέχρι την Πέμπτη και μετά τους σταμάτάνε όλους γιατί δεν έχουν δουλειά.
Καμιά ιδέα για δουλειά στο σπίτι για μένα? Τον άντρα μου προσπαθώ να τον πείσω να ανοίξει blog να γράφει αθλητικά που του αρέσει πολύ, για ράλι, formula 1. Εχει τρέλα με όλα αυτά και τα παρακολουθεί συνέχεια. Ξέρει καμιά πως μπορείς να κάνεις ένα blog πιο επαγγελματικό, πως μπορεί να βρει διαφημιστές ή χορηγούς?

Εχει να πέσει πολύ πείνα από εβδομάδα.

έλα να τους βάλουμε παρέα να βλέπουν φόρμουλα καλά εμένα είναι ψυχάκιας. ΣΕ ποια περιοχή μένεις; να συναντηθούμε να τους βάλουμε να δούνε μαζί ...και εμείς να πιούμε καφέ

42Ανεργες μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ανεργες μανούλες Σαβ Ιουλ 30, 2011 1:49 am

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δυστυχως το θεμα ανεργιας ειναι πολυ διδεδομενο τελευταια το να εχεις δουλεια τωρα
ειναι σαν κατι πρωτακουστο .και εγω ανεργη απο το 2005 .βεβαια μετα παντρευτηκα εκανα και το παιδακι μου και εκατσα να το μεγαλωσο.ειμαι κομμωτρια και τωρα πηγενω στα σπιτια οποτε μπορω .

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις