Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
61 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 61 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμένα πολύ συχνά,και εννοώ σχετικά με το παιδί μου!!
Χτες για παράδειγμα είχαμε βγει για ψώνια και μας έπιασε το μπουρίνι στο δρόμο.Φόρεσα λοιπόν το προστατευτικό κάλλυμα στο καρότσι και συνεχίσαμε.Μια πωλήτρια λοιπόν,βλέποντάς το με ρώτησε αν το παιδί αναπνέει μέσα από κει!!!!!!
Τι να απαντήσεις τώρα???Όχι κυρία μου,δεν αναπνέει...θέλω το κακό του????Εγώ είμαι και ευγενική (τρομάρα μου)και της απάντησα..φυσικά και αναπνέει!!
Και μου ξαναλέει...από που???
Ντόινγκκκκκκκκκκ!!!!!
Από παντού,κυρία μου,από πάνω από κάτω....αααα και από δω που μας σκίστηκε εχθές....δείχνοντάς της την σχισμή!!!!!!!!
Μια άλλη,στο μετρό,εχθές πάλι,του έλεγε του μπέμπη...τι γλυκό παιδάκι...που σε έβγαλε η μανούλα σου με τέτοιο καιρό?????(εγώ από δίπλα εντωμεταξύ,σαν να μην υπήρχα)
Της απαντάω και αυτής...στον δρόμο μας έπιασε...αλλά ευτηχώς έχω το κάλλυμα...ο μπέμπης δεν βράχηκε...μόνο η μανούλα...και μου απαντάει....καλά αυτή δεν μας νοιάζει!!!!
Και έχω τόσα παραδείγματα...αλλά την άλλη φορά,δεν ξαναμιλάω!!!Εγώ γιατί δεν κριτικάρω αγνώστους????Αυτοί γιατί???
Εσάς σας έχει τύχει???

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΟΥΟΥΟΥ!!!ΑΝ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΠΕΡΑΣΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΕΚΕΙΝΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΔΑΦΝΗ!!!!!ΑΠΛΑ ΠΛΕΟΝ ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΗ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΟΛΑ!!!!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΔΕ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ: Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΑΡΑΝΟΙΑΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΟΝΤΑΨΕΤΕ ΚΑΙ ΔΑΓΚΩΣΕΤΕ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΩΘΕΙΤΕ!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αλικακι τι γελιο εχω κανει με το ποστ σου δεν λεγεται. Για εναν ανεξηγητο λογο φανταζομαι τις εκφρασεις που μπορεις να παιρνεις ακουγοντας ολα αυτα τα σχολια..
Και εγω ακουω διαφορα. Οπως για το ποσο ζεστα εχω ντυσει το παιδι, ααα δεν την θελει την πιπιλα του (οταν καμια φορα την φτυνει), οταν κουναει χερια ποδια μου λενε οτι δεν το θελει το καροτσι και αλλα τετοια καλα..
Δεν με νοιαζει καθολου. Κανω αυτο που θελω εγω και νομιζω σωστο και δεν δινω σημασια..

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ αλικακι απειρες φορες το παθαινα παλιοτερα που κυκλοφορουσα με τα παιδια κ το καροτσι.. σχεδον καθε σαββατο στην λαικη που πηγαιναμε ακουγα απο τις παλιοθειτσες "μα καλα, που πας με δυο παιδια στην λαικη, δεν βλεπεις ποσο κοσμο εχει, κουβαλας και το καροτσι,κτλ...", δεν ξερεις με ποσες μαλωνα συνεχεια.. στο λεωφορειο που τυχαινε να μπουμε καμια φορα, παλι τα ιδια, σχολια κ γκρινια κυριως απο μεγαλες γυναικες... ντροπη σας καλε τι ελεγα, κριμα που ειστε και μανουλες..δηλαδη τι θελετε να κανω, που να αφησω τα παιδια κ τετοια κ μετα το εραβαν το στοματακι τους..
ειναι οτι πιο εκνευριστικο, αγνωστοι ανθρωποι να σε σχολιαζουν κ να σε κρινουν μπροστα στα μουτρα σου!!!! Mad Mad Mad Mad

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν πάει καλά ο κόσμος ειλικρινά κορίτσια!!
Το μωρακι μου ειναι πολύ ήσυχο, κάθεται στο καρότσι του με τις ώρες και παίζει με τα παιχνιδάκια του ε κάποια στιγμή όμως πρεπει να τον βγάλω απο κει μεσα διότι θα εχει πιαστεί αλλά και γιατί θέλω να τον πάρω αγκαλίτσα να παιξουμε να κάνουμε τα αγκου μας και διάφορα.....εχω μαγαζί κάτω απο το σπιτι και εχω και εξοπλισμό του παιδιου επίσης...τον βγάζω κάποια στιγμή και τον έχω αγκαλίτσα και περνάει μια και μου λεειιιιιιιιιι καλέεεεεεεεε μην το μαθαίνεις αγκαλιά το παιδί Twisted Evil Twisted Evil πρωτον απεχθάνομαι να με αποκαλούν με αυτό το πανιληθιο καλεεε είναι αγενές δεν μου αρέσει καθολου και δεύτερον κυρούλα μου τ ζόρι τραβάς εσύ;;; Twisted Evil Twisted Evil

vasoula07

vasoula07
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
GEODATOU έγραψε:ΟΥΟΥΟΥ!!!ΑΝ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΠΕΡΑΣΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΕΚΕΙΝΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΔΑΦΝΗ!!!!!ΑΠΛΑ ΠΛΕΟΝ ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΗ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΟΛΑ!!!!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΔΕ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ: Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΑΡΑΝΟΙΑΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΟΝΤΑΨΕΤΕ ΚΑΙ ΔΑΓΚΩΣΕΤΕ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΩΘΕΙΤΕ!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect ΜΙΛΑΜΕ ΕΡΙΞΑ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ!!!

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ δεν μπορω να ακουω τετοια συγχιζομαι!Αν ειναι δυνατον που θα μου πει εμενα η καθεμια τι να κανω με το παιδι μου,μην τρελαθουμε τελειως ολα μας ελειπαν να ακουμε και την αποψη του καθενος ειχαμε αναγκη!!!!Κια γιατι δηλαδη θα πρεπει να μπαινω συνεχως στην διαδικασια να απανταω στην καθεμια πικροχολη να υπερασπιζομαι τα αυτονοητα,δεν το καταλαβαινω......Κλεινω γιατι ενοχλουμαι και δεν κανει.Μην δινεις σημασια οσο μπορεις φυσικα Εσάς σας κριτικάρουν οι περαστικοί?? 587529 Εσάς σας κριτικάρουν οι περαστικοί?? 587529 Εσάς σας κριτικάρουν οι περαστικοί?? 587529 Εσάς σας κριτικάρουν οι περαστικοί?? 587529 Εσάς σας κριτικάρουν οι περαστικοί?? 587529 Εσάς σας κριτικάρουν οι περαστικοί?? 587529

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
vasoula έγραψε: Δεν πάει καλά ο κόσμος ειλικρινά κορίτσια!!
Το μωρακι μου ειναι πολύ ήσυχο, κάθεται στο καρότσι του με τις ώρες και παίζει με τα παιχνιδάκια του ε κάποια στιγμή όμως πρεπει να τον βγάλω απο κει μεσα διότι θα εχει πιαστεί αλλά και γιατί θέλω να τον πάρω αγκαλίτσα να παιξουμε να κάνουμε τα αγκου μας και διάφορα.....εχω μαγαζί κάτω απο το σπιτι και εχω και εξοπλισμό του παιδιου επίσης...τον βγάζω κάποια στιγμή και τον έχω αγκαλίτσα και περνάει μια και μου λεειιιιιιιιιι καλέεεεεεεεε μην το μαθαίνεις αγκαλιά το παιδί Twisted Evil Twisted Evil πρωτον απεχθάνομαι να με αποκαλούν με αυτό το πανιληθιο καλεεε είναι αγενές δεν μου αρέσει καθολου και δεύτερον κυρούλα μου τ ζόρι τραβάς εσύ;;; Twisted Evil Twisted Evil

ΕΛΕΟΣ!!!! (τι ομορφο μωρακι ειναι αυτο φτου φτου σκορδα)

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε ευχαριστούμε πολύ Ranou Very Happy
..κι εγώ δεν απάντησα...επίσης έγινε κάτι άλλο ενώ είχαμε πάει βόλτα που με έκανε άνω κατω αλλά θα το ανοίξω θεματάκι αξίζει μεγάλη κουβέντα!!!!!

Neni

Neni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμείς βγαίνουμε ακόμα με το sling.

Μία μέχρι κάτω την λεωφόρο και μία μέχρι πάνω, ακούω τουλάχιστον 5 φορές: «Μα δεν πιάνετε εκεί μέσα το καημένο;;;;»

(Πιάνεται αλλά μου αρέσει να την βασανίζω, την κουβάλαγα 9 μήνες και την γέννησα, για να την βασανίζω!!!!)

Χαμογελάμε ευγενικά, κοιτάμε μπροστά και κάνουμε τον βλάκα. Rolling Eyes Μη σκάτε βρέ κορίτσια, ο καθένας δεν σκέφτεται πάντα πως ακούγεται αυτό που λέει. Από χαζομάρα… άλλο τίποτα!

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλα κοριτσια εχω πεθανει στα γελια απο τις απαντησεις σας....Ειστε φοβερες!!!!!Να σας ζησουν τα παιδακια σας!!!!!

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμεις ειμαστε μόλις 21 ημερών και δεν έχουμε βγει ακόμη από το σπίτι οπότε ακόμη δεν εχουμε δεχτεί παρατηρησεις από άσχετους!!! Αλλά επειδη ξέρω οτι κάποια στιγμη θα έρθει εκείνη η ώρα ... ειναι αναποφευκτό... από τώρα το σκεφτομαι πως θα δείξω ψυχραιμία!!! Εγώ δυσκολα δέχομαι παρατηρησεις από δικούς μου ανθρωπους πόσο μάλλον από άσχετους!!! Νομιζω οτι θα απανταω με ενα κοφτό "εσυ να κοιτας τη δουλειά σου και τα δικά σου παιδια" και δεν θα καθομαι να ασχοληθω. Γιατι όσο απαντας τοσο τροφή δινεις για περισσοτερες κουβεντες κι εγω δεν ειμαι και ο ψυχραιμότερος ανθρωπος του κόσμου!!! Θα τους στειλω καμια "ευχή " στο τέλος αν με πολυ πρήξουν!!!!!!

kata


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
'Οταν η μικρή ήταν 2 μηνών, είχαμε πάει στο super market με το sling και η ταμίας με ρώτησε αγανακτισμένη "Καλέ, γιατί το ταλαιπωρείς το παιδί;" Εγώ της απάντησα ευγενικά ότι της αρέσει αλλά μετά έσκασα που δεν της απάντησα πιο κατάλληλα. Twisted Evil

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
GEODATOU έγραψε:ΟΥΟΥΟΥ!!!ΑΝ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΠΕΡΑΣΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΕΚΕΙΝΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΔΑΦΝΗ!!!!!ΑΠΛΑ ΠΛΕΟΝ ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΗ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΟΛΑ!!!!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΔΕ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ: Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΑΡΑΝΟΙΑΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΟΝΤΑΨΕΤΕ ΚΑΙ ΔΑΓΚΩΣΕΤΕ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΩΘΕΙΤΕ!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy



χαχα καλό!!!!Έτσι πρέπει να είμαι και γω,ετοιμόλογη..αλλά δεν το'χω!!!Είμαι μόνο με τους ανθρώπους που γνωρίζω..με τους υπόλοιπους τα ψιλοχάνω!!!Την επόμενη φορά όμως θα το προσπαθήσω,κι ας γίνω και κακιά!!!

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΛΑΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΤΟΥΣ. STEFI ΤΙ ΓΛΥΚΑ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ ? ΚΑΙ ΤΙ ΜΑΛΛΙ !! ΕΤΣΙ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ! ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ !!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Gianna_V έγραψε:Αλικακι τι γελιο εχω κανει με το ποστ σου δεν λεγεται. Για εναν ανεξηγητο λογο φανταζομαι τις εκφρασεις που μπορεις να παιρνεις ακουγοντας ολα αυτα τα σχολια..
Και εγω ακουω διαφορα. Οπως για το ποσο ζεστα εχω ντυσει το παιδι, ααα δεν την θελει την πιπιλα του (οταν καμια φορα την φτυνει), οταν κουναει χερια ποδια μου λενε οτι δεν το θελει το καροτσι και αλλα τετοια καλα..
Δεν με νοιαζει καθολου. Κανω αυτο που θελω εγω και νομιζω σωστο και δεν δινω σημασια..



Σοβαρά??Σ'έκανα να γελάσεις ε??χαχα!!
Να μην δίνεις σημασία ή να απαντάς??Ιδού το ερώτημα!!!!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
CHRISLA2216 έγραψε:αχ αλικακι απειρες φορες το παθαινα παλιοτερα που κυκλοφορουσα με τα παιδια κ το καροτσι.. σχεδον καθε σαββατο στην λαικη που πηγαιναμε ακουγα απο τις παλιοθειτσες "μα καλα, που πας με δυο παιδια στην λαικη, δεν βλεπεις ποσο κοσμο εχει, κουβαλας και το καροτσι,κτλ...", δεν ξερεις με ποσες μαλωνα συνεχεια.. στο λεωφορειο που τυχαινε να μπουμε καμια φορα, παλι τα ιδια, σχολια κ γκρινια κυριως απο μεγαλες γυναικες... ντροπη σας καλε τι ελεγα, κριμα που ειστε και μανουλες..δηλαδη τι θελετε να κανω, που να αφησω τα παιδια κ τετοια κ μετα το εραβαν το στοματακι τους..
ειναι οτι πιο εκνευριστικο, αγνωστοι ανθρωποι να σε σχολιαζουν κ να σε κρινουν μπροστα στα μουτρα σου!!!! Mad Mad Mad Mad


Στ'αλήθεια είναι πολύ ενευριστικό!!!
Αυτό στην λαική τ'ακούω κι εγώ κάθε σαββάτο(κι εμείς την ίδια μέρα έχουμε).Όχι με μένα,γιατί δεν τον παίρνω μαζί,με άλλες μανούλες.Σχόλια του τύπου "μα καλά στην λαική με το παιδί??",και συνήθως πίσω απ'την πλάτη!!Θράσος!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε: Δεν πάει καλά ο κόσμος ειλικρινά κορίτσια!!
Το μωρακι μου ειναι πολύ ήσυχο, κάθεται στο καρότσι του με τις ώρες και παίζει με τα παιχνιδάκια του ε κάποια στιγμή όμως πρεπει να τον βγάλω απο κει μεσα διότι θα εχει πιαστεί αλλά και γιατί θέλω να τον πάρω αγκαλίτσα να παιξουμε να κάνουμε τα αγκου μας και διάφορα.....εχω μαγαζί κάτω απο το σπιτι και εχω και εξοπλισμό του παιδιου επίσης...τον βγάζω κάποια στιγμή και τον έχω αγκαλίτσα και περνάει μια και μου λεειιιιιιιιιι καλέεεεεεεεε μην το μαθαίνεις αγκαλιά το παιδί Twisted Evil Twisted Evil πρωτον απεχθάνομαι να με αποκαλούν με αυτό το πανιληθιο καλεεε είναι αγενές δεν μου αρέσει καθολου και δεύτερον κυρούλα μου τ ζόρι τραβάς εσύ;;; Twisted Evil Twisted Evil


Ααααα,καλά αυτό με τις αγκαλιές και το κούνημα..δίνει και παίρνει!!!!Έλα ντε???Τι ζόρι τραβάει ο καθένας??
Μπαααα,τελικά δεν πάμε καθόλου καλά μου φαίνεται!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ranou έγραψε:αχ δεν μπορω να ακουω τετοια συγχιζομαι!Αν ειναι δυνατον που θα μου πει εμενα η καθεμια τι να κανω με το παιδι μου,μην τρελαθουμε τελειως ολα μας ελειπαν να ακουμε και την αποψη του καθενος ειχαμε αναγκη!!!!Κια γιατι δηλαδη θα πρεπει να μπαινω συνεχως στην διαδικασια να απανταω στην καθεμια πικροχολη να υπερασπιζομαι τα αυτονοητα,δεν το καταλαβαινω......Κλεινω γιατι ενοχλουμαι και δεν κανει.Μην δινεις σημασια οσο μπορεις φυσικα Εσάς σας κριτικάρουν οι περαστικοί?? 587529 Εσάς σας κριτικάρουν οι περαστικοί?? 587529 Εσάς σας κριτικάρουν οι περαστικοί?? 587529 Εσάς σας κριτικάρουν οι περαστικοί?? 587529 Εσάς σας κριτικάρουν οι περαστικοί?? 587529 Εσάς σας κριτικάρουν οι περαστικοί?? 587529



Ω,ναι!!!!Κλείσε εγκυούλα μας γιατί θα ακούσεις κι άλλα και θα συγχιστείς περισσότερο...και δεν κάνει και στην κατάστασή σου!!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε: Σε ευχαριστούμε πολύ Ranou Very Happy
..κι εγώ δεν απάντησα...επίσης έγινε κάτι άλλο ενώ είχαμε πάει βόλτα που με έκανε άνω κατω αλλά θα το ανοίξω θεματάκι αξίζει μεγάλη κουβέντα!!!!!


Ναι,ναι άνοιξέ το!!!!Τώρα είμαι περίεργη να μάθω χαχα!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Neni έγραψε:Εμείς βγαίνουμε ακόμα με το sling.

Μία μέχρι κάτω την λεωφόρο και μία μέχρι πάνω, ακούω τουλάχιστον 5 φορές: «Μα δεν πιάνετε εκεί μέσα το καημένο;;;;»

(Πιάνεται αλλά μου αρέσει να την βασανίζω, την κουβάλαγα 9 μήνες και την γέννησα, για να την βασανίζω!!!!)

Χαμογελάμε ευγενικά, κοιτάμε μπροστά και κάνουμε τον βλάκα. Rolling Eyes Μη σκάτε βρέ κορίτσια, ο καθένας δεν σκέφτεται πάντα πως ακούγεται αυτό που λέει. Από χαζομάρα… άλλο τίποτα!


Αμα είναι και μεγάλοι..ούτε καν ξέρουνε τι είναι αυτό χαχα!!!Όπως τα λες...από χαζομάρα...αλλά μια σύγχιση την παίρνω δεν μπορώ!!!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όταν ήταν πιο μικρή, μου λέγανε διάφορα (με best-seller το χειρότερό μου: "Πού το πας το παιδί?"). Τώρα που μεγάλωσε ομολογουμένως ακούω λιγότερα. Είναι φοβερά εκνευριστικό και κουραστικό. Γιατί δεν κοιτάει ο καθένας τη δουλειά του?

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Εμεις ειμαστε μόλις 21 ημερών και δεν έχουμε βγει ακόμη από το σπίτι οπότε ακόμη δεν εχουμε δεχτεί παρατηρησεις από άσχετους!!! Αλλά επειδη ξέρω οτι κάποια στιγμη θα έρθει εκείνη η ώρα ... ειναι αναποφευκτό... από τώρα το σκεφτομαι πως θα δείξω ψυχραιμία!!! Εγώ δυσκολα δέχομαι παρατηρησεις από δικούς μου ανθρωπους πόσο μάλλον από άσχετους!!! Νομιζω οτι θα απανταω με ενα κοφτό "εσυ να κοιτας τη δουλειά σου και τα δικά σου παιδια" και δεν θα καθομαι να ασχοληθω. Γιατι όσο απαντας τοσο τροφή δινεις για περισσοτερες κουβεντες κι εγω δεν ειμαι και ο ψυχραιμότερος ανθρωπος του κόσμου!!! Θα τους στειλω καμια "ευχή " στο τέλος αν με πολυ πρήξουν!!!!!!

Ναι,σ'αυτό έχεις δίκιο,όσο απαντάς μου φαίνεται χειρότερα είναι.Όπως μια φορά που έκανε κρύο και βγήκαμε για ψώνια,μας λέει μία..καλέ,κρύο κάνει!!!(σώωωωπα!!!),γιατί τον έβγαλες???
Και της απαντάω..δεν έχουμε λεφτά για νταντά..και πρέπει να ψωνίσω...και μου λέει...μανούλα δεν έχεις να στο κρατήσει???Τι απαντάς???Όχι πες μου!!!!

marilou mou


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγω τα χειροτερα τα ακουω οταν πηγαινω στη Χαλκιδικη στο χωριο της πεθερας μου!!! "Πολυ το ταιζεις ειναι χοντρο!" "Αχ, καλε τι αδυνατο που ειναι το παιδακι σου,δε τρωει?" "Πολυ το εντυσες θα σκασει" "Γυμνο ειναι θα κρυωσει" "Καλε τοσο δρομο απο Θεσ/νικη το ταλαιπωρεις το καημενο"

Ολα τα ξερουν... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kata έγραψε:'Οταν η μικρή ήταν 2 μηνών, είχαμε πάει στο super market με το sling και η ταμίας με ρώτησε αγανακτισμένη "Καλέ, γιατί το ταλαιπωρείς το παιδί;" Εγώ της απάντησα ευγενικά ότι της αρέσει αλλά μετά έσκασα που δεν της απάντησα πιο κατάλληλα. Twisted Evil



Εεεεεεε,μααααα,πιαααααα!!!!!!έπρεπε να της απαντήσεις!!!!!!θράσος!!!!Ο καθένας το κοντό του και το μακρύ του!!!!!Σαν και μένα κι εσύ...με την ευγένεια!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις