Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
124 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 124 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω επειδη δεν κατεχω τα ηθη και τα εθιμα και ειδικα της Θεσσαλονικης και των γυρω εδω πανω ας με φωτισετε εσεις αν γνωριζεται...Αν δινεται το ονομα του πεθερου στο αγορακι τοτε πρεπει σωνι κ ντε να πληρωσουν και να κανουν γλεντια??

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Εγω επειδη δεν κατεχω τα ηθη και τα εθιμα και ειδικα της Θεσσαλονικης και των γυρω εδω πανω ας με φωτισετε εσεις αν γνωριζεται...Αν δινεται το ονομα του πεθερου στο αγορακι τοτε πρεπει σωνι κ ντε να πληρωσουν και να κανουν γλεντια??


χιχιχιχ...να σου πω πως αυτο μαλλον πιανει ολη την Ελλάδα...θεωρουν δεδομενο πως το αγορι περνει το ονομα του παππου απο τον μπαμπα...για να εχει και το επωνυμο και να συνεχιστει η ΄΄δυναστεια΄΄
ε...,και συνηθως κανουν το γλεντι για το δειξουν και να καμαρωσουν..που ο γιος τους ηταν ΄΄πολυ αντρας΄΄΄και εκανε τον διαδοχο..!!
αυτα!!
μεγαλα γλεντια λοιπον!!χαχα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χαιρετώ από Χαλκίδα! Νομίζω ότι είναι θέμα χαρακτήρα και τσέπης αλλά και πόσο καλά συνδυάζονται αυτά τα δύο. Δηλαδή, μπορεί κάποιος να έχει αλλά να μην θέλει. Εμένα ο πεθερός μου πάντως πλήρωσε αφού μας πίεσε να το δεχτούμε το τραπέζι της βάπτισης. Το παιδί ούτως ή άλλως θα έπαιρνε το όνομά του όπως και έγινε, οπότε αν ηταν τσιγκούνης αν έβλεπε ότι έχει το όνομα δεδομένο ίσως και να μην το έκανε. Ξέρω όμως ότι πραγματικά το ήθελε και το έκανε μέσα από την καρδιά του. Εγώ ούτως ή άλλως θα έβγαζα το όνομά του.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οποτε μαλλον ισχυει το εθιμο αυτο...Κριμα που θα πανε να κανουν γλεντακι χωρις να εχουν λογαριασει τον ξενοδοχο...ΧΑχαχαχαχα..

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Οποτε μαλλον ισχυει το εθιμο αυτο...Κριμα που θα πανε να κανουν γλεντακι χωρις να εχουν λογαριασει τον ξενοδοχο...ΧΑχαχαχαχα..

Δεν ξερουν ακομα την αποφαση σας; Παντως γνωμη μου ειναι να το μαθουν πριν την εκκλησια!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Οποτε μαλλον ισχυει το εθιμο αυτο...Κριμα που θα πανε να κανουν γλεντακι χωρις να εχουν λογαριασει τον ξενοδοχο...ΧΑχαχαχαχα..

Ουπς... Τι έχεις στο αθώο μυαλουδάκι σου; Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Θα πάρει τελικά το όνομα του πεθερού σου; Επιμένει ο άντρας σου;

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΘΙΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ! ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΤΡΑΠΕΖΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΑ ΑΤΟΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΩΤΑ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ Η ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΖΙ ! ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΖΙ ΕΚΤΟΣ ΠΑΛΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vivian έγραψε:
tatijana έγραψε:Οποτε μαλλον ισχυει το εθιμο αυτο...Κριμα που θα πανε να κανουν γλεντακι χωρις να εχουν λογαριασει τον ξενοδοχο...ΧΑχαχαχαχα..

Δεν ξερουν ακομα την αποφαση σας; Παντως γνωμη μου ειναι να το μαθουν πριν την εκκλησια!

Ναι δεν θα είναι καθόλου κομψό το βίντεο της βάπτισης να έχει μέσα λιποθυμίες...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariloy έγραψε:ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΘΙΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ! ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΤΡΑΠΕΖΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΑ ΑΤΟΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΩΤΑ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ Η ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΖΙ ! ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΖΙ ΕΚΤΟΣ ΠΑΛΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ!

καλε τι να το κανουν και οι δυο μαζι??,,,εδω εχεις χασει επισοδεια....μαχη θα γινει..πολεμος...όχι τραπεζι.... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

για πες βρε τατιανα να μην εχουνε αγωνια...δεν ξερουν τιποτα ακομη..? ο αντρουλης σου ο καλος πως και κρατησε τετοιο μυστικο απο την μανουλα??

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τατιανάκι εγώ σου είπα για την εκκλησία. Αλλά κι αυτό που λες με το τραπέζι δεν είναι κακό.Έχεις ανοίξει και θέμα να το ξαναδώ. Πέρα από την πλάκα όμως. Το πρώτο κατά τη γνώμη μου που πρέπει να γίνει είναι να συνεννοηθείς με τον άντρα σου. Να του εξηγήσεις έτσι κι έτσι έχουν τα πράγματα και δεν γουστάρω και μπλα μπλα. Αν καταλάβει καλώς, αν όχι δεν μπορώ να σου πω τι να κάνεις, εσύ ξέρεις την σχέση σας και πως μπορείς να το χειριστείς. Το έχω ξαναπεί οι παππούδες και γιαγιάδες που χαίρονται ΜΟΝΟ όταν ένα μωράκι(που δεν το ρωτάς κιόλας) παίρνει το όνομά τους για μένα δεν αξίζουν αυτοί την λέξη. Άλλο αν εμείς θέλουμε να βγάζουμε τους γονείς μας από αγάπη. Επίσης να σου πω και κάτι που εγώ στο πρώτο δεν το είχα σκεφτεί. Απ ότι ξέρω θέλεις να κάνεις κι άλλο παιδάκι. Αν θελήσεις να βγάλεις κάποιον από τους δικούς σου ίσως έχεις πρόβλημα με τον άντρα σου. Κι εγώ πέρασα κάτι ανάλογο... δεν ήθελα να βγάλω το όνομα της μαμάς μου γιατί δεν μου αρέσει πολύ.Η οποία βέβαια μου έλεγε να μην τηνβγάλω. Μετά από πολλές συζητήσεις με διάφορους, με τον εαυτό μου, είχα ανοίξει και θέμα εδώ... Κατέληξα στο εξής: Υπάρχουν παιδάκια που δεν έχουν να φάνε... παιδάκια με σοβαρά προβλήματα υγείας... παιδάκια που πλέον δεν είναι εν ζωή... και πολλά πολλά άλλα δυσάρεστα... κι εγώ θα κάτσω να σκάσω για ένα όνομα? Τότε ηρέμησα με το όλο θέμα και νευρίασα με τον εαυτό μου που ασχολήθηκα. Βέβαια έγινε την παραμονή της βάφτισης. Βέβαια δεύτερο όνομα που μου είπες είναι αρκετό καλό. Έχεις και λόγο να θέλεις να βγάλεις μόνο αυτό. Εκεί δε νομίζω οτί χωράνε και πολλές αντιρρήσεις.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και αυτοι δε νομιζω οτι ηταν πιο κομψοι οπως συμπεριφερθηκαν..Κ δεν ειναι κ δικη μου δουλεια να τους το πω εγω...Οπως αποφασιζουν ερημην μου ετσι κι εγω..Για το παιδι μου δεν καταλαβαινω τιποτα..

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Και αυτοι δε νομιζω οτι ηταν πιο κομψοι οπως συμπεριφερθηκαν..Κ δεν ειναι κ δικη μου δουλεια να τους το πω εγω...Οπως αποφασιζουν ερημην μου ετσι κι εγω..Για το παιδι μου δεν καταλαβαινω τιποτα..

Αγαπη μου εγω για σενα το λεω! Για να μην κανουν καμια φασαρια και σου χαλασουν την υπεροχη στιγμη!!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βιβιανακι με εχουν χαλασει απο πριν την γεννα...Κουμαντο οπως ειπα κ στον αντρα μου χθες θα κανουν στον ιδιο κ στην αδερφη του κι οχι σε μενα..ειναι πολλα που ανεχτηκα κ τωρα δε χαριζω....

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:Και αυτοι δε νομιζω οτι ηταν πιο κομψοι οπως συμπεριφερθηκαν..Κ δεν ειναι κ δικη μου δουλεια να τους το πω εγω...Οπως αποφασιζουν ερημην μου ετσι κι εγω..Για το παιδι μου δεν καταλαβαινω τιποτα..


Γειά σου ρε Τατιάνα!!!
ας βγάλει το φίδι από την τρύπα ο άντρας σου...

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω τελικα δεν καταλαβα...
ειναι σιγουρο πως θα βγαλεις αλλο ονομα...ελεγες στο αλλο θεμα πως θα διαλεξει το μωρο...ισχειει ακομη αυτο....??
απλα θα μαθουν το ονομα στη βαφτιση..?

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:εγω τελικα δεν καταλαβα...
ειναι σιγουρο πως θα βγαλεις αλλο ονομα...ελεγες στο αλλο θεμα πως θα διαλεξει το μωρο...ισχειει ακομη αυτο....??
απλα θα μαθουν το ονομα στη βαφτιση..?

Ναι ισχυει οτι θα περιμενω το μωρο να "διαλεξει" το ονομα του..Και σε καθε μωρο ετσι θα κανω..Και αμα δε το πει ο δικος μου στους δικους του εγω δε θα φταιω...Θα το μαθουν στην εκκλησια..Τι να κανουμε δε πειραζει ξυδακι..

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τατιανα είμαι σιγουρη οτι σου έκαναν πολλά αλλά σκεψου τι θα μείνει στο τέλος; Το θέμα είναι να είναι τουλάχιστον ενήμερος ο αντρας σου γιατι αντε αυτούς αλλα αν τον φέρεις προ τετελεσμένου γεγονότος δεν ξέρεις τι πληγμα θα έχει αυτό στη σχέση σας!

Και πως θα διαλέξει το παιδί το όνομα του;

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΛΙΓΟ... ΠΩΣ ΘΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΟΝΟΜΑ ΤΟ ΜΩΡΟ? ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΣΟΥ????? affraid
ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ cheers

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμακα μου έγραψε:ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΛΙΓΟ... ΠΩΣ ΘΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΟΝΟΜΑ ΤΟ ΜΩΡΟ? ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΣΟΥ????? affraid
ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ cheers


χοχοχοχο....λες να διαλεξει το ονομα του παππου???... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] νομιζω πως δεν θα του δωσουν τετοια επιλογη!!!!!
πολυ καλο παντως...!!! ακομη γελάω!!!!

Gianna_V

Gianna_V
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαμακα μου έγραψε:ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΛΙΓΟ... ΠΩΣ ΘΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΟΝΟΜΑ ΤΟ ΜΩΡΟ? ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΣΟΥ????? affraid
ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ cheers

χαχαχαχααχα...

Και εγω εχω μπερδευτει και δεν εχω καταλαβει πως θα διαλεξει το ονομα το μωρο..

bouboukitsa παντως εχεις απολυτο δικιο οσον αφορα το σχολιο σου περι δυναστειας. Και εγω παθουσα, αλλα δεν με πειραζει γιατι ειναι και το ονομα της μαμας μου. Ωστοσο αυτη η λαχταρα για την συνεχιση της δυναστειας μου φανταζει περα απο καθε φαντασια..

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα μας σκασεις τωρα? λεγε καλε τι εχεις στο πονηρο μυαλουδακι σου!!!!

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεκα φορες διαβασα τις δημοσιευσεις σας και εκτος απο οτι το μωρο θα διαλεξει ονομα μονο του και οτι εχουμε ενα ζευγαρι κλασσικα πεθερικα που εχουν αποψη για ολα δεν καταλαβα κατι παραπανω!!!Παντως θα συμφωνησω με τις κοπελες που λενε να γινουν οι αποκαληψεις πριν την μεγαλη μερα!!!Μια φιλη μου βαφτισε πριν λιγο καιρο ενα μωρακι και εγινε μια εκλησσια μπαχαλο μολις αρχισαν να υποψιαζονται οτι το ονομα δεν ειναι το αναμενομενο μεχρι και τον παππα βουτηξαν και η φιλη μου αποφασισε οτι επειδη η νονα κανονικα διαλεγει το ονομα και εδωσε ενα ονομα στην μικρη που διαλεξε εκεινη την στιγμη!!!Ευτυχως διαλεξε ωραιο ονομα!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Gianna_V έγραψε:
μαμακα μου έγραψε:ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΛΙΓΟ... ΠΩΣ ΘΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΟΝΟΜΑ ΤΟ ΜΩΡΟ? ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΣΟΥ????? affraid
ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ cheers

χαχαχαχααχα...

Και εγω εχω μπερδευτει και δεν εχω καταλαβει πως θα διαλεξει το ονομα το μωρο..

bouboukitsa παντως εχεις απολυτο δικιο οσον αφορα το σχολιο σου περι δυναστειας. Και εγω παθουσα, αλλα δεν με πειραζει γιατι ειναι και το ονομα της μαμας μου. Ωστοσο αυτη η λαχταρα για την συνεχιση της δυναστειας μου φανταζει περα απο καθε φαντασια..

ασε καλε...αντι να μας τρελανουν αυτοι θα τους τρελανουμε εμεις....εγω τωρα τους το λεω μονη μου οτι ειναι ο ΄΄αυθεντικος΄΄ με αυτο το ονομα..και καλα εχει ονομα ..επωνυμο και πατρωνυμο σαν τον παππου...και ξερεις τι ?..τωρα επειδη το λεω εγω δεν θελουν...χαχα...
αρχισαν τα δεν εχει σημασια...και γερο παιδακι...μαλλον τα δικα μου τουλαχιστον πεθερικα απλα θελουν να διαφωνουν με οτι λεω...δεν εχει σημασια τι...απλα να υπαρχει παντα θεματακι....αστα...χαχα

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
Gianna_V έγραψε:
μαμακα μου έγραψε:ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΛΙΓΟ... ΠΩΣ ΘΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΟΝΟΜΑ ΤΟ ΜΩΡΟ? ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΣΟΥ????? affraid
ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ cheers

χαχαχαχααχα...

Και εγω εχω μπερδευτει και δεν εχω καταλαβει πως θα διαλεξει το ονομα το μωρο..

bouboukitsa παντως εχεις απολυτο δικιο οσον αφορα το σχολιο σου περι δυναστειας. Και εγω παθουσα, αλλα δεν με πειραζει γιατι ειναι και το ονομα της μαμας μου. Ωστοσο αυτη η λαχταρα για την συνεχιση της δυναστειας μου φανταζει περα απο καθε φαντασια..

ασε καλε...αντι να μας τρελανουν αυτοι θα τους τρελανουμε εμεις....εγω τωρα τους το λεω μονη μου οτι ειναι ο ΄΄αυθεντικος΄΄ με αυτο το ονομα..και καλα εχει ονομα ..επωνυμο και πατρωνυμο σαν τον παππου...και ξερεις τι ?..τωρα επειδη το λεω εγω δεν θελουν...χαχα...
αρχισαν τα δεν εχει σημασια...και γερο παιδακι...μαλλον τα δικα μου τουλαχιστον πεθερικα απλα θελουν να διαφωνουν με οτι λεω...δεν εχει σημασια τι...απλα να υπαρχει παντα θεματακι....αστα...χαχα

Εμένα εκτός από ολα τα παραπάνω έχει και ίδια ημερομηνία γέννησης!!!!!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
Gianna_V έγραψε:
μαμακα μου έγραψε:ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΛΙΓΟ... ΠΩΣ ΘΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΟΝΟΜΑ ΤΟ ΜΩΡΟ? ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΣΟΥ????? affraid
ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ cheers

χαχαχαχααχα...

Και εγω εχω μπερδευτει και δεν εχω καταλαβει πως θα διαλεξει το ονομα το μωρο..

bouboukitsa παντως εχεις απολυτο δικιο οσον αφορα το σχολιο σου περι δυναστειας. Και εγω παθουσα, αλλα δεν με πειραζει γιατι ειναι και το ονομα της μαμας μου. Ωστοσο αυτη η λαχταρα για την συνεχιση της δυναστειας μου φανταζει περα απο καθε φαντασια..

ασε καλε...αντι να μας τρελανουν αυτοι θα τους τρελανουμε εμεις....εγω τωρα τους το λεω μονη μου οτι ειναι ο ΄΄αυθεντικος΄΄ με αυτο το ονομα..και καλα εχει ονομα ..επωνυμο και πατρωνυμο σαν τον παππου...και ξερεις τι ?..τωρα επειδη το λεω εγω δεν θελουν...χαχα...
αρχισαν τα δεν εχει σημασια...και γερο παιδακι...μαλλον τα δικα μου τουλαχιστον πεθερικα απλα θελουν να διαφωνουν με οτι λεω...δεν εχει σημασια τι...απλα να υπαρχει παντα θεματακι....αστα...χαχα

Εμένα εκτός από ολα τα παραπάνω έχει και ίδια ημερομηνία γέννησης!!!!!!!

ιδια ημερομηνια με τον παππού..? ..καλό!..αν θυμαμαι καλα εσενα ειναι καλοι ανθρωποι..οποτε μια χαρα...τέλειο ..ξαναγεννηθηκε ο παππους!!χαχα
και εμενα ο πεθερουλης μου μαλαμα ηταν ο καημενος...αλλα δυστηχως μας αφησε χρόνους...παντως εγω θα βαλω το ονομα του με χαρα...και φυσικα δε με νοιαζει τι λεει ο καθενας..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις