Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
526 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 526 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

51LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? - Σελίδα 3 Empty Απ: LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? Δευ Μάης 23, 2011 2:15 am

marimag

marimag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="MariaM"]
marimag έγραψε:maria m. mhn eisai toso apolyth!!den einai mono i isxiaki provoli paizoun polla themata ygeias pou kanoun aparaiti tin kaisariki!!!
eytyxos pou yparxei kai efarmozetai diaforetika i thnisimotita gia mamades kai mora tha itan poly megaliteri!!!pame me tin proodo ths episthmhs kai oxi opos gennousan prina apo 100 xronia!!! min ta rixnoume ola sto symferon LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? - Σελίδα 3 379767 LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? - Σελίδα 3 379767 LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? - Σελίδα 3 379767 LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? - Σελίδα 3 379767 LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? - Σελίδα 3 379767 LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? - Σελίδα 3 379767 LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? - Σελίδα 3 379767 LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? - Σελίδα 3 379767

Αν διάβασες καλά, έγραψα "πχ. η ισχιακή προβολή". Δεν κάθισα να απαριθμήσω τα θέματα υγείας. Άρα δεν είμαι εγώ η απόλυτη. Όσο για το ότι πάμε μπροστά, διαβασε ξανά την τελευταία μου παράγραφο για να δεις ότι λέω ακριβώς αυτό.

καλά βρε μην βαράς δεν πρόσεξε καλά με συγχωρεις!!!με παρεξηγησες!!1απλά εχω βαρεθεί την καραμέλα πάμε φυσιολογικά είναι το καλύτερο κτλ κάποιες γυναίκες δεν μπορούν για σοβαρούς λογους... Embarassed

52LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? - Σελίδα 3 Empty Απ: LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? Δευ Μάης 23, 2011 2:26 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="marimag"]
MariaM έγραψε:
marimag έγραψε:maria m. mhn eisai toso apolyth!!den einai mono i isxiaki provoli paizoun polla themata ygeias pou kanoun aparaiti tin kaisariki!!!
eytyxos pou yparxei kai efarmozetai diaforetika i thnisimotita gia mamades kai mora tha itan poly megaliteri!!!pame me tin proodo ths episthmhs kai oxi opos gennousan prina apo 100 xronia!!! min ta rixnoume ola sto symferon LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? - Σελίδα 3 379767 LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? - Σελίδα 3 379767 LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? - Σελίδα 3 379767 LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? - Σελίδα 3 379767 LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? - Σελίδα 3 379767 LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? - Σελίδα 3 379767 LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? - Σελίδα 3 379767 LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? - Σελίδα 3 379767

Αν διάβασες καλά, έγραψα "πχ. η ισχιακή προβολή". Δεν κάθισα να απαριθμήσω τα θέματα υγείας. Άρα δεν είμαι εγώ η απόλυτη. Όσο για το ότι πάμε μπροστά, διαβασε ξανά την τελευταία μου παράγραφο για να δεις ότι λέω ακριβώς αυτό.

καλά βρε μην βαράς δεν πρόσεξε καλά με συγχωρεις!!!με παρεξηγησες!!1απλά εχω βαρεθεί την καραμέλα πάμε φυσιολογικά είναι το καλύτερο κτλ κάποιες γυναίκες δεν μπορούν για σοβαρούς λογους... Embarassed

Σε συγχωρώ και δεν βαράω αλλά με πήρες από τα μουτρα χωρίς να διαβάσεις το σχόλιό μου καθώς και τα προηγούμενα που έχω κάνει σε αυτό το θέμα. Πάντα λέω ότι όταν είναι ΑΝΑΓΚΑΙΑ η καισαρική πρέπει να γίνεται και το τονίζω για να μην παρεξηγούνται τα λεγόμενά μου. Δεν φταίω εγώ για παράλογες απόψεις των άλλων οπότε δεν είναι κρίμα να απευθύνεσαι σε εμένα; Και ναι, πάμε φυσιολογικά, αλλά αν τα πράγματα πάνε στραβά στην πορεία πάμε με καισαιρική με 1000! Δίνουμε όμως το περιθώριο στα πράγματα να εξελιχθούν φυσιολογικά και έπειτα κρίνουμε αν πρέπει να γίνει καισαρική ή όχι. Όσο ακραίο είναι να θεωρείται η καισαρική ζημιά (πολύ λάθος κατά την γνώμη μου) το ίδιο ακραίο είναι να γίνεται η καισαρική χωρίς λόγο.

53LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? - Σελίδα 3 Empty Απ: LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? Δευ Μάης 23, 2011 2:41 am

marimag

marimag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
δεν ειδα τα προηγουμενα που είχες γράψει απλά είδα ένα θέμα που υπερπασπίζεται τον φυσιολογικό τοκετό και για την αναγκαιότητα της καισαρικής γράφει μόνο μια αραδούλα πχ ισχιακή προβολή ενώ οι αιτίες για την καισαρική είναι άπειρες και πολύ σοβαρές...δεν υπερασπίζομαι τους γιατρούς που το έχου δει επάγγελμα και κάνουν καισαρικές για ψύλλου πήδημα απλά θέλω να ελπίζω οτι είναι λίγοι... flower

54LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? - Σελίδα 3 Empty Απ: LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? Δευ Μάης 23, 2011 2:50 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
patience έγραψε:AX MAKARI NA ME PISASOUN OI PONOI DEN YPARXEI SOVAROS LOGOS GIA NA PAW ME KAISARIKH ...MEXRI STIGMHS GIATI POTE DEN XEREIS ...ALLA GIATI NA ME EKMETALEYTEI KAPOIOS KAI NA MHN ME AFHSEI NA GENNHSW FYSIOLOGIKA ..??8A MILHSW MAZI TOU AN DEN UPARXEI SOVAROS LOGOS 8A TON PARAKALESW NA MHN MOU TON PAREI ME KAISARIKH ...OLES MANOULES EINAI KAI AYTES ME KAISARIKH KAI AYTES ME FUSIOOGIKO ..FERNOUN ENAN AN8RWPO STON KOSMO AUTO EXEI SHMASIA ..TO 8EMA EINAI KAISARIKH NA GINETE OTAN YPARXEI KINDYNOS GIA TO MWRAKI H THN MANOULA KAI OXI GIA THN TSEPH TOU GIATROU KAI THN EYKOLIA TOU ..SAS EYXARISTW POLU OLES ...!!!ANYPOMONW NA ME PIASOUN OI PONOI ... Very Happy

Οι λόγοι είναι συγκεκριμένοι. Ένας γιατρός που επιλέγει την καισαρική όταν δεν είναι αναγκαία, είναι επειδή 1. πληρώνεται παραπάνω για αυτήν 2. προγραμματίζεται, οπότε μπορεί να κάνει τις εκδρομές του χωρίς να χαρακτηριστεί ανεύθυνος αν τύχει και γεννήσεις και δεν προλάβει να γυρίσει 3. είναι υπόθεση ρουτίνας για αυτόν μιας και σπάνια κάτι πάει στραβά (ανοίγει-αδειάζει-κλείνει) και 4. δεν περιμένει ώρες να γεννήσει μια γυναίκα φυσιολογικά, γιατί ο φυσιολογικός τοκετός έχει κάποια στάδια.
Αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος να μην γεννηθεί ένα παιδί φυσιολογικά πχ να είναι ισχιακό το μωρό, η καισαρική δεν προγραμματίζεται. Η καισαρική πρέπει να προκύπτει. Δηλαδή, να γίνεται η προσπάθεια να γεννήσει φυσιολογικά μια γυναίκα και αν αυτό δεν μπορεί να συμβεί να γίνεται στο τέλος η καισαρική. Και εννοείται πως όλες μάνες είμαστε. Δεν κρινόμαστε από τον τρόπο που βγήκε το παιδί από μέσα μας. Η καισαρική είναι σωτήρια όταν δεν είναι εφικτός ο φυσιολογικός τοκετός. Είναι εργαλείο στα χέρια των γιατρών, αλλά ένας γιατρός που την προτιμά σε γενικές γραμμές αντί του ΦΤ, εκμεταλλεύεται τον κόσμο.

Με πράσινο απαντώ στην ερώτηση της κοπέλας. Με κόκκινο τονίζω τα σημεία που δείχνουν πόσο υπέρ είμαι στην καισαρική. Ο νοών νοείτω.

55LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? - Σελίδα 3 Empty Απ: LETE NA ME PAEI ME KAISARIKH? Δευ Μάης 23, 2011 3:03 am

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:
MariaM έγραψε:
patience έγραψε:AX MAKARI NA ME PISASOUN OI PONOI DEN YPARXEI SOVAROS LOGOS GIA NA PAW ME KAISARIKH ...MEXRI STIGMHS GIATI POTE DEN XEREIS ...ALLA GIATI NA ME EKMETALEYTEI KAPOIOS KAI NA MHN ME AFHSEI NA GENNHSW FYSIOLOGIKA ..??8A MILHSW MAZI TOU AN DEN UPARXEI SOVAROS LOGOS 8A TON PARAKALESW NA MHN MOU TON PAREI ME KAISARIKH ...OLES MANOULES EINAI KAI AYTES ME KAISARIKH KAI AYTES ME FUSIOOGIKO ..FERNOUN ENAN AN8RWPO STON KOSMO AUTO EXEI SHMASIA ..TO 8EMA EINAI KAISARIKH NA GINETE OTAN YPARXEI KINDYNOS GIA TO MWRAKI H THN MANOULA KAI OXI GIA THN TSEPH TOU GIATROU KAI THN EYKOLIA TOU ..SAS EYXARISTW POLU OLES ...!!!ANYPOMONW NA ME PIASOUN OI PONOI ... Very Happy

Οι λόγοι είναι συγκεκριμένοι. Ένας γιατρός που επιλέγει την καισαρική όταν δεν είναι αναγκαία, είναι επειδή 1. πληρώνεται παραπάνω για αυτήν 2. προγραμματίζεται, οπότε μπορεί να κάνει τις εκδρομές του χωρίς να χαρακτηριστεί ανεύθυνος αν τύχει και γεννήσεις και δεν προλάβει να γυρίσει 3. είναι υπόθεση ρουτίνας για αυτόν μιας και σπάνια κάτι πάει στραβά (ανοίγει-αδειάζει-κλείνει) και 4. δεν περιμένει ώρες να γεννήσει μια γυναίκα φυσιολογικά, γιατί ο φυσιολογικός τοκετός έχει κάποια στάδια.
Αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος να μην γεννηθεί ένα παιδί φυσιολογικά πχ να είναι ισχιακό το μωρό, η καισαρική δεν προγραμματίζεται. Η καισαρική πρέπει να προκύπτει. Δηλαδή, να γίνεται η προσπάθεια να γεννήσει φυσιολογικά μια γυναίκα και αν αυτό δεν μπορεί να συμβεί να γίνεται στο τέλος η καισαρική. Και εννοείται πως όλες μάνες είμαστε. Δεν κρινόμαστε από τον τρόπο που βγήκε το παιδί από μέσα μας. Η καισαρική είναι σωτήρια όταν δεν είναι εφικτός ο φυσιολογικός τοκετός. Είναι εργαλείο στα χέρια των γιατρών, αλλά ένας γιατρός που την προτιμά σε γενικές γραμμές αντί του ΦΤ, εκμεταλλεύεται τον κόσμο.

Με πράσινο απαντώ στην ερώτηση της κοπέλας. Με κόκκινο τονίζω τα σημεία που δείχνουν πόσο υπέρ είμαι στην καισαρική. Ο νοών νοείτω.



με καλυψες εντελως ετσι ειναι δεν εχουμε τιποτα με την καισαρικη ουτε με το φυσιολογογικο τοκετο αρκει να γινονατι οτι κριθει οτι πρεπει να γινει .ηρεμησε ολα καλα θα πανε η ετσι γεννησεις η αλλιως

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις