Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
116 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 116 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευάκι έγραψε:μια φορα μια μου ειπε "τι ομορφο αγορακι!!!" η μικρη στο καροτσι να φοραει μεχρι και ροζ βρακι,να εχει και κοτσιδακια και η αλλη να λεει αγορακι....ανοιξα την τσαντα μου,εβγαλα την καρτα του οφθαλμιατρου μου και της την εδωσα...αυτο μονο...χωρις αλλη κουβεντα.... Shocked Shocked Shocked Shocked



ΤΕΛΕΙΟ Laughing Εσάς σας κριτικάρουν οι περαστικοί?? - Σελίδα 3 215994 Εσάς σας κριτικάρουν οι περαστικοί?? - Σελίδα 3 328109 Εσάς σας κριτικάρουν οι περαστικοί?? - Σελίδα 3 654316 Εσάς σας κριτικάρουν οι περαστικοί?? - Σελίδα 3 536304 Εσάς σας κριτικάρουν οι περαστικοί?? - Σελίδα 3 536304 Εσάς σας κριτικάρουν οι περαστικοί?? - Σελίδα 3 536304 Εσάς σας κριτικάρουν οι περαστικοί?? - Σελίδα 3 536304

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γελασα με ολα βρε κοριτσια,και εμενα συνεχεια για το sling μου λενε,μια αληθεια γυρναει και μουρμουραει πισω απο την πλατη μου,''καλα ενα καροτσι δεν εχει λεφτα να παρει και το εβαλε το μωρο μεσα στο υφασμα''μια αλλη φορα μια νομιζε οτι κουβαλαω σκυλακι και οχι μωρο αν ειναι δυνατον,φυσικα εγω κανω οτι δεν ακουω!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

MeLiTiNi

MeLiTiNi
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ναι δυστυχως !!!!!!!!!!!! πριν λιγες μερες εβγαλα εξω το παιδι ενω ειχε ηλιο ε και τι να κανουμε καλοκαιρακι ειναι δεν θα μενει μεσα οταν εχει ηλιο..και σιγα την ζεστη που κανει τωρα...του φορεσα καπελο τουλαχιστον να μπορει να βλεπει και να μην κλεινει τα ματακια του...με σταματαει μια και μου λεει : καλε το βαραει ο ηλιος.. της λεω δεν βλεπεις πως φοραει καπελο? μου λεει και το υπολοιπο προσωπο? ε νευριασα και της λεω και τι θες να κανω? να του κλεισω τη μυτη και το στομα? να του βαλω κανενα σεντονι? ελεος πια !!! αλλα το θεμα ειναι οτι ετσι οπως ειχα το καροτσι δεν το εβλεπε ο ηλιος καθολου!!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ξέρετε τι λένε :η καμήλα δεν κοιτάει την καμπούρα της έτσι και ο κόσμος δεν ξέρει τη να κάνει και ασχολείται με τα μωρά των άλλων .Όταν είχα το Σταύρο μωρό είχαμε πάει στην εκκλησια να κοινώνήσει και είχα και το καρότσι μαζί τους ενόχλησε λοιπόν το καρότσι και το μωρό και έρχεται ο καντηλανάφτης και μου λεει το καρότσι να το βγάλεις έξω :τη του λεω ; αν μείνεις και εσυ έξω και το προσέχεις ευχαρίστως μου λεει ενοχλεί να φύγει του απάντω και εγω όταν φύγουν και τα σκαμνάκια με τις θείτσες θα φύγει και το καρότσι . Πέτάγετε μια και μου λεει :στο σκαμνί καθόμαστε δνε μπορούμε να στέκομαστε όρθιες !άκους τι το ήθελε το σκαμπό; λες και εγω το καρότσι το είχα για μόστρα και της το είπα και ξέρετε τη μου είπε η τσουράπω :άντε που φέρνετε εδω τα παιδιά ! Twisted Evil νταν !δηλαδή αν δνε πάνε τα παιδιά στην εκκλησία που θα πάνε; επίσης οι γριές στις δημόσιες υπηρεσίες ΙΚΑ -ΕΦΟΡΙΑ -ΔΕΗ καλέ γιατι τα βασανίζετε και τα κουβάλατε μαζί εκεί τρελαίνομαι και απαντώ :αν δεν θέλετε να το ταλαιπωρω αφήστε με να περάσω

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευτυχώς εμένα δε μου έχουν συμβεί ακόμα δυσάρεστα. Εκτός από έναν παππού (ας μην τον χαρακτηρίσω διαφορετικά) μια φορά που μου λέει τσαντισμένος, φωνάζοντας από 10 μέτρα απόσταση: "Θα κρυώσει το παιδί"! Αυτό ήταν, μας μάτιασε και έπιασε καταρακτώδης βροχή! Πώς δε με παρέσυρε κανένα ποτάμι, ευτυχώς είχα ομπρέλα (ο μικρός στο sling)!

Η αλήθεια είναι πάντως πως συνήθως ακούω πολύ θετικά σχόλια. Φαίνεται ο κόσμος δεν έχει συνηθίσει τα μωρά στο sling και σε όλους φαίνεται περίεργο και χαριτωμένο. Όπου πάω ακούω δεξιά αριστερά: "Κοίτα - κοίτα"! Δεν με πειράζει όμως, αρκεί να μη μας ματιάσουνε!!! Very Happy

Το πιο περίεργο που μου έχει συμβεί (2 φορές μάλιστα) είναι να μου δώσουν συγχαρητήρια και μπράβο!!! Παππούδες και τις δύο φορές. Γιατί συγχαρητήρια, δεν το κατάλαβα, αλλά τέλος πάντων. Επειδή τον έχω στο sling και κουράζομαι?

Α, και κατι άλλο: Μια κυρια (ζωγραφος ,μαλιστα) μου ειπε οτι ειμασταν η πιο ωραια εικονα που εχει δει στη ζωή της!!! Embarassed Embarassed Embarassed

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:ε καλα βρε και εγω αμα με στριμωξουν σε μικρο χωρο θα μιλησω, συνηθως με ρωτανε ποσο ειναι η μικρη ε το λεω αλλα δεν συνεχιζω την κουβεντα και ουτε κοιτω για να το συνεχισουμε, ενταξει ενα χαμογελο θα το ριξω αλλα ως εκει, γενικα δεν ειμαι και ατομο που πιανω την κουβεντα ευκολα απο εδω και απο εκει οποτε μαλλον αυτο με εχει σωσει Wink


Συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να μην το πω...θα σκάσω!!!!Αθηνάααααααααα,ορίστε βρε η κοπέλα σκάει και χαμόγελα....δεν είναι στρίντζω!!!!χαχαχα!!!!!
Εγώ πάντως έχω ένα κακό,πέρα απ'την πλάκα....είμαι ανοιχτή....πως να το πω...φαίνομαι ότι τα θέλω χαχα!!!Δεν μπορώ να γίνω τώρα στα γεράματα αλλιώς!!!!Το φωνάζω από μακριά!!!Και που δεν έχω πάει και μου έχουν πιάσει κουβέντα..είναι και λίγο στον άνθρωπο...αφού οι πάντες μου λένε καλώς το χαμογελαστό παιδί!!!Μήπως γελάω και στον ύπνο μου δεν ξέρω χαχα!!!!Μπορεί να έχω και μαγνήτη!!!!!!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
Μιλουπακι έγραψε:ε καλα βρε και εγω αμα με στριμωξουν σε μικρο χωρο θα μιλησω, συνηθως με ρωτανε ποσο ειναι η μικρη ε το λεω αλλα δεν συνεχιζω την κουβεντα και ουτε κοιτω για να το συνεχισουμε, ενταξει ενα χαμογελο θα το ριξω αλλα ως εκει, γενικα δεν ειμαι και ατομο που πιανω την κουβεντα ευκολα απο εδω και απο εκει οποτε μαλλον αυτο με εχει σωσει Wink


Συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να μην το πω...θα σκάσω!!!!Αθηνάααααααααα,ορίστε βρε η κοπέλα σκάει και χαμόγελα....δεν είναι στρίντζω!!!!χαχαχα!!!!!
Εγώ πάντως έχω ένα κακό,πέρα απ'την πλάκα....είμαι ανοιχτή....πως να το πω...φαίνομαι ότι τα θέλω χαχα!!!Δεν μπορώ να γίνω τώρα στα γεράματα αλλιώς!!!!Το φωνάζω από μακριά!!!Και που δεν έχω πάει και μου έχουν πιάσει κουβέντα..είναι και λίγο στον άνθρωπο...αφού οι πάντες μου λένε καλώς το χαμογελαστό παιδί!!!Μήπως γελάω και στον ύπνο μου δεν ξέρω χαχα!!!!Μπορεί να έχω και μαγνήτη!!!!!!

καλε με συκοφαντη η αθηνα τι νομιζες, Razz Razz Razz

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stardust έγραψε:Αυτο παλι τι σπαστικο λες και αυτοι ολοι που κριτικαρουν ειναι οι τελειοι.εμενα οσες φορες ετυχε να με σχολιασουν για οτιδηποτε αφορα το μωρο η εμενα πηραν και καταλληλη απαντηση.παλια με πειραζε πλεον ομως απανταω και οχι απαραιτητα ασχημα.μπορει να πω χαμογελαστα <δεν πειραζει η καθε μανουλα ειναι διαφορετικη για αυτο και για το καθε παιδι η μανουλα ειναι μοναδικη στον κοσμο και δεν την αλλαζει με τιποτα> Very Happy η στο θεμα του ντυσιματος εγω παντα τους λεω οτι εμεις δεν εχουμε αναγκη βραζει το αιμα μας!γιατι παντα καθε καλοκαιρι εχω θεμα με το ντυσιμο επειδη με το που δω οτι ανηγει για τα καλα ο καιρος πεταμε τα μπουτακια μας εξω και ας ειναι ακομα μαιος. Wink
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



Κι εγώ χαμογελαστά απαντάω αλλά μάλλον δεν πιάνει!!!!Περισσότερο αέρα παίρνουν μερικοί μερικοί και το συνεχίζουν!!!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eleftherna έγραψε:Ευτυχώς εμένα δε μου έχουν συμβεί ακόμα δυσάρεστα. Εκτός από έναν παππού (ας μην τον χαρακτηρίσω διαφορετικά) μια φορά που μου λέει τσαντισμένος, φωνάζοντας από 10 μέτρα απόσταση: "Θα κρυώσει το παιδί"! Αυτό ήταν, μας μάτιασε και έπιασε καταρακτώδης βροχή! Πώς δε με παρέσυρε κανένα ποτάμι, ευτυχώς είχα ομπρέλα (ο μικρός στο sling)!

Η αλήθεια είναι πάντως πως συνήθως ακούω πολύ θετικά σχόλια. Φαίνεται ο κόσμος δεν έχει συνηθίσει τα μωρά στο sling και σε όλους φαίνεται περίεργο και χαριτωμένο. Όπου πάω ακούω δεξιά αριστερά: "Κοίτα - κοίτα"! Δεν με πειράζει όμως, αρκεί να μη μας ματιάσουνε!!! Very Happy

Το πιο περίεργο που μου έχει συμβεί (2 φορές μάλιστα) είναι να μου δώσουν συγχαρητήρια και μπράβο!!! Παππούδες και τις δύο φορές. Γιατί συγχαρητήρια, δεν το κατάλαβα, αλλά τέλος πάντων. Επειδή τον έχω στο sling και κουράζομαι?

Α, και κατι άλλο: Μια κυρια (ζωγραφος ,μαλιστα) μου ειπε οτι ειμασταν η πιο ωραια εικονα που εχει δει στη ζωή της!!! Embarassed Embarassed Embarassed



Τι γλυκό!!!!!Μάλλον εσύ είσαι από τις τυχερές!!!!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:
αλικακι έγραψε:
Μιλουπακι έγραψε:ε καλα βρε και εγω αμα με στριμωξουν σε μικρο χωρο θα μιλησω, συνηθως με ρωτανε ποσο ειναι η μικρη ε το λεω αλλα δεν συνεχιζω την κουβεντα και ουτε κοιτω για να το συνεχισουμε, ενταξει ενα χαμογελο θα το ριξω αλλα ως εκει, γενικα δεν ειμαι και ατομο που πιανω την κουβεντα ευκολα απο εδω και απο εκει οποτε μαλλον αυτο με εχει σωσει Wink


Συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να μην το πω...θα σκάσω!!!!Αθηνάααααααααα,ορίστε βρε η κοπέλα σκάει και χαμόγελα....δεν είναι στρίντζω!!!!χαχαχα!!!!!
Εγώ πάντως έχω ένα κακό,πέρα απ'την πλάκα....είμαι ανοιχτή....πως να το πω...φαίνομαι ότι τα θέλω χαχα!!!Δεν μπορώ να γίνω τώρα στα γεράματα αλλιώς!!!!Το φωνάζω από μακριά!!!Και που δεν έχω πάει και μου έχουν πιάσει κουβέντα..είναι και λίγο στον άνθρωπο...αφού οι πάντες μου λένε καλώς το χαμογελαστό παιδί!!!Μήπως γελάω και στον ύπνο μου δεν ξέρω χαχα!!!!Μπορεί να έχω και μαγνήτη!!!!!!

καλε με συκοφαντη η αθηνα τι νομιζες, Razz Razz Razz


χαχα!!!!

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
χαχαχα!!ωραιο θεμα!εμενα μου φωναξε ενας κυριος απο μακρια,οταν σ ενα σημειο του δρομου δεν ειχε πεζοδρομιο κ προχωρουσα με το καροτσι αναγκαστηκα ακρη ακρη στο δρομο,να προσεχω γιατι περνανε αμαξια Shocked Shocked ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ!!λες κ δεν το ηξερα!κ δεν προσεχα!!!!κ στο σουπερμρκετ οταν καθετε σε αυτο το καθισματακι στο καροτσι,βγαζει το ποδι της κ το βαζει στο πλαι κ μετα το ξαναβαζει ισια!οταν την βλεπουν οι ταμιες λενε παντα "αχ προσεχε πιαστηκε το ποδαρακι της" δε πιαστηκε κυρια μου,μονη της το βαζει κ το βγαζει,κ δεν παθαινει κατι!απο πανω της ειμαι,λες να μην βλεπω τι κανει το παιδι μου!

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
vre koritsia den einai ola toso kakoproerteta!ola ma ola gia kako sas ta lene???emena tote prepei na me ftinw giati pote mexri twra den me exei prosvalei kaneis oute exei kanei kako sxolio

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sophia έγραψε:Καποιες τις αγνοωω καποιες φορες απανταω!!Μια με ειχε βγαλει εξω απο τα ρουχα μου οταν μου ειχε πει το απιστευτο "Καλε τι το εχεις το κακομοιρο εκει??" οπου εκει το σλινκ!!Τα πηρα και εγω και της απαντησα "Αρχικα κακομοιρα εισαι εσυ και το βαζω οπου θελω δικο μου ειναι"

Ακου εκει κακομοιρο Twisted Evil Αυτο που δεν αντεχω ΚΑΘΟΛΟΥ ειναι την καθεμια που παει να πιασει το παιδι στο προσωπο!!!Τι πιανεις μανταμ???Τα πηρα παλι η εγκυος!!!


χαχα!!!πολύ γέλασα!!!καλά της είπες!!!Ααααα κι εσύ εγκυούλα...έξω από το θέμα!!!!Δεν κάνει στην κατάστασή σου!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:μια φορα μια μου ειπε "τι ομορφο αγορακι!!!" η μικρη στο καροτσι να φοραει μεχρι και ροζ βρακι,να εχει και κοτσιδακια και η αλλη να λεει αγορακι....ανοιξα την τσαντα μου,εβγαλα την καρτα του οφθαλμιατρου μου και της την εδωσα...αυτο μονο...χωρις αλλη κουβεντα.... Shocked Shocked Shocked Shocked


χαχαχα!!!!Προσκυνώ!!!!!!!!!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:μια φορα μια μου ειπε "τι ομορφο αγορακι!!!" η μικρη στο καροτσι να φοραει μεχρι και ροζ βρακι,να εχει και κοτσιδακια και η αλλη να λεει αγορακι....ανοιξα την τσαντα μου,εβγαλα την καρτα του οφθαλμιατρου μου και της την εδωσα...αυτο μονο...χωρις αλλη κουβεντα.... Shocked Shocked Shocked Shocked
χαχαχαχαχαχαπολυ καλο.κατι παρομοιο κανανε και σε μενα.ημουν σε ενα καφε με την μικρη,φορουσε φουστανι και μια φουξ κορδελα με ενα πον-πον που βγαζει ματια.περναει μια θειτσα και αφου την κοιταξε καλα λιγο πριν φυγει ρωταει"αγορι ειναι 'η κοριτσι?"τι αγορι ρε κυρα μου,μου ρθε να της πω,θα ειχα γιο και θα τον εβαζα κορδελες στα μαλλια?

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμακα μου έγραψε:ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΩ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ. ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑΜΕ ΜΕΣΑ Η ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΕ ΘΥΜΥΘΗΚΕ ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΦΩΝΑΞΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΠΡΩΤΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ... Ε ΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΜΙΑ -Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ- ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 45 ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ. ΄ΦΕΡΝΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ' ΚΑΙ 'ΤΙ ΣΟΥ ΦΤΑΙΕΙ ΝΑ ΤΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΡΥΟ?' ΚΑΙ ΈΜΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ?ΣΚΑΣΤΗ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ'.
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ. ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙ ΟΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ, ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΛΕΏ' ΠΑΙΔΙΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΜΩΡΗ?ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΦΑΩ Ή ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ?ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΤΑΝΤΑ. ΤΗΝ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ. ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΦΥΓΩ ΚΟΙΤΑΩ ΤΗΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΕΏ. Η ΚΥΡΙΑ ΜΟΛΙΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ, ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ Ή ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ? ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΣΗΚΩΘΗΚΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΗΣ, ΑΥΤΗ ΕΛΕΓΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ.΄' Η ΤΙΜΩΡΙΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ'.....



καλόοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!
Ααααχχχ πολύ γελάω απόψε!!!!Σε καλό μου!!!!!!!!!!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμακα μου έγραψε:ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΩ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ. ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑΜΕ ΜΕΣΑ Η ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΕ ΘΥΜΥΘΗΚΕ ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΦΩΝΑΞΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΠΡΩΤΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ... Ε ΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΜΙΑ -Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ- ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 45 ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ. ΄ΦΕΡΝΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ' ΚΑΙ 'ΤΙ ΣΟΥ ΦΤΑΙΕΙ ΝΑ ΤΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΡΥΟ?' ΚΑΙ ΈΜΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ?ΣΚΑΣΤΗ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ'.
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ. ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙ ΟΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ, ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΛΕΏ' ΠΑΙΔΙΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΜΩΡΗ?ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΦΑΩ Ή ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ?ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΤΑΝΤΑ. ΤΗΝ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ. ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΦΥΓΩ ΚΟΙΤΑΩ ΤΗΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΕΏ. Η ΚΥΡΙΑ ΜΟΛΙΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ, ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ Ή ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ? ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΣΗΚΩΘΗΚΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΗΣ, ΑΥΤΗ ΕΛΕΓΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ.΄' Η ΤΙΜΩΡΙΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ'.....
τελειο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
snoopy έγραψε:vre koritsia den einai ola toso kakoproerteta!ola ma ola gia kako sas ta lene???emena tote prepei na me ftinw giati pote mexri twra den me exei prosvalei kaneis oute exei kanei kako sxolio



Κοίτα,άυτό που κάνει το σχόλιο περισσότερο κακοπροαίρετο είναι για μένα ο τρόπος που θα το πει ο άλλος.Έχει τύχει να μου κάνουν περίεργα σχόλια,αλλά να είναι τόσο γλυκές...και όντως να έχουν μια απορία ή να δείχνουν ενδιαφέρον..τώρα αν η άλλη έχει την μούρη της ξινισμένη και στρίβει τα μούτρα της και μου λέει διάφορα εεεε τότε αυτό που θα μου πει με βγάζει λίγο απ'τα ρούχα μου!!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
andith έγραψε:χαχαχα!!ωραιο θεμα!εμενα μου φωναξε ενας κυριος απο μακρια,οταν σ ενα σημειο του δρομου δεν ειχε πεζοδρομιο κ προχωρουσα με το καροτσι αναγκαστηκα ακρη ακρη στο δρομο,να προσεχω γιατι περνανε αμαξια Shocked Shocked ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ!!λες κ δεν το ηξερα!κ δεν προσεχα!!!!κ στο σουπερμρκετ οταν καθετε σε αυτο το καθισματακι στο καροτσι,βγαζει το ποδι της κ το βαζει στο πλαι κ μετα το ξαναβαζει ισια!οταν την βλεπουν οι ταμιες λενε παντα "αχ προσεχε πιαστηκε το ποδαρακι της" δε πιαστηκε κυρια μου,μονη της το βαζει κ το βγαζει,κ δεν παθαινει κατι!απο πανω της ειμαι,λες να μην βλεπω τι κανει το παιδι μου!


Πραγματικά ωραίο θέμα...εντωμεταξύ κι εμένα όταν μου συμβαίνουν διάφορα γίνομαι έξω φρενών αλλά τώρα που διαβάζω και τα δικά σας...έχω λυθεί στο γέλιο!!!!!

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αλικακι έγραψε:
snoopy έγραψε:vre koritsia den einai ola toso kakoproerteta!ola ma ola gia kako sas ta lene???emena tote prepei na me ftinw giati pote mexri twra den me exei prosvalei kaneis oute exei kanei kako sxolio



Κοίτα,άυτό που κάνει το σχόλιο περισσότερο κακοπροαίρετο είναι για μένα ο τρόπος που θα το πει ο άλλος.Έχει τύχει να μου κάνουν περίεργα σχόλια,αλλά να είναι τόσο γλυκές...και όντως να έχουν μια απορία ή να δείχνουν ενδιαφέρον..τώρα αν η άλλη έχει την μούρη της ξινισμένη και στρίβει τα μούτρα της και μου λέει διάφορα εεεε τότε αυτό που θα μου πει με βγάζει λίγο απ'τα ρούχα μου!!!!
aaaaaaa kala enoeite!!!!mazi sou!!!oti xeirotero na ta lene apo pisw sou!!!anevenei to aima sto kefali

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nena1988 έγραψε:γελασα με ολα βρε κοριτσια,και εμενα συνεχεια για το sling μου λενε,μια αληθεια γυρναει και μουρμουραει πισω απο την πλατη μου,''καλα ενα καροτσι δεν εχει λεφτα να παρει και το εβαλε το μωρο μεσα στο υφασμα''μια αλλη φορα μια νομιζε οτι κουβαλαω σκυλακι και οχι μωρο αν ειναι δυνατον,φυσικα εγω κανω οτι δεν ακουω!



Για γέλια και για κλάμματα!!!!!
Αυτό όμως το πίσω απο την πλάτη...μου την δίνει!!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MeLiTiNi έγραψε:ναι δυστυχως !!!!!!!!!!!! πριν λιγες μερες εβγαλα εξω το παιδι ενω ειχε ηλιο ε και τι να κανουμε καλοκαιρακι ειναι δεν θα μενει μεσα οταν εχει ηλιο..και σιγα την ζεστη που κανει τωρα...του φορεσα καπελο τουλαχιστον να μπορει να βλεπει και να μην κλεινει τα ματακια του...με σταματαει μια και μου λεει : καλε το βαραει ο ηλιος.. της λεω δεν βλεπεις πως φοραει καπελο? μου λεει και το υπολοιπο προσωπο? ε νευριασα και της λεω και τι θες να κανω? να του κλεισω τη μυτη και το στομα? να του βαλω κανενα σεντονι? ελεος πια !!! αλλα το θεμα ειναι οτι ετσι οπως ειχα το καροτσι δεν το εβλεπε ο ηλιος καθολου!!


Είναι αυτό που λέω...απλά για να μιλήσουν!!!!Και εσύ είσαι απ'αυτές που τα χώνουν ε??Καλά κάνεις!!!!!Μαζί σου!!!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:ξέρετε τι λένε :η καμήλα δεν κοιτάει την καμπούρα της έτσι και ο κόσμος δεν ξέρει τη να κάνει και ασχολείται με τα μωρά των άλλων .Όταν είχα το Σταύρο μωρό είχαμε πάει στην εκκλησια να κοινώνήσει και είχα και το καρότσι μαζί τους ενόχλησε λοιπόν το καρότσι και το μωρό και έρχεται ο καντηλανάφτης και μου λεει το καρότσι να το βγάλεις έξω :τη του λεω ; αν μείνεις και εσυ έξω και το προσέχεις ευχαρίστως μου λεει ενοχλεί να φύγει του απάντω και εγω όταν φύγουν και τα σκαμνάκια με τις θείτσες θα φύγει και το καρότσι . Πέτάγετε μια και μου λεει :στο σκαμνί καθόμαστε δνε μπορούμε να στέκομαστε όρθιες !άκους τι το ήθελε το σκαμπό; λες και εγω το καρότσι το είχα για μόστρα και της το είπα και ξέρετε τη μου είπε η τσουράπω :άντε που φέρνετε εδω τα παιδιά ! Twisted Evil νταν !δηλαδή αν δνε πάνε τα παιδιά στην εκκλησία που θα πάνε; επίσης οι γριές στις δημόσιες υπηρεσίες ΙΚΑ -ΕΦΟΡΙΑ -ΔΕΗ καλέ γιατι τα βασανίζετε και τα κουβάλατε μαζί εκεί τρελαίνομαι και απαντώ :αν δεν θέλετε να το ταλαιπωρω αφήστε με να περάσω


Απαράδεκτο αυτό με την εκκλησία που λες.Υποτίθεται ότι είναι και άνθρωποι του θεού!!!Μάλλον θα ήταν απ'αυτές που πάνε στις εκκλησιές για άλλους λόγους...Όσο για τις δημόσιες υπηρεσίες είναι υποχρεωμένοι να εξυπηρετούν εγκύους και μαμάδες με παιδιά.Μια φορά ο άντρας μου είχε βάλει τις φωνές,για να με εξυπηρετήσουν,επειδή είχα προτεραιότητα σαν έγκυος.Και η αλήθεια είναι ότι σκιστήκαν όλοι.Δεν με είχαν προσέξει και εγώ η χαζή δεν μίλαγα.Και είχα να περιμένω και εκατό νούμερα.Και στην τράπεζα,πάλι που πηγαίνω συχνά πάω στην διευθύντρια,πάντα και μου δίνει άδεια να περάσω κατ'ευθείαν.Και τώρα με το παιδί και όταν ήμουν έγκυος.

Neni

Neni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eleftherna έγραψε:Α, και κατι άλλο: Μια κυρια (ζωγραφος ,μαλιστα) μου ειπε οτι ειμασταν η πιο ωραια εικονα που εχει δει στη ζωή της!!! Embarassed Embarassed Embarassed

Ψωνάρα!!!! Εσάς σας κριτικάρουν οι περαστικοί?? - Σελίδα 3 215994

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Den sou kruvw oti auto to thema hthela k egw na to valw kapoia stigmh aman poia an krhtikaroun leei les k den exoume idea k th amas poun ekeinoi dn lew pws to kanoun me kakia alla merikes fores einai k o tropos pou ta lene px hmoun sto lewforeio k me koita mia me eirwniko ufos k me rwta ( eixe mia kokkinhla sto metwpo h mikrh |) - Sou epese h to tsimpise kati ??
dhladh eleos
k polla alla sxoliakia p dn lew kapioi dn to lene me kakia alla an dn kseroume emeis kseroun autoi kalutera?
k egw mporei kapoies fores na vlepw k na krhtikarw alla to kanw apo mesa m h prosexw to pws tha to ekfrasw Smile

dn SAS kruvw epishs oti palia evlepa mamades k goneis me ta paidia tous k elege ma kala pou pane 2 mish 3 xronwn paidaki k akoma sto karotsi to xoun eleos ... mexrh pou to anipsaki mou einai 4 wn k einai akoma me to karotsi oxi gt einai tempeliko alla gt exei provlhma kati san autismo oute autoi kseroun .. apo tote den koitw to ti kanoun oi alloi autoi kseroun kalutera !!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις