Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
310 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 310 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
marinaki <3 <3 έγραψε:νενακη μου υποκλινόμαστε μπροστά σου!!αλικακη είμαστε γειτόνισσες εγω ειμαι απο ηγουμενιτσα απέναντι λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 215994 λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 215994 λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 215994 αχ κορίτσια χαίρομε που σας πετυχααααα πάρα πολύ θα μου λυνετε τις απορίες μου είμαι κ λίγο μικρή κ δν τα ξέρω κ πάρα πολύ καλά σας αγαπώ πολύ!!

Ε μα να κι άλλη.... Ε δε λέω εγώ ότι τον έχω τον μαγνήτη του Ιονίου! χαχαχαχαχα

Αφου με τραβάει απο δώ μεριά.
Ο άντρας μου είναι Κρητικός, σπουδάσαμε στην Κρήτη, ζήσαμε εκεί απο 5 χρόνια ο καθένας μας και πηγαίνουμε κάθε καλοκαίρι στο πατρικό του, αλλά δε μου πάει βρε παιδί μου, δεν τραβάει ο αέρας, δε μου ταιριάζει, μοιάζω εκτός.
Εγώ θέλω του Ιονίου τα νησιά, πως να το κάνουμε δλδ Cool Razz

Τώρα στο θέμα...
Καταρχήν, ως Καποδιστριακή δεν δέχομαι περίσσιες επευφημίες και υποκλίσεις... έπραξα το καθήκον μου, ως μου ανάθεσε ο λαός να κάνω... είμαι μια από σας Razz χαχαχαχαχαχα (Το μαρουλάκι πρέπει να ήταν χαλασμένο) Laughing Laughing Laughing

Και κατά δεύτερον...
Μαρινάκι, χάρη στην απορίας σου στο Pm το βρήκα το λάθος. Με ρώτησες κάποια στιγμή χθές, αν η στήλη που σου βγάζει κατά τις επόμενες περιόδους είναι ακριβής και παρατήρησα στο παράδειγμα με τις δικές μου ότι είχαν μια απόκλιση που δεν δικαιολογούσε τους υπολογισμούς μου, ήταν ημερομηνίες που δεν θυμόμουν να τις είχα δει πριν και έτσι το κατάλαβα. Όταν το κλείδωνα, πρέπει να έσβησα απο λάθος κάτι παρενθεσούλες παραπάνω στους τύπους και άλλαξαν όλοι οι υπολογισμοί. Τώρα όμως με την παρατηρητικότητα σου τους διόρθωσα Very Happy
So, και γω σ'ευχαριστώ με τη σειρά μου Very Happy λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472 λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472 λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
desT έγραψε:Έχω μαζεμένους τους κύκλους μου από το 1991 (σωστά 20 χρόνων κύκλους)

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΣΩΣΤΟΤΑΤΗ σε βρίσκω!!! Cool
Και γω κάπως έτσι είμαι... έχω όλες τις μικροβιολογικές μου εξετάσεις από το 1995 και όταν το ανακάλυψε ο γιατρός μου ταράχτηκε... μου λεει -συλλογή τις κάνεις?- Ναι, αλλά του καλάρεσε που τις πέρασε όλες στο e-τεφτέρι του και έχει ανά πάσα στιγμή μια πληρέστατη εικόνα του ιατρικού μου ιστορικού και με όλες του τις λεπτομέρειες Wink

Καλά κάνεις και τις κρατάς... να που τώρα βρέθηκε λόγος να τις χρησιμοποιήσεις Wink
Θα σου έλεγα για αρχή να βάλεις μόνο των δύο τελευταίων ετών (άλλωστε το έχω φτιάξει να μην χωράει παραπάνω, γιατί δεν έχει νόημα) και δες που βρίσκεται ο κύκλος σου και μετά θα σου πρότεινα να βάλεις μόνο των 6 τελευταίων μηνών και να συνεχίσεις από κει την καταγραφή, για να σου βγάλει την σημερινή σου εικόνα Wink
Οι έξι μήνες νομίζω ότι είναι αρκετοί για να έχεις μια πλήρη εικόνα του σημερινού σου κύκλου Wink

Ξαναλέω όμως... είναι κατά προσέγγιση... δεν μπορούμε ποτέ να προβλέψουμε την ακριβή κατάσταση... όλα εξαρτώνται και από τον οργανισμό της κάθε μιας μας Very Happy

Καλές καταχωρήσεις λοιπόν Very Happy
Και Σ΄ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! Smile
λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472 λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472 λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ουμ πολυ ωραια χαιρομε που το εφτιαξες!!νενα εισαι πολυ ενταξει κοπελα απο εδω που σε γνωρισα εστο κ λιγο σε συμπαθησα παρα πολυ>...λοιπον κοριτσια μου ομορφα μηπως μπορειτε να μου πειτε εχω κατι εννοχλησεις που πιστευω μπορει να ειναι κ ιδεα μου!!εχω δυο μερες ποναει ι κιλιτσα μου κ ειδικα χθες παρα πολυ!!σημερα συνεχεια ειχα συχνοουρια!!κ το αλλο νοιοθω οτι ειμαι μεσα σε φουρνο λετε ι μπα μηπως ειναι πολυ νωρις!!δν θελω να χαρω πριν ειμαι συγουρη α επισεις νυσταζω παρα παλυ μα παρα κ κοιμαμε πολλες ωρες λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 215994 αυτα sorry αν σας κουρασα κοριτσια μου φιλια πολλα Smile Very Happy Very Happy

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
NeNaKi_Gr έγραψε:χαχαχαχαχα ήμουν σχεδόν βεβαία Smile Και για να σου πω την αλήθεια, ήθελα κατευθείαν να σε ρωτήσω συγκεκριμένα αν είσαι Κερκυραία, αλλά επειδή γνωρίζω ότι υπάρχει μια μικρή παιχνιδιάρικη "κοντρίτσα" μεταξύ επτανήσιων, λέω "Νένακι, γενίκευσε το μη τσι διαολίσεις και φαμε καμιά σβουριχτή" Razz Laughing Laughing

Έχω γνωρίσει καλά άλλους τρεις Κερκυραίους στο παρελθόν, βέροι Κερκυραίοι όλοι τους και με μεγάλη αγάπη για τον τόπο τους, να αναδύουν την ίδια αύρα, να βλέπεις στα πρόσωπα τους το ίδιο χαμόγελο. Πάντα ένα χαμόγελο την οποιαδήποτε στιγμή θα το σκάσει ένας Κερκυραίος και αμαν αυτή η σχέση σας με τη μουσική, με βγάζει πάντα εκτός συναγωνισμού Very Happy... είναι εύκολο να σας ξεχωρίσω Smile Είστε έξω καρδιά και το εννοώ... ακόμα και όταν γράφετε Very Happy

Είναι και λίγο το ότι είμαι φιλοΚερκυραία γενικότερα και έχω μεγαλώσει με Καποδιστριακή ιδεολογία από παιδί, έχω μελετήσει αρκετά για τον εν λόγο Κερκυραίο, και από την άλλη λίγο το ότι το ενετικό στοιχείο με συναρπάζει ιδιαίτερα... όλα αυτά που σας δίνουν ένα άρωμα διαφορετικό που εγώ πλέον το έχω μάθει και το ξεχωρίζω με ευχαρίστηση.

Σε λίγο θα έρθει ο σύζυγός μου, θα του το δείξω και είμαι σίγουρη ότι θα πει... -Αμάν ρε συ Νένα, μαγνήτη έχεις με δαύτους τους Κερκυραίους?- χαχαχαχαχα
Εντάξει, στη ζωή μου όπως και να’ χε έναν Κερκυραίο, είτε Ζακυνθινό θα τον γνώριζα, αλλά είναι αυτό το ‘κλικ’ που μου κάνει πιο μπροστά και προηγείται των συστάσεων.

Να΄ σαι καλά κούκλα μου και να χαίρεσαι την οικογένεια σου... την συμπάθεια μου που απο σήμερα είναι μεγαλύτερη Very Happy
Καλό σου απόγευμα! λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472 λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472 λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472

//Συγνώμη Μαρινάκι μου για την παρένθεση στο θέμα σου... το πέταξα εκτός για λίγο Smile//



Τώρα θα το πετάξω κι εγώ λιγάκι!!!!!
Το θέμα το κάναμε...ό,τι να'ναι!!!!!
sorry.....
Νενάκι μου,καταρχάς σβουριχτές δεν δίνω!!!!
Καλοί ανθρώποι υπάρχουν σε όλα τα μέρη της Ελλάδας,όπως και υπάρχουν και Κερκυραίοι όχι και τόσο καλοσυνάτοι.
Σ'ευχαριστώ που διέκρινες κάποια καλά στοιχεία του χαρακτήρα μου,και σε μερικά έπεσες απολύτως μέσα!!!Το χαμόγελο,σε μένα συγκεκριμένα δεν λείπει ποτέ απ΄τα χείλη μου...ακόμα και στον ύπνο μου!!!!
Χαίρομαι που είσαι φιλοκερκυραία,τώρα σε συμπάθησα κι εγώ περισσότερο χαχα!!!!!Η Κέρκυρα είναι το ωραιότερο νησί του Ιονίου με έναν άλλον αέρα,που σε ταξιδεύει και αποκλείεται κάποιος να έρθει και να μην μαγευτεί.
Αλλωστε στον έρωτα και την μαγεία του σε παραπέμπει και το όνομά της,λίγο παραποιημένο βέβαια για να είναι πιο εύηχο.
Απ'την νύμφη Κόρκυρα,λοιπόν,είναι η μία εκδοχή,που μάγεψε τον Οδυσσέα και τον έκανε να την ερωτευτεί και να μείνει κάμποσο στο νησί!!!
Όσο για την αγάπη μας στην μουσική...αρκεί να ακούσεις Κερκυραίους να μιλούν...νομίζεις ότι τραγουδάνε!!!
Μπορεί να μην παντρεύεσαι Κερκυραίο,που για μένα μια χαρά νησί είναι η Κρήτη,αλλά τουλάχιστον,είχες την τύχη να κάνεις πολλούς φίλους και αν θες συμπεριλαμβάνεις κι εμένα στην λίστα σου!!!Εγώ πολύ θα χαρώ!!!!! λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marinaki <3 <3 έγραψε:νενακη μου υποκλινόμαστε μπροστά σου!!αλικακη είμαστε γειτόνισσες εγω ειμαι απο ηγουμενιτσα απέναντι λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 215994 λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 215994 λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 215994 αχ κορίτσια χαίρομε που σας πετυχααααα πάρα πολύ θα μου λυνετε τις απορίες μου είμαι κ λίγο μικρή κ δν τα ξέρω κ πάρα πολύ καλά σας αγαπώ πολύ!!



Γειά σου βρε γειτονάκι!!!!!!!
Χαίρομαι πολύ!!!!!!!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσαρες ειστε θεες!!

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αλικακι έγραψε:Όσο για την αγάπη μας στην μουσική...αρκεί να ακούσεις Κερκυραίους να μιλούν...νομίζεις ότι τραγουδάνε!!!
Έννοια σου και το γνωρίζω καλά... η μια από δαύτους ήταν συμφοιτήτρια μου και όταν ήμουν στα κάτω μου και εκνευριζόταν να με βλέπει έτσι... μου τα' ψελνε με τις ώρες, μα βρε παιδί μου και αυτές οι ψαλμωδίες μου έμοιαζαν σαν άριες στα αυτιά μου
Και είχε ένα πλατύ χαμόγελο, αυθεντικό κερκυραίικο, που μου έφτιαχνε πάντα τη διάθεση.

Αλλά ακόμα και παλαιότερα... ο παππούς μου είχε καταπληκτική φωνή, ήταν και κανταδόρος (έτσι έριξε τη γιαγιά μου!). Έπαιζε μαντολίνο και στην εποχή του είχε δικό του συγκρότημα που όταν δεν εργαζόταν, γυρνούσαν τα σοκάκια τραγουδώντας.
Στον στρατό είχε την τύχει να κάνει φίλους Κερκυραίους, που έμειναν δίπλα του μέχρι τα γεράματα. Θυμάμαι που κάποιους χειμώνες όταν έρχονταν φιλοξενούμενοι των παππούδων μου, στο σπίτι γέμιζε τραγούδια... απίστευτο πράμα, χαίρομαι που έχω τέτοιες αναμνήσεις Very Happy


αλικακι έγραψε:Μπορεί να μην παντρεύεσαι Κερκυραίο, που για μένα μια χαρά νησί είναι η Κρήτη,αλλά τουλάχιστον,είχες την τύχη να κάνεις πολλούς φίλους...
Η Κρήτη είναι πανέμορφη, ένα απο τα ομορφότερα νησιά μας και οι Κρητικοί γνήσιοι και φιλόξενοι, άνθρωποι με Α κεφαλαίο... τους ξέρω πολύ καλά, τους έζησα, τους αγάπησα και... τους ζω ακόμα Smile Απλά, ο Κρητικός 'αέρας' δεν ταιριάζει με τον δικό μου χαρακτήρα... είμαι αλλιώς φτιαγμένη εγώ, μεγαλωμένη με άλλη κουλτούρα... Δεν ταιριάζω εκεί… Smile

Και σαφώς υπάρχουν παντού καλοί και κακοί χαρακτήρες, όπως λεει η μάνα μου -Όπου κι αν πας, ένα γαϊδούρι θα το συναντήσεις, δεν μπορεί...-
Απλά, στη δική μου ζωή και μέσα από τους πολλούς ανθρώπους που πέρασαν απο αυτή, τρεις από τους καλύτερους έτυχαν να είναι Κερκυραίοι Smile


αλικακι έγραψε:...και αν θες συμπεριλαμβάνεις κι εμένα στην λίστα σου!!! Εγώ πολύ θα χαρώ!!!!!
...Και κάτι μου λεει ότι πάω για τον τέταρτο και θα χαρώ εγώ πολύ περισσότερο Very Happy

Δεν θα πω τίποτα άλλο, παρά μονάχα και έτσι για να κλείσουμε την καταστροφή του Θέματος της Μαρίνας χαχαχαχαχα θα σου αφιερώσω ένα τραγουδάκι, έτσι απλά... για να καλωσορίσω την καινούρια μου φίλη, που είναι και Κερκυραία χαχαχχαχα Razz

Την αγάπη μου για μια όμορφη Καληνύχτα... λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472




Έχει επεξεργασθεί από τον/την NeNaKi_Gr στις Πεμ Ιουν 02, 2011 2:06 pm, 1 φορά

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
marinaki <3 <3 έγραψε:κοριτσαρες ειστε θεες!!

Τι Θεές μαρή και συ Razz ... που σου βάλαμε στο θέμα μπαρούτι και στο τινάξαμε στον αέρα Razz

Κανονικά θα έπρεπε να μας κλειδώσεις απ' όξω χαχαχαχα

Γλυκιά μου! λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472
Οκ, τελειώσαμε και επιστρέφουμε εντός λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 604962

Όλα καλά με το αρχειάκι? Το έπιασες το νόημα του τι ακριβώς κάνει?

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελα μαρη γτ να σας κλεδωσο εγω σας αγαπω ακομα Laughing Laughing Laughing δν πειραζει....ναι το καταλαβα κ το φτιαχνω τςρα σιγα-σιγα...να σε ρωτισο το κλεισμα τι ειναι το διαβασα καπου αλλα δν ξερω...ειμαι πρωταρα κ δν ξερω προσπαθο για μπεμπε Crying or Very sad Crying or Very sad

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νενα γιατι με φοβιζουν εμενα ολα αυτα αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ......

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
https://youtu.be/RkjGyERtupU σας το αφιερωνοοοοοοοοοοοοοοο λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 215994 λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 215994 λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 215994

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
marinaki <3 <3 έγραψε:ουμ πολυ ωραια χαιρομε που το εφτιαξες!!νενα εισαι πολυ ενταξει κοπελα απο εδω που σε γνωρισα εστο κ λιγο σε συμπαθησα παρα πολυ>...λοιπον κοριτσια μου ομορφα μηπως μπορειτε να μου πειτε εχω κατι εννοχλησεις που πιστευω μπορει να ειναι κ ιδεα μου!!εχω δυο μερες ποναει ι κιλιτσα μου κ ειδικα χθες παρα πολυ!!σημερα συνεχεια ειχα συχνοουρια!!κ το αλλο νοιοθω οτι ειμαι μεσα σε φουρνο λετε ι μπα μηπως ειναι πολυ νωρις!!δν θελω να χαρω πριν ειμαι συγουρη α επισεις νυσταζω παρα παλυ μα παρα κ κοιμαμε πολλες ωρες λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 215994 αυτα sorry αν σας κουρασα κοριτσια μου φιλια πολλα Smile Very Happy Very Happy
Να με συγχωρείς γλυκιά μου, τώρα είδα το μήνυμά σου... εμ με τις φλυαρίες μου την χάσαμε την μπάλα πατριώτη... Embarassed

Και γω σε συμπάθησα καλή μου, φαίνεσαι καλό παιδί και ένα παραπάνω που σε βλέπω να έχεις θέληση να μάθεις, χωρίς κανέναν εγωισμό, κανέναν ενδοιασμό και κόμπλεξ.
Χαίρομαι που είσαι 22 ετών και ρωτάς ανοιχτά για θέματα που άλλες στην ηλικία σου τα θεωρούν ταμπού και μένουν στην άγνοια... μετά ρωτάνε... -μήπως είμαι έγκυος, γιατί δεν θέλω...-, αυτό είναι απαράδεχτο στις μέρες μας και χαίρομαι που εσύ δεν είσαι μια απο αυτές Very Happy

Στο θέμα όμως που ρωτάς, εγώ δε μπορώ να σε βοηθήσω, γιατί δεν έχω βιώσει κάτι τέτοιο ακόμα, μια πιθανή εγκυμοσύνη ας πούμε και άρα δεν είμαι αυτή που μπορεί να σου δώσει έστω μια υποθετική απάντηση.
Έχω διαβάσει βέβαια για το θέμα, αλλά για τέτοια θέματα πρέπει να μιλάνε πρώτα οι εμπειρίες στην πράξη και μετά η θεωρία.

Γι' αυτό το ξαναφέρνω μπροστά για να το δουν οι υπόλοιπες μανούλες και να σου δώσουν μια πιο έγκυρη απάντηση Smile

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ευχαριστω νενακη μου δν πειραζει απλα πριν μπω στο φορουμ ντρεπομουν να ρωτισο καποια για τετοια θεματα...αλλα το ηθελα πολυ μετα ι φυλες μου ειναι στιν ιδια φαση με μενα να μν γνωριζουν, αδερφη δν εχω, για ποιο κοντινο μου ανθρωπο κ χαιρομε που βρηκα εσας οπως κ πολλα κοριτσια πιστευω?? λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 215994 κ θελω να μαθω γτ μετα τα βρισκω μπροστα μου κ δν θα ξερω πωσ θα αντιδρασω κ μου αρεσει γενικα να μαθενω για το σωμα μου κ ποσο μαλλον για γυνεκολογικα θεματα...να φανταστεις τωρα πηγα πρωτη φορα σε γυναικολογο κ Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed παρα πολη αλλα οκ τα καταφερα ουφ....να σε καλα κ σου ευχομαι κ σενα συντομα με τον αντρα σου να αποκτησετε ενα πολυ ομορφο μωρακη κ πιστευω θα ειναι πολυ τυχερω πο θα εχει εσενα για μαμα με ολη μου τιν αγαπη φιλια καλο βραδυ Sleep Sleep λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 654316 I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
marinaki <3 <3 έγραψε:ελα μαρη γτ να σας κλεδωσο εγω σας αγαπω ακομα Laughing Laughing Laughing δν πειραζει....ναι το καταλαβα κ το φτιαχνω τςρα σιγα-σιγα...να σε ρωτισο το κλεισμα τι ειναι το διαβασα καπου αλλα δν ξερω...ειμαι πρωταρα κ δν ξερω προσπαθο για μπεμπε Crying or Very sad Crying or Very sad
χαχαχαχαχα Δεν ξέρεις τι είναι γενικά το κλύσμα? (τυχερή Razz) ή γιατί χρειάζεται στην εγγυμοσύνη?

Το κλύσμα ή ένεμα ή υποκλυσμός, είναι μια διαδικασία που έχει εφαρμογή απο τον πρωκτό στο έντερο σου και βοηθάει στο να καθαρίσει αυτό από τα περιττώματα και τις ακαθαρσίες. Αντί για καθαρκτικά και υπόθετα γλυκερίνης δηλαδή, καθ’ ότι αυτά δεν κάνουν για την έγκυο.
Με ένα ειδικό εργαλείο σου βάζουν χλιαρό νερό στον πρωκτό σου (η γιαγιά μου έβαζε χαμομήλι) και ορισμένες φορές για τα πιο 'δύσκολα' περιστατικά, ίσως κάποια φαρμακευτική ουσία, που σου διεγείρει το έντερο, σου μαλακώνει και υγροποιεί τα κόπρανα, για να πας στην τουαλέτα και να αφοδεύσεις. Να 'καθαρίσεις' το έντερό σου δηλαδή.

Αυτό το χρησιμοποιούν και πριν από τον τοκετό.
Όταν σε 'ετοιμάζουν' για τη γέννα, για μη ζοριστείς κατά τη διάρκεια και φύγουν οι ακαθαρσίες σου κατά λάθος και για να είναι άδειο το έντερο σου, ώστε να υπάρχει περισσότερος χώρο για να βγεί το μωρό.

Δεν ξέρω αν τα λεω σωστά, όσο αφορά στον λόγο που χρησιμοποιείται στον τοκετό.
Αν λανθάνω ας με διορθώσει κάποια.... Για ακόμα μια φορά, απαντώ σύμφωνα με όσα έχω διαβάσει... δεν τα έχω ζήσει από κοντά Very Happy

Καληνύχτα γλυκιά μου και ότι ερωτήσεις έχεις, ουυυυ γυναίκες πολλές εδώ, θα σε βοηθήσουμε όλες Smile

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχα νενα σοβαρα αχ μαμα μαααααααααααααααααααααααααααααα...παιδια δν υπαρχει περιπτωσει να το ζησω αυτο αχα ντρεπομε Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed καλα εχω μαθει πραγματα εδω μεσα που ουτε καν μου τα ανεφερε κανεις οχχχχχ Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

maryloo

maryloo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλά μιλάμε είστε απίστευτες!!! Laughing
Για ποιο θέμα ξεκινησατε να μιλάτε και που καταλήξατε! Laughing Laughing

Νενακι σουπερ το ημερολόγιο! λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 587529

Οσο για το κλισματακι...επειδή το εζησα λιγο πριν γεννησω, σας ενημερωνω πως δεν ειναι τίποτα!Ανακουφίζει τόοοσο πολύ! χαχα! Και μόνο στην ιδεα οτι την ωρα που θα γεννάς υπάρχει περίπτωση να χ@σεις τον γιατρό, το ζητας από μόνη σου!

Ευχομαι ενα σπορακι στις κοιλίτσες μας και σύντομα!!!!!!!!!!! λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 567772

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maryloo έγραψε:Νενακι σουπερ το ημερολόγιο! λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 587529
...Ανακουφίζει τόοοσο πολύ! χαχα! Και μόνο στην ιδεα οτι την ωρα που θα γεννάς υπάρχει περίπτωση να χ@σεις τον γιατρό, το ζητας από μόνη σου!
Να'σαι καλά γλυκιά μου, δεν κάνει τίποτα! Smile λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472

χαχαχαχχαχαχα αυτό με το χέσιμ@ πολύ θα ήθελα να το δώ... πω πωωωω, τι σου είναι και ο γιατρός ο φουκαράς... ξεκινάς από το σπίτι σου -είμαι κεφάτος και πάω να ξεγεννήσω- και δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει Shocked Laughing

Άμα το έχει ζήσει καμία, πολύ θα ήθελα να τ' ακούσω Razz

Πάντως και νομίζω ότι θα συμφωνήσετε και σείς οι 'παλιές'... εκείνη την ώρα δε σε νοιάζει τίποτα, μα μήτε σκιάζεσαι τέτοιου είδους πράματα. Το μόνο που σε νοιάζει είναι να περάσει γρήγορα η ώρα και να γεννήσεις, να 'ξελαφρώσεις' και να κρατήσεις επιτέλους το μωράκι σου αγκαλίστα! Έτσι πιστεύω! I love you

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
NeNaKi_Gr έγραψε: Καλησπέρα καλή μου λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472 λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472 λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472

Τον κύκλο σου ξεκινάς να τον μετράς από την μέρα που θα σου έρθει η περίοδος σου.
Σε έναν κλασικό κύκλο των 28 ημερών, η πιο γόνιμη μέρα σου (η μέρα της ωορρηξίας σου) είναι η 14η ημέρα απο την 1η μέρα της περιόδου σου.
Αυτό σημαίνει ότι αν ξεκινήσεις τις επαφές σου εώς 2-3 μέρες πριν και εώς 2-3 μέρες μετά την 14η μέρα σου, υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να συλλάβεις.
Βέβαια, μιλάμε για έναν άψογο και σταθερό κύκλο, και άρα όλα αυτά είναι σχετικά.
Εκτός απο αυτό, ο οργανισμός κάθε γυναίκας δεν συμπεριφέρεται το ίδιο και καθορίζεται και απο εξωτερικούς παράγοντες, όπως ψυχικούς. Γι΄αυτό πολλές φορές, έχει συμβεί να μην επιτυγχάνεται εγκυμοσύνη παρ΄ότι η επαφή έγινε μέσα στις γόνιμες μέρες, αλλά και το αντίθετο, να επιτυγχάνεται εκτός γόνιμων ημερών..



. σπάνια το τελευταίο, αλλά έχει συμβεί. Όλα είναι σχετικά και μην αποκλείεις



τπτ.




ασχετο ρε νενακι μπραβο σου ενημερωμενη στα παντα βλεπω της απαντησεις στα διαφορα θεματα και παντα καλυπτεις απολυτα το θεμα με πληρης ενημερωση συνεχισε ετσι.
Εάν δεν έχεις κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα γονιμότητας, τότε άφησε τους υπολογισμούς, απόλαυσε τον έρωτα με τον σύντροφο σου, άσε την φύση να κάνει την δουλειά της και όλα θα γίνουν όπως πρέπει Smile

Πάντως, για να υπολογίσεις με όση περισσότεροι ακρίβεια γίνεται τον κύκλο σου, θα πρέπει να έχεις ημερομηνίες τουλάχιστον των 6 προηγούμενων περιόδων σου, γι' αυτό οι περισσότερες απο εμάς τους σημειώνουμε.
Αν έχεις όμως τόσο σταθερό κύκλο, είσαι σίγουρη γι΄αυτόν (όπως εγώ ας πούμε που είμαι ρολόι και καταλαβαίνω και την ωορρηξία μου), ο υπολογισμός μπορεί να γίνει και με λιγότερες καταγραφές της περιόδου σου, πάνω κάτω θα καταλάβεις Wink

Άν όμως ο κύκλος σου είναι ασταθής ή μεγαλύτερος απο 28 ημέρες , υπολόγισε σύμφωνα με τα παρακάτω...

Κύκλος 25 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 11η ημέρα

Κύκλος 26 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 12η ημέρα

Κύκλος 27 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 13η ημέρα

Κύκλος 28 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 14η ημέρα (μέσος όρος)

Κύκλος 29 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 15η ημέρα

Κύκλος 30 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 16η ημέρα

Κύκλος 31 ημερών:, η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 17η ημέρα

Κύκλος 32 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 18η ημέρα

Κύκλος 33 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 19η ημέρα



Γιααααα λοιπόν, κάνε τους υπολογισμούς σου και πες μας τα ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ! Very Happy Very Happy Very Happy

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αnna1975 έγραψε:
NeNaKi_Gr έγραψε: Καλησπέρα καλή μου λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472 λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472 λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472

Τον κύκλο σου ξεκινάς να τον μετράς από την μέρα που θα σου έρθει η περίοδος σου.
Σε έναν κλασικό κύκλο των 28 ημερών, η πιο γόνιμη μέρα σου (η μέρα της ωορρηξίας σου) είναι η 14η ημέρα απο την 1η μέρα της περιόδου σου.
Αυτό σημαίνει ότι αν ξεκινήσεις τις επαφές σου εώς 2-3 μέρες πριν και εώς 2-3 μέρες μετά την 14η μέρα σου, υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να συλλάβεις.
Βέβαια, μιλάμε για έναν άψογο και σταθερό κύκλο, και άρα όλα αυτά είναι σχετικά.
Εκτός απο αυτό, ο οργανισμός κάθε γυναίκας δεν συμπεριφέρεται το ίδιο και καθορίζεται και απο εξωτερικούς παράγοντες, όπως ψυχικούς. Γι΄αυτό πολλές φορές, έχει συμβεί να μην επιτυγχάνεται εγκυμοσύνη παρ΄ότι η επαφή έγινε μέσα στις γόνιμες μέρες, αλλά και το αντίθετο, να επιτυγχάνεται εκτός γόνιμων ημερών..








. σπάνια το τελευταίο, αλλά έχει συμβεί. Όλα είναι σχετικά και μην αποκλείεις



τπτ.




ασχετο ρε νενακι μπραβο σου ενημερωμενη στα παντα βλεπω της απαντησεις στα διαφορα θεματα και παντα καλυπτεις απολυτα το θεμα με πληρης ενημερωση συνεχισε ετσι.
Εάν δεν έχεις κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα γονιμότητας, τότε άφησε τους υπολογισμούς, απόλαυσε τον έρωτα με τον σύντροφο σου, άσε την φύση να κάνει την δουλειά της και όλα θα γίνουν όπως πρέπει Smile

Πάντως, για να υπολογίσεις με όση περισσότεροι ακρίβεια γίνεται τον κύκλο σου, θα πρέπει να έχεις ημερομηνίες τουλάχιστον των 6 προηγούμενων περιόδων σου, γι' αυτό οι περισσότερες απο εμάς τους σημειώνουμε.
Αν έχεις όμως τόσο σταθερό κύκλο, είσαι σίγουρη γι΄αυτόν (όπως εγώ ας πούμε που είμαι ρολόι και καταλαβαίνω και την ωορρηξία μου), ο υπολογισμός μπορεί να γίνει και με λιγότερες καταγραφές της περιόδου σου, πάνω κάτω θα καταλάβεις Wink

Άν όμως ο κύκλος σου είναι ασταθής ή μεγαλύτερος απο 28 ημέρες , υπολόγισε σύμφωνα με τα παρακάτω...

Κύκλος 25 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 11η ημέρα

Κύκλος 26 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 12η ημέρα

Κύκλος 27 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 13η ημέρα

Κύκλος 28 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 14η ημέρα (μέσος όρος)

Κύκλος 29 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 15η ημέρα

Κύκλος 30 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 16η ημέρα

Κύκλος 31 ημερών:, η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 17η ημέρα

Κύκλος 32 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 18η ημέρα

Κύκλος 33 ημερών: η ωοθυλακιορρηξία γίνεται την 19η ημέρα



Γιααααα λοιπόν, κάνε τους υπολογισμούς σου και πες μας τα ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ! Very Happy Very Happy Very Happy


ασχετο νενακι μπραβο σου σε βρισκω απολυτα ενημερωμενη για ολα τα θεματα που απντας συνεχισε ετσι.

maryloo

maryloo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Νενακι μου ετσι είναι!
Εκείνη την ωρα δεν σε πιάνουν ουτε ντροπές ουτε τίποτα.

Φανταστείτε πως την ωρα που γεννούσα (με φυσιολογικό τοκετο χωρίς επισκληρήδιο)φορούσα όλο κι όλο ενα λεπτό μπλουζο-ρομπάκι που μου έδωσαν, αλλά από την φούρια μου και το ζόρισμά μου το είχα βγάλει και ήμουν τσιτσίδι για 6 ώρες! χαχα!

Τωρα που το σκέφτομαι ντρέπομαι Embarassed αλλά τι να έκανα;;; Αφού τα πάντα με ενοχλούσαν!
Εκανα βεβαια εναν κουκλο μπέμπαρο 3.830γρ και 53ποντους! λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 654316

Α! Και μην ακούσω καμια οτι φοβάται!!! Σας θέλω μάχημες! χαχα! Και εγώ πολύ φοβητσιάρα είμαι αλλά εκείνη την ώρα παίρνεις τοοοση δύναμη που παραξενευεσαι τόσο πολύ που αναρωτιέσαι αν είσαι εσύ ή αν σου έδωσε τον μαγικό ζωμό ο Αστερίξ!

Με το που βγει το μωρούλι πραγματικά περναει αυτόματα ο πόνος!!!

maryloo

maryloo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαρινάκι μου σορυ αλλα σου καταχραστήκαμε λίιιιγο το θεμα σου....
λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 667478

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αnna1975 έγραψε:ασχετο νενακι μπραβο σου σε βρισκω απολυτα ενημερωμενη για ολα τα θεματα που απντας συνεχισε ετσι.
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ κούκλα μου! λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472

Κάνω ότι μπορώ, όσο καλύτερα μπορώ... προσπαθώ να βοηθήσω και γω με τη σειρά μου και μέχρι εκεί που μου επιτρέπει η πείρα μου, όσο περισσότερο μπορώ Very Happy

Ναι, όσο αφορά για τα θέματα προ-εγκυμοσύνης, φροντίζω να ενημερώνομαι αρκετά. Το θεωρώ χρέος μου ως γυναίκα από τότε που είχα την πρώτη μου σεξουαλική επαφή.
Πρώτα ενημερώθηκα πλήρως για ότι αφορά την αντισύλληψη και τώρα πλέον και εφ' όσον καταφθάνει ο καιρός μου, για την σύλληψη.

Όταν με το καλό θα μείνω έγκυος, θα φροντίσω με τον ίδιο τρόπο να μάθω τα πάντα και για την εγκυμοσύνη. Είναι καθήκον μου ως γυναίκα που σέβεται τον εαυτό της!
Και ευτυχώς γι' αυτό το θέμα δε θα δυσκολευτώ καθόλου, είμαι στο καταλληλότερο μέρος! Very Happy

Καμιά φορά, βλέπω κοριτσάκια να κάνουν εγγραφή εδώ μόνο και μόνο για να ρωτήσουν "Μήπως είμαι έγκυος??? Πω πω, αν είμαι κάηκα και τι θα κάνω!" και μετά ρωτούν για τις εκτρώσεις και τρελαίνομαι!
Το θεωρώ αδιανόητο στην εποχή της τεχνολογίας του διαδυκτίου, που οι πληροφορίες που προσφέρονται είναι άπειρες και στο 'πιάτο' μας, να μην ενημερώνονται κοπέλες για τέτοιου είδους θέματα και ειδικότερα για τις μεθόδους αντισύλληψης... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η οποιαδήποτε δικαιολογία.
Εμείς, και βάζω και σένα μαζί, γιατί από ότι βλέπω είμαστε συνομήλικες Smile στα χρόνια μας δεν είχαμε τέτοιο εργαλείο ενημέρωσης και όμως ξέραμε, ενδιαφερόμασταν να μάθουμε και μαθαίναμε. Μακάρι να είχαμε το internet τότε!
Στο σήμερα που το προφυλακτικό δεν είναι πια ταμπού και το χάπι της επόμενης μέρας υπάρχει και κυκλοφορεί ελεύθερο, δε νοείτε καμία δικαιολογία για να δολοφονηθεί μια ψυχή που στην τελική δεν φταιει κι όλας. Τέλος!

Γι΄ αυτό καλό μου Αννιώ, διαβάζω όσα περισσότερα γίνεται και γράφω τόσα πολλά σε τόσα θέματα, αναλύοντας τα εξονυχιστικά πολλές φορές, γιατί ΄πιστεύω πως έτσι μπορεί να μεταφέρω σε κάποιους χρήσιμες πληροφορίες που ίσως δεν γνώριζαν και γιατί έχω την ελπίδα πως θα βρεθεί κάποια κοπέλα με συνείδηση, που θα αναζητήσει να μάθει και θα βρει το δικό μου άρθρο για να βοηθήσει έστω και στο ελάχιστο την ενημέρωση της.

Απλά τα πράματα και σ΄ ευχαριστώ και πάλι που το παρατήρησες στα κείμενα μου.
Πολλές φορές πιστεύω ότι κουράζω τον κόσμο που με διαβάζει, αλλά το μόνο που θέλω είναι να βοηθήσω όσο το δυνατόν καλύτερα. Smile

Αυτά τα... ολίγα λοιπόν Laughing Laughing Laughing

Να’ σαι καλά γλυκιά μου... Φιλιά πολλά
λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472 λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472 λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472

NeNaKi_Gr


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maryloo έγραψε:Νενακι μου ετσι είναι!
Εκείνη την ωρα δεν σε πιάνουν ουτε ντροπές ουτε τίποτα.

Φανταστείτε πως την ωρα που γεννούσα (με φυσιολογικό τοκετο χωρίς επισκληρήδιο)φορούσα όλο κι όλο ενα λεπτό μπλουζο-ρομπάκι που μου έδωσαν, αλλά από την φούρια μου και το ζόρισμά μου το είχα βγάλει και ήμουν τσιτσίδι για 6 ώρες! χαχα!

Τωρα που το σκέφτομαι ντρέπομαι Embarassed αλλά τι να έκανα;;; Αφού τα πάντα με ενοχλούσαν!
Εκανα βεβαια εναν κουκλο μπέμπαρο 3.830γρ και 53ποντους! λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 654316

Α! Και μην ακούσω καμια οτι φοβάται!!! Σας θέλω μάχημες! χαχα! Και εγώ πολύ φοβητσιάρα είμαι αλλά εκείνη την ώρα παίρνεις τοοοση δύναμη που παραξενευεσαι τόσο πολύ που αναρωτιέσαι αν είσαι εσύ ή αν σου έδωσε τον μαγικό ζωμό ο Αστερίξ!

Με το που βγει το μωρούλι πραγματικά περναει αυτόματα ο πόνος!!!

Laughing Laughing Laughing
χαχαχαχαχα ΘΕΑ!!!
Να δεις που όταν έρθω κάποια στιγμή στη θέση σου, θα θυμηθώ το περιστατικό σου και θα με πιάσει υστερικό γέλιο χαχαχαχα τα συνηθίζω κάτι τέτοια Laughing

Πέραν της πλάκας... ναι, έτσι ακριβώς μου τα έχουν πει και μένα φίλες μου που τα πέρασαν.
Εννέα μήνες κουβαλάς έναν τοσοδούλη ανθρωπάκο μέσα σου, περπατάς για δύο, τρως για δύο, πράττεις για δύο, ζεις για δύο.
Τρέχεις σε γιατρούς, σε εξετάσεις, αλλάζεις τον τρόπο ζωής σου, την ψυχολογία σου, τις συνήθειές σου, τα σωθηκά σου όλα.
Ο οργανισμός σου δεν υπακούει πια στις δικές σου διαταγές, αλλά σε εκείνου που βρίσκεται μέσα σου.
Το σώμα μεταμορφώνεται, τα όργανα μετακινούνται, άλλες παθαίνουν ναυτία, αλλεργίες, πρήζονται. Ζεσταίνονται, κρυώνουν, κλαινε, νευριάζουν και χίλια δυο άλλα.
Ύστερα έρχεται ο τελευταίος μήνας και το σώμα σου τα δίνει όλα... νιώθεις καταβεβλημένη, σε πιέζει το μωρό, αγχώνεσαι που πλησιάζει ο τοκετός και ιδιαίτερα αν είσαι στο πρώτο σου παιδάκι, έχεις και όλες τις ξερόλες θειάδες για να σου διηγηθούν η καθεμιά τους τον δικό της τρομερό τοκετό και να σε αγχώσουν ακόμα περισσότερο, οι ορμόνες σου έχουν πλέον αφηνιάσει, όλο το είναι σου έχει υποστεί ένα τεράστιο σοκ.
Και ύστερα, την ημέρα του τοκετού, να περιμένεις πότε θα έρθει η δική σου ώρα, πότε θα είναι έτοιμο το μωρό για να βγει, να περιφέρεσαι στους διαδρόμους γιατί δεν μπορείς να καθίσεις ή να ξαπλώνεις διαρκώς στο κρεβάτι επειδή δεν μπορείς να σταθείς όρθια, να υπάρχουν κι άλλες στο δωμάτιο που βογκάνε και σε στρεσάρουν περισσότερο, που θέλουν να σου πιάσουν την κουβέντα για να ξεχαστούν και σύ να μην το αντέχεις, να μπαινοβγαίνουν συγγενείς, νοσοκόμες, γιατροί, ένας πανζουρλισμός και να σου φταινε τα πάντα, ότι ακουμπάει πάνω σου και να το βγάλεις, να κυκλοφορήσεις τσιτσίδι. Και χίλια δυο άλλα που τώρα ούτε τα φαντάζομαι, μα κάποια μέρα θα αναγκαστώ να μάθω.
Για όλα αυτά και για άλλα τόσα, το μόνο που θέλεις εκείνη τη στιγμή είναι να ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ! Είσαι τόσο κουρασμένη, τόσο ταλαιπωρημένη, τόσο εξαντλημένη, που δε σε νοιάζουν ούτε τα κλύσματα, ούτε τα ξυράφια, ούτε τα ραψίματα, ούτε αν γυρίσει ανάποδα ο κόσμος όλος. Θέλεις μονάχα να γεννήσεις και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το πλασματάκι που για δαύτο πέρασες τα πάντα.
Αυτό μόνο σε νοιάζει και ξεχνάς και ντροπές και πόνους και ταλαιπωρίες
Έτσι είναι!

Και γω φοβάμαι... οτιδήποτε άγνωστο και καινούριο το φοβάμαι, αλλά εκείνη την στιγμή είμαι σίγουρη ότι θα το παλέψω, θα γίνω και γω μάχιμη σαν κι εσένα maryloo μου και σαν όλες τις μανούλες εδώ μέσα. Δεν είμαι δα και η πρώτη, μα ούτε και η τελευταία που θα γεννήσει μια ζωή Wink

Άλλωστε, ο Θεός δε θα μας έδινε ποτέ κάτι που να μην μπορούσαμε να το αντέξουμε Wink
Θα’ χε τους λόγους του που επέλεξε εμάς γι' αυτή την διαδικασία Very Happy

maryloo

maryloo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Respect Respect Respect
Προσκυνώ! Τιποτα αλλο δεν λέω!

Καλε....μηπως κρυφα εχεις κανενα κουτσουβελο και το κρυβεις;;; χαχα!
Εισαι απίθανη! λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maryloo έγραψε: Respect Respect Respect
Προσκυνώ! Τιποτα αλλο δεν λέω!

Καλε....μηπως κρυφα εχεις κανενα κουτσουβελο και το κρυβεις;;; χαχα!
Εισαι απίθανη! λέτε να φύτρωσε κάτι ι όχι!!!plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz να με βοηθήσετε - Σελίδα 2 417472


Συμφωνώ!!!!!! Respect Respect Βρε λες????????Ούτε να τα'χες ζήσει βρε νενάκι μου!!!!!!χαχαχα!!!!!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις